'Organiseren in plaats van improviseren' Hef hele seizoen een baan voor jezelf EURO-TAPE 'In deze business levertijd van tien razendsnel' is een dagen 'De klanten bepalen ons assortiment' THBH Ramakers bv: 'Een goede verpakking versterkt de eigenwaarde van het produkt' Drukkerij Beugelsdijk, Leiden 'We hebben pertinent geen zin in prijzenslagen' Dekker Tennis biedt: Sinds de deuren van het pand aan de Ondernemingsweg in Alphen opengingen, heeft de technische groothandel Ramakers een gezonde groei meegemaakt. Het bedrijf biedt onderdak en handenvol werk aan vijf medewerkers. Zij hebben in het Alphense pand gezelschap van duizenden verschillende artikelen in de technische sfeer. Artikelen die goed te pas komen in bijna alle bedrijven, onderhoudsdiensten van fabrieken, constructiebedrijven, scheepswerven enz. Ramakers is gespecialiseerd in (compressoren, pneumatiek, aandrijftechniek, lagers, afdichtingen, smeermiddelen, lastechniek, borgmiddelen, gereedschappen enz. Nog niet zo lang geleden is het overbekende Festo Pneumatiek programma opgenomen en ook het veel minder bekende Festo gereedschap. Het gaat hierbij om uitstekend gereedschap met een goede prijs/kwaliteit verhouding dat de aandacht zonder meer waard is. In Leiden, tijdens de Bedrijven Kontaktdagen leggen we dan ook extra nadruk op dit programma. Houden de mensen van Ramakers hun vakkennis via veel lezen en gerichte cursussen op peil, uiterst belangrijk is hun kennis van de branche. Alleen door ook die op peil te houden, is Ramakers in staat om artikelen die niet op voorraad zijn, snel in huis te krijgen, alleen al door het feit dat men exact weet waar men de vaak zeer specialistische spullen kan verkrijgen. 'Kennis en een snelle beschikbaarheid van het gewenste artikel is noodzaak. Vaak gaat het immers om onderdelen van produktiemachines. En die mogen eigenlijk geen minuut stilstand hebben'. Snelle service is bij Ramakers hoofdzaak. De Beer Verpakkingen: 'Overzicht bieden en mogelijkheden aanreiken. Dat is in het kort onze taak en onze functie. Op het moment dat een produkt een passende en pakkende verpakking heeft, zijn wij tevreden. En dus de ondernemer ook! De heer W. de Beer van De Beer Verpakkingen is volkomen thuis in de wereld van (sier)verpakkingen en decoratie. Zonder overdrijven mag men stellen dat het bedrijf zeer veel mogelijkheden heeft om bonbons, gebak of delicatessen, kado-artikelen of snuisterijtjes... eigenlijk elk artikel dat leuk is om te hebben ofte krijgen, passend te verpakken ofte decoreren. De 'losse elementen' in de vorm van dozen en doosjes, bloemen, linten, strikken, luxe inpakpapier en wat al niet meer, heeft De Beer Verpakkingen in huis of snél in huis. Maar wel degelijk ook complete assortimenten verpakkings- en decoratiematerialen in huisstijl kunnen door De Beer Verpakkingen worden geleverd. De kleinschalige groothandel uit Zoeterwoude-Dorp werkt efficient en uiterst attent. Steevast wordt gezocht naar kwalitatieve oplossingen tegen de gunstigste prijs. Een goed-geoliede organisatie reageert prompt op vragen en maakt de klanten attent op pieken in de vraag, eventuele knelpunten in de voorraad of interessante nieuwe produkten. 'Een juiste verpakking ondersteunt en accentueert de produkteigenschappen', vat de heer De Beer samen. 'Maar vooral versterken een Bouwkundig Dienstencentrum Bollenstreek: Het Bouwkundig Dienstencentrum Bollenstreek - hecht gelieerd met het gelijknamige en al langer functionerende centrum in Twente - beweegt zich even gespecialiseerd als compleet in de bouwwereld. Elke vorm van aandacht in ieder stadium van ontstaan of bestaan van een bouwwerk kan het Bouwkundig Dienstencentrum (BDC) Bollenstreek verantwoord voor zijn rekening nemen. 'Alleen het bouwen zelf, doen we niet', maakt ir. A. van der Laan van het BDC Bollenstreek duidelijk. 'Voor het overige kunnen we elke bouwkundige discipline aan. Daartoe rekenen we zeer beslist ook beheer en onderhoud, de verzorging van de (hinder), wettelijke aspecten, verlenen van bouwjurudische steun en de vervaardiging van meerjaren-plannen'. Hoewel het BDC Bollenstreek van vele (bouw)markten thuis is, stelt het centrum zich pertinent niet op als een slokop die alles dat met bouwen heeft te maken, naar zich toe wil trekken en zelf wil uitvoeren. Integendeel: het BDC wil aanvullen en completeren; activiteiten plannen en organiseren; op de juiste momenten aan de juiste dingen denken en daardoortal van zaken op verbluffende wijze vereenvoudigen. Een dergelijke aanpak, aanvullend of desgewenst uitvoerend door het BDC geregeld, spaart moeite, spaart zorgen en spaart vooral kosten. 'Bouwen met het BDC als partner is vrijwel altijd goedkoper dan zonder BDC', weet de heer Van der Laan uit pure ervaring. 'Die duizend-en-één zaken die spelen voor, tijdens en na de bouw van een object, regelt het BDC sneller, beter, efficiënter en dus goedkoper dan de opdrachtgever. Da's niks bijzonders: dat is ons vak'. Bedrijven, beheerders, particulieren, maar wel degelijk ook collega-ondernemingen in de bouwbranche hebben wezenlijk baat bi| de uitvoerende-, aanvullende-, waarnemende of superviserende disciplines die het BDC Bollenstreek in huis heeft. Die disciplines komen samen in een - uiteraard - efficiënt ingericht pand aan de Voorhoutse Jacoba van Beierenweg 23. De heer Van der Laan (02522/31512) zetelt daar op dat knooppunt pertinent niet als een spin in zijn web, maar veeleer als een gids in zijn element. Drukkerij Beugelsdijk Hooigracht 77, Leiden tel. 071-134419 'Duur zijn we niet. We staan er zelfs om bekend dat we voor drukwerk een uitstekende prijs/kwaliteitsverhouding hebben. Maar als de mensen een goedkopere drukker zoeken dan wij, dan slagen ze altijd'. Klare taal van directeur Beugelsdijk die met z'n 29 jaar al 27 jaar in het bedrijf present is. De laatste jaren aanmerkelijker bewuster dan daarvoor, maar dat is makkelijk verklaarbaar. Beugelsdijk junior kwam in '79 'echt' in de zaak en nam-het roer in '86 van vader over. De koerswijziging die bepalend bleek voor de continuïteit van het bedrijf, was toen al achter de rug. Beugelsdijk schakelde immers als in het begin van de tachtiger jaren rigoreus om: van huisdrukkerij die vooral het druktechnisch eenvoudiger drukwerk leverde waar wel een (steun)kleur bij kon, werd gekozen voor hoog-kwalitatief vierkleuren-drukwerk met alle voorbereiding (litho's!) die daaraan vastzit. 'BeugeJsdijk wil pertinent geen prijzenslagen aangaan in de sector kwaliteitsdrukwërk. We streven volop naar langdurige, goede relaties met klanten waarin vertrouwen en wederzijds respect voor eikaars wensen en verlangens kunnen meespelen. Advies, begeleiding, service, een uitstekende drukkerij-voorbereiding gericht op een uitstekend resultaatdat streven we in de sector kwaliteitsdrukwerk na', zo legt Beugelsdijk uit. Dat uitgangspunt slaat aan. Met name ook omdat bedrijven, instellingen en particulieren weer prijs stellen op kwaliteit. Waarmee ik niet wil zeggen dat we alleen voor schitterend vierkleuren-werk van onze stoel komen. Onze sneldrukkerij bewijst dat we ook in het segment van het eenvoudiger drukwerk service willen bieden. En in het hele ruime gebied tussen snel-drukwerk en superieur kwaliteitsdrukwerk kunnen we de klant wel degelijk eveneens goed, snel en verantwoord tegemoet komen. Het spreekt vanzelf dat Beugelsdijk voor die veelzijdige taken uitstekend is toegerust. De fotozetterij, de afdeling drukkerij-voorbereiding en dedrukkerij zelf zijn voorzien van alle machines, materialen en benodigdheden die een modern bedrijf in deze branche moet hebben. Met name de fotozetterij is hypermodern toegerust en ingericht op de snelle verwerking van de eigen opdrachten en die van derden, waaronder uitgeverijen en reclame-buro's. Tekst doorseinen via een modem is al mogelijk en binnen afzienbare tijd kan Beugelsdijk ook teksten op floppy-discs accepteren. De serie machines in de drukkerij is recentelijk uitgebreid met een hypermoderne twee-kleurenpers terwijl de aansluitende binderij en verpakkingsafdeling de eindprodukten op de gewenste wijze bindt, niet, vergaart en verpakt. In een jong, vakbekwaam en uiterst gemotiveerd team medewerkers heeft drukkerij Beugelsdijk een betrouwbare basis voor verdere expansie. Uitbreiding van activiteiten vooral die plaatsvindt door het bijna tastbare streven de klant met de best mogelijke kwaliteit tegemoet te treden. De jeugdige energie en de verfrissende dynamiek die de mensen bij Beugelsdijk uitstralen, ondersteunt de gewenste expansie in niet geringe mate. De toename van het aantal opdrachten op alle kwaliteitsnivo's die Beugelsdijk de klant kan bieden, bewijst dat dagelijks. De voortdurende afwisseling, de constante uitdaging, het permanente reageren op een niet-aflatende stroom vragen van zeer uiteenlopende strekking, houden het vak bij de mensen van Beugelsdijk levend en levendig. 'Soms zelfs wat té levendig', vindt Beugelsdijk. 'In dit vak zit je nu eenmaal steevast in het laatste stadium van de realisatie; Dat betekent dat je 't werk vrijwel altijd te laat binnen krijgt. Ofte snel moet leveren, maar dat verandert aan de feitelijke situatie niets: er is altijd spoed geboden. Dat is wel eehs.vervelend, maar op den duur wen je daar ook aan en het dwingt je vooral om je bedrijf voortdurend uiterst efficient te laten functioneren en alert te zijn op nieuwe ontwikkelingen die zich in het vak voordoen'. Een van die ontwikkelingen die men bij Beugelsdijk nauwlettend in het oog houdt, is het desk-top publishing gebeuren. Momenteel wordt dat bij de drukkerij aan de Hooigracht nog niet als een echt serieuze 'bedreiging' ervaren. 'Zodra echter de apparatuur met een dergelijke software wordt gekoppeld aan foto-zetprinters van een betaalbare prijsklasse, dan zullen wij moeten reageren. Sterker nog: op het moment dat we zien dat dergelijke apparatuur qua prijs beneden de ton begint te zakken, dan hebben wij zo'n ding al staan'. 'We zijn ervan overtuigd hiermee goed tegemoet te komen aan de wensen van een groep 'individueel georiënteerde' spelers. Mensen die zich gewoon een uurtje in de week lekker op de baan los willen hollen. In gezelschap van een paar goede bekenden, Los van een vereniging of een competitie. Die mensen willen zeker zijn van een baan op een vast tijdstip. Zonder te hoeven reserveren of af te schrijven. Dekker Tennis biedt die mogelijkheid vanaf komend seizoen ook middels zes buiten-tennisbanen. Dat gaat lopen. Dat staat voor ons als een paal boven water! Klare taal van Philip van der Kwast, de gedreven directeur van Dekker Tennis in Warmond. Directeur van een full-service, multi-sportief centrum dat qua mogelijkheden geen vergelijk in de Randstad kent. Een imposant aantal overdekte tennisbanen (voorzien van het luxueuze rubber-gravel) liggen aan de basis van de mogelijkheden. Een al even imposant aantal professionele squash-banen verruimt het sportieve pakket. Buiten vleien zich achttien tennisbanen methemarisch tegen de karakteristieke rondingen van de Dekker Tennis-hallen aan. Ze bieden sportief tennisgenoegen aan de leden van de eigen tennisvereniging. Maar geven dus, met ingang van het komende seizoen, ook buiten verenigingsverband de mogelijkheid om te tennissen op het moment dat de individuele speler dat het slogan voor het gebeuren hier. Hetblijkt dat 'zaken doen' hier een extra dimensie krijgt; een dimensie van: lekker met elkaar bezig zijn. Dat schept een band en maakt contacten hechter. Na een sportieve krachtmeting, een douche en 'De baan ligt dus het hele seizoen voor die speler en zijn gezelschap klaar. En mocht het onverhoopt, uitgerekend op dat moment gutsen van de regen, dan kan de speler gebruik maken van één van de vijf zogenaamde regenbonnen die bij zijn baan-abonnementzijn inbegrepen. Het moet dus al gek lopen wil die persoon op at moment niét kunnen tennissen. Is het niet buiten, dan kan 't altijd nog binnen", duidt de heer Van der Kwast de riante mogelijkheden van 'zijn' centrum aan. De mogelijkheden van Dekker Tennis worden echter vooral gewaardeerd om de legio combinaties tussen sportieve en ontspannen recreatie die Dekker Tennis biedt. Het sportieve gebeuren kan immers in het centrum worden aangevuld met alles wat er op horeca-gebied maar gewenst kan wordenvan een kopje koffie tot en met een perfecte parfait; van een broodje kroket tot en met een uitgelezen meer-gangen diner. Een weldadige entourage, immer-voorkomende medewerkers die met de vriendelijke glimlach getrouwd lijken te zijn en een verstrekkende service waarin weinig teveel is gevraagd, vormen de juiste afronding van een concept dat aantrekkingskracht uitoefent op particulieren en bedrijven uit binnen- en buitenland. 'Waar sport en zaken elkaar raken, vinden we dan ook een passende Prins Hendrikstraat 10 2405 XM Alphen a/d Rijn 'We leveren Kwaliteits-tapes zonder poespas en zonder bureaucratische rompslomp. Een snelle en correcte service, dat is onze kracht. De mensen bestellen en wij leveren. Flexibel, goed, op elke gewenste maat en vaak op een termijn van slechts tien dagen. Da's voctr veel branches snel, maar zeker in deze tape-business is dat rèzendsnel.' Area-sales manager Sanchez Baena is meer een man van daden dan van woorden. Zijn kantoor is schraal, maar zijn machinepark glanst en is compleet. Het typeert het karakter van het bedrijf dat zich gespecialiseerd richt op tape (plakband) voor industriële toepassingen. Tel. 01720-94212 Telex 26401 INTX Automotive Foam bijvoorbeeld, is een van de kwaliteitstapes die Euro-Tape kan aanbieden. In de uiterst kritische automobielfabricage verwierf deze schuimtape z'n reputatie en erkenning. Om door Euro Tape op de markt te worden gebracht als welkom attribuut voor garages, auto-schadebedrijven, de carrosseriesector en aanverwante branches. 'De branche is blij met die tape omdat men 'naar behoefte' kan bestellen; omdat 't een kwaliteitsprodukt is dat iedere vergelijking glansrijk doorstaat en omdat 't gunstig in prijs is,' somt de heer Sanchez een handvol overtuigende voordelen op. Voordelen die bij de Finger Lift tape (voorzien van kleefstof-vrije randjes die 't verwijderen makkelijk maken) al evenzeer gelden met als toegevoegd voordeel het feit dat Euro Tape deze 'Finger Lift' soort in iedere gewenste breedte kan leveren. 'We hebben een eigen machine ontwikkeld en laten bouwen die, uit de moederrol, elke breedte, uiterst nauwkeurig, kan snijden. Dat is redelijk-uniek,' zegt de heer Sanchez met enig gevoel voor understatement. Het brede assortiment tapes van Euro Tape vindt gewaardeerde toepassino In de zeilmakerij, de textielindustrie, de meubelindustrie, in de schuimplastic-verwerkende bedrijven (die met tape schuimplastic klevend maken), producenten van huishoudelijke apparatuur, de autobranche en zelfs in de medische sector. Voor tal van branches heeft Euro Tape produkten beschikbaar die de efficiency bevorderen en aan eindprodukten nut toevoegt. Wie vermoedt dat aan de produkten van de heer Sanchez ook voor de eigen branche nut kleeft, zoek contact. Euro Tape heeft postbus 403 in 2400 AK Alphen a.d. Rijn en is telefonisch bereikbaar onder nummer 01720/94212. een borrel sta je toch anders, vaak amicaler tegenover elkaar, schetst directeur Van der Kwast de praktijk die Dekker Tennis dagelijks beleeft. En Dekker Tennis beleeft nog meer. Gaat onverdroten voort met haar streven naar meer mogelijkheden en een nog completer geheel. Het nieuwe tropische zwemdorado gaat binnen enkele weken open. Voorlopig via de riante entree, maar als de temperatuur dat toelaat wel degelijk ook middels het dak dat immers open geschoven kan worden. Deze nieuwe, kapitale uitbreiding van het centrum verruimt de mogelijkheden ervan aanzienlijk. Er komt, met het Zwemdorado, immers een tropisch paradijs met dito temperatuur, een zwembad met whirlpool, onder-waterverlichting, palmen, varens en klaterende fonteinen, disco-faciliteiten, een vide met het mooiste uitzicht van de regio, een riante bar en een podium dat tot over het zwembad kan reiken. Daarmee wordt het Zwemdorado een waar lustoord dat zich perfect leent voor grootschalige bedrijfs- en produktpresentaties. Voorts wordt er hard gewerkt aan de aanleg van de Driving Range met tientallen afslagplaatsen, een bunker, een putting-green en drie korte 3-par holes. Alle onderdelen van de golfsport kunnen er derhalve, op een verkleind oppervlak, worden be- en geoefend. Het pittoreske, half-ovaal-vormige gebouw dat het hart van de Driving Range vormt is al op maquette te bewonderen. Een maquette die een aanleiding zou kunnen zijn om met Dekker Tennis kennis te maken. Zo'n eerste kennismaking zal echter snel tot de conclusie leiden dat Dekker Tennis handenvol 'aanleidingen' biedt om een eerste bezoek door telloze hernieuwde te laten volgen. juiste verpakking en decoratie de eigenwaarde van het produkt en het eigen imago van de onderneming. In veel gevallen zelfs maakt de juiste verpakking de prijsstelling van een produkt acceptabel'. De slagvaardige onderneming zetelt in een rustiek-gelegen pand aan de Miening 33-34 in Zoeterwoude-Dorp. Het bedrijfsgedeelte van het pand herbergt een ruim magazijn van waaruit een groot aantal artikelen direct kan worden geleverd. Vanuit dat magazijn, maar vooral vanuit een brede ervaring en branche-kennis stimuleert De Beer Verpakkingen uw verkoop via de juiste verpakking en decoratie. De entree tot een boeiende wereld van sierverpakkingen en decoratie ligt niet verder dan de dichtstbijzijnde telefoon: 01715-9207.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 55