Leidse j ongerenprod u ktie een mooie paleisrevolutie Trankenstein!!' op de schaamstreek gericht Cultuur van Scandinavië in beeld bij K en O KIJK UIT VRIJDAG 6 1907 KUNST PAGINA 29 Dansers op het hellende vlak in 'Frankenstei Spektakelstuk bij Danstheater Het Nederlands Dans Theater met de première van 'Frankenstein (Jiri Kylian/Heinz Karl Gruber) en reprises van 'Wiegelied' (Kylian/Al- maart in het Circustheater, Scheve- ningen. Aldaar ook op 6, 7,19, 30 en 21 maart. In het Muziektheater, Am sterdam op 25, 26 en 27 maart. SCHEVENINGEN - Het was te voorspellen dat het Nederlands Dans Theater met 'Franken stein!!' onverwacht uit de hoek zou komen. Alle voortekenen wezen erop: de samenwerking tussen Jiri Kylian en componist Heinz Karl Gruber, die zelf de teksten zou voordragen, het bi zarre gedicht van de Fransman H.C. Artmann, waarin een ratje toe wordt gemaakt van heden daagse idolen, het decorontwerp van Steven Meatia, die eerder 'Mental Model' van Billy Forsy- the deed. Het beloofde spannend te worden. H.C. Artmann schreef zijn ge dicht 'Frankenstein!!' in 1968, di rect na de studentenopstanden in Parijs. Er komen bij het grote publiek bekende figuren als Bat man, John Wayne, Frankenstein, Robinson Crusoe en Dracula in voor. Op het eerste gezicht lijken ze zo onschuldig als wat. Hun da den worden in kindertaal ver teld, ze paraderen in de tekst rond als sprookjesfiguren. Maar vlak daaronder sluimert de agressie: Frankenstein danst met een rehgeerbuisvrouw, de gena deloze cowboy wordt de kinde ren ten voorbeeld gehouden en wie de muis vangt mag van zijn huid een pistoolholster maken. Bij Artmann krijgt alles een keerzijde; het kwade brengt de mens in verwarring, het trekt hem aan en stoot hem af. De compositie die Gruber op deze tekst maakte versterkt het dubbelzinnige ervan nog eens. De muziek zit vol citaten en stijl breuken en vreemde wendingen, en wordt voor een niet onaan zienlijk deel op speelgoedinstru menten uitgevoerd. Wat zou Kylian nog aan die draconische veelheid kunnen toevoegen? Seks! Zijn choreo grafie is doortrokken van een grote geilheid. Als vanzelf zoe ken de handen steeds de schaamstreek, of dat nu de eigen of die van een ander is. Het zijn vooral de vrouwen die daarbij voorop lopen, Hun gebruiksaan wijzing wordt gevolgd. Ze heup wiegen dat het een aard heeft en sleuren hun partners bij wijlen aan aan de broeksband in het rond. Maar ook de herenliefde en andere varianten komen aan bod. Kylian gebruikt daarbij een bewegingstaal vol sjablonen, die verwant is aan de gedanste strip verhalen van Forsythe. Het speelvlak wordt verkleind door een hellend vlak met daarin liiikjes waardoor de dansers naar buiten kunnen kruipen. De fel gekleurde strakke kostuums doen denken aan Chorus Line, Superman en acrobaten in het circus. De geverfde haren van de dansers voegen daar nog een vleugje punk aan toe. De voordracht van Heinz Karl Gruber was prachtig. Hij grom de, hijgde, floot, speelde een solo op een speelgoedtrompet en blies op de ocarina. Het orkest had hoorbaar plezier in het be spelen van onorthodoxe instru menten en dirigent Wolfgang Rögner zong zelf ook nog wat. Joke Zijlstra was een prettige verrassing in de rol van vamp. Aan de uitvoering lag het dan ook niet dat deze 'Franken stein!!' heel wat minder overrom pelend was dan verwacht. Het is niets meer of minder dan een spektakelstuk met de allure van een goede musical. En shocke rend is het stuk al helemaal niet. Die ene heer die na afloop luid keels 'Boeh' riep was vast en ze ker door het Danstheater inge huurd. ARIEJAN KORTEWEG Voorstelling: 'Wij, koningin der Ne derlanden'; spelers: Monique Weg man, Judith Porcelyn, Dick de Jong, Paul van Pelt, Simone Macaré, Mar- janne Bontje e.a.; regie: Ellen van Roosmalen, Henk de Reus; muziek: Warner van Es; toneelbeeld/grafi sche vormgeving/technische realisa tie: Reier Pos. Gezien: gisteravond in de Waag. Aldaar nog te zien: 6,11, 12,13 en 14 maart. LEIDEN - De twee regisseurs hadden het bij het rechte eind toen ze afgelopen woensdag in deze krant meldden, dat het ging om een levendige, sprankelende voorstelling, waaraan het pu bliek veel lol kan beleven. Het door de gemeente Leiden gesub sidieerde stuk 'Wij, koningin der Nederlanden' is niet alleen een leuk verhaal, maar heeft ook vaart, is actueel, wordt goed ge speeld en ziet er zeer verzorgd uit. In deze voorstelling sloegen professionals en amateurs de handen ineen. Misschien is dat de succesformule. De acteurs en actrices, die allen de status van amateur hadden, waren rolvast, hadden flair, wisten de zaal te be spelen en leken nagenoeg geen last te hebben van trillende han den. Dat moet te maken hebben met een gedegen kennis van ro- lopbouw en improvisatie. De re gisseurs zijn er uitstekend in ge slaagd om dat aan de spelers over te brengen, want met louter natuurtalenten zullen ze toch ze ker niet te maken hebben gehad. Ook leken de rollen bijna naad loos aan te sluiten bij de perso nen, die via een auditie door Van Roosmalen en De Reus zijn gese lecteerd. Als koningin Beatrix via de ra dio kenbaar maakt dat zij afstand doet van de troon en ook de ver dere familie niet bereid heeft ge vonden haar taak over te nemen, komt er een fraaie koningin in minirok aan het bewind. Er ont staat een ware paleisrevolutie. Koningin Averinda van der Hulst, een nazaat van Van Paf- ma, wordt hierin bijgestaan door twee vrienden en drie vriendin nen, die ondanks hun verschil lende ideeën en achtergrond een hechte eenheid vormen. De pun ker, gespeeld door Paul van Pelt. heeft bijvoorbeeld de verant woordelijkheid voor de auto-in dustrie in Nederland en laat die weer tot bloei komen. De nette, nuffige studente Judith Porce lyn, houdt zich bezig met de wet geving. En het volk laat zich zon der problemen tevreden leiden door die jonge dames en heren. Halverwege de voorstelling die zo'n anderhalf uur duurt, krijgen we te maken met een omwente ling. Twee wat oudere, gehaaide politici, schitterende rollen van Niek van der Horst en Huub Hansen, zetten de zes regeerders tegen elkaar op. Deze lopen met open ogen in de val. Stukje bij beetje wordt duidelijk dat de eenheid niet zo'n hechte eenheid blijkt te zijn. Er groeit een groot wantrouwen jegens elkaar. Het stuk heeft dan ook een moralis tisch slot, waarin duidelijk wordt hoe kortzichtig ze waren. Konin gin Averinda, met overtuiging neergezet door Monique Weg man, schaamt zich diep en doet hetzelfde als haar voorganger Beatrix. De twee politici blijven handenwrijvend achter. Het decor van Reier Pos, die al Koningin Ave rinda rechts) zoekt steun bij fe ministe Marjanne Bontje. Gulick) eerder toneeldecors ontwierp voor de Haagse Comedie, leent zich uitstekend voor de Waag. Hij heeft niet voor een pompeuze aanpak gekozen. Trappen, een troon en veel loopwerk over plankiers zorgen ervoor dat het idee van een paleis er al snel in zit. Het stuk bestaat uit vele korte wisselende scènes die verbon den worden door passende in strumentale composities van de Leidenaar Warner van Es. Ook hij heeft zijn sporen verdiend in de gevestigde theaterwereld. Van Es schrijft al enige jaren met succes muziek voor film, dans en toneel. Zo werkte hij samen met choreografe Krisztina de Chatel en met theatermaker Hinderik de Groot. Het was overigens jammer dat de Waag gisteravond niet stamp vol was. 'Wij, koningin der Ne derlanden' moet in elk geval een 'verplicht nummer' zijn voor alle scholieren in Leiden en omge ving. En ook voor ouderen is het weer eens aardig om 'leve de ko ningin' te kunnen roepen. SASKIA STOELINGA Mon Cherie echt avondvuQend 'Ik houd van zingen' door Mon Che rie en de Herenflikken. Met: Mariët- te van der Ploeg, Ruud Heere en Ra- oul Kurstjens. Gezien op 5 maart in Theater Bellevue, Amsterdam. AMSTERDAM - Kun je met een repertoire van a capella gezon gen liedjes een avondvullend theaterprogramma samenstel len? Dat was menigeen de grote vraag, toen Mon Cherie en de He renflikken tijdens het Leids Ca baretfestival van vorig jaar zeer overtuigend de jury- en publiek sprijs in de wacht sleepten. Ie dereen was enthousiast over de zangkwaliteiten van Mariëtte van der Ploeg, Ruud Heere en Raoul Kurstjens en over de origi naliteit van het programma met knap gearrangeerde bewerkin gen van bestaande melodiën vari ABBA tot Ketelbinkie met eigen Nederlandstalige teksten. Maar toch was er dat vraagte ken: zou de eigenzinnige opzet van het programma niet tegelij kertijd onoverkomelijke beper kingen opleggen? Nu bijna een jaar later blijkt dit vooralsnog nodeloos getob te zijn geweest. Het avondvullende vervolg op de festivalbijdrage, eveneens onder de titel 'Ik houd van zingen-', boeit moeiteloos van begin tot eind. Het gedeelte voor de pauze be staat voor het grootste gedeelte uit materiaal van de festivalbij drage met daarnaast een paar nieuwe liedjes in dezelfde stijl. Nog maar nauwelijks landelijk bekend, genietend van het suc ces en nog volop aan een door braak werkend zingt Mon Cherie een lied over de schaduwzijden van het artiestenleven: dat zijn van die onverwachte geestighe den, die deze groep kenmerken. Voor het tweede gedeelte heeft de groep een verrassing in petto. Wë krijgen een doldwaze mini- opera voorgeschoteld, die zich afspeelt in het oude Griekenland en over liefde en vriendschap gaat. De zangmelodiën variëren weer van Beethovens pom, pom, pom, pom tot aan Loeki Knols 'Wat heb ik nou aan algebra' en van 'Eenmaal trek je de conclu- ders te noemen dan - geraffi neerd dubbelzinnige supertrut tigheid, waarvoor je wel door de knieën moet gaan. De tweemaal veertig minuten vliegen dan ook ongemerkt voorbij. De reactie uit de zaal is zo enthousiast, dat een toegift niet kan uitblijven: een schitterend nummer (Roeien met de riemen die je hebt) op muziek van Ike en Tina Turners gouden hit 'Proud Mary' besluit het progrmma. WIJNAND ZEILSTRA LEIDEN - Met een expositie, een serie lezingen, een reeks films en een aantal muziekavonden wil de Leidse Volksuniversiteit K&O de komende maand de aandacht ves tigen op de cultuur van Scandina- Er zullen in de periode van 9 maart tot en met 9 april lezingen worden gehouden over kunst en cultuur en over toerisme in de Noordse landen. Er zal een Scandi navisch concert worden gegeven, er zullen diverse speelfilms en toe ristische films worden vertoond en er komt ook een Finse modeshow. Het festival wordt afgesloten met een folkloristisch feest. Hoewel men zich kan verzekeren van een passe-partout, die toegang biedt tot negen lezingen, zes films, een modeshow, een concert en de slot- avond, bestaat de mogelijkheid om elk onderdeel van het festival af zonderlijk te bezoeken. Op de maandagmiddagen 9 en 16 maart zijn er lezingen over de Scandinavische cultuur, te houden door prof. dr. Amy van Marken. Op dinsdagavond 10 maart wordt Ing- mar Bergmans film 'Scènes uit een huwelijk' met o.a. Liv Ullman ver toond. Op donderdagavond 12 maart zijn er lezingen met toeristi sche films over Finland en Zwe den. Op dinsdagavond 17 maart wordt 'De boom der kennis', een film van Nils Malmros, gedraaid. Op woensdagavond 18 maart staat de vormgeving van Finse artikelen centraal en is er een modeshow van Finse kleding. Hieraan werken o.a. mee Hans Vink en leerlingen van 'De Noorderwiek'. Op donder dagavond 19 maart is er een dia lezing door mevrouw dr. R. Kroe- sen over de Oudnoorse mytholo gie. En op maandagmiddag 23 maart houdt drs. L. Brente een le zing over de hedendaagse Scadina- vische cultuur. Op dinsdagavond 24 maart is er de vertoning van de film 'Men can't be raped' van Jörn Donner', op woensdagmiddag 25 maart gevolgd door 'De Gebroe ders Leeuwenhart' naar het gelijk namige boek van Astrid Lindgren. Op donderdagavond 26 maart is er een dia-lezing door drs. E. Kreytz over kunst uit het noorden. Op maandagmiddag 30 maart spreekt mevr. L. Keustermans over Scan dinavische literatuur en volks sprookjes. Op donderdagavond 2 april is er een Scandinavisch con cert, tijdens welk de pianist Vaug- han Schlepp en de zangeres Greta Romelingh muziek van o.a. Grieg en Sibelius zullen uitvoeren. Op maandagmiddag houdt de Noorse ambassadesecretaris O. Laegreid een lezing (met filmvertoning) over Noorwegen. Op dinsdagavond 7 april wordt de film 'Spel van liefde en overspel' van Anja Breien ge draaid, op woensdagmiddag 8 april gevolgd door 'Elvis Elvis' van Kay Pollack. Op donderdag 9 april wordt het festival afgesloten met muziek en dans uit Scandinavië. Voor deze slotavond kan men tot uiterlijk 1 april inschrijven. Exposities Portretten van bekende Katwijkers zijn in de periode van 10 tot 16 maart te zien in 'De Zwaan' aan de Boule vard in Katwijk aan Zee. De portret ten, alle in pastel, zijn gemaakt door de Katwijker P.C. Vooys. De exposti tie wordt dinsdagmiddag a.s. (17.00 uur) geopend. Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen- straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen, en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m mid den '87; di. t/m za. van 10-17 uur. zo. van 13-17 uur. De Lakenhal - Oude Singel, aanwin sten moderne kunst, t/m 26/4; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Ra penburg, tentoonstelling over de Va ticaanse bibiotheek, t/m 9/3; di. t/m za. 10-17 uur. zo. 13-17 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, tekeningen van Jan Vegter en beelden van Frans Letterie, t/m 15/3; vr. t/m zo. van 10-22 uur. Burcht-galerie - expositie Pieter Ge- raedts, woe. t/m zo. van 12-17 uur, t/m 16/3. Galerie AZL - tentoonstelling Gra fiek, uitgegeven door Zeger Reijers, t/m 5/4; dag. 10-17 uur. Caeciliastraat 18 - expositie Ine Elzin- ga, Gardien de Groot, Bernie Autse- ma, Ans Zuyderhout, tot 15/3; ma., di., za. 13.30 tot 16.30 uur. Galerie-atelier Treetje Lager - hoek. Oude Rijn/Pelikaanstraat, o.a. mono- typieën, potloodtekeningen en lino's van Henny Hartevelt, Angela Tulfer en Marjan van den Bosch, t/m 27/3; woe. en vr. 13.30-18 uur; za. van 12.30- 17 uur, do. van 13.30-18 uur en van 19- 21 uur. Sylviuslaboratorium - aquarellen en pentekeningen van Prof. Gaillard, t/m 13/3; ma. t/m vr. 8.30-18 uur. Galerie Fotomania - Koppenhink- steeg, expositie van Henk Tas, t/m 21/ 3; woe. t/m za. 13-17 uur. Galerie Intermezzo - Haarlemmer straat 226, acrylschilderijen van Lidie Bossen, tot eind maart; ma. 13-19 uur, di., woe. 11-19 uur, do. 11-22 uur, vr., za. 11-19 uur en 22-2 uur. De Trommelaar - Apothekersdijk 22, Irene Prinsen, tekeningen, tot 31/3; ma. t/m za. 17.30-20.30 uur. Lakgalerie - Cleveringaplaats, L.P. Boone, schildereijen, collages, teke ningen, 7/3 t/m 17/4; ma. t/m vr. 10-22 uur, za. en zo. 12-17 uur. Piggelmee - Janvossensteeg 59, Mar tin van Dijk en Peter Panders, olie verfschilderijen, dag. beh. zo. van 9-18 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3 - per manente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Zaailing - Hooigracht 41, Lidie Bos sen, olieverven, acryls en pastels, tot pasen; di. t/m za. 9-21 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, collages - van Heieen Kerdijk; André Sloos, zeefdruk, t/m 18/3; di. t/m vr. 14-18 uur, za. 9.30-12.30 uur. Warmond Galerie" De Pomp - Dorpsstraat, Yvonne Cornegge-Casander, kera miek, zijden sjaals en schilderijtjes, V m 2/4; woe., do., za. en zo. 14-16 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, potlood- en kleurpotloodtekeningen van Giel van Langeveld, t/m 2/4; woe., do„ zo. 14-16 uur, za. 11-16 uur. Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, Aquarel len van Sonja Swinger, 14/3 t/m 30/4; di. t/m za. 10-17.30 uur, vr. van 10-21 Galerie AIba - Kortsteekterweg 42, Betsy van der Meer, schilderijen en aquarellen; Vera de Groot, schilderij en, t/m 29/3; vr., za., zo. van 10-20 uur Voorschoten Bibliotheek - Wijngaardenlaan, aqua rellen met impressies uit China van Hannie Bal, tot 12/3; openingsuren van de bibliotheek. dracht houden over de aandacht die j wordt besteed aan de uitwisseling van mentaliteiten tussen de schriftlo- dium cent aan de Reinwardt Academie en wetenschappelijk medewerker aan de universiteit van Amsterdam. Aan vang 20.15 uur, Stichting Burcht, Burgsteeg 14, Leiden. Leiden Rijnsburg burg zien' en "de vas~te collectie "'De Andere Middeleeuwen', tot 5/9; vr. 19- 21 uur, za. 10-16 uur. Hillegom Kulturele Raad - Prinses Irenelaan 16, overzichtstentoonstelling Kees Heemskerk sr., t/m 23/3; ma. t/m do van 9-12, 13.30-16.30, 19-21 uur, zo. 8. zo. 15. zo. 22 van 14-17 uur. Concerten Het Residentie-Orkest geeft zaterdag avond in het kader van de Meesterse- rie van K&O een uitvoering in de Leidse Stadsgehoorzaal. Als solisten treden naar voren de Amerikaanse violist Joshua Bell en de Zuidameri- kaanse celliste Aurora Natola Ginas- tera. Joshua Bell zal zal Mozarts Vioolconcert KV 216 vertolken. Auro ra Natola Ginastera speelt daarna het Tweede Celloconcert van Ginastera. Het concert, dat wordt geleid door de Tsjechische dirigent Otmar Maga, opent met de Sinfonia opus 18 nr.3 van J.Chr. Bach. Het wordt besloten met de Palestrina-voorspelen van Pfitzner. Aanvang 20.15 uur. Ronald Brautigam vervolgt maandag avond in de Kapelzaal zijn pianoserie voor K&O. Hy zal ditmaal composi ties vertolken van Van Beethoven en Schumann (Kreisleriana en Etudes Symphoniques). Aanvang 20.15 uur. - Martien v.d. Spek (fluit) en Rob Hol leman (piano) geven zondagmiddag een lunchconcert in de Pauwhof in Wassenaar. Ze zullen werken ten ge hore brengen van C.E. Bach, Schu mann, Poulenc, Pijper en Ravel. Aan vang 12.00 uur. Het wekelijkse lunchconcert in de Kapelzaal van K&O wordt donder dagmiddag a.s. verzorgd door de so praan Ella Dijkhuizen en de pianist Peter Le Feber. Aanvang 12.45 uur. Pop Het uit Sheffield afkomstige kwartet Hula treedt zaterdag op in het Leids Vrijtijdscentrum. Met de elpee Mur- mer brak deze band in 1985 door. De laatste elpee Shadowland is een live elpee die met name in de alternatieve disco's erg vaak te horen is. Door het experimentele karakter van de mu ziek wordt Hula weieens de "missing In het Haagse Paard staan vanavond twee hardrockgroepen: Rosie en Proud Existence. De eerste groep ver band die met de strakheid van AC en DC musiceert Proud is een vijfmans formatie die echte 'heavy metal' laat horen. Aanvang 22.30 uur. Alien Sex Fiend, een Engelse band, is morgen in het Paard te horen. Vol gens kenners zit de overdreven sma keloosheid - lekker vies is niet smerig - verpakt in sterk songmateriaal. Aanvang 23.00 uur, Prinsegracht 12- 14, Den Haag. Jazz Voor Hot House zal zaterdag in het Waaggebouw het befaamde Maarten Altena Octet optreden. Deze formatie heeft in de wereld tussen de geïmpro viseerde en de hedendaagse serieuze muziek een internationale plaats we ten te verwerven door hoge kwaliteit. Sinds 1981 wordt gewerkt meteen he terogeen gezelschap van topmuzikan- ten uit binnen- en buitenland. Deze keer komt bassist Altena met Michael Vatcher (drummer), Guus Janssen (piano), Maartje ten Hoorn (viool), Pe ter van Bergen (tenorsaxofoon), Mi chael Moore (altsax, klarinet), Wolter Wierbos (trombone) en Mark Charig (trompet). Aanvang 21.30 uur, Waag gebouw, Aalmarkt 21 Leiden. Dinsdag komt bij de Stichting Burcht: Smaakstaal, muziek en per formance op teksten van Lucebert. Associërend op begrippen en klan ken in de tekst worden muzikale uit stapjes ondernomen in de richting van de avant-garde pop en de jazz. Smaakstaal bestaat uit: Jaap Blonk, Burgsteeg 14, Leiden Lezing Schouwburg vr 6, 20.15 uur, Jan de Corte en het Troyaanse Paard met 'Het stuk» stuk', za 7, 20.15 uur, Jango Edwards 'Clas- zo 8, 20.15 uur, Joop Doderer met 'Drie is teveel'. woe 11,20.15 uur, Paul de Leeuw 'Stel moeder niet teleur', do 12,20.15 uur, de fascinerende pop pen van Neville Tranter The stuffed puppet theatre 'Manipulator/Under dog'. LAK-theater vr 6, za 7,20.30 uur, Wisseltheater: 'Ou est la bete?'. zo 8, 15 uur, Martin Mens: 'De grote mond van Kobus Kippekont'. voor kinderen vanaf 8 jaar. Waag vr 6, woe 11, do 12. 20.30 uur, Jonge- rentheaterproduktie 'Wij, Koningin der Nederlanden'. Den Haag 'Charing Cross za 7. 20.15 uur, zo 8. 14 uur, Publiek- stheater mt 'Largo Desolato'. woe 11, do 12, 20.15 uur. Haagse Co medie met de eerste voorstellingen van 'Wilde Honing'. Appeltheater vr 6, za 7, 20.15 uur, Theatergroep De Appel speelt 'Het verjaardagsfeest' van Pinter. Circustheater vr 6, za 7, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater, m.m.v. Het Nederlands Bal letorkest o.l.v. Wolfgang Rögner. zo 8,14 uur. Theater du Nombre d'Or: 'Peau d'Ane(Ezelsvel)', muzikaal sprookje naar Charles Perrault woe 11, 20.15 uur, Rob de Nqs in con cert: 'Vrije Val'. Nederlands Congresgebouw vr 6, 20.15 uur, Residentie-Orkest o.l.v. Othmar Maga. Diligentia vr 6, za 7, 20.15 uur, Peter Faber: 'Cu pido'. zo 8. 14.30 uur, concert Schubert Kwartet, programma: Mozart, Jana- cek, Verdi. do 12, 20.15 uur, concert Flairck. Amsterdam Carré vr 6, za 7. 20.15 uur, beh. zo/ma, 20.15 uur, Paul van Vliet 'Over leven', di 10. woe 11, 20.15 uur. LeThéatre du Nombre d'Or: 'Peau d'Ane'. Concertgebouw vr 6.20.15 uur. Radio Symfonieorkest o.l.v. Jan Stulen, m.m.v. Marieke Blankestijn, viool. za 7.20.15 uur, zo 8. 14.15 uur, Neder lands Philharmonisch symfonie-or kest o.l.v. Ken-Ichiro Kobayashi. zo 8, 20.15 uur, London Philharmonic Orchestra o.l.v. Klaus Tennstedt, m.m.v. Felicity Lott, sopraan, woe 11,12.30 uur, woe 11. do 12, 20.15 uur, Concertgebouworkest o.l.v. Ber nard Haitink. Cultureel Centrum Amstelveen vr 6, za 7, 'Een bijzonder prettig ver gezicht' met Mary Dresselhuys, Petra Laseur en Leen Jongewaard. Het Muziektheater za 7, di 10. do 12. 19 uur. De Neder landse Opera: 'Der Rosenkavalier' van Richard Strauss, zo 8. 20.15 uur, Handke/Weiss Gezel schap en het Amsterdams Theater- koor en Orkest 'Der Lindberghflug'. De Kleine Komedie vr 6. za 7,20.15 uur, Jules Deelder: 'JA Decider!'. Stadsschouwburg vr 6, za 7, 20.15 uur. zo 8,14 uur, Woza Alberts, Engelstalige voorstelling, do 12. 20.15 uur. Het Publiekstheater. 'Het wijde land' van Arthur Schnitz- ler, m.m.v. Marjon Brandsma, Ann Hasekamp, Guido de Moor e.a. Rotterdam De Doelen .vr 6, gr. zaal, 20.15 uur, Rotterdam. Philharmonisch Orkest o.l.v. Roelof van Driesten. za 7, gr. zaalk, 19.30 uur, familiecon cert: Orkest van de achttiende eeuw, o.l.v. Frans Bruggen, zo 8, gr. zaal, 20.15 uur, Doelen Jazz club: Glenn Miller Revival Orchestra, ma 9, di 10, woe 11, gr. zaal. 20.15 uur. Herman van Veen. do 12, gr. zaal, 20.30 uur, The Fureys Davey Arthur. Theater Zuidplein vr 6, za 7, gr. zaal, 20 15 uur, 'De Huis bewaarder', van Pinter, met Kees Brusse. woe 11, do 12. gr. zaal, 20.15 uur. nieuwe dood', toneelstuk van Brink over Aids. Luxortheater vr 6, za 7, 20.15 uur, Jenny Arean: 'En voort gaat ie weer..', di 10, woe 11, do 12, 20.15 uur, 'Baby- sitrevue', musical, toneel en cabaret. eerste lende gramma. (foto André Beekman) sie, vriendschap is een illusie' tot aan 'Laat me alleen met al mijn verdriet'. Het perfecte close-har- monyzingen, specialiteit van het huis, streelt het oor. Maar ook het visuele aspect komt niet te Tcort, doordat het komische con trast tussen de lange, expres slungelachtige Mariëtte en de beide hyperkeurige heren goed wordt uitgebuit. Met hun prachtige mimiek doen zij er nog eens een extra schepje bovenop en bereiken daarmee een vorm van - niet an- De Engelse groep Hula, zaterdaga vond in bet LVC.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 29