Verwarring in voordeel Roche Britten kloppen op de deur bij UEFA Voetballers willen deel tv-geld tiü t mm -JU Protest kost FC Tirol geld Oostenrijk vraagt Kecskemethy Opvolgers Schumacher FIFA krijgt half miljard DINSDAG 10 MAART 1987 SPORT PAGINA 17 CHAMPIGNY-SUR-YONNE (ANP) - De ploegentijdrit heeft gisteren, als eerste etappe in de 37e Parijs-Nice, een schok teweeg gebracht bij Sean Kelly en de volgers van de wielerkaravaan. De vijfvoudig winnaar van de „Koers naar de Zon" staat na de tweede dag op de vijftiende plaats. Erger voor hem is, dat zijn achterstand op klassementslei der Stephen Roche liefst 41 seconden bedraagt. De organisatoren van de Franse etappewedstrijd, onder wie Jac ques Anquetil, wreven in hun han den. De ploegenrit met start e moest worden afgelegd op een weg, die bochtig en hellend was en hier en daar was bezaaid met steen tjes. In het vijftienhonderd zielen nish in Champigny-sur-Yonne tellende Champigny, op honderd werkte als een mixer. Na afloop kilometer van Parijs, was nauwe- pijnigde evenwel iedereen, inclu sief de wedstrijdcommissarissen, zich de hersens over de merkwaar dige constructie. lijks inspiratie te vinden. Toch de den de renners van Gisbers het aanvankelijk niet slecht. Ondanks lekke band voor Theunisse De werkelijke tijden uit de ploe- kwam de ploeg onder leiding genrit over 47 kilometer, gewon- Knetemann halverwege net als de i door de formatie van Roche, golden immers niet voor het klas sement. De renners van de eerste acht formaties kregen bonificaties, variërend van een minuut en twin tig seconden voor de winnaars tot vijf seconden voor degenen, die als achtste waren geëindigd. De ver diende bonificaties werden afge trokken van de tijden, die in de proloog van zondag waren gere den. Met andere woorden: na twee dagen koersen is de klassements- tijd bij de renners uit de acht „bo nificatie-ploegen" veel lager dan na de eerste dag. Kelly werd met zijn formatie derde achter die van Fignon. De Parijzenaar, die een te genvallende proloog had gereden, belandde op de achtste plaats op bijna een halve minuut van Roche. De Ier kan in de bergen goed mee komen. Daarom zal Roche, vorige maand winnajar van de Ronde van Valencia, door de concurrentie moeilijk zijn in te halen. „Ik snap niets van al die opschudding", was de laconieke reactie van Anquetil, vijfvoudig winnaar van de Tour de France en Parijs-Nice. „Het is te genwoordig toch gebruikelijk, dat bij een ploegenrit alleen de bonifi caties worden doorberekend. Het is hier alleen zo, dat de de tijdrit vroeg in de wedstrijd zit. Dat heb ben we bewust gedaan, omdat er nog enkele zware berg-etappes aankomen. Daarin worden veel ploegen waarschijnlijk flink uitge dund". De Nederlandse afvaardi gingen speelden zoals verwacht geen rol van betekenis. Panasonic (zesde) en PDM (zevende) vielen net binnen de tijdvergoeding. Su- perconfex werd negende. De Nederlanders rekenden ner gens op. Het vroor weliswaar niet, maar bij een magere zon stond er een botende wind. De 47 kilometer met dichte achterwielen rijdende Kelly en de zijnen uit op 28 minu ten en tien seconden, de tweede tijd. In 27.40 imponeerden de man nen van Legeay, onder wie Duclos- Lasalle, Glaus en Wojtinek. Maar in het tweede deel, waar de renners de wind vol in het gezicht hadden, ging het uithoudingsvermogen een grote rol spelen. Met ploegmaten als Zimmermann, Leali en Peder- sen zette Roche, overigens met „gewone" wielen, alles op alles. De onder Italiaanse vlag rijdende for matie kwam na een tussentijd van 28.25 uit op 58.04, een gemiddelde van 48,564 kilometer. Kelly had nog slechts vijf colle ga's om zich heen. Vichot en Joho hadden op de Portugees Da Silva gewacht, die al.vroeg moest lossen. Roche verloor alleen de Zwitser Ferretti. Gevolg is, dat Roche zes van zijn ploeggenoten in de top tien van het klassement heeft Stephen Roche hijst zich in de gele leiderstrui na afloop van de ploegentijdrit Parijs-Nice. De ploeg van Roche won de tijdrit met aan komst in Champigny-sur-Yonne. (foto ap> staan. Knetemann is op de 29e pech achtervolgde renners. Van plaats de beste van de Nederlandse Hooydonck was tijdens d.e j formaties. Hij wordt gevolgd door gevallen, maar deed maandag goei de als dertigste genoteerde Van Lancker, rijdend voor Posts assis tent Walter Planckaert. Zijn forma tie, de enige Nederlandse met dich te achterwielen, moest het na ze ven kilometer stellen zonder Ha- Nijdam, Roosen en Van Pas- sel reden echter in de beginfase vlak na elkaar lek, waardoor er een minuut verloren ging. Van der Schueren had zijn renners opge dragen op elkaar te wachten, rings^ voor wie het tempo te hoog dat zij toch niet meespelen in het klassement. Voor de Nederlandse formaties zijn hooguit dagzeges lag. Oosterbosch had het kelijk moeilijk, maar kwam sterk terug. Van der Schueren, assistent van Raas, heeft te maken met door ZEIST (GPD) - De Centrale Spe- lersraad in het betaalde voetbal (CSR) heeft geen bezwaar tegen een nacompetitie in de eredivi sie, waarvan de winnaar wordt toegelaten tot het UEFA-Cup- toernooi. Onaanvaardbaar voor de CSR blijft echter een inkrim ping van de hoogste voetbalafde ling van 18 naar 16 clubs, met daaraan gekoppeld een promo tie- en degradatieregeling. Vori ge week werd de CSR op dat punt al in het gelijk gesteld door de Utrechtse rechtbank. Met de spelersraad valt even min te praten over een winter stop van 5 tot 8 weken, zoals die >r het eerst werd doorgevoerd. De spelers zijn eveneens tegen een uitbreiding van het aantal eerste-divisie- clubs als dat tot gevolg zou heb ben dat clubs wordt toegestaan minder dan 15 contractspelers in dienst te hebben. Nu schrijven de reglementen van het betaalde voetbal dat aantal dwingend Een ander heet hangijzer voor de spelers is het voorlopige con tract dat de KNVB heeft gesloten met Sky Channel, dat op de dins dagavond samenvattingen geeft van eredivisieduels. Het voorstel van de spelers aan het sectiebe- tuur is nu om vijf procent van die inkomsten af te staan voor de spelers. Dat percentage komt neer op een jaarbedrag van 32.500 gulden. De WCS beroept zich op de situatie in Frankrijk en Enge land, waar tien procent van alle tv-inkomsten ten goede komen aan de spelers. Voor het sectiebe- stuur, dat de koop met Sky Channel heeft afgesloten voor 650.000 gulden per seizoen met een looptijd van twee jaar, was dat percentage onaanvaardbaar. De helft daarvan vinden de spe lers nu het minste. Is het selectief invoeren van voet- halpasjes, waartoe de KNVB gis teravond heeft besloten, de oplos sing, of althans het begin van de oplossing voor het probleem van i het voetbalvandalisme? Ik weet I het niet. Het zal allicht wel wat helpen, maar voorlopig blijven er nog een hoop vragen. i Het voetbalpasje zal voorlopig alleen nodig zijn voor de risico- dragende wedstrijden, zegt de i KNVB. Het is niet denkbeeldig dat de troep zich dan verplaatst j naar wat men nu nog niet als risicodragende wedstrijden be schouwt. Verder is van belang te weten wat de politie doet als er I zich ondanks pasjes-gedoe op ze- ker moment toch onregelmatighe den voordoen. Elk jaar komt er tenslotte een nieuwe generatie vandalen op de markt). Met al- j leen het schoonvegen van een vak I schiet je dan weinig op, er zullen pasjes moeten worden ingeno men en dat zal de politie heel wat heisa geven. Terecht dat Dé Stoop al eens stevig op dit punt heeft gedrukt. i Is Ajax-Feyenoord risicodra- gend? Ongetwijfeld, vJant het 1 tuig zit niet alleen in Den Haag. Zo'n wedstrijd trekt toch nog wel i zo'n 40.000 toeschouwers. Ga er maar eens aan staan: 40.000 man gedegen controleren op toegangs- j biljet én pasje. En dan heb ik het er nog maar niet over dat er op zeker moment een on)behoorlijke zwendel zal ontstaan met die pasjes. Verder ben ik benieuwd wat de mensen zullen doen die per jaar een keer of vijf naar een wed strijd gaan. Nemen die nog de moeite zich te laten registreren of j houden die het betaald voetbal I nu wel voor gezien? j U ziet het: er zijn vooralsnog I meer vragen dan antwoorden. NZH Voor de NZH heb ik een zwak. j Mijn vader heeft die maatschap pij 42 jaar lang met nimmer fa lende hoogachting gediend; met die zware Boedapesters ging hij om alsof hét zijn maitresses wa- ren. Ik heb ook wel eens gedacht j dat ik een kind van zo'n ding Tot vorige week heb ik steeds gemeend dat wat de NZH ook al lemaal niet goed deed, het toch in elk geval tot de no-nonsense be drijven kon worden gerekend. Maar daar twijfel ik nu een beetje aan. De NZH heeft name lijk het plan gelanceerd om de 'moeilijke' supporters van de FC 1 Den Haag niet meer met de trein n, want dat is een ta melijk onpersoonlijk middel. Bovendien zit je dan met het probleem dat de 'supporters' nog van het station naar het sta dion moeten en de ervaring leert dat dan de ellende al begint. Nee, de NZH zou ze willen vervoeren in de vriendelijker sfeer van de luxe-touringcar, met een vaste, eigen chauffeur, van hun woon plaats regelrecht naar het sta dion waar ze moeten zijn. Zo'n bus gaan ze dan wellicht zien als iets van zichzelf, zo hoopt de NZH, en wat tot hun domein be hoort, zullen ze niet vernielen. Ik vind dat nou echt een plan dat de sfeer van de beginjaren ze ventig om zich heen draagt. Het had door de bloemenkinderen van toen ontworpen kunnen zijn. Want die geloofden heilig in de stelling dat in elk mens het goede bovenkomt, als je maar een beetje je best doet. In de vijftien jaar die sindsdien zijn verstreken, zijn de meesten iets voorzichtiger of realistischer geworden. Maar aan de NZH lijken alle gebeurte nissen te zijn voorbijgegaan. Het idee! Ik zie het volgend sei zoen al gebeuren: Ajax-FC Den Haag 5-1 - die bus komt dan na tuurlijk als een rokende pluim te rug in het Zuiderpark, als-ie dat al haalt. NZH, NZH, hoe heb ik het nou toch met u. Heeft de directie mis schien in plaats van in de dienst regeling in een oud werkje van een geflipte psycholoog zitten bladeren? Eén ding weet ik zeker: als mijn vader nog leefde, zou hij de laatste nog levende Boedapes- ter uit het archief halen om dat hele plan tot gort te rijden. Sexueel Een aantal weken geleden te rug ontstond nogal wat beroe ring over de wijze waarop en de omstandigheden waaronder de wielrenster Mieke Havik in We nen een poging deed het wereld uurrecord te verbeteren. Ik heb het daar al eerder in deze rubriek over gehad. De kritiek richtte zich met na me op de rol van de begeleider van Mieke Havik, 'sportpsychia- ter' Ferdi van Oyen, want wat daar in Wenen aan de start ver scheen, was geen zelfstandige sportvrouw, maar een verward, afhankelijk vogeltje. Er is sinds dien veel over geschreven. De sportpsychologen schoten ineens uit de grond en gingen elkaar vaak heftig te lijf. Figuurlijk dan. Ik vond het verrukkelijke leesstof. Af en toe had ik wel het gevoel midden in een discussie tussen Peking- en Formosa-Chi- nezen te zitten, maar ja, in zo'n pandemonium mag je ook niet verwachten alles te kunnen door gronden. De mooiste reactie wil ik u niet onthouden. Die kwam van drs. Engel Vrouwe en werd afge drukt in de Volkskrant. Hij schrijft: "Laten we (dan) eens heel precies kijken naar wat we zien als Mieke Havik fietst. We zien een jonge vrouw in de kracht van haar leven die in gebogen houding een fiets krachtig met haar handen, voeten en zitvlak vasthoudt. Met haar onderstel maakt zij een soort masserende beweging op de trappers en het smalle langwerpige zadel. Met haar bovenlijf ademt zij ritmisch en snel diep in en uit. Met haar armen en handen houdt zij zich in evenwicht. Zij gaat, als het goed gaat tenminste, er helemaal in op. Misschien is door de ge sprekken met Oyen het vage ver moeden ontstaan waar zij in we zen echt mee bezig is: het op sym bolische wijze bevredigen van iets seksueels. Ja, lacht u maar, dat heeft Mieke Havik misschien ook gedaan; en in dat onbewaak te ogenblik gedacht: waar ben ik toch mee bezig?dat kan toch ook anders, minder symbolisch!". Verdomd als het niet waar is, daar kom je in die kringen, te lan gen leste altijd op uit. De volgende die zich in het strijdgewoel werpt, zal kardi naal Simonis wel zijn. Die legt het werelduurrecord-rijden voor roomskatholieke meisjes natuur lijk subiet aan banden. RUUD PAAUW ZÜRICH (SID) - De tuchtcommis- sie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft gisteren het protest van FC Tirol tegen de uitslag van de wedstrijd tegen Torino (0-0), in de kwartfinales van de strijd om de UEFA Cup, ongegrond verklaard. De ploeg van de vroegere West- ZEIST (GPD) - Een toegangsbewijs zal volgend seizoen duitsé international Hansi Muller niet meer voldoende zijn om te worden toegelaten tot een voetbalstadion. Wie een van de zogeheten risicodragende wedstrijden in de eredivisie wil bezoeken, moet zich kun- hetvéldTo" nen legitimeren. In navolging van het Engelse Luton pende brandweerman geblesseerd Town, waar dit systeem binnenkort trouwens weer wordt afgeschaft, zal een pasjesregeling worden ingevoerd. Die Ze„t' regeling geldt zowel voor de aanhang van de bezoekende club als die van de thuisclub, maar slechts voor een deel van de wedstrijden. kon woensdag in Turijn niet be schikken over reserve-speler Ro bert Strobl, die voor aanvang het duel door pende brandv raakte. De blessure van Strobl zo ernstig, dat hij tijdens de wed strijd niet zet. De Oostenrijkers voelden zich hierdoor benadeeld. Tot die aanbeveling kwamen gis- De tuchtcommissie verklaarde, teravond de voorzitters van de 37 na bestudering van het officiële betaalde voetbalclubs in ons land, wedstrijdrapport en verklaring van die op uitnodiging van het sectie- de UEFA-waarnemer, de klacht bestuur achter gesloten deuren onzinnig en gaf de club een geld- vergaderden. „Er is heel lang boete van bijna zevenhonderd gul- den. Tevens moet FC Tirol de pro- ter André ceskosten (15.000 gulden) betalen, hand toe, „i gesproken", lichtte sectie-voorzit- der Louw nader- uiteindelijk is er bewust gekozen voor een selectie ve toepassing van de pasjesrege ling. Het gebeurt op eenzelfde ma nier als met het alcoholverbod: bij wedstrijden waar problemen ge vreesd worden, kunnen pasjes ver plicht worden". Het gisteravond bedachte ant woord op het voetbalvandalisme zal echter eerst nog gesanctioneerd moeten worden door de algemene vergadering betaald voetbal op 1 juni. „Maar het zal best kunnen zijn", sloot Van der Louw een pas jesregeling voor alle wedstrijden niet op voorhand uit, „dat het Lan delijk Overleg Voetbalvandalisme (LOV), dat morgen bijeenkomt, „daarop zal aandringen". Als eerste begreep de sectievoor zitter dat er heel wat haken en ogen zitten aan het principebesluit dat door de grote meerderheid van de voorzitters werd gesteund. Over de haalbaarheid van de uitvoering hebben de voorzitters zich niet het hoofd gebogen. Dat zal echter wel eens het grootste probleem kun nen worden. Want wie geeft de pas jes uit: de KNVB of de clubs, en hoe denkt de voetbalbond zo'n pasjesregeling te financieren? DÜSSELDORF (SID) - Bijna twee jaar na het afschuwelijke voetbaldra ma tijdens de Europese bekerfinale tussen Liverpool en Juventus dient de Engelse voetbalbond dinsdag een verzoek in bij de UEFA de Engelse clubs vanaf het seizoen 1987-1988 weer toe te laten tot de Europese beker toernooien. Bij de ernstige ongeregeldheden in het Heizel-stadion te Brussel vielen destijds 39 doden. De Engelse clubs werden daarna door de UEFA voor onbepaalde tijd uitgesloten van Europees bekervoetbal. Het verzoek dat Ted Croker, secretaris van de Engelse voetbalbond, tijdens de vergadering van de UEFA in Bern zal indienen, maakt overi gens weinig kans. Twee weken geleden liet Jacques Georges, voorzitter van de UEFA, in Monte Carlo weten dat de tijd voor eventuele terugkeer van de Engelse clubs nog niet rijp is. „De Engelsen hebben het probleem r< npHknnn van het voetbalvandalisme nog steeds niet opgelost", verklaarde de Fransman, die de ban over de'clubs uit Engeland pas over twee of drie seizoenen wil opheffen. De Engelsen zijn in ieder geval al blij, dat het verzoek in Bern één van de agendapunten vormt. „We hopen, dat de UEFA één of meerdere clubs toegangshekken met ingang van het nieuwe seizoen zal toelaten. We kunnen aantonen dat systeem waarbij we suppoosten en de situatie in Engeland is verbeterd", zei Croker. de medewerking van de politie no- Engelse officials zijn er wel van overtuigd, dat een terugkeer op volle dig hebben. Ik besef dat dit niet dé sterkte (zes clubs) nog onmogelijk is. „In deze situatie is elke club die oplossing is, maar het zal zeker hei- wordt toegelaten een succes", aldus Croker. Liverpool komt in ieder ge- pen het vandalisme te bestrijden, val niet in aanmerking voor een terugkeer op de Europese velden. De mits politie en justitie ingrijpen bij ploeg blijft, na het opheffen van het speelverbod, nog drie seizoenen ordeverstoringen. WVC heeft zich extra van Europees voetbal verstoken. De supporters van de club werden in principe al bereid verklaard mee destijds als aanstichters van de rellen beschouwd. te betalen in de kosten. Met deze De Engelsen hebben hun hoop op een eventuele terugkeer voorname- - regeling zal een bedrag gemoeid lijk gevestigd op de clubs van het Europese vasteland. Door het ontbre- zijn van enkele miljoenen", ken van een aantal gerenommeerde ploegen hadden ze de verwachting dat de publieke belangstelling voor de bekertoernooien sterk zou teruglo pen. Een louter financieel motief dus. De interesse voor het Europese cupvoetbal is echter niet minder geworden. Het seizoen na de voetbal- np kwamen er 123.000 meer naar de wedstrijden. Het verschil had zelfs Het sectiebestuur van de KNVB vergaderde gisteravond in Zeist met de voorzitters van de betaalde voetbal clubs. KNVB-voorzitter André van der Louw begroette voor de besloten vergadering de veel besproken FC Den Haag-praeses Dé Stoop. (foto anp> Van der Louw: „Er is in elk geval gekozen voor de goedkope oplos sing, dus niet met elektronische „In principe wil het sectiebe stuur ook vasthouden aan het be sluit van vorige week om de kas sa's de dag van de wedstrijd geslo ten te houden", aldus Van der nog groter kunnen zijn. Drie Europa Cup-duels moesten, in verband met Louw, „maar als de burgemeester straffen van de UEFA, zonder publiek worden afgewerkt. De clubs a het vasteland hebben hun Engelse collega's dus niet nodig. vindt dat dit niet nodig is en de po litie ons de garantie kan geven dat zij de orde kunnen handhaven kan van die lijn worden afgeweken". Met angst en beven ziet Van der Louw echter de komende weken tegemoet. „Ik heb gelezen dat de aanhang van FC Utrecht zondag per se naar Den Haag wil. Voorzit ter Aalbers kan daar niks aan doen, maar als dit tot ellende leidt zitten we flink in de boot". Op voorstel van tweederde van de clubvoorzitters zal de KNVB zo wel met de NOS als met Sky Chan nel een contract afsluiten voor an derhalf jaar. De verdeling van de gelden onder de clubs zal gelijk blijven aan de regeling die nu be staat. Een voorstel van het sectie- bestuur om clubs die veel op tele visie zijn een groter part te geven werd verworpen. Dat gold even eens voor het voorstel van het sec tiebestuur om vijf procent van de tv-inkomsten af te staan aan de spelers. Een overgrote meerder heid van de voorzitters was daar om uiteenlopende redenen perti nent tegen. Zeer tot ongenoegen van voorzitter Theo van Seggelen van de Centrale Spelersraad die di rect een nieuwe rechtszaak tegen de KNVB aankondigde. Verandering Een peiling onder de eerstedivi- sieclubs wees verder uit dat vrijwel geen enkele club behoefte heeft aan een wezenlijke verandering. Naar de praktijk vertaald betekent dit dat de eerste divisie in de huidi ge opzet gehandhaafd blijft en dat de clubs derhalve verplicht zijn 15 contractspelers in dienst te heb ben. „Voor wat betreft de eredivi sie", aldus sectiebestuurslid Hoge- woning, „blijft alles dit seizoen ook bij het oude. Er degraderen drie clubs en en hun plaatsen zullen worden ingenomen door de beste twee uit de eerste divisie en de winnaar van de nacompetitie". Het sectiebestuur legt zich voor alsnog neer bij de uitspraak van de Utrechtse rechtbank dat de eredi visie niet tot 16 clubs mag worden ingekrompen. „Je kunt wel den ken aan hoger beroep", aldus Van der Louw, „maar voor het volgend seizoen is dat toch niet meer haal baar. Er komt echter een nieuw sei zoen". En nog voor die tijd zal het sectiebestuur advies vragen aan de Centrale Spelersraad voor het plan de eredivisié in te krimpen. Op dit moment staat nog niet vast of het advies zal gaan over een gefaseerde inkrimping tot zestien clubs of een overgang van achttien naar zestien Wel wil het sectiebestuur de na competitie in de eredivisie laten doorgaan, waarvan de winnaar wordt aangemeld voor het UEFA- cuptoemooi. De voorzitters ver klaarden zich verder akkoord met de invoering van een landelijke competitie voor B-junioren (d.w.z. spelers tot zestien jaar). Die com petitie zal in het seizoen '88/'89 van start kunnen gaan. De indeling van de clubs geschiedt in zes afdelin gen, die de districten van het ama teurvoetbal zullen volgen. ZALTBOMMEL (ANP) - Het Ne derlands Handbal Verbond heeft vrouwencoach Jan Kecskemethy een contract tot 1 juli 1988 aange boden. De voormalige Slowaak heeft bedenktijd gevraagd. Kecs kemethy heeft namelijk tevens een aanbieding ontvangen om het Oos tenrijkse handbalteam en de natio nale kampioen Südstadt te trainen. Kecskemethy wil eerst naar Wenen reizen om het Oostenrijkse aanbod op zijn waarde te beoordelen. De trainer van het Oostenrijkse team is momenteel Vinko Kandija, die gevraagd is bondscoach te worden van het Joegoslavische vrouwen team. BONN (Rtr.) - Het Westduitse voet balelftal heeft weer een aanvoerder en een nieuwe doelman. Klaus Al- lofs (aanvoerder) en Eike Immel (doelman) zijn de opvolgers van de in ongenade gevallen Toni Schu macher. Allofs (1. FC Koln) zal tot tenminste de eindronde om het Europese kampioenschap (1988 in eigen land) de aanvoerderband dragen. Immel (VFB Stuttgart), die al sinds de eindronde om het we reldkampioenschap van 1982 tot de selectie behoort, speelde niet meer dan vijf landenwedstrijden. Schumacher werd vorige week uit de Mannschaft gezet naar aanlei ding van zijn boek „AnpfiffIn die publicatie beschuldigt hij voetbal lers van het gebruik van doping en stelt hij een aantal officials in een kwaad daglicht. ZÜRICH (AFP) - Na onderhande lingen die meer dan een jaar heb ben geduurd, heeft de wereld voet bal federatie FIFA de televisie rechten voor de wereldtitelstrijden van 1990, 1994 en 1998 voor ruim 440 miljoen gulden verkocht aan de WCBU, een wereldwijd consor tium van zes televisie-maatschap pijen. In het contract zijn de uit zendrechten voor de Verenigde Staten en Canada niet inbegrepen. De Europese tak van de WCBU, EBU, draagt 175 miljoen gulden bij. Het bedrag werd zo hoog, voor 1986 in Mexico werd 'slechts' 65 miljoen betaald, doordat de WCBU concurrentie te verduren had van een groot aantal privé-stations.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17