KLEINE, groot in het onderhoud van leder en meubels CITIIM, HET BEDRIJF DAT HYGIËNE ZICHTBAAR MAAKT DE EENDENKOOI BIEDT UITSTEKENDE MOGELIJKHEDEN VOOR DIVERSE AKTIVITEITEN De Hoogwerkerspecialist, voor al uw werk op niveau HOOGWERKER SPECIALIST LICHTREKLAME BELETTERINGEN ZEEFDRUK KUNSTSTOFFEN Een paar suggesties: - Bruiloften - Demonstraties - Sales-meetings - Personeelsfeesten - Jubileumrecepties - Koude buffetten - Zakenlunches en diners - Barbecuefeesten - Exposities - Party's In de ontvangstruimte staan twee schitterende biljarts. Voor informatie en vrijblijvende prijsopgave kunt u zich wenden tot de beheerder van het gebouw, de heer W.G. Helmus. Openingstijden bar: dagelijks vanaf 16.00 uur, 's zondags van 10.00-15.30 uur. De Eendenkooi, Kooikerspad 1 te Zoetere/oude, tel. 071-896478, privénummer beheerder 071-312896. Moet er wat gerepareerd worden aan de gevel van uw bedrijf, of is de voorgevel aan een nieuw verfje toe, de hoogwerkerspecialist helpt u omhoog. Of u nu een groot project onder handen hebt of een klein, particulier bent of een bedrijf hebt, met de hoogwerkerspecialist kunt u werken op niveau. De hoogwerkerspecialist levert en verhuurt diverse soorten steigers en hoogwerkers (met of zonder bedieningsman) met een bereik tot maar liefst 22 meter. De nieuw in het assortiment opgenomen lichtgewicht gevelsteiger heeft een zeer korte bouwtijd. Er komt geen hamer aan te pas. Vanwege zijn geringe breedte van 70 cm ideaal geschikt voor het werken in nauwe straatjes, wat in de binnenstad van Leiden nog wel eens wil voorkomen. Deze gevelsteiger is al te huur voor 3,50 per m5 per week, dus rekent u maar uit. Vanaf vier weken wordt dat 2,50 per m2 per week. Met Leiden als uitvalsbasis bestrijkt de hoogwerkerspecialist het hele land met onder andere als klant de Nederlandse omroepen, diverse belichtingsbedrijven en gemeentes. Bij de hoogwerkerspecialist kunt u bij wijze van spreken voor al het verticale werk terecht. Naast de genoemde steigers en hoogwerkers heeft de hoogwerkerspecialist ook de beschikking over ladders, bouwliften, rolsteigers en goedgekeurde bootsmanstoeltjes, zoals glazenwassers en liftmonteurs die wel gebruiken. Aangaande de veiligheid wordt niets aan het toeval overgelaten. De risico's van het werken op een zekere hoogte worden tot het minimum beperkt. Hoogwerkerspecialist Hen Kooloos daarover: 'Mensen die staan te trillen op een ladder doen het super op een steiger.' De Hoogwerkerspecialist Hoge Morsweg 86 Leiden 071-7603 08 BAS NEON B.V. TOUWBAAN 3 LEIDERDORP f Als klein bedrijf in 1958 in Leiden begonnen, heeft Citin zich ontwikkeld tot een gespecialiseerde leverancier van allerhande reinigingsmiddelen en reinigingsmachines, zoals op bijgaande foto te zien is. Aan de Weversbaan 17 te Leiderdorp heeft Citin een goed geoutilleerde showroom, waar men de produkten op hun werking kan testen. Eén van de sterke punten van Citin is daarbij dat direct uit voorraad geleverd kan worden en dat tegen een prijs die de vloer aanveegt met vele andere produkten. Voor de levering aan de drogist, woninginrichter, warenhuis, doe-het-zelf-zaak reizen negen vertegenwoordigers door Nederland. De produkten die zij aan de man proberen te brengen zullen u ongetwijfeld bekend zijn: Citin Tapijtreiniger, vlekkentovenaar, vlekkenzout, leercosmetica, bijenwas, wolwas en het bekende koelkast-ei. Wist u trouwens dat meer dan 50% van alle tapijten in Nederland met behulp van Citin Tapijtreiniger worden gereinigd? Zo'n zevenduizend Citin-winkeliers hebben Citin-vloeistoffen en Citin-reinigingsmachines in hun pakket. De laatste kunnen door de consument worden gehuurd. Naast het kleinverbruik richt Citin zich ook op grootverbruikers, waarvoor ook dagelijks 10 vertegenwoordigers op pad zijn. Daaronder bevinden zich schoonmaakbedrijven, fabrieken en werkplaatsen, winkels, scholen en kantoren, garages, bejaardentehuizen, hotels, restaurants en andere bedrijven die hygiëne hoog in het vaandel voeren. Een zaak die de kritische bezoeker van uw bedrijf nauwgezet in het oog houdt. Citin levert aan deze instellingen reinigings- en onderhoudsmiddelen, stofzuigers, waterzuigers, hogedrukreinigers, schrob- en veegmachines.tapijtreinigingsmachines, borstelwerk en allerlei andere kleine reinigingsmaterialen. Kortom, een compleet pakket. Dat Citin ook meedenkt met uw bedrijf moge blijken uit onderstaand service-voorbeeld: Ongeveer 80% van het vuil dat zich in het gebouw bevindt, is afkomstig van de schoenzolen van diegenen die binnenkomen. Door goede entreematten (die ook geleverd worden door Citin) toe te passen wordt enorm bespaard op de onderhoudskosten en wordt slijtage (door b.v. schurend zand) tot een aanvaardbaar minimum beperkt. Citin weet nieuwe ontwikkelingen vroegtijdig te signaleren en zoekt daarbij een bij de klant passende, redelijk betaalbare oplossing. Daarbij is het voor de afnemer prettig dat hij of zij kan zien wat we doen. Het verschil tussen hoe het was en hoe het met Citin produkten wordt, is duidelijk aantoonbaar. In de showroom is dat gemakkelijk te demonstreren, maar vertegenwoordigers kunnen ook in uw bedrijf naar een geschikte oplossing zoeken. Ter plaatse kan de vertegenwoordiger dan, uiteraard geheel vrijblijvend, vakkundige adviezen verstrekken. Elk gebouw kan er verzorgd uitzien mits het juiste onderhoudssysteem maar wordt toegepast. Citin helpt u daarbij graag op weg. Juist dat samenspel tussen afnemer en leverancier maakt de kosten niet hoger dan noodzakelijk. Het spreekt dan ook vanzelf dat u wat dat betreft best hoge eisen aan Citin mag stellen. Met Citin is er geen vuiltje aan de lucht. Citin Chemical Products bv Weversbaan 17 (Industrieterrein "DE BAANDERIJ 2350 AD LEIDERDORP 071-899274. De veelomvattende activiteiten van het 'technisch centrum' Electra Brandt in Rijnsburg zijn alle gebaseerd op een even eenvoudig als doeltreffend thema: zorg dat je een aantal specifieke technische werkzaamheden beter, sneller, efficiënter en goedkoper kunt doen dan degene die erom vraagt en je bedrijf moet renderen. Die (veel te eenvoudig gestelde) filosofie gaat echter heel ver op voor de Rijnsburgse onderneming met een naam die allang niet meer alle activiteiten dekt. Vanuit de oorspronkelijke activiteit: reviseren van automotoren en dan met name herstel van zuigers, lagers en dynamo's werden allengs meer disciplines binnen het bedrijf gehaald, waarvan sommige momenteel als redelijk-unieke specialiteit worden uitgeoefend. 'We hebben een revisie-afdeling voor elektro-motoren,_ transformatoren en generatoren', legt' directeur N. van der Hoogt uit. 'Die apparaten worden er geheel opnieuw gewikkeld en gereviseerd. Een zeer specialistische activiteit die nog maar door heel weinig bedrijven kan worden gedaan'. Een andere activiteit van het bedrijf is de revisie van brandstofpompen Electra Brandt, Rijnsburg: 'De activiteiten zijn breder dan de naam doet vermoeden' voor dieselmotoren. Niet alleen die van vrachtwagens, maar met name ook die van schepen en installaties in de off-shore industrie. Binnen deze activiteit is weer een specialiteit van Electra Brandt ontstaan: hardverchromen en,exact op maat slijpen van de plungers die in een brandstofpomp exact-bemeten hoeveelheden brandstof door de cilinder persen. Installeren van elektronische systemen, maar ook de ontwikkeling van geavanceerde elektro-technische besturingssystemen zoals weeg- en doseerinstallaties vormen een ander activiteitensegment bij Electra Brandt. Evenals de afdeling hydrauliek en pneumatiek die zich richt op revisie van componenten, maar wel degelijk ook complete installatie-taken uitvoert, al dan niet in samenwerking met de collega's van de elektro-technische afdeling. In een gloednieuwe montagehal kunnen Begonnen in 1929 in een garage aan de Lammenschansweg is Kleine's Chemische Fabrieken b.v. aan de Leidse Lammermarkt anno 1987 uitgegroeid tot een bedrijf dat niets meer met het bijvoeglijk naamwoord 'klein' te maken heeft. Kleine b.v. produceert en importeert momenteel zo'n kleine negenhonderd produkten voor de oplossing van problemen in en rond het huis. Grofweg laten die produkten zich in drie grote groepen indelen, fn de eerste plaats zijn dat de onderhoudsmiddelen voor onder andere meubels, daarnaast verkoopt men ook lederonderhoudsartikelen, waaronder de hier afgebeelde beauty-finish (dat leder op kleur houdt en in een topconditie) en tot slot de vele meubélreparatie-artikelen. Kleine b.v. is daarmee uniek'in zijn assortiment. Het ene produkt vult als het ware het andere aan. Het is de wens van Kleine b.v. de klant voor honderd procent te kunnen beleveren. Onder de vele cliënten bevinden zich veel drogisterijen, woninginrichtingen, hotels en dergelijke. Rechtstreekse verkoop aan particulieren is zoals u ziet dus niet mogelijk. Getuige de plannen van Kleine b.v. om met-het bedrijf naar elders te verhuizen, mogen we wel concluderen dat het ook dit bedrijf bijzonder voor de wind gaat. De export van Kleine's artikelen neemt dan ook nog jaarlijks spectaculair toe. Slechte bereikbaarheid, het ontbreken van een goed geoutilleerde showroom, een niet optimale efficiency wat de werkruimte betreft (een gedeelte van de opslag vindt plaats in Rijnsburg) en een tekort aan werkruimte behoren binnenkort hopelijk definitief tot het verleden. Het is kleine b.v. er veel aan gelegen de cliënten zo goed mogelijk tegemoet te treden en in de toekomst zal dat waarschijnlijk wel lukken. Hoewei het ondernemersklimaat elders misschien aanlokkelijker lijkt, gaat de voorkeur, onder andere om persoonlijke redenen, toch weer uit naar Leiden als vestigingsplaats. Er is al een optie op een stuk grond. In de toekomst denkt Kleine b.v. ongeveer 1800 m2 aktieve bedrijfsruimte nodig te hebben. Uiteraard zal de felbegeerde showroom daar een aanzienlijk deel van beslaan. Qua omzet is Kleine b.v. niet aan Leiden of het Westen gebonden. Wel vormt Leiden voor Kleine's produkten een prima uitvalsbasis. Een belangrijk deel van de klantenkring (ook de potentiële) bevindt zich uiteraard in de Randstad. De vaste vertegenwoordigers van Kleine b.v. hebben ervoor gezorgd dat er geen grijze plekken op de kaart van Nederland voorkomen. Kleine b.v. heeft een vaste stand op de Meubel Trade Markt in de Utrechtse Julianahal en heeft jaarlijks zo'n 130 beursdagen. In de afgelopen jaren is voldoende bewezen dat men Kleine b.v. in Leiden wel weet te vinden. Kleine's Chemische Fabrieken B.V. Lammermarkt 63 2312 CM Leiden 071-123289. hydraulische machines van nieuwe hoge- en lagedruk slangen worden voorzien terwijl de eigenaar van de machine even een kopje koffie drinkt. De Bosch-service van Electra Brandt is niet gevestigd aan de Lange Vaart 56. Dit steunpunt voor garagebedrijven en fleet-owners staat aan de Sandtlaan. Autoradio's zijn er te koop, maar voorts alles dat voor het elektrische of elektronische gedeelte van auto nodig is of wat daaraan gereviseerd moet worden. Niet alleen de voorraad aan fabriekgereviseerde startmotoren en generatoren is er groot, maar tevens kunnen de magazijnen van beide vestigingen van Electra Brandt alles nieuw leveren wat in het bedrijf zelf gerepareerd of gereviseerd wordt. Veelzijdig compleet; dat geldt niet alleen voor de magazijnen van Electra Brandt, maar zeer zeker voor het hele bedrijf en alle specifieke activiteiten die er worden verricht. Wie het fijne ervan wil weten rijdt erheen. Parkeren is noch aan de Sandtlaan, noch achter de vestiging Langevaart een probleem. Bellen kan natuurlijk ook. Via nummer 01718-29210 kunnen tal van specialistische vragen gepast worden beantwoord.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 54