Scepsis over afgedwongen fusie nutsbedrijven Hengelaars winnen strijd om visstek Proeftuin bespaart kwekers veel gelet Oppepper Noordwijkse strand 17 MAART 1987 Katwijk en Alphen pijn in buik over verdwijnen energiewinsten STREEK - De inkomsten van de gemeente Katwijk zullen jaarlijks met ruim een miljoen gulden dalen energie- en waterbedrijven in samenwerking", aldus wethouder Zuid-Holland Noord tot stand Van der Plas van Katwijk. De wel moet komen. Meer dan dertig ge- houder benadrukte gisteravond meenten, waaronder bij voorbeeld dat Katwijk niet staat te trappelen om de plaatselijke gemeentebedrij- onder te brengen in een regio- ook het Energiebedrijf Rijnland als de plaatselijke gemeen- Leiden en andere nutsbedrijven o__ tebedriiven deel eaan uit- omliggende gemeenten, zijn bij de naai nutsbedrijf. "Dit is geen hu- nutsbedrijf. ffrnntcohppnco ronroanicaiio ho. umliilr uit liofrlo m^^raan maken van een regionaal nutsbedrijf. Alphen aan den tebedrijven voorbereid, is overeen gekomen dat de gemeente 25 pro cent van de huidige waarde van het bedrijf, dus ruim 8 miljoen gulden, als bedrijfskapitaal beschikbaar stelt aan het nieuwe, regionale Rijn ziet de jaarlijkse toe- touicauaisuiuuig vaii iubicö iuoöcu vloed van 1,9 miljoen Uit de de bestaande, kleinere nutsbedrij- De rijksoverheid stimuleert de totstandkoming van fusies tussen winst van de nutsbedrijven ven, met onder meer als uitgangs- naar de gemeentekas met lede ogen verdwijnen. In beide gemeenten werd gis teravond uitvoerig over de gere energie- en waterprijzen de consument. Tussen de nutsbe drijven in deze regio wordt nu op rijwillige basis over een fusie welijk uit liefde, maar een gedwon gen huwelijk", meende de wethou der. In de Alphense raadscommissie financiën waren gelijke geluiden te horen: "We kunnen geen kant meer op" en "Ons oordeel wordt gevraagd over iets dat al voor ons is beslist". Als de Katwijkse bedrijven wor den opgenomen in eenregionaal financiële gevolgen van de derhandeld. "Dat gebeurt eigenlijk nutsbedrijf, ontvangt de gemeente fiioip opqnrnfepn in de wetenschap dat wanneer we daarvoor een vergoeding van bijna UöiC geöpiuis.t:ii. er yrjjwiiiig hiet uitkomen, de mi- 40 miljoen gulden. Met de stuur- Op 1 januari 1988 moet de fusie van nister ons uiteindelijk dwingt tot groep die de fusie van de gemeen- NOORDWIJK - Het strand voor de Koningin Wilhelmina Boulevard in Noordwijk wordt nog voor het ko mende zomerseizoen aantrekkelij ker gemaakt voor het publiek. De exploitant van dat gedeelte, de stichting Zeebad, gaat zes van de tien oude strandtenten ombouwen tot strandpaviljoens, compleet met terras. Er komen 200 nieuwe bad- hokken en het strand wordt beter schoongehouden. De totale inves tering bedraagt 500.000 gulden. De Stichting Zeebad Noordwijk vraagt de gemeente garant te staan voor een lening van 250.000 gul den. Het bestuur van de stichting is bovendien van plan ten minste één strandafgang geschikt te maken paviljoens brengen jaarlijks een pachtprijs op van 20.000 gulden. De pachter kan desgewenst een deel van een terras pachten. Hier- tering zal veel hoger zijn dan 650.000 gulden". Overigens heeft de nieuwe stich ting nog een schuld bij de maat- r moet 50 gulden per vierkante schappij Zeebad van 108.000 gul meter worden betaald. De gemeentelijke adv missie voor toerisme toonde zich vraagt de gemeente ook gisteravond tijdens haar vergade- schuld garant te staan, ring tevreden over de investerings- plannen van de stichting Zeebad den. De stichting heeft namelijk de linventaris overgenomen. Zeebad deze Bij het afsluiten Exploitanten die op het strand - consumpties willen verkopen of 91 wel zeker te zijn Alphen krijgt ongeveer vijftig miljoen gulden voor de overname en brengt dertien miljoen in het nieuwe bedrijf in. 'De bruidsschat', werd het spottend genoemd, al had een ander Alphens raadslid het lie ver over 'begrafenisrecht'. De Alphense raadsleden ver wachten weinig verbetering van de nieuwe structuur. De directe con trole op tarieven, eventuele win sten en leveringsvoorwaarden is verdwenen, ondanks de invloed van de dertig gemeenten in een te vormen raad van commissarissen. In Katwijk dezelfde geluiden: "De garantie aan de consument dat de prijzen lager zullen worden, valt niet te geven". Katwijk wil graag dat in de kust plaats een districtkantoor van het L1SSE - In Keukenhof in Lisse toekomstige regionale nutsbedrijf wordt hard gewerkt om de bloe- wordt gevestigd. De kustplaats vientuin voor de officiële opening gaat deel uitmaken van de regio op donderdag 26 maart in gereed- Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg, heid te brengen. De expositie in de Voorschoten en Wassenaar. Kat- voormalige kruidentuin van Jaco- wijk meent dat zij recht heeft op ba van Beieren wordt dit jaar voor het districtkantoor omdat de ac- de 38ste keer gehouden. De tentoon- commodatie van de huidige ge- stelling wordt geopend door de meentebedrijven hiervoor uitste- Weslduitse ambassadeur kend is toegerust. Alphen schijnt land, O. von der Gablentz. t filiaal, Door het koude i i de laat- i contract stoelen willen verhuren, moeten met de stichting heeft de gemeente een pachtprijs betalen aan Zeebad, bepaald dat Zeebad dit jaar 650.000 Sinds jaar en dag rijdt evenwel de gulden moet investeren in vernieu- paard en wagen van de firma Van wing van de strandopstanden - - der Zalm over het strand zonder J9a£ het strandmeubilair. Zeebad komt hiervoor een cent te betalen. Dit definitieve vorm krijgt, onder meer om de onzekerheid voor het perso neel zo snel mogelijk weg te ne- toerisme vinden dit men. De gemeente wil de grantie invaliden. Ook staat een proef Prins tegen de borst: "We hadden niet juist. Burgemeester Bonnike dat de zegde gisteravond tijdens de verga- het huidige GEB-gebouw bij ste weken zal er buiten waarschijn- het NS-station wordt gevestigd. lijk nog maar weinig te zien zijn. Verder wil Katwijk dat het regio- Alleen wat sneeuwklokjes en cro- nale nutsbedrijf niet binnen vijf Maar ook voor de vroege be zoekers van de bloementuin is er toch al heel wat moois te zien, maar dan hoofdzakelijk binnen in de kassen en in het tentoonstellingspa viljoen. In de periode dat Keukenhof open is htaat in het paviljoen een groot aantal zogenaamde binnen- parades op het programma. Van 27 maart tot 7 april is de eerste ama ryllisparade aan de beurt, gevolgd door die van de tulpenirissen narcissen, het zogenaamde bijgoed en lelies. (foto anpi al binnen drie jaar zijn evenwel met een plan dat slechts steekt de exploitanten 500.000 gulden kost. Die geringere strandtenten en ook de leden van investering stuitte de PvdA'e: met een kindercrèche op het strand op het programma. Om het komende seizoen goed te kunnen draaien is het volgens Zeebad wel noodzakelijk dat het puin voor de Koningin Wilhelmina Boulevard wordt verwijderd. De stichting gaat waarschijnlijk :htspositie van dat perso neel, bij de gemeentebedrjven hoger bedrag afgesproken H|0v- Hoewel hij erkende dat Zeebad dering de commissieleden toe met werken in Katwijk 76 zijn afspraak niet geheel nakomt, hield burgemeester Bonnike de commissie voor dat de stichting niet anders kon. "Er was geen fi nanciële ruimte. We moeten het nieuwe bestuur de tijd gunnen. Bo- zelf vier van de tien strandtenten vendien staan er voor volgend jaar uitspreken exploiteren. Met vier logiesver- ook grote investeringsplannen op die Zeebad Van der Zalm te zullen gaan pra ten. "Dit kan zo niet langer. Dit oneerlijke concurrentie' Bonnike. De gemeenteraad moet zich nog de garantstelling de gemeente strekkende bedrijven zijn al con- stapel. De vier rësterende strand- vraagLIn de raadsvergadering van tracten afgesloten voor het ver- tenten worden bij voorbeeld ook dinsdag 24 maart wordt hierover pachten van de strandtenten. De vernieuwd. De uiteindelijke inves- besloten. wordt gewaarborgd en dat ge- dwongen ontslagen worden voor- aldiis komen. Volgens de Alphense wethouder K. Mollema en zijn GEB-directeur J. Ketel behoudt het personeel, on geveer honderd man, alle pen sioenrechten. De werknemers zou den zelfs kunnen rekenen op een loonsverbetering van tussen de acht en tien procent. 'Koeien worden onrustig van vissers' DEN HAAG/ZWAMMERDAM - De 's Gravenhaagse Hengelsport Vereniging, uit Voorburg mag in de Molenwetering in Zwamme'rdam "De proeftuin in Rijnsburg is eigenlijk een soort voor beeldbedrijf. Het is de bedoeling dat de kwekers van bloemen leren van de mislukkingen en de successen op de proeftuin. Door hier op praktijkschaal nieuwe soor ten en rassen of afwijkende teeltmethoden te beproe ven, kan worden voorkomen dat de kwekers zich op hun bedrijf een buil vallen". P. van Dijk, chef van de Rijns- burgse proeftuin, ziet een be langrijke taak weggelegd voor 'zijn' onderzoeksinstituut. Onder de rook van de grote bloemen veiling Flora wordt er op de tuin onderzoek gedaan naar de teelt methoden van tulp, narcis, lelie en een aantal zomerbloeiende snijbloemen. Het tuinbouwkun dig onderzoeksinstituut beschikt over tien kasafdelingen, rolkas- sen en teeltgrond in de open lucht. Er werken met inbegrip van de proeftuinchef vijf mensen op de tuin. Op dit moment wordt er veel tijd besteed aan het oogsten van de proeftulpen. Van Dijk legt uit dat er heel wat bij komt kijken voor een nieuwe tulpecultivar op praktijkschaal kan worden ge teeld. "Van een nieuwe cultivar weten we alleen welke teeltmaat regelen de beste resultaten ge ven bij de ouders. Hier moet evenwel worden onderzocht wat de beste behandeling voor de nieuwe tulp is". In Rijnsburg wordt bekeken welke koudebehandeling de zo genaamde geforceerde tulpen nodig hebben. Tulpen komen pas in bloei nadat ze een aantal weken kou hebben gehad. De tulpenkwekers voldoen aan deze koudebehoefte door de tulpebol- len in de koelcel te plaatsen. Daarna worden de bollen in een paar weken tijd in de kas in bloei gebracht. Op die manier kunnen er tulpen aan de veiling worden aangeleverd op momenten dat er buiten nog geen tulp te zien is. Het aantal weken dat een bol in de koelcel wordt bewaard, is bepalend voor het bloeiresultaat. Nieuwe tulpécultivars krijgen in Rijnsburg een verschillend aan tal weken kou. De tulpen worden opgeplant en na de oogst beoor deeld op kwaliteit, oogstbaar- heid en andere eigenschappen. Van Dijk: "Het kan voorkomen dat een bepaalde cultivar in de cember na 18 weken kou nog niet in bloei komt, maar het in januari prima doet. Vandaar dat wij de proef met verschillende koelperioden op drie tijdstippen uitzetten". Voor de tulpenkweker is, zo legt Van Dijk uit, dit onderzoek van groot belang. "Een tulpebol die te weinig kou heeft gehad, zal er in de kas langer over doen om in bloei te komen. Het verschil kan wel oplopen tot tien dagen. Begrijpelijkerwijs scheelt dat nogal in de stookkosten. Boven dien is een te langzaam gegroei de tulp vaak van mindere kwali teit, wat weer tot uitdrukking komt in de prijs die ervoor op de veiling wordt betaald". Het onderzoek bij de lelie richt zich vooral op de mogelijkheid deze bloem het hele jaar door te telen. Om de lelie in de winter in bloei te krijgen, moet de plant worden belicht. De lelie is name lijk een langedagplant. Dat bete kent dat de plant pas bloemen gaat aanleggen als de dagen len gen. "Een nieuwe leliesoort kan mooie bloemen geven, maar we moeten er hier op de proeftuin achter zien te komen of die soort ook geschikt is voor de jaarrond- teelt. De nieuwe soorten worden hier belicht en vervolgens bekij ken we hoe de plant zich daaron der houdt. Bij veel leliesoorten, resulteert de belichting in ver brande bladeren en verdroogde bloemknoppen. Wij raden pro fessionele telers dan af een, der- Proeftuinchef P. van Dijk: "De proeftuin onderzoekt onder meer wat de beste koudebehandeling voor tulpen is. Te weinig kou geeft langzame en kwalitatief slechte bloemen". (foto Holvast» gelijke lelie op hun bedrijf te planten", aldus de proeftuinchef. Omdat de houdbaarheid van de lelie (het zogenaamde vaasle ven) wordt beïnvloed door de teeltmethoden, worden de in Rijnsburg beproefde lelies ook onderzocht op hun houdbaar heid. In Rijnsburg ontbreekt hiervoor de ruimte en de man kracht. Dit onderdeel van het on derzoek wordt uitgevoerd op het proefstation voor de bloemisterij in Aalsmeer. Omdat in de omgeving van Rijnsburg naast bolbloemen ook veel zogenaamde zomerbloemen (solidago, aster, margriet) wor den geteeld, verricht de Rijns- burgse proeftuin ook onderzoek naar de teelt van zomerbloeiende gewassen. Dat de ene zomer bloem de andere niet is, blijkt wel uit de variatie in het onder zoek. Een van de kasafdelingen is beplant met solidago, beter be kend als Gulden Roede. Van Dijk legt uit wat de proef hier mee inhoudt: "Net als bolgewas sen heeft ook de solidago kou no dig om in bloei te komen. Het is evenwel ook mogelijk de bloei te vervroegen door de planten te bespuiten met gibberaline. Dit is een natuurlijk hormoon dat de plant stimuleert een bloem aan te leggen. Wij onderzoeken hier welke concentratie moet worden gebruikt en .op welk tijdstip moet worden gespoten. Een be spuiting op een verkeerd tijdstip kan zeer kwalijke gevolgen heb ben". Het belang van het onderzoek van zomerbloeiende gewassen is voor Van Dijk evident. Zo heeft de proeftuin gedurende vijf jaar de teelt van duizendschoon on derzocht. Dit onderzoek heeft er toe geleid dat de aanvoerperiode van deze bloemsoort van zes we ken in de zomer is verlengd tot negen maanden. "Dat opent voor de kwekers natuurlijk perspec tieven". Ook het gebruik van onkruid bestrijdingsmiddelen wordt op de proeftuin aan een kritisch on derzoek onderworpen. Volgens de proeftuinchef is dit onderzoek zeer moeilijk uit te voeren. De ef fectiviteit én de schadelijke ne veneffecten van chemische on kruidbestrijdingsmiddelen zijn namelijk sterk afhankelijk van de weersomstandigheden. Een nieuwe tulpecultivar of een nieuw zomerbloeiend gewas wordt over het algemeen gedu rende twee teeltseizoenen onder zocht. Dat betekent dat er een keus moet worden gemaakt tus sen alle nieuwe cultivars en zo merbloeiende gewassen. Van Dijk: "De tuincommissie bepaalt wat er wordt onderzocht. In die commissie zitten onder an deren tuinbouwvoorlichters, on derzoekers uit Aalsmeer en na tuurlijk medewerkers van de proeftuin. Afhankelijk van de vragen die door de praktijk wor den gesteld, wordt het ondet- zoeksprogramma vastgesteld". Onderzoeken heeft alleen zin als de resultaten van het onder zoek ter beschikking komen van de kwekers in de praktijk. Daar over maakt Van Dijk zich geen zorgen. "De kwekers komen uit zichzelf heel geregeld hier op be zoek. De meesten kennen de weg wel en gaan op eigen houtje even bij de proeven kijken. Ook de voorlichters zie je hier geregeld. Zij kunnen natuurlijk hetgeen zij hier zien, aan de kwekers door vertellen". De resultaten van de proeven worden vastgelegd in de jaarver slagen van de proeftuin. Dit ver slag staat ter beschikking van al le kwekers. Van Dijk: "Een goe de kweker zorgt ervoor dat hij op de hoogte blijft van de onder zoeksresultaten. Een fout in de' bedrijfsvoering van een tuin bouwbedrijf kan veel geld kos ten. Alleen de kweker die prima van nieuwe ontwikkelingen op de hoogte is, kan in deze tijd het hoofd goed boven water hou den". MONICA WESSELING Rijkspolitie: adem-analyse- apparaat werkt SASSENHEIM - Het gebruik van adem-analyse-apparatuur door de politie om automobilisten op te sporen die een glaasje te veel op hebben, voldoet. Dit blijkt uit een experiment dat de rijkspolitie van 12 september tot 1 maart heeft ge houden met deze apparatuur in de bollenstreek. Er werden in het politiebureau in Sassenheim vier apparaten be proefd. Uit de proef bleek dat al leen het gemak waarmee de appa raten kunnen worden bediend, verschilde. De metingen hadden verder alle dezelfde uitslag. In to taal hebben in die periode 139 mensen op de apparaten geblazen. Het resultaat daarvan was dat 28 bestuurders een rijverbod kregen opgelegd en 89 maal proces-ver baal werd opgemaakt wegens het rijden met teveel alcohol op. Van 11 mei tot 16 juni zal nog een keer een proef met deze apparatuur worden genomen. Ook dan staan de apparaten in het politiebureau in Sassenheim. Kritiek milieugroep 'Vuil verwerker s onvriendelijk voor milieu' LISSE - Het Milieu-overleg Bol lenstreek (MOB) heeft scherpe kri tiek op de uitspraak van de ge meenschappelijke regeling vuil verwerking Leiden en omstreken dat het verbranden van huisvuil in deze regio veruit de beste methode voor afvalverwerking blijft. Vol gens het MOB, een samenwer kingsverband tussen allerlei mi lieugroepen in de streek, is het ver branden van huisvuil de 'meest ab surde oplossing' voor het afvalpro bleem. In een brief aan de gemeen schappelijke regeling zegt de MOB het niet voor mogelijk te hebben gehouden dat er anno 1987 nog dergelijke milieu-onvriendelijke ideeën zouden leven onder de vuil- verwerkers. "Sinds jaar en dag gaan de rijksoverheid en de pro vincie uit van het scheiden van af val aan de bron en hergebruik van afval. Ook van een gemeenschap pelijke regeling mag daarin een rol worden verwacht". Het rapport waarin de gemeen schappelijk regeling tot de keuze voor het verbranden van huisvuil komt, noemt de MOB 'tendentieus en slecht onderbouwd'. "Tenden tieus omdat blijkt dat de keuze voor verbranden al lang is gemaakt en slecht onderbouwd omdat de talloze wetenschappelijke publica ties over gescheiden inzameling en hergebruik ontbreken". Door de keuze voor het verbran- dan van afval zullen volgens de MOB de positieve en creatieve plannen voor afvalverwerking voor jaren worden gefrustreerd. "Financieel is het verbranden wel licht de beste oplossing, maar kun nen we dan maar eindeloos ons na tuurlijk leefklimaat om zeep blij ven helpen uit financiële overwe gingen?1'. Het MOB vraagt in de brief te worden betrokken bij het definitie ve besluit over de wijze waarop het afval in deze regio in de toekomst moet worden verwerkt. "Voorko men, scheiden en hergebruik van afval moet uitgangspunt zijn en blijven", aldus het MOB. blijven vissen. De Kroon heeft het bezwaar, dat veehouder G. Habben Jansen tegen het verlengen van de vergunning (met zes jaar) had aan getekend, van de hand gewezen. De Kamer voor de Binnenvisse rij heeft de vergunning verstrekt, omdat hij van mening was; dat de visclub een niet gering belang heeft bij voortzetting van de huur. De hengelsportvereniging heeft zich de nodige offers getroost om de visstand op peil te houden en te verbeteren door geregeld pootvis uit te zetten. Volgens de Kamer voor de Binnenvisserij moet er meer gewicht aan het 'voortzet- tingsbelang' van de visclub wor den gehecht, dan aan het 'beëindi- gingsbëlang' van de veehouder. Habben Jansen voerde via zijn advocaat aan, dat er onrust onder het vee ontstaat door het komen, gaan en de aanwezigheid van de vissers. Dit kan 'zeer schadelijk zijn voor de melkproduktie, maar ook aanleiding geven tot te vroege geboorten van kalveren'. Bovendien krijgt de grasmat ex tra te lijden door de verhoogde ac tiviteit van het vee, dat zich soms uit in massale draafpartijen. Ook is het voorgekomen, dat de hekken niet goed werden afgesloten waar door de kudde in het hooiland kon komen en daar schade aanrichtte.- Hoewel de Kroon 'enige beteke nis' toekent aan het belang van Habben Jansen, vindt zij toch, dat niet voldoende aannemelijk is ge maakt, dat rustverstoring en scha de zich geregeld hebben voorge daan en uitsluitend worden veroor zaakt door het gedrag van de vis- DINSDAG Leiden Ex'85 - Koppenhinksteeg 15, kennisma kingsbijeenkomst over bio-energetica, inl. 133494. Kapelzaal K&O - film 'Boom der ken nis', 20.15 uur. Schouwburg - optreden Flairck, 20.15 Oud-Katholieke kerk - Zoeterwoudse- singel, oecumenisch avondgebed. 19- 19.30 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - informatieve vergade ring raadscommissie sport en welzijn, Oegstgeest Restaurant Alexander - Lange Voort 11, algemene ledenvergadering Oranjever. Oegstgeest, 20.30 uur. WOENSDAG Stadsbouwhuis - spreekuur verkeers veiligheid, 10.30-12 uur. Schouwburg - kindervoorstelling door tpneelgroep Stix, 14.30 uur. De Waag - Theater Werkplaats speelt 'Kneef20.30 uur. Voorschoten Poppentheater - Marijkelaan 4, kinder voorstelling 'De Tentkarromobiel', 14.30 Kerkgebouw - hoek Ant. van Leeuwen hoekkade, opening kerkgebouw ned. herv. evangelisatie op gereformeerde grondslag, 19.30 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan 67, instuif voor kinderen 4-12 jaar, 13.30-15.30 uur. Wassenaar Dorpscentrum - lezing NUT over Frank rijk, 20.15 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 13 tot vr 20 maart door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid. Rosmolen 13, Leiden, tel. 211611. Apotheek Stevenshof, Petr. Moensweg 56, Leiden, tel. 313234. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. tel. 01717-2525. VROUWENTELEFOON SEKSUEEt GEWELD - dins, bereikbaar van 14-17 woe. van 20-23 uur, vrijd. 09-12 uur, tel 071-126844. AMBULANCE - Tel. 071-212121. S.O.S.-DIENST - Telefonische hulp dienst voor degenen die in moeilijkhe den verkeren, dag en nacht: tel. 071- 125202. "BURGERRAADSLIEDEN - Breestraat 92, tel. 071-254142, spreekuurtijden: maandag van 11-12 uur; dinsdag en woensdag van 11-12.30, alleen op af spraak, donderdag van 18.30-20 uur. vrijdag van 9.30-10.30 uur, voor buiten landse vrouwen. TERMINALE THUISZORG: vrijwüli- tel. 071-175350. STICHTING DE WERKWIJZER Bernhardstraat 3, Leiderdorp, elke laat ste maandag van de maand spreekuur voor startende ondernemers, 10 -12 uur, tel. 071-891426. ANTI-DISCRIMINATIE MELDPUNT Ketelboetersteeg 10, tel. 071-120903, ma t/m vrg. van 10 tot 16 uur. MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRI MINATIE - voor homoseksuelen, zon dag van 20-24 uur, tel. 071-221008. LEIDSE RECHTSWINKEL - Juridisch adviesbureau Ketelboetersteeg 10, tel. 071-130775 ONGEVALLENDIENST - Dagelijks Academisch Ziekenhuis, behalve van dinsdag 13 tot woensdag 13 uur: Diaco- nessenhuis Leiden en vrijdag 13 tot za terdag 13 uur: Elisabeth Ziekenhuis

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14