EDBSIIüSSEGË'liüGE ÖK1I Op het water kiest zaken-doen al snel de juiste koers' 'Niets te klein voor het grote werk en niets te groot voor het kleine werk' i" C V AKERBOOM, NIET ALLEEN SCHEPEN 'Tussen maatschappij en verzekerde is de tussenpersoon niet weg te denken.' Rederij De Meren: i— 'Computer-gestuurde belettering en ambachtelijke decoratie blijkt een gewilde combinatie' J «G VOOR lNL^ 'Hout-behoud is geen kwestie van poen, maar van doèn' Gebr. Akerboom hebben sinds het begin van de vijftiger jaren een wijd verbreide reputatie opgebouwd als ontwerpers en bouwers van sterk uiteenlopende bedrijfsvaartuigen. Hierbij valt te denken aan sleepboten, loodsvaartuigen, meetvaartuigen, passagiersschepen en patrouillevaartuigen voor opdrachtgevers in Nederland en buitenland, voornamelijk overheids-instanties. Akerboom schepen varen bijvoorbeeld in Nigeria, Kenya, Ghana, Papua Nieuw Guinea, Bangladesh, Mozambique, Brunei, Thailand, Guinee Bissau, Italië, etc. Het bedrijf is anno 1987 bijna 60 jaar aan de Hoge Morsweg in Leiden gevestigd en als scheepswerf bij velen bekend. Minder bekend zijn de produkten van Akerboom's machinefabriek. Deze bestaan hoofzakelijk uit schroefasinstallaties en afstandsbedieningen van voorstuwingsmotoren. Afnemers van deze produkten zijn scheepswerven en de grotere jachtbouwers in binnen- en buitenland. Voor deze produktie beschikt de machinefabriek over een zeer gevarieerd machinepark en is gehuisvest in een moderne hal met voldoende hijscapaciteit. Mede door de steeds krapper geworden markt voor bedrijfsvaartuigen is Akerboom BV zich de laatste jaren gaan toeleggen op andere produkten en diensten, bestaande uit: - het bouwen van omvangrijke staal- en aluminium constructies - het ontwerpen en fabriceren van hoogwaardig technische installaties o.a. voor de grotere jachtbouw, dit betreft een samenspel van elektrische- en/of hydraulische systemen met gecompliceerde metaalbewerking. - het verrichten van draai-, schaaf-, frais, hoon- en boorwerk voor opdrachtgevers in de directe omgeving zoals het vlakken van onderdelen van dieselmotoren en draaiwerk voor een groot garagebedrijf en een carrosseriebouwer. Om kontakten te kunnen leggen met potentiële nieuwe opdrachtgevers in de laatstgenoemde categorieën zal Akerboom zich presenteren tijdens de Bedrijven Kontaktdagen. SCHEEPSWERF MACHINEFABRIEK GEBR. AKERBOOM B.V. Hoge Morsweg 113 a, 2332 HJ LEIDEN. Assucom Assurantiën Het pand van Assucom Assurantiën aan de Rijnsburgerweg ademt soliditeit, vertrouwen en kracht. Met speelse accentjes die van flexabiliteit, souplesse en vriendelijkheid getuigen. In die opzichten is de behuizing karakteristiek voor de sfeer waarin bij Assucom efficient, klant-gericht en veelzijdig-deskundig wordt gewerkt. Assucom is ontstaan uit een bundeling van verschillende assurantie-kantoren. Zodanig van kracht, slagvaardigheid en doelmatigheid werden verhoogd, zonder het vertrouwde en persoonlijke dat de kleinschaligheid zo charmant maakt, uit het oog werd verloren. De veelzijdige deskundigheid bij Assucom staat buiten kijf. Door zijn 'fiscale achtergrond' is directeur Van Dijk de aangewezen man voor een afgewogen advies op het gebied van pensioenverzekeringen en hypotheken. Mevrouw Hollaar en de heer Van Rijn (voorzien van een 'ijzeren geheugen' dat bijvoorbeeld namen van klanten na jaren van afwezigheid nog feilloos ophaalt) zijn breed en diep thuis in de mogelijkheden die particulieren en bedrijven op verzekeringsgebied hebben. 'Of zouden moeten hebben,' duiden zij op het feit dat in de verzekeringspakketten van zowel particulieren als bedrijven nog veel te 'saneren' valt. 'Verzekeren van de omzet, bijvoorbeeld,' wordt als voorbeeld genoemd. De schade van een calamiteit is dan meestal wel verzekerd, maar het omzetverlies wordt even dikwijls vergeten. Aansprakelijkheid van particulieren is een ander voorbeeld waarop de deskundigen van Assucom vaak onbegrip of onwetendheid constateren. 'In onze aanpak zeggen we duikelijk wat wel verzekerd is, maar ook wat niét is gedekt,' helpt Assucom de beruchte 'kleine lettertjes' definitief de wereld uit. De brede deskundigheid, de uitstekende organisatie waardoor overzichten en vergelijkingen snel en duidelijk kunnen worden geproduceerd maar vooral de vriendelijke, serieus/informele manier van dienstverlening die Assucom hanteert, vormen de spil van alle activiteiten waarmee het bedrijf de klant tegemoet treedt. Een constant groeiend aantal klanten bewijst dat Assucom met die aanpak succes heeft. 'We merken duidelijk dat de klant, bij onverhoopte 'schade', veel baat heeft bij een tussenpersoon die de zaken goed, vlot en netjes regelt, tussen de maatschappijen de verzekerde is een tussenpersoon dat ook pertinent niet weg te denken.' Wie dat in een persoonlijk contact bevestigd wil zien, maakt een afspraak. Via nummer 071-171141 is men daarvan in een handomdraai verzekerd. De bijna onbegrensde mogelijkheden met, op en in de fiere, dubbeldeks salonboot 'Koningin Juliana', varend onder de vlag van rederij De Meren uit Oegstgeest, zijn bij particuliere gezelschappen, verenigingen, bruiloft-vierders en zelfs religieuze groeperingen al jarenlang bekend. Vanuit alle windstreken van het land gaat men graag aan boord van het goed-geoutilleerde vaartuig. Geen wonder: de salonboot is technisch up-to-date met hek- en boegschroef, radar, telefoon, personenliften. Maar vooral het ruime, sfeervolle interieur, de onbegrense horecatieve- en recreatieve voorzieningen, de gastvrije en zorgzame bemanning en een uiterst vakbekwame kapitein die elk Nederlands vaarwater als z'n (overigens droge) broekzak kent, maken een verblijf op de 'Koningin Juliana' tot een lang-heugend genoegen. Tijdens het seizoen dat van eind juni tot ongeveer eind augustus loopt, maken tallozen gebruik van de grote capaciteit van het schip om, vanuit Amsterdam, tweemaal per week de bekende dagtocht naar Avifauna te maken met een tussenstop in Aalsmeer. De 'Koningin Juliana' is echter het hele jaar door beschikbaar voor elk passend gebruik waartoe zeer beslist ook reclameschows, produkt-presentaties, tochten met zakenrelaties e.d. behoren. 'Steeds meer bedrijven ontdekken dat zaken-doen, op het water, vaak sneller in een juiste koers kan worden geleid,' zeggen kapitein en reder. 'Zeker bedrijven vinden het daarbij erg prettig dat we de hele organsatie van zo'n dagtocht of gedeeltelijke dagtocht, voor onze rekening kunnnen nemen. Inclusief het horeca-gedeelte. De bestemming van de tocht kan men ook helemaal zelf bepalen. Hoewel je natuurlijk rekening moet houden met brug-ensluistijden.' Zakelijke- of particuliere gezelschappen merken dat men aan boord van de 'Koningin Juliana' sneller en hechter 'tot elkaar komt'. De gastvrijheid die men ervaart is daar een oorzaak van, maar eveneens het (plezierige) gevoel dat men allemaal in hetzelfde schuitje zit. Wie dat gevoel wil ervaren belt gewoon voor een beslist-vrijblijvende, bezichtiging. Het nummer is: 071-170112; tijdens het seizoen tevens: 020-179353. Paul Voshol, Rijnsburg De even vaste als vaardige hand waarmee Rijnsburger Paul Voshol al ruim 10 jaar de fraaiste realistische illustraties, decoraties en taferelen met de penseel in beeld brengt, hebben hem een schat aan ervaring en terecht een huizenhoge naam en faam bezorgd. Die verworvenheden plus het feit dat zijn 'vaste hand' ook in figuurlijke zin aanwezig bleek, maken het niet verwonderlijk dat de stap naar het zelfstandig ondernemerschap zo'n ruime twee jaar geleden werd gezet. Met 'vaste hand' leidt Paul Voshol zijn gelijknamige bedrijf voor belettering en decoratie naar constante groei, voornamelijk veroorzaakt door de beste vorm van reclame die men zich maar kan wensen: recommandatie. 'Mijn werk levert me steeds meer werk op', verwoordt Voshol kort maar duidelijk. Met penseel, kwast en fijnroller verricht Paul Voshol imponerende staaltjes vakwerk. Woonachtig en werkzaam in het bloemendorp Rijnsburg, is het niet verwonderlijk dat de ondernemer vooral in de bloemenwereld, illustratief, buitengewoon thuis is. Elke bestaande bloem heeft Voshol in zijn loopbaan al zo vaak en al zo indringend in beeld gebracht, dat een voorbeeld al bijna niet meer nodig is. Hij schildert bloemen in alle vormen, standen, situaties en schikkingen praktisch uit het hoofd. Zonder vanzelfsprekend in een routine te vervallen. Elke bloem is immers weer anders, ondanks het feit dat ze er op het oog per soort hetzelfde uitzien. Projectborden Bloemen en bloemdecoraties (op de bekende auto's bijvoorbeeld) zijn de treffende start geweest voor de bloeiende gang van zaken die het bedrijf van Paul Voshol momenteel doormaakt. De decoratieve vaardigheden zijn inmiddels al lang niet meer tot de bloemenwereld beperkt gebleven, maar zijn doorgedrongen tot het gehele bedrijfsleven. De vele tientallen vierkante meters grote borden waarmee nieuwbouwprojecten worden aangekondigd, zijn vaak van Voshol's hand. Vele van de zogenaamde sandwichborden, aanbiedingsborden, menukaarten e.d. in bedrijven komen bij het bedrijf in het Bedrijvencentrum Flora (schuin tegenover de nieuwe veiling Flora in Rijnsburg) vandaan. Talloze panden zijn door Voshol's onderneming van markante belettering en decoratie voorzien en datzelfde geldt voor een groot aantal bedrijfswagens dat de streek doorkruist. De fraaie belettering, belijning, logo-plaatsing en eventuele decoratieve illustraties worden in groeiende mate aan Voshol toevertrouwd. Die daardoor een actieve steen bijdraagt aan een fleuriger beeld op de regionale wegen. Computer 'Voor belettering, belijning en uitvoering van logo's ben ik al heel snel na de start van m'n bedrijf overgegaan op computerisering. Er is tenslotte gerichte apparatuur verkrijgbaar waarmee je elke letter, elk gewenst beeld door de computer uit elk gewenst materiaal kunt laten snijden of op elk gewenst materiaal kunt laten aanbrengen', verklaart Paul Voshol de entree van de automatisering in zijn ambachtelijke branche. 'Door die computer-gestuurde apparatuur kunnen we efficiënt en veelzijdig inspelen op elke beletterings- of belijningsbehoefte. Snel, strak, netjes err in elke gewenste grootte kunnen we nu letters en logo's leveren. Geschikt voor borden, ruiten, daklijsten, auto's... noem maar op. Vanzelfsprekend uit materialen die de invloed van klimatologische of bedrijfs-specifieke omstandigheden goed en langdurig kunnen weerstaan'. Spoed Hoewel de computer-gestuurde apparatuur veel arbeids-intensief werk uit handen neemt, is de juiste bediening van dergelijke apparatuur wel degelijk specialistisch werk. Gevoel voor verhoudingen, vormtechnische kennis en enige typografische kennis is onontbeerlijk om met de juiste instelling en motivatie achter de apparatuur plaats te nemen en vooral om met verantwoord resultaat de gewenste opdrachten te vervullen. 'Goede medewerkers vinden is een moeilijke opgave', verzucht de ondernemer dan ook, die echter door lofwaardige eigen inzet en met werkweken van rond de 80 uur en vaak meer, in staat is een groeiende stroom opdrachten goed en op tijd af te leveren. 'Dat kost vaak wat moeite', zo bekent Voshol, 'maar je weet in deze business dat je altijd pas in het laatste stadium wordt ingeschakeld. Je hebt dus eigenlijk altijd klussen die met spoed gedaan moeten worden. Dat vind ik wel eens jammer, maar aan de andere kant went 't ook. Ik laat m'n werk daardoor zeker niet in negatieve zin beïnvloeden en ik mag dan korte nachten maken, maar ik slaap bést'. Hoewel Voshol zijn werkzaamheden vaak op de vierkante centimeter uitvoert, heeft zijn bedrijf zich vanaf de start stormachtig in oppervlak uitgebreid. 'Dat klinkt misschien wel raar', zo legt hij uit, 'maar als ik een projectbord van 80 vierkante meter moet maken en tegelijk drie trucks moet beschilderen, moet dat wel binnen gebeuren en heb je veel oppervlak nodig om efficiënt te kunnen werken. Je moet natuurlijk niet eerst het één aan de kant zetten om het ander te kunnen doen. Vandaar de snelle uitbreiding naar een bedrijfsoppervlak van 250 vierkante meter en binnenkort een nieuwe uitbreiding naar 500 vierkante meter'. Stand Door ambachtelijk vakmanschap op de juiste wijze aan te vullen met de mogelijkheden die zijn vakgebied op het vlak van automatisering en efficiency biedt, weet Paul Voshol met veel ondernemingsgevoel een uiterst gewaardeerde combinatie te maken in zijn gespecialiseerde vorm van dienstverlening. In een ruime stand tijdens de Bedrijven Kontakt Dagen op 18 en 19 maart in Leiden, brengt Paul Voshol die combinatie op imponerende wijze in beeld. Bezoekers zijn er welkom voor een impressie van alle mogelijkheden, maar ook voor een indruk over de verstrekkende service en begeleiding die Paul Voshol in het voorbereidende stadium biedt. Wie de beurs onverhoopt moet missen, kan ook op andere dagen bij Paul Voshol terecht. Via nummer 01718/27606 noteert Voshol graag de naam in zijn agenda. In een fraai-gestyleerd handschrift. Dat spreekt vanzelf. Aannemersbedrijf Jobo, Leiden: "Onze kracht schuilt in onze flexibiliteit. Wij doen alles, of het nu nieuwbouw, verbouw, renovatie of onderhoud is". Direkteur Boy van Dijken bedrijfsleider T. Schrijvers van aannemersbedrijf Jobo benadrukken het veelzijdige karakter van de onderneming. Jobo werd twaalf jaar geleden door Van Dijk opgericht en is in die jaren uitgegroeid tot een modern en efficiënt werkend bedrijf dat 25 man in dienst heeft. Het waren vooral kleine karweitjes waar Jobo zich in de beginjaren mee heeft beziggehouden. Hoewel de vaklui van Jobo zich voor de kleinschaliger opdrachten natuurlijk 'niks te groot voelen, deinst het aannemingsbedrijf er zeker niet voor terug om ook grote projekten ter hand te nemen. "We willen best nog wel een raampje afschuren. Dat beschouwen we als een stukje serviceverlening. Maar dat betekent niet dat we nog steeds dat klusjesbedrijf van vroeger zijn. We bouwen net zo goed een grote fabriekshal", aldus Boy van Dijk. Jobo heeft in Leiden en omgeving inmiddels heel wat projekten op zijn naam staan. Het is verantwoordelijk voor de renovatie en het groot-onderhoud van woningen in de Leidse Kanaalstraat en Dozystraat, de nieuwbouw van verschillende bedrijfspanden in De Waard en tal van nieuwbouwwoningen. Op dit moment bouwt Jobo onder meer een ambulance voor de gebroeders de Jong en brengt het geluidsisolerende Van Lierop Zoon, impregneerbedrijven: Wie denkt dat doktoren niet kunnen of mogen huilen, is bij Van Lierop en zoon aan het verkeerde adres. De 'houtdokter' (die eigenlijk hout-specialist moet heten) kan soms wel degelijk bijna stromen tranen huilen. 'Dóódzonde toch als er 100% houten kozijn wordt weggesmeten terwijl er hooguit 10% is aangetast', omschrijft de heer Van Lierop een emotioneel moment dat hem wel eens treft. Hout behoeft onderhoud. Daar kan geen mens omheen. Hout heeft, als levend en sfeervol materiaal, een reeks van specifieke voordelen, maar daar staan wat specifieke 'nadelen' tegenover. Datzelfde geldt echter net zozeer voor hout-alternatieven in de vorm van metaal-legeringen of in de sythetische sfeer. Hout is een schitterend bouw- en constructiemateriaal, maar je moet 't onderhouden. Boktor, zwam, schimmel of houtworm kunnen hout grondig vernielen. Hout moet je daarom verduurzamen; beschermen en onderhouden. Dat geldt voor vurensoorten, grenen soorten, maar dat geldt ook voor dat peperdure hardhout,' zo spreekt de vakman in Van Lierop. Wie hout een langer leven wil geven of hout opnieuw een gezond leven wil geven, is bij Van Lierop Zoon aan het juiste adres. Het bedrijf houdt zich al meer dan een kwart eeuw specialistisch bezig met hout-bescherming en hout-herstel. Hele monumenen zijn door het bedrijf van een wisse instorting gered, maar al evenzeer hebben de specialisten van het bedrijf al talloze particulieren het dak boven het hoofd behouden of unieke houten museumstukken voor een verval-tot-molm behoed. Het constante streven van de Alphense onderneming aan de Kalkhovenweg 48 naar nóg beter en nóg perfecter heeft geleid tot een beschermingsmethodiek voor hout in constructies. Via een ingenieus en goedkoop injectiesysteem wordt daarbij een milieuvriendelijk middel, via speciale, dunne injectiepluggen, nabij verbindingspunten in het hout gespoten. Door de, met een handpompje, opgewekte injectiedruk verspreidt het middel zich in de vezelrichting zo'n 15 cm. naar twee kanten. Succes verzekerd. Ook voor de handige mens die, deskundig door Van Lierop geïnstrueerd en uitgerust, zélf die klus wil klaren. Op 18 en 19 maart toont Van Lierop in Leiden hoe breed en veelzijdig een specialisme kan zijn. Wie dat op een ander moment wil horen, belt. Via nummer 01720/44836 maakt de 'houtdokter' graag een afspraak voor een vrijblijvend consult dat piet in het ziekenfondspakket is opgenomen. Dat eerste concult is dan ook kosteloos. voorzieningen aan bij woningen nabij de Churchillbrug en de Morsweg. Nieuwbouw-Hofje Bijzonder fraai is de restauratie van het Samuel de Zonhofje in de Douzastraat. Jobo gaat zich echter ook bezig houden met de nieuwbouw van een elftal premiekoopwoningen aan het Utrechtse Veer, die, geheel in eigen beheer, als een hofje neergezet zullen worden. Onderhoud Jobo heeft met de gemeente Leiden contact voor het onderhoud van verschillende objekten. Ook de gemeente Zoeterwoude heeft het bedrijf met het onderhoud van haar bezittingen belast, evenals de Nederlandse Spoorwegen met betrekking tot haar panden in het rayon Leiden. Verder worden ook veel studentenhuizen door Jobo onderhouden. Om dat werk zo efficiënt mogelijk te kunnen uitvoeren, heeft het bedrijf een zevental gele Mercedesbusjes door de stad rijden, voorzien van alle benodigde materialen en de modernste outillage. Tal van voorkomende onderhoudsproblemen kunnen zo snel en doeltreffend uit de wereld worden geholpen. En Jobo hoeft daarbij geen beroep te doen op onderaannemers, want het aannemersbedrijf kan voor de onderhoudswerkzaamheden geheel op eigen vakmensen terugvallen. Nieuw pand "Dat wij geen verloop onder onze cliënten hebben, bewijst dat zij tevreden moeten zijn", aldus bedrijfsleider Schrijvers. Die klanten zullen nog voor de bouwvakvakantie nóg beter geholpen kunnen worden. Want dan betrekt het bedrijf een gloednieuw en ruim bedrijfsgebouw aan de Admiraalsweg 4 in het industriegebied De Waard. Voor die tijd is Jobo nog te vinden op het adres Hogewoerd 189 in Leiden, telefoon 071-123594.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 45