Moskou wil ook over 'korte' wapens praten Blunder Franse minister Pandraud Russische joden voor gesloten deuren Ruzie in Congres over ABM-verdrag Zweden wil handelsbanden met Zuid-Afrika verbreken Naast overleg over INF Israëlische rechter niet in commissie Uitbreiding lessenboycot in Suriname Dreiging met executie Amerikaanse rechter geeft North ongelijk Amerikaanse onderminister Perle stapt op VRIJDAG 13 MAART 1987 BUITENLAND PAGINA 5 LONDEN (AP/ANP/GPD) - Een hooggeplaatste Russische wapenonderhandelaar zei gisteren dat de Sowjet-Unie bereid zou zijn gelijktijdig met het overleg over verwijdering van de kernwapens voor de middellange afstand (INF) te praten over vermindering van het aantal korte-afstandswapens. DEN HAAG - „De campagne voor openheid van Michaïl Gorbatsjov betekent voor de Russische joden tot dusver alleen maar, dat de deu ren voor hen gesloten blijven". Morris Abram, de voorzitter van de belangrijke Amerikaanse National Conference on Soviet Jewry, zegt het met bitterheid. En de cijfers ge- 'door Alexander Münninghoff volgens hem nu wel vertrokken. Maar de partijsecretaris toonde zich hiermee erg onvolledig geïn formeerd. Een half jaar later riep de net vrijgelaten dissident Sjtsja- ranski dat er zeker 400.000 joden ven hem gelijk: vorig jaar mochten weg wiiden. Anderen spreken zelfs er nauwelijks duizend Sowjet-jo- den de USSR verlaten om in Israël of elders een nieuw leven te begin nen. Onder de algemeen verguisde Brezjnev waren ei 1979, nog 51.000. Over het juiste aantal joden dat Reykjavik misschien slecht de Sovjet-Unie wil verlaten bestaat bereid waren geweest omtrent ont- r één miljoen. ,_oAbram vertelde gisteren, via het het jaar Amerikaanse satellietprogramma Worldnet, dat Reagan en Shultz in Tegelijkertijd dienden de Verenig- de korte-afstandwapens en erop de Saten in Genève het volledige aangedrongen een akkoord onzekerheid. In het najaar van 1985 zei Gorbatsjov in Parijs, dat alle jo den die naar Israël wilden waren wapeningsvoorstellen, maar dat ze over de positie van de Russische joden optimaal geinformeerd wa- verwijdering van de Russische ss- 20's en Amerikaanse kruis- en pershingraketten uit Europa te verbinden aan een vermindering van de korte-afstandswapens. De Sowjet-Unie heeft op dit gebied een voorsprong op de NAVO-lan- den. ren. „ik heb aan Shultz op zijn ver zoek een gebonden boek met 11.000 namert van refuseniks (jo den wier aanvraag voor een uitreis visum is afgewezen, red.) gege ven", zei Abram, „en ook nog eens de lijsten met 370.000 joden die weg willen. Op de Israëlische am bassade in Washington bevinden zich ruim 600.000 namen van Rus sische joden die sinds 1968 een aanvraag om weg te mogen bij de autoriteiten hebben ingediend. Daarvan zijn er inmiddels 270.000 daadwerkelijk vertrokken". Abram komt dus op ruim 300.000 joden die de Sowjet-Unie willen verlaten. Over de nieuwe emigratiewetten in de USSR, die enkele maanden geleden door minister Sjevardnad- ze van buitenlandse zaken als een verbetering van de bestaande re gels werden aangekondigd en die per 1 januari dit jaar van kracht zijn, toonde Abram zich gereser veerd: „Het begrip familie is op nieuw gedefinieerd. Het blijkt dat alleen eerstegraads-relaties voor emigratie in aanmerking komen. Vroeger kon je ook naar Israël als je daar een tante of een neef had zitten, nu is het beperkt tot echtge noten, ouders of broers en zus ters". Volgens Abram moet de Sowjet-Unie eerst haar beleid ten aanzien van de Russische joden ('van alle Sowjet-minderheden de meest gediscrimineerde groep') drastisch herzien, alvorens het land in de ogen van het Westen be trouwbaar genoeg zal zijn om er betere relaties mee aan te knopen. ontwerpakkoord over de INF inclusief hun voorstel voor toe zicht op naleving van het verdrag. Het Russische aanbod was af komstig van Viktor Karpov, chef van de afdeling wapenbeheersing van het Russische ministerie van buitenlandse zaken, en leek be doeld om Europese zorg weg te ne- Beide partyen zijn het bij de con- men over een Russisch overwicht trole van het verdrag eens over het aan korte afstandswapens als de principe van inspectie ter plekke. Europese landen zouden instem- Het Amerikaanse ontwerpverdrag m?,n, 7? verwijdering van hun regelt, volgens een regeringsfunc- -afsta.ndswapens. tionaris in Washington, waar die „Mits het overleg over korte af- inspecties moeten plaatsvinden en s^?jSWaPens akk°°:rd over de de plaats van de resterende raket- middellange-afstandwapens niet ten. Toezicht ter plekke moet wor- m de weg staat is de^Sowjet-Unie den gehouden bij de totstandko ming van het verdrag en later bij niet tegen om die besprekingen parallel te laten verlopen", zei Kar pov. Hij benadrukte evenwel dat het niet de bedoeling was de twee overlegsituaties aan elkaar te ver binden of afhankelijk van elkaar te stellen. De Verenigde Staten is voorstander van één verdrag voor de beide typen wapens. Karpovs voorstel ging verder dan dat van partijleider Gorbats jov, die op 28 februari verklaarde dat een akkoord over de middel- lange-afstandswapens zou kunnen worden gevolgd door besprekin gen over de korte-afstandswapens. De NAVO-landen, met name de VS, Groot-Brittannië, West- Duits land en Frankrijk, hebben zich be zorgd getoond over de kwestie van de naleving ervan en bij de vernie tiging en ombouw van raketten en lanceerinrichtingen. Bovendien moet over de hon derd resterende kernkoppen die beide partijen in bezit houden re gelmatig uitgebreide gegevens worden uitgewisseld. Tevens die nen er voorschriften te komen voor ongestoord waarnemen per satel liet, publicatie van technische bij zonderheden van raketvluchten en een verbod op geheimhouding en codering van vluchtgegevens. Hoge ambtenaren uit de vijf Eu ropese landen (Groot-Brittannië, West-Duitsland, België, Italië en Nederland) overlegden de afgelo pen dagen in Washington met hun Amerikaanse collega's over de con trolemaatregelen die aan een ak koord moeten worden verbonden om naleving ervan te garanderen. De Sowjet-Unie en Verenigde Staten willen alle SS 20's, Pershing 2- en kruisraketten uit Europa ver wijderen. Honderd kernkoppen voor deze wapens mogen echter gehandhaafd blijven op Ameri- JERUZALEM (UPI) - De voorma- kaans grondgebied en in het Azia- lige president van het Israëlische tisch deel van de Sowjet-Unie. De Hooggerechtshof Moshe Landau Verenigde Staten willen wel dat de heeft geweigerd zitting te nemen in de tweekoppige commissie die voor de Israëlische regering de af faire rond de spion Jonathan Pol lard gaat onderzoeken. Landau maakte gisteren in een verklaring bekend dat volgens hem de com missie te weinig bevoegdheden be zit om de zaak naar behoren uit te zoeken. Eerder benoemde het Israëlische kernkabinet Landau en de voor malige militaire stafchef Zvi Tzur voor een beperkt onderzoek naar het Israëlische handelen in de zaak-Pollard, de joodse Amerikaan die vorige week in de Verenigde Staten wegens spionage voor Is rael tot levenslang is veroordeeld. Tzur accepteerde de benoeming di rect, Landau vroeg een dag be denktijd. De onderzoekcommissie zal slechts beperkte bevoegdheden krijgen. Getuigen kunnen niet offi cieel worden gedagvaard en de conclusies en aanbevelingen van de commissie zijn voor de regering niet bindend. Het was gisteren nog niet onmiddellijk bekend wie Lan dau zal vervangen en wanneer de commissie met haar onderzoek zal beginnen. WASHINGTON (AP) - Vertegen woordigers van de regering van president Reagan en de Democra ten in het Amerikaanse Congres beschuldigden elkaar gisteren de pogingen om tot een beperking van het aantal kernwapens te ko men moedwillig te blokkeren. Het debat had betrekking op de inter pretatie van het ABM-verdrag, dat voorziet in een beperking van anti- raketsystemen. Volgens de Washington Post van gisteren is het Witte Huis met een groep senatoren op zoek naar een tussenoplossing voor de interpre tatie van het ABM-verdrag. Vol gens de anonieme zegslieden zijn de stafchef van het Witte Huis Ho ward Baker en Reagans nationale- veiligheidsadviseur Frank Carluc- ci druk doende een „constructieve oplossing" uit te werken. Deze re geling moet voorkomen dat het Congres een wet aanneemt die de regering verplicht zich te houden aan de traditionele strikte uitleg van het verdrag. Senator Sam Nunn uitte op nieuw kritiek op de beweegrede nen van de regering-Reagan om eenzijdig een eigen, zogeheten bre de, interpretatie van het ABM-ver drag in te voeren, waarmee testen van het SDI-project mogelijk zou PARAMARIBO (ANP) - In het Su rinaamse district Saramacca gaven scholieren gisteren een verklaring uit waarin zij zich solidair verklaar den met studenten en scholieren in de hoofdstad en meedeelden dat zij met onmiddellijke ingang de les- zullen boycotten. In hun Een vrouw en een kind wachten op een vliegtuig dat hen uit het oos ten van Ecuador, dat getroffen werd door een aardbeving vorige week, naar de stad Quito zal bren gen. De prefect van de provincie Napo, Jorge Gonzales, vreest dat er meer dan 2.000 slachtoffers zijn ge vallen bij de aardbeving. Gonzales zei gisteren dat dit nieuwe cijfer is gebaseerd op luchtverkenningen. Verschillende dorpen zouden van de landkaart zijn geveegd door aardverschuivingen of onder de modder bedolven zijn geraakt. Het Internationale Rode Kruis had eerder meegedeeld dat 300 mensen om het leven waren geko men en er 4.000 waren gemist. Gon zales zei dat er nog 5.000 werden vermist. De regering STOCKHOLM (UPI/Rtr/AP) - De ken Sten Andersson. "Wij gaan tot Zweedse regering heeft gisteren een wetsontwerp bekendgemaakt waarin Zweedse bedrijven tot 1 ok tober de tijd krijgen alle banden actie over omdat de regering Botha voor de meerderheid van de Zuid- afrikaanse bevolking een hel op aarde heeft geschapen". De be- met Zuid-Afrika te verbreken. Het windsman zei te hopen dat andere klaring hekelden de scholieren het Quit° heeft geen officieel dodencij fer gegeven maar wel gezegd dat t 75.000 daklozen waren. Vorige week werd Ecuador ge troffen door een reeks aardschok ken en -bevingen. Het zwaarst ge troffen gebied was dat rond de vul- wetsvoorstel dat op 1 juli moet gaan is al door drie van de vier op positiepartijen met instemming ontvangen. Er bestaat dus weinig twijfel over dat het parlement het voorstel binnenkort tot wet zal ver heffen. Het handelsembargo geldt overigens niet voor medische arti kelen en drukwerk. De kans op een vreedzame op- kaan El Reventador. In dit gebied lossing wordt steeds kleiner", al- i ongeveer 100.000 dus minister van buitenlandse Goebbels In het najaar wordt een groot ge deelte uitgegeven van het dagboek van Joseph Goebbels, die in nézi- Duitsland Hitiers minister voor propaganda was. Het door Goeb bels met de hand geschreven dag boek beslaat de periode 1924-1941. Het zou vooral een document over het functioneren van de propagan da tijdens de nazi-periode zijn. België Het Belgische parlement heeft besloten een onderzoek in te stel len naar wapenleveranties aan Iran en andere landen. Het gaat om mo gelijke verkoop via andere landen aan Iran terechtkomen. De Belgi sche wet verbiedt de verkoop van wapens aan oorlogvoerende lan den. Tanks De Amerikaanse inlichtingen dienst CIA is erin geslaagd een aantal geavanceerde T-72 tanks van Russische makelij te kopen. De tanks worden naar de VS ver scheept, waar zij tot in de details zullen worden bekeken. Een ano nieme zegsman ontkende dat de tanks door Iran zouden zijn gele verd, zoals eerder berichten ver luidden. Nigeria De Nigeriaanse regering heeft in de noordelijke staat Kaduna een avondklok ingesteld en het leger heeft gewaarschuwd dat direct zal worden geschoten op 'brandstich ters en moordenaars', om een eind te maken aan rellen tussen christe nen en islamieten in het gebied. In Kaduna en andere steden werden sinds de rellen tijdens het weekein de begonnen meer dan 360 arresta ties verricht. gebrek aan schoolbehoeften, voe dingsmiddelen en het tekort aan papier voor de kranten. Saramacco ligt circa 140 kilometer ten westen van Paramaribo. Het persbureau SNA meldde gis teren dat sergeant-majoor Ewoud Leefland door leden van de groep Brunswijk is gedood. Leefland leidde vorige week vrijdag een op sporingspatrouille in het dorp Wi- tagron in het westen van Surina me, toen hij werd overvallen. De autoriteiten hebben vastgesteld BEIROET (UPI/AFP) - De Libanese Organisatie van Revolutionaire Ge- a aan- rechtigheid heeft gisteren gewaarschuwd dat zij binnen 48 uur de Franse hevig gijzelaar Jean-Louis Normandin zal doden, tenzij Frankrijk duidelijkheid vuurgevecht raakte toen er vanuit verschaft over de verklaring van president Mitterrand. De president sprak dinsdag de hoop uit dat de aanwezigheid van 7000 Syrische militairen in West-Beiroet zal bijdragen aan de vrijlating van de groep van zestien officieren, die Franse gijzelaars in Libanon. "President Mitterrand kwam onlangs met onder leiding van de huidige bevel- een onverantwoordelijke verklaring over de gijzelaarsaffaire en de voort hebber Desi Bouterse op 25 februa- zetting van de (Franse) leveranties van dodelijke en vernietigende wa- ri 1980 via een militaire coup de pens aan het Iraakse regime", zo stond in een met de hand geschreven macht in Suriname overnam. boodschap aan een westers persbureau in West-Beiroet. landen het voorbeeld van Zweden zullen volgen, omdat sancties van alleen de Scandinavische landen Zuid-Afrika slechts licht zullen treffen. Eerder hadden Finland, Noorwegen en Denemarken al een handelsembargo tegen Pretoria in gesteld. De Zweedse regering heeft zich langdurig verzet tegen het instel len van een embargo omdat zij van mening is dat een neutraal land zich alleen dient aan te sluiten bij sancties die door de Verenigde Na ties zijn goedgekeurd. Het veto van de Verenigde Staten en Groot-Brit tannië in de VN-Veiligheidsraad over een voorstel tot sancties tegen Zuid-Afrika was echter voor Zwe den de druppel die de emmer deed overlopen. De conservatieve partij verzet zich tegen de maatregel omdat die slechts tot gevolg zal hebben dat Zweedse bedrijven door Zuidafri- kaanse concerns worden overge nomen. Ook zullen er tussen de 500 tot 800 banen in Zweden verloren gaan. Zweden voerde vorig jaar PARIJS - De minister voor bin nenlandse veiligheid Robert Pandraud heeft weer veel ver knoeid van de goodwill, die hem en zijn mannen was toegevallen na de arrestatie van de kopstuk ken van de terroristen-organisa tie 'Action Directe'. En die good will had 'super-flic' Pandraud hard nodig na alle steken die hij en zijn baas, minister van bin nenlandse zaken Pasqua, al had den laten vallen. 'Action Directe' werd het week-end van 23 februari opge rold. Nu heeft Pandraud op- door Rudolph Bakker nieuw het vuur opgestookt dat smeulde rond de dood van de student Malik Oussekine, drie maanden geleden. Tijdens de studentenrellen eind vorig jaar overleed Oussekine na in elkaar geslagen te zijn door oproerpoli tie. Bij de autopsie bleek dat Ous sekine onder andere aan een ern stige nierziekte leed. Minister Pandraud beging een grove poli tieke fout toen hij zich dezer da gen liet ontvallen: "Als ik een zoon had gehad die onder dyalise is, had ik hem er wel van weer houden zich 's nachts zo zakkig te gedragen". Nauwelijks had minister Pand raud deze 'zakkige' woorden ge sproken of het gehele Franse po litieke toneel kwam in beweging. Zowel op het hoofdkwartier van premier Chirac als op het minis terie van binnenlandse zaken van Charles Pasqua gaf men ach ter de schermen toe, dat Pand raud zich schromelijk vergalop peerd had. Niet alleen binnen de rege ringspartijen, maar ook binnen de regering zelf, opende zich te gelijkertijd nog weer verder de kloof die in feite tussen de gaul listen van de eerste minister en de aanhangers van oud-presi dent Giscard d'Estaing heerst. Deze laatsten zijn verenigd in de UDF en de populairste voorman binnen het kabinet van de UDF is de minister voor cultuur Fran cois Leotard. Al tijdens de studentenrellen van afgelopen herfst hadden Leotard en zijn aanhang zich ver zet tegen het wetsontwerp over de hervorming van het hoger on derwijs. Dit wetsontwerp was de aanleiding tot de onrust onder de studenten. Meteen na de dood van Oussekin had Leotard voor de term 'coalitie' tussen de gaul listen en de leden van de UDF een afstandelijker betekenis ge geven. De aanhang van Leotard heeft zich na de woorden van Pandraud nog duidelijker van premier Chirac's aanhang ge distantieerd. Afgelopen woensdag vond in de Rue Monsieur le Prince een protestbetoging plaats bij het portiek waar Oussekine die rampnacht was neergeknuppeld. Onder de ruim tweeduizend be togers waren socialistische kop stukken als oud-premier Fabius, de communistische voorman Ro land Leroy en Harlem Desir, de aanvoerder van de anti-racisti sche beweging. Waarnemers noemen de beto ging deesl mislukt. Wat niet weg neemt dat de politieke tegen standers van het huidige bewind er zoveel mogelijk voordeel uit proberen te slaan. Ze hebben zich ook laten zien met het oog op een andere manifestatie, die aanstaande zondag zal plaatsvin den uit protest tegen een plan van de regering-Chirac om kin deren van emigranten niet langer automatisch de Franse nationali teit te geven. Intussen doen hardnekkige ge ruchten de ronde dat premier Chirac ingrijpende kabinetswij zigingen overweegt. Veronder steld wordt dat hij zich zelfs, maar op naar buiten toe eervolle manier, zou willen ontdoen van de gaullistische houwdegen Pas qua op de post van binnenlandse zaken, en diens rechterhand Pandraud. De recente successen van het tweetal worden toch te veel overschaduwd door een 'conservatieve' taal, die in het Frankrijk van nu te veel tegen de haren in strijkt. Als volgend jaar presidentsver kiezingen worden gehouden, zal presidentskandidaat Jacques Chirac zich moeten hebben ont daan van te veel onhandigheden en fouten van zijn equipe, die steeds zwaarder op het beeld van de regering drukken. Men vraagt zich echter af of de periode voor een grote schoonmaakbeurt niet te kort is geworden. goederen ter waarde van schatting 250 miljoen gulden uit naar Zuid- Afrika. Het voorstel verbiedt alle handel in goederen, ook via derde landen, en vraagt een parlementaire com missie om ook een verbod in dien- stenhandel te overwegen. Uitzon deringen zijn van geval tot geval mogelijk, als blijkt dat Zuidafri- kaanse bedrijven direct van het verbod profiteren, of als het ver bod te nadelig is voor de werkgele genheid in Zweden. Ongeveer 300 Zweedse bedrijven doen zaken in Zuid-Afrika, maar het overgrote deel van de handel is in handen van minder dan een do zijn ondernemingen, meest mijn- bouwconcerns. De handel is dras tisch gedaald toen de Zweedse re gering in 1985 een dringend beroep deed op bedrijven om tot een vrij willige boycot van Zuid-Afrika over te gaan. WASHINGTON (AP) - Een Ameri kaanse districtsrechter verklaarde gisteren luitenant-kolonel Oliver North niet ontvankelijk in twee door hem aangespannen civiele procedures tegen Lawrence Walsh, de onafhankelijke onderzoeks rechter die momenteel de Iranaf- faire doorlicht. Rechter Barrington Parker be paalde dat North voorbarig was in zijn streven de benoeming van Walsh ongrondwettelijk te laten verklaren. Hy was van mening dat North, aangezien hij (nog) niet in staat van beschuldiging is gesteld, geen aantoonbare schade heeft on dervonden van het onderzoek van Walsh en dat om die reden geen ge rechtelijke tussenkomst aan de or de kan zijn. Voorts zei Parker dat een alge heel en diepgaand onderzoek naar de betrokkenheid van de regering bij de Irangate affaire voor de VS onontbeerlijk is. Walsh leidt dit on derzoek op een verantwoorde ma nier, aldus Parker. Volgens het rapport van de com- missie-Tower was North intens be trokken bij zowel de geheime wa penleveranties aan Iran als het klandestiene doorsluizen ven gel den naar de contra's. Parker merkte op dat minister van justitie Edwin Meese Walsh onlangs heeft opgedragen zijn on derzoek voort te zetten onder aus piciën van het ministerie van justi tie, waardoor het eventuele on grondwettige karakter van zijn be noeming geen belemmering meer kan vormen. worden. Tot nog toe hebben de Verenigde Staten de enge interpre tatie aangehouden. Nunn, voorzitter van de Senaats commissie voor defensie, nam gis teren tijdens het debat over het ABM-verdrag nogmaals het woord nadat hij woensdag ook al de nodi ge kritiek op de houding van de re gering had geuit. Toen zei hij dat de interpretatie van het verdrag, zoals dat in 1972 werd opgesteld, ongewijzigd moet blijven. Presi dentieel woordvoerder Marlin Fit- zwater was het oneens met Nunns standpunt, maar zei kritiek te ver welkomen. Volgens woordvoerder Charles Redman van het ministerie van buitenlandse zaken is Nunns kri tiek louter en alleen gebaseerd op de notulen van de procedures bin nen de Senaat die indertijd hebben geleid tot ratificatie door de Senaat van het ABM-verdrag. Redman zei dat er nog andere documenten over deze kwestie bestaan die ze ker ook voor een juiste menings vorming belangrijk zijn. Zo moeten bijvoorbeeld de notu len van de onderhandelingen met de Sowjet-delegatie goed worden bestudeerd. Voorts moet overwo gen worden in hoeverre de Sowjet- Unie en de VS sinds 1972 het ver drag wel of niet hebben gerespec teerd, aldus Redman. Dante Fascell, voorzitter van de commissie voor buitenlandse aan gelegenheden van het Huis van Af gevaardigden, merkte op dat de re gering opnieuw beweerde dat de Sowjet-Unie de met de VS geslo ten verdragen schendt, terwijl zij niet met bewijzen voor deze bewe ring komt. WASHINGTON (GPD) - De in vloedrijke Amerikaanse ondermi nister van defensie Richard Perle heeft gisteren ontslag genomen. Perle wordt beschouwd als de 'ha vik' in de regering-Reagan. Hij is sinds 1981 de architect geweest van de Amerikaanse wapenbeheer- singspolitiiek met de Sowjet-Unie. Perle gaf in zijn ontslagbrief aan president Reagan 'persoonlijke en familieredenen' op. Maar de be langrijkste reden is dat Perle, net als veel van zijn collega's in het Witte Huis, de laatste twee jaren van Reagans presidentschap wil benutten om veel geld te verdie nen, profiterend van zijn status als invloedrijk man in Washington. Terwijl andere medewerkers van Reagan in de public relations of als lobbyist miljoenen willen binnen halen heeft Perle zich op de litera tuur geworpen. Hy werkt onder meer aan een novelle over de poli tiek in Washington, waar hij zelf 6 jaar lang een vooraanstaande rol heeft gespeeld. Perle had de taak om er voor te zorgen dat er geen akkoorden mo gelijk waren met de Sowjet-Unie op het gebied van wapenbeheer sing, zolang de VS zich militair aan het versterken was. President Rea gan had immers, toen hij in 1981 aan de macht kwam, beloofd dat Amerika militair weer nummer 1 zou worden na een aantal jaren van vermeende verwaarlozing van het militaire apparaat. Teneinde de onderhandelingen met de Russen in Genève op een dood spoor te brengen kwam Perle onder meer met de zogenaamde 'nul optie' ten aanzien van middel- lange-afstandraketten in Europa. Dat voorstel hield in dat de plaat sing van Amerikaanse Pershing- en kruisraketten niet door zou gaan als de Russen van hun kant de SS-20's zouden ontmantelen: Beide partijen dienden op nul uit te komen. De nul optie was echter toen voor de Sowjet-Unie volstrekt onaanvaardbaar, zoals Perle heel goed wist. De conservatieven in Washing ton zullen de stryd met Perle's ge deeltelijke hulp voort kunnen zet ten: behalve met het schrijven van bestsellers voor het geld blijft Per le op part-time basis adviseur van minister van defensie Weinberger.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 5