DE START VAN EEN NIEUWE ROVER TRADITIE VINDT U IN ONZE SHOWROOM. Dia's vermenigvuldigen kun je best zelf Slimme wapens in strijd tegen dieven Ahoy vijf dagen in teken van vissport Klassieke binnendeur in modem-technisch jasje STUDIE ADVISEUR m/v VRIJE TIJD OPEN HUIS! Deurbok handig voor dhz-werk VRIJDAG 20 MAART 1987 PAGINA 13 BEGRAFENISSEN C LAMMERMARKT 43 LEIDEN CREMATIES f IV» Uv/3 TEL. 071-12 66 18 Eurodidakt verzorgt vak- en Eurodidakt biedt haar cursus- vestigingsonderwijs. MAVO/ sen aan tegen het laagst mo- HAVO (alle vakkenpakketten), gelijke lesgeld en is erkend vreemde talen, administratie- door de Minister van Onder- ve opleidingen en cursussen wijs en Wetenschappen, voor hobby en vrije tijd. Het is uniekdatminderdan2% van de Eurodidakt-cursisten een cursus annuleert. Dit is Voor het secretariaat vragen het bewijs van absolute top- wij een kwaliteit. De taak bestaat voornamelijk De juiste kandidaat is tussen uit het mondeling informeren de 22 en 28 jaar, heeft een op en adviseren van (aspirant)- leiding op HAVO/VWO of cursisten, zowel voor als tij- MEAO niveau en kenmerkt dens de studie. zich door goede contactuele Daarnaast is de studie-advi- eigenschappen seur verantwoordelijk voor de Wij verwachten van u dat u bijkomende administratieve zelfstandig kunt werken en werkzaamheden (correspon- beschikt over een groot ver- dentie met cursisten, eind- antwoordelijkheidsgevoel, controle van lessen alvorens doorzettingsvermogen, doel- deze naar drukkerij gaan, cor- gerichtheid en dynamiek, respondentie met leraren). Wij bieden een prima salaris voor de juiste kandidaat. Sollicitaties: U kunt uw hand- waarbij wij graag nog opmer- geschreven sollicitatiebrief ken dat de eerdèr beschreven voorzien van volledige infor- werkeigenschappen voor ons matie over uw opleiding en er- meer waarde hebbendan leef varing zenden aan. de directie tijd- en opleidingsindikaties van Eurodidakt. Sir Winston Churchillweg 2. 2251 CX Voorschoten Zaterdag 21 maart a.s. van 13.30 tot 14.30 uur FRANS HALSLAAN 245 TE OEGSTGEEST Royaal 4-kamer app. op 4e etage met prachtig uitzicht en balkon. Ruime berging en c.v.-blok, di rect te aanvaarden. Vraagprijs110.000, k.k. Eveneens beschikbaar 3-kamer app., alsmede een garage. Inl. B.v. Makelaardij O.G. Proper, Passage 12, Oegstgeest, 071-170741 of Eigen Haard, Geversstraat 63, Oegstgeest, 071-175151. mendeuren' prijzig, in verhouding tot massief hardhout portemon nee-vriendelijk: van ong. 230 tot 430 gulden. Echt DHZ-materiaal, waarmee je alle kanten op kunt. Waar de Shapeline-deuren te be kijken en te koop zijn kan nage vraagd worden bij de importeur. Klinkenberg in Leiderdorp, tel. 071-899311. (fotoGPD) Als je een goed geslaagde dia ge schoten hebt, wil je er misschien wat meer exemplaren van hebben. De gemakkelijkste manier is om ermee naar de fotowinkel te gaan, waar je net zo veel of net zo weinig extra 'afdrukken' kunt laten ma ken als je wilt. Dat kost niet zoveel geld. Er zit voor echte fotohobbyis ten echter wel aardigheid in om dat zelf te doen. Daar is natuurlijk wel 'gereed schap' voor nodig, spullen als een dia-dupliceer- en een balgapparaat. Die dingen kosten geld en dat haal jè er alleen weer uit als je regelma tig 'dia's van een dia' maakt. De be namingen van de daarvoor beno digde apparatuur klinken nogal in gewikkeld professioneel. Maar in de praktijk valt het wel mee. Een dia-dupliceerapparaat is een korte ronde buis, aan één kant open en voorzien van een schroef draad waarmee het apparaat voor de cameralens bevestigd kan wor den, op dezelfde manier waarop je een zonnekap of een filter mon teert. Dc andere kant van het du- pliceerapparaat is afgesloten met een houder waarin de dia die je wilt vermenigvuldigen plaatst. Voor de juiste lichtverdeling is de diahouder meestal uitgerust met opaal- of melkglas. Het balgapparaat (macrobalg in vaktermen) lijkt op een harmoni- caatje dat over een korte rail heen en weer kan worden geschoven. Je kunt er 'dichtbij-opnamen' mee maken, en dat is nou juist de grap. Je kunt uit een dia deelvergrotin gen maken, door de uittrek van de bal te wijzigen. In de fotozaak zijn zogeheten du plicating films verkrijgbaar, die er voor zorgen dat de duplicaten geen ander (verkeerd) contrast opleve ren dan het origineel. Het maken van diakopieën doe je bij kunst licht. De gebruiksaanwijzing bij de apparatuur vertelt precies hoe je te werk moet gaan. De belichtingstijd wordt in prin cipe verkregen door de lensmeting van de camera aan te houden. Ook in dit opzicht geeft de gebruiksaan wijzing vaak richtlijnen. Een een maal gevonden opstelling die naar •je zin is, kan vrij simpel herhaald worden. Via de lichtmeting kun nen de belichtingstijden gecorri geerd worden, bijvoorbeeld door langer of korter te belichten. In het begin kun je daarom beter een proeffilmpje maken met enkele uiteenlopende originele dia's. Maak dan bijvoorbeeld van elk drie opnamen: één volgens de ge meten fijd, één met de dubbele tijd en één met de halve belichtings tijd. Een echte dia-perfectionist zal zijn duplicaatdia's zoveel mogelijk op de originele dia willen laten lij ken. Eventuele kleurzwemen kun je dan te niet doen met behulp van zogenaamde 'color correction fil ters', die het mogelijk maken de originele dia zo dicht mogelijk te benaderen. Wie meer wil weten over wat met dia's mogelijk is, zoals een boeiend kijkprogramma maken of een (klank)diaserie in elkaar zetten, kan een handige minicursus onder de titel '(Klank)diaseries maken' bestellen, die er in 20 pagina's alles over vertelt. U kunt deze bestellen door f 7,30 over te maken op giro 338 t.n.v. de Stichting Amateurfo tografie te Apeldoorn. Ook is er een handig gidsje 'Meer doen met foto's en dia's', dat u kunt bestellen door f 5,50 over te maken op het hiervoor genoemde gironummer. Het Rotterdamse Ahoy-com- plex staat vanaf volgende week woensdag voor de 19de maal in het teken van de hen gelsport. Daar begint de jaar lijkse hengelsportentoonstel ling Visma die tot en met 29 maart geopend blijft. De beurs die eens een groot suc ces was, is de laatste jaren wat aan het kwakkelen gesla gen. Vermoedelijk als gevolg van de malaise waaraan in het algemeen de sportvisserij ten prooi was. Dat leidde er toe dat door de orga nisatoren combinaties met andere beurzen werden gekozen die niet direct voor de hand lagen en door de bezoekers niet zo heel erg op prijs werden gesteld. Ook dit jaar moet de Visma het weer samen doen met de Adventure-tentoon- stelling waarop aandacht wordt be steed aan de zogenaamde 'avon tuurlijke buitenrecreatie'. Ondermeer is er ruimte op deze beurs gereserveerd voor sportdui- ken, bergbeklimmen, terreinsport en luchtsporten als valschermzwe- ven, zeilvliegen, parachutesprin gen en ballonvaren. Nu niet direct vormen van openluchtrecreatie die een grote verwantschap met de hengelsport vertonen. Het beursthema van de Visma is ditmaal 'Aktief vissen, meer van gen'. Verder wordt er evenals vorig jaar veel aandacht besteed aan het vissen door de jeugd. Zo beleeft een speciale instructiefilm voor de jongeren haar première op de Vis ma. Verder zijn er zoals gebruike lijk weer tal van voorlichtings stands. Aanwezig zijn onder meer het ministerie van landbouw en visserij, de Organisatie ter Verbete ring van de Binnenvisserij, het Centraal Nederlands Hengelaars Verbond, de Nederlandse Vereni- AUTO-HOME B.V. Touwbaan 2, 2352 CZ Leiderdorp, tel. 071-899275 A. BLANKESPOOR B.V. Oostdorpenveg 29-31. 22-42 ND Wassenaar, tel. 01751-12405 AUTOBEDRIJF A. L. VAN DEN DOOL Essenlaan 36, 2172 BX Sassenheim, tel. 02522-12231 De cijfers van wat zo argeloos-ver- goelijkend de 'kleine criminaliteit' wordt genoemd stijgen snel naar een triest hoogterecord. Wie niet goed op zijn spullen past loopt elke dag de kans door gauwdieven te worden beroofd. Zelfs een kleine buit kan een groot verlies zijn. Om je tegen beroving te wape nen moet je proberen slimmer te zijn dan de dieven. Het huis kan met goede anti-inbraakvoorzienin gen redelijk worden beveiligd, maar onderweg (woon-werkver- keer, boodschappen doen, vakan tie) ben je extra kwetsbaar. Auto, caravan, boot enz. zijn gewilde doelen voor gauwdieven. Een moeilijk te forceren berg plaats voor geld en andere waarde volle zaken is de nieuwe safebox die Brabantia brengt. Hij bestaat uit een slede die met een 'blinde', dus onbereikbare schroefbevesti- ging op elke harde ondergrond ge monteerd kan worden, een casset te met een onkraakbaar cylinders- lot en een draagriem om hem mee te kunnen nemen. Als je een extra slede neemt, kun je de safebox zo wel thuis als in de auto of op welke andere plaats ook gebruiken. Voor omstreeks 70 gulden koop je de box mèt twee sleden. Diefstal voorkomen is een actie ve vorm van bezitbeveiliging. Word je desondanks het slachtof fer, dan kan opsporing van een ge stolen eigendom vergemakkelijkt worden als het gemerkt is. Philips heeft daar een preventieset voor ontwikkeld. Die bestaat uit een pen die onzichtbaar schrijft en een Aan een deur werken, bijvoorbeeld om hem op maat te schaven, beslag aan te brengen, enz. levert nogal eens problemen op. Je moet al over een zware werkbank met grote klem beschikken om een (meestal zware) deur goed in bedwang te houden. Speciaal voor dit doel is een 'deurbok' bedacht, een eenvoudi ge, op de grond plaatsbare steun met een kliksysteem waarin het werkstuk in een enkele beweging klem vast gezet kan worden. Deze Handy-Clamp heeft echter nog diverse andere mogelijkheden. Zwaar plaatmateriaal kun je er ook makkelijk mee in verticale stand klemmen, evenals een raamkozijn dat moet worden afgewerkt. De Rover 800. Een auto waarin de techniek van morgen samengaat met de stijl van een rijke traditie. Met geheel nieuw ontwikkelde vier- en zescylinder motoren met elektronische injektie en ontsteking. Een topsnelheid van 214 km/u, acceleratie van nul tot honderd in 8.3 seconden (Rover Sterling). Of zo u wilt: 203 km/u en 9.5 seconden (Rover 820i en 820 Si). De revolutionaire voorwielophanging en de kom pakte achteras garanderen een uitstekende wegligging, een prima vering en optimaal komfort. Bovendien heeft de auto een rijkelijk met velours en notehout afgewerkt interieur dat alles bevat wat u van zo'n auto mag verwachten. Tot in de kleinste details. De nieuwe Rover 800. De start van een hele nieuwe traditie. U vindt hem in onze showroom. We nodigen u uit voor een onver- getelijke proefrit. Prijzen vanaf f45.900,- |[|||m|||jj inldusief BTW. Prijs- en specifikatiewij- \\\\vj'///// zigingen Voorbehouden. NIEUW DE ROVER 80 0 ultravioletlampje dat de aange brachte code (naam, adres, postco de e.d.) zichtbaar maakt. Door voorwerpen van waarde op die manier van een onsmiskenbare eigendomscode te voorzien, heb je een aanzienlijk grotere kans je spullen terug te krijgen. De pre ventieve werking wordt versterkt door op de gemerkte voorwerpen een (bijgeleverde) sticker te plak ken die een potentiële dief waar schuwt met de tekst: Let op, dit voorwerp is onzichtbaar gemerkt! Het lijkt wat tegenstrijdig (onzicht baar coderen en dat dan duidelijk signaleren) maar de praktijk wijst uit dat het systeem werkt. De set is voor omstreeks 40 gul- den verkrijgbaar. De safebox van Brabantia. makkelijken en/of vergroten. On derdeel van de Visma vormen ook de speciaal voor de hengelaar ge maakte visboten. Op dat terrein is er bijvoorbeeld de Jumbo 475 een mini-zeevisboot die wordt gepre senteerd door de jachthaven Poel geest uit Oegstgeest. Een nieuwe geheel dubbelwandige boot met een bodem voorzien van drie apar te luchtkamers. De Visma is geopend van 11 tot 17 en van 19 tot 22.30 uur, maar is zaterdag- en zondagavond geslo ten. De toegangsprijs bedraagt f 8- voor volwassenen en f 5.- voor de jeugd tot 14 jaar en 65-plussers. Ondanks tal van hengel sport-vreemde activiteiten vindt de hen gelaar op de Visma genoeg nieuwtjes over zijn sport om een bezoek aantrekkelijk te maken. (archieffoto) ging van Sportvissersfederaties, terwijl ook een aantal verkeersbu reaus van landen met veel viswater zijn vertegenwoordigd. Natuurlijk ontbreekt op de Vis ma de Nederlandse wereldkam pioen wedstrijdvissen Luud Wever niet. Maar ook andere bekende na men uit de hengelsport zoals Wil lem Zandstra en Bert Rozemeijer zullen de bezoekers inlichten over nieuwe ontwikkelingen in de hen gelsport. En die zijn er dit jaar weer vol doende. Niet alleen nieuwe mate rialen waarvan hengels worden vervaardigd, maar ook tal van vin dingen die de vangst moet verge- binatie van het lichte framewerk met toplagen van solide materiaal wordt sinds kort uit Spanje in ons land geimporteerd. Het is de Sha- peline-deur, verkrijgbaar in drie modellen met een klassiek uiter lijk, alle in paneel-uitvoering, dicht, met volle ruit of met een ruit in zes door roeden gescheiden vak ken. De basis is een honingraatcon structie, die de deur licht in ge wicht houdt. De toplagen bestaan uit spaanplaat (uit één stuk ge perst) van MDF-kwaliteit. Die af korting staat voor 'medium density fibreboard'. Dat is keihard, onder hoge druk samengeperst 'hout- meel' dat met synthetische lijm is gebakken tot een plaat die niet kan opbollen, noch scheel of scheluw kan trekken. Een strak en glad, hard oppervlak, ideaal om af te schilderen. De verf zuigt er niet in weg, zoals in het goedkope spaan plaat of in board. Je kunt die Sha peline-deuren, waarin op de hoe ken absoluut geen kieren kunnen ontstaan, kopen in afgeplamuurde en in afgelakte uitvoering. Voor een doe-het-zelfver is de ge plamuurde versie het meest inte ressant. Direct afschilderen, eigen kleur(en) kiezen, zelf afhangen en van beslag van eigen keuze voor zien. Een deur met ruit ook zelf beglazen. Een heel goed produkt voor wie het interieur zelf wil reno veren. De deurdikte is 4 cm, keuze uit breedtematen 63, 73, 78 en 83 cm. In vergelijking met de 'waaibo- Negen van de tien binnendeuren in ons Nederlands huisklimaat zijn gemaakt van lichte, uiterst goedko pe materialen. Nu heeft een bin nendeur ook niet veel te verduren, dus een kartonnen honingraatfra me met triplex of hardboard erop kan best wel. Tenzij je kwaliteitsei sen stelt aan je kamer-, badkamer- of wc-deur. Hij hoeft dan niet van peperduur massief hardhout te zijn. Een com- De prijs ligt rond de 140 gulden. Verkoopadressen zijn bekend bij de importeur, Tieman Trading in Gilze, tel. 01615 - 4901(foto gpd»

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13