Leython laat kans liggen 'Met die meneer is niet te werken' Oegstgeest nu gelijk met JCY Duel LZ krijgt een verlenging Olga Almeldnders haakt af na conflict met trainer Geerlings Zege Oase Spectaculaire zeilfinale Gemini rekent af met Vlaardingen Taekwon-do successen PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 23 MAART 1987 VOORHOUT - Olga Almekinders is met directe ingang vertrokken bij Foreholte. De keepster van het Voorhoutse handbalteam is daar mee inzet geworden van een con flict, dat de eredivieclub vooraf gaande aan de wedstrijd tegen Quintus (11-18 verlies) nadrukke lijk heeft bezig gehouden. De doelvrouwe van de debutant in de hoogste klasse van het natio nale handbal is afgeknapt op trai ner Wim Geerlings, die vorige week in de wedstrijd tegen Sittar- dia gedurende één helft de voor keur gaf aan de van Hercules over gekomen Annelies Nieuwpoort. Dit tot teleurstelling van Almekin ders, die direct na dat duel haar kritiek uitte en sindsdien niets meer van zich heeft laten horen in De Gaasbak, de thuishaven van Foreholte. Een drietal speelsters van de nummer voorlaatst in de eredivisie, onder wie aanvoerster Ellie Spreeuw, trok uit onvrede over die gang van zaken aan de bel bij Geerlings, die de gehele zater dagavond in de weer is geweest om zijn ploeg te mobiliseren voor de belangrijke wedstrijd tegen Quin tus. "Het had weinig gescheeld of er had hier een heel andere ploeg in het veld gestaan", aldus Geerlings, gistermiddag na afloop van de wedstrijd tegen de opponent uit Kwintsheul. "ïk had al een scha- duwteam klaar, maar gelukkig is de lucht op het laatste moment op geklaard". Daarmee doelde de Voorhoutse trainer op de houding van een aantal speelsters, dat pas op het laatste moment kon worden bewogen om daadwerkelijk het veld in te stappen tegen Quintus. Geerlings: "Zaterdag ben ik de hele dag in de weer geweest en uit eindelijk hebben we met die speel sters en de voorzitter een gesprek gehad. Tijdens dat gesprek hebben we ons afgevraagd in hoeverre we verder kunnen- gaan. Door al die nederlagen is er bij een paar meis jes irritatie ontstaan. De speelsters klaagden over de systemen die er moeten worden gespeeld. Ze von den dat er op taktisch gebied te veel werd ingepompt. Welke speel sters precies? Dat zeg ik liever niet" "Daarbij kwam natuurlijk dat ge doe rond Olga Almekinders", zegt Geerlings. "Op een bepaald mo ment barst de bom. Ik had die pro blemen eerlijk gezegd een beetje verwacht. Gelukkig zijn we eruit gekomen. We hebben besloten om dit seizoen met de hele ploeg de fi nish te halen". In die ploeg is geen plaats meer voor Olga Almekinders, die in te genstelling tot de andere in op stand gekomen speelsters niet kon worden overgehaald. Als het aan Geerlings ligt worden daartoe ook geen pogingen meer in het werk gesteld en wat de doelvrouwe be treft hoeven die ook niet te worden ondernomen. Foreholte-Van der Voort Quintus 11-18 (4-8). Doelpuntenmaaksters Forehol te: Ellen Warmerdam 5, Ellie Spreeuw 4, Monique van Deelen 1, Nel Geerlings 1. "Want er is teveel gebeurd om zomaar door te kunnen gaan", al dus Almekinders, die vorig seizoen ook al op het punt heeft gestaan om op te stappen omdat collega- keepster Diana van Dam naar haar zin teveel speeltijd kreeg toebe deeld. "In het belang van de ploeg" besloot de Sassenheimse toen om het seizoen af te maken en zich aan de vooravond van de huidige hand baljaargang, die voor haar slechts elf duels duurde, opnieuw beschik baar te stellen. Dit keer is Almekinders echter definitief afgehaakt. Door de en kelbreuk van Diana van Dam werd een beroep gedaan op Annelies Nieuwpoort. Voor die 'transfer' op zich had Almekinders begrip om dat de basis anders te smal was ge worden. "Maar om haar nou met een een halve wedstrijd te laten keepen in zo'n belangrijke wed strijd, ging met te ver", zegt de Sas senheimse. "Ik ben een tijdje geblesseerd ge weest, maar de laatste tijd ging het lekker. We hadden net twee wed strijden gewonnen. Het vertrou wen was weer terug/Dan is het vol gens my verkeerd om iemand in het doel te zetten die anderhalfjaar niets heeft gedaan en dat nog wel in een wedstrijd waarin de zo be langrijke punten kunnen worden gepakt. Door die wissel was het he le team van slag. Dat is logisch als er plotseling een andere keepster in het doel staat. Daarmee heeft hij gewoon een enorme blunder ge maakt". "We hebben die meneer (Alme kinders bedoelt Geerlings) ge vraagd waarom we niet in de sterk ste opstelling hebben gespeeld, maar daarop kregen we geen ant woord. Hij kon geen zinnig woord uitbrengen. Ik ben daarna niet meer geweest. Een paar andere speelsters, die ook problemen met hem hadden, heeft hy later opge beld om met ze te praten. Hy schijnt te hebben gezegd: 'als jullie niet spelen, dan stop ik als trainer'. De meisjes zijn toch maar doorge gaan, maar ik weet bijna zeker dat ze er aan het einde van het seizoen mee stoppen. Met die meneer valt immers niet te werken". Woorden van gelijke strekking komen uit de mond van Geerlings wanneer Olga Almekinders ter sprake komt. "Olga Almekinders is voor mij een gesloten boek. Ze heeft de ploeg gewoon laten bar sten en ik wil haar dan ook niet meer terug hebben. Buiten het veld is het een aardig kind, maar in het veld is ze heel erg egoïstisch. Het staat buiten kijf dat ze een goe de keepster is, maar dan moet ze wel gemotiveerd zijn. Ze kan ge woon niet een hele wedstrijd de concentratie opbrengen. Dat geldt ook voor de trainingen. Ze doet dan nog minder dan de keepster van het tweede. Daarom' heb ik eerst Diana van Dam in het doel gehad. En ik vraag me af of ik het zo slecht heb gezien, want zij is wel gekozen voor Jong Oranje". "Toen Diana wegviel, moest ik wat anders. Ik kan in de eredivisie Foreholte-keepster Olga Almekinders is met directe ingang opgestapt bij de Voorhoutse handbalpl'oeg. De keepster vindt dat trainer Geerlings blunderde door haar maar een halve wedstrijd te laten spelen. (archieffoto Holvast» niet met één keepster werken. Daarom is Annelies Nieuwpoort gekomen. Ze heeft prima gewerkt en daarom heb ik haar een kans ge- - geven. Ik vind dat ze het helemaal niet slecht doet". Nieuwpoort maakte enkele fou ten, maar het voert tever om daar de nederlaag van Foreholte aan op te hangen. De ploeg toonde tegen Quintus een enorme werklust, maar de tegenstander uit Kwints heul bleek op alle fronten over meer inhoud te beschikken en daarom liep Foreholte gedurende lange tijd achter de feiten aan. Daarbij moet worden aangetekend dat de thuisclub op beslissende momenten geluk ontbeerde (arbi trale beslissingen, gemiste kan sen). "Het klinkt misschien vreemd, maar na wat er allemaal gebeurd is, ben ik tevreden", aldus Geerlings. "Daar komt nog bij dat Quintus na tuurlijk niet de eerste de beste ploeg is. Ze hebben een bredere basis dan wij en beschikken ook over meer ervaring. Maar het be langrijks is dat er keihard gewerkt is en iedereen weer op één lijn zit. We waarderen elkaar weer. Dat moet straks vruchten gaan afwer ken. Dat we vandaag hebben verlo ren is niet zo erg. Het gaat straks om de duels tegen V en K en Swift". FRED SEGAAR LEIDEN - Na de 11-7 overwinning op De Veluwe 2 hebben de man nen van Oegstgeest zich op gelijke hoogte met concurrent JVC gewor steld. Scylla leed een wel zeer voor spelbare kansloze nederlaag tegen Avanti. De vrouwen van Docos zet te de constante nederlagenlijn middels een 7-3 verlies tegen Ire- Tegen de tweede keus van het Apeldoornse De Veluwe liet Oegst geest overtuigend zien te behoren bij de kanshebbers voor promotie naar de eredivisie. Als gevolg van de 11-7 overwinning in Apeldoorn kwam Oegstgeest op gelijke hoog te met concurrent JCV. Over veer tien dagen kan, in een rechtstreeks duel, worden uitgemaakt wie van de twee de meeste rechten heeft. Daarnaast is ook Middelburg-Zuid nog volop in de race. De eredivisie- degradant uit de eerste competitie helft zit de twee koplopers op de hielen, en is erop gebrand het ver loren terrein terug te winnen. In de wedstrijd tegen De Veluwe 2 bleek B^jödor Rademakers met het beste been uit bed te zijn gestapt. Hij stond zichzelf geen verlies toe, en was daardoor de enige die een kwartet bij elkaar sloeg. Frits Kan tebeen maakte het trio vol door slechts één keer te verliezen en Frits Reitsma en Herman van der Broek hielden hun aantal verlies- en winstpartijen in evenwicht: 2-2. Scylla ging zaterdag de ongelij ke strijd aan met kandidaat-lands kampioen Avanti. Het sterke team is erop gebrand de titel dit jaar naar Hazerswoude te halen. Tot op heden lijkt dit streven al aardig bo dy te krijgen. Scylla ondervond dit zaterdag op ontluisterende wijze. Slechts Bettine Vriesekoop bleek de enige te pakken tegenstandster. Zowel tegen Peter Paul de Vrind als tegen Gerard Bakker jr. zat er voor haar geen winst in. Andras Podpinka, Tibor Kreisz en Robert Turk kwamen verder nauwelijks in ademnood tegen de Scylla-equipe. LEIDEN - De vrouwen van Oase zijn de tweede helft van de veld- handbalcompetitie in de tweede klasse van de landelijke competitie begonnen met een overwinning op Hermes. Na een 2-7 voorsprong bij de rust, liep het team uit Oud Ade na de pauze uit tot 6-9. Dank zij dit resultaat heeft Oase samen met het Wassenaarse Olympia de leiding in de tweede klasse van de landelijke competitie. DE KAAG - Op de Kagerplas- sen is gisteren de tweede lu strumserie winterzeilwedstrij- den om de 'IJsbrekercup' afge sloten met een spectaculaire fi nale. Aan de start verschenen zeventig zeiljachten, in lengte variërend van zes tot twaalf me ter. Omdat voorgaande wed strijden wegens bevriezing van het water geen doorgang kon den vinden, moest de gisteren gehouden laatste race de beslis sing brengen. Peter Bemelman kwam uit eindelijk in het bezit van de wisseltrofee. In klasse 2 ging de zege naar Ron van Eijk, terwijl Frits Heylen en Bob Begeman winnaar werden in respectieve lijk de derde en de vierde klas- Na drie wedstrijden weet Scylla nu weer waar het staat: in de gevaren zone en knokkend voor ieder punt. De vrouwen en mannen van Do- cos speelden dit weekeinde tegon Irene. In Tilburg moest aan het ein de van de avond worden geconsta teerd dat beide Docos-teams een maatje te klein waren voor de twee Irenebrigades. Bij de vrouwen kwam de 7-3 nederlaag op de bor den door een slechts eenmaal ver liezende Tessa Bröcker, een twee maal verliezende Angelique van den Bos en een maar liefst drie maal verliezende Marijn Olden. i Docos plakte deel zoveel vast aan een wat trieste vervolgserie verliespartijen. Ook zij verloren met 7-3, waarbij Kish Prashad voor twee punten teken de, en Ron van Veen voor één. Op dezelfde hoogte deelde het tweede team van Oegstgeest de punten met het Zutphense Torenstad. De reserves van de Oegstgeester ver eniging verkeren hierdoor nog wel in de op het oog veilige midden moot, maar moeten, als gevolg van een wel zeer streng degradatiesys- divisie over Nike. Een nuttige teem, vanaf nu in de overdrive ver- overwinning in de voor Scylla der pingpongen om de overle- belangrijke race r vingskansen nog op peil te hou- hoger. Het eerste Avanti-speler Andras Podpinka de ontmoeting met Scylla. (foto Van Boven» van Scylla had zich een wat pretti ger weekeinde kunnen voorstellen. Tweemaal optreden en slechts één 'punt scoren is niet indrukwek- stapje kend. Zaterdag werd het tegen Vi- i-team tac nog 5-5. Gisteren echter bleek alleen Heide de Haas bij machte een partij naar zich. toe te trekken, waardoor tegen Shbt de wat be schamende 9-1 eindstand werd ge produceerd. WOUTER LANGEVELD. LEIDEN - In de volleybalcompeti tie liet Leython een unieke kans liggen om zich definitief veilig te stellen in de tweede divisie, door van het reeds gedegradeerde Ka- linko met 3-2 te verliezen. Gemini won wel (3-1 tegen Vlaardingen 2). Novo klopte het sterke US 2 met 1-3. Bij de vrouwen leed Gemini de verwachte nederlaag tegen koplo per DFC (3-0), terwijl het tweede het niet beter deed door van Utrecht 2 te verliezen (3-0). Novo kwam zwak voor de dag tegen Vo- lendam (0-3). Voor de enige pretti ge verrassing zorgde Leython. Na het echec van vorige week volgde een prima herstel met een 3-2 zege op Van Vliet/Jupiter. De Leython mannen kregen te maken met een volkomen vrijuit spelende Kalinko, dat nu het een maal gedegradeerd was, niets meer te verliezen had. Leython miste Rene van Veen (op de training door zijn enkel gegaan) en kwam eigenlijk niet aan zijn normale vorm toe. Het spel oogde onver zorgd en rommelig en soms was chaos troef. Dat het toch een punt pakte was zonder meer geluk (15-7, 13-15, 16-14, 7-15 en 15-10). In de derde set verspeelde Leython nog een 0-8 voorsprong. Tegen het Am sterdamse US leverde Novo een voortreffelijke prestatie (1-3). Ge waarschuwd door de eerder thuis geleden nederlaag ging NOVO ge concentreerd van start en overrom pelde de tegenstander twee sets lang: 10-15, 11-15. Na duidelijk ver lies in de derde set (15-3), pakte No vo de draad weer op en brak het US verweer door aanvallend ge weld: 8-15. Gemini nam op Vlaardingen een voorsprong van 8-4, maar zag deze door een falende aanval volledig teniet gedaan (8-8 en 13-13). Ook het eindschot van Gemini was niet voldoende voor winst: 13-15. Dat bleek het enige wapenfeit van Vlaardingen, want vanaf dat mo ment dicteerde Gemini het spel volledig. Alleen in de vierde set, toen Gemini zich realiseerde dat het drie punten nodig had om zich voorlopig veilig te stellen, ver krampte het' even, maar het won wel (15-7, 15-6 en 15-12). In de promotieklasse is de top twee voor Donar net te sterk. Ook tegen Skania redde men het niet. Met een te smalle basis van zes man en een spelverdeler (Ronnie Groen) werden de eerste twee sets regelmatig verloren (10-15, 13-15). In de volgende sets kwamen de spelpatronen er beter uit en groei de de hoop na 15-8. Helaas kon Do- nandit niet volhouden, vooral door een de onzuivere pass (9-15 en 1-3). LUSV leverde een prima prestatie. Tegen middenmoter Acco/Dos 3 behaalden de Leidse studenten een 3-1 zege. Leython 2 stak niet in zijn beste vorm tegen hekkesluiter DOS. Twee spelers - Ruud Lutjenhuis en Robert Maassen - trokken de kar voldoende om toch een over winning uit het vuur te slepen van 1-3 via de setstanden 15-12, 12-15, 8-15 en 14-16. Novo trad opnieuw aan tegen Inter Amicos. De Hage- Vrouwen Bij de vrouwen moest Gemini 1 wel even wennen aan het tempo en de hardheid van de aanvallen van koploper DFC. Zonder nu echt laatste set slecht te spelen verloor het met 15- 7. Beter spel aan Geminizijde, zoals een beter geplaatste opslag brach ten Gemini voor met 7-12 en zelfs 10-14. Niet genoeg voor winst: 16- 14. Deze teleurstelling leverde zo veel frustratie op, dat Gemini snel achter kwam in de derde set (8-1). Herstel volgde nog wel, maar de achterstand was te groot om nog in lopen (15-7 en 0-3). In de belangrij ke wedstrijd tegen Volendam mis te Novo de vorm van de dag. Geen moment kwam de Noordwijkse ploeg in haar spel en werd op alle onderdelen afgetroefd. Vrijuit spe lend stevende Volendam simpel op een 0-3 zege af, die bereikt werd via 5-15, 8-15 en 11-15. Leython, o.l.v. de nieuwe interim seerde Velo. het resultaat was dan ook een 1-3 nederlaag (10-15,12-15, 15-10, 6-15). Leython 2 kwam in drie sets ruim voor tegen Ridderveld, in de zelfs met 14-4. Het spel- verdelen was echter te doorzichtig en in alle gevallen kon Ridderveld de achterstand teniet doen en met de winst gaan strijken. Alleen in de derde set, toen Ridderveld wat ex perimenteerde, pakte Leython de punten, want daar was het toch te sterk voor (10-15,13-15,15-5,12-15). De strijd tussen LUSV en Agon leek een kort leven beschoren. De thuisclub wonde eerste set simpel met 15-9, 15-8. By de stand 14-5 in de derde set leek het beslist. In eens speelde LUSV minder ver krampt en brutaler en het wist de grote achterstand om te zetten in 14-16 winst. Geschrokken door de mogelijkheid aan dit duel nog pun ten over te houden, verviel LUSV het oude patroon, en kon trainer Willem Spierendijk, had Agon doordrukken naar de volle nog wat goed te maken. Het begon winst (15-8 en 3-1). erg goed, met soepel aanvalsspel met Gitta Paans als enige spelver deler. Dit werkte twee sets uitste- wensten en kregen ook hun kend (15-3, 15-11). In de volgende twee perioden kreeg tegenstander Jupiter meer vat op de Leythonser- ve en liet de aanval het wat afwe ten, voldoende voor Jupiter om ge lijk te maken (10-15, 4-15). In de vijfde set serveerde Leython weer een stuk gevaarlijker, liep uit naar 8-1 bij de veld wisseling, en won met 15-5 (3-2). Gemini 2 was van plan het goed te doen in de uitwedstrijd tegen Utrecht 2, maar kon in de ruime en rumoerige zaal, ondanks voorzich tig serveren niet in haar spel ko men. Utrecht kon gemakkelijk op bouwen en hanteerde wel een moeilijke opslag. Vandaar dat Ge- mini 2 deze middag niet in het stuk voorkwam en dik verloor (15-3,15- 8 en 15-6). RW tenslotte redde het niet te gen Acco/DOS 2 en verloor met 3-0. GER RENES Bij protestcommissie DEN HAAG/AMSTERDAM - De ben de wedstrijd verschillende ke- Zijl/LGB liet zaterdagavond een ren stilgelegd om de jurytafel te punt liggen tegen Zian/Vitesse. De wijzen op het falen van de klokken. Hagenaars kwamen vlak voor tijd Ondertussen lieten mijn spelers op 7-7. LZ'86 speelde een chaoti- die de wedstrijd in eerste instantie sche wedstrijd tegen het Y. In Am- goed onder controle hadden door sterdam werd de eerste nederlaag al dit gedoe hun concentratie ver in de play offs geleden. De 10-9 slappen en kon het Y toeslaan. We einduitslag wordt door de Leidena- hebben dan ook protest aangete- ren echter aangevochten voor de kend tegen de gang van zaken", protestcommissie. Bovendien Navraag bij de beide scheidsrech- werd niet duidelijk of de wedstrijd ters leverde ook niet veel duidelijk- nu reglementair geëindigd is of dat heid op. John Remkes verklaarde hij vlak voor tijd gestaakt is. Vivax dat hij wel iets had gezien bij de 35 leed een duidelijke nederlaag te- seconden klokken en dat de wed- gen Raket (5-11) en- Katwijk dolf strijd naar zijn mening gewoon het onderspit tegen de Gouwe metwas beëindigd. Andy Hoepelman 9-6. Bij de vrouwen blijft de Zijl/ stelde echter: "Ik heb de wedstrijd LGB afstomen op het kampioen- een fractie voor tijd gestaakt. Ik schap van de tweede klasse. Con- constateerde in de laatste minuut current Donk werd met 4-1 terug- onregelmatigheden met de tijd en gewezen. dit resulteerde in een opstootje achter de jurytafel. Toen heb ik af- De Zijl/LGB speelde zaterdag- gefloten vlak voordat het eindsig- avond teleurstellend gelijk tegen naai klonk en dus is de wedstrijd Zian/Vitesse. De gehele wedstrijd gestaakt". Hij meldde verder dat stonden de Leidenaars aan de goe- hij inderdaad gezien had dat de de kant van de score. Bij 1-4 en 2-5 tijdwaarneming niet naar behoren leek er zelfs geen enkel probleem, had gefunctioneerd. Verwarring Zian/Vitesse bleef echter goed te- alom dus en werk voor de protest- rugvechten, daarbij geholpen door commissie en de tuchtcommissie. de Zijl/LGB dat vooral bij "man De staking werd overigens niet op meer" hardnekkig weigerde de het wedstrijdformulier gemeld, kansen te benutten. Zian/Vitesse Mevrouw Marree van het bondsbu- dat in de gehele competitie nog reau meldde dat waarschijnlijk slechts drie punten had verzameld nog deze week de protestcommis- maakte goed gebruik van de aan- sie by een zal komen. De wedstrijd vallende onmacht aan Leidse kant zelf was er van LZ-zyde één om en bracht negen seconden voor tijd gauw te vergeten.'Na een aanvan- de gelijkmaker op het scorebord, kelijke voorsprong (3-5) werd in Door dit onverwachte gelijke spel het derde speldeel de slag gemist: zal de Zijl/LGB volgende week in LZ kwam nog tot 10-9 terug, maar de laatste wedstrijd van het sei- toen klonk het eindsignaal. Doel- zoen tegen DZV minimaal gelijk punten: Wilco v.d. Zeé'uw 4, Frans moeten spelen om de eerste plaats v.d. Brink 2, Marco Mulder 2 en te handhaven in de degradatiepou- Marc Mommers 1. de hoofdklasse. Periode standen: 1-3, 3-5, 4-5 en 7-7. Doel punten de Zijl/LGB: Alex van Bel- kum 3x, Hans Nieuwenburg 2x, Mark van Belkum lx en Alex Ver hoog lx. Vivax heeft titelkandidaat Raket niets in de weg gelegd. De 3-5 na twee parten gaf nog enige hoop, maar daarna waren de Delftenaren oppermachtig. Hét einde kwam bij T^,D„ 5-11, Goals: Jeroen Piasmeier, meligfpïrtfin AmsteMatTe ploeg van coach Hans Parrel loor met 10-9 van het Y en moet daardoor nu de eerste plaats delen met ZPB, dat Merwede met 10-8 versloeg. een eigen Volgende week in het Vyf Mei- bad volgt de ontknoping, als LZ'86 en ZPB elkaar ontmoeten in 1 laatste competitie treffen. LZ' zal deze wedstrijd in winst moeten Katwijk kon de goede resultaten van de laatste weken niet doortrek ken. Het werd pas wakker bij een 5-0 voorsprong voor de Gouwe. In de laatste periode kwamen de zee- A kanters nog langszij (6-6) maar de r,|^ inhaalrace had teveel kracht ge kost. De Gouwe demarreerde op- ditmaal bleef Katwijk omzetten wil het het kampioen- steken by schoten op paaJ en lat schap behalen. Als het aan de Lei- denaren ligt zal de nederlaag tegen het Y echter nog een vervolg krij gen. Coach Parrel: "De gehele wedstrijd functioneerde de 35 se conden klokken en de wedstrijd klok niet naar behoren. Mijn spe lers hadden daar last van. Ik heb de scheidsrechters dan ook vanaf het begin op dit mankement gewezen. Zij (Remkes en Hoepelman) heb- Gemini 2was aanvankelijk een stuk sterker dan Inter Amicos 2 en leek op 14-1 zeker van winst. Toch gaf men de set nog uit handen: 14- 16. In de volgende set stelde Gemi ni 2 orde op zaken. De sprongserve van Peter van Schaik was levens gevaarlijk en er werd regelmatig gescoord (15-12). Ook in de derde set bleef het spel goed verzorgd en de dreiging over Ron van Veen was nu voldoende voor 15-8. De vierde set had een identiek verloop als de eerste, ook nu werd het via 14-11 uiteindelijk 14-16. Deze slag kwam Gemini 2 niet meer te boven en In- ter Amicos 2 greep door een betere konditie ook nog de beslissende vijfde set met 9-15 (2-3). In de promotieklas draaide WW totaal niet tegen het laaggeklas- LEIDEN - Gerard van den Berg is er niet in geslaagd voor de zesde maal de Open Nederlandse kampioenschappen taekwon-do te winnen. Door de naweeën van een enkelblessure moest hij afzien van de finale tegen Theo van der Oever. In dezelfde klasse, tot 76 kilogram, werd Henk de Zee al in de eerste ronde uitgeschakeld. Een andere pupil van Van den Berg, Peter Onderwater, behaalde na drie overwinningen de derde plaats in zijn gewichtsklassë. Europees kampioene Mandy de Jongh was niet aanwezig om haar titel te verdedigen. Leerlingen van sportschool 'Aad van der Luit' hebben gisteren suc ces geboekt op de open taekwon-do kampioenschappen van Midden Ne derland. Wim de Goede (tot 64 kilo, vanaf bruine band) en Marcel van der Poel (vanaf 80 kilo tot en met blauwe band) werden kampioen. Soelish Ramdas en Michel Giezen behaalden de tweede respectievelijk derde plaats (tot 60 kilo, vanaf blauwe band) en Sander van Wezel bezette de derde plek in de klasse 64 kilo vanaf bruine band. Hennie Sloos heeft de tweede dan judo behaald in Gouda, waar de eerste dan voor Michel van Sloos en Carola van Klink was weggelegd. Het éinde kwam by 9-6. Doelpun ten: Martin Jonker 4x, Albert v.d. Plas, Ronald Heemrood. DKD dat drie spelers miste ver loor onnodig van Aquarijn. De Lei derdorpers kwamen niet verder dan een 4-7 nederlaag. In de laatste periode speelde DKD "alles of niets", het werd dus niets. Goals: Peter Baars 2, Frank Dreef en Har ry van Hove. De vrouwen van LZ'86 verloren nipt van het Ravijn. Na drie perio den stond het nog 6-6 maar in het laatste part werd met 8-10 aan het kortste eind getrokken. Goals: Yvonne Flippo 3, Jeanet de Jong 3, Jeanet Giryaar en Coby van Haa strecht. De vrouwen van De Zijl/LGB lij ken op het kampioenschap af te stomen. Concurrent Donk 2 werd in een goede wedstrijd met 4-1 ver slagen. De Zijl heeft nu een voor sprong van drie punten op Donk. Bij een zege volgende week op AZPC in Amersfoort kan er bijna niets meer mis gaan. Goals: Esther Redegeld, Marion Rijsbergen, Pa mela Tegelaar en Marion van Veen. DIRK KLOOS

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18