Ajax weigert journalisten Rustige start tennistoernooi $an de yjLijti Cruijff wil sappig veld Forse winst ijshockeyers Heracles zit aan 'deadline' DINSDAG 17 MAART 1987 SPORT PAGINA 15 ROTTERDAM (GPD) - Openingsdagen van doorsnee- proftennistoernooien zijn in de regel niet bijster onderhou dend. Wat dat betreft vormt het gisteren begonnen en met 315.000 dollar gedoteerde Grand-Prixevenement in Rotter dam geen uitzondering. Sterker nog, met slechts vijf en kelspelpartijen zonder ook maar één topper of smaakma ker op het programma, kwamen de toeschouwers in Ahoy', waar de afgesloten tweede ring schuilging achter een groot gordijn, er wel heel bekaaid af. Ook de twee Nederlanders, die de Buitendijk, die daar ondanks de baan betraden (Huub van Boeckel praktische problemen niet al te Michiel Schapers), konden de moeilijk 1500 muisstille tribuneklanten kennelijk niet inspireren. Dat eer- stenoemde onderuit ging en Scha pers net als vorig jaar de eerste ron de overleefde, deerde slechts wei nigen. doet. Het mes snijdt twee kanten, beseft de organisator. In Rotterdam zijn i zak Toernooibaas Wim Buitendijk sing leuk, had\ r gisteren eigenlijk acht keiduels gepland, liefst de Davis finales', bekent Buitendijk. Cup-competitie verstoorde die De sterren krijgen dus veel kre- wens. Het gevolg is dat er morgen diet van hun werkgevers en echt nog zes eerste-rondepartijen staan niet alleen na Davis Cup-wedstrij- ook donder- den. Mikael Pernfors mag rustig r 's ochtends herstellen van een griepje - hij og) niet 'oe wild hebben namelijk officieel de eerst nog even een ongetwijfeld recht op een extra (trainings)dag lucratieve demonstratie afwerken toernooien die 600.000 dollar wilden. Wan neer straks de commerciële televi sie zijn intrede doet of een derde net, komen er voor ons ook weer extra inkomsten beschikbaar". Wat natuurlijk niet wegneemt, dat er altijd proftennis in de marge zal blijven bestaan. Neem Huub van Boeckel, de Haagse flierefluiter, die er slechts op uit is een „aardige boterham' met zijn sport te verdie- zeker de sterksten maken „Rotterdam" volop gebruik mogelijkheid om later komen. „Temeer omdat veel jongens op leen tegen Tsjesnokov) te gravel hebben gespeeld en zich De macht van de toptennisser wat meer tijd willen gunnen om de reikt dus ver en misbruik wordt vloer hier te leren kennen', aldus hoogstzelden bestraft. De „dollar- gekken" stellen eisen en plukken naar behoeven uit de volste ruif. Volgend jaar worden ze zelfs nog nadrukkelijker op hun wenken be diend. Rotterdam en tal van andere zogeheten Super Series-toernooien verhogen hun prijzengeld dan tot minstens 500.000 dollar. Het was aanvankelijk zelfs de bedoeling om een soort Superliga te creëren van vMichiel Schapers reikte dankzij een zege op de Australiër Carl Limbur- de vijftien beste tennissers ter per tot de tweede ronde van het tennistoernooi van Rotterdam. (foto anp» wereld aanwezig en „hoe beter de zestien toernooien met niet minder „Moet je nagaan, dan 600.000 dollar in kas (waartoe schrijvingen uiteraard zie ik het Rotterdam overigens niet zou be- geplaatsten in de halve horen), maar dat plan werd ge schrapt. De toppers weigerden namelijk de verplichting aan te gaan om ten minste zestien evenementen af te werken. Feit blijft echter dat ze ko mend seizoen hun toch al vette bankrekening extra kunnen spek ken door een nieuw bonussysteem. Dit om het Grand-Prixcircuit beter te laten concurreren met het wijd vertakte exhibitie-circus, dat steeds meer zuigkracht ontwikkelt en dus de officiële toernooien on dermijnt. De directeuren van de GP-evene- menten geven hun „troeteldieren" evenwel niet zonder slag of stoot prijs. Dus wordt er nog wat geld tegenaan gegooid, het enige mid del dat in tennisland wel eens wil helpen. Zo verdient de winnaar in Rotterdam volgend jaar liefst 110.000 dollar. Buitendijk erkent weliswaar dat „het niet oneindig zo kan doorgaan', maar wijst tegelij kertijd op de financiële bronnen die kennelijk niet kunnen opdro gen. Portugal. Met als gevolg dat ook de de Amerikaanse publiekstrekker actie te met de nodige vertraging (van avond in het dubbel, morgen al- AMSTERDAM (GPD) - Wanneer Ajax zich morgenavond ten koste van Malmö FF mocht plaatsen voor de halve finale van het Euro pa Cup 2-toernooi, dan zal de ploeg de volgende cupwedstrijd afwer- ZOETERMEER (ANP) - Nederland heeft gisteren tijdens het toernooi om Cruiiff dan 40 000 toeschouwers de wereldtitel ijshockey voor B-junioren (C-groep) in Zoetermeer met 9-1 moeten trekken om ouftte te draa? gewonnen van België. De periodestanden waren 1-0,3-0 en 5-1. Topscorer 9 was de Rotterdammer Wim Oostveen met drie treffers. In het openings- Uinir is Aiav Haar ÏJ duel had Nederland met 8-3 gewonnen van Hongarije. De drie deelne mende landen (naast Nederland en België doet Hongarije mee) spelen in een volledige competitie. Op de tweede dag van de wereldtitelstrijd ijshockey voor A-junioren speelde Oranje gelijk tegen Noorwegen: 5-5. De periodestanden Rouaan afgewerkte ontmoeting Soms lukt dat aardig, zoals enke- i le maanden terug tijdens het 25.000-dollartoernooi in Valkens- j waard, maar de laatste tijd is de nummer 208 op de ATP-lijst, die I voor Rotterdam een „wilde kaart" had gekregen, weer onderhevig aan een vormcrisis. De Westduitser Andreas Maurer maakte daar sim pel gebruik van (7-6, 6-1). „Ik mis zelfvertrouwen en wedstrijdrit me", aldus de 27-jarige Van Boec kel, die „realist genoeg is" om te beseffen dat een plaats in de top- 100 voor hem het hoogst bereikba- i re blijft. De ambities van Michiel Scha- i pers reiken wat verder. Zijn stre- ven is nog steeds zich te scharen j bij de beste vijftig. De lange Rot terdammer blijkt iets gezakt (96e), j maar maakte in zijn woonplaats i wat van het verloren gegane ter rein goed. Schapers versloeg net als twee maanden terug in Auck land de Australiër Carl Limberger in drie sets (6-3, 2-6,6-1en mag het nu opnemen tegen John-McEnroe, mits deze afrekent met de Rus* Tsjesnokov. belangstelling is Ajax daar niet bang voor. Volgens commercieel directeur Arie van Eijden heeft de vraag naar troffen. Het thuishonk aan de Mid- Jal?ob- ?che]ds^cïlte1rS Waschmng uit Oostenrijk en Liusson uit Zwe- Hl^eb van' Boe'ck(.f (n™|) 7-6 (7-4), 6-1, Mi. denwee zal ziinuitvprknr-ht met den stuurden de Nederlanders m totaal voor veertien minuten naar de chiel Schapers (Ned) - Carl Limberger aenweg zal njn ^uwerKoent ^met strafbank. Op de openingsdag had Nederland met 4-6 verloren van Oos- (Aus) 6-3^2-6,6-1, Mike Leach (VSt) - Jakob ke„„,ci tenrijk. 29.500 ben dit keer bewust voor ons eigen stadion gekozen. Cruijff sprak er zijn voorkeur over uit en boven dien kan je in De Meer beter inspe len op de reclame". Zoals bekend wordt de wedstrijd in zijn geheel op de Nederlandse buis uitgezon den. Johan Cruijff vermoedt dat Mal mö FF maar met één spits zal treden. De geschorste Mats Mag- nusson, zaterdagavond een plaag voor de Ajax-defensie, zal volgens de technisch directeur worden ver vangen door de middenvelder De- val Eminovski en niet door de stormram Hakan Lindman. „Ik kan me niet voorstellen dat ze Lindman opstellen. Dat is een typi sche speler die bij pressievoetbal goed is te gebruiken, maar bij uit stek niet in de counter". Het zal Cruijff overigens worst wezen voor welke samenstelling de Engelse coach in Zweedse dienst, Roy Hodgon, kiest. „Wij gaan toch van onze eigen mogelijk heden uit. Ik vind alleen dat onze grasmat er nog te 'dor' bij ligt. Op een sappig, nat veld ligt de balsnel heid een stuk hoger en dat zal ons wapen moeten zijn om Malmö te pakken", suggereerde Cruijff een speciale behandeling van het ter rein aan de Middenveld. De Amsterdamse selectie heeft gisteren zonder Dennis Bergkamp (schoolverplichtingen) zijn intrek genomen in een Wassenaars hotel. Rob Witschge is nagenoeg hersteld van een kniebandblessure. De Zweedse opponent, die zal worden aangemoedigd door 300 suppor ters, is vandaag in Amsterdam aan gekomen. Als ik KNVB-bestuurder zou ik zo langzamerhand i en as zitten. Ga maar even na: de competitie van het hoogste voet bal ligt in scherven door al die verboden van burgemeesters, het bijwonen van sommige voetbal duels wordt nu openlijk ontra den, volgend seizoen gaat het be zoeken van een wedstrijd ge paard met een bureaucratie die je tot dusver alleen in stadhui zen, ziekenhuizen en bij sociale diensten aantrof, de bond ver liest een kort geding over de nieu we competitie-indeling, een coach (Cruijff) i (Ajax) kan met behulp botste chantage manipuleren met de straf van één van zijn spelers, een potentaat van een voorzitter weigert journalisten toe te laten en denkt kennelijk dat daarmee iets gediend is enz. enz. Het houdt niet op. Wat me het meest treurig stem de, was dat beeld afgelopen zon dag in Utrecht: mensen die in een voetbalstadion tv zaten te kijken. Dwazer kan het niet, maar ver moedelijk is het de toekomst. Steeds wilder en ongeordender wordt het landschap waarin het betaald voetbal zich bevindt. Er is sprake van een crisis als nooit tevoren. Maar mérk je nu iets aan de bestuurlijke mandarij nen? Nou, nee. De heren lijken doelloos rond te drentelen. De KNVB is de greep op de gebeurte nissen en ontwikkelingen gewoon kwijt. Gullit Dat interview van Gullitt met Nieuwe Revuewaarin hij zich zo denigrerend uitliet over Kraay en het aankoopbeleid van PSV, was natuurlijk je reinste provo catie. Hij wil weg bij PSV en of hem dat op een gewone manier lukt, is - gezien het meerjaren- contract dat hij nog maar kort te voren had getekend - zeer de vraag. In een haat-en-nijd sfeer zal PSV allicht wat sneller toege ven, nietwaar. Als Kraay verstandig was ge weest, zou hij voor een strafmaat regel rugdekking hebben gezocht bij het bestuur. Want het gaat hier niet om een willekeurig Lul letje Lampekatoen. Hij had. zeer behoedzaam te werk dienen te gaan. Een boete had tot de moge lijkheden behoord, maar één ding had hij per se niet moeten doen: schorsen. Daarmee tastte hij de belangen aan van de ande re PSV-spelers en Kraay, met zijn ervaring, moet nu toch wel weten datje daarmee onheil over jezelf afroept. Als profvoetballers moeten kiezen, doen ze dat altijd voor hun eigen portemonnaie. HANS KRAAY Heeft Gullit gelijk met zijn kri tiek? Het is in dit verband nuttig te kijken naar wat er in de perio- de-Kraay is bereikt. PSV werd vorig jaar landskampioen en in de huidige competitie staan de Eindhovenaren er relatief weer het beste voor. In 22 wedstrijden werden maar vijf verliespunten geboekt. Toegegeven, het Europa- Cup-avontuur duurde niet lang, maar als je Bayern München als tegenstander loot, loopje dat risi co, al koop je ik-weet-niet-wie. Kortom, Gullit kan me nog veel meer vertellen. Functie-analyse In het zojuist verschenen 'Infor matie Bulletin' van de Leidse Sportfederatie en de Directie Sport en Recreatie Leiden lees ik dat de Provinciale Sportraad Zuid-Holland op 25 maart1 en 8 april in Leiden voorzittersbijeen komsten houdt "in het kader van de stimulering van het vereni- gingsmanagement". Wat komt daar allemaal ter sprake? Een greep: voorzitter-manager?, ver enigingsrecht, verenigings structuur, voortgangscontrole, functie-analyse, conflict-hante ring. Ach ja, er is niet aan te ontko men. Het ziektebeeld van de mo derne maatschappij dringt door tot de sportverenigingen. Ik raak daar van uit mijn humeur. Om mezelf wat op te monteren, lees ik maar weer eens wat in het uit 1911 stammende jubileumboek van de Leidse sportvereniging De Sportman (de vader van het huidige ASC). Zoals ik al eerder in deze kolom heb bericht werd dat werkje, een der oudste Leidse sportboeken, mij enige tijd terug ter hand gesteld door Wout Ber gers sr die het aantrof in een boe delverdeling. Negentienelf. Toen wisten ze niet eens wat functie-analyse en conflict-hantering waren. Of be ter gezegd: ze voorkwdmen die dingen. Lees en geniet even hoe de eerste voorzitter van De Sport man, Theo Stijnman, zich opstel de: "Hij was bij voorkeur in de contramine en moeilijk te over tuigen. 't Huishoudelijk regle ment was zijn Koran. Week daar geen geval van af. Had in zijn houding iets van een Romeinsch veldheer en heeft dan ook eens als zoodanig gefungeerd in een ta- bleau-vivant, en met succes. Zorgde op vergaderingen steeds voor de noodige wrijving. Aan logica had-ie min of meer lakJa, hij verachtte zelfs dit onderdeel der phïlosophie met een innige verachting. Zette vaak de zwaar ste boomen op over de meest uit eenlopende onderwerpen en rooi de ze daarna eigenhandig. Soms nam-ie plotseling het woord en zei dan plechtig: 'I go home'. Dan was-ie met geen stok meer te hou den en lieten ze 'm ook geregeld gaan. Was zeer bijziende (-4). Als hij per ongeluk zijn lorgnet had thuisgelaten, gebeurden er vreemde dingen. Hij zag dan den secretaris voor den kellner aan en bestelde bij hem een glas Hel les om later met de dochter van den gérant af te rekenen. Zijn verdiensten tegenover De Sport man zijn ontelbaar. Zo stond hij ons eens den geheelen peeren- oogst van zijn boomgaard af'. Wat een tijd! Toen hadden voorzitters ten minste nog pere bomen. En dan was daar penning meester Frans de Koning, bijge naamd 'Haas', over wie wij le zen: "Als een speurhond liep hij, met een dikke stapel quitanties in zijn zak, door de stad contri butie-schuldigen op te snuffelen. Als hij rook dat er een bij de Vischbrug liep, begon hij bij den korenbeurs er den gang in te zet ten. Kreeg de achtervolgde hem in de gaten dan ontstond er een race tusschen deze twee. Maar Haas, die recordhouder was op de 300 M., wreef zijn prooi reeds bij de Paardesteeg zijn quitan- tie, die hij ondertusschen te voor schijn had gehaald, onder den neus en dwong hem tot afdokken. Aangezien deze manier van geld- innen nogal frequent was, had Haas een prachttraining op af standen tot 500 M.". Kijk, dat was toen wat ze nu deftig 'voortgangscontrole' noe men. Haas had er alleen geen cursus voor nodig. RUUD PAAUW. Hlasek (Zwi) 6-4, 6-7 (9-11), 6-4 EINDHOVEN'(GPD) - Het spoedoverleg tussen het PSV-bestuur en technisch-manager Kraay eindigde gisteravond op de enig nog mogelijke wijze: Hans Kraays tijdelijke 'non- actieve status' werd omgezet in een definitieve. Of zoals PSV-voorzitter Jacques Ruts het in officiële bewoording zei: „De standpunten zijn niet nader tot elkaar gekomen, vandaar dat in onderling overleg is besloten de samenwerking niet langer voort te zetten". r horen", aldus technisch De breuk betekende het voortijdi ge einde van een werkstuk dat PSV in drie jaar naar de Europese top had moeten voeren. Reeds na anderhalf jaar liep het spaak; op een moment dat de Eindhovenaren zich nog op eerbiedwaardige af stand van deze Europese top be vinden. Slechts één persoon be reikte tot op heden het beoogde doel: Ruud Gullit. En uitgerekend hij vormde het grootste struikel blok in de afgelopen dagen. „Gullit, ik wil die naam niets eens meer horen", liet Hans Kraay afloop van het uren durende „Ruud Gullit? Ik kan die naam niet c. directeur Hans Kraay gisteren na afloop van een gesprek met het PSV- overleg weten. „Geen enkele jour- bestuur. Een conflict over Gullit, op de archieffoto in actie tegen PEC, nalist heeft leidde tot het ontslag van Kraay. (archieffoto t s het niet opvallend dat 2 AMSTERDAM (GPD) - Het be stuur van Ajax zal voor de return van de kwartfinalewedstrijd in het EC 2-toernooi tussen de Am sterdamse club en Malmö FF twee journalisten de toegang tot het stadion ontzeggen. Het duo, i Frans Ensink van De Volkskrant en Jaap Klokkemeijer van het Algemeen Nederlands Persbu reau (ANP), zou Ajax-voorzitter Ton Harmsen tegen diens wil hebben geciteerd. Harmsen reageerde twee we ken geleden in Malmö op de rel len, die zich een dag eerder tij dens FC Den Haag-Ajax hadden voorgedaan, nog voordat de KNVB met een officiële reactie was gekomen. Volgens de prae- ses, tevens lid van het bestuur betaald voetbal, droegen zijn uit spraken een informeel karakter en waren die niet bedoeld voor publicatie. „Ik heb voor dat ge- sprek gevraagd of men mijn me ning uit de krant wilde houden", j Ensink en Klokkemeijer ver bazen zich in hoge mate over de houding van Harmsen. „We ston den met een groepje van wel ze ven of acht journalisten bij Harmsen", zegt Klokkemeijer. „Ik sloot me daar wat later bij aan, maar toen hij het achterste van zijn tong liet zien heb ik Harmsen voor de zekerheid nog gevraagd of hij het bezwaarlijk vond als hij geciteerd werd. Daar heb ik geen ontkennend ant woord op gekregen. Bovendien: op zeker moment maakte bijna iedereen aantekeningen. Niet al leen De Volkskrant en het ANP kwamen de volgende dag met het verhaal, ik kan me herinne ren dat er nog een aantal dagbla den Harmsens uitspraken gepu bliceerd heeft". Hoewel Ensink en Klokke meijer tijdens hun tweede be zoekje aan Malmö nog met Ajax' commercieel directeur Arie van Eijden om de tafel zaten, wilde Harmsen van geen gesprek we ten. Klokkemeijer: „Na de wed strijd heb ik Harmsen op de schouder getikt, maar hij moest niets van me weten. Ik vind dit een erg vervelende kwestie, die op een vergissing van Harmsen berust. Hij doet nu voorkomen alsof Ensink en ik onfatsoenlijke en onbetrouwbare journalisten zijn, terwijl dat beslist niet zo is. Harmsen ziet dat vijf of zes man notities maken; als hij dan werkelijk vraagt om zijn uitspra ken niet te gebruiken, dat zet heus niemand een letter op pa pier. Een enkeling kan de voor waarde van Harmsen niet heb ben gehoord, maar als het er zo- velen zijn komt het mij voor dat Harmsen zich heeft vergist". Hoewel Ajax er geen bezwaar tegen heeft dat zowel De Volks krant als het ANP een andere vertegenwoordiger naar Ajax- Malmö FF stuurt, laat het lande lijke ochtendblad morgenavond verstek gaan. Ensink, die gelooft dat Harmsen op zijn vingers is getikt door sectievoorzitter And- ré van der Louw: „Ik ga niet, maar ook mijn collega's op de krant blijven thuis. We zullen ons verhaal maken met behulp van televisiebeelden en de pers bureaus". Voor het ANP ligt het wegblij ven bij de EC-wedstrijd wat moeilijker. Klokkemeijer: „Wij kunnen het tegenover onze afne mers niet maken om niemand te sturen. Het was de bedoeling dat ik de wedstrijd samen met een collega zou volgen, hij zal nu wel alleen gaan". De hoofdredacties van De v Volkskrant en het ANP hebben I nog zo'n grote vedette. Ik heb geen drie maanden geleden alles nog perfect functioneerde in Eindho ven? De overtuiging leefde dat PSV inderdaad mettertijd het na gestreefde doel zou bereiken. De lijnen waren perfect en er zou nog een internationale sterspeler wor den aangetrokken. En toen kwam AC Milan in het spel. Vanaf dat moment ging het fout". De crisis bereikte een hoogte punt toen Ruud Gullit verleden week in het weekblad Nieuwe Re- vu openlijk de werkwijze van zijn technisch-manager aan de kaak stelde. Er zou geen evenwicht in het elftal zijn en Kraay sloot zijn oren voor alle argumenten die Gul- Jit bij herhaling bij hem had gede poneerd. „Niet Gullit, maar ik ben degene geweest die steeds het initiatief nam om met hem te praten", aldus Kraay. „De mening en de ideeën van Gullit hebben altijd zwaar ge wogen in mijn besluitvorming, maar de eindverantwoording lag bij mij. Dat standpunt huldig ik ook nu nog. Een club kan niet wor den geleid door een speler, al is hij liddels krachtig 'geprotes teerd bij het bestuur van Ajax. Ook de Nederlandse Sport Pers (NSP) zal de boycot scherp ver oordelen. Het is overigens de tweede keer binnen een half jaar dat Ajax een verslaggever binnen zijn poorten weigert. Na de wed strijd in de eerste ronde van het EC-2-toernooi tegen Bursaspor was de Haagse Courant de gebe ten hond. De krant had toen een foto gepubliceerd waarop een Ajax-bestuurslid met een Turkse buikdanseres was afgebeeld. Volgens het als grap bedoelde onderschrift zou Harmsen tij dens het bewuste avondje de buikdanseres 'vooraf wat geld toegestopt hebben om de keus niet op hem te laten vallen'. De sportredactie van de Haagsche Courant werd vervolgens ver bannen uit De Meer, maar na een verzoenend gesprek toch weer toegelaten tot het stadion. spijt van mijn beslissing om bij mijh standpunten te blijven. Inte gendeel, ik heb gewonnen. Mijn principes staan nog steeds over eind". Hans Kraay weigert, zoals hij het noemt, zich te laten gebruiken of misbruiken. De technisch-mana ger doelt daarmee op Gullits tac tiek een doorbraak te forceren voordat de arbitragecommissie een uitspraak doet omtrent de over gang naar AC Milan. Door de wijze waarop de publiciteit werd ge zocht, werd een zakelijk conflict een persoonlijke en vooral emotio nele strijd. Uitgerekend de twee journalis ten die enkele maanden geleden al de woede van Kraay op hun hals hadden gehaald, na publicaties in het weekblad Vrij Nederland, te kenden in het Nieuwe Revu-inter- view uit Gullits mond op dat Kraay volslagen verkeerd bezig zou zijn. Een trap midden in de ziel van de technisch manager. „Ik laat me niet misbruiken", zei Kraay gister avond. „En al zeker niet door die twee inferieure journalisten, die degenerees". Dat met het spuwen van zijn gal de nare smaak niet uit zijn mond is verdwenen, bleek vervolgens. „Ik heb nog niet vooruitgekeken. Mijn ambities met betrekking tot voet bal zijn momenteel niet erg hoog. Teleurgesteld in het voetbal ben ik echter niet, ook al is de chaos in Nederland bijna compleet. Over de 'gouden handdruk' waar iedereen zich nogal druk blijkt te maken, is vanavond ook niet gesproken. Het woord geld is niet eens gevallen, dat zal de komende dagen wel ter sprake komen". Ruts zag het conflict niet als een politieke zet van Gullit om aldus zijn overgang naar AC Milan te ver gemakkelijken. „Als zodanig heb ik het niet bekeken. Mocht de arbi trage ons in het gelijk stellen dan blijft Ruud Gullit gewoon bij PSV. Ik kan me niet voorstellen dat hij het dan niet meer naar zijn zin zou hebben". Vooruitlopend op de uitspraak van de arbitragecommissie op 31 maart aanstaande heeft de club in middels al wel bij de Westduitser Uwe Rahn geïnformeerd naar zijn persoonlijke verlangens. De 25-ja- rige speler van Borussia Mön- chengladbach bevestigde dat giste ren tegenover het persbureau SID. Volgens Rahn, die overigens nog tot 1989 onder contract staat bij Mönchengladbach, hebben er nog geen concrete onderhandelingen plaatsgevonden, maar heeft PSV hem wel 'een interessante aanbie ding' gedaan. ALMELO (GPD) - Het is verre van uitgesloten dat Marinus Hannink reeds donderdag zijn functie als voorzitter van SC Heracles neerlegt. De ambtster mijn van de geslaagde zaken man, die afgelopen vrijdag door een twintigtal sponsors naar voren werd geschoven, zal dan zelfs voor Heracles-begrip- pen aan de korte kant zijn ge weest. Het ad-interim-college zat gisteren in Almelo klaar om de taken aan Hannink en co over te dragen, maar kwam van een koude kermis thuis. De gesprekken eerder op de dag, die de stichting aan een nieuw bestuur en dus de brood nodige financiële middelen hadden moeten helpen, waren op niets uitgelopen. Naast de voorzitter zelf was ook shirt sponsor Berst bereid zijn me dewerking aan het nieuwe col lege te verlenen. Verder waren er vooralsnog geen liefhebbers te vinden. Het gaat er daarom om span nen voor de hekkesluiter van de eerste divisie, die de laatste twee seizoenen meer nieuwe bestuursleden dan voetballers over de vloer heeft gehad. Het geduld van de sponsors, die be reid zijn voor de komende tweeënhalf jaar ongeveer een miljoen aan te dragen mits er een representatief en deskun dig bestuur voor de dag komt, zal niet onbeperkt zijn. Woordvoerder en aspirant bestuurslid Berst is in dat op- zichjt ook duidelijk. „De dag van morgen is voor ons in prin cipe de deadline. Ik kan dan twee dingen doen. Of de spon sors verzoeken het toegezegde geld over te maken, of een be dankbriefje sturen. De bereid heid van kandidaten om in het bestuur te gaan zitten, valt tot dusverre tegen. Dat is voor ons een enorme teleurstelling. Sommigen hebben nog 48 upr bedenktijd gevraagd. Daar is het wachten nu op". Achtste partij snel remise LINARES (AFP)- De achtste partij heeft oud-titelhouder Karpov in de tweekamp tussen de Sowjet- schakers Anatoli Karpov en And- rej Sokolov is gisteren in Linares in remise geëindigd. De ontmoe ting was zondag na 41 zetten afge broken. In de match die een nieu we uitdager voor wereldkampioen Gary Kasparov moet opleveren voorsprong Nadat Sokolov de onder couvert afgegeven zet (Tb2 uitvoerde, bood Karpov onmiddellijk remise aan. Volgens kenners was de stel ling in perfect evenwicht. De ne gende partij wordt vandaag ge speeld.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15