Cooman gaat eigen weg Schumacher: 'Rambo van de Rijn' Lisse en Alphen zetten race voort 'Deze man is bezeten van zijn job' Schumacher uit elftal Amerikanen vallen voor 'little Koemen' PAGINA 16 SPORT ZATERDAG 7 MAART 1987 BONN (GPD) - „Begraaf mijn botten op de elfmeter- stip in mijn stadion in Keulen". Harald 'Toni' Schuma cher zei het met een doodernstig gezicht tegen de West- duitse journalist Karl-Erich Jager, toen het vliegtuig waarin zij zaten in een geweldige luchtzak terecht kwam en spelers en begeleiders een paar doodsbe nauwde minuten doormaakten. begon als voetballertje in Duren, de ene keer spits, dan weer libe ro, totdat moeder Helga eiste: „Je hebt een vaste stek nodig". Harald dacht aan zijn x-benen („een erfelijkheidskwestie, zeg gen de dokters"), en koos voor het doel. Het tekent de voetbalbezeten heid van de man die na ruim 14 jaar trouwe dienst bij FC Köln, de laan uit gaat en zich de laatste maanden mag verbijten op de re servebank. Schumacher op de reservebank, met deze beslissing heeft het bestuur van de om zijn schandalen beruchte Keulse club, een nieuwe tijdbom onder het team gelegd. Schumacher, de gedrevene die eens uit frustratie over het slech te spel van zijn ploeggenoten de deur van de kleedkamer aan flar den trapte, wordt wel heel hard gestraft voor zijn ontboezemin gen in 'Het beginsignaal'. Deze steen des aanstoots ligt nu voor 28 mark in alle boekhandels, 286 bladzijden waarin Schumacher van zijn hart geen moordkuil maakt en fris van de lever vertelt over doping, seks en drank in het voetbalwereldje. Bezeten De Franse journalist Michel Meyer verwerkte Toni's ontboe zemingen tot een boek. Meyer was nadat Schumacher tijdens het WK in Spanje de Franse in ternational Patrick Battiston vrijwel onder de zoden had ge werkt, een van zijn scherpste cri tici. Maar Meyer leerde de echte Toni kennen: „Deze man is beze ten van zijn job, maar hij bles seert niemand opzettelijk". En zo is het. Schumacher, de Rambo van de Rijn. Zijn lieve lingsfilm is Rocky. Schumacher: „Silvester Stallone wil winnen. Rocky, een man uit de goot, wil tegenstanders bedwingen. Mijn God, dat lijk ik wel. Geen bokser, maar een voetbal-Rambo". Harald Schumacher werd in 1954 geboren in een verpauperde wijk in het volledig platgebom bardeerde Duren. Altijd en eeu wig praat hij over de armoede die zijn ouders hebben geleden. In zijn riante huis bij Keulen, drie minuten rijden van het Keulse clubhuis 'Geissbockheim', han gen foto's van armzalige huisjes. „Heb ik van mijn ouders gekre gen. Ik hoor nooit te vergeten waar ik vandaan kom. En dat doe ik ook niet". Ook dat is de Toni Schumacher, een man met een klein hart en een grote mond. Hij Sluitpost Op zijn 18e debuteerde hij in een regionale jeugdselectie. In de finale stopte de jonge keeper drie penalty's. Een jaar later kreeg hij een contract bij het ge renommeerde FC Köln. Zijn de buut in het eerste maakte hij in 1973 en vanaf dat moment was hij niet meer uit het Keulse doel weg te branden. Onder Tschik Cajkovski en Hennes Weisweiler groeide uit de onzekere jongeman een be trouwbare sluitpost. Voor Weis weiler had hij diep respect. Een keer zakten beiden geweldig door. De volgende morgen ver scheen Schumacher met een ge weldige kater op de training. Daar stond Weisweiler al, armen voor de borst gevouwen, trai ningspak aan. Schumacher: „Trainer dat vind ik klasse, 's Nachts gezopen, 's ochtend fit". Dezelfde Weisweiler zei eens: „Zo lang Toni bij de club is, blijft het daar rommelen". In 1979 debuteerde hij in het nationale elftal, korte tijd later stond hij tijdens het EK in Italië weer in het doel. De Beierse kee per Sepp Maier had een ernstig auto-ongeluk gehad. Schuma cher bewees zijn hardheid. Tij dens de training brak hij een vin ger, zei niets tegen trainers of medespelers, maar liet door zijn handschoenenfabriek een spe ciale handschoen met inge bouwd gipskorset maken. Toni werd de held van Rome. Nie mand kon meer om hem heen, niemand durfde een openlijke confrontatie met hem aan. Hij werd aanvoerder van Köln en van hét nationale elftal. Over zijn ambities zei hij zelf eens. „Mijn eerzucht is zelfvernietigend". Zijn eerzucht betekende in 1982 ook bijna het einde van zijn loopbaan. De tv-beelden zijn honderden keren vertoond: Toni Schumacher rent op Patrick Bat- Harald 'Toni' Schumacher in gelukkiger tijden, toen gans West-Duits- land, inclusief bondskanselier Helmut Kohl, de nationale doelwachter nog omarmde. Inmiddels is Schumacher door 'de natie' verketterd. (archieffoto AP) tiston toe en ramt hem tegen de grond. Terwijl de Fransman ern stig geblesseerd blijft liggen, loopt Schumacher ogenschijn lijk ongeinteresseerd naar zijn doel. Nog nooit is overal in de wereld zo emotioneel gereageerd op een overtreding. „Schuma cher, het monster van Sevilla, moordenaar, Schumacher SS". In zijn boek staat hij uitvoerig stil bij deze scène. Het is een emotioneel deel, waarin duide lijk naar voren komt dat zijn in zet en concentratie alle andere gevoelens domineerden. Reputatie „Ik was overgemotiveerd, waanzinnig geconcentreerd. De ze wedstrijd was voor mij een kans, de laatste kans om onze verpeste reputatie op te vijzelen" „Ik ren mijn doel uit. Battis ton komt op mij toe. Uit ervaring weet ik dat hij de bal over mij heen wil liften. Ik spring hoog, Patrick raakt de bal niet goed. Als je in de lucht bent kan je je eigen snelheid niet meer rem men, je kunt je hooguit een beetje wegdraaien. Een keeper is geen vliegtuig. Met uitgestrekte knieën vloog ik op hem toe. Op het laatste moment kon ik mij nog iets draaien. Ik raakte zijn hoofd met mijn achterwerk of mijn heup. Hij viel, ik ook. De bal rolde langs het doel. Een blik op de grensrechter. Dat doen wij draaide mij om. Patrick lag op de grond, ik liep hem voorbij. „Je moet er naar toe", dacht ik. Maar daar stonden al scheldend en dreigend Tresor en Tigana. „Als je er nu heen gaat komt er rot zooi", dacht ik. Ik bracht het dus niet op naar Battiston te gaan om hem te troosten. Ik kon niet, hoe wel het op dat moment mogelijk wel het beste was geweest. Mijn eerste fout". De tweede fout maakte Schu macher toen hij hoorde dat Bat tiston twee tanden kwijt was: „Als dat alles is, ben ik best be reid twee jacketkronen voor hem te kopen". Schumacher in zijn boek: „Er was geen haar op mijn hoofd die er aan dacht lol te heb ben over de geblesseerde Battis ton. Het was een pak van mijn hart. In feite was ik bang geweest dat hij een hersenschudding had, of misschien wel in coma lag". De derde fout volgde snel. Schumacher, meegesleept in de overwinningsroes van zijn team, dacht geen seconde meer aan de Fransman. „En geen mens in ons begeleidingsteam kwam op die gedachte. Niemand dacht eraan naar het ziekenhuis te gaan, bloe men te kopen. Ik zou aan Battis- tons ziekbed zijn gebleven tot ik had gehoord dat alles weer oké was. Alleen had iemand mij er heen moeten brengen". De verbroedering kwam veel later. Schumacher: „Ik geloof dat ik tranen in mijn ogen had. De manier waarop Patrick mij te gemoet is gekomen, was voor mij een enorme opluchting. 'We ge ven elkaar de hand', zei hij, 'mis schien worden we zelfs nog vrienden. De zaak van Spanje is voor mij voorbij". Het was een harde tijd voor To ni Schumacher, maar ook hier kwam hij doorheen door zijn am bities en zijn fanatieke trainings- arbeid. De grote mond en het kleine hart bleven, de onzekerheid bui ten het veld ook. Nadat hij het manuscript had besproken met het weekblad Der Spiegel, dat drie voorpublicaties afdrukte, vroeg hij hoe men het boek vond. Hij straalde by het antwoord: „Het wordt beslist geen flop, in tegendeel het zal knallen". In de eerste interviews nadat bijna de hele Bundesliga woedend over hem heen was gevallen zei hij nog: „Als ik een boek schrijf dan is dat de totale waarheid, geen gezeur, geen bla-bla, maar open en eerlijk zoals de mensen Toni Schmacher kennen". In een interview met Bild een halfjaar geleden antwoordde hij op de vraag waar hij stond: „Nog aan de zonzijde, maar succes is als schoonheid, het blijft niet eeuwig". Hoe snel de zon voor hem zou ondergaan, kon hij toen nog niet bevroeden. LEIDEN - De schakers van de eer ste achttallen van Alphen en Lisse hebben in de promotieklasse van de Leidse schaakcompetitie hun kampioensrace onverdroten voort gezet. Alphen won gladjes met 51/ 2-21/2 van Leithen 1, terwijl Zwarte Pion 1 uit Lisse de voor zijn laatste kans vechtende hekkesluiter Roe- lofarendsveen met 3-5 onder de duim hield. Met één matchppunt en 41/2 bordpunt voorsprong op de Lissenaren heeft Alphen nu in de laatste ronde aan een gelijkspel te gen Katwijk voldoende om de titel veilig te stellen. Mocht het grillige Katwijk in dit duel echter voor een overwinningsstunt zorgen, dan zou Sowjets erbij in Heerenveen HEERENVEEN (ANP) - Aan de re cordwedstrijden, die 19, 20 en 21 maart op de overdekte schaats baan van Heerenveen worden ge houden, zal ook een Sowjet-afvaar- diging meedoen. De organisatoren van het evenement op het record- ovaal van Thialf ontvingen giste ren een toezegging van de Russi sche bond, dat Goeljajev, Sjasjerin, Bozjev en Zjelezovski aan de start zullen komen. Met dit viertal erbij is de wereldtop goed vertegen woordigd in Heerenveen. Van de belangrijke schaatsnaties ont breekt evenwel de DDR. FRANKFURT (SID) - Toni Schu macher zal niet meer uitkomen voor het Westduitse voetbalelftal. Dat is het resultaat van gesprek ken, die de voorzitter van de West duitse voetbalbond, Hermann Neuberger, en teamchef Franz Beckenbauer donderdag en vrij dag met Schumacher hebben ge voerd. De omstreden doelman van uit Keulen heeft 76 interlandwed strijden gespeeld. Volgens een gisteren door Neu berger in Frankfurt voorgelezen gemeenschapelijke verklaring heeft Schumacher vrede met deze beslissing hem niet meer voor het nationale team op te roepen. Naar aanleiding van de publiciteit rond Schumachers bestseller „Anpfiff" •was hij al als aanvoerder van het Westduitse elftal afgezet en zal zijn contract met 1. FC Köln voortijdig per 30 juni 1987 worden ontbon den. INDIANAPOLIS (GPD) - Nelli Cooman, het paradepaardje en buitenbeentje van de Nederlandse atletiekploeg is een atlete met gevoel voor show en in een land als de Ver enigde Staten wordt dat in hoge mate op prijs gesteld. Ook in Indianapolis toont de kleine, in Suriname geboren, Cornelli Antoinette Henriette Cooman, zich een buiten beentje. Terwijl haar landgenoten zich in het reusachtige Hoosier Dome, het decor van de eerste wereld-indoor kampioenschappen, hun opwarm- rondjes maken, vleit de 1 meter 55 korte en 52 kilo lichte Rotterdamse zich 'in burger' op het 'landings kussen' van de polsstokhoogsprin gers. Haar proefstarts op de super snelle baan heeft zij achter de rug en op geheel eigen wijze verkent de houdster van het wereldrecord op de 60 meter (7,00 seconden) het terrein waarop zij vandaag, tijdens de sprintfinale, hoopt te vlammen. Cooman en haar persoonlijke trainer Henk Kraaijenhof, die ook 400 meterloper Arjen Visserman onder zijn hoede heeft, proberen, waar mogelijk, hun eigen gang te gaan. In dat streven voelt het bijna onafscheidelijke duo zich soms ge remd door bondsbestuurders met een overmatige geldingsdrang en collega's die vinden dat Cooman en Kraaijenhof van de atletiekunie een voorkeursbehandeling genie ten. Zo keek de Nederlandse afvaar diging naar het recente EK-indoor in Liévin met een schuin oog naar het duo Cooman/Kraaijenhof dat in Noord-Frankrijk een riant on derkomen had gevonden, terwijl de rest van de ploeg genoegen moest nemen met een verblijf in een veredelde jeugdherberg. Reclame De 'scheiding van eettafel en bed' is trouwens het gevolg van de onwil van haar ploeggenotes, die liever geen kamer willen delen met de overal en altijd nadrukkelijk aanwezige Cooman. Hoe dan ook, van een voorkeursbehandeling van bondswege was in elk geval geen sprake toen secretaris Vermeulen van de KNAU onlangs in vriende lijke bewoordingen een dreigbrief schreef aan de snelste sprintster ter wereld op overdekte banen. Tij dens de nationale titelstrijd in Den Haag zou de drievoudige Europese indoorkampioene vorige maand dubbele reclame hebben gevoerd en daarmee haar amateurstatus in gevaar hebben gebracht. Vermeulen vond het nodig om de waarschuwende vinger te hef fen omdat.Cooman al een uitbran- door Jaap Visser der van de internationale atletiek- federatie had opgelopen. Dat ge beurde vorig jaar tijdens de Euro pese kampioenschappen in Stutt gart, waar zij na het veroveren van een bronzen medaille de ceremo nie protocolaire van de 100 meter opluisterde met een shirt waarop het logo Amsterdam '92 prijkte. Woedend was Cooman toen zij twee weken geleden, uitgerekend na het behalen van haar derde Eu ropese indoortitel op rij, het aange tekende schrijven van de KNAU in handen kreeg. „Mijn eerste reactie was: 'Wat is dat voor een stelletje zakken?' In plaats van een schou derklopje kun je op je donder krij gen en dat terwijl ik speciaal voor de Nederlandse kampioenschap pen een trainingsstage in Los An geles had afgebroken". Volgens Henk Kraaijenhof is niet zijn pupil, maar juist de Atle tiekunie in de fout gesprongen. „De bond is niet consequent", is de trainer van mening. „Er zijn ge noeg atleten dié op schoenen van merk zus en in een shirtje van merk zo lopen en dan ook nog eens sokken en een broekje met weer een andere merknaam aan hebben. Die gaan vrijuit evenals wegatleten die soms wel drie sponsornamen of meer voeren. Dat Nelli dan wel op haar vingers wordt getikt, vind ik echt belachelijk. De bond moet topsporters zoveel mogelijk met rust laten in plaats van ze lastig te vallen met allerlei futiliteiten". Schaap „Ik heb het gevoel dat ze een zwart schaap hebben gezocht", vult Cooman aan. „Daar ben ik na tuurlijk het meest geschikt voor, want de juiste kleur heb ik al. Ik vermoed dat de KNAU mijn spon sorcontracten óp tafel wil krijgen, maar die zijn er dus niet". Wel bestaat er een overeenkomst tussen de sportvrouw van het jaar 1986 en het Rotterdamse bemidde lingsbureau Fast Play, dat ten be hoeve van zijn snelle cliënte in zee is gegaan met twee sponsors. Coo man: „Rijk zal ik daar niet van wor den. Wat dat betreft had ik beter een andere sport kunnen kiezen, maar die sponsors bieden mij wel de mogelijkheid om geregeld op trainingsstage naar het buitenland te gaan". Samen met Aijen Visserman kan zij zich op deze manier ook een full-prof privé-trainer veroorloven. De Groningse theoreticus Kraaij enhof heeft zich inmiddels in Rot terdam gevestigd en vormt met zijn 22-jarige pupil in alle opzich ten een opmerkelijk duo. Het leng teverschil tussen de gedrongen Cooman en de slungelachtige Kraayenhof is groot, maar in hun fanatisme om de absolute wereld top te halen zijn beiden gelijkwaar dig. De voormalige bondstrainer, die het veld moest ruimen omdat Els Vader en Maijan Olyslager vonden dat hij te veel aandacht aan Coo man besteedde, heeft ooit uitgeroe pen dat hij de beste sprinttrainer ter wereld wil worden en hoopt dat onwezenlijke doel te bereiken met behulp van Cooman. Die heeft haar voormalige privé-trainer Hans Fiere, met wie zij twee jaar geleden in het huwelijk trad, nadrukkelij ker de rol van echtgenoot opge drongen. „Maar dat is pure nood zaak", verontschuldigt zij zich. „Om wat minder krap bij kas te zit ten is Hans wat meer gaan werken". Kraaijenhof valt de eer te beurt dat hij Cooman heeft weten aan te zetten tot het verrichten van meer trainingsarbeid. Zes keer in de week onderwerpt de voormalige bejaardenverzorgster zich twee uur lang aan snelheids- en kracht training. Volgens de methode- Kraaijenhof die werkelijk alle oe fenstof verslindt die op atletiekge- bied voorhanden is. De naar de Randstad uitgeweken Groninger heeft inmiddels zoveel n4am gemaakt in de internationale sportwereld dat hem dikwijls om adviezen wordt gevraagd door bui tenlandse atleten. Eén van hen is de Italiaanse 200-meterloper Fran cesco Pavoni, die in Indianapolis als het even kan het gezelschap zoekt van het trio Visserman/Coo- man/Kraaijenhof. „Dat levert geen direct financieel gewin op, maar in de nabije toekomst hoop ik er wel wat wijzer van te worden. Pavoni's vader is namelijk eigenaar van een helikopterfabriek en die man bezit drie apartementen in de omgeving van Rome", blikt de trainer vooruit naar de wereldkampioenschappen op de baan, die komende zomer in de Italiaanse hoofdstad worden ge houden. Behalve dat hij zelf bij herhaling wordt geconsulteerd, gaat Kraaij enhof op zijn beurt dikwijls te rade bij buitenlandse deskundigen. Bij dokter Bill Laich bijvoorbeeld, voormalig plastisch chirurg, Ar gentijn van geboorte, gepromo veerd aan de universiteit van Ma drid en woonachtig in Los Ange les. Kraaijenhof: „Bill was het op ze ker moment zat om neuzen recht te zetten en borsten en billen op te hangen. Inmiddels heeft hij zich gespecialiseerd in de zogenaamde 'human performance', het opvoe ren van het menselijk prestatiever mógen. Hij is in dienst van de Ar gentijnse regering en heeft zich in de voorbereiding op het WK in Me xico bijvoorbeeld verdienstelijk gemaakt als adviseur van de natio nale voetbalploeg". Maatjes Het contact tussen Laich en Kraaijenhof is bij toeval tot stand gekomen in Tsjechoslowakije. „Dat was na een wedstrijd in Bra tislava", kan Kraaijenhof zich her inneren. „Toen ik daar in de bus stapte, was er nog één plaatsje vrij. Naast Laich dus. Ik raakte met die man in gesprek en het gevolg was dat we dikke maatjes zijn gewor den". Cooman heeft daar inmiddels haar voordeel mee kunnen doen, want dr. Laich heeft zijn huis in Los Angeles opengesteld voor de meest succesvolle Nederlandse at lete na Fannie Blankers-Koen. Wanneer de tyd en het geld voor handen is, reizen Cooman en Kraaijenhof bij voorkeur af naar Californië, waar zij op de campus van de UCLA-universiteit onder ideale omstandigheden kunnen trainen. Kraaijenhof: „Het weer is daar altijd goed. Veel stabieler dan in Zuid-Europa. Bovendien kunnen we daar in alle rust werken. Je kan er nog een trainingsjack over een hek hangen zonder dat het meteen wordt gejat en er is niemand die om een baankaart of zoiets komt „Ik heb het gevoel dat ze een zwart schaap hebben gezocht, daar ben ik natuurlijk het meest geschikt voor want de juiste kleur heb ik al" aldus Nelli Cooman over de sponsorperikelen met de KNAU. Cooman plaatste zich gisteren voor de finale van de 60m sprint bij de WK in Indianapolis. zeui en. Bovendien krijg je er ook geen vervelende brieven van de At letiekunie". „Heel prettig" springt Cooman haar trainer bij, „is dat de mensen er enorm enthousiast zijn. Ze staan me daar vaak langs de baan aan te moedigen en dat maak je in Neder land toch echt niet mee. In Ameri ka hebben de mensen veel meer waardering voor topsport. In Ne derland wordt daar veel scepti scher tegenaan gekeken". Datzelfde geldt voor' de showele menten die steevast deel uitmaken van haar'optreden op een atletiek baan. Cooman: „De mensen den ken vaak dat ik dié dingen van te voren instudeer, maar dat is perti nent niet waar. Bijna alles wat ik doe, gebeurt spontaan. Zo ben ik nu eenmaal". Spontaan of niet, in de Verenig de Staten trekt Cooman in elk ge val volop de aandacht van de atle- tiekliefhebbers. Die vinden het uit bundige gedrag van de flitsende Hollandse prachtig en hoewel 'the little Koemen" haar (gouden) me daille nog moet verdienen, wordt zij als enige van het Nederlandse gezelschap op straat herkend en nagestaard. Behalve een buiten beentje dus ook een paradepaard- Debuut De Veld LEIDEN - Huub De Veld van het Leidse LSRG debuteert morgen in de Nederlandse rugbyploeg, die een interland afwerkt tegen België. In de nationale B-ploeg zullen naast de van Bassets afkomstige captain Peter Schrama ook de Lei- denaars Peter de Bruin, Eric Jan Berendsen en Ronald Vermeulen (allen DIOK) uitkomen. de Zwarte Pion via winst in het treffen met Leiderdorp het kam pioenschap alsnog naar zich toe kunnen trekken. Alphen legde de basis voor de ze ge op Leithen op de hoogste bor den. Op het kopbord diende Peter Passenier enige openingsmoeilijk heden tegen Fred Slingerland te overwinnen, om daarna toch vrij soepel tot winst te komen. Gert- Jan Baas had niet al te veel moeite met Jan Brand, al liet het Alphense winstpunt wel langer dan nodig op zich wachten. Leen de Jong kende daarentegen de nodige problemen in zijn duel met Arno Luinenburg. Toen de Leithenaar echter in tijd nood had misgegrepen, was het binnenslepen van het winstpunt voor de Jong nog slechts een koud kunstje: 3-0. In de middenlinie ein digde Van Dijk tegen Vrieze na aanvankelijk voordeel van de Al- phenaar in remise, terwijl ander som Leithenaar Wim Turk het voordeel tegen De Wit tot een pun- tendeling liet verzanden. Het enige Leidse winstpunt in dit treffen kwam van de hand van Jan Beij, zij het dat dit op curieuze wijze tot stand kwam. Opponent Wim Mechelse zag zich namelijk dermate door verliesspoken ge kweld, dat hij de strijd in een nota- bene voor hem gunstiger stelling staakte. Apeldoorn won vlotjes van Jerry Beij, waarmee de puntenver- houding op 51/2-21/2 ten gunste van Alphen 1 werd bepaald. De Zwarte Pion hoefde iry het treffen met Roelofarendsveen niet tot het uiterste te gaan. Slechts om dat Jos Lemmers tegen Venne in gewonnen stelling door zijn vlag ging, bleef de verliesmarge voor de Veners beperkt. Wel kwam Jan Borst op het eefste bord tot een verdienstelijke remise tegen Rob van de Aardweg. Bakker zorgde voor een reglematige winstpartij op Van Hal, maar daar stonden ge degen overwinningen van Jan Bakker, Godyn, Thorn Leeson en Lommerse tegenover. Hoogen- boom en Ruigrok deelden het punt: 3-5 voor Lisse. Met deze i\e- derlaag werd Roelofarensveen de finitief rode lantaarn-drager in de promotieklasse en daarmee is ook de degradatie van de ploeg een feit. In tegenstelling tot de nummer voorlaatst uit de competitie is het lot van de hekkesluiter namelijk niet afhankelijk van een eventuele terugkeer van één of meerdere Leidse teams uit de KNSB-compe- titie. In de eerste klasse A gaan de schakers van het Noordwijkse Da niël Noteboom onverstoord door met winnen. In de vijde ronde ging Rijnsburg 1 met 6-2 voor de bijl. Wel zorgde Rijnsburger Daan Bin nendijk op het eerste bord voor een goede zege op Dick van de Berg. Met twee matchpunten ach terstand op D. Noteboom liggen overigens in deze klasse LSG 4 en Noordwijkerhout 1 nog steeds op de loer. Bij de eerste de beste Noordwijkse misstap, kunnen de ze goede nummers twee de leiding weer onmiddellijk mede in handen Philidor 4 zette in 1B zijn laatst overgebleven rivaal Bodegraven 1 met een voorlopige 5-2 gedeci deerd aan de de kant. De ploeg gaat nu in deze klasse vorstelijk aan de leiding. Bodegraven 1 en Al phen 2 volgen inmiddels op een achterstand van maar liefst vier matchpunten. Drie keer winst Van der Smissen WAALWIJK (ANP) - Het Europees toernooi driebanden lijkt zich toe te spitsen op een Nederlands-Bel gische strijd. Na Arnouts en Ceule- mans bereikten gisteravond ook Dielis, Van Bracht en Van der Smissen zo goed als zeker de laat ste acht. Dielis liet de Fransman Lasserre in 34 beurten op 22 ach ter. Van der Smissen en Van Bracht hadden meer tijd nodig. Van der Smissen behaalde zijn der de overwinning. De speler uit Sint Willebrord versloeg de Zweed Len- nart Blomdahl. Van Bracht had het tegen de tot op dat moment nog ongeslagen Belgische kampioen Steylaerts moeilijk. 60m, eerste halve finale: 1. Nellie Fiere- Cooman (Ned) 7.11, 2. Merlene Ottey-Page (Jam) 7.14, 3. Angela Bailey (Can) 7.17, 4. Michelle Finn (Vst) 7.21, 5. Wendy Hoyte (GBr) 7.33. Tweede halve finale: 1. Aneha Nuneva (Bui) 7.10, 2. Angela Issajenko- Taylor (Can) 7.15,3. Els Vader (Ned) 7.28.4. Diana Holden (Aus) 7.32, 5. Rufina Uba (Nig) 7.39. 200m, eerste serie: 1. Heike Drechsler (ODD 23,21. Tweede serie: 1. Els Vader (Ned) 23,87, 2. Rufina Uba (Nig) 24,71. Der de serie: 1, Merlene Ottey (Jam) 23,63. Vier de serie: 1. Marie-Christine Cazier (Fra) 23,80. 400m, eerste halve finale: 1. Rossitza Sta- menova (Bui) 52.69, 2. Judith Forgacs (Hon) 52.83,3. Esmie Lawrence (Can) 52.85. Tweede halve finale: 1. Sabine Busch (Odl) 52.27,2. Lille Leatherwood-King (Vst) 52.74, 3. Olga Natsarova (Sov) 52.88, 4. Pe tra Müller (Odl) 52.92. 3000m snelwandelen (finale): 1. Olga Krisj- top (Sov) 12.05.49 (wereldrecord), 2. Giulia- na Salce (Ita) 12.36.76, 3. Ann Peel (Can) 12.38.97. Mannen 60m, Eerste halve finale: 1. Ben Johnson (Can) 6.49,2. Lee McRae (Vst) 6.58,3. Anto nio Ullo (Ita) 6.65. Tweede halve finale: 1. Donald Witherspoon (Vst) 6.60, 2. Frances co Pavoni (Ita) 6.66, 3. Bruno Marie-Rose (Fra) 6.66, 4. Ronald DesrueUes (Bel) 6.67 400m, eerste halve finale: 1. Ian Morris (Tri) 46.69, 2. Roberto Hernandez (Cub) 46.74, 3. Arjen Visserman (Ned) en Mark Henricli (Wdl) beiden 46.89. Tweede halve finale: 1. Antonio McKay (Vst) 46.70, 2. Mi chael Franks (Vst) 46.78, 3. Paul Harms- worth (GBr) 46.97. 1500tn, eerste serie: 1. Jose Abascal (Spa) 3.40,92,2. Marcus OÓullivan (Ier) 3.40,96, 3 Kipkoech Cheruiyot (Ken) 3,40,97, 4. Han Kulker (Ned) 3.41,36.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16