'Taal van vroeger moet bewaard blijven' Criminaliteit stijgt fors Straatmaker aan zee-show dit jaar in Katwijk rjsmcifj- Frank Caron heeft andere navigator Boskoper (83) schrijft Boomkwekers Woordenboek ZATERDAG 7 MAART 1987 ALKEMADE - De criminaliteit in de gemeenten Alkemade, Leimui- den en Rijnsaterwoude is in 1986 gestegen met 27 procent vergele ken met het jaar daarvoor. M. Por tengen, groepscommandant van de rijkspolitie in Alkemade, Leimui- den en Rijnsaterwoude, consta teert dit in zijn jaarverslag over 1986. De toename van misdrijven in de drie onder zijn toezicht staan de gemeenten betrof voornamelijk inbraak in woningen, kantines en dergelijke gebouwen, diefstal uit auto's en diefstal van (brom)flet- Ter bestrijding van deze kleine criminaliteit zullen de surveilleren de politiemensen in de avond- en nachtelijke uren extra toezicht houden in inbraakgevoelige wij ken. Ook is inmiddels in februari begonnen met het buurtpreventie- project, waarvoor veel belangstel ling bestaat. Buurtbewoners, ge meenten en rijkspolitie proberen gezamenlijk de kleine criminaliteit terug te dringen door de controle te vergroten. De cijfers in het jaarverslag zijn niet uitgesplitst over de drie ge meenten. Portengen: "Dat kost zo veel tijd, daarvoor heb ik de man- Politie regio Alkemade lost weinig zaken op kracht niet. Maar wie weet in de toekomst als we de gegevens kun nen verwerken met behulp van een computer". In 1986 werd er in de drie ge meenten van de groep Alkemade 161 maal aangifte gedaan van in braak. Achttien daarvan werden opgelost, een oplossingspercenta ge van slechts elf procent. Nog la ger is dat percentage voor de dief stallen. Van de 412 keer dat er iets werd gestolen werden 26 zaken op gelost, een oplossingspercentage van zes. Van de andere misdrijven (244 stuks), zoals vernieling en mis handeling, werden er 52 opgehel derd. Vooral aan vernielingen heeft de groep Alkemade de handen vol. Liefst 196 keer werd aangifte ge daan. Hinder werd ondervonden van groepen jongeren op het Ce derplein te Leimuiden en bij de sporthal De Tweesprong in Roelo« farendsveen. De jeugd vernielt niet alleen, maar hindert ook andere voorbijgangers. De burgemeester van Leimuiden heeft de jeugd een brief gestuurd, terwijl het gemeen tebestuur van Alkemade bij de sporthal een bordje 'verboden toe gang' heeft laten ophangen. De vernielingen betreffen vooral voertuigen, verkeersborden, licht masten en het bespuiten van an dermans eigendommen met verf (graffiti). De vernielingen worden vooral gepleegd 's avonds en 's nachts met de nadruk op het week einde. Vaak zijn de daders eerst in kroegen of andere horecagelegen heden geweest. vormde de oudejaarsnacht 1986. Adjudant Portengen: "De jaarwis seling heeft zich gekenmerkt door het plegen van vernielingen, zoals het ingooien van winkelruiten, rui ten van scholen en gepoogd werd een brug in brand te steken. De da ders zijn bekend en aangehouden. Over de inzet van personeel en de te volgen strategie bij de volgende jaarwisseling zal verder overleg worden gevoerd". De politie heeft het in 1986 ook druk gehad met het grote aantal loos-alarmmeldingen. In totaal wa ren het er 126, maar één bedrijf was dè koploper met 39 keer loos alarm. Meestal zijn de onjuiste mel dingen het gevolg van technische gebreken aan of slecht onderhoud van alarminstallaties. Dieptepunt van het vandalisme Op verkeersgebied werden er het afgelopen jaar 853 processen ver baal opgemaakt wegens overtre dingen. Verkeerd parkeren, te ho ge snelheid en door rood licht rij den vormen hierbij de top drie. De stevige winter bezorgde de groep Alkemade ook het nodige werk met de parkeerproblemen door de grote toeloop van schaat sers. De politie schat dat tussen de 100.000 en 150.000 mensen hebben deelgenomen aan de vele tochten. Onderzocht zal worden hoe het overleg tussen ijsclubs, gemeente en politie kan worden verbeterd en of er afspraken kunnen worden ge maakt over het organiseren van tochten, het vaststellen van nor men voor ijsdikte, de parkeerpro blemen en het verlenen van ver gunningen aan koek- en zopieten- ten. Eén persoon is in de winter van '86 door het ijs gezakt en ver dronken. In het jaarverslag wordt verder gemeld dat er tachtig milieuklach ten waren. Het ging om rookover- last door het verbranden van vuil, gierlozingen, geluidsoverlast, lek kende tanks en dode vissen. De meeste zaken konden door bemid deling van de politie worden opge lost. ALPHEN AAN DEN RIJN - Auto coureur Frank Caron zal dit sei zoen over een nieuwe co-équiper beschikken. Bettina de Wild, die vorig jaar samen met de Alphense Peugeot-bestuurder de nationale rallytitel in de klasse nationaal ver overde, is niet meer beschikbaar. Hedi van Kimmenade, in het bezit van een Belgisch paspoort, zal Ca ron nu in de auto assisteren als na vigator. Het duo heeft zich dit sei zoen ingeschreven in de internatio nale klasse. Caron zal voorlopig rijden met de auto waarin hij vorig jaar zo suc cesvol was. Maar voor de Tulpen- rally - de tweede rit van dit seizoen - kan de Alphenaar waarschijnlijk al over een snellere auto beschik ken. In het weekeinde van 13 en 14 maart gaat het rallyseizoen in Am sterdam van start. BOSKOOP - Als jongen van zeventien was hij al geïnteresseerd in oude namen en be grippen uit de boomkwekerij. Het zou echter ruim 60 jaar duren voordat de Boskoper P.E. Guldemond er wat mee deed. Het 'Boskoops Boomkwekers Woordenboek' was het uiteindelijke resultaat. De 83-jarige Guldemond vindt dat de taal van vroegere boomkwe kers bewaard moet blijven. "Veel jonge kwekers kennen bepaalde uitdrukkingen en begrippen niet meer en weten daardoor niet hoe het vroeger was. Dat is jammer, want vaktechnisch valt er best iets te leren van de vroegere boomkwekerij". door Sjaak Blaazer Piet Evert Guldemond is een ras echte Boskoper die zijn hele leven in de boomkwekerij heeft gewerkt. Zijn loopbaan begon toen hij 13 jaar oud was - in 1916 - bij de firma Guldemond Co. Eerst gewoon als werknemer en later als firmant. Na de oorlog stapte Tiij op aandrin gen van zijn zwagers over naar de firma F.J. Grootendorst. Al vroeg werd zijn belangstelling gewekt voor oude boomkweker stermen. "Dat kwam eigenlijk door een lijst met oude namen die in 1920 werd opgesteld door ene Oosthoek", vertelt Guldemond. "Veel moet je je daarbij niet voor stellen, want het was maar een klein velletje papier. Het werd bij de kwekers rondgebracht. Ik wist echter toen al meer woorden dan die op dat papiertje stonden. Het idee om er nog eens wat mee te doen, heb ik mijn leven lang bij me gehouden. Nu is er dan iets van ge komen. Ja, het heeft wel lang ge duurd, maar nu had ik er zin in. In augustus 1984 bén ik begonnen met het opschrijven van de woor den en eind 1985 was ik daarmee klaar. Dat het nu pas is uitgegeven, komt omdat de firma Kruiswijk - ik wilde dit boomkwekersboek per se bij een oud Boskoops bedrijf uitgeven - net druk bezig was met de bouw van een nieuw pand. Het boek heeft dus ruim een jaar op de plank gelegen". Kritiek Met groot enthousiasme weet Guldemond over Boskoop, zijn boek en de oude - bijna vergeten - begrippen te vertellen. "Denk je dat er tegenwoordig nog veel jonge kwekers zijn die het verschil weten tussen bovensjans en ondersjans poten"? De 83-jarige Boskoper springt meteen uit zijn stoel en laat zien wat het verschil is. Terwijl hij de houding aanneemt van een man die een schop hanteert, legt hij uit dat het bij het planten van grote bomen zaak was de uitgespitte grond boven het pootgat te leggen, zodat de grote boom in de gegra ven kuil geschoven kon worden. Dat was bovensjans poten. Bij de ondersjanse versie werd de uitge graven grond tussen de benen ge deponeerd en daarna met de voe ten in de kuil geschoven. Guldemond gaat lachend zitten. "En dan heb ik nog een groot aan tal woorden vergeten. Gek hè, maar nog steeds maak ik aanteke ningen van woorden die ik verge ten ben. Voorbeelden? 't Kop- schotje, dat is het voorste gedeelte van een bomenkist. De klamp, dat is de zijkant en verder de koevoet, 't moerbeipotje en de humus. Alle maal woorden die er eigenlijk wel in hadden moeten staan". De oud-boomkweker heeft op zijn boek, waarvan er zo'n 700 zijn gedrukt, alleen nog maar positieve reacties gekregen. "Maar de men sen mogen me best laten weten als ze het ergens niet mee eens zijn", zegt hij. "Kritiek, opbouwende al thans, is echt heel welkom. Ik wil namelijk graag weten wat ik fout heb gedaan, want volledig ben ik vast niet geweest". Luizenboer Het boomkwekerswoordenboek is verdeeld in 13 hoofdstukken. Onderwerpen als aardrijkskundige namen, typisch Boskoops taalge bruik, bijzondere 'persoonlijkhe den', materialen, de toestand van de planten en werkzaamheden die op een kwekerij moesten worden verricht, passeren in het boekje de revue. Zo blijkt een luizenboer een inspecteur van de Plantenziekte- kundige Dienst te zijn en een pak ker iemand die op de juiste manier een boom kan verpakken. Een draaiomgooier was een jongen die de bruggetjes in Boskoop omgooi de, zodat een volgeladen schouw vrije doorvaart kreeg. Een gait is een leerling van de middelbare tuinbouwschool. Deze naam werd gegeven omdat de leer lingen voor hun studie de blaadjes van de bomen trokken om die thuis verder te bestuderen. Een hanggait is dan weer iemand die oospronkelijk niet uit het kwekers- dorp komt, maar na zijn studie in Boskoop blijft wonen en werken. Veel woorden die op het kweken van bomen betrekking hebben klinken vreemd in de oren bij een buitenstaander. Want wat te den ken van 'uit de broek komen', 'klaar met de graaf zijn' en 'klaar met de hand zijn'. Verhalen Guldemond heeft in de Bos- koopse boomkwekerij veel zien te' Boskopers - zonder hulp woordenboek - ook. De drieling is een schouw met een bepaalde af meting, het dwarsgat is de sloot tussen twee achter elkaar liggende tuinen en baby's zijn kleinbloemi- ge trosrozen. Ze de kop afhakken betekent de rozen snoeien, de kon tjes in het mos zetten is de wortels goed in mos verpakken en de wieg Eerste vrouwelijke deelnemer Leiderdorpse Marcella Borreman Elf teams van elk twee leerling- straatmakers zullen op 12 en 13 juni in Katwijk deelnemen aan de 'straatmaker aan zee-show'. Onder hen bevindt zich de eerste vrouwelijke deelnemer aan dit evenement, Marcella Borreman uit Leiderdorp. De deelnemers aan deze jaarlijkse wedstrijd voor leerling-straatmakers leg gen op de Katwijkse Boulevard de sierbestrating aan van een uit zichtplateau voor voetgangers en invaliden. De leerling-straatmakers wor den voor deze 'show' geselec teerd uit de examenkandidaten van een aantal streekscholen uit ons land, waaraan een beroeps opleiding voor het vak straatma ken is verbonden. Elk team be staat uit een leerling die dit jaar de vijfjarige opleiding .afrond en een helper, die in het derde jaar van de opleiding zit. De wed- strijdopgave die zij op 12 en 13 juni in Katwijk krijgen, bestaat uit het aanleggen van een stuk sierbestrating van ongeveer 25 vierkante meter, waarin een aan tal vaktechnische problemen is verwerkt. Het motief van de sier bestrating wordt tot vlak voor de wedstrijd geheim gehouden. De straatmaker aan zee-show wordt in juni voor de zesde achtereenvolgende keer gehou den. De organisatoren, de stich-, ting beroepsopleidingen weg- en waterbouw (SBW) en de vereni ging van fabrikanten van beton- straatstenen (FABES), zoeken bij voorkeur naar een kustplaats als gastheer voor dit evenement. De show werd de eerste drie jaar' in Noordwijk gehouden en ver volgens een keer in Harderwijk en Harlingen. "Maar we zijn blij dat we weer terug kunnen naar de.Noordzee", aldus woordvoer der J.C. Zorge van de FABES tij dens een toelichting op het wed strijdprogramma. "De Wadden zee en de Zuiderzee zijn toch maar surrogaat". De straatmaker aan zee-show is vooral bedoeld om aannemers en vertegenwoordigers van ge meentewerken en rijksdiensten uit het hele land te demonstreren op welke manieren bestratings- materiaal kan worden toegepast. Ook voor het publiek is het eve nement echter de moeite waard omdat het wedstrijdgedeelte wordt omlijst met een showpro gramma en een aantal andere ac tiviteiten. Voor de stichting be roepsopleidingen weg- en water bouw betekent het werk van de leerling-straatmakers verder een uitstekende promotie van het vak straatmaker. "Asfalt wordt voornamelijk gebruikt voor de doorgaande wegen. In ons land bestaat echter nog 65 procent van alle verhardingen uit straat stenen", aldus voorlichter M. Ho- genes van de SBW. "Er is in de aannemerswereld nog steeds een groot tekort aan vakmensen en we hopen dan ook door deze show jongeren voor deze bran che te interesseren". Volgens Hogenes kan de straatmaker aan zee-show ook worden aangegrepen om het imago van het vak van straatma ker te verbeteren. "Er wordt nog wel eens min over gedacht", al dus Hogenes, "terwijl het juist een erg moeilijk beroep is. Er is niet voor niets een opleiding van vijf jaar voor nodig voordat je je gediplomeerd straatmaker kan De verrichtingen van de leer ling-straatmakers worden tij dens de show beoordeeld door een deskundige jury. De deelne mers krijgen zowel een persoon lijke prijs als een wisseltrofee voor de school die zij vertegen woordigen. De wedstrijddagen worden op 12 juni om 13.30 uur geopend. Voor de officiële han deling is koningin in Zuid-Holland, S. Pa- tijn, gevraagd. Het evenement wordt op zaterdag 13 juni om 16.00 uur afgesloten met de prijs uitreiking die wordt verricht door de Katwijkse wethouder J. Bergman. Kosten Het evenement wordt in Kat wijk gehouden op een terrein dat ligt aan het verlengde van de Strandweg, tussen de Boulevard en het strand. In de weken voor afgaande aan de twee wedstrijd dagen wordt hier door de ge meente Katwijk een uitzichtpla teau voor voetgangers en invali den aangelegd met een opper vlakte van ongeveer 1500 vier kante meter. Er worden bij de aanleg elf vlakken opengehou den waarin tijdens de wedstrijd de sierbestrating kan worden aangebracht. Op het plateau worden verder invaliden-parkeerplaatsen i het zal verder on- worden 'aangekleed' met een aantal bankjes. Er is be wust voor gekozen om dit pla teau toegankelijk te maken voor gehandicapten. "Het is al een ou de wens van het Rijnlands Zee hospitium", zei wethouder J. Bergman gistermiddag. "Het is met name voor rolstoelgebrui kers erg moeilijk om dicht bij de zee te komen en het uitzicht van af de Boulevard is de afgelopen jaren ook minder geworden. Door de aanleg van dit plateau krijgt deze groep weer zicht op De aanleg van het plateau kost de gemeente Katwijk 70.000 gul den. De kustplaats betaalt verder 20.000 gulden mee aan de organi satie van de straatmaker aan zee show. De overige kosten van dit evenement, dat ruim 55.000 gul den kost, worden gedragen door de SBW en de FABES. ZATERDAG Leiden Groenoordhallen - vlooienmarkt, tot 16.30 uur. Concordia Langegracht 61, kaait- en sjoelavond, 20 uur. Buurthuis Op Eigen Wieken - Valken pad 2, koppel-klaverjaswedstrijd, 20.15 uur, zaal open om 19 uur. Dienstencentrum Zuidoost - Lorentzka- de 61, cabaretvoorstelling, tel. 121512. Schouwburg - Jango Edwards, 20.15 Stadsgehoorzaal - concert Residentie- Orkest, 20.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Purple Rain', 21.15 uur. LWH - Langegracht 65. disco, 22-2 uur. NVSH-trefcentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, open soos, vanaf 22 uur. Oegstgeest Politiebureau - Rhijngeesterstraatweg, kijkmiddag vermiste voorwerpen uit auto's in de periode januari '86-januari '87,13-16 uur. Leiderdorp Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat 24, jazzconcert Soesja Citroen en Albert Sarko, 21 uur. ZONDAG veranderen en verwacht dat veel meer dingen gaan verdwijnen. Het spittel/, vooral het diepspitten, wordt over enige jaren niet meer gedaan, denkt hij. Net zoals het kroosvissen is verdwenen. De ech te bomenzoeker van vroeger be staat ook al niet meer. Bomenzoe- ken lijkt in Boskoop een vreemde zaak, maar dat houdt het kopen van bomen en planten voor een ex porteur in. "Met de nieuwe ontwikkelingen houd ik me niet meer bezig, hoor", zegt Guldemond, die vervolgens vertelt dat hij nog onlangs een nieuwe kruising van een rododen dron heeft gemaakt. De naam er van wil hij niet verklappen, want de nieuwe kruising moet nog wor den gekeurd. Verder houdt Gulde mond zich bezig met het zaaien van gele azalea's en het kweken van 'trochodendron araliolides', een soort rododendron. Of hij zich in de toekomst nog met het schrijven van andere Bos- koopse zaken gaat bezighouden, wil hij nog niet kwijt. Hij lacht ge heimzinnig. "Ideeën heb ik ge noeg, maar voorlopig heb ik nog wat andere dingen omhanden", zegt de wat laat begonnen schrij ver, die overigens ook nog heel ver dienstelijke pentekeningen maakt. "Maar .altijd over situaties die niet meer bestaan of van gebouwen die afgebroken zijn. Dan hebben de mensen geen vergelijk meer en kunnen moeilijk kritiek leveren", grapt Guldemond. Hij heeft geen echte verhalen willen schrijven in zijn 66 bladzijden tellende boekje. "Dan moet je namen noemen en dat kan problemen opleveren". Baby's Wel wil Guldemond een voor beeld geen van een 'verhaal' zoals je dat met Boskoopse woorden vroeger kon horen. Het is overi gens niet door hemzelf verzonnen. De enkele jaren geleden overleden journalist Jaap Hage is waarschijn lijk de bedenker. Guldemond: "Vroeger kon je horen dat je de drieling moest pakken, vervolgens naar het dwarsgat gaan, daar de ba- hakk™n,^3e ko^je^goed irfhet mos AI in de jaren twintig raakte de 83-jarige Guldemond geïntereseerd in oude boomkwekerstermen. Bijna zestig zetten om ze daarna in de wieg te Jaar later schreef hij het Boskoops Boomkwekers Woordenboek. "Vaktechnisch valt er best veel te leren van de stampen". De uitleg weten de 'ech- vroegere kwekerijen(foto Nanoo Bioupot) is een vierkante mand, waarin de rozen met de voeten stevig moes ten worden aangeduwd. schrijven vanaf 10 uur in de kantine. Groenoordhallen - manifestatie Mode Trend '87 met optredens van Gerard Jo ling en Lee Towers, 14-18 uur. Breestraat 66 - volksdansinstuif Taran tella, 19 uur. Volkshuis - Apothekersdijk en Zaal Centraal wonen-project - Geerstraat 20, schrijfmiddag Amnesty International i.k.v. internationale vrouwendag, 15-17 uur; in het Volkshuis van 14.30-16 uur. Schouwburg - Joop Doderer 'Drie is te veel', 20.15 uur. Laktheater - kindervoorstelling, 15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Purple Rain', 21.15 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan 67, internationa le vrouwendag over 'vrouwen en reli gie', zaal open om 13 uur, einde 17.30 Muzenhof - Gordijnsingel 4, koffiecon cert met Het Nederlands Accordeonor kest, 12.30 uur. Wassenaar Dorpscentrum - koffieconcert door ac cordeonver. DVS, 12 uur. De Paauwhof - Pauwlaan 2a, koffiecon cert door Martien v.d. Spek en Rob Hol leman, 12 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelweg, koffie concert St Jans Fanfare, 12.15 uur. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- 1, tel. 215510. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muüsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 134345. zo 8 uur tot 24 uur: M. v.d. Muijsen- bergh, de Sitterlaan 18, tel. 132877. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: D. van Wingerden, Boshuizerkade 31, tel. 310047. zo 8 uur tot 24 uur: G. Bénit, Brahms- laan 315, tel. 720404; spreekuur Kenne- dylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, •Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: B.&.J. Crul, Noord- eindsplein 8a, tel. 142888. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. Leiderdorp M.B. Landsmeer, Grotiuslaan 57, tel. 413913; spreekuur za en zo van 12.30-13 uur op Florijn 10. tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D.L.P. van Overvest, Terweeweg 156, tel. 173994. Voorschoten za, C. Meyer, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493; zo, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030. Wassenaar za, J. Stuyfzand, tel. 12460; spreekuura dres Kerkstraat 42; zo, M.H. van Tolin gen sr., tel. 78303; spreekuuradres Wete ringlaan 4. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 6 tot vr 13 maart door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Lei den, tel. 120552. Apotheek v. Breest Smallenburg, Loe- vestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel. 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan Voorschoten R. Koster en Mevr. Koster-Stoker, Nar- t 47, tel. 01717-3836. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt Voor de patiënten van praktijk Haas- wyk, Simon Vestdijklaan 28, Oegst geest, is tandarts de Minjer telefonisch bereikbaar onder tel. 155375; spreekuur van 11-12 en 17-18 uur. Voorschoten, Wassenaar Mevr. E.J. Pias-Moes. Rijksstraatweg 632, Wassenaar, tel. 01751-77005.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13