Traditioneel vakmanschap, marketing-gericht denken en op maat gesneden technology resulteren in het'Sandersverschil' ild liuSE VOORHAM 8 8 8 s BEDRIJFSMAKELAARDIJ jfiii inraFi! KONINKLIJKE SANDERS B.V NBBS Reizen, Leiden In een veelzijdige wereld van glas J weet Jilleba perfect de weg' INDUSTRIEWEG 20 MAKELAARS s! 8 Overig aanbod wordt u op aanvraag toegezonden! >^DE LEEUW li it ir^Firi isni Nederland en daarmee dus ook de regio Leiden mag gepast trots zijn op het feit dat een onderneming als de Koninklijke Sanders binnen deze grezen functioneert. Het mag dan best zo zijn dat de Koninklijke veelzijdig en slagvaardig actief is voor het eigen rendement en de eigen continuïteit. Feit is echter dat de onderneming produkten maakt die in hoog aanzien staan bij de consument terwijl de manier waarop die produkten worden ontwikkeld, vervaardigd en op de markt gebracht aller waardering verdient. Vaderlands vakmanschap en ambachtelijk kunnen worden door actief, marktgericht denken en onder toepassing van op maat gesneden technologie in een uiterst handelbaar concept ondergebracht. Dat levert gewaardeerde produkten op van de Koninklijke Sanders zelf, maar dat levert bovendien een produktie en marketingformule op die veelvuldig en graag door derden wordt benut. Het 'Sandersverschil' betekent voor veel produkten van derden immers het verschil tussen succes of teloorgang. Vanuit een traditie die teruggaat tot het midden van de vorige eeuw vervaardigt de Koninklijke Sanders zeep, cosmetica en parfumerie. Tot de ouidste produkten uit het assortiment behoren de overbekende Ossegal-zeep en de produkten van het merk 'Het Melkmeisje'. Nog altijd behoren die produkten tot de kern van het ijzersterke en veelzijdige assortiment waaraan in de loop van de jaren een groot aantal aanverwante produkten is toegevoegd. Produkten met een eigen label, in een eigen verpakking met een eigen imago, met een eigen publiek. De ontwikkeling van nieuwe produkten gebeurt bij de Koninklijke Sanders door een eigen research-afdeling waar alle facetten die bij de introductie van een nieuw produkt spelen, worden geanalyseerd en afgewogen. In een proef-fabriek wordt de werkelijke produktie kleinschalig uitgeprobeerd om zeker te weten dat de werkelijke produktie binnen de opgegeven toleranties en voorwaarden kan plaatsvinden. Vooral in dit stadium van de produktontwikkeling komt een aspect van het Sandersverschil naar voren: anders dan in een kleinschalig-werkend ambachtelijk bedrijf vindt de produkt-ontwikkeling bij de Koninklijke plaats onder wetenschappelijk en analytisch betere voorwaarden. Van massa-produktie is bij de Koninklijke Sanders geen sprake. Het gaat om grotere hoeveelheden eindprodukt dan in het ambachtelijke bedrijf, zonder te vervallen in de bulk-produktie van concerns. De Koninklijke Sanders kan daardoor in de vervaardiging van een breed assortiment produkten het ambacht een prominente rol laten blijven spelen. Verpakking-naar-wens, promotie, prijsstelling,n produkt-presentatie en keuze van outlets naar de consument toe, vormen een ander wezenlijk element van het 'Sandersverschil'. Dat bewijzen de eigen produkten, maar dat ervaren ook de produkten van derden die de Koninklijke Sanders verregaand in beheer krijgt. Met de Koninklijke krijgen derden de beschikking over een bewezen-kundige en een bewezen-< totaal-organisatie die het gewenste produkt van ontwikkeling tot en met winkel op traditioneel/gevanceerde wijze maakt, bewaakt en begeleidt. Opnieuw het Sandersverschil voorkomt dat de produktie star en log wordt. Inspelen op spontane nieuwe ontwikkelingen evenals directe aanpassingen kunnen bij de Koninklijke flexibel worden ingepast. Ontwikkelen, verpakken, marketen van produkten in potjes, flacons, spuitbussen, doosjes en wat al niet meer doet de Koninklijke goed, snel, verantwoord en overzichtelijk. De Koninklijke doet dat goed in alle facetten, zoals de 'Gouden Noot', de onderscheiding voor de beste verpakking, in 1986 bewees. De Koninklijke kreeg die onderscheiding voor de verpakking van de mannenlijn van Van Gils. Al jarenlang verricht de Koninklijke gewaardeerde diensten voor tal van branches weaartoe de levensmiddelenbranche behoort en (spuitbussen I) ook de automobielbranche. Het familiebedrijf stelt zich in de branche -waaraan concentratie in massale concerns al evenmin voorbijgaat - zelfstandig, slagvaardig en flexibel op. Het optimisme over de continuiteit van het bedrijf stoelt op het vertrouwen dat de persoonlijke verzorging van de consument een blijvend en groeiend gebeuren is, waarin de heren een duidelijke groeimarkt vormen. 'Is het nu al bon ton dat heren zich parfumeren, over niet al te lange tijd zal het bon ton zijn dat heren ook aan huidverzorging via cremes en tonics gaan doen. Wat dat betreft staan we nog maar aan het begin van de ontwikkeling,' voorspelt directeur H.F.J.Mentink gedecideerd. De heren mogen zich dan ook binnenkort verheugen in een vergrote 'Koninklijke' belangstelling. De tarieven- experts voor de zaken reiziger geven first-class service De non-profit organisatie NBBS Reizen viert dit jaar haar 60-jarig bestaan. In Leiden opgericht om studentenuitwisselingen te bevorderen, is het inmiddels uitgegroeid tot een professioneel reisburo met vele vestigingen. Dit jubileum werd gemarkeerd door de verhuizing van het hoofdkantoor aan het Rapenburg naar het moderne en efficiente kantoorpad aan de Schipholweg 101, speels herkenbaar aan de gigantische riem met gesp aan de zijgevel. Op de eerste verdieping van het markante gebouw huist de afdeling zakenreizen, die acht jaar geleden in het leven werd geroepen om de specifieke wensen van de zakenreiziger te vervullen. Kennis en snelheid werden gebundeld in deze aparte afdeling omdat een zakenman of- vrouw immers geen tijd heeft om de gang naar een NBBS Reiswinkel te maken. Bij NBBS Zakenriezen wordt u geholpen door hoog gekwalificeerd en ervaren personeel, dat de meest geavanceerde hulpmiddelen tot zijn beschikking heeft. De KLM Corda- en United Apollo computer, waarmee moeiteloos wereldwijde vluchtreserveringen tot stand worden gebracht, is hiervan maar een voorbeeld. Tevens kunnen overnachtingen, autohuur, trein-, bus- en bootverbindingen in alle hoeken van de wereld worden uitgezocht en gereserveerd. De inmiddels beroemde NBBS serviceverlening houdt daarmee niet op. Extra's zijn onder meer visumbemiddeling en 'clips' waarin de speciale wensen van de reizigers worden opgeslagen (roken, niet-roken, dieet enz.). De NBBS-slogan 'de tarieven experts' geldt vanzelfsprekend ook voor de afdeling Zakenreizen. De tarieven variëren van budget tot first class. De service is echter altijd 'first class'- of u naar Tokyo of naar Brussel gaat. Belangstellenden kunnen dat persoonlijk ondervinden tijdens een kennnismaking met NBBS Zakenreizen gedurende de Bedrijven Kontakt Dagen. Een kennismaking of een vrijblijvende offerte kan voorts altijd worden gerealiseerd via nummer: 071-253333. 'Schilders, architecten, aannemers... de eigenaars of beheerders van monumenten... heel veel van hen hoeven we niet meer te vertellen wat we kunnen. Natuurlijk zijn we blij en dankbaar voor die situatie. We zouden het alleen zo verdraaid leuk vinden als we eens wat meer rechtstreeks contact hadden met de particuliere huiseigenaar, de particuliere ondernemer... in het algemeen: rechtstreeks contact met mensen die een persoonlijk stukje sfeer waarderen'. De heer Jilleba van de gerenommeerde, gelijknamige onderneming aan de Leidse Oude Rijn 104 wil pertinent niet de indruk wekken dat hij klaagt. Integendeel. Zijn wens om 'ns wat directer met 'de particulier' in contract te treden stoelt voor het grootste deel op ambachtelijk/creatieve motieven. 'Met glas kun je zoveel doen,' zo meent hij uit de grond van zijn vakmanshart. 'Op de eerste plaats zijn er verschrikkelijk veel soorten glas (inclusief het spiegelglas) en daarnaast heeft een gespecialiseerd bedrijf als het onze handenvol mogelijkheden en mappen vol ideeën en voorbeelden van wat er met glas kan worden gedaan'. Een goed voorbeeld is het glas in lood. Het aloude glas in lood. Dat echter in de moderne woonsfeer vaak de broodnodige accenten aanbrengt en op vele manieren ook in een modern interieur, harmonieus kan worden toegepast. Tot in isolerende beglazing aan toe! Eigen ideeën, schetsen, taferelen; kinderen, huisdieren of namen kunnen in het eigen atelier van Jilleba vaak verrassend fraai in glas in lood worden gevat. 'En dat glas in lood tochtig zou zijn of zwak, is een fabeltje. Nieuw geplaatst glas in lood gaat zeker veertig jaar mee terwijl, wat sterkte betreft, een glas in lood raam zelfs vele malen sterker is dan een conventioneel glasraam. Het moderne lood dat we gebruiken is zelfs versterkt met een staalkern', werkt de heer Jilleba een paar vooroordelen de wereld uit. Als specialisten zijn de mensen van Jilleba meesters op glasgebied. Dat willen ze (ingetogen) weten ook, maar dat willen ze 't liefst laten zien. Dat kan zeker in het pand aan de Oude Rijn, waar iedereen welkom is voor een boeiend oriënterend bezoek. Desgewenst na afspraak via nummer 071-124292. Glas in lood zou de aanleiding kunnen zijn voor een rondgang door Jilleba's wereld van glas. Het is een sfeervolle, boeiende en vooral veelzijdige wereld. Waarin Jilleba. met beide benen op de grond, als geen ander de weg weet. Éen vertrouwde partner in ZEbedrijfsobjecten -Het hele terrein van bedrijfs .onroerend goed is de afgelopen 1 decennia sterk in beweging. "Het is dan ook niet verwonderlijk, dat "juist nu op vele terreinen van de bedrijfsonroerend goed markt de -vraag naar echte expertise ontstaat. .In deze gevoelige markt, waarin fouten genadeloos worden gestraft, "zoekt iedere gebruiker of "investeerder naar maximale steun en "begeleiding. (Markt)kennis en ervaring zijn daarbij -sleutelbegrippen, juist in een tijd, - - -waarin een goed gekozen .bedrijfshuisvesting voor de gebruiker steeds belangrijker wordt. "Daarom kiest Fides Makelaardij voor "een relatie-gerichte werkwijze en niet -voor een object-gërichte werkwijze. - Of het nu gaat om de verhuizing van _uw bedrijf, taxatie, beleggingsadviezen en noem maar op. Bedrijfs onroerend goed is een zaak voor professionals, een zaak voor Fides Makelaardij. I 1 Doezastraat 1B, Leiden Tel. 071-140745/121580 IWinkels en bedrijfspanden in Leiden en omgeving te huur of te koop. Zoeterwoude-Rijndijk Bedrijfsgebouw bestaande uit kantoorgebouw, bruto vloer oppervlakte begane grond ca. 18.5 x 15m. Bruto vloeroppervlakte etage ca. 18.5 x 15m. Het bedrijfsgebouw is voorzien van 2 keuken units, di verse scheidingswanden, c.v. gas, radiatoren en een toi letgroep. Industrieweg 20 te Zoeterwoude ligt op een nieuw in dustrieterrein in de onmiddelijke omgeving van invalswe gen en op een steenworp afstand van Leiden. huurprijs f 120.- o.m2 per jaar Inlichtingen: MAKELAARDIJ O.G. VAN DER DRIFT OUDSHOORN B.V. Zoeterwoudsesingel 3 fnl 2313 AX Leiden TEL. 071-120513 b.g.g. 071-134663. S'A V k'J O M VIII cu uuvc.i numcnciuc rr M TEL. 01719-19219 TE HUUR KATWIJK ZH CENTRUM Winkelruimte in het hartje van Katwijk, gelegen op A1 stand Oppervlakte: 60 nr. Met keukenruimte en toilet. Gelegen in zéér druk bezocht winkelcentrum! Huurprijs: 24.000,- per jaar excl. G.W.E. excl. B.T.W. 'THEEN Bedrijfshallen te koop in fraai bedrijvencentrum! Uitstekend bereikbaar. Nieuwbouw! Uitgebreide documentatie te bevragen bij ons kantoor Koopprijzen vanaf 146.000,- v.o.n. TE HUUR KATWIJK ZH. LIGUSTERSTRAAT 1 /VARKEVISSERSTRAAT Aan drukke doorgaande weg gelegen winkelruimte (opp. 25 m2; met werkplaats. De werkplaats is eventueel te verbouwen tot showroom o.i.d Het pand biedt diverse mogelijkheden voor vele verschillende branches! Aanvaarding direct. Huurprijs: 1.000,-p.m. excl. G.W.E./B.T.W. TE KOOP NOORDWIJKERHOUT KERKSTRAAT 105 WINKELSTRAAT Zéér goed onderhouden winkelpand met royale bovenwoning. Uitermate geschikt om te worden ingericht als artsenpraktijk, administratiekantoor of ander dienstverlenend bedrijf. Het huidige winkeloppervlak bedraagt 41 m2 deze is echter uit te breiden tot 100 m2. Voldoende parkeergelegenheid in de directe omgeving en goede bereikbaarheid. Prijs nader overeen te komen. TE HUUR KATWIJK ZH VALKENBURGSEWEG 62 Bedrijfshal gelegen aan uitvalsweg, goed bereikbaar en goed onderhouden. Totaal opp. 600 m2. Afmetingen. 20x30 meter. Vrije doorrijhoogte: 5 Ideaal voor productie- en/of opslagruimte! Aanvaarding direct. Huurprijs: 37.000,- per jaar excl. B.T.W DE LEEUW BEDRIJFSMAKELAARDIJ RIJNSBURG, BEDRIJVENCENTRUM FLORA vanaf 93,- p/m2 Centraal gelegen kantoorruimte met voldoende parkeerruimte, gelegen in een bedrijvencentrum met een grote verscheidenheid aan bedrijven. Op de 1e etage nog 200 m2 moderne kantoorruimte (oplevering april) in units vanaf 19 m2 (archiefruimte als extra te huur). OEGSTGEEST, PERCEEL WEILAND 50,-p/m2 KATWIJK, AMBACHTSWEG 5 100,-p/m2 Een perceel weiland gelegen tussen de rijksweg A'dam-Den Haag en Veiling Flora (ten zuiden) van ca. 16.000 m2. Bestemming: nader uit te werken be drijfsdoeleinden. Zeer representatieve kantoorruimte, zo goed als nieuw, een unit van V voorzien van lift, systeemplafonds, eigen c.v., pantry, toiletten. Zeer c ligging. Prijs incl. gebruik lift, excl. energie. LEIDERDORP, HOOFDSTRAAT ƒ15.000,- p/|r. excl. KATWIJK, BOORSMASTRAAT1 279.000,- k.k. VOORHAM MAKELAARS (in en boven "De Promenade TEL. 01719-19219 Halfvrijstaand woonhuis met vrij nieuwe bedrijfsruimte van 12.50x8.5 met over- Op goede stand in winkelstraat gelegen bedrijfsruimte van ca. 100 m2 met toiletgroep. Zeer geschikt voor kantoor of winkel. Afmetingern 19 m diep. en 4.50/7.00 breed. Frontbreedte 4.50 m. M Rijnsburg-Rijnsburgerweg 100 -01718-29301 Leiden - Steenstraat 43 - 071 -14 20 45 NVM t(ook zaterdags van 10.00 tot 13.00 uur)

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 47