'De NMB kan meer voor U doen dan U denkt' Als je als ondernemer 1995 wilt halen, leg dan je oor te luisteren bij de BDS-groep. mme smm! JH BURGGGRAAF PARTY ORGANISATIE De Tombe/Melse Groep (TMG), Al 85 jaar ten dienste van het Leidse bedrijfsleven. Tutten uit een breed assortiment en peilloze deskundigheid i I I LI! Een niet alledaagse activiteit in de Leidse omgeving is de levering van afgassenketels voor Pakistan. Net voor de vorstperiode was dit op het HCG-terrein in Leiden wél het geval. HCG kreeg één jaar geleden van een Amerikaans bedrijf de opdracht voor het ontwerpen, fabriceren en free on board leveren van 4 ongestookte afgassenketels. Op de foto ziet u het transport van zogenaamde ecoblokken over de Vliet, ter hoogte van de Zoeterwoudseweg. Binnenkort zal de levering van bijbehorende pompen en afsluiters plaatsvinden. Deze installatie is de eerste in z'n soort in Pakistan. HCG's hoofdkantoor is in Leiden gevestigd. Overigens zijn er vestigingen in Nieuwe Pekela, Scheemda, Arnhem, Schiedam, Breda, Sittard, Terneuzen en Cairo. HCG is actief op het gebied van staalbouw, offshore, ketels- en apparatenbouw, pijpleidingsystemen, montage en onderhoud, lucht- en warmtetechniek, ventilatorenbouw, dak en wandbeplatingen. (foto: Studio Van der Horst bv, Leiden) Hollandse Constructie Groep bv Zoeterwoudseweg 1 Postbus 162 2300 AD LEIDEN Telefoon 071-354444. Even voorstellen: Mag uw feest onze zorg zijn?' Burggraaf Party Organisatie - voorheen B&G Catering en Party Service - is al jarenlang een bekende en vertrouwde naam, die garant staat voor een perfecte verzorging van iedere festiviteit. Niet voor niets heeft Burggraaf Party Organisatie een aantal jaren geleden de acteurs en de crew van de film "De vierde Man" acht weken lang mogen verzorgen. Winkelcentrum de Winkelhof vertrouwde bij de feestelijke opening op de goede zorgen van Burggraaf Party Organisatie, terwijl ook de Nutsspaarbank de verzorging rond de openingen van haar filialen aan het Leiderdorpse bedrijf overliet. Maar Burggraaf Party Organisatie is méér dan alleen catering. R. Burggraaf en C.C. Burggraaf-Verplancke kunnen een werkelijk complete verzorging van alle feestelijkheden organiseren. En dat betekent niet alleen een feestelijke presentatie van de, overigens altijd door henzelf klaargemaakte hapjes, het koude buffet of het diner, maar ook de organisatie van de accommodatie (zalen, tenten, boten of zelfs een kasteel) en het gewenste amusement neemt het bedrijf desgewenst op de schouders. Burggraaf Party Organisatie richt zich echter niet alleen op grote opdrachtgevers. Integendeel, ook voor kleinere opdrachten is men bij het bedrijf aan het juiste adres. "Geen evenement te groot, geen bestelling te klein" is dan ook de slogan van de Party Organisatie. Wie dus een verjaardag of een huwelijksfeest te vieren heeft, kan zich tot Burggraaf Party Organisatie wenden. Bijvoorbeeld voor een feestje op een boot, al dan niet in tropische stijl? Het bedrijf kan overigens ieder facet van een feest verzorgen. Men is zeker niet verplicht de totale organisatie in handen van Burggraaf Party Organisatie te geven. Wat het bedrijf ook doet, doet het goed. Uw feest zal hen wel degelijk een zorg zijn. Graag zelfs. Burggraaf is de naam die voor iedere gelegenheid en ieder budget een perfecte service biedt. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot Burggraaf Party Organisatie, Lokhorst 5, Leiderdorp. Telefonisch 24 uur per dag bereikbaar via het nummer 071-412360. Voor gedetailleerde informatie kunt u het best tussen 08.00 en 12.00 uur bellen of op 18 en 19 maart naar de Groenoordhallen gaan. Burggraaf Party Organisatie presenteert zich daar tijdens de Bedrijven Kontakt Dagen in stand 86. Het is een zeer verzorgde stand. Maar dat zal niemand na bovenstaand verhaal verwonderen. Voor de derde maal achtereenvolgend is de BDS-groep, bedrijfsadviseurs op economisch, administratief, fiscaal, automatiserings- en verzekeringsgebied, vertegenwoordigd op de Bedrijven Contact Dagen. Hoofddoel van de BDS-groep is het oplossen van allerlei vragen die buiten het eigenlijke vakgebied van de ondernemer in het midden- en kleinbedrijf liggen. De nadruk ligt daarbij op het adviseren van de cliënten. De nog steeds groeiende BDS-groep staat Rijnlandse ondernemers ter zijde op het gebied van verzekeringen, administratie en vooral automatisering. De BDS-groep is er stellig van overtuigd dat het voor bedrijven van vitaal belang is te automatiseren. Alleen dan kunnen bedrijven adequaat reageren op allerlei bedrijfseconomische ontwikkelingen. Het merendeel van de bedrijven zal in 1995 BDS-groep Postbus 3252 2301 DG LEIDEN 071-219979 geautomatiseerd zijn. Achterliggen op informatie kan dan funest zijn. Daarom is de BDS-groep er, om u van dienst te zijn die achterstand in te lopen, terwijl u zich voor de volle 100% aan de uitoefening van uw vak kunt wijden. Welk probleem de ondernemer in het midden- en kleinbedrijf ook beroert, de BDS-groep kan het voor u oplossen of kent de wegen daartoe. Een jarenlange ervaring op dit gebied staat garant voor een verankerde positie van uw bedrijf, nu en in de toekomst. Zorg dat, als u ondernemer in het midden- en kleinbedrijf bent, en u wilt 1995 als bedrijf nog halen, dat u in contact treedt met de BDS-groep. Zo'n kleine veertig bedrijven hebben in de BDS-groep net dat ene, ontbrekende schakeltje in de bedrijfsvoering gevonden en kunnen zonder problemen de toekomst tegemoet zien. DE NMB: BANK VOOR ONDERNEMERS Volgens directeur G.A. Kom van de Nederlandsche Middenstandsbank nv in Leiden is het eigelijk vanzelfsprekend dat de NMB vertegenwoordigd is op de Bedrijven Kontakt Dagen. 'Een dergelijke manifestatie is een geschikte gelegenheid voor een ontmoeting tussen het bedrijfsleven en de NMB', zo zegt hij. De NMB aan de Rijnsburgersingel 61, met bijkantoren aan de Breestraat 61 (o,|.v. M.J. de Vries), het Vijf-Meiplein 21 (D. van Venetiën), Leiderdorp, Winkelhof Reaal 1 (Mr. G.P.R. de Jongh), Leiden Groenoordhallen op de veemarktdagen en in Noordwijk (B.H.M. Rosielle), is een onderdeel van een net van 470 Nederlandse vestigingen. De NMB werd in 1927 opgericht en viert dit jaar haar zestig jarig bestaan als bank voor zowel het bedrijfsleven als de particulier. Door de in deze jaren opgedane kennis en ervaring kan zij met recht een echte ondernemersbank worden genoemd. Internationalisatie tn de laatste jaren is de NMB internationaal sterk gegroeid. Zij heeft nu rtli/n 30 vestigingen in het buitenland, terwijl voor de grote internationale bedrijven Idie van een breed scala van bankdiensten gebruik maken) de specialistische Concernstaf Corporate Clients is opgericht, die nauw met de buitenlandse kantoren samenwerkt. Met dit buitenlandse net, dat nog verder zal worden uitgebreid, is de NMB in staat de Nederlandse exporteur in alle gebieden van de wereld te ondersteunen, te adviseren en te begeleiden. De NMB in Lelden heeft in de persoon van A.G.G. van der Ark, sectorchef Kredieten/Buitenland, een specialist in huis, die de cliënten 'op maat' kan informeren over de kredietverlening in zowel het binnen- als buitenland. De 'NMB Zakenrekening' Op de Bedrijven Kontakt Dagen komt de NMB met een stand (nr 149) waar, naast algemene informatie, specifieke adviezen worden verstrekt over de zakelijke kredietverlening, de buitenland-activiteiten en lease, waarbij tevens de 'NMB Zakenrekening' extra wordt geaccentueerd. Daarmee geeft de NMB de ondernemer, voor zowel zijn ontvangsten als betalingen, diverse faciliteiten, waarmee hij deze geldstromen kan beïnvloeden. Met als doel een zo evenwichtig mogelijk liquiditeitenbeheer. Kom eens langs bij de NMB-stand en ontdek, dat de NMB méér voor u, hetzij als ondernemer, hetzij als particulier, kan doen dan u denkt! Voor informatie over het geldbedrijf van de NMB (hypotheken, financiering, sparen, deposito's e.d.) kunt u contact opnemen met de sectorchef van deze afdeling, de heer D. Berkhout. De rol van een accountantskantoor beperkt zich niet alleen tot de traditionele controle van de jaarrekening. Natuurlijk, die controle blijft een primaire taak, maar daarnaast hebben de deskundigen van een accountantskantoor ook een adviserende functie gekregen. "Voor de ondernemer is de accountant vaak een vertrouwenspersoon", aldus P.C. Spaargaren R.A. van de Leidse vestiging van TMG, een maatschap van accountants, fiscalisten en organisatieadviseurs. Het in 1902 in Leiden opgerichte bedrijf is thans het op vijf na grootste accoüntantsbureau in Nederland met een jaaromzet van circa 80 miljoen en heeft circa 700 medewerkers. De basis van TMG werd in 1902 met de oprichting van het accountantskantoor De Tombe gelegd. Vooral na de Tweede Wereldoorlog groeide het kantoor onder de naam de Tombe 8t Demenint snel. In 1972 fuseerde De Tombe 8t Demenint met Melse/Krol co. en de daaruit ontstane De Tombe/Melse Groep gaat sinds kort als TMG door het leven. De fusie had mede tot gevolg dat het bedrijf zich ook op andere disciplines ging toeleggen, zoals automatisering en organisatieadvisering. "Wij wilden ons diversifiëren en ons beter aan het 'maatschappelijk verkeer' (het bedrijfsleven) ten dienste stellen", aldus TMG beschikt nu over 25 vestigingen in Nederland en één in Antwerpen. Bovendien is TMG aangesloten bij Grant Thornton International, wat omvang betreft de tiende internationale accountantsorganisatie in de wereld. Daarmee heeft TMG toegang tot vrijwel alle landen. De Tombe/Melse Groep is onder meer gevestigd aan de Zoeterwoudsesingel Technische Groothandel Laman Leiden: Het Randstedelijke bedrijfsleven vindt aan de Zijlsingel in Leiden al jarenlang een betrouwbaar deskundig en rijk-voorzien technisch groothandelscentrum. Produkten als bevestigingsmiddelen, technische artikelen, machines en gereedschappen evenals hulp en advies worden er, veelal 'uit voorraad' dus onmiddellijk geleverd. Geen wonder daarom dat Laman Leiden in het economische hart van Nederland een uitstekende reputatie heeft opgebouwd en die iedere dag weer verder versterkt. Laman Leiden biedt de metaal-industrie, (onderhouds) werkplaatsen, constructiebedrijven, instellingen erf technische scholen alles wat hun hartje en handje begeert of kan begeren. In een voorraad van zo'n 20.000 artikelen vindt elke klant al gauw wat er gewenst is en vaak zelfs nog meer dan dat: vondsten, alternatieven, oplossingen, praktijk-gerichte adviezen om maar een paar voorbeelden te noemen. De deskundigheid waarmee Laman Leiden haar assortiment samenstelt, zorgt daarnaast voor een uitstekende kwaliteit en een steevast uiterst concurrerende prijs. Laman zorgt voorts voor een perfecte service, dankzij hoog-gekwalificeerde medewerkers die gemotiveerd met hun vak bezig zijn. Een uitstekend advies en deskunige hulp horen daarom even sterk bij Laman als een hoge kwaliteit en een snelle levering. Een perfect in de bedrijfsvoering geintegreerd computersysteem maakt een snel en efficient optreden mogelijk: dat geldt zowel voor de vertegenwoordigers 'in het veld', de medewerkers in de show en verkoopruimte van het kloeke pand aan de Zijlsingel. 'Dankzij een compleet automatiseringspakket, zijn we erin geslaagd de gemiddelde wachttijd voor de klant tot de helft terug te brengen, meldt directeur Dirk Vette niet zonder trots. 'Dat betekent veelal meer tijd voor advies en persoonlijke begeleiding'. Hoewel een bezoek aan het pand van Laman de snelste weg is naar het produkt dat men nodig heeft, heeft zo'n bezoek ook in oriënterend opzicht veel nut. Het bedrijf toont zich immers uiterst alert bij de signalering van nieuwe ontwikkelingen in de branche. Ontwikkelingen die de medewerkers van Laman gretig tot zich nemen om daar op elk gewenst moment gepast over te kunnen informeren. Branche-breed nut kan uitstekend samengaan met specifieke kennis en bijbehorende produkten. Laman Leiden bewijst dat dagelijks tot veler nut en genoegen. TMG heeft een cliëntenkring die uit beursfondsen, grotere familiebedrijven, non-profitinstellingen en ondernemingen in het midden- en kleinbedrijf bestaat. Voor vele cliënten geldt de accountant als een steun en toeverlaat. Spaargaren: "Wij willen ons nadrukkelijk niet als een formalistisch controleur opstellen, hoewel wij natuurlijk een belangrijke taak in deze hebben. Wij willen echter ook duidelijk als adviseurs fungeren binnen de grenzen van onze deskundigheden. De daarvoor benodigde kennis hebben wij vaak in huis, hoewel wij ook over uitstekende externe contacten beschikken". Voor een goed contact met TMG is het voor de cliënt van groot belang dat hij kan terugvallen op de adviseur die hij gewend is. Medewerker van de maatschap drs. P.A. Koopmans R.A.: "Zo'n man is dan helemaal ingewerkt in dat bedrijf, kent de situatie volkomen en is in staat om problemen vroegtijdig te signaleren". De medewerkers van het kantoor volgen allen de voor hun specialisme benodigde externe opleiding of hebben die achter de rug. Daarnaast verzorgt TMG. zelf een twintigtal interne cursussen voor het personeel, waarbij het gebruik van computers een belangrijke rol speelt. Voordelen evident Voor alle duidelijkheid moet vermeld worden dat aan TMG uiteraard ook een administratiekantoor is verbonden waar men terecht kan om bijvoorbeeld de loonadministratie en/of boekhouding uit te besteden. Daarvoor kan men zich richten tot Additief B.V., dat daarbij mede profiteertvan de kennis die bij TMG in huis is. Er zijn echter altijd nog wat kleinere bedrijven die moeite hebben om naar een accountantskantoor te stappen, omdat oner meer de financiële drempel in hun ogen te hoog lijkt. De voordelen van de hulp en het advies van een accountant zijn echter onmiskenbaar. De accountant draagt zorg"voor een correcte jaarrekening en denkt met het bedrijf mee. Spaargaren: "Een dooreen accountant gecontroleerde danwel opgestelde balans betekent voor de bank of andere geïntersseerden (extra) zekerheid. Verder kunnen wij helpen bij het opstellen van een begroting, wat nodig kan zijn om een krediet van de bank te krijgen. Wij geven advies met betrekking tot subsidies. Ook het behandelen van belastingtechnische zaken kan het best aan een deskundige worden overgelaten". TMG geeft verder adviezen over tal van complexe zaken, zoals de opvolging binnen familiebedrijven en de verantwoordelijkheden van bestuurders en commissarissen van besloten- en naamloze vennootschappen. Als service aan de cliënten worden over dergelijke onderwerpen regelmatig brochures TMG is gevestigd aan de Zoeterwoudsesingel nrs. 50 en 62, telefoon 071-144451. Gedurende de Bedrijvenkontaktdagen in de Groenoordhal zijn TMG en Additief te vinden in de stands nrs. 8 en 9.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 46