Beach Hotel kost elf miljoen 7ÜB9B7- Scheidende commandant Valkenburg uit kritiek op overplaatsingsbeleid Noordwijks appartementenhotel volgend jaar maart gereed «jj_J.lL JU* EVP deelt bloemen uit, D66 bomen Historisch Koetshuis in handen architect Begin gemaakt met aanleg brug over Grote Watering Hooiberg brandt af PAGINA 9 -LEIPSCH DAGBLAD: VALKENBURG - "Squadron 321 nog een keer die streken la ten bezoeken waar het squa dron het grootste aantal opera tionele vlieguren heeft ge maakt voor de verdediging van de vrijheid". Deze wens uitte squadron-commandant P.A. Kroon gisteren voor zijn squa dron tijdens zijn afscheid als commandant van deze eenheid op het marine vliegkamp Val kenburg. Overste Kroon doelt hiermee op de Indische Oceaan en de Archipel waar in de laatste oorlog veel leden van squadron 321 hun leven heb ben gegeven. "Wij zullen dan in staat kunnen zijn deze gevallenen te eren", aldus Kroon. Hij werd gis teren opgevolgd door kapitein-lui tenant ter zee J.P.W. Janssen. Squadron 321 vloog tot voor kort met het onderzeebootbestrijdings- vliegtuig Breguet Atlantic. Dit ty pe vliegtuig werd vanwege een ge brek aan de stuurinrichting in Ne derland uit de roulatie genomen. Op 7 mei vorig jaar werd het laatste vliegtuig van dat type vanuit Val kenburg overgevlogen naar Frank rijk. "Dat gebeurde allemaal in die tijd toen ik het commando van '321' op mij nam", aldus Kroon. Squadron 321 bestaat sinds die tijd alleen nog maar uit een opera tionele eenheid. De onderhouds dienst werd opgeheven en de laat ste man daarvan verliet augustus vorig jaar het squadron. De opera tionele dienst maakt op dit mo ment gebruik van de Orion-onder- zeebootbestrijdingsvliegtuigen. die zijn ondergebracht bij sqadron 320. "Op het personele vlak is er sinds de Orions door '321' in ge bruik zijn genomen vooruitgang geboekt, ondanks een soms als sto rend ervaren overplaatsingsbeleid. Zo vertrokken er onder anderen drie eerste vliegers", aldus Kroon, wat volgens hem een vrij behoorlij ke ingreep was. Overste Janssen zei bij zijn in stallatie als commandant van squa dron 321 onder meer dat de in Valkenburg, andere landen, aan de NAVO Verbod zandwinning scheelt Alphen enkele miljoenen De komende man (overste J.P.W. Janssen, links) en de gaande r vliegkamp Valkenburg vriendschappelijk hun degens. belangrijke bijdrage levert met de ten die echter nooit zouden wor- neel zich hiervoor met groot en- vergelijking met Orions. "Het is een bijdrage die den gehaald als niet de vliegende thousiasme blijven inzetten", al- goede resultaten oplevert, resulta- bemanningen en het grondperso- dus Janssen. DEN HAAG/ALPHEN - Indien de Raad van State beslist dat de zand winning uit de Zegerplas in Al phen moet stoppen, dan betekent dat een financieel debacle voor de gemeente. Een omwonende van de plas heeft bezwaar aangetekend te gen de zandwinactiviteiten, die volgens hem een ontsiering zijn voor de recreatie en teveel lawaai met zich meebrengen. Buurtbewoner ir. J.A. Pauw heeft de procedure aangespannen tegen de hinderwetvergunning voor de winning van zand tot 1994. De adviseur van de Raad van State kwam dezer dagen vooralsnog tot de slotsom dat de winning tot 1989 kan doorgaan. Dat zou betekenen dat de gemeente het zand sneller moet winnen en opslaan in depots. De gemeentelijke meerjarenbe groting houdt rekening met de plaatselijke natuurlijke bodemrijk dom op de bodem van de plas. Met de winning is een bedrag van enke le tientallen miljoenen guldens ge moeid. Wanneer er nieuwe opslag plaatsen moeten worden aange legd, zou dat een direct verlies voor de gemeente van enkele miljoenen guldens inhouden. NOORDWIJK - Hotel Oranje aan de Koningin Wilhelmina Boulevard in Noordwijk heeft nog maar net zijn deuren geopend of iets verderop aan de boule vard worden de eerste voor bereidingen getroffen voor de bouw van het Beach Ho tel. Het nieuwe hotel be staat uit veertig suites en veertig appartementen, die aan particulieren worden verkocht. Nu het grootste deel inmiddels is verkocht, kan met de bouw van het Beach Hotel worden begon nen. Volgend jaar maart zal het in gebruik kunnen wor den genomen. De stichtingskosten van ongeveer elf miljoen gulden komen op tafel door de verkoop van hotelruimte aan particulieren. De prijzen van de suites en appartementen varië ren van 85.000 tot 124.500 gulden. De kopers komen uit het hele land. Het hotel is een initiatief van het ingenieursbureau voor Architec tuur en Stedebouw Van Nierop en Van den Hoeven uit Rotterdam. Het complex zal uit vijf bouwlagen bestaan. Op de begane grond wor den twee restaurants, een koffie shop, bar en congreszalen onderge bracht. Voor het hotel is een over dekt terras waarvan het dak op zonnige dagen kan worden1 wegge schoven. Parkeerterrein De vier bovenste bouwlagen van het hotel worden door de 80 suites en studio's in beslag genomen. Een parkeerkelder is niet in het bouw plan opgenomen. Achter het hotel aan de boulevard wordt een par keerterrein voor 30 auto's aange legd. Overigens heeft dezelfde ini tiatiefnemer ook in Katwijk een hotel op stapel staan, het Boule vardhotel. Het is de bedoeling dat de bouw van het Noordwijkse en het Katwijkse hotel min of meer synchroom loopt. De kranen en an dere bouwwerktuigen kunnen op die manier doelmatiger en dus goedkoper worden gebruikt. Overigens verrijst er aan de Ko ningin Wilhelmina Boulevard waarschijnlijk op korte termijn nog een hotel. Smits Bouwbedrijf uit Beverwijk heeft onlangs een plan gelanceerd voor de bouw van een 60 kamers tellend hotel naast de Blauwe Gans. Wanneer de eerste spade voor het appartementenhotel van Smits Bouwbedrijf in de grond gaat, is nog niet bekend. Het hotel moet 19 meter hoog worden. Het bestem mingsplan dat geldt voor de Ko ningin Wilhelmina Boulevard (een plan waarin staat wat wel en wat niet mag worden gebouwd) staat slechts een hoogte van 16 meter toe. De gemeenteraad zal daarom eerst akkoord moeten gaan met een wijziging van het bestem mingsplan. Mochten tegen dit wij zigingsvoorstel bezwaren worden ingediend, dan kan dit een vertra ging van drie tot vier maanden op leveren. De initiatiefnemer van het hotel mikt erop in het najaar met de bouw te kunnen beginnen. Niet alleen aan de Koningin Wil helmina Boulevard verrijst het ene hotel na het andere. De eigenaar van het hotel Marie Rose aan de Emmaweg heeft de afgelopen maanden aan de Oude Zeeweg een nieuw hotel, het Alexander-hotel, laten bouwen. De bouw van het ho tel is volgens eigenaar A.J.N. Balk precies volgens schema verlopen. Het hotel wordt op 27 maart offi cieel geopend. Evenals het Beach hotel bestaat dit complex uit vijf bouwlagen en telt 62 kamers met een capaciteit van 120 bedden. In de ondergrond se bouwlaag (het zogenaamde ba sement) zijn een conversatiezaal, drie congreszalen en een ontspan ningsruimte ondergebracht. De verdieping op de begane grond biedt ruimte aan de receptie en een restaurant. Balk is uitermate tevreden over de verloop van de bouw: "Alles is precies gegaan zoals voorspeld en gehoopt. Het weer heeft geen roet in het eten gegooid. Medio 1986 verwachtte ik in maart te kunnen openen en dat wordt bewaarheid". Met de bouw van het Beach-hotél aan de Koningin Wilhelmina Boulevard i begin gemaakt. In maart 1988 moet het hotel zijn deuren openen. ALPHEN AAN DEN RIJN/ STREEK - D66 heeft bij wijze van verkiezingsstunt de circa honderd gemeenten in Zuid-Holland een boom cadeau gegeven. De Alphen- se burgemeester M. Paats heeft als eerste aan de Rijnboulevard in zijn gemeente een jonge kastanje ge plant. In Boskoop heeft D66-réadslid Magda Berndsen de boom aange boden aan burgemeester J.H. Reinders. Het gebeurde op het ge meentehuis. Omdat het openbaar groen in het boomkwekersdorp de laatste jaren sterk heeft moeten in boeten, weet hij er ongetwijfeld wel een plekje voor te vinden, denkt de plaatselijke fractie. Onder het motto 'Er zit groei in D66' wor den zaterdag aan de eerste twee honderd bezoekers van de verkie- zingskraam op de markt in Bos koop ook boompjes aangeboden. De natuur speelt overigens toch een grote rol in de provinciale ver kiezingscampagne. Lijsttrekker J.P. Feddema van de Evangelische Volkspartij deelt morgen op de Al- phense markt tussen twee en drie uur orchideeën uit. Paarse wel te verstaan, want dat is de kleur van de EVP. Koudekerks pand gerestaureerd De nieuwe brug over de Grote Watering in Valkenburg wordt iets lager dan de oude. Doorvaart grotere jachten onmogelijk VALKENBURG - Met de aanleg van de nieuwe brug over de Grote Watering bij de P. Oosterleestraat in Valkenburg is deze week een be gin gemaakt. Voor de bouw van de brug, die in het Rijndorp inmid dels al is omgedoopt tot 'Brug der zuchten', verleende de gemeente raad in september 1984 al toestem ming. Maar dat pas nu met de aan leg kon worden begonnen is het gevolg van enkele bezwarep die te gen de aanleg van de brug waren ingediend. Ook waren binnen de gemeente raad de meningen aanvankelijk verdeeld. Het gaat daarbij vooral om de vraag of de brug ook voor snelverkeer moest worden openge steld. Uiteindelijk werd besloten een brug aan te leggen die wel voor autoverkeer geschikt is, maar die in de praktijk alleen zal worden ge bruikt voor langzaam verkeer. De belangrijkste reden om de brug toch geschikt te maken voor het gebruik door zwaar verkeer is dat er bij eventuele calamiteiten in de Hoofdstraat er geen verbinding zou zijn tussen de ene en 'de andere helft van het Rijndorp. De gemeen teraad ging hiermee akkoord, maar dan moest de brug normaal wel voor autoverkeer zijn afgesloten. De bezwaren van enige Valken burgers tegen de bouw van de brug waren vooral gericht tegen de hoogte die de nieuwe brug zou krij gen. De nieuwe brug wordt iets la ger dan de oude brug. Bezitters van wat grotere pleziervaartuigen kunnen daardoor na aanleg van de brug geen gebruik meer maken van de Grote Watering. Na veel passen en meten zagen burgemeester en wethouders kans de brug nog enkele centimeters ho- ger te laten aanleggen. Veel hoger kon niet omdat de op- en afritten dan weer te stijl zouden worden, waardoor gebruikers bij nat weer zouden kunnen uitglijden. En dat is juist één van de redenen waarom de oude brug wordt vervangen. Verwacht wordt dat de brug over ongeveer drie weken klaar zal zijn. De kosten bedragen ruim 70.000 gulden. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Het historische Koetshuis aan de Dorpsstraat in Koudekerk, in vroe ger eeuwen een onderdeel van het Kasteel Groot Poelgeest, wordt voor 60.000 gulden verkocht aan de Koudekerkse architect E. Ver doold. Voor de grond naast het eeuwenoude gebouw zoekt de ge meente een andere koper. Het Koetshuis maakte deel uit van het voormalige bedrijfscom- plex van de firma Gebroeders Van der Bijl Azn. In augustus van het afgelopen jaar was de gemeente al bereid het complex aan Verdoold te verkopen. De bedrijfsgebouwen van Van der Bijl waren toen reeds gesloopt, op het Koetshuis na. Dat wilde Verdoold restaureren. Daar na zou hij er zijn bedrijf vestigen en de bovenverdieping gaan bewo- Na diverse onderhandelingen met de gemeente bleek Verdoold niet bij machte de grond naast het Koetshuis te kopen. Door het Koetshuis en het perceel grond af zonderlijk te verkopen, is Ver doold nu toch de gelegenheid ge boden in het bezit te komen van het Koetshuis. De koper is wel een restauratie- verplichting opgelegd. Wanneer hem subsidie is teogezegd, moet Verdoold binnen twee maanden met de restauratiewerkzaamheden beginnen. Binnen twee jaar moet het gebouw dan volledig zijn her steld. Wanneer geen subsidie wordt toegezegd of wanneer Ver doold toch niet kan of wil restaure ren, moet hij het Koetshuis binnen een half jaar weer te koop aanbie den voor 60.000 gulden. Gezien de financiële positie van Koudekerk is het nog maar de vraag of, indien Verdoold de zaak niet voor elkaar krijgt, de gemeente het gebouw te rugkoopt en zelf restaureert. "We hebben tot wederzijdse te vredenheid dit punt bereikt", deel de burgemeester L.V. Elfers de le den van de commissie financiën en bestuurlijke zaken mee. Volgens de burgemeester gaat de restaura tie zeven tot acht ton kosten. Elfers heeft toegezegd om de eerste vier jaar het bedrag dat de gemeente ontvangt uit de wet Monumenten zorg aan het Koetshuis te beste den. HILLEGOM - Omstreeks kwart voor acht is gisteravond een hooi berg in de Haarlemmerstraat in brand geraakt. De berg, zeven me ter hoog en 30 meter lang, brandde geheel af. De brandweer, die snel ter plaatse was, kon binnen het uur het sein brand meester geven. Niettemin nam het nablussen van de smeulende berg nog geruime tijd in beslag. De brand veroor zaakte een flinke rookontwikke ling, maar het verkeer ondervond er nauwelijks last van. Over de oor zaak van de brand is nog niets be kend. Burgemeester in Ter Aar belooft te letten op fleurige meisjes TER AAR - "De meisjes van de secretarie zien er nog even fleu rig uit als voorheen". Met deze woorden probeerde burge meester P.J. Verhoef de ge meenteraadsleden ervan te overtuigen, dat er van schade lijke stoffen in het gemeente huis echt geen sprake kan zijn. Aanleiding voor Verhoefs compliment aan de vrouwelij ke medewerkers op de gemeen tesecretarie was de vraag van A.J.M. van Deudekom (PAK) of er geen schadelijke stoffen vrijkomen bij het gebruik van de apparatuur voor de afgifte van rijbewijzen. Deudekom: "Die fleurige meisjes, dat kan slechts schone schijn zijn. Er wordt gewerkt met harsen en dan kunnen er stoffen vrijko men die je niet kunt zien of rui ken. Op termijn kan dit zeer schadelijke gevolgen hebben". Verhoef beloofde het raads lid goed te zorgen voor z'n fleu rige ambtenaressen en de zaak te onderzoeken. Over de ge zondheidstoestand van de mannelijke ambtenaren werd niet gesproken. OOK NIEUWKOOP - De gemeen teraad van Nieuwkoop heeft beslo ten de stichting Lokale Omroep Nieuwkoop een representativi- teitsverklaring te verstrekken. Hierdoor kan de minister van WVC vergunning verlenen tot het ver zorgen van lokale omroep via het kabelnet. PvdA'er B. Dors sprak de vrees uit, dat wellicht tot uitzen ding van de raadsvergaderingen wordt overgegaan... ZATERDAG Leiden Clubhuis Matilo - Zaanstraat 126, kla verjas- en sjoelavond drumband en ma jorettekorps Matilo, 20 uur. Buurthuis Op Eigen Wieken - Valken pad, bingo, 19.30 uur. Petrakerk - Surinamestraat. koffiebar avond met theaterteam 'Op vrije voeten' van Youth for Christ, 20 uur. De Waag - Leidse Jongeren Theater Pro- duktie met 'Wy, Koningin der Nederlan den', 20.30 uur. Microtheater Imperium - Imperium met 'Brokstukken'. 20.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat. film Tuttle diary'. 21.15 uur. Lakcinema - Cleveringaplaats, i.k.v. Ja panse filmweek: 'De vrouw in ht zand'. 19.30 uur; 'De baUade van Nayarama'. 22 Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, kinderthea ter met 'De stenen van Moutsouna', 14.30 uur Wassenaar Boerderij Ter Weer - Deijlerweg 153, op treden Theo Joling en Lucia Meeuwsen met 'Het Konsert', 20.30 uur. Warenar - Kerkstraat, toneelgroep Newts met 'Born in the Gardens', 20 Leiden Buurthuis De Vogelvlucht - Boshuizer- laan, tentoonstelling van radiografisch bestuurde modelvliegtuigen, 10-30-17 Basisschool De Zwaluw - kindertheater Ploef met 'Geertje Giebel en het slaap zand', 15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Tuttle diary', 21.15 uur. Laktheater - Ka Theater met 'Enrico', kinderen vanaf 6 jaar, 15 uur. Restaurant Hans Menken - Boshuizer- laan. Jazz on Sunday. 15.15 uur. Leiderdorp Kantine RCL - Sportpark De Bloemerd. rommelmarkt voetbalver. RCL, vanaf 10 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat 12, koffie concert Barokensemble Voorschoten, 12.30 uur. Wassenaar Warenar - Kerkstraat, toneelgroep Newts met 'Born in the Gardens', 20 Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: J.A. Verhage/C.M. Maris, Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse. v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur to zo 8 uur: J. Rus, Middelste gracht 129, tel. 132500. zo 8 uur tot 24 uur: R. Taytelbaum. tel. 120266; spreekuur Hogewoerd 138. Groep 3 - Pleiter. J. v. Leeuwen. Smit. W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muysenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk. Burggra- venlaan 102, tel. 125820. zo 8 uur tot 24 uur: J. Pleiter. Fruinlaan 11, tel. 131337. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr. v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Amou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420; spreekuur Haagweg 60. D. Hammerstein en A. Hammerstein za 8 uur tot zo 8 uur: J. Reinders, G. Brandtstraat 29, tel. 760947. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman, Noord- eindsplein 2a, tel. 122268. Leiderdorp M. Lesuis, tel. 221467; za en zo spreek uur van 12.30-13 uur op Florijn 10. tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur J.J Voor zaat, Jan Campertlaan 20, tel. 176867. Voorschoten za, L. Prescott, Bachlaan 1, tel. 2356; zo, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159 tel. 02522-30697. Wassenaar za, M.H. van Tolingen jr., tel. 15939; spreekuuradres Van Polanenpark 94; zo, M. v.d. Feen, tel. 18309; spreekuura- Hofcampweg 65. de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 13 tot vr 20 maart door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid. Rosmolen 13, Leiden, tel. 211611. Apotheek Stevenshof, Petr. Moensweg 56. Leiden, tel. 313234. aotheek Voor 1. 01717-2525. den, tel. 144323 Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R J.W Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid- schendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: Th.G.A. Tydhof. Koninginnelaan 7 Oegstgeest. tel. 071-172848; spreekuur tandarts de Miryer. tel. 071-155375. spreekuur van 11-12 en 17-18 uur. Voorschoten, Wassenaar J. Spee, Het Wedde 99, Voorschoten, tel 071-761961.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 9