Rechter: ontslagen stukgoed opschorten Miljoenenfraude blijft VW raadsel Amro voorziet verdere winstgroei 'Chemisch' bier doet Duitser schuimbekken Jurist: besluit De Graaf onrechtmatig Ziekenfondsen toch akkoord met 36 uur VRIJDAG 13 MAART 1987 PAGINA 7 AMSTERDAM/ROTTERDAM (ANP) - De Vervoersbond FNV heeft gisteren in het Rot terdamse stukgoedconflict een overwinning behaald: de Ondernemingskamer'in Am sterdam bepaalde namelijk dat vier grote stukgoedbedrijven en de arbeidspool SHB voorlopig geen overtollige stukgoedwerkers mogen ontslaan. De opschorting geldt tot 7 mei, de dag waarop de rechtbank uitspraak doet in de procedure, die de ondernemingsra den van de bedrijven tegen het ontslagbesluit hebben aangespannen. De bedrijven wilden deze maand voor circa 350 mensen formeel ont slag aanvragen bij het gewestelijk arbeidsbureau. Omdat zij hun on dernemingsraden niet op de juiste wijze van informatie hebben voor zien, toen zij advies vroegen over het ontslagplan, bepaalde de On dernemingskamer dat de bedrij ven de ontslagaanvragen in ieder geval moeten ophouden tot 7 mei. FNV-bestuurder Rosenmöller reageerde zeer tevreden op de uit spraak van de Ondernemingska mer: "Eindelijk gerechtigheid. Er is nu een kaart uit het kaartenhuis van de werkgevers getrokken". De werkgevers toonden zich diep te leurgesteld door de uitspraak. "Het conflict gaat nu nog veel langer du ren. Dit geeft alleen maar onzeker heid", zei directeur G. Zeebregts van de werkgeversorganisatie SVZ. President mr. Joosten van de rechtbank maakte een kleine uit zondering voor Seaport Terminals. De directie daarvan mag wel be kend maken wie daar overtollig zijn, echter uitsluitend om voor hen elders werk te vinden, niet om voor hen een ontslagvergunning aan te vragen. Een (voorlopig) einde aan de stukgoedacties is inmiddels in zicht. Vandaag nog, tussen 12.00 en 16.00 uur, zouden alle werknemers van de stukgoedsector het werk neerleggen, om zich door de bond te laten voorlichten over de uit spraak van de Ondernemingska- Onrechtmatig Het besluit van minister De Graaf (sociale zaken en werkgele genheid) om per 1 juli een loonkos tensubsidie voor het stukgoed in de Rotterdamse haven in te trek ken moet als onrechtmatig worden gekwalificeerd. Aldus de Utrecht se rechtsgeleerde prof. mr A. Ph. Jaspers, in een advies aan de Ver voersbond FNV over de juridische waarde van het Van der Louw-ak koord, het werkgelegenheidsak- koord, dat ontslagen in de stuk- goedsector tot 1991 uitsluit. De bond heeft zich door Jaspers laten adviseren, omdat de kans stijgt dat het akkoord ter toetsing aan de rechter moet worden voor gelegd. "Het is nog te vroeg om te conluderen dat er defintief geen garen is te spinnen met de werkge vers en dat de politieke partijen niets doen. Maar het is natuurlijk Bouw Het bouwbeleid dat minister Nij- pels (volkshuisvesting) voor ogen staat leidt tot verloedering van Ne derland. Dat is de grote vrees van het Bouwberaad (het overlegor gaan van bouwwerkgevers en -vak bonden) op grond van de vorige week verschenen Voortgangsnota Gecoördineerd Bouwbeleid, waar in Nijpels stelt dat het rijk pas in laatste instantie moet ingrijpen in de bouw. Benzine Superbenzine wojdt morgen per liter twee cent duurder en gaat dan 1,60 gulden aan de zelftankpomp kosten. Normale benzine wordt een cent duurder en komt daarmee op 1,55 cent per liter. Dieselolie gaat eveneens een cent per liter omhoog en zal 89,6 cent per liter kosten. Bouw-cao De onderhandelingen over een nieuwe cao voor de bouw worden dinsdag in Woerden hervat. Infor meel overleg tussen werkgevers en de bouwbonden heeft uitgewezen dat een akkoord over de arbeids voorwaarden van de ongeveer 200.000 bouwvakkers mogelijk is. Een arbeidstijdverkorting naar 36 uur per week, zoals de vakbonden wilden, zal in de cao echter niet voorkomen, zo menen betrokke- Zuid-Afrika Sommige Amerikaanse bedrij ven die zich uit Zuid-Afrika heb ben teruggetrokken blijken in werkelijkheid nog steeds inkom sten te genieten uit dat land via li centie-overeenkomsten, Vaak gaat dat ook nog ten koste van de zwar te arbeiders. Dit schrijft secretaris generaal Perez de Cuellar van de Verenigde Naties in een gisteren gepubliceerd rapport. LEIDEN - Groenteveiling: andijvie 3,40-4,00, snijbonen 11,60-11,90, boeren kool 16-17, prei 2,15-2,95, rabarber 1,65- 2,50, spinazie 2,10-2,95, champignons bak 1,16-1,21, winterpeen 13-16, witlof 1,18-1,73, knolselderij 33-35, sla 28-42, peterselie 1,01-1,06, raapstélen 37-40, ra dijs 67-68, selderij 59-75, paprika st. 75- 1,00. Komkommers 76/1,29,60/1,05-1,08,50/ 94-96, 40/94-96, 35/85-89, 30/81-84, 25/76, krom 1,32-1,41. Tomaten I A 5,28-5,35, C 4,59, rood I AR 4,99-5,46, BR 4,68, CR 4,90-4,98, CCR 3,49. niet te vroeg om ons juridisch voor te bereiden. We kunnen niet op één paard wedden", zo vervolgde hij. Prof. Jaspers stelt dat De Graafs beslissing onrechtmatig is omdat hij door ondertekening van het ak koord, niet eenzijdig een wijziging daarin kan aanbrengen. "Ook de minister is gehouden op voet van gelijkwaardigheid met de andere partijen te overleggen. Tot een een zijdige beëindiging van het ak koord is hij niet gerechtigd. Dat zou contractbreuk betekenen", al dus Jaspers. De jurist stelt voorts dat het plan van de werkgevers om 350 man te ontslaan 'op gespannen voet lijkt te staan met de verplichtingen uit het akkoord en de geëiste goede trouw bij de uitvoering van het ak koord'. Een andere jurist, prof. mr. M. Rood, concludeerde echter al eerder in een advies aan de haven- werkgevers dat ontslagen wèl mo gelijk zijn, aangezien de sociale partners geen overeenstemming hebben bereikt over aanvullende maatregelen voor het wegwerken van het overcompleet. BONN (GPD/AP) - Het openbaar ministerie van Frankfurt heeft gis teren aangekondigd zich mogelijk aan te sluiten bij het onderzoek dat door de collega's in Braunschweig in gang is gezet. Onderzocht wor den vermeende frauduleuze prak tijken met buitenlandse valuta bij het Westduitse automobielbedrijf Volkswagen, waarmee een verlies post van 480 miljoen mark ge moeid kan zijn. De raadsels rond de devie zentransacties, zijn nog lang niet opgelost. Het concern heeft bij de justitie een klacht ingediend tegen 'onbekenden', want ook bij VW weet niemand wie er achter de dol larmanipulaties zit. Woordvoer ders willen slechts kwijt: "We heb ben zelf nog geen inzicht in deze zaak". De officier van justitie in Braunschweig: "We moeten ons eerst een beeld vormen van het ge heel". Daarvoor zullen zij over de hele wereld deviezenmakelaars moeten horen die zaken hebben gedaan met de mensen van de fi nanciële afdeling van VW. Een ding lijkt zeker: zonder hel pers in het bedrijf kan dit miljoe- nenspel nooit zijn gespeeld. Maar wie het brein achter deze imposan te deviezenmanipulatie is, is een volslagen raadsel. Zelfs over de omvang van de totale schade wordt nog gespeculeerd. VW gaat ervan uit dat het om 480 miljoen mark gaat, maar zeker is men niet. Dit bedrag komt ongeveer overeen met de totale winst over 1985. De omzet van het VW-concern be droeg vorig jaar 50 miljard mark. Op de deviezenmarkt circuleert een verhaal dat waarschijnlijker klinkt dan vele anderen: de voor de deviezen verantwoordelijke VW- manager in Wolsfburg is ver buiten zijn boekje gegaan. De topleiding van het concern zou daar volgens deze lezing, pas achter zijn geko men toen de dollar steeds verder viel. Vorig vooijaar begon het bedrijf na een tip uit bankkringen in Frankfort een intern onderzoek. Dat gebeurde nadat een als zeker geboekte transactie plotseling on- afgezekerd bleek te zijn. De docu menten die het project veilig moes ten stellen bleken te zijn vervalst. Het interne onderzoek bracht vol gens bankkringen geen ophelde ring, maar leverde wel aanwijzin gen op naar betrokkenheid van mensen buiten het concern. De manipulaties zouden zich als volgt hebben kunnen voorgedaan: een VW-werknemer sluit met een medeplichtige-bijvoorbeeld een bank- een deviezentransactie af. Hij koopt met VW-geld voor 50 mil joen miljoen mark dollars bij een koers van twee mark. Stijgt de dol lar naar 2,05 mark, dan wordt er 2,5 miljoen verdiend. Maar de dollar viel in twee jaar van 3,30 mark naar 1,86 mark. Om de verliezen af te dekken, moest de dader steeds op nieuw bevestigingen van de ban ken over hoge dollartegoeden voorleggen. Voor deze tegoeden werden valse bevestigingen gefa briceerd. VW-topdirecteur Hahn ontkende november vorig jaar nog geruchten over grote verliezen bij de devie- zenhandel. Concernleider Hahn schijnt voorlopig ongeschonden uit de hele affaire te komen, maar de stoel van financieel directeur Rolf Selowski wankelt. Hij zou zich vorig jaar tegen plannen van Hahn voor een scherpere interne controle hebben verzet. Zijn con tract wordt niet verlengd, maar dat heeft volgens de autofabrikant uit Wolfsburg niets te maken met deze affaire. Voorlopig doet VW alle moeite om het image-verlies en een verdere koersval van de aandelen te beperken. ZEIST (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen (VNZ) en de dienstenbonden van FNV en CNV hebben gisteren een principe-akkoord bereikt over de invoering van een 36-urige werk week per 1 april van dit jaar. De invulling van de atv wordt per fonds in overleg tussen directie en ondernemingsraad vastgesteld, zo hebben woordvoerders van VNZ en de bonden meegedeeld. De bon den, met uitzondering van de Unie BLHP, zullen hun leden een posi tief advies geven over het bereikte akkoord. Als gevolg van het ak koord zijn de stakingen bij het zie kenfonds Midden-Zeeland en het regionaal ziekenfonds Groningen gisteren beëindigd. Met het principe-akkoord komt een einde aan een wekenlange pe riode van actie voeren en onder handelingen van de bonden met af zonderlijke ziekenfondsen. De VNZ en de dienstenbonden zijn het in beginsel eens over drie mo dellen: 4,5 dagen per week werken, 9 dagen per twee weken of - bonden gisteren 'stukken van de cao weggegeven'. De werknemers moeten, volgens Van der Loos ze ker 2,5 vakantiedag inleveren om de 36-urige werkweek te verwezen lijken. De Unie beraadt zich op ju ridische stappen om strikte nale ving van de cao af te dwingen. TIEL - Eeen bijzonder gezicht: de raderboot Mississippi Queen op de Waal nabij Tiel, op weg naar Rot terdam. De boot wordt naar deze haven gesleept voor een aantal proefvaarten op eigen kracht. Het schip werd in Lobith gebouwd en krijgt als toeristische attractie een thuishaven in Nijmegen, (foto anp> WAAL QUEEN AMSTERDAM (ANP/GPD) - De stroppenpot genoemd, is het be- fondsen die verdere atv financieel Amro Bank verwacht dat de netto- drag dat banken jaarlijks opzij leg- De lasten stegen ugen voor mogelijke financiële te- tot 2359 miljard. niet kunnen opbrengen - een gelei- winst dit jaar hoger zal uitvallen delijker atv tot een 37-urige werk- dan in 1986. Dit komt door de gun- week in 1988. Als een fondsdirectie stige invloed van verdere stijging en ondernemingsraad het niet over van de activiteiten 354 miljoen uit overige baten. 2214 miljard de invulling van de atv genvallers. Nelissen verwacht dat de bijdrage aan de var volgend jaar omlaag kan. den, zal een geschillencommissie brutowinst. Bestuursvoorzitter r R.J. Nelissen zei dit gisteren i hand houden van de kosten op de Zoals eerder bekend werd steeg gers een schadelijke invloed op de daarover uitspraak doen. De Unie BLHP (middenkader) toelichting op het jaarverslag doet niet mee aan het principe-ak- de bank. koord. De bond zal in het 'eindbod' Aan de een negatief advies aan haar leden mene risic voorleggen. Volgens bestuurder P. jaar 800 der Loos hebben de diensten- voegd. De de voorziening alge- 5, werd het afgelopen iljoen gulden toege- ir, in de wandeling de de nettowinst van de Amro Bank vorig jaar met 74 miljoen tot 414 miljoen gulden. De brutowinst steeg met 12 miljoen tot 1390 mil joen. De baten stegen van 3592 mil joen tot 3749 miljoen, waarvan 2411 miljoen afkomstig was van inte restbaten, 984 miljoen van provisie dustrielanden niet worden concurrentiepositie. Door afschaf fing van de voorraad- en verlaging van de vermogensaftrek, en in mindere mate door de accijnsver hoging, zijn de lasten voor bedrij ven in Nederland duidelijk ver zwaard, terwijl ze in veel andere i Gewonden bij rellen Spanje MADRID (Rtr) - In tientallen Spaanse steden hebben werkne mers gisteren tegen het beleid van bezuinigingen van de socialisti sche regering geprotesteerd. Bij gevechten tussen stakers en politie in de Baskische stad Reinosa raak ten zeker 60 mensen gewond, van wie twee ernstig. De communisti sche vakbond CEOE beslist bin nenkort over een landelijke sta king op 3 april. In Reinosa trachtte de politie een gewelddadige demonstratie van werknemers tegen voorgenomen ontslagen in een metaalbedrijf te ontbinden. Om hun eisen kracht bij te zetten hadden de stakers acht functionarissen van het bedrijf in gijzeling genomen en de toegang tot het bedrijf geblokkeerd, met onder meer een antiek kanon (zie foto AP). Het schuim staat de Duitsers op de lippen nu het Europese Gerechts hof heeft bepaald dat de grenzen open moeten voor bier dat niet vol gens het 'Rheinheitsgebot' is ge brouwen. In deze, volgens de Duit sers 'oudste levensmiddelenwet ter wereld' wordt bepaald dat bier alleen mag worden gebrouwen uit water, gerstemout, hop en gist. En aangezien het buitenlandse bier niet aan die normen voldoet, hield de Bondsrepubliek tot de uit spraak van gisteren de grenzen potdicht. door Hans Hoogendijk Politici van links tot rechts, brouwers, kroeglopers, 'modale' genieters, kranten; alles en ieder een staat in vuur en vlam. Alle nieuwsuitzendingen begonnen met het besluit uit Luxemburg. Eendrachtig wordt de beslissing, die na vijf jaar juridische touwtrek kerij in het nadeel van de Duitsers is uitgevallen, verketterd. Alleen de Groenen, de liberalen en de consumentenorganisatie 'Ar- beitsgemeinschaft der Verbrau- cherverbande' zingen niet mee in het koor. Zij zien in het hele 'Rheinheidsgebot' alleen maar een verouderde wet die de Duitse brouwers moet beschermen en voor de verbruikers geldt daarbij nog, dat 'het eigenlijke gif in bier de alcohol is'. Het Duitse bier wordt al 470 jaar volgens het zuivere recept bereid. Buitenlands bier werd geweerd omdat de brouwers vaak andere graansoorten gebruiken en alle mogelijke - volgens de Duitsers chemische - middelen in het gele vocht stoppen om het langer houd baar te maken en te voorzien van een stevige, hagelwitte schuim- Hysterie De boulevardbladen publiceer den direct de resultaten van steek proeven: 'Man na vijf glazen che- mie-bier: zware hoofdpijn, anderen misselijk', 'Waard van een Bonner- Kneipe: "Dan zet ik maar een bord je op de tap, dat het bier volgens het Rheinheitsgebot is gebrouwen. Aan computer-bier begin ik niet". Een Beierse parlementariër stelde zelfs dat mannen impotent kunnen worden als ze dat 'chemie-bier' drinken. Zonder bier loopt niets in dit land en de liefhebbers hebben de keus uit ongeveer 5000 soorten. 'Jever' in het noorden, 'alt' in de buurt van Dusseldorf, 'pils' komt uit Dortmund, 'Kolsch' is typerend voor Keulen, de Beier wil niets we ten van 'die limonade uit de Dom stad' en zweert bij zijn 'weizen', bij voorkeur met een schijfje citroen. Maar welk bier men ook drinkt, het is 'zuiver en rein' en zo dient het te blijven. Bierdrinken is bijna een religie in dit land en zelfs serieuze bladen stellen dat de Duitsers het wereld record bierdrinken, vorig jaar 145,6 liter per kop (vrouwen, bejaarden en zuigelingen meegerekend), met succes hebben verdedigd. Ter ver gelijking: de bierconsumptie in ons land bedraagt 85 liter per hoofd van de bevolking. Strijd Vijfjaar heeft de juridische strijd geduurd. In 1982 liet de Europese Commissie het op een open con frontatie aan komen tussen de Bondsrepubliek en de Franse brouwer Michael Debuz, die gister avond op de televisie vertelde na 50 jaar 'chemisch bier' nog over een uitstekende gezondheid te be schikken. De Europese Commissie was en is van oordeel dat wanneer levensmiddelen voldoen aan de produktie-en kwaliteitseisen van de lidstaat waarin ze zijn gemaakt, deze in alle lidstaten verkocht moeten kunnen worden. Maar Bonn en de brouwerlobby wrongen zich in allerlei bochten: zij baseerden hun verdediging on der meer op artikel 36 van het Eu ropese Verdrag en daarin staat dat er uitzonderingen kunnen worden gemaakt bij het vrij verkeer van goederen indien die de gezondheid in gevaar kunnen brengen. De Duitse onderzoekers hadden spo ren van glucosesiroop, sacharine, zwavelzuur, zwaveloxyde en fos- forzuur gevonden. Uiteindelijk achtte rechter Sir Gordin Slynn de Westduitse argu menten niet zwaarwegend genoeg om een verbod te rechtvaardigen. Bonn kon de bewijzen niet leveren dat op andere manieren geprodu ceerd bier schadelijk voor de ge zondheid was. Daarnaast werd gesteld dat be paalde stoffen die niet in het Duits bier mogen voorkomen, wel in kauwgom, ys en andere levens middelen zitten. Critici van het Fiat De Korte voor nieuwbouw kolencentrales DEN HAAG/ARNHEM (GPD) - Minister De Korte (economische zaken) heeft ingestemd met de bouw van twee nieuwe kolenge- stookte centrales met een vermo gen van elk 600 megawatt. De twee centrales komen in Geertruiden- berg en Amsterdam en zullen res pectievelijk in 1993 en 1994 in ge bruik worden genomen. Dat blijkt uit een brief van minister de Korte aan de Samenwerkende Elektrici teitsproducenten (SEP). Een definitieve beslissing over de door de SEP gewenste derde centrale, die in juli 1995 in gebruik zou moeten worden genomen, is volgens de bewindsman nog niet noodzakelijk. De SEP mag al wel beginnen met de voorbereidingen van deze centrale. Met de bouw van de drie kolencentrales is een bedrag gemoeid van ongeveer vijf miljard gulden. Behalve de reeds bestaande ko lencentrales in Limburg, Brabant en Gelderland worden de komen de jaren ook twee grote centrales op de Maasvlakte en een centrale in Limburg geschikt gemaakt voor het stoken met kolen. In oktober van dit jaar komt bovendien een dergelijk ombouwprogramma voor de centrale in Borssele ge reed. hoogd en zelfs worden verlaagd. Nelissen noemde het teleurstel lend dat de overheid haar budget taire problemen voor een belang rijk deel bestrijdt met lastenver zwaringen en onvoldoende door verlagen van de uitgaven. Volgens hem moet lastenverlaging voor zo wel bedrijven als voor burgers op korte termijn een hogere prioriteit krijgen dan zij op dit moment ge niet. "En dan los van eventuele meevallers, maar structureel". Een verlaging van de collectieve lasten kan, aldus Nelissen, een bij drage leveren aan de verbetering van de winstvooruitzichten en de concurrentiepositie van bedrijven en daarmee de geneigdheid tot in vesteren bevorderen. Over de economische ontwikke ling toonde Nelissen zich niet al te somber. Vorig jaar was in Neder land sprake van een evenwichtige, gematigde groei, vooral door forse toename van de binnenlandse be stedingen. Door de sterke gulden heeft het Nederlandse bedrijfsle ven echter aan concurrentiekracht ingeboet. Tot 1990 steekt de Amro Bank een bedrag van één miljard gulden in automatisering. Die automatise ring zal betekenen dat er daardoor 900 arbeidsplaatsen zullen verdwij nen. Daarnaast ontstaan er nieuwe banen omdat er steeds meer com merciële medewerkers nodig zijn waardoor het verlies beperkt blijft. Volgens Nelissen neemt het aantal vrouwen in hogere functies bij de bank toe. Het percentage vrouwen in dergelijke functies bedraagt nu 14,2 procent, maar veertig procent van de jonge academici en heao'ers die nu worden aangenomen is vrouw. Stroompiek kan duur uitpakken ARNHEM (GPD) - Een hoge piek in het nationale stroom verbruik begin dit jaar zal mo gelijk gevolgen hebben voor de vaststelling van het zogenoem de Landelijk Basis Tarief (LBT) voor elektriciteit in 1988. De onverwacht forse overschrij ding van de landelijke maxima le belasting door de combinatie van somber weer, waardoor de duisternis vroeg intrad, en een ijskoude oostelijke wind op 15 januari, heeft tot gevolg dat de elektriciteitsproduktiebedrij- ven in Nederland naar schat ting 140 miljoen gulden meer verschuldigd zijn aan hun sa menwerkingsverband, de SEP, dan was voorzien. Dat zei SEP- directeur N. G. Ketting gisteren op de aandeelhoudersvergade ring in Arnhem. Op 15 januari werd een vraag gemeten van 10.300 megawatt, dat is 700 megawatt meer dan was voorzien. De hoogte van de in een jaar voorkomende twee hoogste landelijke maximale belastingen van het elektrici- teits-produktiepark is mede be palend voor de hoogte van het Landelijk Basis Tarief. Westduitse standpunt vroegen zich ook af, waarom bijvoorbeeld zwa veloxyde wel bij de bereiding van Duitse wijn mag worden gebruikt, maar niet bij bier. En waarom hou den de Westduitse brouwers zich niet aan het 'Rheinheitsgebot' bij bier dat zij exporteren? Daarop bleef men het antwoord schuldig. Het ging de Duitsers tenslotte toch om de buitenlandse concurrentie buiten de deur te houden. Voor veel kleine brouwerijen zal de uitspraak van het Europese Hof de dodsteek betekenen. Geprodu ceerd wordt nog volgens volslagen antieke methoden en gezien het feit dat de binnenlandse concur rentie moordend is, zullen honder den kleintjes een confrontatie met buitenlandse giganten niet overle- Naar schatting draait 60 tot 70 procent van de Westduitse brou wers met verlies of speelt net quit te. Die bedrijven die in het nauw zitten, zouden wel eens kunnen be sluiten om goedkoper bier te ma ken. Per slot van rekening brou wen de buitenlanders ook niet om hun klanten te vergiftigen. Een tra ditie van bierbrouwen die 470 heeft standgehouden zal onvermijdelijk het loodje leggen. Bonden geven Parenco laatste waarschuwing RENKUM (GPD) - Het personeel van de papierfabriek Parenco (600 werknemers) in Renkum gaat vol gende week staken als de directie bij haar besluit blijft om de 36-uri- ge werkweek te schrappen en te rug te gaan naar 40 uur. Vanmorgen hebben de vakbon den een ultimatum tot zondag avond gesteld, nadat gisteren tij dens een drukbezochte actieavond de georganiseerde werknemers zich vrijwel unaniem uitspraken voor het voeren van acties, wan neer de directie niet bereid is in te gaan op het compromis van de bonden. Dit houdt een tijdelijke invoe ring van een 38-urige werkweek in, waarby twaalf atv-dagen worden vastgesteld en twaalf dagen wor den opgespaard tot na de start van de nieuwe papiermachine (kosten: 500 miljoen gulden). De directie wil terug naar een 40-urige werk week, uitbetaling van 12 rooster- vrije dagen en opschuiven van de andere 12 dagen. Garanties over een terugkeer naar de 36 uur bij de volgende cao wil de directie niet geven, maar ook met dergelijke garanties vindt het personeel het bod van de direc tie onaanvaardbaar, aldus districts bestuurder Addink van de Indus triebond FNV. Parenco heeft grote bezwaren te gen het vaststellen van atv-dagen, nu het bedrijf tijdelijk zo'n tachtig mensen heeft moeten inhuren om het werk aan te kunnen: "Dan gaat het niet aan dat je eigen i thuis zitten".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7