'Ons modegevoel moet scherper ontwikkeld zijn' 'De dealer verleent glans aan het imago van het merk' Het gaat erom naar de nering de zonwering te zetten Maarten van der Putten: 'Representatief vervoer is veel méér dan een prachtige auto' GT FASHION: 'De klant is hier letterlijk Uitzendorganisatie Manpower, Leiden 'De relatieopbouw is voor ons het voornaamste' Rob Gorris 'Het is een bekende uitspraak dat een keten net zo sterk is als de zwakste schakel. Het is daarom zaak in de hele keten tussen de ontwikkeling en produktie van een auto tot en met het plezier dat de uiteindelijke eigenaar eraan moet beleven, geen zwakke schakels voorkomen. In dat gebeuren heeft de dealer een gewichtige rol. Het imago van het merk krijgt daar een aanzienlijk deel van z'n glans'. De heer Gorris junior, mede-directeur van 't gerenommeerde BMW-dealersbedrijf aan de Leidse Hoge Rijndijk weet het belang van de dealer voor een automerk elegant te schetsen. Geen wonder: wie zich met BMW mag bemoeien heeft kijk op stijl, elegance en distinctie. Heeft voorts kijk op auto's die ingetogen klasse combineren met boven-modale sportieve eigenschappen, geavanceerde techniek en een betrouwbaarheid die tegen veel meer dan één eigenaar is bestand. De ingetogen kracht en stijl van BMW spreken een groot doch specifiek type automobilisten aan. Mensen die zich stijlvol en 'sans soucis' per auto op weg willen begeven. Onderhoud of reparatie aan hun voertuig dient zich dan ook in dezelfde sfeer te voltrekken: snel, goed en betrouwbaar. Bij Rob Gorris weet een hecht team, hoog-gemotiveerde vakmensen al meer dan twintig jaar wat er van hen wordt verwacht. De adviezen op het gebied van verkoop uit het brede en diepe BMW-assortiment, de service-activiteiten met betrekking tot lease, verzekering en betaalmogelijkheden en vooral de technische faciliteiten voor onderhoud of reparatieal die activiteiten zijn bij Rob Gorris op indrukwekkende manier georganiseerd, bemand met voor hun specifieke taken berekende medewerkers en omgeven door de gespecialiseerde apparatuur en middelen die nodig zijn om de taak voortreffelijk te kunnen vervullen. Het is die aanpak en filosofie die van BMW-dealer Rob Gorris een DIJK van een BMW-dealer maken. Zodat het tevens geen twijfel lijdt waar het wereldmerk BMW regionaal z'n glanzende imago vandaan heeft. Oudshoorn en Van Egmond: Natuurlijk is het belangrijkom een woning of bedrijfspand van zonwering te voorzien. Juist omdat we hier niet al te royaal met zon worden bediend, moet je van zonneschijn comfortabel kunnen genieten; op de manier en op de plaats waar het ieder het best uitkomt. 't Is geen verrassing om een dergelijk betoog te vernemen uit de mond van een uiterst gemotiveerde medewerkster van Oudshoorn en Van Egmond. De onderneming bestaat immers van de verkoop, installatie en (eigenll produktie van zonwering, rolluiken en dekkleden. Het bedrijf onderscheidt zich echter in uitermate gunstige zin door de hoge motivatie in alle activiteiten en het aanstekelijke vertrouwen in de hele uitgebreide lijn van artikelen en diensten. Het Katwijkse bedrijf levert vanuit een groot, modern bedrijfsonderkomen in 't Heen niet alleen véél, maar vooral uitstekende zonweringsartikelen en rolschermen. Produkten met een lange levensduur die hun taak eigenlijk probleemloos en comfortabel vervullen. De torenhoge kwaliteit van de eigen fabrikaten en de installatie ervan, wordt door Oudshoorn en Van Egmond scherp bewaakt en zorgvuldig gekoesterd. Waarmee een fiks deel van een imposante reputatie is verklaard. Een niet onbelangrijk deel van de uitstekende naam verwerft de onderneming zich door de hoge graad van vakkennis die bijna dagelijks resulteert in efficiënte oplossingen voor specifieke, vaak redelijk-ingewikkelde problemen die het bedrijf in haar vakgebied tegenkomt. De enorme veelzijdigheid van het assortiment, die in de showroom goed tot uiting komt, biedt Oudshoorn en Van Egmond de gelegenheid adviezen te geven die passen bij ieders smaak, ieders stijl en ieders woning. 'Wat dat betreft zijn we nog veelzijdiger dan ons assortiment breed is', zegt Ria Kromhout. 'We zetten voor iedereen de zonwering naar de nering. Op die manier slagen we er altijd in smaak, stijl en doelmatigheid te combineren met onze produkten voor zonwering in de woning of aan de buitenkantervan'. De fabriek is gevestigd aan de Lageweg 23 te Katwijk, telefoon: 01718-22731. 'In principe is het betrekkelijk eenvoudig om met een mooie wagen bij een bedrijf voor te komen rijden. De kunst is echter dat op elk gewenst moment te doen, dat te blijven doen en om de juiste mensen te vinden die dat kunnen doen. Wat ik maar wil zeggen: representatief vervoer voor bedrijven, mensen uit de diplomatieke dienst, kortomvervoer op niveau voor mensen die dat wensen of voor wie dat gewenst wordt geacht, is een kwestie van de juiste mentaliteit. Dit bedrijf biedt die mentaliteit in feite al vanaf het begin van deze eeuw.' Op een hechte, uiterst gezonde basis bestaande uit personenvervoer op afroep of afspraak (taxi-vervoer, groepsvervoer, vervoer tijdens begrafenis of huwelijk) bouwt de firma Van der Putten uit Lisse onverdroten voort aan de uitbreiding van de al bestaande indrukwekkende naam, faam en reputatie. De traditionele sectoren ondergaan voortdurend bijstelling, verfijning en verbetering. Maar het bedrijf schuwt nieuwe initiatieven zeker niet. 'Stijl, gevoel voor klasse en niveau doet weer opgeld,' constateert Maarten van der Putten, een van de directeuren van het bedrijf. 'Daarop zijn wij al een tijd geleden ingesprongen met ons 'representatief vervoer' met Cadillac-limousines, Chevrolets en Mercedesen. Wie stijlvol vervoerd wil worden of mensen stijlvol wil laten vervoeren, kunnen wij perfect van dienst zijn met tot in de puntjes verzorgde, uiterst luxueuze, uiterst representatieve wagens. Met telefoon, airco e.d. maar vooral: met zeer voorkomende mensen aan het stuur die niet alleen weten hoe ze met zo'n auto ij moeten omgaan, maar vooral weten hoe ze met mensen moeten omgaan.' Aldus de heer Van der Putten. Met het representatieve vervoer richt het Lissese bedrijf zich natuurlijk primair op bedrijven. Halen en brengen van relaties, vervoer tijdens oriënterende bezoeken, sightseeing, zorgenvrij vervoer tijdens het enterfainen van relaties... bij dat soort gelegenheden kan Van der Putten compleet en stijlvol van dienst zijn. voor een oriënterend gesprek over de verrassend-veelzijdige mogelijkheden van een verbluffend-veelzijdig wagenpark, maakt de heer Maarten van der Putten (02521 -13213) graag tijd vrij. Een gesprek zal zeker niet worden gestoord door voorbij-rijdende auto's. De wagens van Van der Putten rijden immers niet: ze zweven. Het Rijpweteringse echtpaar Ram, samengesteld uit heer G en dame T - vandaar de naam - houdt zich buitengewoon bezig met mode. Da's op zich niet zo bijzonder, hoewel GT-Fashion het zichzelf niet makkelijk maakt om het de uitgebreide klantenkring opvallend naar de zin te maken. QJ Fashion houdt alle elementen uit de mode-keten (ontwerp/stoffen - inkoop/produktie en verkoop) in eigen hand. Het bedrijf is daardoor in staat de collecties snel en slagvaardig aan te passen aan de smaak en de mode, maar maakt het zich door die aanpak dus bepaald niet makkelijk. Om nü met de juiste modellen en kleuren te komen, betekent immers al een jaar geleden weten wat er moet gaan gebeuren. Al jarenlang weet GT Fashion de keuze echter met praktisch feilloze precisie exact op de kritische smaak van de dames af te stemmen. Dat, plus het redelijk-unieke verkoopsysteem dat het bedrijf hanteert, rechtvaardigt de stelling dat GT Fashion zich op een bijzondere wijze, bijzonder intensief met mode bezighoudt. 'Ons modegevoel moet inderdaad wat scherper en alerter zijn dan van een bedrijf dat prêt-è-porter - kant en klare collecties - van producenten koopt. De inkooptermijn ligt inderdaad zo'n halfjaar vóór het betrokken seizoen. In ons geval kun je daar nog eens zo'n zes maanden bij optellen. Grofweg moeten wij een jaar tevoren weten wat we gaan brengen'. Chique-sportief GT Fashion brengt sportieve damesmode met een wat verholen, maar desondanks nadrukkelijk aanwezige 'chique' uitstraling. Ontwerp en primaire stofkeuze zijn het graag-betreden terrein van dame T., terwijl de bepaling van de hoeveelheden en de planning en organisatie van produktie en verkoop vooral het terrein is van heer G. Party-systeem 'Onze collecties, waarvan we er per jaar zo'n 3 of 4 hebben, worden verkocht bij de klanten thuis', licht het echtpaar het bijzondere verkoopkanaal van hun bedrijf toe. We hanteren een soort party-systeem zoals dat ook wel met cosmetica gebeurt of met huishoudelijke goederen. Belangstellenden worden door een consulente van ons benaderd (of andersom) en op een afgesproken tijdstip komt onze consulente met een - op smaak en maat aangepaste - collectie mode bij de gastvrouw thuis, 't Is dan de bedoeling dat de gastvrouw voor een gezelschap dames heeft gezorgd, waardoor er in een gezellige, ongedwongen en huiselijke sfeer een soort privé modeshow plaatsvindt, waarin de bezoekende dame mannequin zijn voor henzelf. Dat systeem werkt heel plezierigzowel voor ons als voor de belangstellende dames'. Verkoopdwang of afspraken over een minimaal-te-verkopen hoeveelheid mode, zijn in de werkwijze van GT Fashion volstrekt onbekend. 'Natuurlijk vinden we het jammer voor ons en voor onze consulente als er op zo'n avond maar weinig wordt verkocht. Maar een goede relatie met onze klanten staat voorop. Volgende keer beter, denken we dan maar. En dat komt in negen van de tien gevallen ook uit', redeneert het echtpaar met verfrissende openheid. Door de korte, uiterst directe verbindingen tussen GT Fashion en haar consulentes, kunnen gebruikelijke veranderingen, ruil-orders of nabestellingen razendsnel worden uitgevoerd. Maar ook de collectie in z'n totaliteit kan, door een voortreffelijke samenwerking met twee (Nederlandse) mode-ateliers, snel en slagvaardig worden aangepast aan de grillige koers die de modieuze dames door de tijden heen hebben bewandeld en altijd wel zullen blijven bewandelen. Het pleit voor de capaciteiten als ontwerpster van de vrouwelijke helft van GT Fashion dat ze goed in staat is die grillige lijnen te blijven volgen en vooral te voorspellen. 'De kwaliteit, het modieuze niveau, de combinatiemogelijkheden en natuurlijk het aantrekkelijke prijsniveau van onze collecties spreken onze cliënten sterk aan. Die elementen gevoegd bij de huiselijke, wat feestelijke sfeer, het feit dat men niet 'naar de stad' hoeft en onze verregaande service, vormen de basis van de goede naam die we in een groot gebied van de Randstad hebben opgebouwd. We bieden de mogelijkheid om mode te verkrijgen die in alle opzichten vergelijkbaar is met het aanbod via de mode-zaken. Alleen qua prijs liggen onze collecties eigenlijk altijd wat gunstiger,' vat het echtpaar hun veelzijdige inspanningen kort samen. Net als die omroeporganisatie komt GT Fashion dus naar u toe. Misschien iets minder swingend, maar daarvoor des te modieuzer en zeker niet minder vriendelijk en goed-gehumeurd. GT Fashion zetelt in Rijpwetering, maar één van de ruim 30 consulentes zit vast dichterbij dan u denkt. Via nummer 01712/8581 weet U snel hoé dicht precies. Centraal Rijnlands Assurantie Bedrijf CRAB: Het streven naar maatwerk-per-individuele-klant plus de pertinente wens een compleet pakket te bieden van perfect op elkaar afgestemde vormen van dienstverlening, verklaren een deel van de onstuimige groei die het Centraal Rijnlands Assurantie Bedrijf sinds 1942 te zien heeft gegeven. Die groei heeft momenteel een uiterst gezo.nde, veelzijdig-operende Holding opgeleverd waarin de specifieke identiteit van particulier, bedrijf of organisatie wordt gekoesterd met persoonlijke aandacht, meer dan attente service en een uiterst hoog niveau aan deskundigheid en ervaring door een directie en medewerkers-team vol dynamiek, ambitieus élan en dito motivatie. CRAB is een holding met vier werkmaatschappijen, waarin de hoofd-activiteiten van het bedrijf organisatorisch zijn ondergebracht. Mag deze gestructureerde opzet op papier doen denken aan activiteiten die los van elkaar worden beoefend, is dat een gedachte die door de dagelijkse CRAB-praktijk ogenblikkelijk en overduidelijk wordt tegengesproken. Zeker, op het gebied van assurantiën en onroerend goed hebben de vier maatschappijen natuurlijk hun diepe, specifieke kennis in huis, maar de kracht van CRAB schuilt nu juist in de perfecte onderlinge coördinatie en afstemming van de verschillende werkzaamheden. Voor iedere, individuele klant van CRAB betekent dat: overzicht en duidelijkheid op een breed gebied, besparing van tijd en kosten, deskundige en persoonlijke aandacht van 'eigen' CRAB-deskundigen en een flexibele slagvaardigheid die maar weinigen kunnen bieden. 'CRAB heeft het voorrecht van volmacht,' verklaart de heer F.H. van der Horst jr. de verkwikkende snelheid die CRAB in haar handelen kan leggen. 'Voor vier van de grootste Nederlandse maatschappijen bijvoorbeeld, mag CRAB op het gebied van verzekeringen zelf de beslissingen nemen. Beslissingen op het gebied van acceptatie, maar ook beslissingen op het gebied van schade, zoals bijvoorbeeld de schade-taxatie en dus de schade-uitkering. Dat scheelt een aanzienlijke hoeveelheid tijd. Dus geld,' zo voegt het directielid van CRAB daar aan toe. Het complete pakket dienstverlening dat CRAB op één adres beschikbaar heeft, omvat alle verzekeringen, pensioen en lijfrente adviezen alsmede fiscaal-juridische adviezen. In de onroerend goedsector is CRAB deskundig actief als beëdigd makelaar/taxateur en derhalve uiterst vakkundig gericht op aan en verkoop van (bedrijfs)panden, taxaties, hypotheken, financieringen en het beheer van woningen, panden of LD Cl -H,K L -GETN G OE Manpower is niet voor niets het grootste uitzendburo ter wereld. 'Bij ons zijn bedrijf en uitzendkracht even belangrijk', stelt Paula Wortmann, manager van de afdeling administratieve en medische beroepen. Simon Ciere, die de afdeling techniek en engineering coördineert, beaamt dit: 'De relatieopbouw is bij ons het voornaamste.'. Concreet betekent dit dat men probeert uitzendkrachten goed in te schatten, onder meer door een interview dat qua diepgang vergelijkbaar is met een sollicitatiegesprek, en met name in de administratieve sector door middel van tests. Daarnaast gaat men op bezoek bij bedrijven om de sfeer te proeven zodat met nog meer zekerheid bepaald kan worden dat de juiste persoon op de juiste plek komt. Wanneer een uitzendkracht geplaatst wordt, begint de begeleiding. Manpower vraagt uitzendkracht en bedrijven immers geregeld naar de wederzijdse bevindingen. 'Voor kritiek moet ruimte zijn bij een beoordeling, maar voor waardering wel degelijk ook', vindt Paula. 'Uitzendkrachten werken vaak verschrikkelijk hard. Wij verstrekken getuigschriften die door de klant zijn ondertekend en voor bijzondere prestaties loven we een 'Oscar' uit, een zilveren Pierre Cardin speld of hanger met het Manpower logo'. Manpower zelf is evenmin bang om zich bloot te stellen aan kritiek. Bedrijven krijgen de gelegenheid om een kwaliteitsbeoordeling te geven over de •samenwerking met Manpower. Dat deze 'Amerikaanse' manier van werken ook in Nederland aanslaat, is inmiddels wel gebleken. Informatie kan gericht worden aangevraagd bij: Manpower, afdeling administratief/medisch, Paula J.M. Wortmann, Schipholweg 100,2316 XD Leiden, 071-218881 en bij Manpower, afdeling techniek/engineering, Simon Ciere, Diefsteeg 3,2311 TS Leiden, 071-131441. complexen. Waarbij de Nederlandse grenzen de activiteiten van CRAB geen halt toeroepen. Tot ver in Europa bevestigt CRAB iedere dag weer de gedegen reputatie van 'all-round deskundige in dienstverlening' die het bedrijf zich heeft verworven. 'Een "activiteit waarop we momenteel wat nadruk leggen, is onze kredietverzekering,' brengt de heer P.A. van Basten naar voren. Binnen CRAB is Van Basten een van de experts op onroerend goedgebied en dat van hypotheken en financieringen. 'Naar ons idee weten nog te weinig ondernemers en ondernemingen dat ze het financiële risico dat in hun debiteurenbestand zit opgesloten, kunnen verzekeren. Op een nétte maar doeltreffende manier kunnen verzekeren. Vaak is het immers zo dat, op het moment dat een debiteur een dubièuze debiteur wordt - of erger - meteen de harde lijn wordt gevolgd om de vordering binnen te krijgen. De verzekeringsvorm die CRAB biedt is beslist uiterst effectief, maar wel een stuk eleganter en representatiever qua aanpak een methodiek'. Elegant en representatief maar opnieuw tegelijk efficiënt en slagvaardig is de service die de klant ontmoet als er adviezen moeten komen; keuzes aan de orde zijn. 'Optimale afstemming en dus een perfect, op maat gesneden advies, kunnen we het best geven als ons een totaal-inzicht in wensen en mogelijkheden wordt gegund,' leggen de heren uit. 'Maar ook op specifieke deelgebieden kan CRAB snel en deskundig duidelijkheid bieden. Om vervolgens een heel gericht advies te geven.' Door het grote overzicht dat CRAB heeft over het hele gebied van assurantiën en onroerend goed, kan het bedrijf maatwerk leveren. Maatwerk waarin alle onderdelen perfect-passend op elkaar zijn afgestemd en door de constate begeleiding van gemotiveerde CRAB-medewerkers ook perfect op elkaar afgestemd blijven. 'We zijn er direct als de klant ons nodig heeft, 'stellen de heren Van der Horst en Van Basten gedecideerd. 'De klant is hier daarom letterlijk, figuurlijk en compleet onder de pannen,' voegen ze daar aan toe met een ludieke woordspeling en een blik op het pannedak dat het markante pand aan de Rijnsburgersingel 56 bekroont. Tijdens de bedrijven kontaktdagen is CRAB aanwezig. In een stand met hoekige vormen. Eigenlijk is dat niet juist. De all-round dienstverlening van het bedrijf zou met een ronde stand passender zijn gekarakteriseerd.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 44