mm ili n Weer wereldrecord Yvonne van Gennip Crisis bij Barcelona Ajax tevreden over EC-loting ZATERDAG 21 MAART 1987 redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Meneer agent Een elftal agenten was zaterdag middag nog niet voldoende om een voetbalwedstrijd in de vier de klasse tot een normaal einde te brengen. Het ANP (Algemeen Nederlands Persbureau) bericht te de Nederlandse kranten zon dag over deze opzienbarende ge beurtenis, die zich op het terrein aan de Haagse Roland Holstweg afspeelde. Het tijdens de rust ge staakte duel tussen de Haagse Politie Sport Vereniging (HPSV) en SV'35 (2-1) werd geleid door Leidenaar Hans Ladan. Die liep rood aan van verbazing, toen hij maandag de eerste pagina van het (toevallig rood gekleurde) LD-sportkatern onder ogen kreeg. Nog dezelfde avond depo neerde de leidsman een boze brief op de burelen van de sport redactie. Ladan: "Alleen de rode kleur waarin het stukje is afgedrukt komt met de waarheid overeen, want als je vroeger loog, dan zei men dat je rood haar kreeg. Ik weet niet van wie u de informatie verstrekt hebt gekregen, maar ik verzeker u dat deze met rood haar rond moet lopen". Die gedaanteverwisseling moet een sportredacteur van het ANP overkomen zijn. Terwijl de pers organisatie toch een betrouwba re reputatie heeft hoog te houden. Volgens Ladan wemelde het stuk je van de omwaarheden "Dat had allemaal voorkomen kunnen worden indien u mij even had gebeld". Beter laat dan nooit, dus La dan drie dagen later om zijn me ning gevraagd. De woede blijkt dan aanmerkelijk getemperd: "Ach, ik wilde gewoon even reageren. De teneur van het stuk je klopte niet. Die agenten hebben zich namelijk uitstekend gedra gen in die wedstrijd. De schuld van het staken ligt volledig bij SV'35, de club die wordt getraind- door ex-profvoetballer Aad Mansveld. Die trainer misdroeg zich en met die jongens was in het veld ook niets te beginnen. En als een elftal niet wil voetballen, kun je als scheidsrechter beter ophou den. Ik probeerde van alles om de wedstrijd in goede banen te lei den, maar dat was niet mogelijk. Daarom heb in er tijdens de rust een einde aan gemaakt. Zonder dat ik me overigens een moment- bedreigd heb gevoeld. Maar als ik was doorgegaan had het wèl verkeerd kunnen aflopen, zo ver velend waren die gasten van SV bezig. Echt waar, die agenten hadden er niets mee te maken. Dat wilde ik met die brief even rechtzetten". Waarvan acte. Zwarte Schaap (3) De heren van de KNVB kunnen trots zijn. Ze zijn er tóch in ge slaagd de kwestie Zwarte Wolf- Ceverbo een half jaar op te hou den. Het voetbalcollege is daar om voorgedragen als deelnemer van het programma 'De lang zaamste, de beste', dat volgende maand bij de TROS in première gaat. Oorspronkelijk zou het duel (dat wegens het meespelen van een ongerechtigde speler ongel dig werd verklaard) afgelopen woensdag worden overgespeeld. Maar de Rotterdamse competi tieleider Stoppelenburg moest die beslissing terugdraaien, na dat de afdeling Dordrecht Cever- bo het advies had meegegeven "om niet naar Leiden af te rei zen". De KNVB-heren in Dor drecht eisten dat de zaalvoetbal- wedstrijd in de thuishaven van Ceverbo zou worden afgewerkt. Een slimmerik van de Dordtse afdeling had een reglement op gespoord, dat echter van toepas sing is op veldvoetbal. "Een weekje uitstel kan er ook nog wel bij", dacht Stoppelenburg en schrapte het duel weer. Net zo makkelijk. Nu had de oorspron kelijk voor die datum gepro grammeerde wedstrijd Zwarte Wolf-Bax weer gespeeld kunnen worden. Stoppelenburg wilde dat graag, maar handelde daar mee tegen de regels. Terecht floot de Afdeling Leiden de com petitieleider terug. 'Leiden' stel de zich bovendien op het stand punt dat eerst Zwarte Wolf-Ce- verbo moet worden gespeeld. Donderdagavond velden de hoge heren van de vijf afdelingen, in vergadering bijeen in Dordrecht, het vonnis: "Zwarte Wolf-Ceverbo wordt gespeeld op 25 maart, om 20.00 uur in de Drie Octoberhal", meldde afdelingsadministra teur Sluimer van Rotterdam des gevraagd. Het had weinig ge scheeld of de Leidse zaalvoetbal lers hadden naar Dordrecht moe ten afreizen. Maar daarvan zou kampioenskandidaat Glasber gen weer de dupe worden. Toen werd besloten, na ruim een half jaar oeverloos heen en weer ge zwets, het duel gewoon in Lei den te laten verspelen. Misschien dat de wil van de bondsbonzen wèl krachtig ge noeg is, om de twee zaalvoetbal- trainer onder zijn neus kreeg ge schoven. Van Ginhoven: "Binnen de club zijn we zeer content met Dirk. Iedereen wilde hem graag houden en ook de jon gens van de A-selectie lopen met hem weg. Daarom hebben wij be sloten om hem tot hoofdtrainer te benoemen. Het is alleen jammer dat we die advertentie niet meer hebben kunnen achterhalen Blijleven op zijn beurt moet proberen nog minstens twee ploegen in de derde klasse te achterhalen om degradatie te voorkomen. Een bijna onmoge lijke opgave, zo lijkt het. De uit wedstrijd vandaag tegen Zeven hoven beschouwt de opvolger van Henk Spaan als de laatste kans van de hekkesluiter om aansluiting met de overige staartploegen te bewerkstelli gen. Blijleven: "Als we in die wedstrijd geen goed resultaat boeken wordt het wel heel erg zorgelijk. Het is te ho pen dat we morgen eindelijk een beetje geluk hebben. Ons veldspel is niet slecht, maar werkelijk niets lukt. Tekenend voor de si tuatie waarin we verkeren is de wedstrijd van afgelopen zater dag tegen Lyra die we met 3-1 verloren. Terwijl wij bijna de doelpalen doormidden schoten, scoorden zij doordat een stuiter bal via een graspolletje in de bo venhoek verdween. Maar ja, die dingen gebeuren nu eenmaal als je onderaan staat. Gelukkig heb ben wij een zeer positief ingestel de groep. Ondanks alle narig heid kan er bijvoorbeeld na de training nog flink worden gela chen". Vervelend alleen als het lachen je op zaterdag steevast vergaat. Slipper Het lachen verging vorige week zaterdag ook de spelers van Quick Boys 2. De koploper in de eerste klasse hoopte ten koste van de reserves van Rijnsburgse Boys een stap dichter bij de titel te komen, maar dat feest ging niet door. Dat wil zeggen: de wedstrijd werd afgelast omdat de velden op het Rijnsburgse sportpark Middelmors onbe speelbaar waren. In de Katwijkse Post werd dat vervolgens in twijfel getrokken door Jaap Sip. Het bestuurslid vult niet alleen het clubblad van de plaatselijke trots met zijn be kende rubriek 'Snippers', maar heeft ook in het advertentieblad uit de kustplaats een podium ge vonden voor zijn grieven, grap pen en grollen. Uit de meest re cente editie: "Het tweede elftal van Quick Boys kwam zaterdag op wel erg merkwaardige wijze niet in ac tie. De wedstrijd tegen naaste concurrent Rijnsburgse Boys, die de praktische beslissing voor het kampioenschap had kunnen be tekenen, werd namelijk afgelast. Terwijl in de ochtenduren op het Rijnsburgse Middelmors nog vol op kon worden gevoetbald (het cl-elftal kwam er nog in actie), was al in de vroege morgen het duel tussen de beide elftallen van Quick Boys en Rijnsburgse Boys dat voor dit duel in verband met schorsingen een groot aantal spe lers zou moeten missen!), dat om twaalf uur zou worden gespeeld, afgelast! Een afgelasting die nogal wat vraagtekens opriep in het blauwwitte kamp", aldus Sip, die het vuurtje tus sen beide rivalen weer eens flink oppookte. Rijnsburgse Boys-secretaris Gerard van Zuylen moet harte lijk lachen om het bericht, dat volgens hem nergens op is geba seerd. "De officiële reden is dat de consul het heeft afgelast. Tot twaalf uur mocht er worden ge speeld, daarna niet meer. Als ze bij Quick Boys menen dat er een andere reden is, dan moeten ze dat maar denken. Ik moet toege ven dat het ons niet slecht uit kwam, maar we mochten er ge woon niet op. Dat heeft de consul 's morgens al bepaald". Dat wordt bevestigd door de verantwoordelijke man voor de gesteldheid van de velden, con sul Heemskerk: "We hebben afgesproken in elk geval de jeugd 's morgens te laten spelen. Dat leverde geen proble men op. Maar het veld bleef hard, bij ons is het kleigrond. Je schop te de graszoden er er zomaar af Ik heb natuurlijk rekening te houden met de gemeente, die niet graag ziet dat het veld kapot gaat. Daarnaast hadden we te maken met de weersverwachting, die niet al te best was. Dus moet je snel een beslissing nemen. An ders komen al die ploegen voor niets". Een tip. Wellicht kan Jaap Sip, in navolging van zijn rubriek 'Snippers' in het Quick Boys clubblad, in de Katwijkse Post beginnen met de column 'Slip pers'. Het begin is er al. Onder giechelende belangstelling van zijn ploegmakkers en de jongste speelsters van basketbalvereniging Leiderdorp, wordt speler Piet van der Zaag in de middencirkel van sportzaal Op Dreef ontdaan van zijn baard. Op deze wijze vierde Leiderdorp het kampioenschap van het rayon. (foto Loek zuyderduini clubs in de Leidse sporthal op de afgeproken tijd bijeen te krijgen. Schijnbeweging Sinds Ter Leede, ooit een top club in het zaterdagvoetbal, is ondergedoken in de anonimiteit van de derde klasse, valt er wei nig over de Sassenheimse club te melden. Maar dat veranderde op slag toen het béstuur eind vorig jaar trainer Henk Spaan op de keien zette. Daarmee maakte de clubleiding van het bedaarde Ter Leede in één keer meer nieuws, dan de spelersgroep in een heel seizoen. Maar in het sporpark aan de Menneweg is de rust inmiddels weergekeerd. Ter Leede blijft doorworstelen met het degrada tiespook, terwijl de plaats van Spaan in de dug-out wordt warmgehouden door jeugdtrai ner Dick Blijleven, die in het be zit is van het trainersdiploma oe- fenmeester 2. Het was de bedoeling dat Blij leven het komende seizoen de hoofdmacht van Ter Leede offi-, cieel onder zijn hoede zou ne men, maar een advertentie in het bondsblad Voetbal Totaal, waar in sollicitanten werden gevraagd voor de functie van hoofdtrainer, bewees echter het tegendeel. Blijkt deze week opeens dat 'in terim' Blijleven voor volgend sei zoen als hoofdtrainer is vastge legd. Zou het ontslag van Spaan zo hard zijn aangekomen in het trainers wereldje dat niemand een sollicitatiebriefje aan secre taris Bergman durfde te schrij ven? Nee dus, de advertentie in Voetbal Totaal beruste op een misverstand. Voorzitter Van Ginhoven: "Blijleven is bij ons al een jaar of zes werkzaam als jeugdtrai ner. Met heel veel succes. Toen hij de A-selectie van Spaan over nam, verzocht het jeugdbestuur ons om Blijleven te vragen of hij volgend seizoen weer bij de jeugd wilde terugkeren. Dat heb ik ge daan en zo'n beetje op hetzelfde moment is die advertentie de deur uitgegaan. Maar Blijleven liet weten dat hij weinig voelde voor een terugkeer naar de jeugd". Van Ginhoven wilde Blijleven echter niet voor Ter Leede verlo ren laten gaan, krabde zich eens flink achter de oren, hield rugge spraak met zijn collega-bestuur ders en keerde terug bij Blijle ven, die een contract als hoofd- Schaatser wint ldein vermogen in Heerenveen HEERENVEEN (GPD) - De record-helden van Thialf schijnen vermoeid te raken. Het bleef gisteravond bij één nieuwe wereldtopper, maar die was van zeer groot formaat. De nog immer erg fris schaatsende Yvonne van Gennip schoof de vijf-kilometergrens een eindje op en met ruim een halve ton is ze ook met haar inkomsten naar de top van het klassement geklommen. Yvonne van Gennip werd dankzij een nationaal record op de 1000 meter en een wereldrecord op de 5000 meter gisteravond in Heerenveen 22.500 gulden rijker. (foto anpi Geen cent hoefde voor de 5000 me ter van de mannen te worden uit gekeerd. Alle aanvallen op Leo Vissers topper strandden en de sprinters reden zich stuk op de (nog) ongrijpbare kilometerre cords. De reeks supertijden van don derdag bleken het.bijna ingedutte schaatsvolk wakker te hebben ge schud, want met 11.000 belangstel lenden was het Friese ijs-theater goed gevuld. Maar het kan in Hee renveen niet elke dag een groot feest zijn. De rek raakt er een beetje uit op de afstanden die in de Thialf-hal al eens door de wereld top op de korrel zijn genomen, zo als de vijf kilometer van de man nen. Tijdens het WK, een maand terug, ging het zo hard dat nie mand in staat is eventjes een bete re tijd uit de mouw te schudden. Maar ook de 7.20,99 van Andrea Ehrig ging voor een scherp record door. Nadat ze, twaalf maanden te rug, met Karin Kania was uitge raasd op de ijsvloer van Medeo, sprak de Oostduitse stayer: „Deze tijden worden de komende tien jaar niet verbeterd, of we zouden zelf nog sneller moeten gaan". Op dat moment kon Ehrig niet weten dat in Friesland een nieuwe re- cordfabriek in aanbouw was. Ook Jeugdrecords op baan Medeo MEDEO (ANP/DPA) - Monique Garbrecht heeft tijdens de traditio nele landenwedstrijd in Medeo het wereldrecord op de 3000 meter voor junioren verbeterd. De we reldkampioene legde de afstand af in 4.25,47. Dat is 2,58 sneller dan de Amerikaanse Sarah Doctor vijf jaar geleden in Inzeil. Sylke Lü- ding noteerde 40,95 seonden op de 500 meter. Ook dat was een jeugd- topper. Het oude record stond met 40,98 op naam van haar landgenote Skadi Walter. Het derde record verbeterde de Sovjet-sprinter Ro man Popadtsjoek. De schaatser uit Kiev bracht zijn jeugdwereldre- cord op de 1000 «meter op 1.15,33 (oud: 1.15,50). verkeek ze zich op het groeiproces van Yvonne van Gennip, die het onaantastbare DDR-niveau met rasse schreden is genaderd. De Haarlemse heeft haar eigen capaciteiten trouwens ook onder schat. Voordat ze in Heerenveen neerstreek, dacht ze niet eens aan het wereldrecord op de vijf kilome ter. „Zeven-twintig? Dat is voor mij niet weggelegd", zei Van Gen nip nog geen week geleden in In zeil, ondanks de geweldige vorm waarin ze verkeerde. Heel ontspan nen begon Van Gennip aan de laat ste etappe van het seizoen, en in de juiste stemming geraakt door haar topper op de 3000 meter durfde ze ook de vijf kilometer met veel allu re aan te pakken. Strategie Haar strategie was dezelfde: zui nig beginnen en in de slotronden toeslaan. Van Gennip raakte bijna drie seconden achter op Ehrigs re cordschema, maar hield genoeg energie achter de hand voor een fantastische eindrush. Met 7.20,36 kwam het tweede wereldrecord achter haar naam. Haalde Van Gennip zeer bere kend de winst uit de slotfase, het record van de mannen (6.47,01) eis te een andere benadering. Leo Vis ser ging tijdens het WK steeds har der rijden, in de- slotronden viel dus nauwelijks nog winst te halen. De prijsjagers stonden voor de taak in de eerste helft van de race toe te slaan, maar dat lukte onvol doende. Als eerste serieuze kandidaat zag Gerard Kemkers na 3800 meter het schip stranden. Hij was van plan geweest zo lang mogelijk rondjes van 32 blank te halen, een opgave die te zwaar voor hem bleek. Ook Geir Karlstad liet in dezelfde fase het hoofd hangen en hoopt nog voldoende puf te hebben voor zijn laatste troef, de tien kilometer. Verder hoefde Visser niemand meer te duchten. Hein Vergeer bleef aan de kant, omdat hij bij na der inzien de 1000 meter verkoos. Scheidsrechter Simon Smit wei gerde nog aan de loting te tornen en wilde Vergeer evenmin buiten mededinging toelaten. Dat schoot bij de Nederlandse kampioen en Henk Gemser in het verkeerde keelgat, waarna Vergeer de schaat sen maar helemaal niet onderbond. Recordpremie Visser bleek nog wel trek te heb ben in de aanlokkelijke recordpre mie en maakte van de eerste 3000 meter een kopie van zijn WK-race. Maar een versnelling zoals toen zat er nu niet meer in. De rondetijden liepen op en samen met Kemkers, die in Heerenveen nog geen cent verdiende omdat zijn record op de 3000 meter in dezelfde wedstrijd werd overtroffen, doet hij vandaag op de tien kilometer een laatste gooi naar het grote geld. De Amerikaanse sprintcracks lieten het bij de twee knallers van donderdag. Bonny Blair kon het al vrij snel vergeten. Ze startte slecht en kwam niet toe aan de door komsttijden, waarmee Karin Kania het vorig jaar in Karuizawa op MADRID (GPD) - De uitschake ling in de kwartfinales van de UE FA Cup, afgelopen woensdag door het Schotse Dundee United, heeft FC Barcelona ondergedompeld in een diepe crisis. Want na het deba cle in de Spaanse beker, waar Bar- ca viel onder de hamer van degra datiekandidaat Osasuna, en de af gang tegen Dundee, rest de steen rijke Catalaanse Spaanse club al leen nog de nationale competitie. Maar in de Liga heeft Barcelona na twee nederlagen op rij tegen Gijon en Zaragoza zijn comfortabe le voorsprong verspeeld en staat nu zelfs een punt achter aartsrivaal Real Madrid. De socios Vrezen zelfs, dat Barcelona door de huidi ge inzinking niet meer de kracht heeft om in de play-offs een serieu ze gooi te doen naar het kampioen schap. De malaise van het elftal ont aardde in felle kritiek van de te leurgestelde aanhang aan het slot van de wedstrijd tegen Dundee United Voorzitter Nun'ez moest 1.18,84 afstevende. De Amerikaan se bleef een paar tellen onder haar eigen toptijd van Davos, maar streek als snelste wel de premie voor een Thialf-record (2500 gul den) op. Nick Thometz lag bij de voorlaat ste passage nog uitstekend in de koers. Hij liep zeer hard van stapel (eerste volle ronde van 27,1), maar liet in het zicht van de haven een tweede wereldrecord binnen 24 uur uit de vingers glippen. De kracht vloeide uit zijn benen weg in de laatste omloop, zodat de stof fige 1.12,58 van Pavel Pegov de aanval overleefde. Eén Nederlands record ging er wel aan. Bij de vrouwen is de 1000 meter een estafette geworden. Christine Aaftink maakte zich in Inzeil meester van het record, via Marieke Stam viel het nu in han den van de superieure Yvonne van Gennip. Vervolgens zette Aaftink vergeefs haar tanden in de kersver tandenknarsend toezien hoe het le gioen niet alleen zijn ongenoegen uitte over zijn beleid door met wit te zakdoekjes te wuiven richting ereloge, maar ook provocerend de naam scandeerde van Bernd Schuster. Met Schuster vecht de omstre den voorzitter van Barcelona al bij na een jaar lang een persoonlijk ge vecht uit. Volgende week komt eindelijk de rechtszaak voor tussen Barcelona en Schuster, waarin de Duitser, die in de hele competitie nog geen enkele keer aan bod is ge komen, zijn club aangeklaagd heeft wegens het niet nakómen van het contract. Maar de gramschap van het pu bliek richt zich evenzeer tegen trai ner Terry Venables en spits Mark Hughes. De international van Wa les, die aan het begin van dit sei zoen voor 8 miljoen gulden werd binnengehaald met een contract voor 8 jaar als de verlossende goal- getter, blijkt een regelrechte mis koop Want in 31 competitiewed- se 1.21,71 van de Haarlemse veel vraat. Die hield aan die prestatie slechts een „zakcentje" over van 2500 gulden. Zover reikten haar mannelijke collega's gisteren niet eens. Ze ble ven met lege handen staan. Al zes jaar vormt de snelste 1000 metertijd (Sies Uilkema: 1.15,35) een on neembare barrière. Jan Ykema, Menno Boelsma en Bauke Jonk man kwamen vrij dicht in de buurt. Zonder misslag had Jonk man het misschien gered. Ook de aan elkaar gekoppelde Sovjets Nikolaj Goeljajev en Ser gei Fokitsjev maakten er een race met hindernissen van. Een paar meter voorbij de plek waar hij een dag eerder van het ijs vloog, raakte Goeljajev weer uit balans. Hij bleef op de been, maar verloor het con tact met Fokitsjev, die bijna strui kelend aan de finish kwam. Op de 1500 meter krijgen de Sowjet-nj- ders vandaag de laatste kans. strijden kwam Hughes niet verder dan de schamele oogst van 4 tref fers, terwijl hij in de UEFA Cup slechts eenmaal het net vond. De aanhang, en ook sommige le den van het bestuur, zouden niets liever willen dan Hughes razend snel terugverkopen aan Manches ter United en Schuster of de naar het filiaal verbannen Steve Archi bald zijn plaats laten innemen. Maar tegen een dergelijke wissel verzet trainer Venables zich met hand en tand. Niet in het laatst om zijn prestige te redden, want Hug hes werd met de grote trom bij Barcelona binnengehaald juist op voorspraak van Venables. Door die halstarrigheid en door de slechte resultaten is ook de po sitie van Venables kritiek gewor den. Na afloop van de wedstrijd te gen Dundee United vergaderde het bestuur tot twee uur 's nachts om de crisis van Barca te analyseren. De Britse coach, die het consigne had gekregen stand by te blijven, kreeg na afloop van dat urgente be- AMSTERDAM (GPD) - Johan Cruijff vliegt morgen naar Spanje om op zijn vrije dag Real Zaragoza aan het werk te zien in de thuis wedstrijd tegen Mallorca. De tech nisch directeur van Ajax, dat in de halve finale van het Europa Cup 2- toernooi op 8 april eerst in Spanje aan de bak moet, zegt „nagenoeg niets af te weten" van het laatste obstakel op weg naar de eindstrijd in Athene. ,,Ik heb alleen mijn vermoe dens", zegt Cruijff, die ruim tien jaar geleden als actief voetballer voor het laatst te maken kreeg met Real Zaragoza. „In mijn tijd voet balde die ploeg vrij verzorgd, maar later sloeg dat door naar de andere kant: spijkerhard dus. Ik denk dan ook dat we het zwaarder te verdu ren krijgen dan tot nu toe in het Europa Cup-toernooi. Zaragoza is de competitie stroef begonnen, maar het elftal is met een tussen- spnntje bezig. Bovendien, als je met 2-0 bij Vitosja Sofia wint, moet je wel wat in je mars hebben". Cruijff, die volgende week woensdag Tonnie Bruins Slot naar Cadiz-Real Zaragoza stuurt en zijn hulptrainer volgende week zater dag naar Zaragoza laat reizen om Real te observeren in het thuisduel tegen Sabadel, is opgelucht dat Ajax eerst in de Spaanse handels stad moet spelen. „Zaragoza, Bor deaux of Lokomotive Leipzig, dat maakte me niet zo veel uit, maar De omstreden spits Mark Hughes van Barcelona. (fotoAPi stuursberaad het ultimatum voor gelegd om morgen in de lastige uit wedstrijd tegen Real Sociedad te winnen. Zo niet, dan kan Venables, die aan het eind van dit seizoen toch al zou vertrekken (naar alle waarschijnlijkheid naar AC Milan), meteen zijn koffers pakken. De naam van de kandidaat die Venables moet opvolgen, circu leert ook al: Javier Clemente, de succesvolle trainer van stadgenoot Espanol, die al een bod ontvangen zou hebben van bijna 6 miljoen gulden voor een contract van 4 jaar. het feit dat we de return in eigen land krijgen is een groot voordeel. Wat de ambiance betreft' vind ik het niet zo'n probleem dat we ons eigen stadion om financiële rede nen moeten verruilen voor het Olympisch stadion. Het zal op 22 april toch wel een volle bak wor den en je hebt aan de competitie wedstrijd tegen PSV kunnen zien dat het daar dan ook kan spoken". Ook aanvoerder Marco van Bas ten vindt het een bof dat zijn ploeg eerst naar het Iberisch schiereiland afreist. „Dat Zaragoza geen hoog vlieger in de Spaanse competitie is, zegt me weinig. Bij Europa Cup wedstrijden stijgt iedere ploeg bo ven zichzelf uit. De spanning en de atmosfeer zwepen je op. Als wij te gen een team als Go Ahead Eagles op dezelfde manier te keer zouden gaan als afgelopen woensdag tegen Malmö FF, dan winnen we met een nulletje of negen". Volgens Van Basten zal het stre ven er op 8 april op gericht moeten zijn om in Zaragoza een goaltje mee te pikken en de schade verder beperkt te houden. „Maar we zul len het niet gemakkelijk krijgen. Ik verwacht een harde tegenstander en in dat stadion typisch Spaanse taferelen". Het te verwachten rand- gebeuren is ook voor Cruijff geen aanlokkelijk vooruitzicht. „Gezien mijn verleden in Spanje kunnen we daar op een gekkenhuis reke nen. Wat dat betreft had ik liever Bordeaux geloot. Ik spreek geen woord Frans, dan heb je ook niet zoveel heisa rond mijn persoon". Overigens zal Cruijff geen gebruik maken van de kennis die Leo Beenhakker ongetwijfeld over zijn voormalige club bezit. „Hij werkt nog in Spanje, ik zou hem in een onmogelijke positie brengen" Hamburg pakt eerste plaats FRANKFORT (SID) - Hamburger SV heeft gisteravond de eerste plaats in de Bundesliga weer even overgenomen van Bayern Mün chen. In de vooruitgespeelde uit wedstrijd tegen Eintracht Frank furt zegevierden de Hamburger.- met 3-1. Bij rust leidde de ploeg van de scheidende trainer Ernst Happel al met 2-1. HSV bood de 19.000 toeschou wers in Frankfort een lesuurtje modern voetbal. Dat had niet di reet resultaat, want de thuisclub nam door libero Klaus Theiss in de negentiende minuut een voor sprong. Lux, Okonski en Dittmer stelden namens het overtuigende HSV echter orde op zaken.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15