De Bank met de heeft hart voor Uw zaak HOCURAM B.V. B Software Research Group International 'Inspiratie voor Flexi-Set software kwam uit de typografische wereld' DRUKKERIJ WESSELINK: WARME BAKKER IN DE FORMULIERENMARKT "Van een fabriekshal maken wij een casino' COPYWRITING J. F. FEIJTES Hoewel ervaring natuurlijk een belangrijke rol speelt, is jeugd in de wereld van de automatisering een belangrijk pré. Geen wonder: er is immers geen branche te vinden waarin gegevens en uitgangspunten zich zo razendsnel en zo ingrijpend wijzigen als juist daar waar soft- en hardware basisbegrippen zijn;, juist daar waar succes rechtstreeks afhankelijk is van snelheid, gebruiksvriendelijkheid, kwaliteit en een uitgekiend pakket toepassingsmogelijkheden. In die wereld heeft de Software Research Group International succes. Niet alleen omdat de organisatie uitgekiende besturingspakketten voor computers levert, maar vooral omdat ze software (hart, ziel en hersens van een computer) zelf bedenkt, schrijft en praktisch toepasbaar maakt. 'We zijn jong. Zeer jong', erkent Bert Nijs van SRG uit Doorn vlot. 'Anderhalf jaar ongeveer. Onze eerste boreling was Wordlord.Een tekstverwerkingsprogramma, maar bovenal een breed tekstverfraaiings-programma. Het biedt mogelijkheden vergaande mogelijkheden zelfs om tekst en illustraties te combineren. Uitgeprinte teksten om op te fleuren met tekeningen bijvoorbeeld. Daarnaast kunnen er fonts (letters) mee worden gemaakt en zitten er nog wat additionele mogelijkheden in het programma opgesloten, zoals bijvoorbeeld de elektronische kaartenbak'. Hoezeer Wordlord ook geïnspireerd mag zijn door de 'professionele omgeving' in de zin van gebruikers die in hun professie de mogelijkheden van een tekstverwerkingsprogramma met grafische mogelijkheden weten te waarderen, de ontwikkeling van het software programma Flexi-Set is langs een heel andere weg tot stand gekomen. 'Flexi-Set is eveneens geïnspireerd door een professionele omgeving', verklaart Bert Nijs. 'Maar in dit geval gaat het om een omgeving die kwalitatief de hoogste eisen stelt en meegeeft aan de produkten waar het hier om gaat: zetwerk en de daarmee nauw verwezen samenstelling van lay-outs of werktekeningen. Flexi-Set is dan ook geïnspireerd door de drukkerij-wereld en dan meer specifiek: de fotozetters'. Arbeidsintensief Wie ooit zelf met een paar velletjes getypt of hand-geschreven tekst naar een drukkerij is gelopen, weet dat de drukker - als voorbereiding op het te leveren drukwerk - de getypte of geschreven tekst moet 'zetten'. Da's een vak apart waar veel typografische kennis en een hoop arbeidsintensief werk bij komt kijken. Zelfs de momenteel veel gebruikte foto-zetapparatuur vereist van de zetter nog veel handelingen alvorens een simpel kolommetje tekst met een eenvoudig kopje is gezet. Voordat dat stukje tekst als integraal onderdeel van een lay-out tot een reproduceerbare en kant en klare pagina of tot een reproduceer-klaar produkt is verwerkt, zijn er opnieuw de nodige specialismen (vormgeving) en uren aan te pas gekomen. De nieuwste ontwikkelingen op dit gebied, laten apparatuur zien die tekst, illustraties en alles dat er maar bij een 'werktekening' komt kijken, op een scherm kan samenvoegen en tevens de mogelijkheden biedt met die elementen te schuiven, te verkleinen, vergroten... kortom: te 'spelen'. Resultaat na een druk op de knop is een kant en klare 'print' die in kwaliteit en qua reproduceerbaarheid het beste is dat men zich kan wensen. Dergelijke apparatuur is peperduur. Investeringen van meer dan een ton zijn meer regel dan uitzondering. 'Velen zien het desk-top publishing gebeuren als een alternatief', zegt Bert Nijs. 'Maar een werkelijk alternatief biedt dat gebeuren niet. Het gat tussen de desk-top apparatuur - zelfs als er een laserprinter aanhangt - en de professionele foto-zet/vormgevingsmachines is te groot. En dan spreek ik van een kwalitatief 'gat', maar wel degelijk ook over een financieel gat'. Het Flexi-Set software programma van de SRGI richt zich op dat braakliggende gebied dat Bert Nijs omschrijft. Flexi-Set richt zich zelfs niet op het midden van dat gebied, maar qua prijs ver onder dat midden en qua mogelijkheden zelfs ver bóven het midden. Kortom: Flexi-Set biedt voor een heel redelijke prijs mogelijkheden die professionele zetters als zeer weldadig beschouwen in een kwaliteit die dezelfde professionals als 'in 90 van de gevallen meer dan voldoende' kwalificeren. 'Sterker nog', prijst Bert Nijs aan: 'Flexi-Set biedt qua mogelijkheden zelfs méér dan de peperdure foto-zet/vormgevingsapparatuur. Met onze software kun je bijvoorbeeld eigen fonts maken terwijl de gebruiksvriendelijkheid veelvoudig groter is. Bijvoorbeeld omdat Flexi-Set met gewone metrieke eenheden werkt, terwijl de maataanduiding in de professionele typografische wereld nog verre van uniform is'. Flexi-Set biedt wezenlijke nieuwe mogelijkheden voor huisdrukkerijen, handelsdrukkerijen en iedereen die praktisch-professineel drukwerk in een redelijke hoeveelheid nodig heeft. 'Kwalitatief en qua mogelijkheden is Flexi-Set helemaal klaar voor de toekomst', zegt Bert Nijs. 'Dat een aantal mogelijkheden nog niet kan worden benut is simpelweg te verklaren omdat de daarvoor benodigde hardware nog niet is uitgevonden. Alleen al echter op het gebied van corrigeren en samenvoegen van lay-out bestanddelen, is Flexi-Set als een enorme stap vooruit en staan de mogelijkheden en resultaten veelal op gelijk niveau met de professionele omgeving'. Tijdens de Bedrijven Kontakt Dagen is de Software Research Group International met Flexi-Set present. Twee dagen lang krijgt iedereen daardoor de kans om van de verbluffende resultaten van het software-programma kennis te nemen. Maar wie liever in een wat rustiger omgeving van de mogelijkheden van Flexi-Set op de hoogte wil worden gebracht, belt naar Doorn. Via nummer 03430/14910 is een afspraak bliksemsnel 'Wij noemen onszelf een warme bakker omdat we de nadruk willen leggen op het ambachtelijke aspect van ons vak,' verduidelijkt de heer Durieux, verkoopleider bij drukkerij Wesselink. 'Hoe geautomatiseerd alles tegenwoordig ook is, wanneer de persoonlijke kant vergeten wordt ben je toch geen goede drukker.' Bij drukkerij Wesselink vormen aandacht voor het persoonlijke contact met de klant, kennis van het marktgebied, verstand van papier en druktechnieken gepaard aan een splinternieuw machinepark, de ingrediënten van een succesformule die blijkt te werken. Wesselink viert eind dit jaar in ieder geval zijn tienjarig bestaan. In die tijd is het bedrijf uitgegroeid van een piepklein gezinsonderneminkje tot een BV met zeventien grafisch geschoolde medewerkers. Naast het verzorgen van 'gewoon' drukwerk heeft het bedrijf zich vooral toegelegd op het leveren en drukken van computerformulieren in alle vormen, kleuren en formaten. Zelfs vijfkleurendruk is geen enkel probleem en binnen de maximale breedte van 45 cm en 22 lengtematen (inches) is qua formaat alles mogelijk. 'Wij drukken geen voorbewerkte kettingformulieren,' aldus de heer Durieux. 'De formulieren worden hier van A tot Z verzorgd, zodat we niet afhankelijk zijn van toeleveranciers van blanco kettingbanen. Allies gebeurt binnen ons bedrijf.' Er heerst inderdaad een inspirerende bedrijvigheid in de diverse ruimtes waar de machines, die allang geen handels meer hebben, staan te zoemen. Alles wordt gestuurd met elektronische impulsen en lange repen papier razen door rollen en persen, om keurig gestanst, bedrukt en zigzag-gevouwen weer tevoorschijn te Vrtmor, 7npt hrnnrties ziin het dan wel niet, menigeen zal hierbij toch watertanden. Wie benieuwd is geworden naar de ambachtelijke aanpak van drukkerij Wesselink kan meer informatie krijgen tijdens de Bedrijven Kontakt Dagen in de Groenoordhallen, bij stand 104. U kunt ook bellen naar 02522 -15152 of langskomen op de Parklaan 134 in Sassenheim. Voor de totale verzorging van uw bedrijfsfeesten, produktpresentaties, zakendiners, jubilea en andere feestelijkheden die niet onopgemerkt voorbij mogen gaan, staat de in Leiden gevestigde Hocuram b.v. garant. Bediende men vroeger voor de helft particulieren en voor de andere helft bedrijven, nu nemen die laatste het leeuwendeel voor hun rekening. Een ontwikkeling waar Hocuram b.v. best wel blij mee is, gezien het ongekende aantal mogelijkheden dat een bedrijfsparty biedt. Net zoals alle andere party service en cateringbedrijven is het niet gemakkelijk je een plaats op deze markt te veroveren en hierin dan ook nog staande te kunnen blijven. Omdat de consument kritisch is, moet Hocuram b.v. dat ook zijn. Daarom is ook alles vers, er komt niets uit blik. Door onze volledig geautomatiseerde administratie kunnen wij snel een uitgewerkte offerte voor u samenstellen. Is eenmaal het budget definitief bepaald, dan kan Hocuram daar strak naar werken, zonder onaangename verrassingen achteraf en uiteraard tot tevredenheid bij uw gasten. Tevens kan zij haar opdrachtgevers met raad en daad terzijde staan met creatieve ideeën aangaande het decor en de verdere omlijsting van het feest. Gezien het feit dat al haar vijftig oproepkrachten hun talen goed spreken, hoeft u ook niet met uw buitenlandse gasten in uw maag te zitten. Zie hier zo maar een aantal punten die u van een catering- en party-servicebedrijf, dat zichzelf respecteert, mag venvachten. Ook voor de verhuur van diverse materialen is diegene die van plan is iets te organiseren bij Hocuram b.v. aan het goede adres. U kunt het zo gek niet bedenken of Hocuram b.v. kan het u leveren. En dat uit eigen voorraad. Hocuram b.v. Catering en Party service Herengracht 14 2312 LD LEIDEN 071-144979. Hoewel de naam anders doet vermoeden, is de in 1818 opgerichte NUTSSPAARBANK DEN HAAG al enige jaren werkzaam op het gebied van de zakelijk dienstverlening. Voorheen geschiedde dit voornamelijk via de "Bank der Bondsspaarbanken N.V.", een van de samenwerkingsverbanden van de ca. 35 zelfstandige spaarbanken in Nederland. De NUTSSPAARBANK DEN HAAG. die in een wijde regio rondom de residentie een groot aantal dicht-bij-huis vestigingen telt, is een van de grootste hypotheekverstrekkers in haar gebied. In de regio Midden-Randstad heeft zij een imposant aandeel van die specifieke markt in handen: ca. 20%. Vooral de laatste jaren maakt deNUTSSPAARBANK DEN HAAG een sterke groei door. Niet in de laatste plaats is dat te danken aan de ver doorgevoerde automatisering waarmee al in een vroeg stadium werd begonnen. Alle vestigingen zijn bijvoorbeeld uitgerust met een zogeheten "online" (rechtstreeks) verbinding met het hoofdkantoor in Den Haag, zodat balietransacties met verkwikkende snelheid direct en zonder tijdrovende telefoontjes kunnen worden afgehandeld. De rechtstreekse verbinding maakt misbuik door derden bovendien onmogelijk. Als eerste bank in Nederland introduceerde de NUTSSPAARBANK Mevrouw N. Edens en de heer G.R. van Dijk zijn als zakelijk adviseur verbonden aan de Nutsspaarbank Den Haag. DEN HAAG bovendien de 24-uurs/7-dagen-per-week-service via de geld-uitgifteautomaten. De "Dicht-bij-huis"-bank promoveerde zichzelf daarmee tevens tot "Nooit-meer-dicht"-bank. Handelsbank Met een balanstotaal van ruim 4 miljard is de NUTSSPAARBANK DEN HAAG de een na grootste spaarbank in Nederland. In 1984 gaf de Nederlandsche bank aan de NUTSSPAARBANK DEN HAAG toestemming om, als eerste spaarinstelling, zelfstandig bedrijfskredieten te verstrekken. Dit voorzag in de behoefte om de rentestructuur van de uitgezette middelen (de verstrekte leningen) aan te passen aan de rentestructuur van de toevertrouwde middelen (de spaartegoeden), welke is gebaseerd op zowel de geld- als de kapitaalmarktrente. De voornaamste bron van inkomsten wordt hierdoor zo stabiel mogelijk gehouden. Zakelijke dienstverlening Richt de NUTSSPAARBANK DEN HAAG zich als spaarbank vooral op de particulier, als handelsbank is de organisatie in toenemende mate actief als deskundige-in-geldzaken voor met name de ondernemer in het midden- en kleinbedrijf. De flexibiliteit en souplesse die de bank daarbij aan de dag legt en het maatwerk waarnaar de bank streeft, vormen de voornaamste pijlers van de totaalbenadering waarmee de NUTSSPAARBANK haar klanten bij voorkeur tegemoet komt. "Ons voordeel is dat wij goed in staat zijn zowel de privé- als de zakelijke belangen van onze cliënten te overzien", zo verwoordt zakelijk adviseur G.P. van Dijk de uitgangspunten van de organisatie. De "NUTSSPAARBANK DEN HAAG onderhield - en onderhoudt - al jarenlang uitstekende contacten met plaatselijke overheden, bedrijven en instellingen. Het lag daarom voor de hand dat ook deze cliënten door de NUTSSPAARBANK DEN HAAG bediend moesten worden. Zakelijke en privé-belangen zijn nu eenmaal nauw met elkaar verweven en door het vertrouwen dat de NUTSSPAARBANK al jaren in de particuliere sector geniet, is de stap naar eenzelfde vorm van vertrouwen in de meer bedrijfsmatige sfeer een betrekkelijk geringe overgang gebleken. Korte beslissingslijnen De uitbreiding van de zakelijke contacten vond bij de NUTSSPAARBANK vooral plaats in de sectoren midden- en kleinbedrijf, non-profit organisaties en de vrije beroepsbeoefenaars. Additioneel voordeel van de NUTSSPAARBANK is daarbij de sterke regionale betrokkenheid waarop zij kan bogen. De NUTSSPAARBANK DEN HAAG als totaal, maar de dicht-bij-huis-vestigingen In het bijzonder zijn nauw betrokken bij de sociaal-economische ontwikkelingen in het werkgebied. Het regionale karakter van de bank heeft verder als voordeel dat er met korte beslissingslijnen gewerkt kan worden. "Je kent de mensen binnen de organisatie en daardoor ben je in staat de zaken snel af te ronden en heb je met veel minder bureaucratische structuren te maken", aldus van Dijk. Met een vlotte berichtgeving aan cliënten komt de NUTSSPAARBANK tegemoet aan een behoefte die bij ondernemers sterk leeft. Standaard zakenrekening De meest recente stap van de NUTSSPAARBANK in de richting vèn haar zakelijke cliënten is de Standaard 'reedtOefp^,.f!B/,/vKDeA/»Ajr I Wen streek inh* en Als eerste bank in Nederland introduceerde de NUTSSPAARBANK DEN HAAG de 24-uurs/7 dagen per week service door middel van geld-uitgifeautomaten. Zakenrekening. De rekening is het best te vergelijken met een zakelijke bankgiro-rekening, maar hij heeft een bijzonder voordeelde rentevergoeding is gekoppeld aan de hoogte van het tegoed en wordt steeds automatisch aangepast. Met andere woorden: hoe hoger het tegoed, hoe hoger de rente. De rekeninghouder beheert zijn liquiditeiten daardoor automatisch. "Dit automatische liquiditeitsbeheer is voor veel Interieur van het distriktskantoor aan de Doezastraat35-37te Leiden ondernemers een groot voordeel," weet mevrouw N. Edens, zakelijk adviseur van de NUTSSPAARBANK DEN HAAG "Ondernemers weten niet altijd exact van te voren hoeveel geld ze in een bepaalde jperiode nodig hebben. Het grote voordeel van de Standaard Zakenrekening is dat iedere dag over het tegoed kan worden beschikt, terwijl aan het eind van de maand over de niet aangesproken tegoeden een aantrekkelijke rentevergoeding plaatsvindt. Het klantbewuste en klantvriendelijke denken van de NUTSSPAARBANK maakt deze bank eveneens tot een prijsbewuste bank. "Onze rente-tarieven zijn zowel voor particulieren als voor de zakelijke relaties heel gunstig," brengt mevrouw Edens onder de aandacht. Vertrouwen Het is voor de zakelijke cliënten van de NUTSSPAARBANK DEN HAAG plezierig dat zij zich metal hun vragen en/of problemen tot een vaste zakelijke adviseur kunnen wenden. Dat bevordert in niet geringe mate het ontstaan van een optimale relatie tussen cliënt en bank. De cliëntvriendelijke, deskundige en regionaal-gerichte dienstverlening in geldaangelegenheden die de NUTSSPAARBANK DEN HAAG met verve voorstaat, mag zich verheugen in een continue-groeiende belangstelling uit de particuliere en zakelijke sectoren. "Een vraagstuk met betrekking tot geld is voor ons in de eerste plaats een vraagstuk en pas daarna een kwestie van geld," brengt zakelijk adviseur van Dijk de Nutsspaarbank-filosofie kort maar krachtig onder woorden. Het is een filosofie die hart voor de zaak verraadt: hart voor de zaak met de S, maar vooral ook hart voor de zaak met U.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 52