lions wil talent behoud Blessuregolf in Rotterdam Winst voor jonge ij shockey spelers Lisse stevent af op promotie Record aantal toeschouwers bij zaalfinale Leidse sporttarieven lijken op een puzzel PAGINA 14 SPORT ZATERDAG 21 MAART 1987 Oranje promoveert naar B-poule LEIDEN - Een exponent van de jeugdopleiding van Lei den Lions is Arthur Faas. Maar de 17-jarige Leidenaar is niet de enige 'Lion' die het tot in de Nederlandse junioren B-selectie (zestien en zeventien jaar) heeft geschopt. Gert Jan Vreeburg (Voorschoten) en Wim Oostveen (Hoogma- de) spelen momenteel bij IJHC, maar maakten hun eerste slagen op het ijs bij Leiden Lions. De afgelopen week was het drietal actief in Zoetermeer, waar het Europees junio renkampioenschap werd afgewerkt. Niet zonder succes, want de ploeg promoveerde via louter overwinningen naar de B-poule. Het trio is op jonge leeftijd begon- nen met ijshockey, dat hun derhal ve letterlijk met de paplepel is in gegoten. Het is noodzakelijk om zo vroeg mogelijk te beginnen met ijs hockey, vinden de 'Drie Muske tiers'. "Ik merk niet meer of ik loop of schaats", zegt Wim Vreeburg. "Het gaat me allebei even gemak kelijk af'. Snelheid Het aantrekkelijke van ijshockey is voor het drietal "niet de hard heid, maar juist de snelheid van de sport en de combinaties die kun nen worden gemaakt". De drie selectiespelers vinden dat er in Nederland te weinig aan dacht aan 'hun' sport wordt be steed. "Op televisie doen alleen De TROS en Veronica iets aan ijshoc key. Maar eigenlijk laten ze teveel vechtscènes zien op de televisie", zegt Gert Jan Vreeburg, die van mening is dat zijn sport op die ma nier ten onrechte in een kwaad daglicht wordt gesteld. Volgens het drietal is de sport veel minder hard dan het lijkt. Najaren bij Leiden Lions te heb ben gespeeld, zijn Vreeburg en Oostveen vorig jaar overgestapt naar IJHC Rotterdam. "Deze club biedt, meer mogelijkheden", zeg gen de beide 'Rotterdammers'. "Er wordt sneller en harder gespeeld en je kan daar meer wedstrijden spelen". Oostveen: "In Rotterdam kan je hogerop en in Leiden niet, want daar is geen geld voor. De training was ook slechter. Daar door gaat het talent weg". Arthur Faas is de enige die het 'nest' is trouw gebleven, de vraag is alleen: hoelang nog? "Misschien ga ik volgend jaar over naar een ande re club. Ik ga in Amsterdam stude ren en dan is het gemakkelijker om daar te gaan spelen. Bovendien heb ik daar meer mogelijkheden om in een hoger team terecht te ko- De kans om in Nederland van ijs hockey te leven, behoort bijna tot de onmogelijkheden. "Je moet heel goed zijn. Er zijn in Nederland misschien acht of negen man die met ijshockey hun brood verdie nen. Maar als het zou lukken, dan graag", zegt Gert Jan Vreeburg. DORITH LIGTVOET i Zoetermeer. Van links LEIDEN - Met een wedstrijden- reeks tegen HOKIJ Den Haag heeft Leiden Lions het afgelopen weekeinde zijn tienjarig bestaan gevierd. Maar veel reden tot vreug de is er niet. Sinds het vertrek van sponsor Menken heeft de ijshoc- keyvereniging zichzelf niet be paald in de kijker gespeeld. Het eerste team bungelt ergens onder aan in de derde divisie. Omdat de sportieve prestaties achter blijven bij de verwachtin gen, oefent de club geen aantrek kingskracht uit op sponsors, die onontbeerlijk zijn in het ijshockey. Toch gelooft voorzitter Wessel Buis heilig in 'zijn' Lions. "We zijn een vrij kleine club, maar we func tioneren uitstekend", doelt de praeses, die tevens trainer is van Leiden Lions, op de groei van het aantal jeugdspelers. "We hebben daardoor een goed seizoen achter de rug. Vanuit scho len kunnen kinderen een ijshoc- keycursus volgen. Gewoonlijk blij ven er daarvan zo'n 25 hangen, maar dit jaar zijn 40 kinderen lid geworden. En van die jonge ven tjes moeten we het hebben, want zij zijn de competitiespelers van de toekomst". De groei van het aantal jeugdle den neemt niet weg dat het eerste team het afgelopen seizoen weinig hééft gepresteerd. Van de acht ploegen eindigde het team op een zevende plaats. Buis geeft toe dat het resultaat mager is, maar denkt dat het team beter kan. "Als de competitie nu zou beginnen, zou het team beter presteren. Iedereen is nu op elkaar ingespeeld". Een tikkeltje aan de late kant, want de competitie is afgelopen. De belangrijkste reden voor de slechte prestaties is volgens Buis het ontbreken van sponsors, die bijvoorbeeld by zouden kunnen dragen in de huur van de ijsbaan. "Kijk maar naar Den Haag", ver wijst Buis naar HOKIJ. Daar legt de sponsor een smak geld op tafel. De club kan daardoor vaker trai nen. Tegenover'elke vier uur die Den Haag kan trainen, kunnen wij maar anderhalf uur de baan beta len". Het is natuurlijk niet de enige rol van een geldschieter, die in veel ge vallen de spelers op de loonlijst heeft staan. Hierdoor kan een club de betere ijshockeyers naar zich toe lokken en op die manier het ni veau omhoog krikken. Vorig jaar zijn verschillende talentvolle Lion- spelers overgestapt. Zij konden bij andere clubs vaker trainen en in een hogere klasse spelen. Buis hoopt dat de Nederlandse IJshockeybond in de toekomst maatregelen neemt tegen het aan trekken van talentvolle spelers door 'rijke' clubs. "Ik hoop dat de bond een resolutie aanneemt waar in de transferkosten tot 7000 gul den worden verhoogd", aldus Buis. "De vereniging waarbij de jongen gaat spelen, betaalt hier mee terug wat wij in zo'n jongen hebben geïnvesteerd". In het verleden heeft de club in de persoon van Ton Menken een goedbetalende sponsor gehad. Het team van de toenmalige ijsbaan-ei genaar Menken bleek met het geld tot goede prestaties in staat. Al in 1978, het tweede jaar van zijn be staan, speelde de ploeg in de eerste divisie. Omdat het aantal toeschou wers beneden verwachting bleef en de uit de hand gelopen hobby veel geld ging kosten, trok Ton Menken zich terug. Dit betekende een forse aderlating voor de hoc- keyschool, die werd opgeheven. De leden gingen voor een deel oVer naar een nieuwe vereniging: Lei den Lions. Door het gebrek aan inkomsten degradeerde het eerste divisieteam in acht jaar tijd van de eerste naar de derde divisie. Of in die situatie op korte termijn verandering komt, blijft de vraag. Voorzitter Wessel Buis klampt zich hardnekkig vast aan de jong ste generatie. "We moeten probe ren om het het jonge talent vast te houden. In ons land zijn ongeveer honderd door de bond geselecteer de spelers. Daarvan komen er vijf bij ons vandaan. Als je nagaat dat er clubs zijn, die helemaal geen spelers leveren, is dat geen slechte score. Als het lukt om die jongens te behouden, krijg je als club meer mogelijkheden, ook wat betreft sponsoring". LISSE - Nadat Leiderdorp vorige week de drempel van de eerste di visie overschreed staan nu de bas ketballers van BV Lisse op het punt die stap voor het eerst in het bestaan van hun vereniging te ma ken. Bij winst op het bezoekende HBC is Lisse vanavond in sporthal Meerzicht zeker van een plaatsje in de vaderlandse subtop^. Een week later kan Lisse ook kampioen wor den van het rayon Noord-Holland, maar die formele bevestiging van de toppositie is in feite niet nood zakelijk. Het achtervolgende Alk maar Guardians, dat op de ranglijst een achterstand van zes punten heeft, maakt geen gebruik van eventuele promotierechten. Hoewel het verdwijnen van BS Leiden uit de eredivisie een enor me aderlating betekende voor het regionale basketbal wordt de basis breder en sterker. Vorig jaar was Blitz de enige ploeg die bij de man nen naast Leiden op landelijk ni veau uitkwam, met BVO Alphen (dit seizoen in de plaats van Blitz gekomen) Lisse en Leiderdorp zijn dat er volgend jaar vier. De moge lijkheid bestaat dat drie van de vier streekrivalen in dezelfde afdeling worden ondergebracht. Lisse wil de bond vragen om in de westelij ke eerste divisie B met Luba Lei den en Leiderdorp ingedeeld te worden. BVO Alphen kan van- avond door winst op Ymir doorsto ten naar de promotiedivisie, waar mee BVO de hoogst spelende ploeg in de regio wordt. De prestaties van Lisse spelen zich afin de schaduw van het Leid se basketbal. Van meet af aan heeft Lisse zich gericht op Haarlem. Lis se en de noordelijke plaatsen in Zuid-Holland vallen daarom ook buiten het rayon West, dat alge meen als sterkste rayon wordt aan gemerkt. Twee keer eerder heeft Lisse aangeklopt op de deur van de eerste divisie, maar beide keren moest na een verhitte strijd een Haarlemse ploeg voorrang worden verleend, In 1984 onthield Kin- heim het door ex-Leiden coach Han Wallaart geleide Lisse behalve de titel ook van de basketbalbeker. De teleurstelling over de gemiste kansen leidde tot het vertrek van Wallaart en het uiteenvallen van de ploeg. Met Hans Gefken als coach en Ad van der Vlugt daarbij als trai ner, een taakverdeling die in Ne derland niet zo gebruikelijk is, is Lisse door talentvolle eigen kweek (Eric van Zelm, Jörgen Goud swaard, Paul Ruigrok) en spelers McEnroe met pijn ronde verder ROTTERDAM (GPD) - Met het angstzweet in de handen volgde de organisatie van het ABN-tennis- toernooi in Rotterdam gisteravond de verrichtingen van John McEn roe. De Amerikaanse publiekstrek ker heette ernstig geblesseerd te zijn aan de rechterheup (slijm- beurs-ontsteking). McEnroe zou het proberen tegen Amos Mans- dorf, maar de kans was groot dat hij de strijd zou moeten staken, klonk het onheilspellend. Zover kwam het echter niet. Toernooi- baas Wim Buitendijk kon opge lucht ademhalen, want zijn aas maakte geen fout (6-4, 7-5) en stuit vandaag op Miloslav Mecir. Tenminste, als McEnroe deze ochtend bij het ontwaken niet 'kreupel' is geworden. De Newyor- ker, die zich allerminst soepel voortbewoog en vooral moeilijk bukte, wenste gisteravond geen commentaar te geven op de ernst van zijn toestand. „Ik voelde me goed en had alles onder controle", luidde de dooddoener na afloop. Feit is dat McEnroe volgens de in Ahoy' praktizerende fysiothera peut Leo Taal al de hele week last heeft van eerdergenoemde blessu re en bovendien problemen heeft met zijn lies. Het Grand-Prixevenement in de Maasstad bewijst andermaal dat het intensieve tenniscircuit steeds nadrukkelijker zijn tol eist. Ahoy' heeft deze week meer weg van een ziekenboeg dan van een sportpa leis. Pimek, Pernfors, Nyström en sinds gisteren ook Schapers be gonnen als deelnemer, maar wer den afgevoerd als patiënt. De Rot- Verlies jeugd ROUAAN (ANP) - Nederland is de degradatiewedstrijden tijdens het toernooi om het wereldkampioen schap ijshockey voor junioren (B- groep) gestart met een nederlaag tegen Roemenië: 4-7. De periode standen waren 2-3, 1-2 en 1-2. De Nederlandse doelpunten kwamen op naam van Tuyt, Versteeg, Herc- kenrath en Jacob. Nederlanders werden voor veertien minuten naar het strafbankje gestuurd, de Roemense ijshockeyers moesten 22 minuten zitten. Er waren 2000 toeschouwers. terdammer is (voorlopig) het laat ste slachtoffer. Hij bleek zijn dij- beenspier dermate te hebben ver rekt, da*, meedoen aan het toernooi van Nancy komende week onmo gelijk is. Tennissers met een zwak gestel worden tegenwoordig danig uitge test. De financiële vergoeding mag dan uiterst riant zijn. zowel geeste lijk als lichamelijk lijden met name de 'groten' binnen het profcircus een slopend bestaan. De toernooi- kalender is overvol en de evene menten minstens veertien zijn verspreid over alle mogelijke con tinenten. Voeg daarbij de sponsor- verplichtingen (demonstraties in sommige gevallen) en het Davis- cup-gebeuren en de diagnose kan al snel plaatsvinden: overbelas ting, fysiek en/of psychisch. De kneusjes in Rotterdam zijn wat dat betreft geen toeval, even min als de rustpauzes die de top pers bij toerbeurt inlassen. Roof bouw blijft immers niet ongestraft, zo weten velen inmiddels uit erva ring. „Konden we maar tennissen wanneer en waar we zouden wil len", liet McEnroe zich in Rotter dam ontvallen. „De huidige toer- nooi-opzet is ronduit slecht, de spelers móeten zich wel forceren. Wij zouden de dienst kunnen uit maken, maar'door een gebrek aan onderlinge solidariteit lukt dat niet". Van zijn volgende opponent Mi loslav Mecir echter krijgt de Ame rikaan ongetwijfeld een adhesie betuiging. De Slowaak is het reizen en trekken even beu en gaat ko mende week met zijn hengel langs de waterkant zitten in zijn woon plaats Prievidza. Mecirs korte vakantie is begrijpelijk, want hij heeft er reeds een uitputtend jaar op zitten. De 22-jarige Oosteurope aan kwam in vijf toernooien uit en won er liefst drie: in Auckland van Schapers, in Sydney van Doohan èn in Key Biscane van Lendl. Die laatste finalezege op zijn 'Ameri kaanse' landgenoot sprak uiter aard het meest tot de verbeelding. „Mijn ouders waren aanwezig en ik had nog nooit van de nummer één van de wereld gewonnen", ver klaarde Mecir gisteren nadat hij zich vrij simpel bij de laatste vier had geschaard in Rotterdam ten koste van Jonas B. Svensson (6-2. 7-5). De nummer 6 op de mondiale Een slijmbeurs-ontsteking bezorgde John McEn dam net zo veel problemen als tegenstander Amc bereikte met pijn en moeite de halve finale. oe gisteren in Rotter- Mansdorff. McEnroe ranglijst werd prompt als een held onthaald in zijn geboorteland („ze stonden zelfs met TV-camera's \e wachten op het vliegveld"), maar „na mijn Daviscup-optreden lag dat weer even anders", lachte Me- Hij verloor immers van Amos Mansdorf en mede daardoor werd Tsjechoslowakije uitgeschakeld. „Ik moest wennen aan de vloer en de ballen, die heel anders waren dan in Amerika. Bovendien speel de Amos gewoon erg goed", aldus de meest succesvolle tennisser tot nu toe. Dat deed de kleine Israëliër gisteren ook, maar het was uitein delijk toch met goed genoeg om McEnroe uit te schakelen. Waar mee verrassenderwijs twee Ameri kanen de halve finales haalden in Ahoy'. Eerder plaatste de onbekende Jim Grabb zich bij de laatste vier door zijn landgenoot Chip Hooper te verslaan. De te elfder ure opge roepen vervanger van de met griep afgehaakte Kevin Curren moet het nu opnemen tegen Stefan Edberg. De Rotterdamse toernooifavoriet rekende gisteravond af in een Zweeds onderonsje met Anders Jarryd, de verliezend finalist van vorig jaar. LEIDEN - Vanavond vindt in de Groenoordhallen de zaalfinale plaats, het duel om de landstitel zaalkorfbal tussen de beide kam pioenen uit de hoofdklasse. Bin nen de lijnen komen PKC uit Pa- pendrecht, een van de finalisten uit 1980 toen de Groenoordhal eveneens plaats van handeling was, en Oost Arnhem. Voor de meeste Arnhemmers is het de eerste maal, dat kennis gemaakt wordt met het spekta kel dat de zaalkorfbalfinale tradi- toneel met zich meebrengt. Al leen de vedettes Eric Wolsink, die gisteravond voor de derde maal achtereen door de lezers van het Nederlands korfbalblad gekozen werd tot korfballer van het jaar, en Bram van der Zee, hebben ervaring. Van der Zee behaalde met Allen Weerbaar in 1981 en 1984 de zaaltitel, de eer ste maal ten koste van Deetos, de oude club van Wolsink, die vanaf 1980 viermaal achtereen de finale haalde, maar alleen de eerste maal won. PKC werd vijf jaar na de verlo ren finale in Leiden alsnog lands kampioen en haalde dit jaar dus voor de derde maal de finale. Ook in de ploeg van coach Anton Mulders vielen de onderschei dingen van de NK-poll. Jacque- lien van Beek werd gekozen tot korfbalster van het jaar, debu tante van het jaar en meest spec taculaire speelster. Die laatste ti tel moest zij delen met haar ploeggenote Shirley Eilbracht. - Naar het zich laat het toeschouwersaantal dit jaar het record van 1976, 6200 man in sporthal Ahoy', ruimschoots bre ken. Afdelingsvoorzitter Van Nierop becijferde vorige week al, dat er tenminste 6300 toeschou wers de tribunes rond de oude basketbalvloer van Parker zullen bevolken. Gisteravond bleken er voor de zittribunes, die aan ma ximaal 7500 personen plaats bie den, nog achthonderd kaarten verkrijgbaar, die vanaf 17.00 uur nog verkrijgbaar zijn aan de kas sa van de Groenoordhallen. LEIDEN - Er is de laatste jaren heel wat te doen geweest rond de tarieven voor het gebruik van sportaccommodaties in Leiden. Bezuinigingsronden, LSF-no- ta's, vergaderingen, overleg, ver deelsleutels en gemeentelijke rapporten waren trefwoorden in deze taaie en ingewikkelde mate rie, die slechts voor heel weini gen in het sportwereldje toegan kelijk was. Najaren van commu niceren - eventueel zelfs met computers - is de kogel dan ein delijk door de kerk. De nieuwe, verhoogde, cijfers zijn daar. In het informatie-bulletin van de Direktie Sport en Rekreatie zijn maar liefst acht pagina's vrij gemaakt om het een en ander op een rijtje te zetten. Let wel, het gaat hier dus om wat de vereni gingen vanaf 1 juni voor het ge bruik van hun speelterrein moe ten betalen. Een paar voorbeel den. Voor het gebruik van hockey-, rugby- en voetbalveld betaalt een club straks 225, per ge- bruiksuur per week op maandag tot en met vrijdag. Per zaterdag of zondag komt daar nog een be drag van ƒ2025,- op seizoenbasis overheen. Het mag voor de pen ningmeester van Leidsche Boys niet moeilijk zijn om uit te reke nen wat de club méér moet gaan betalen. kader van de bezuinigingen het diepst in de beurs tasten. Nivel leren, omdat ze jaren bevoor deeld zouden zijn. Het gebruik van de Leidse Hout is onderver deeld in A en B. Trekken we nu even de zakrekenmachientjes en leest U mee. A. Seizoengebruik. 1. Per gebruiksuur per week op seizoenbasis: ƒ617,- 2. Individueel gebruik op niet gehuurde tijden: ƒ51.- B. Incidenteel gebruik 1. Seizoengebruikers per uur: ƒ93,50 2. Niet seizoengebruikers per uur: ƒ134,50 3. Scholen incl. schoolsport- commissie per lesuur: ƒ62,50 Genoemde vergoedingen zijn exclusief energiekosten, welke afzonderlijk bij de vereniging (SALAG) in rekening zullen wor den gebracht. Andere seizoen huurders betalen een energietoe slag van 63,- per uur per sei zoen. Bij incidentele verhuur be draagt de toeslag ƒ4,- per uur. Genoemde toeslagen zullen aan de vereniging SALAG worden doorbetaald. (SALAG Stich ting Accommodatie Leidse Atle tiek Gemeenschap). Individueel gebruik zonder gebruik kleedkamers. Geestdodend toch, dat spor- uit de omliggende plaatsen (Joost van Sombeèk) nu klaar voor grote sprong voorwaarts. De ploeg heeft niet veel lengte, maar beschikt over een dodelijk afstandschot zo als ook rivaal Alkmaar Guardians moest onervinden. Alkmaar, hal verwege de competitie nog koplo per, werd in Lisse met vijftig pun ten van het veld gevaagd en hoe wel de druk van de favorietenrol het team steeds zwaarder valt, is promotie slechts een kwestie van tijd. Kinheim kan ook dit keer een rol opeisen in het geheel. Als de te gen degradatie vechtende Haar lemmers winnen bij Alkmaar, speelt Lisse vanavond tevens voor de titel. Een scenario dat trainer Van der Vlugt zou bevallen: „Dan zijn we van die druk af en kunnen we al vast uit gaan kijken naar volgend jaar". IJSHOCKEY, KOPENHAGEN (Reuter) - De uitslagen van de wed strijden van vrijdag bij het wereld kampioenschap ijshockey voor C- landen zijn: Roemenië - Bulgarije 7-3 (0-1,6-1,1-1Japan - België 24-0 (9-0, 6-0, 9-0), Joegoslavië - Honga rije 6-2 (2-1,2-0,2-1), Denemarken - Noord-Korea 9-1 (4-1. 3-0, 2-0). 'VOETBAL, MILAAN (Reuter) - De schorsing van de Argentijnse verdediger Daniel Passarella is in beroep, waarbij hij persoonlijk aanwezig was, met een week be kort. Passarella kreeg aanvankelijk een straf van zes weken wegens het schoppen van een zestienjarige ballenjongen, die niet snel genoeg was naar zijn zin bij de wedstrijd van Inter tegen Samdoria. Passa rella kreeg ook een boete van ruim 7000 gulden. Volle agenda sectieteams van 'Leiden' LEIDEN - Op maandag 23 maart speelt de Leidse selectie voor spe lers onder de 15 jaar een oefenwed strijd tegen de junioren van de v.v Leiden. Het duel wordt afgewerkt op het veld van VNA aan de Boz- huizerkade en begint om 19.30 uur. De selectie van het Léids team: D.IJssel, M.Captein (Alphense Boys), J. van der Meer (DOSR), P.Kamperveen (RCL), B.Dijk- drent, M.Ruwaard (Quick Boys), J.Bey, F. v.d Wetering en J. van As (Roodenburg), N.Paauw (RB), H.Oude Velthuys (SJC), R.On- stenk, O.Laman, M.Sarneel, M.On- stenk en K.Mostert (UVS). Een dag later, op dinsdag 24 maart, speelt het Leids vrouwen- elftal in het kader van de voorron de om het Nederlands kampioen- schaf) tegen Den Haag. Plaats van handeling is het terrein van LFC. Het duel begint om 20.00 uur en voorafgaande daaraan is er een jeugdwedstrijd tussen het Leids rtieisjesteam en de junioren van SVOW. De selectie van Leiden: E.Bak- ker, J.Lubbe (Alkmania), E.Mau- rits (Alphen), H.Verzaal, P.Heems- kerk (Iduna), M. van Kins (Lugdu- num), K. van de Oever, D. de Jong en M. van Heijnirigen (Randstad), H. van der Weijden (SJC), B.Vonk, C.Jansen en J. van der Mark (Ter Leede), D. van Nobelen (Teylin- gen), T. dé Jong en M.Dfckker (UVS). 1500 meter, n 1. Jac Orie (Derl Haag) 1.57,90, 2. Raymond Brugmans (Rotterdam) 1.58,69, 3. Hans Janssen (Delft) 1.59,45, 4. Arnold van der Poel (Roelofarendsveen) 1.59,62, 5. Jan Nieuwenhuizen (Nieuwkoop) 1.59,74. 3000 meter, mannen: 1. Jaap Woestenburg (De Rijp) 4.08,08. 2 4.12,31, 5. Marcel Hoogervorst (Lisse) 4.12,53. 1000 meter, vrouwen: 1. Grietje Mulder (Ureterp) 1.24,88, 2. Ma- Mulder 2.09,46, 3. BoUaart 2.11,07. Recordwedstrijden: Uitslag 1000 meter, n n (Zwe) 1.14,37, 4. Sergej Fokitsjev (Sov) 1.14,45, 5. Eric Henriksen (Vst) 1.14.66, 6. Michael Hadschieff (Oos) 1.15,19, 7. Bauke Jonkman (Ned) 1.15,54, 8. Nikolsy Goelja- jev (Sov) 1.15,56, 9. Jan Ykema (Ned) 1.15,62, 10. Menno Boelsma (Ned) 1.15,72, 15. Geert Kuiper (Ned) en Dan Jansen 1. Gerard Kemkers (Ned) 6.51,51, 2. Leo Visser (Ned) 6.52,61,3. Geir Karlstad (Noo) 6.53,66, 4. Henri Kraayenbos (Ned) 7.01,22, 5. Tomas Gustafson (Zwe) 7.03,26, 6. Bert Koopmans (Ned) 7.04,70, 7. Bruno Mil. -,. (Ita) 7.07,16, 8. Hans Jorg Balts (WDIi 7 09,32. 9. Rolf Falk-larssen (Noo) 7 ov 10. Mark Mitchell (VSt) 7.14.80 Uitslag 1000 n derlands record), 3. Marieke Stam (Ned) 1.21,88, 4. Katie Class (VSt) 1.22,04, 5. In- grid Haringa (Ned) 1.22,93, 6. Petra Moul- huizen (Ned) 1.23,00, 7. Christine Aaftink 1. Van Gennip 7.20,36 (wereldrecord) 2 Stam 7.34,29, 3. Elena Belci (Ita) 7.50,23, 4 Moolhuizen 7.51,38. Uitslag: n enkelspel kwartfinales:

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14