RB: moeite met RKAVIC Quick Boys met de schrik vrij 'Hier word je niet goed van' Noordwijk groeit weer in rol van titelpretendent Zege krijgt laat gestalte RCL kan kampioenskandidaat net niet bijbenen: 4-3 Lisse kan de druk niet aan ARC mist tegen Barendrecht bezieling en discipline MAANDAG 23 MAART 1987 PAGINA 17 NUMANSDORP - Noordwijk heeft zichzelf en de streekgeno ten Quick Boys en Rijnsburgse Boys een uitstekende dienst be wezen door NSW de eerste ne derlaag van het seizoen te bezor gen (1-2). Liefst elf maanden was de lijstaanvoerder van de eerste klasse A in competitie- en beker- verband ongeslagen gebleven. De gevolgen van de stunt van Noordwijk is dat de kustbewo ners zichzelf weer een (bijlrol letje als titelpretendent kunnen toedichten. Hoewel de uitslag van de top per verrassend valt te noemen, viel er niets af te dingen op de Noordwijkse zege. Dat moest zelfs NS W-trainer Jaap Vierge ver toegeven. De oefenmeester die bezig is aan zijn vijfde sei zoen bij de eersteklasser uit Nu- mansdorp en voor nog drie jaar heeft bijgetekend, noemde het veldspel van Noordwijk supe rieur. "Maar daar stond tegen over dat zij nauwelijks uitge speelde mogelijkheden hebben gehad, terwijl wij met name in het begin van de tweede helft een paaf opgelegde kansen kre gen". Die werden evenwel om zeep geholpen door Wout van der Stel en Rini van Trigt, de belangrijk ste troef van Viergever in aanval- Eerste nederlaag NSW sinds elf maanden lend opzicht. De 23-jarige ama teurinternational werd vijf sei zoenen geleden door Viergever uit de jeugd geplukt en voor de leeuwen geworpen. Na een moei zaam aanpassingsjaar maakte Van Trigt evenwel snel furore in het zaterdagvoetbal. In zijn twee de seizoen op het hoogste ama teurniveau leidde de jonge Van Trigt zijn ploeg naar het afde lingskampioenschap. "Die titel was een mysterie", moet Viergever achteraf beken nen, "maar de ervaring die we toen hebben opgedaan, is er de oorzaak van dat we ons inmid dels als een van de topploegen van het zaterdagvoetbal mogen beschouwen. Mijn elftal is ten opzichte van het kampioensteam van toen maar op één plaats ge wijzigd. We hebben dus een ho mogeen elftal en kunnen ons daardoor meten met ploegen als Noordwijk, Quick Boys en Rijns burgse Boys die zeker in de breedte gewoon wat meer kwali teit in huis hebben". Wat zaterdagmiddag bleek toen Noordwijk de allerlaatste kans om zich in de kampioensra ce te mengen met beide handen aangreep. Geen wonder dat trai ner Eelman, die zijn ploeg eerder dit seizoen vier competitiewed strijden op rij had zien verliezen, zich na afloop tevreden toonde. "De jongens hebben zonder meer goed gevoetbald. Bleven rustig in balbezit, speelden ge concentreerd en sterk als collec tief. Wij zijn ongeveer 65 tot 70 procent in balbezit geweest en daaruit kun je afleiden dat niet NSW, maar wij het spel hebben gemaakt". Waarvoor de ploeg beloond werd met twee treffers. De eerste viel na een klein half uur spelen en kwam op naam van Ivan Her mans die bij de 'tweede paal' met het hoofd een voorzet van John Marijt verzilverde. Ook het twee de Noordwijkse doelpunt, dat bijna een vol uur speeltijd op zich liet wachten, werd op bijna identieke wijze gescoord. De ma ker was Geêrt-Jan Bakker die een door Van der Stel per onge luk verlengde voorzet van inval ler Hans Boom bij de 'tweede paal' achter doelman Leon Bei der werkte. Met die late treffer kreeg het duel de enige winnaar die het verdiende. Noordwijk dus, dat een minuut na de openingstref fer van Hermans (later gen door Boom) de gelijkmaker had moeten incasseren. Die was het indirecte gevolg van een overtreding van mandekker Mark Vink op zijn 'bewakingsob ject' Van Trigt, met wie de later geboekte Noordwijker een onbe slist duel uitvocht. De vrije trap van Van der Stel was beslist houdbaar, maar Dick Dortmundt dook over de bal heen. Het presentje van de doelman werd door NSW niet op de juis te waarde geschat want de geluk kige treffer werd niet van een vervolg voorzien toen Van der Stel en Van Trigt alleen voor Dortmundy verschenen. Het duo kreeg de bal niet eens tussen de palen. Tot opluchting uiteraard van Eelman die weet dat de com petitie voor zijn ploeg nog niet helemaal is afgelopen. Tegen Quick Boys, aanstaande zaterdag, zal Noordwijk moeten proberen verder in de vertrowu- de rol van titelpretendent te groeien. "We zitten nu in een fase dat we niet meer voor een punt kunnen spelen. Traditiegetrouw zijn wedstrijden tussen Quick Boys en Noordwijk aardig om te zien en dat zal zaterdag zeker het geval zijn", blikt Eelman vooruit naar wat hij "het sleutelduel" voor Noordwijk noemt. RIJNSBURG - Rijnsburgse Boys kon zaterdag pas in het laatste kwartier afstand nemen van het zich fel verweren de RKAVIC. De thuisclub veranderde in de slotfase een 2-2 score in 4-2, maar raakte pas echt in feeststemming toen bleek dat Noordwijk lijstaanvoerder NSW de eerste nederlaag van het seizoen had toegebracht. "Een gouden competitieronde", presteerd. Feit is uiteraard dat oordeelde Rijnsburgse Boys-trai ner Arie Kurver, die met zijn ploeg de komende drie weken overigens evenzovele (lastige) uitwedstrijden moet afwerken. Maar ook zijn RKAVTC-collega Ruud van Leuffen was niet onte vreden. "Met een nederlaag kun je natuurlijk als trainer nooit tevre den zijn. Desondanks heb ik mijn spelers na afloop stuk voor stuk ge complimenteerd met de getoonde inzet. Ze hebben keihard gewerkt en naar hun mogelijkheden ge- LISSE - FC Lisse is er niet in ge slaagd om zich definitief uit de de gradatieproblemen te werken. De tweedeklasser had zaterdag na winst op Monster een gat van vijf punten kunnen slaan met de ach terhoede. De wedstrijd tegen de ploeg uit het Westland draaide evenwel uit op een verdiende 1-2 nederlaag. De voorsprong op SHO en 's Gravenzande (dat één wed strijd minder heeft gespeeld) blijft hierdoor gehandhaafd op drie pun ten. Na vijftien minuten was het duel op het Ter Specke-complex feite lijk al gespeeld. Op dat moment boog Monster een in de eerste mi nuut opgelopen achterstand om in een 2-1 voorsprong. De bezoekers straften middels deze twee doel punten zeer gedecideerd de laco nieke speelwijze van de Lissenaren af. "Na de snelle openingstreffer van Arie Schalk hadden ze alle maal wat scherper moeten spelen. Het mag niet gebeuren dat je een voorsprong zo snel uit handen geeft", beoordeelde trainer Wim Eilander na afloop deze cruciale fa- Uit een hoekschop van René van Hensbergen kopte Arie Schalk al na één minuut de bal binnen: 1-0. Monster was echter in het geheel niet overdonderd door dit flitsende begin van de Lisser-formatie en speelde onder aanvoering van de sterk acterende middenvelder Ger Oosterveen Lisse totaal uit de wed strijd. In de twaalfde minuut be reikte een voorzet van Oosterveen, spitsspeler Nico van Zanten, die de bal met zijn scheenbeen achter Bart de Bruin wist te plaatsen: 1-1. Ook na deze tegengoal trok Lisse de touwtjes niet strakker aan. On nauwkeurig uitverdedigen in de Lisser-defensie bracht drie minu ten later de bal voor de voeten van Jaco van de Hoeven, die op snel heid Gerard van Rooyen en Arie Schalk passeerde om vervolgens met een harde pegel doelman De Bruin voor de tweede keer te laten vissen: 1-2. Monster kwam in het vervolg van de wedstrijd nauwelijks meer in problemen, hetgeen oefenmees ter Wim Eilander van Lisse voorna melijk wijdde aan tekortkomingen in de eigen gelederen. "Wij waren kansarm door het falen bij spelher vattingen. Als je ziet dat driekwart van de vrije trappen naar de tegen stander verdwijnt en evenzoveel hoekschoppen gewoon achter wordt geschoten, dan is dat rond uit droevig". De na een schorsing in de basis teruggekeerde Henri van der Wey- den had zich waarschijnlijk een leukere rentree voorgesteld. De spitsspeler die ondanks een lichte dijbeenblessure was opgesteld, verzaakte tot twee maal toe een droomkans te benutten. Na een half uur verdween een schot van Van der Weyden naast de goal, ter wijl op slag van rust Monster-kee per Maurits Voskamp de doorge broken puntspeler van een doel punt weerhield. "Maar het team heeft gefaald vandaag. Het presteren onder een grote druk konden mijn spelers niet aan. Zoiets is een tekortko ming van de hele ploeg", nam Ei lander zijn spits toch nog enigszins in bescherming. RENEE VAN DER HARST VOETBAL - Twee Algerijnse voet balinternationals zijn bij een ver keersongeluk gewond geraakt. Doelman Nacer Drid en midden velder Cherif El-Ouazani raakten aan knie en hoofd gewond. Beiden moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. KATWIJK - Opnieuw drukte Cees Ruis zijn stempel op een ontmoeting tussen Quick Boys en RCL. Voltrok de lange Leiderdorper aan het begin van dit seizoen met zijn hoofd het vonnis over zijn voormalige ploegmakkers (1-2), zaterdagmiddag stak de libero van Quick Boys zijn vrien den de helpende hand toe. Bij een volkomen veilig lijken de 4-1 voorsprong werd Ruis naar het front gedirigeerd, waarna prompt paniek uitbrak in de Katwijkse defensie en RCL tot 4-3 kon terugkrabbelen. Met tien man nog wel, want de tot verdediger omgeschoolde spits Pierre van Gemerden werd twintig minuten voor tijd door scheids rechter Heil naar de kleedkamer verwezen. De bewaker van de even daarvoor naar de kant gehaalde Frenk van der Kley (zijn vervanger Heemskerk kopte raak na een vrije trap van Ruud Boenderma ker, die van arbiter Heil 'zomaar' van een meter of twintig had mo gen aanleggen. De Rotterdamse spelleider was er trouwens hoogst persoonlijk verantwoordelijk voor dat de voor rust zo tamme derby na heette Jaap van Duyn) vergreep de doelwisseling een even opwin- zich bij de stand 3-1 aan de doorge broken Leen van der Plas en om dat hij al een 'bekeuring' op zak had, moest Van Gemerden vroeg tijdig afscheid nemen van zijn ploeggenoten. Die zagen direct daarna Cees Ruis opduiken voor het doel van Bert Siera, de doelman die pal daarvoor kansloos was geweest bij de strafexpeditie van Mart van der Plas. De vervanger van de grieperi ge amateurinternational Floor van Duyn kogelde de bal uit de vrije trap die het gevolg was van de aan slag van Van Gemerden op Leen van der Plas in één keer in het Lei- derdorpse doel. De comfortabele 4-1 tussenstand en de wetenschap dat hij na het vertrek van Van Gemerden over een speler meer beschikte dan de aangeslagen tegenstander, was trainer Hans van der Zee dend als merkwaardig vervolg kreeg. De hoofdrol die Heil voor zichzelf opeiste werd hem door de beide trainers niet in dank afgeno men. Terwijl Van der Zee het er op hield dat "die man gewoon een slechte dag had", voelde Mouter zich na afloop tekort gedaan. "In de slotfase hadden wij over gebrek aan arbitrale medewerking niet te klagen, maar daarvoor heb ben zich twee situaties voorgedaan die in mijn ogen rijp waren voor een strafschop", sprak Mouter ver bolgen waarbij hij doelde op on vrijwillige valpartijen van Heems kerk en Leo Van de Weteringh voor de veste van Guyt. Maar te genover het naast zich neerleggen van de Leiderdorpse verzoeken om een elf metertrap stelde Heil het over het hoofd zien van een klap in het gezicht van Dennis-Jan Mieras. Chaos troef in de Quick-Boys defensie. Van rechts naar links zien Teun van der Plas, Leo van de Weteringh, de later uit het veld gestuurde Pierre van Gemerden, Cees van Rooyen en Hans van der Plas de bal voorbij het Katwijkse doel schieten. <foto Loek Zuyderduin) leiding zijn libero tot centrumspits te promoveren. Maar die offensie- Verbazin£ vp HaHpriHranc kwam Hp Arrvitpr. Dat gebeurde in de beginfase ve dadendrang kwam de Amster dammer bijna duur te staan, want RCL maakte dankbaar gebruik van de chaos die na het 'opstappen' van Ruis troef was in de Quick Boys-defensie. Hoofdrol Uiteraard had de Katwijkse aan hang achteraf geen goed woord over voor de tactische ingreep van Van der Zee, maar de trainer zelf stelde dat hem geen andere keuze was gelaten. "Na de wissel van Van der Kley en het uitvallen van Van der Plas was de organisatie in de aanval zoek. Daarom moest ik er voorin iemand bijzetten met orga nisatorische kwaliteiten". Cees Ruis dus, de man die de laatste jaren bij RCL door trainer Laurens Mouter geregeld in de frontlinie werd geplaatst, maar za terdag in de tweede wedstrijd te gen zijn oude ploeg, slechts van grote afstand kon toezien hoe de vervanger van de licht geblesseerd uitgevallen Leen van der Plas, Cor Zuyderduyn, in de fout ging door Peter Siera in het strafschopgebied te laten struikelen. De aanvanke lijk buiten de ploeg gelaten Siera, die al met het hoofd de eerste tref fer van RCL had laten aantekenen, ramde de bal van elf meter langs Theo Guyt waarna Ben Heems kerk thuisploeg zelfs nog in adem nood bracht. van de tweede helft op het moment dat doelman Siera volledig mis tastte bij een hoekschop van Van der Kley, die even later op fraaie wijze de 2-0 zou laten aantekenen. Met zijn uit een halve draai ge scoorde doelpunt zorgde de rappe vleugelspits eindelijk voor de nodi ge opwinding onder de op de over dekte tribune schuilende tribu neklanten. De ongeveer 1000 bezoekers had den zich tot dat moment, in de 55e minuut, slechts twee keer aan fraaie voetbalstaaltjes kunnen ver lustigen. In de 25e minuut had eerst Cees van Rooyen met het hoofd een vlotte Katwijkse combi natie (hakballetje Mieras, voorzet Hans van der Plas) doeltreffend af gerond, waarna Guyt, twee minu ten later, de bal na een fraai geno men vrije trap van Heemskerk nog maar net had kunnen keren. Tot de voltreffer van Van der Kley was de streekontmoeting ver volgens verstoken gebleven van aardige momenten. Maar na de ver diende 2-0 hielp Heil de amuse mentswaarde verhogen door met andere ogen naar de wedstrijd te kijken dan de 22 acteurs. Die ver baasden zich bijvoorbeeld in hoge mate over de boekingen die Van Gemerden en Mart van der Plas, overhielden aan een onschuldig onderling duel. De dwaling van de arbiter, die noteerde dat beide spelers zich schuldig hadden gemaakt aan ruw spel, wekte zoveel irritatie dat de kemphanen bijna massaal op hol sloegen. Het draf- en renspel dat volgde, werd door Heil stilgelegd op momenten dat niemand een fluitsignaal verwachtte en op gang gehouden op terwijl een onderbre king op zijn plaats bleek. Ergenis Tussen de chaotische bedrijven door mocht eerst Van Rooyen na een halve omhaal zijn tweede en Quick Boys' derde treffer vieren en Peter Siera vervolgens met het hoofd de eerste tegenstoot uitde len, waarna Van Gemerden zijn ei gen ploeg de genadeklap leek te bezorgen. Maar het wegzenden van de voormalige Leiderdorpse top scorer bleek voor RCL niet op een afstraffing uit te draaien. Integendeel, na de 4-1 van Mart van der Plas en het oprukken van Ruis, slaagde de degradatiekandi daat er zowaar in aansluiting te vinden met de titelpretendent. Die kwam uiteindeüjk met de schrik vrij en het in de chaotische slotfase pijlsnel gedaalde humeur van Van der Zee ("Ik heb met ergernis en verbazing zitten kijken hoe groot de paniek was die uitbrak in onze verdediging waar toch nog ervaren jongens als Teun van der Plas, Jo- han Jonker en Theo Guyt ston den") klaarde volledig op toen 'dorpsomroeper' Nico Kulk mel ding maakte van de vrienden dienst die Noordwijk bij koploper NSW had verricht. JAAP VISSER BARENDRECHT - "Hier word je toch niet goed van? Ik had van daag wel elf man kunnen wisse len". Klare taal uit de mond van ARC-trainer Jan Kroese, die zater dag baalde als een stier van de ver richtingen van zijn pupillen in de confrontatie met het eerder dit sei zoen in Alphen nog geklopte Ba rendrecht. De woorden van Kroese waren begrijpelijk, want de Racing speelde op de perfecte grasmat van sportpark "De Bongerd" zonder bezieling en discipline en vormde derhalve een simpele prooi voor de De Maas Maasdam: De Maas - Neptunus gretige thuisploeg: 4-1. Apol, na een slimme vrije trap van routinier Bas Hokke, boven op de lat en hield even later Peter Borst met de arm Hans Schuitemaker van een doelpunt af. De derde Ba- rendrechtse kans leverde een tref fer op. Nadat Riny Oosterlee ARC i afstand i slist niet tot groots voetbal kwam, het doel van Prook weer gaan op zoeken. Eén minuut voor rust re sulteerde dat in 2-0. Na een leep passje van Gert van der Wal, om speelde Hans Schuitemaker libero Jelle Koolstra, die vervolgens tot ZAALVOETBAL Vanavond Beker Cleyn Duin Katwijk: Glasbergen - Bax "j.OO uur); Zwarte Wolf Sport - Sloos Sport (21.00 v (20.15 uur). Het begin van de wedstrijd 5TS3. Lisse: FC Lisse - FC Gsovo "al «1duidelijk datARC THB Hal Lisse: De Kuyper - Van der Plas (20.30 uur). Northgohal Noordwijk: Menken/Land- bouw - THB Boys (21.00 uur). De Gaasbak Voorhout: Bax - De Rozet (20.35 uur). De Tweesprong Alkemade- De Hanepoel - Sloos Sport (20.30 uur); ROAC'79 - Land- wer (19.30 uur). De Rijnstreekhal Alphen: Bahlmann - Noordwijk (20.30 uur). 3 Octoberhal Leiden: Zwarte Wolf Sport - Ceverbo (20.00 uur), Lugdunum - Van Eg- Boys (20.30 uur). met Paul Kluivers als vervanger van de gepasseerde Johan Boer (Kroese: "Ik wilde wat meer power op het middenveld"), een moeilijk middagje zou krijgen. Barendrecht speelde veel agressiever dan de Al- phenaren, die er met het hoofd niet bij leken en geen enkele lijn in hun spel wisten aan te brengen. Lo gisch dus, dat de eerste doelmoge- lijkheden voor de in de midden moot bivakkerende formatie van oefenmeester Ger de Keizer waren. Zo belandde een lobje van Ben naast had gevuurd, werd de bal weer snel in het spel gebracht. Het leder bereikte de op rechts volledig vrij staande middenvelder Ron Verhagen, wiens voorzet door Ben van Drunen werd ingeschoten. Prook pareerde knap, maar in de rebound was het wel raak. Hans Schuitemaker scoorde (1-0). Wakker Onmiddellijk na dit doelpunt leek ARC wakker geschud. De Al- phenaren kenden een opleving, die zo'n tien minuten duurde en die drie fraaie kansen bracht. Martin Krommert en Wilco van Leeuwen (2x) kwamen oog-in-oog met goalie Wout van Driel, die zich elke keer een niet te nemen obstakel toonde. Tijdens het laatste kwartier van de eerste helft was de Alphense da dendrang al weer weggeëbd en kon Barendrecht, dat overigens be- net verbazing i ieder keeperas piraties vertoonde en vallend, met de handen het speeltuig wist te be machtigen. Arbiter Wolthuis had geen begrip voor Koolstra's black out en dus mocht Bas Hokke vanaf elf meter zijn traptechniek demon streren. Na de thee bracht Kroese twee wijzigingen in zijn brigade aan. Emiel Borst verving Cor Prook (verdraaide knie) en Rob Koster mocht voor Martin Krommert (Kroese: "Martin zou vroegtijdig storen op Bas Hokke en dat heeft hij niet gedaan") opdraven. Veel maakten de wissels niet uit. Zon der overleg en weinig wilskrachtig zocht ARC de aanval. Daar de Ba- rendrecht-defensie evenwel niet het sterkste deel van de ploeg is (34 tegengoals!) kreeg de Racing toch nog kansen. Wilco van Leeuwen verscheen opnieuw alleen voor Van Driel, die wederom zegevierde Nog een en Paul Kluivers knalde rakelings over. ARC's aandringen bood Ba rendrecht countermogelijkheden. Zo brak halverwege de tweede helft Ben Apol door, die door Emiel Borst zonder dat het nodig was - Apols inzet ging naast - werd gevloerd. Bas Hokke schoot de- strafschop prachtig in de boven hoek (3-0). Een kwartier voor tijd voegde de equipe van De Keizer daar nog een treffer aan toe, toen goed voorbe reidend werk van Van der Wal door Schuitmaker koelbloedig werd afgerond: 4-0. Daarna werd Barendrecht, met laatste man Bas Hokke voortdurend inschuivend op het middenveld, slordiger in de afronding en slaagde ARC er zo waar in de eer te redden. Paul Klui vers pegelde een vrije trap ineens achter Van Driel (4-1), Kluivers puike goal kon het ongenoegen van Kroese evenwel niet wegne men. Daarvoor had de Nieuwkoop- se oefenmeester te lang in de dug out zitten lijden. NICK VERWOERD Rijnsburgse Boys meer kwaliteit in huis heeft. Dan kun je hoog of laag springen, dat verschil blijft. Maar hoe merkwaardig het ook klinkt, deze nederlaag is goed voor het zelfvertrouwen. We hebben be wezen het een topploeg als Rijns burgse Boys heel moeilijk te kun nen maken. En niet met louter ver dedigend voetbal. Straks gaan we tegen andere tegenstanders pun ten pakken, dat staat voor mij vast". Uitstel Rijnsburgse Boys-RKAVIC was nog geen vijf minuten oud of de toeschouwers hadden al twee flit sende kopballen gezien. De eerste, van Rob Gillissen, werd door RKAVIC-doelman Michiel van Aken in een reflex gekeerd. De tweede, vertrokken van het hoofd van Ron Steinkuhler, betekende 0- 1. Nico Delleman zette van links voor, waarna de Amstelveense middenvelder boven iedereen uit torende en fraai scoorde. De Rijns burgers, met Hennie Koet voor de ze gelegenheid als laatste man en Huug Aandewiel als derde (han gende) spits, schrokken danig van deze vroege goal. Ze probeerden via een offensieve speelwijze tot succes te komen, maar op de over bevolkte Amstelveense helft ont brak de ruimte om de stug verdedi gende tegenstander uit te spelen. Vaak werd de oplossing gezocht in een hoge bal, een keuze die door de afwezigheid van kopspecialist Hans Zwaan (nog twee weken ge schorst) niet erg verstandig was. De meeste ballen belandden op het hoofd van voorstopper Guus Tur kenburg, die zich bovendien in de rug gedekt wist door de uitstekend keepende Van Aken. In de twintig ste minuut evenwel besloot arbiter Vervloet de Rijnsburgers een handje te helpen. Bij een hoge voorzet zag hij in een onschuldig duwtje tegen Gillissen een straf schop. Wie voor dat duwwerk ver antwoordelijk was, bleef een raad sel. RKAVIC ontkende de overtre ding later in alle toonaarden en Vervloet kwam niet verder dan: "De duw kwam van een veldspe len Nee, niet van de keeper, dat weet ik zeker". Kennelijk vond ook Aandewiel dat de straf wat overdreven was, want hij mikte de bal vanaf elf me ter via de lat over het doel. Het be tekende slechts uitstel van execu tie. Nadat Jan Hogewoning en Aandewiel Van Aken op de proef hadden gesteld, achtte Wim Drie bergen de tijd rijp zich in aanval lende zin te doen gelden. Zijn af standsschot werd door de RKA- VIC-goalie nog net uit de boven hoek getikt. Op de kopbal van de Rijnsburgse voorstopper uit de daarop volgende hoekschop moest Van Aken echter het antwoord schuldig blijven. Vijf minuten la ter, in de 35ste minuut, kwam de thuisclub zelfs op 2-1. Op aange ven (of was het een afgezwaaid schot?) van Aandewiel scoorde de op het randje van buitenspel staan de Ron Carli. Risico's Het met een gezonde dosis op portunisme gezegende RKAVIC zou evenwel toch met een gelijke stand gaan rusten. Vijf minuten voor de pauze zoefde bal na een Amstelveense counter door slecht verdedigen aan Rijnsburgse kant als een voetzoeker door het doelge bied. Jan-Albert Veldhuizen gaf het leder uiteindelijk met het hoofd het laatste tikje en was aldus verantwoordelijk voor een 2-2 sco re. Ook in de tweede helft wensten de Amstelveners zich niet te ver schuilen. Hoewel Rijnsburgse Boys het betere veldspel toonde, waren de aanvalspogingen van de bezoekers zeker niet van gevaar ontbloot. Met Patrick Bijman als vervanger voor de niet geheel fitte Steinkuhler creeerde RKAVIC kansen voor Sander Toussaint, Veldhuizen en Hans van der Vliet. Rijnsburgse Boys stelde daar mogelijkheden voor Jack Manu- putty, Gillissen (geheel vrij voor doel), Koet en Aandewiel tegen over. maar doelpunten bleven vooralsnog achterwege. Het duur de tot veertien minuten voor tijd eer er weer een goal te bezichtigen was. Na een voorzet van Aandewiel kopte Carli op de lat, waarop Gillis sen de terugspringende bal in het vijandelijke net werkte. RKAVIC werd door deze treffer gedwongen risicós te nemen, maar zag de voor Martin Toet in het team gekomen Cor Heemskerk van de ontstane ruimte profiteren. Hij kreeg de bal op een presenteerblaadje nadat een schot van Carli in de modder gesmoord was. CHRIS HARTMAN SCHIETEN - Anton Koopmans uit Heiloo is zaterdag in Uden met 573 punten Nederlands kampioen schieten klein kaliber van 50 meter geworden. Anton Dircx uit Baarn eindigde met hetzelfde totaal als tweede. Derde werd Leo Nous uit Veenhout: 571. Beste schutter bij de dames was Willy Goedheer uit Wolphaartsdijk (540 punten). Vaes- sen was het beste korps met 2238 treffers.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17