mm iwi «li a iS 'Kritiek op Kraay leefde al een tijd' Veld van Malmö is goed bespeelbaar Hofman uit de basis Weer dode in rally S v"BERNARDUS zoekt Technisch manager op non-actief LUGDUNUM OLYMPIA EEN JEUGDTRAINER ZATERDAG 14 MAART 1987 SPORT PAGINA II (On)Gezond 'Medaille-delver' Han Kulker woont sinds twee jaar in Leiden. Bij gebrek aan een kooklustige vriendin gebruikt de atleet zijn maaltijden bij het eetcafé De Ille gale. Sinds Kulker het etablisse ment aan de Hooigracht binnen stapt. is zijn sportieve ster een aardig stukkie gerezen. Met an dere woorden: wat De Illegale klant-Kulker voorschuift, kan toch moeilijk als slecht worden gekwalificeerd. Bram Wassenaar heeft daar zo z'n eigen mening over. De atle- tiektrainer is voedseldeskundige en vindt de eetgewoonte van Kulker slecht. Wassenaar vindt het maar niets dat z'n pupil z'n maaltijden gebruikt in gelegen heden als De Illegale. Carola en Tjeerd Pasma, uitbaters van het restaurant, zijn het daar niet "Wassenaar scheert alle eetca fés over één kam. Hetzelfde is zeg gen dat alle Turken slecht zijn. Han Kulker is alleen maar beter gaan presteren, dus het valt nog al mee met de kwaliteit van het eten", stelt eigenaresse Carola Pas- ma. Ze doet Wassenaar het vol gende voorstel: "Hij moet maar eens een keer komen eten. Kan-ie proeven hoe het is. Ik kan 'm verzekeren dat het gezond voedsel is wat we hier serveren. Groenten bijvoorbeeld blijven nooit te lang liggen. Bin nen een kwartier staat er weer een nieuwe bak. De vitaminen blijven zodoende bewaard, de groenten raken nooit doordrenkt omdat het te lang warm wordt gehouden. We geven er meestal frites bij. maar dat is hetzelfde als aardappels met een schep jus. Daarnaast serveren we altijd rauwkost. Dus Wassenaar kan niet zeggen dat wij ongezond voedsel serveren". De Voorschotenaar wordt voor een proefsessie spoedig ver wacht in de eetgelegenheid aan de Hooigracht. Zwarte schaap Op vijf dagen na heeft de KNVB een halfjaar nodig gehad om uit spraak de doen in de zaak Zwar te Wolf-Ceverbo. De wedstrijd moet worden overgespeeld. Waar en wanneer is nog onbe kend. Even een geheugensteun tje: op 17 september 1986 eindig de het duel in een 5-2 overwin ning voor de Leidenaars, die ech ter in Robert de Roo een onge rechtigde speler in hun midden hadden. Twee seizoenen eerder kwam De Roo uit voor Ceverbo en coach/sponsor Jan Huijser keek raar op toen hij de r teel geblesseerde voetballer in het groen wit van ZW zag ballen. Waarna Ceverbo de zaak vervol gens aankaartte bij de afdeling Rotterdam, de 'organisator' van de inter-regionale competitie. Dat competitieleider Stoppe lenburg en consorten er vervol gens 179 dagen over hebben ge daan om tot een uitspraak te ko men, is nogal opzienbarend Vooral tegen de achtergrond van de uitspraak die Stoppelenburg vorige week deed over het ge staakte duel De Maas - Bax. Bin nen een week werd toen bepaald dat de wedstrijd moest worden overgespeeld. Een datum had Stoppelenburg ook al geprikt: 30 maart. Dat op die dag de Leidse bekerfinale wordt gespeeld (Bax is halve finalist), doet op dit mo ment even niet ter zake. Volgens de Haagse afdelingsadministra teur Beije heeft Stoppelenburg overigens z'n mond voorbij ge praat: Het staken van De Maas - Bax is een zaak voor de tuchtcommis- sie. Die bepaalt of er wordt over gespeeld en niet Stoppelenburg" Hij heeft in de kwestie Zwarte Wolf evenmin volgens de wetten der logica, gehandeld. Een staal tje van bureaucratie, langs-el- kaar-heen-gepraat en een ge brekkige kennis van de regle menten bij bondsbestuurders leidde ertoe dat deze zaak een half jaar op de stapel lag van di verse KNVB-bureaus in Zuid- Holland. Het was een misvatting van Stoppelenburg dat de klacht door de tuchtcommissie behan deld moest worden. Met artikel 54 van het reglement in de hand had de Rotterdammer al na een minuut tot een uitspraak kunnen komen. Zwarte Schaap (2) Een heuse advocaat uit Zeist, meester Jansen, bepaalde deze week dat de tuchtcommissie niets met de kwestie heeft te ma ken. Voor de zoveelste keer moest het dossier vanuit de straf kamer in Den Haag weer worden teruggestuurd naar het bureau van Stoppelenburg. Die door z'n eigenzinnige manier van hande len de woede heeft gewekt van de Afdeling Leiden. Stoppelen burg schuift de schuld door naar de tuchtcommissie: Maar het was toch geen zaak van de tuchtcommissie? Stoppe lenburg: "Wat? Het is wel een zaak voor de tuchtcommissie. Zij hebben be paald dat de wedstrijd moet wor den overgespeeld". redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Of Kulker nu wel of met gezond eet in De Illegale, mag zijn trainer Bran ken. Maar zolang de Leidse middenlange afstandloper de trofee behorend bij de verkil van het jaar met gemak de hemel in heft. lijkt er geen reden tot ongerustheid. Geen wonder dat niemand door de bomen het bos nog ziet. Wat voor de ene KNVB-bestuur- der wit is, is voor de ander zwart. Wie spreekt er nu de waarheid? Het zal Wim van Duivenbode. zaalvoetbalvoorzitter van de Af deling Leiden een zorg zijn. Hij is deze kwestie spuugzat: "Het heeft veel te lang geduurd. De zaak moet worden gesepo neerd", stelde Van Duivenbode don derdagavond voor in de be stuursvergadering van de Leidse afdeling. De praeses legt uit "Stoppelenburg heeft mij in ja nuari verteld dat de wedstrijd moet worden overgespeeld. Daar heb ik in principe geen proble men mee, want De Roo was onge rechtigd om te spelen. Maar nie mand heeft officieel iets gehoord Er is nog steeds geen datum be paald voor de wedstrijd. Dat is je reinste competitievervalsing. Er zijn nog drie wedstrijden te spe len. Als deze zaak nog langer wordt opgehouden, dan is de competitie afgelopen. Volstrekt belachelijk natuurlijk. Daarom heb ik gezegd: seponeren. Dat is dan jammer voor Ceverbo. maar het is de fout van Stoppelen burg". Het verzoek van Van Duiven- bode vond geen gehoor tijdens de donderdag gehouden verga dering. Toen heeft de gezette praeses voorgesteld om het duel Zwarte Wolf-Ceverbo vóór de laatste serie van drie wedstrijden af te laten werken. De Afdeling Rotterdam, Stoppelenburg in cluis, is akkoord gegaan. In plaats van Bax, speelt Ceverbo aanstaande woensdag dan ook tegen Zwarte Wolf. Nu maar hopen dat de spelers van Ceverbo geen kaartjes voor Ajax-Malmö op zak hebben In zijn hemd Frans Broekhof voelt zich door deze krant in zijn hemd gezet. De coach van Luba Leiden raakte in opspraak omdat hij zichzelf vori ge week zaterdag in de tweede helft van de eerste divisie-wed strijd tegen ASVU hoogst per soonlijk in de basis zette. Een, ze ker in het basketbal, hoogst on gebruikelijke actie, die in de Vijf Meihal voor de nodige hilariteit zorgde. Daarvan werd in het sportkatern van maandag der halve melding gemaakt Volgens de Lisser coach, die de aandacht voor zijn 'ingreep' nogal overdreven vond, zat er vanwege een enorme foutenlast en een tekort aan lange niets anders op zat dan zelf het basketbal-kloffie aan te trekken Hij verbaasde zich dan ook over de kritiek op zijn optre den van niet alleen de verslagge vers ter plaatse, maar ook over de woorden van Erik-Paul van Weeren, één van zijn spelers. De laatste noemde het optreden van Broekhof na afloop van de overi gens verloren wedstrijd "bela chelijk" en "niet van deze we reld". Volgens de coach echter had den zijn spelers instemmend ge knikt toen Broekhof voorstelde om zelf te gaan spelen. De woor den van Van Weeren verbaasden hem dan ook. Inmiddels is de lucht weer opgeklaard, want de basketballer heeft zijn coach ver teld dat het allemaal niet zo was bedoeld. Broekhof: Erik-Paul heeft me gezegd dat die woorden uit zijn verband zijn gerukt" Zo gaat het meestal. Staat de kritiek eenmaal in de krant afge drukt, dan zijn woorden plotse ling verkeerd begrepen, is het niet goed overgekomen, of is het eén en ander uit zijn verband ge rukt. Broekhof: "Het team steunt me. Het is natuurlijk niet goed dat een coach gaat spelen, maar er was geen andere mogelijkheid. Door het publiek werd er flink om gelachen, maar nadat ik had ge scoord, werden de mensen zelfs enthousiast. Ik wist dat ik veel te verliezen had. maar er was ge woon sprake van een noodsitua tie. We hebben niet door mij ver loren. Leiden heeft gewoon slecht gespeeld" "Natuurlijk kun je als coach beter op de bank zitten, maar ik bestrijd dat een team stuurloos is als de coach zelf speelt. Ook in het veld kan ik van systeem verande ren. Ik begrijp niet dat er zo n op hef over is gemaakt. Ik heb slechts zeven minuten gespeeld. In het begin ging het zelfs heel goed. Toen ik, erin kwam, stonden we tien punten achter. Bij de rust stonden we één punt voor". "Na de pauze hebben de jon gens zelf gevraagd of ik nog even door wilde gaan. Toen ging het inderdaad minder. Ik miste ook een strafworp. Maar na afloop bleek dat ik het beste percentage had. Eigenlijk was mij optreden het enige leuke van de wed strijd". Verslapen Percy Douglas, doelman van het Alphense zaalvoetbalteam Bahl- mann, had zijn dochter afgelo pen woensdagavond nog wel zo goed geïnstrueerd. Mocht pa na het eten onverhoopt in slaap val len, dan diende zij hem om kwart voor acht te wekken. Om half ne gen stond in de Rijnstreekhal im mers het hoofdklasse-duel tegen Sloos Sport op het programma Het liep allemaal wat anders, omdat de dochter van Douglas het voorbeeld van haar vader volgde en zelf eveneens in slaap dommelde. Zo kon het gebeuren dat Bahlmann woensdagavond zonder keeper aan de wedstrijd tegen Sloos Sport moest begin- "Ik had een hele drukke dag ge had in mijn praktijk. Dus ging ik na het eten even liggen. Het liep mis omdat mijn dochter me ver gal te wekken. Daardoor moesten die jongens zonder keeper begin nen. Ik werd pas om even voor half negen wakker en ben toen als een speer naar de Rijnstreek hal gegaan. Hoe oud ik ben? Veertig. Dan heb je je rust toch hard nodig?" Panda Boys Hoewel de resultaten aanleiding geven tot een vrolijke kijk op de toekomst, is het niet zo dat de spelers van Quick Boys hun te genstanders uitlachen. Maar wel licht dat daar in de toekomst ver andering in komt. Als eerste amateurclub immers heeft het bestuur van de Katwijkse eer steklasser van Fiat Nederland de aanbieding gehad om de voetbal lers van het eerste elftal in een Panda te laten rijden Op dezelf de manier dus als dut bij een aan tal betaalde voetbalclubs ge- Of Quick Boys ingaat op de aanbieding, die via het Noord- wijkse busbedrijf Beuk op Nieuw Zuid terecht is gekomen, is nog niet zeker. Voorzitter Arie Guyt, spreekbuis namens het be stuur, zegt de beslissing aan de spelers te willen overlaten. "We vinden het leuk dat we door Fiat zijn uitgekozen, maar hel bestuur stelt zich neutraal op. We willen eerst de interesse van de spelers peilen. Het is aan de jongens voorgelegd Ze hebben het nu in beraad", aldus Guyt. "De spelers moeten er per slot van rekening in rijden en moeten ook het geld inbrengen. Alles moet privé worden betaald en ik kan niet in de portemonnee van de jongens kijken. Verder kan het probleem zich voordoen dat spe lers net een nieuwe auto hebben gekocht. Het is dus nog niet con creet". EINDHOVEN (GPD) - Het meningsverschil tussen het PSV-bestuur en technisch mana ger Hans Kraay liep donderdagavond dermate hoog op, dat Kraay met onmiddellijke ingang op non-actief werd gesteld. De onenigheid ontstond donderdag in de loop van de dag, toen Hans Kraay besloot Ruud Gullit naar aanleiding van diens geruchtmakende interview in het weekblad Nieuwe Revu buiten de basis te laten van het elftal, dat van avond in Deventer aantreedt tegen Go Ahead Eagles. Het bestuur van de landskampioen weigerde echter verder te gaan dan een berisping voor Gullit. Een be slissing waaraan de technisch-ma- nager zich niet kon verenigen en dus moest vertrekken tot nader or der. "Ik ben verantwoordelijk voor de technische zaken rond het elftal en de opstelling van de ploeg", al dus een nogal geëmotioneerde Kraay gisteravond. ,,Ik wenste on- LEIDEN (GPD/ANP) - De breuk tussen Feyenoord-trainer Rinus Israel en spits René Hofman is nog niet gelijmd. Dat betekent dat de Limburger morgen tegen Haarlem geen deel uitmaakt van de selectie. Israel stuurde Hofman donder dag van de training weg naar aan leiding van een interview in een dagblad. Hofman liet daarin weten dat hij Israel de slechtste' trainer vond die hij ooit had meegemaakt en daarom zo snel mogelijk bij Feyenoord wilde vertrekken. De Vervoersbond FNV wil dat de burgemeester van Den Haag alsnog de voetbalwedstrijd FC Den Haag-FC Utrecht van morgen ver- ADVERTENTIE BEKIJK 'T GROEN-WIT Zondag 14 uur De Tegelhandel der de gegeven omstandigheden niet samen te werken met Ruud Gullit en het bestuur dacht daar anders over. Vandaar dat ik thans op non-actief ben gesteld". Of en wanneer een eind aan die tijdelijke inactiviteit van Kraay komt, zal moeten blijken uit een bestuursvergadering die voor aan staande maandag staat gepland. Dan ook is PSV-voorzilter Jac Ruts, die momenteel in Japan ver biedt. Volgens bondsbestuurder J.van Zeben loopt het personeel van NS en HTM zondag een „onge kend risico", omdat supporters vanuit Utrecht, Amsterdam en Rotterdam van plan zouden zijn naar Den Haag te reizen. Weliswaar kunnen FC Utrecht supporters in Utrecht een recht streeks beeldverslag van de wed strijd volgen, maar volgens Van Zeben bestaat de kans dat drie- tot vierhonderd Utrecht-supporters toch naar Den Haag reizen. Ook supporters van Ajax en Feijenoord zouden van plan zijn Den Haag on veilig te maken. Haarlem hoopt komende week Dick Advocaat te contracteren als opvolger van Hans van Doorne- veld. De Noordhollandse eredivi sieclub heeft de assistent van bondscoach Rinus Michels gepolst over een dienstverband. Advocaat heeft volgens het bestuur van Haarlem positief gereageerd op de aanbieding. De Belgische eerste-klasser KV Kort rijk heeft Aad Koudijzer op staande voet ontslagen. Het be stuur heeft geen vertrouwen meer in de Nederlander. Tot het einde van het seizoen wordt Koudijzers plaats ingenomen door Han Grij- zenhout blijft, terug. "Ik hoop dat we in dat gesprek tot een goede oplossing komen", zegt Kraay. "Het feit dat ik op non-actief sta, betekent niet dat ik en PSV gescheiden zijn". Een hoop, die wel eens ijdel mocht blijken, want gisteren ver woordde ook manager Kees Ploegsma nog eens nadrukkelijk het standpunt van het PSV-be stuur "Het bestuur volstaat met een berisping voor Gullit. Niet meer en niet minder". Een weg te rug lijkt daardoor voor Kraay defi nitief te zijn afgesloten. Zeker om dat Ploegsma het voor PSV be langrijker vond Ruud Gullit te handhaven in het elftal en daar door Hans Kraay te verliezen. "Gullit kreeg een schriftelijke berisping", aldus Ploegsma. "En dat is voor PSV-begrippen al heel wat. Hans Kraay wilde een stap verder gaan en dat vonden we in het belang van de club niet goed Misschien komen we nog tot over eenstemming. volgende week. Ik beschouw de komende dagen als een afkoelingsperiode". Een afkoelingsperiode die Kraay en PSV waarschijnlijk niet nader tot elkaar zullen brengen. Immers, voorzitter Jac Ruts, tot op heden beschermengel van Kraay. was te lefonisch op de hoogte van de hele gang van zaken en heeft toege stemd in de thans gevolgde proce dure. Kraay's toch al wankele posi tie lijkt daardoor nog meer onder graven. In de spelersgroep schijnt de technisch-manager inmiddels ook alle krediet te hebben verspeeld. Niet alleen Ruud Gullit stelde de technische mankementen bij de landskampioen aan de kaak; de rest van de spelersgroep steekt het ongenoegen over bepaalde techni sche affaires enkele dagen na Gul lit's openbaringen ook niet meer onder stoelen of banken. Hans van Breukelen: "De kritiek van Gullit leefde al een tijd in de groep Steeds weer werd erop ge hamerd dat er geen evenwicht in het elftal was. We hebben maan denlang geprobeerd duidelijkheid te krijgen. De positie van Kraay wankelde reeds sinds maandag" Gisterochtend kreeg de spelers groep van een bestuurlijke delega tie te horen dat de technisch-mana ger tijdelijk op non-actief was ge steld. Ruud Gullit, wiens uitspraken in het weekblad de olie op het reeds lang gloeiende PSV-vuurtje waren, acht zich niet allééen verantwoor delijk voor de breuk in het tech nisch kader bij de landskampioen "We hebben er allemaal schuld aan", aldus de aanvoerder "De technische staf omdat ze niet bij machte was om het evenwicht in de ploeg te krijgen. En ik, omdat ik met me heb laten spelen. Ik heb me steeds op die verschillende po sities laten inzetten. Ik heb er altijd weer op gewezen, maar vond geen gehoor. Daarom heb ik mijn stil zwijgen verbroken". Guus Hiddink. die voorlopig de technische verantwoording op zich krijgt, houdt j<ch diplomatiek ver re van het strijdgewoel. "Voor alle partijen is het thans het beste als we ons op onze volgende tegen stander concentreren We moeten alle zaken aan de kant schuiven en ons helemaal op het voetballen richten". De aan de kant geschoven Hans Kraay tot slot: "Hoe je het ook keert of draait, voor een paar partij en is dit een zeer vervelende zaak Ik hoor daar ook bij. Het klinkt misschien als een gemeenplaats, maar ik ben niet eens verrast. In het voetbal is er niets meer dat mij verrast of teleurstelt en wat ik dit weekeinde ga doen? Ik weet het niet. Ik ga in elk geval niet naar de wedstrijd van PSV Ik neem een paar dagen de tijd om goed over de gang van zaken na te denken en hoop aldus tot een goede oplossing te komen". MALMO (GPD) - De gemeente Malmö, eigenaar van het Pils- dammpark waar vanmiddag om 16.00 uur Ajax de eerste stap op weg naar de halve finale van het Europacup-toernooi voor beker winnaars hoopt te zetten, heeft diep in de buidel moeten tasten om het speelveld in redelijke conditie te krijgen. Aan de opknapbeurt, waar negen dagen lang twintig werklieden en tien warmcluchtbla- zers aan te pas kwamen, hangt een prijskaartje van 350.000 Zweedse kronen, meer dan een ton aan Ne derlandse guldens Deze investering heeft er toe ge leid dat scheidsrechter George Smith zich dit keer kan beperken tot het leiden van de wedstrijd. Tien dagen geleden had de Schot een inspctie van een half uur nodig om de bevroren en besneeuwde grasmat op de valreep af te keuren. Dank zij de peperdure werkzaam heden en de weersverbetering ligt het veld er nu behoorlijk bij. Di' spelers van Ajax en Malmö FF mochten gisteren zelfs een trai ning afwerken in het stadion, waar men de plastic bedekking voor de gelegenheid had opgerold. "Het is maar goed dat er op dc middag wordt gevoetbald", vindt Johan Cruijff. "Bij Sparta hebben we woensdag ondervonden dat de aanvankelijk prima bespeelbare mat later op de avond harder en harder werd. Als het zonnetje ook zaterdag blijft schijnen, voorzie ik geen enkel probleem. We kunnen zelfs schoenen met noppen laten aanrukken". Bij de Amsterdammers volstond Rob Witschge met een uitgebreide warming-up. De linker spits wor stelt met een geïrriteerd knieband je, een blessure die hij drie dagen geleden op Spangen opliep. Heeft Cruijff ten opzichte van vorige week woensdag zyn speelplan niet gewijzigd, dan kiest de trainer ove rigens voor Peter Boeve op de linksbuitenplaats. De verdediger, die in oktober uit tegen AZ voor het laatst een plaats in de basis mocht claimen, moet de onstuimi ge Zweedse back Magnus Anders- son in toom zien te houden. MALMÖ (GPD) - De voetbalwed strijd Malmö FF-Ajax wordt van middag niet rechtstreeks op de te levisie uitgezonden. De sectie amateurvoetbal van de KNVB sprak gisteren zijn veto uit over een live-beeldverslag, toen duide lijk werd dat een totale afgelas ting van het zaterdagamateur- voetbal niet aan de orde is. De NOS moet nu genoegen no men met een twintig minuten du rende samenvatting in het KRO- programma Brandpunt. De radio zendt vanmiddag flitsen uit op liefst twee zenders. Zowel op Ra dio 1 (in een NOS-bijdrage bij de TROS) als op Radio 3 (NCRV) zijn vanaf 16.00 uur bijdragen te ver- wachten. Wie zal moeten wijken voor de herstelde Marco van Basten is een tweede vraag. Aron Winter, die te gen Sparta op een prima inval beurt kan terugzien, of de nog al tijd naar zyn vorm zoekende John Bosman zijn kandidaat voor dc bank. Hans Kraay: 'Ik ben niet eens verrast LISSABON (AFP/SID) - Bij een ongeluk tijdens de rally van Portugal i vrijdag één dode gevallen en raakten negen toeschouwers gewond. D' Portugees Joaquim Guedes verloor bij de 21e klassementsproef, in hel Marao-gcbergte. de controle over het stuur en reed in op een groep toe schouwers. De 18-jarige Manuel Carvalho was op slag dood. Guedes kwam met de schrik vrij. Het is het tweede zware ongeluk tydens de rally in twee jaar tijd. Vorig jaar werden bij een soort gelijk incident twee toeschouwers gedood en raakten nog eens 33 personen gewond. ADVERTENTIE- voor de training op maandag- en woensdagavond er. de begeleiding op zaterdag. Sollicitaties te richten aan B de Roo Sweelincklaan 4 2394 GP Hazerswoude

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11