Oosting sjokt verder COC in beroep tegen vrijspraak Simonis kauffman blijft Nederlaag in Ahoy past in beeld Rijk geeft Volvo doorlopend krediet VW schrapt feestje wegens dollarfraude Piet Blom ontwerpt 'Oosterse' torenflat WOENSDAG 18 MAART 1987 SPORT PAGINA 19 UTRECHT (GPD) - Arie Kauff- man heeft de Koninklijke Neder landse Atletiekunie uit de proble men geholpen die hij zelf had ver oorzaakt door zijn ontslag in te die nen. De technisch coördinator ziet namelijk af van een overstap naar de universiteit van Utrecht en wordt technisch directeur van de KNAU. De voormalige beroepsmilitair werd vorig jaar aangesteld als op volger van Herman Buuts, maar zwichtte al binden een jaar voor een aanbieding om als sportcoördi- nator in dienst van de Utrechtse universiteit te treden. Het dreigen de einde van de relatie tussen de atletiekunie en Kauffman zou het gevolg zijn geweest van een over daad aan werkzaamheden waar mee de 42-jarige beroepskracht zichzelf belastte. „Arie nam zoveel hooi op zijn vork dat hij in de pro blemen dreigde te komen", zo viel namelijk op het bondsbureau in Utrecht te beluisteren nadat Kauff man zijn beslissing om vroegtijdig op te stappen, bekend had ge maakt. Dat de technisch coördinator op aandrang van het bondsbestuur is teruggekomen op zijn besluit, heeft alles te maken met de nieuwe aanbieding die hij van zijn werkge ver kreeg. Als technisch directeur krijgt Kauffman meer zeggen schap en heeft hij de mogelijkheid om bepaalde werkzaamheden te delegeren. Ook zal hij zich, in plaats van directeur Willem Rip- meester van het bondsbureau, gaan bezighouden met het perso neelsbeleid. Kauffman: „Er is sprake van po sitieverbetering en bovendien kan ik in deze nieuwe functie een stuk je meer mezelf zijn. Ik heb voor mijn gevoel uitstekende afspraken gemaakt met het bestuur. De taak omschrijving van mijn oude func tie was nogal ruim en omdat ik al les wilde aanpakken, heb ik mezelf met werk overladen". Om te voorkomen dat hij onder die werkdruk zou bezwijken, ging Kauffman dus in op het aantrekke lijke aanbod van de Utrechtse uni versiteit. Maar zijn 'vlucht' uit het atletiekwereldje werd verijdeld door bestuursleden die uitvoerig op Kauffman hebben ingepraat en hem uiteindelijk ervan wisten te overtuigen om bij de KNAU te blij ven. „Dat was mogelijk omdat ik bij de universiteit nog niet had ge tekend. Hoewel ze het daar natuur lijk heel vervelend vinden, kunnen ze geloof ik wel begrip opbrengen voor mijn besluit om toch in dienst van de KNAU te blijven", aldus Kauffman, die niet bevreesd is dat hij door zijn houding bij de atleten het nodige krediet heeft verspeeld. „Ik hel niet het gevoel dat ik me opnieuw moet bewijzen". NEC heeft weer toekomst NIJMEGEN (ANP) - Voor de Nij meegse eerste-divisieclub NEC ziet de toekomst er iets minder somber uit. Tijdens een bespre king met het bestuur hebben de crediteuren zich bereid verklaard driekwart van de schuld kwijt te schelden. Over de eerste helft van de competitie had NEC een totale schuld van tweehonderdduizend gulden, vooral als gevolg van de te genvallende belangstelling bij de thuiswedstrijden. Dat tekort is nu teruggebracht tot een halve ton. Het bestuur van NEC heeft goede hoop dat het restant ook gesaneerd kan worden. Verschillende credi teuren hebben namelijk nog be denktijd gevraagd. Om in de toekomst nog betaald voetbal te kunnen bedrijven had de leiding van de Nijmeegse club twee weken geleden alarm gesla gen. Wanneer de crediteuren niet bereid zouden zijn tachtig procent van de nog openstaande vorderin gen kwijt te schelden, zou het voortbestaan van NEC in gevaar komen. Die acute dreiging is nu voorbij, maar de financiële proble men zijn zeker nog niet achter de rug. Het NEC-bestuur stelt aan het voortbestaan van de club ook nog de eis dat er in de tweede helft van het seizoen zeker 25.000 bezoekers de poorten van het Goffert-stadion moeten passeren. Wanneer dat niet het geval is, dan zal de schulden last aan het einde van he toch nog aanzienlijk zijn. ROTTERDAM (GPD) - Het ver schijnsel bliksemcarrière is waar schijnlijk in geen enkele andere tak van sport zo ingeburgerd als binnen het (prof)tennis. McEnroe, Becker, Noah, Pernfors, het zijn slechts enkele voorbeelden van spelers die er ineens 'waren'. Michels wacht ZEIST (ANP) - Rinus Michels zal pas morgen de namen van de spe lers bekend maken, die zullen wor den uitgenodigd voor de wedstrijd van 25 maart in Rotterdam tegen Griekenland. De bondscoach, die zaterdag ook aanwezig was bij de wedstrijd Malmö FF - Ajax, wil het tweede duel uit de kwartfinales af wachten, voor hij een beslissing neemt. Het ligt in de bedoeling de spe lersgroep op maandag in Zeist te verzamelen voor de voorbereiding op de kwalificatiewedstrijd voor het Europese kampioenschap. Menno Oosting, een sympathie ke jongeling uit het Brabantse land, kent zijn beperkingen al te goed en bewandelt daarom welbe wust de geleidelijke weg naar bo ven. Soms versnelt hij de pas even, zoals afgelopen zomer op het Melk- huisje waar de 22-jarige Eindhove naar verrassend de halve finales haalde, maar meestal gaat Oosting sjokkend voort. Wat dat betreft paste zijn nederlaag gisteren in de eerste ronde van het 'grote' Rotter dam-toernooi tegen Amos Mans- dorf (6-3, 6-3) precies in het ontsta ne beeld. Harrewijn naar Den Helder DEN HELDER (ANP) - De basketbalclub DB Noordkop Den Hel der heeft voor de volgende seizoenen Ruud Harrewijn als coach gecontracteerd. Ton Boot, op dit moment werkzaam bij de club, heeft te kennen gegeven zijn werkzaamheden te willen beëindi gen. Harrewijn, die voor twee jaar tekende, met een optie van nog een jaar, is op dit moment trainer/coach bij Den Bosch en is bo vendien coach van het Nederlandse mannenteam en was voor heen werkzaam bij BS Leiden. Ciborta Zagreb heeft gisteren in Novi Sad de Europese basket balbeker voor bekerwinnaars veroverd. De Joegoslaven versloe gen voor 8000 toeschouwers in de finale het Italiaanse Pesaro met 89-74. Bij de rust leidden de Italianen met zes punten: 37-43. (1983) besloot Menno Oosting als 431e op de wereldranglijst en ver volgens ging hij langzaam maar ze ker vooruit: 344, 156, 133 en mo menteel 127e. De progressie is er dus wel, alleen nauwelijks schok kend. De bescheiden nationale in- doorkampioen weet dat de onder linge concurrentie in de brede mondiale middenmoot moordend is en ziet wel waar zijn schip strandt. Het streven blijft voorlo pig een plaats bij de beste honderd (waar hebben we dat meer ge hoord?), zodat Oosting direct tot de Grand-Slamevenementen op Ro land Garros en Wimbledon kan worden toegelaten. Dat zal wel lukken, ondanks zijn verlies in Ahoy' tegen Mansdorf. De Brabander, die toch nog 4500 gulden verdiende, debuteerde in Rotterdam en kon dus geen ATP- punten verliezen, terwijl hij aan de andere kant via een Afrikaanse tournee, zij het weer mondjesmaat, aan positieverbetering werkte. Oosting reisde achtereenvolgens naar Nigeria, Senegal, Togo en Ivoorkust. In laatstgenoemde staat won hij een satelliettoernooi, om in het daaropvolgende Masters-ge- beuien uiteindelijk als tweede te eindigen, achter zijn maatje Tom Nijssen overigens. Omdat het Nederlandse duo ook in de dubbelfïnale stond, kon Oos ting mede door een vertraagde vlucht pas enkele uren voor zijn enkelpartij wat trainen in Rotter dam. Te weinig, zeker omdat Oos ting een gravelspecialist mag wor den genoemd. Dat bewijs leverde Boebka weer hoger met stok TURIJN (AFP) - Sergej Boebka heeft gisteren tijdens interna tionale atletiekwedstrijden in Turijn het indoor-wereldrecord polsstokhoogspringen verbe terd met één centimeter en ge bracht op 5,97 meter. Het oude record vestigde hij op 15 janua ri in Osaka (Japan). Boebka is eveneens houder van het bui ten-record (6,01 meter). Edberg kwam gisteren in Rotterdam gemakkelijk verder. hij niet alleen op het reeds geme moreerde Melkhuisje, maar ook in Scheveningen, toen Nederland daar vorig jaar Israël trof voor de Davis Cup. Hoewel de nationale equipe ver loor (bij 1-3 werd de ontmoeting af gebroken), maakte Oosting indruk met een overtuigende zege (6-4,6-0, 6-1) op... Mansdorf. De 21-jarige, net afgezwaaide leger-sergeant nam gisteren echter revanche. Lo gisch eigenlijk, want de snelle Rot terdamse vloer ligt Mansdorf wel en bovendien is hij in vorm. Dat liet de nummer dertig van de we reld afgelopen weekeinde nog eens zien in het Davis Cup-duel met Tsjechoslowakije. Israël won zeer verrassend (2-3), juist omdat Mans dorf zijn enkelwedstrijden tegen Mecir en Novacek zegevierend af sloot. Die onverwachte uitslag krijgt waarschijnlijk nog een staartje, nu het lot heeft bepaald dat de Israë liërs voor de volgende ronde naar India moeten. Gezien de ervarin gen met het WK tafeltennis, toen de autoriteiten in New Delhi de Is raëlische afvaardiging geen visum verstrekten, hebben de gasten in middels laten weten op neutraal terrein te willen spelen. Afgebroken LINARES (ANP) - De Russische grootmeesters Karpov en Sokolov hebben dinsdag in Linares hun ne gende partij in de schaaktwee kamp van de finale van het kandi datentoernooi na 40 zetten afgebro ken. Sokolov, die de witte stukken hanteerde, gaf zijn 41e zet af onder couvert. Na acht van de veertien partijen leidt Karpov met 5-3. De winnaar heeft het recht wereld kampioen Kasparov uit te dagen. Het verloop van de negende partij was: Wit: Sokolov, zwart: Karpov 1. e2-e4 c7-c6.2. d2-d4 d7-d5, 3. e4-e5 Lc8-R. Pbl-c3 e7-e6, 5. g2-g4 Lf5-g6, 6. Pgl-e 30. Lf5-h3 Pc6xe5, 31. b2-b3 Tb8-b4. 32 Pa3-bl f7-f5, 33 Pbl-c3 Ke8-i7, 34. Pc3-e2 Kf7-f6, 35. Tg3-c3 Tb4-h4, 36. Lh3-g2 Th4- h2, 37. Pe2-f4 d5-d4. 38. Tc3-h3 Th2xh3. 39 Pf4xh3 Pe7-g6, 40. Kdl-d2 Pg6-h4. Afgebroken stand: wit: Kdl, Lg2, Ph3, TAFELTENNIS - Het Europese kwalificatietoernooi voor de Olym pische Spelen van 1988 in Seoel wordt van 19 tot en met 22 novem ber gehouden in Karlsruhe. In de Zuidduitse stad kunnen elf spelers en zes speelsters een ticket naar de Zuidkoreaanse hoofdstad verdie nen. Tot de deelneemsters zullen onder meer Bettine Vriesekoop en Miijam Kloppenburg behoren. Gisteravond speelde het Neder lands mannentafeltennisteam een oefenwedstrijd tegen China. Oran je verloor de eerste in een reeks van drie duels met 5-4. EERSTE DIVISIE: MW - NAC 4-1 (2-0). 22. Vandenbroeck 1-0, 44. Vincent 2-0. 50. Driessen 3-0. 59. Van de Luer 4-0, 78. Van Helmond 4-1. Arbiter: Van Swieten, toe schouwers: 1300. UEFA-jeugd onder 16: Nederland - Grie kenland 3-0(1-0). 7. Vink 1-0, 47 Sas 2-0, 65. Kamerling 3-0. Scheidsrechter: Spillane (Ier). Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Lou-, kas (Griekenland). Griekenland gaat ver der, eerste wedstrijd 0-4. BELGIË: beker: Tongeren-Winterslag 2-6, Winterslag in kwartfinales. ENGELAND: Arsenal-Nottingham Forest Tirreno-Adriatlco, vijfde etappe: 1. Finaz- zi (Ita) 186,5 km in 5.08.12 (met tijdvergoe- ding 5.08.07), 2. Petito (Ita) op 0.03 (met tijd- vergoeding 5.08.12), 3. Golz (Wdl) op 0.06 (met tijdvergoeding 5.08.17), 4 Rossignoli (Ita) op 0.09, 5. De Keulenaer (Bel) op o.l9. Algemeen klassement: 1. Van Vliet (Ned) 25.02.54, 2. Chioccioh (Ita) op 0.15, 2. Ro- minger (Zwi) op 0.21, 4. Calcaterra (Ita) op 0.22, 5. R.Sörensen (Den) op 0.32. (Vst) - Novacek (Tsj) 6-3. 6-4, Svensson (Zwe,7) - Lindgren (Zwe) 6-2,6-3, Mansdorf (Isr) - Oosting (Ned) 6-3, 6-3, Mecir (Tsj) - Cahill (Tsj) 6-2, 6-3. HILVERSUM (ANP) - De uitslagen van de- gisteren op de baan van Hilversum gehou den koersen zijn: EERSTE KOERS, 2000 m 1. Butterfly No tice (J. Wagenaar) 2.46,9 - 1.23,5, 2. Balder Boy. Toto: winnend 11 2,80, 2,80, 1,80, koppel 38,70, I VIERDE KOERS, 2440 m; 1 Annemiek Baker (J. Oorthuijsen) 3.19,4 - 1.21,7, 2. Af- rodite W, 3. Yver van Ludwig. Niet gestart: AMSTERDAM (ANP) - Het COC, de belangenorganisatie van homoseksuelen, gaat in hoger beroep aan tegen de uitspraak van de Utrechtse rechtbank dat kardinaal Simonis het volste recht had zijn omstreden uitspraken over homoseksuelen te doen. Het COC eiste in een kort geding dat de aartsbisschop zijn uitspra ken via een advertentie zou rectifi ceren en zich in de toekomst zou onthouden van 'discriminerende en onnodig grievende uitspraken over homoseksuelen'. Simonis heeft onder meer gezegd begrip te tonen voor een verhuurder die op grond van zijn geweten woonruim te weigert aan homoseksuelen. Het vonnis bevat voalgens een aantal door het COC geraadpleeg de deskundigen veel fouten en fou tieve interpretaties. Bovendien worden in het vonnis discrimina toire uitspraken gedaan. Zo stelt de rechtbank dat 'bovendien niet voorbij gegaan mag worden aan het feit dat een verhuurder door al dus te beslissen niet ongeoorloofd handelt'. In het vonnis wordt ver- BORN (ANP) - Volvocar in Bom hoeft een lening van 618 miljoen gulden vooorlopig niet terug te be talen aan de Nederlandse staat. Het geld kan weer worden gebruikt voor de ontwikkeling van nieuwe modellen. Dat zei president ir. A. de Leye, gisteren in het produktie- bedrijf in Born in aanwezigheid van minister De Korte (economi sche zaken) die daar de nieuwe produktielijn voor het 480-model opende. Volvocar kreeg het geld in 1981 voor de ontwikkeling van de Volvo 480. De afspraak was dat het zou moeten worden terugbetaald als het bedrijf meer dan 30 miljoen gulden winst zou maken. Vorig jaar maakte Volvocar een winst van ruim vijf miljoen gulden. De Leye heeft al eerder gezegd dat Volvocar de komende jaren streeft naar een winst van 15 procent van het eigen vermogen. Dat komt neer op zo'n 85 miljoen gulden. In dat geval zou het voorgefinan cierde bedrag volgens de oorspron kelijke regeling moeten worden te rugbetaald aan destaat. Die af spraak is inmiddels van tafel, aldus De Leye. Hij verwacht dat Volvo car in het begin van de jaren '90 met een nieuw model op de markt komt. „Ik denk dat het 300-model in 1986 zijn top heeft bereikt. Dat jaar werden ei ruim 117.000 ver kocht". De introductie van de Volvo 480 in de Verenigde Staten komt vol gens De Leye niet in gevaar door de lagere dollarkoers. „We zijn al tijd uitgegaan van een gemiddelde koers van 2,55 gulden. Maar zelfs als dat uitkomt op gemiddeld 2,30 gulden kunnen we de 480 dankzij een verbeterd produktieproces in de Verenigde Staten met winst ver kopen. Daarbij moet er wel reke ning mee worden gehouden dat de introductie een wat grotere inves tering zal vergen dan aanvankelijk werd gedacht, aldus De Leye. „De Verenigde Staten biedt ons op lan ge termijn perspectief, niet op kor te termijn". Volvocar denkt binnen enkele jaren in de VS jaarlijks 25.000 auto's te kunnen verkopen. Sinds 1983 investeerde Volvocar in het produktiebedrijf in Born on geveer 600 miljoen gulden in de vernieuwing van machines. Er staan inmiddels honderd robots opgesteld, ongeveer de helft van al le robots in Nederland. der gesteld dat de wetgever of de hoogste rechterlijke instantie zich ondubbelzinnig zal moeten uit spreken over de vraag of discrimi natie van homoseksuelen geoor loofd is met een beroep op de vrij heid van godsdienst. De president zei het niet verantwoord te achten daarover een uitspraak te doen al vorens die uitspraak er is. Tijdens een studium generale van de Maastrichtse universiteit over het thema 'homoseksualiteit en wetenschap' heeft de Maas- strichtse hoogleraar rechten Waal dijk gisteren gezegd dat het Neder landse recht nog altijd slecht raad weet met homoseksualiteit. Vol gens Waaldijk is het vonnis in de zaak Simonis daarvan een school voorbeeld. Het vage betoog van de Utrecht se rechtbankpresident kwam er, al dus Waaldijk op neer, dat het dé kardinaal vrij staat om de RK-leer te verkondigen maar dat was de vraag niet. De president had name lijk de kernvraag moeten beant woorden of door de uitlatingen van Simonis al dan niet sprake is van verboden discriminatie. In Neder land is wel het besef aanwezig dat anti-semitisme discriminerend is maar nog niet dat anti-homosek- sualiteit even discriminerend kan zijn. Eer dat besef er is gaat nog heel wat tijd heen, aldus Waaldijk. Ook hoogleraar Tielman van de Utrechtse universiteit zei de uit spraak van de rechtbankpresident zeer te betreuren. "Hij heeft er zich met een Jantje van Leiden van af gemaakt. Alle deskundigen op het gebied van homoseksualiteit heeft hij terzijde gelegd", aldus Tielman. VERZETSMAN (ANP) - De oud- verzetsman en -uitgever Joop Uit man uit Laren is zondag op 78-jari- ge leeftijd overleden. Hij maakte in de oorlogsjaren deel uit van de Vrij Nederland-groep. Vanaf begin 1944 was hij zeer actief in Vrij Ne derland-verband, in het bijzonder wat de verspreiding en technische verzorging van dit illegale blad be trof. Hij was directeur van de kort na de oorlog opgerichte uitgeverij Het Wereldvenster in Baarn. Blijleven blijft toch SASSENHEIM - Dick Blijle ven blijft bij Ter Leede als hoofdtrainer. De voormalige jeugdtrainer van de Sassen- heimse zaterdagderdeklasser volgde in november de vroeg tijdig ontslagen hoofdtrainer Henk Spaan op. Met het be stuur van het in degradatiege vaar verkerende Ter Leede is Blijleven inmiddels overeenge komen om niet alleen dit sei zoen uit te dienen, maar ook het volgende seizoen de A-se- lectie van de Sassenheimse voetbalvereniging onder zijn hoede te ZESDE KOERS, 2000 m: 1. Ylonka Pluto (Mcj. A. Hennink) 2.39,4 - 1.19,7, 2. Yviena OdiliS, 3. Willow Bonusan. Toto: winnend 4,00, plaats 1,70,1,90,3,80, koppel 11,80, trio Zvetlana Hanover, 3. Varna Pluto. Niet ge start: Walter Neyenrode, Useful Prince, Toi Toi. Toto: winnend 20,40, plaats 3,10, 1,20, (H. Schoonhoven) 2.44,2 - 1.22,1, 2. Yselina Architect Piet Blom. ROTTERDAM (ANP) - De architect Piet Blom; onder andere bekend van de paalwoningen in Rotterdam, heeft opnieuw een plan voor een opmer kelijk bouwwerk in de Maasstad gemaakt: een ronde, met koepels en minaretten uitgeruste torenflat die gelijkenis vertoont met moskeeën en soortgelijke Oosterse bouwsels. „Na, een verblijf in Egypte dacht ik: wat is alles hier ernstig. Ik. ben opgegroeid met het functionalisme en ben zelf een functionalist, maar Rotterdam heeft dit absoluut nodig. De burger moet het gevoel krijgen: daar is wat aan de hand", zei Blom gisteren bij de presentatie van het plan voor de raadscommissie ruimtelijke ordening in het Rotterdamse stad huis. Volgens Bloms plan komen in de torenflat, die veertien woonlagen zal tellen, tachtig driekamerwoningen. In de koepel op het dak van de flat zou een planetarium kunnen worden gevestigd. Aan de flat wordt vol gens het plan een galerijflat vastgebouwd, in de vorm van een kwartcir kel, die in hoogte afneemt van veertien tot zes verdiepingen. Bloms plan voorziet voorts in de bouw van een tweede pand in de driehoek, door Blom „het paleis" genoemd, waarin een „wereld docu mentatiecentrum" wereldwijde informatie op amusements-, wetenschap pelijk- en commercieel gebied kan bieden. „Uniek", meent Blom, die voor de ruimte rond de bouwwerken in de driehoek ook nog een stads park heeft ontworpen. Of de plannen ook werkelijkheid worden is overigens nog de vraag. Zo zijn de kosten nog niet bekend en moet de gemeenteraad zich nog uit spreken. WOLFSBURG (AP/DPA/UPI/Rtr.) - Volkswagen heeft alle feestelijk heden geschrapt die deze week op het programma stonden vanwege van de 50 miljoenste Volkswagen, die ergens deze week van de lopen de band rollen in de fabrieken te Wolfsburg. De leiding van het con cern vindt feestelijkheden niet ge past vanwege de negatieve publici teit omtrent de deviezenfraude bij VW. Vorige week liet Volkswagen weten dat het zo'n 480 miljoen DM had verloren door geknoei met dol lars. De fraude bij betreft verval sing van documenten, het uitwis sen van computerbanden en het vervangen van complete compu terprogramma's bij transacties die waren bedoeld om de autofabri kant in te dekken tegen schomme lingen in de dollarkoers. Een aan tal topfunctionarissen van het au tomobielconcern heeft al het veld moeten ruimen, onder wie finan cieel directeur Rolf Selowsky. In het schandaal zijn gisteren nieuwe onthullingen gedaan. De advocaat Egon Geis liet weten VW in februari namens een cliënt een schuldbekentenis te hebben aan geboden, maar daarop een afwij zende reactie te hebben gekregen. VW bevestigt dat er contacten zijn geweest, maar geeft daarvan een andere lezing. Geis verklaarde gis teren dat hij president-commissa ris Karl Gustaf Ratjen van VW al op 10 februari heeft opgebeld met de mededeling. Zijn cliënt was toen bereid, on der vermelding van zijn naam en Philips schrapt weer 300 banen DRACHTEN (ANP) - Binnen drie jaar moeten bij Philips in Drachten 300 van de 1.900 arbeidsplaatsen verdwijnen. Directeur J. Houben van Philips Drachten heeft dat het personeel meegedeeld. Woord voerder J. Roemers van de centrale directie in Eindhoven maakte dit gisteren bekend. Philips maakt in Drachten vooral scheerapparaten. Verdere automatisering en ande re besparingen zijn de oorzaak van de afslanking. Gedwongen ontsla gen zullen bij de inkrimping niet aan de orde zijn, aldus Philips. adres, een schriftelijke verklaring af te leggen over zijn aandeel in de deviezenfraude. Daaruit zou blij ken dat het concern een verlies van honderden miljoenen mark te wachten stond. Toen Ratjen niet bereid bleek een ontmoeting af te spreken schreef Geis hem op 11 fe bruari een brief waarin hij nog eens wees op het dringende karak ter van de zaak. Ratjen nam daarop contact op met de directie, waarna de advocaat op 24 februari een ont moeting had met topman Carl Horst Hahn. VW bevestigt dat, maar zegt ook dat Geis de beloofde verklaring niet had meegebracht en ook niet meer gemachtigd zou zijn om de naam van zijn cliënt te noemen. Omdat Geis geen bewijzen op tafel bracht is er daarna geen contact meer met hem geweest, aldus VW. Architectuurgids DEN HAAG (GPD) - Een groot deel van onze gebouwde omgeving is pas na 1900 ontstaan. Juist die nieuwe gebouwen zijn beeldbepa lend voor onze steden en dorpen. Wie geïnteresseerd is in moderne bouwkunst, kan een handige steun vinden in de TJids voor moderne architectuur in Nederland' van Paul Groenendijk en Piet Vollaard. Het boek geeft een overzicht van 500 projecten in heel Nederland, die samen een beeld geven van al les wat er in de laatste 87 jaar in ons land is gebouwd. Bewust is gestreefd naar een totaaloverzicht van de Nederland se architectuur sinds 1900. De gids schenkt ook aandacht aan typische jaren zestig woningbouw en aan stadsvernieuwingsprojecten waar het oog niet direct op zou vallen. Ook is er niet alleen voor woning bouw gekozen: kantoren, ziekén- huizen, scholen, fabrieken en openbare gebouwen komen even zeer aan bod. De tweetalige gids (Nederlands/ Engels) is regionaal ingedeeld. Per stad of streek zijn kaartjes opgeno men waar de verschillende projec ten op te vinden zijn. Van alle bouwwerken wordt een korte be schrijving met ondermeer het bouwjaar en de architect gegeven. Een aantal belangrijke bouwwer ken en stijlen worden wat uitge breider besproken. Alle beschrij vingen zijn geïllustreerd met fo to's. ('Gids voor moderne architec tuur in Nederland', Uitgeverij 010 in Rotterdam, prijs 49,50 gulden.)

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19