BI WAAR PROFESSIONELE GROENVERZORGERS VINDEN WAT ZE ZOEKEN Holiday Inn Leiden optimale dienstverlening onder handbereik Een fiere vlag dekt en koestert de lading 'Er ligt voor ons gelukkig nog heel wat terrein braak' The best place to H BOS NOORDWIJK: Wesseling Transport: Tuinarchitect Martin Veltkamp: üi Ij iiiiiiiniiinuiiiiii 11 W 111 li»illlhtiimllll Pp® 'Vanuit een veeljarige, eigen ervaring weten we precies wat er komt kijken bij onderhoud, aanleg en verzorging van groengebieden, maar aan uitvoering doen we niet. Wel geven we advies en instructie; laten desgewenst zien hoe je een project in bos of landschap aanpakt, maar verder niet. Zou niet kunnen ook, want we hebben onze handen nu al meer dan vot aan de adviezen en aan de verkoop en service van alle machines, middelen en materialen die de professionele groenverzorger nodig heeft om z'n taak doelmatig te kunnen verrichten'. Arno Bos is de boss van het, uiteraard naar hem vernoemde Technisch Onderhoudscentrum voor de Groenvoorziening. Het twee-verdiepingen tellende onderkomen aan de Losplaatsweg in de badplaats voorziet gelijkvloers in een eigen onderhoudswerkplaats voor de meeste van de vele machinerieën die in die specifieke bedrijfstak nodig zijn. Een representatief deel daarvan is, eveneens op de begane grond, op overzichtelijke wijze uitgestald. De professional op het gebied van groenbeheer vindt er vanzelfsprekend veel zaken die hij al kent. Kwaliteits-handgereedschap bijvoorbeeld; van schep tot schoffel; van motorzaag tot maaier; van grashark tot afsteekmes. 'Het ziet er precies zo uit als het tuingereedschap dat je ook om de hoek kunt kopen. Met dit wezenlijke verschil dat dit gereedschap is gemaakt voor jarenlang intensief gebruik. Dag in, dag uit, dus', voegt directeur Bos er voor alle duidelijkheid aan toe. Demonstratie houtversnipperaars. pi' Jaarlijkse kliminstruktie voor de boom verzorging. Nieuwe vondsten De kracht van Bos Noordwijk schuilt vooral in het feit dat de professionele groenverzorger in het Noordwijkse centrum geregeld wordt geconfronteerd met nieuwe vondsten in machines, methodieken en materialen. Zo biedt het centrum bijvoorbeeld een zogenaamde 'Uitsleeptang' (bedoeld om gekapt hout efficiënt het bos uit te krijgen) die naar eigen idee werd vervaardigd en tal van additionele voordelen biedt waarmee gebruikers verantwoord en doelmatig het bos in gestuurd kunnen worden. Voorts is er in het pand een 'Lastpakker' te bewonderen met een gemodificeerd ontwerp en verbeterde eigenschappen. De transportmachine kenmerkt zich bijvoorbeeld door een opvallend geringe druk op de ondergrond. Met alle voordelen van dien voor werk in gebieden waar de bodem een delicate behandeling vereist. 'Goed gereedschap is ook in de groenvoorziening het halve werk', duidt Arno Bos aan. 'Maar goed gereedschap is net zo goed als het bijbehorende advies, de bijpassende instructie en de vereiste technische service en nazorg. Aan instructie in theorie en praktijk besteden we hier veel aandacht. We zitten dan ook geregeld met mensen om de tafel of om de beeldbuis om een van de speciale instructiefilms over verzorgingsmethodes of produkt-toepassing op video te bekijken. Ook gaan we vaak het veld in om in de praktijk te laten zien wat er gebeuren kan en op welke manier. Klim-instructie is zo'n facet waar we geregeld demonstraties voor verzorgen. Evenals de aandacht voor de persoonlijke veiligheid van de uitvoerders en die van eventuele passanten', voor dit laatste onderdeel heeft Bos Noordwijk bijvoorbeeld een reeks waarschuwingsborden, verkeersborden, weg-afzettingsmateriaal en dergelijke beschikbaar. Die produkten zijn te vinden in de onmiddellijke nabijheid van het assortiment helmen, gehoorbeschermers, veiligheidspakken en meer van die zaken die de persoonlijke veiligheid dienen. 'Natuurlijk zijn we hier bezig om die spullen te verkopen,' erkent Bos met verkwikkende oprechtheid. 'Maar we verkopen meer dan het produkt alleen omdat inzicht, ervaring, service en betrouwbaarheid bij de koopzijn inbegrepen. Als hier bijvoorbeeld iemand binnenkomt die een bepaalde machine slechts voor eenmalig gebruik zou moeten aanschaffen, zullen we zo'n klant al gauw doorsturen naar iemand die zo'n apparaat heeft staan. Je mist op zo'n moment een verkoop, maar je wint tegelijk een dankbare klant'. "^OJeaaë Visie, vakmanschap en vertrouwen spelen een bepalende rol in de beroepsmatige activiteiten van de drie heren Wesseling. De kleinzoons van de oorspronkelijke oprichter, houden zich intensief bezig met de leiding van een imposante, 80 jaar jonge onderneming in de vervoersbranche. Wesseling Transport bv. richt zich gespecialiseerd op wegtransport binnen Nederland. Transport van èlles dat maar over de weg vervoerd kan worden, zolang de lading maar in, op of aan de wagens uit een imponerend materieelpark kan worden ondergebracht. Vanzelfsprekend vervoert Wesseling Transport ladingen met een hoge frequentie. Het hele vaderland wordt wekelijks 5x24 uur bediend. De faciliteiten, benodigd voor opslag en distributie zijn in het hypermoderne bedrijfsonderkomen pal aan de A44 te Sassenheim, riant voorhanden. Zijn de faciliteiten die de vervoerder kan bieden uiterst belangrijk, cruciaal in de vervoerswereld is echter de prijsstelling en vooral het vertrouwen dat een transporteur geniet. Door een perfecte organisatie, waarin het samenwerkingsverband Teamtrans een hoofdrol speelt, weet Wesseling Transport 'leeg rijden' tot een absoluut minimum te beperken. Vooral de aflevering van het zogenaamde 'blind goed' (waardoor tijdschema's en rittrajecten onbeheersbaar dus ontoelaatbaar kunnen veranderen) kan door het betrouwbare Teamtrans-systeem verantwoord, representatief en prijsvriendelijk worden georganiseerd. De juiste 'technische' faciliteiten, de goed-geoliede organisatie maar vooral visie, vakmanschap en vertrouwen, laten de vlag van Wesseling Transport trotser wapperen dan ooit. Geen wonder: het is een vlag die de lading niet alleen volledig dekt, maar vooral ook volledig koestert. Het tuinarchitectenburo met Martin Veltkamp aan het hoofd verzorgt behalve de 'groene franje' op beurzen en tentoonstellingen, vooral ontwerpen voor bedrijfsterreinen en tuinen van particulieren. 'Mensen die een tuinpad willen hebben met een rij coniferen erlangs, hebben ons niet nodig,' vertelt Martin Veltkamp,' maar wie een tuin wil met een eigen identiteit heeft ons \Vel nodig. Exclusiviteit staat hoog in ons vaandel, en dan niet in de zin van 'duur' of 'groot', maar qua vormgeving'. De wensen en eisen van de opdrachtgever staan voorop. Martin vindt dat niet meer dan logisch: 'Ik maak de tuin en vertrek dan. Die mensen moeten er 15 tot 20 jaar plezier van hebben, hun investering moet worden waargemaakt'. Bij het eerste contact worden alle verlangens geïnventariseerd en wordt de bestaande situatie in ogenschouw genomen. Rekening houdend met de bebouwing, de grond, de functie van het terrein, de beoogde sfeer en het beschikbare budget maakt het buro een ontwerp dat vervolgens met de opdrachtgever wordt doorgesproken. Pas als deze volledig akkoord is, gaan de hoveniers aan het werk. Zij toveren een eenvoudige achtertuin om tot een historische karaktertuin, een miniatuur moerasgebiedje of zelfs een watertuin met 80 water. Intiem met hoekjes en zitjes, of overzichtelijk met fijne en sierlijke beplanting rond een terrasje en het grovere werk achterin. Het tuinarchitectenburo bestaat sinds 1 maar vier jaar. 'Tot nu toe zijn we ieder jaar met 100 gegroeid, wat wel bewijst dat we in een behoefte voorzien,' aldus Martin Veltkamp,' Als ik om me heen kijk en ik zie al die onpersoonlijke bedrijfsterreinen met parkeer- en verlichtingsproblemen, met te weinig groen of verkeerd groen waardoor de onderhoudskosten de pan uitrijzen, dan denk ik dat er voor ons - letterlijk - nog heel wat terrein braak ligt'. Het buro is (tijdelijk) gevestigd aan het Rapenburg 4 te Leiden, tel. 071-132018 Een kopje koffie, lunch of diner krijgen in de sfeerrijke omgeving van de overdekte tropische tuin 'Holidome' een belangrijke meerwaarde. De vele sportfaciliteiten van Holiday Inn bieden de gasten ontspanning na inspanning. Het Holiday Inn Hotel in Leiden is een zelfstandige vestiging van 's werelds grootste hotelketen. Het is sinds 1968 in Leiden gevestigd en maakte sindsdien een hele ontwikkeling door. Een ontwikkeling die steeds doorgaat want onlangs nog werden zowel alle (200) kamers en vergaderzalen gemoderniseerd. Werd het hotel in de begintijd gekenmerkt door een echte motelfunktie, vandaag heeft Holiday Inn Leiden haar gasten aanmerkelijk meer te bieden. Naast een aangenaam verblijf wordt de gasten diverse (sportieve) mogelijkheden tot ontspanning geboden. In Holiday Inn Leiden verblijft men niet alleen, men recreëert er ook. laatste twintig jaar een ander aanzien gekregen. Bestond dat bedrijfsleven in de jaren '60 voor een groot deel uit industrie, anno 1987 heeft een accentverschuiving naar de zakelijke dienstverlening plaatsgevonden. Fabrieken maakten plaats voor kantoren. Die verandering betekende ook voor Holiday Inn Leiden veranderingen. Worms: "door deze ontwikkelingen is er ,in ons hotel ook een accentverschuiving opgetreden. Naast de toeristische markt werd de zakelijke markt voor ons steeds belangrijker. Door het toenemend aantal - internationale- bedrijven dat zich in deze regio vestigt, is ook de betekenis van Holiday Inn Leiden als verblijf-en ontmoetingsplaats voor zakenmensen steeds groter geworden. Een ontwikkeling waarop wij voortdurend inspelen. En die wij als het kan zelfs een pasje voorblijven". De eerste zakelijke dienstverlening van Holiday Inn Leiden is de lokatie van het hotel zelf. Het is eenvoudig en snel te bereiken en beschikt over een groot aantal parkeerplaatsen. Vanuit de richting Utrecht biedt de Dr. Lelylaan (in het verlengde van de Churchilllaan) de beste mogelijkheid. Worms: 'Wat de laatste aanrij-route betreft is het natuurlijk Al weer voor de derde maal zal Holiday Inn Leiden zich tijdens de komende Bedrijven Kontakt Dagen presenteren aan het regionale bedrijfsleven. In de stand (nummer 66) van het hotel kunnen bedrijven zich uitgebreid laten informeren, over de vele mogelijkheden die Holiday Inn Leiden het regionale bedrijfsleven te bieden heeft. Het zal dan duidelijk worden dat het hotel niet voor niets de slogan 'The best place to'meet' hanteert. Holiday Inn Leiden, dat alom wordt gezien als een van de best geoutilleerde hotels in Nederland, is een plaats waar mensen elkaar ontmoeten. General Manager van Holiday Inn Leiden, M. Worms over de Bedrijven Kontakt Dagen'Hoewel in ons hotel het hele jaar regionale kontakten gelegd en onderhouden worden, hechten wij er aan op de Bedrijven Kontakt Dagen aanwezig te zijn. Ook omdat wijzelf kontakt met het regionale bedrijfsleven willen houden. Holiday Inn Leiden is een plaats waar veel zakenmensen elkaar ontmoeten. Mensen die in een andere omgeving dan die van hun eigen kantoor een zakelijk gesprek willen voeren. Daarvoor staat ondermeer de Holidome, de overdekte tropische tuin, hen ter beschikking. En natuurlijk ook de diverse vergaderzalen met een capaciteit van 5 tot 200 personen. Dit facet van Holiday Inn willen we tijdens de Bedrijven Kontakt Dagen extra belichten". Accentverschuiving Ontspanning Het regionale bedrijfsleven heeft de De hotelkamers worden gekenmerkt door stijlvolle luxe en een groot aantal extra faciliteiten. Na de vergaderingen en tijdens verheugend dat deze maand nog onze nieuwe toegangsweg, in het verlengde van de dr. Lelylaan, geopend kan worden. Tegelijkertijd is het aantal parkeerplaatsen uitgebreid. Het hotel is nu nog eenvoudiger te bereiken". Ambiance Maar Holiday Inn heeft natuurlijk meerte bieden dan alleen maar een goede bereikbaarheid. De al eerder aangehaalde overdekte tropische tuin biedt een perfecte ambiance voor een zakelijk gesprek bij een kopje koffie, lunch of diner. Geeft men de voorkeur aan de beslotenheid van een eerste klas restaurant dan is er het Dutch Mill restaurant waar tegen reële prijzen kwaliteitsmenu's geserveerd worden. Ook voor vergaderingen en bijeenkomsten heeft Holiday Inn Leiden diverse uitstekende faciliteiten. Daarvoor beschikt het hotel over vier vergaderzalen, die naarwens ruimte bieden aan bijeenkomsten tot 200 personen. De syndicaterooms, die plaats bieden aan 5 personen en een prettige en funktionele vergaderomgeving vormen, zijn na de vergadering in een handomdraai te veranderen in een prettige en van alle gemakken voorziene hotelkamer. Wie een bijeenkomst van meer dan 200 personen wil organiseren zal merken daarvoor goed uit de voeten te kunnen in de Evenementenhal van het hotel. Kort geleden nog organiseerde Philip Morris ter gelegenheid van de introduktie van een nieuw sigarettenmerk hier een bijeenkomst- met vijf gangen diner- voor 800 personen. De vergaderzalen, op de foto de Utrechtz voorzien van faciliteiten voor audio-visu meerdaagse congressen, bedrijfs- en produktiepresentaties moet er ook gelegenheid tot ontspanning zijn. Het zich als sportief presenterende Holiday Inn Leiden hotel voorziet ook daar in. Diverse indoor faciliteiten staan de gasten ter beschikking. Squash- en tennisbanen (zowel binnen als buiten), een eigen zwembad, whirpool en sauna, tien bowlingbanen, minigolf, tafeltennis, een zonneweide, vier bars en een coffeeshop en natuurlijk de overdekte tropische tuin 'Holidome', staan garant voor deze ontspanning. General Manager Worms: 'Deze faciliteiten staan ook gasten die niet in het hotel overnachten ter beschikking. De bowling-, squash-, en tennisbanen zijn voor iedereen te huur. Bovendien kennen wij speciale arrangementen voor bedrijfscompetities en sportdagen. Wil bieden plaats aan 2020 personen en zijn presentaties. men een zakelijke bijeenkomst afsluiten met een tennis- of squashwedstrijd, dan kan dat. Maar waar men ook voor kiest, en dat is belangrijk denk ik, het is altijd het hele bedrijf dat de gast van dienst is. Wij nemen het begrip dienstverlening hier zeer serieus op. Service is een van onze belangrijkste verkoopargumenten. En of men hier nou komt om met een zakelijke relatie een kopje koffie te drinken of om een tweedaagse bedrijfspresentatie te houden, die hoge kwaliteit in service krijgt men er altijd bij". Holiday Inn Leiden betekent voor het regionale bedrijfsleven optimale zakelijke dienstverlening onder handbereik. Om dat te onderstrepen presenteert het hotel zich tijdens de Bedrijven Kontakt Dagen als 'The best place to meet'.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 51