'Ach, meneer, we kunnen nog zoveel méér!' Soepele entree tot geavanceerde kennis i—Arnoldus Keukens: fffiii&iiJiJL Heras Hekwerk Leiden: 'Wij maken doordacht werk van hekwerk' 'De markt voor glas en glasverzorging moet weer doorzichtig worden' Een ambachtelijk granietbedrijf aan de Oude Minderbroedersgracht in Leiden. Een mooie luxe winkel in de Haarlemmerstraat, ook in de Sleutelstad. Dus een veeljarige ervaring met advies. Verkoop en vakkundige installatie van complete keukens leveren volop verhaal voor een dik boekwerk over het uiterst actieve leven van de heer Arnoldus, de heer van Arnoldus Keukens.Want wat de heer Arnoldus ook voor zijn klanten doet, doet hij correct, hoffelijk, attent en kundig. Die lovenswaardige instelling in een bikkelharde branche is bovendien enigszins besmettelijk: de heer Arnoldus eist die ook van elk van zijn medewerkers. Da's dus goed nieuws. Vooral als Arnoldus Keukensbekent: 'Ach, meneer, we kunnen nog veel méér. Keukens zijn nog maar een klein deel van de mogelijkheden van dit bedrijf'. De veelzijdige medewerkers die namens de heer Arnoldus activiteiten ontplooien, voelen zich thuis in het héle huis; in het héle bedrijf. Waar de ruwbouw gereed is, beginnen de specifieke vakgebieden waarop Arnoldus actief is. Afbouw, verbouw, uitbreiding, verfraaiing, vernieuwing, kleinschalige renovatie en installatie van gas, water, elektra en alle toestellen die daarbij horen.... dat zijn de vakgebieden voor de mensen van Arnoldus. De advisering, verkoop en installatie van kwaliteitskeukens is dus slechts een element uit een gevarieerd pakket activiteiten waarvoor particulier en bedrijf een beroep op Arnoldus kunnen doen. Gedegen organisatie Wie daadwerkelijk een beroep doet op de mogelijkheden die het bedrijf biedt, treft een redelijk bijzonder bedrijf. De wijze m van optreden in alle stadia van het contact door leiding of medewerkers van Arnoldus Keukens is vakbekwaam doch tevens correct en dienstbaar. Een voortreffelijke organsiatie zorgt voor een gedegen planning en voortgang, waarbij gediplomeerde vakmensen hoog-gekwalificeerd werk verantwoord voor hun rekening kunnen nemen. 'De manier waarop onze mensen hun werk verrichten, is een vén onze sterkste punten', erkent de heer Arnoldus. 'Niet alleen doen ze dat natuurlijk op de manier zoals de vakbekwaamheid dat vereist, maar vooral treden ze uiterst correct op. Daar zien wij ook nauwlettend op toe. Vaak zit 't in details zoals het verzorgde uiterlijk, de nette auto waarmee we komen voorrijden, goed-onderhouden gereedschap en dat soort zaken. Maar 't zit 'm ook in zaken als even de voeten vegen voordat je binnengaat, oppassen dat je dat beeldje voorzichtig voorbij gaat waar die mevrouw kennelijk aan gehecht is, begrip tonen voor het feit dat veel mensen je komst weliswaar hebben gevraagd en verwachten, maar dat ze dat toch als een vrijwillige vorm van overlast beschouwen. Kijk, meneer, onze mensen voelen zulke dingen aan en houden daar rekening mee. Ine bloeitijd van de bouw en verbouw waren dat soort zaken niet belangrijk. Nuwel. Nu onderscheidt je bedrijf zich daardoor'. Showroom Het moge duidelijk zijn dat de verkoop en installatie van kwaliteitskeukens een deel is van Arnoldus' activiteiten, maar het moge eveneens duidelijk zijn dat die activiteit omvangrijk genoeg is om specifiek te worden genoemd. De keukens krijgen van Arnoldus dan ook wat meer fysieke ruimte binnen het bedrijf in de vorm van een ingetogen showroom in het winkelcentrum Winkelhof in Leiderdorp en een opslagloods die gesitueerd is op het Waardindustrieterrein, Admiraal Banckertweg 4a te Leiden. Het 'hoofdkwartier' van èlle activiteiten is ondergebracht in de bedrijfsruimte die het pand Haaghuishof 10 biedt. Vanuit dat pand lopen dan ook de vertakkingen van een uitnemende organisatie die, door de hoge doelmatigheid, de verrichte activiteiten goed plant en begeleidt. Ook omvangrijker werken kunnen daardoor in een redelijke tijd en dus tegen een concurrerende prijs worden verricht. Voorbereiding en uitvoering zijn immers bij Arnoldus in één hand. Het bedrijf reikt daarnaast een royaal-helpende hand bij de verzorging van vergunningen, subsidies of- iets heel anders - ideeën en mogelijkheden om een gedachte te realiseren. De heer Arnoldus mag zich bijvoorbeeld redelijk begaafd tekenaar noemen. 'Maar de belangrijkste eigenschap voor het werk, vind ik het feit dat ik goed kan luisteren. Vooral bij een eerste contact zijn m'n oren m'n beste vrinden'. O ja, met dit geschrijf vergeten wij haast de telefoonnummers: 071-890163/890727 en 079-311945. Groothandelscentrum De Lijnbaan 'We zoeken het in de breedte, maar wel degelijk ook in de diepte' 'Onze klanten zitten voornamelijk in de detailhandel en de horeca', vertelt adjunct directeur Aikema. De Lijnbaan biedt hen een enorm uitgebreid assortiment produkten, zoals: sauzen, verpakkingsmaterialen, dranken, zoetwaren, wijnen, conserven, buitenlandse bieren, snacks, soepen- kortom meer dan 20.000 artikelen. Toegankelijk voor iedereen die een Lijnbaan-pas bezit, verkrijgbaar op vertoon van het bewijs van inschrijving, bij de Kamer van Koophandel. Toch wordt de Lijnbaan gerekend onder de middelgrote bedrijven op dit gebied. 'En dat willen we zo houden ook,' aldus de heer Aikema, 'Alleen met onze huidige omvang kunnen we onze persoonlijke service en flexibele benadering handhaven'. Omdat de Lijnbaan is aangesloten bij een grote inkooporganisatie kan men voor wat betreft prijzen en assortiment concurreren met de bekende mammoetbedrijven. 'Iedereen heeft het altijd over een brede sortering prdukten. Welnu, daarnaast zoeken wij het in de diepte,' zegt de heer Aikema, 'Met een diepe sortering bedoel ik dan dat we van elk produkt verschillende soorten en kwaliteiten aanbieden. Kroketten zowel als sherry's hebben we in twintig verschillende varianten, om maar iets te noemen. Wijn importeren we zelf. Er zijn flessen van drie gulden, maar ook de duurdere en exclusieve chateau's'., Het is de Lijnbaan nog steeds gelukt in te spelen op nieuwe trends. Zo is duidelijk merkbaar dat de mensen de laatste tijd meer kwaliteitsbewust worden. De gespecialiseerde inkopers lopen daarom stad en land af om bijvoorbeeld de lekkerste loempia en de smakelijkste hamburger te vinden. Ook neemt de Lijnbaan steeds meer kleinverpakkingen en gemaksprodukten op in haar assortiment. In mei viert de Lijnbaan haar vijftienjarig bestaan. Er staan allerlei activiteiten op stapel maar het programma van dit festijn blijft voorlopig nog even een verrassing. Gezien de bedrijfsfilosofie van de Lijnbaan wordt het programma echter zeker breed van opzet en diep van gehalte. Het Lijnbaan Groothandelscenter aan de Industrieweg 29 in Zoeterwoude, tel. 071-892909. Op de voorgrond de bedrijfsleider, uw gastheer en vraagbaak de heerj. Lens. Heras, de grootste fabrikant van hekwerken in Europa, heeft sinds enkele jaren een vestiging in Leiden. Het hoofdkantoor van Heras in Oirschot besloot in het begin van de jaren tachtig om de Nederlandse marktte regionaliseren. Dat besluit is voortgekomen uit de filosofie: naar de klant toe gaan om een snellere service te kunnen bieden. Bovendien blijkt de laatste jaren dat veel klanten er de voorkeur aangeven om de bestelde materialen zelf op te halen. "Het is zonder meer te merken dat men het op pri js stelt, dat we nu dichter bij huis zitten. Wij kunnen nu ook Veel sneller op de wensen van de consument inspelen", aldus W. Verhoef, directeur van Heras Leiden. Die consument is niet alleen traditiegetrouw het bedrijfsleven, maar in toenemende mate ook de particulier. "De toenemende onveiligheid doet de vraag naar hekwerken uit de particuliere sector stijgen", verklaart Verhoef deze trend. Of er nu een hek geplaatst moet worden rond een tuin of in de woestijn van Saoedie Arabië, Heras heeft dank zij een programma dat uit meer dan verschillende heksoorten bestaat altijd een pasklaar antwoord. Verhoef: "Onze slogan is: het juiste hek op de juiste plaats"! Eventueel kan Heras zelfs complete beveiligingssystemen leveren die met camera's zijn uitgerust. Echter altijd in combinatie mét een hekwerk. Bijzonder trots is het bedrijf op de jongste telg in het Heras gamma: de fraaie 'Blue Line' poort, gekenmerkt door een robuuste vestevigingsbalk die op elegante wijze in het totaal is opgenomen. Door toepassing van deze balk biedt de poort een vergaande bescherming tegen pogingen om de ingang bijvoorbeeld met een auto te rammen. Zoals de naam al aangeeft is de verstevigingsbalk voorzien van een strakke, blauwe band die visueel en praktisch een uitstekende plaats biedt voor bijvoorbeeld het bedrijfslogo. Het spreekt echter vanzelf dat de 'Blue Line' op verzoek kan worden gewijzigd in een 'Green Line', een 'Yellow Line' of welke andere kleur 'Line' dan ook. En al even vanzelfsprekend is het feit dat die kleur niets verandert aan de uitstekende eigenschappen van het uit aluminium vervaardigde produkt dat onderhoudsvrij is en buitengewoon licht loopt. Hoé licht dat is, kunnen belangstellenden persoonlijk uitproberen bij de vestiging van Heras Leiden aan de Amphoraweg 10. Vooral na telefonische aankondiging van het voorgenomen bezoek via nummer 071-314418, gaat elk gewenst Heras-hek snel en soepel voor de bezoeker open. Staat u binnenkort een partij, feest, jubileum of een andersoortige feestelijke gelegenheid te wachten die om een passende viering vraagt, dan bent u bij Percru Partyservice aan het goede adres. Op deskundige en correcte wijze weten de motoren achter Percru (Peter de Kruiff en René Persoon) uw feest te verzorgen, en dat tegen een populaire en alleszins redelijke prijs. Ook is het mogelijk de benodigdheden voor uw feest bij hen te huren. De verhuur-activiteiten zijn ondergebracht in Adesta-verhuur. Of u nu een jubileum te vieren hebt, een nieuw produkt wilt presenteren een tuinfeest wilt organiseren, uw bedrijf gaat openen, Percru Partyservice kan u daarbij compleet en volledig van dienst zijn. U kunt dan als gastheer of gastvrouw de volle aandacht aan de gasten schenken, terwijl men de gehele verzorging van het feest, met een gerust hart kunt overdragen en overlaten aan Percru. Of er nu met 4 of met 500 personen iets wordt gevierd, in een mum van tijd bereidt Percru uw feest op locatie voor; zorgt voor tafels, stoelen, bestek en servies; glazen en drankjes, hapjes, koud buffet en de servetten. Uw gasten worden perfect ontvangen. Daarbij gaat Percru gastgericht te werk, dat wil zeggen dat de opdrachtgever zijn wensen terug moet zien in de daadwerkelijke presentatie of uitvoering van het feest. En vanzelfsprekend laat Percru de feestlocatie na afloop keurig achter. Voor elk budget kunnen wensen met betrekking tot het feest tot uitvoering worden gebracht. Hoewel Percru zich steeds weer voor nieuwe dingen geplaatst ziet, heeft de ervaring geleerd dat je altijd rekening moet houden met het verwachtingspatroon van de gasten, en met name dat aspect wordt nogal eens vergeten. Percru denkt nu juist wel aan dit soort zaken. Het is uiteraard mede in hun belang dat uw feest slaagt. Pas als uw feest volledig geslaagd is, is Percru Partyservice tevreden. Met een gemiddelde jaarlijkse omzetgroei van zo'n 35% lijkt het er inderdaad op, dat Percru haar eigen doelstellingen meer dan waar maakt. P. Dir/Verhoeven, Rijnsburg De twee samenwerkende vakmensen komen öp voor hun specialiteiten: Huib Verhoeven voor glasreparatie en glasafwerking; Paul Dir voor schilderwerk en interieurafwerking. Beiden professionals op hun gebied, hechten ze sterk aan een kwalitatief onberispelijke uitvoering van hun opdrachten en besteden ze opmerkelijke aandacht aan het zo belangrijke randgebeuren om hun activiteiten heen; overleg, advies, begeleiding en nazorg. 'Öp glasverzorgingsgebied', geeft Verhoeven als voorbeeld, 'heb je vaak te maken met subsidie-aanvragen. Je maakt daar de klant op attent omdat hem dat geld bespaart. Naar we zorgen ook voor de aanvraag.zelf en we investeren ook die paar uur tekenen die het bij de aanvraag benodigde tekeningetje vereist. Zulke dingen worden zeer op prijs gesteld. Evenals de verzorgde manier waarop we de boe! achterlaten als we een werk hebben uitgevoerd. De boel aanvegen; rommel in de vuilnisbak; zorgen dat de reparatie in de juiste kleur is overgeschilderddat soort zaken. Het zijn details, maar gek genoeg letten de klanten daar heel erg op'. Glasverzorging en schilderwerk/interieurverzorging zijn traditioneel sterk met elkaar verbonden. De kwalitatieve aanpak zoals de twee ondernemers die individueel al hanteerden, kwam goed overeen en een samenwerking was het logische vervolg omdat zowel Dir als Verhoeven wel inzagen dat een complete serviceverlening op een totaal, afgerond gebied toekomst heeft. Het samenwerkingsverband DirA/erhoeven bv vult de activiteiten van schildersbedrijf Dir daarom perfect aan. Glasverzorging (van dubbel glas via zonwerend glas tot en met inbraakwerend glas) hoort daarbij. Maar ook plaatsing van kunststof kozijnen en geveldelen inclusief het glas dat erin hoort, past in de samenwerkings-filosofie. Hoe compleet Dir/Verhoeven werkt, mag blijken uit de levering van het merbau (hardhout)-programma dat compleet geschilderd en voorzien van glas wordt aangeleverd. Uiterst trots is DirA/erhoeven op de complete glas-reparatiewerkplaats die is ondergebracht in een fraai-ogende bestelwagen voorzien van alles dat de glasreparateur nodig heeft om snel en adequaat reparaties te verrichten. De mobilofoon maakt razendsnel optreden mogelijk terwijl de ruime hoeveelheid glas in 'vrije maten' die op de wagen aanwezig is, in meer dan 90% van de gevallen toereikend is om op de plaats van de reparatie zonder uitstel aan de reparatie te kunnen beginnen. Op die manier maakt Dir/Verhoeven de markt voor glas en glasverzorging, schilderwerk en interieurverzorging verantwoord duidelijk en doorzichtig. Op een compleet, afgerond terrein heeft de klant met één bedrijf, met één man te maken die een aantal vakgebieden verzorgt. Die man verzorgt opdrachten niet alleen goed, vlug en netjes, maar nog met een vriendelijke lach op het gezicht ook. Dat opgeruimde karakter klinkt door via nummer 01718/27629 maar is aan de Sandtlaan 11 in Rijnsburg in levenden lijve te bewonderen. Transferpunt Rijksuniversiteit Leiden: Bij een drukkerij is een drukpers omgebouwd zodat deze nu ook geschikt is voor het fraaie foliedrukproces. Een juwelier wint metalen uit afval terug en een wasserij zuivert zijn vervuilde waswater. Deze, en nog tal van andere bedrijven, zagen zich bij de uitwerking van hun plannen geconfronteerd met schijnbaar onoverkomelijke moeilijkheden. Toch zijn hun problemen opgelost. De Rijksuniversiteit Leiden bleek namelijk juist over die kennis te beschikken die zij zochten. Dankzij het Transfer punt van de RUL werden zij in contact gebracht met de faculteit en de deskundigen die hun probleem uit de wereld kon helpen. Toch zijn er nog veel ondernemers die niet op de hoogte zijn van het ban van het Transferpunt als soepele schakel tussen het bedrijfsleven xhet het wetenschappelijk onderzoek. Uit een door het ministerie van economische zaken in het begin van de jaren tachtig uitgebracht innovatierapport bleek dat met name het midden- en kleinbedrijf impulsen nodig heeft om slagvaardig en met een nieuw elan de toekomst tegemoet te gaan. Universieteiten, traditioneel de centra van kennis en onderzoek, zouden daarbij de helpende hand moeten kunnen bieden. Direct gevolg van het rapport was de oprichting van zogenaamde "transferpunten" bij een aantal universiteiten in ons land, die als intermediair tussen het bedrijfsleven het het wetenschappelijk onderwijs moeten dienen. Het Transferpunt van de RUL is sinds enkele jaren gevestigd in een kantoorgebouwtje aan de Niels Bohrweg valkbij het Gorleaus laboratorium. Stijgende belangstelling Transfermederwerkerdr. H. van der Starre ziet het Transferpunt als een reactie op het klimaat van de jaren zestig en zeventig. "Universiteiten waren toe gesloten terrein voor het bedrijfsleven", aldus van der Starre. Hoewel de contacten tussen bedrijfsleven en universiteit ook nu best nog wel kunnen toenemen, ziet van der Starre toch een stijgende belangstelling. Vorig jaar steeg het aantal verzoeken met 10 medé dankzij de ondersteuning van de Kamer van Koophandel in Leiden. Een Transferpunt brengt op verzoek van bedrijven adviezen uit en bemiddelt desgewenst bij door de universiteit uitgevoerd onderzoek. Verder zorgt het ervoor dat resultaten van binnen de universiteit uitgevoerd onderzoek met medewerking van het bedrijfsleven commercieel toegepast kunnen worden. Het Academisch Bedrijvencentrum ABC biedt bedrijven tot slot de mogelijkheid om in de nabijheid van de universiteit kantoor- of laboratoriumruimte te huren. Het eerste oriënterende gesprek met het Transferpunt zal voor de bedrijven altijd kostenloos zijn. De transfermedewerker zal aan de hand van de verstrekte gegevens nagaan aan welke faculteit het probleem het beste voorgelegd kan worden. Indien er geen oplossing voorhanden is, zullen er voor de bemoeienissen van het Transferpunt verder geen kosten in rekening worden gebracht. "Dan beschouwen we onze inspanningen maar als een stukje maatschappelijke dienstverlening", aldus Van der Starre. Maar als de gewenste kennis wel aanwezig is, zal er door een of meer medewerkers of studenten van de vakgroep onderzoek worden verricht die dan tot de oplossing van het probleem moet leiden. Dr. van der Starre benadrukt echter dat de RUL nooit en te nimmer als concurrent van het bedrijfsleven zal gaan optreden. Dr. van der Starre; "Wij zullen nooit op een verzoek ingaan indien men daarvoor ook bij een gewoon bedrijf terecht kan. Angst voor concurrentievervalsing is niet terecht. Onze kracht ligt natuurlijk wel in het feit dat wij geavanceerde kennis kunnen overdragen". Het bedrijfsleven kan bij de RUL beroep doen op de kennis van uiteenlopende specialisaties: chemie, biotechnologie', biofarmacie, medische wetenschappen, informatica en natuur- en sterrenkunde. Maar ook de universiteitsbibliotheken en de talen- en letterenfaculteiten, de juridische faculteit en de sociale faculteit kunnen hun diensten beschikbaar stellen. Vooral bedrijven die veel exporteren kunnen gebaat zijn bij de kennis van de juridische- en talenfaculteiten. "Voor het vertalen van medisch-Engels of juridisch Frans is gespecialiseerde kennis noodzakelijk. Zelfs een vakgroep kunstgeschiedenis kan het bedrijfsleven wat bieden. Daar hebben ze onlangs een geavanceerd catalogiseringssysteem met behulp van de computer ontwikkeld, waarmee je afbeeldingen op verschillende kenmerken kan opslaan en oproepen", zegt Dr. van der Starre. Het Transferpunt aan de Niels Bohrweg 11-13 streeft er naar om idere vorm van schroom bij ondernemers in het midden- en kleinbedrijf om Coor hulp bi j de universiteit aan te kloppen, weg te nemen. Drempelvrees is absoluut niet nodig en angst om in een bureaucratische struktuur vast te lopen is ongegrond. "Wij fietsen gewoon overal doorheen", laat Dr. van der Starre geruststellend weten Het transferpunt is op werkdagen vanaf 08.00 uur geopend. Telefonisch bereikbaar via het nummer 071-275996/7/8.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 50