Craxi maakt zijn aftreden bekend Sowjet-Unie voorlopig nog buitenstaander in Azië Webster gevraagd als hoofd CIA mmm Italianen eerder naar de stembus Wil nu de echte dubbelspion opstaan? In Hamburg meuwe verkiezingen Libiërs vragen politiek asiel in Egypte Rebellen tegen Botha komen met anti-apartheidsmanifest Europees rampenplan WOENSDAG 4 MAART 1987 PAGINA 5 LONDEN (GPD) - In de loop van deze maand zal een Australische Fechter beslissen of de memoires van een voormalige agent van de Britse geheime dienst MI-5 in zijn land gepubliceerd mogen worden. In die memoires schrijft deze agent, Peter Wright, dat het vroe gere hoofd van MI-5, de inmiddels overleden sir Roger Hollis in feite een dubbelagent was, die voor de Russen werkte en de nationale vei ligheid van Groot-Brittannië enor me schade heeft toegebracht. In de aanloop naar de gerechte lijke beslissing is nu onthuld dat niet sir Roger Hollis, maar diens tweede man bij MI-5, de eveneens Tl overleden Graham Mitchell, de ROME (GPD/ANP) - Geheel volgens programma kondigde de Italiaanse socialistische grote schurk was die de Russen al- premier Betino Craxi gistermiddag in de Senaat zijn aftreden aan. Onmiddellijk daarna lerlei gegevens over de Britse c diende hij in het Quirina bij president Cossiga het ontslag van zijn regering in. handen Hiermee is de lang voorziene kabi netscrisis in Italië begonnen. Maar of deze zal uitlopen op de vorming van een nieuwe regering of op ka merontbinding en vervroegde ver kiezingen, blijft vooralsnog een on beantwoorde vraag. President Cos siga heeft Craxi gevraagd voorlo pig aan te blijven. In zijn rede tot de Senaat wijdde Craxi heel weinig woorden aan de oorzaken van de crisis: toenemen de discussies en wederzijds onbe- HAMBURG (AFP) - Vier maanden na de verkiezingen van november vooroordelen. grip tussen de regeringspartijen die, zo zei hij, zelfs tot een ultima tum hadden geleid. Het was ondui delijk of hij hiermee zinspeelde op de christen/democratische eis om zich te houden aan de vorig jaar ge maakte afspraak over aftreden in het voorjaar en plaatsmaken voor een christen/democraat. De rest van zijn rede was geheel gewijd aan de successen van de twee door hem geleide kabinetten, die hij voor het gemak onder de ene noemer van de stabiliteit bracht. De afgelopen drieëneehalf jaar schilderde hij af als een perio de van onafgebroken rust en ar- beidsvrede, van hersteld vertrou wen en van voortdurende vooruit gang, waardoor, zo zei hij, Italië het vijfde grote industrieland van de wereld was geworden. Aan de bui tenlandse bewondering voor de Italiaanse presentaties hechtte hij meer waarde dan aan binnenland se kritiek, die naar zijn mening voortkomt uit provincialistische tra-spionagedienst speelde. dat zijn Andreotti niet zullen steu- Deze onthulling komt van de nen. Daarmee staat al vrijwel vast spionagespecialist Nigel West, die dat Cossiga gedwongen zal worden er een nieuw boek aan heeft ge- vervroegde verkiezingen uit te wijd, dat onmiddellijk, in heel 's schrijven. lands obsessie voor spionage- schandalén, weer volop de aan dacht trekt. En dat is kennelijk ook de bedoeling. De conservatieve re gering Thatcher heeft tot nu toe he mel en aarde bewogen om de pu blicatie van de memoires van Peter Wright in Australië te voorkomen. Maar nu sterk de indruk bestaat dat de Australische rechter bin nenkort toch het licht op groen zal zetten voor de publicatie, lijkt het er sterk op dat de nieuwste onthul lingen van Nigel West erop gericht zijn om bij voorbaat de wind uit de zeilen te halen van de memoires van Peter Wright, die er een levens werk van gemaakt heeft om zijn vroegere baas ..als verrader te ont maskeren. Zijn tegenspeler Nigel West, die in de komende algemene verkie zingen een conservatieve kandi daat is voor het Lagerhuis, beweert nu dat niet sir Roger Hollis, maar diens rechterhand Graham Mit chell een Russische handlanger was, die in de vijftiger jaren er voor zorgde dat de notoire verraders Burgess en Maclean tijdig vanuit Engeland naar Rusland konden ontsnappen en ook de later naar Moskou gevluchte meesterspion Kim Philby tijdig getipt werd. Vol gens Nigel West heeft Graham Mit chell de Russen tal van vitale wes terse atoomgeheimen in handen gespeeld en hun regelmatig op de hoogte gesteld van wat de Britse en Amerikaanse geheime diensten wisten over Russische spionage- activiteiten in het westen. Volgens de zoon van Graham Mitchell, die in 1984 op 79-jarige leeftijd is overleden, waren er des tijds al beschuldigingen toen zijn vader nog leefde, maar dat deze al tijd met klem heeft ontkend een Russische spion te zijn. De zoon, Charles Mitchell wees erop dat zijn vader tot tweemaal toe na een diep gaand onderzoek van alle beschul digingen is gezuiverd en dat de nieuwe aantijgingen een valse smet zijn op het blazoen van de man die z'n land naar eer en gewe ten heeft gediend. „Mijn vader heeft het altijd als een plicht gezien om te zwijgen over zijn werkzaam heden voor MI-5. Daarover beston den bij de geheime dienst vaste af spraken en daaraan heeft hij zich gehouden. Anderen niet!", aldus Charles Mitchell. waarbij de sociaaldemocratische SPD zijn absolute meerderheid in het deelstaatparlement van Ham burg verloor, heeft de SPD-burge- meester van de Noordduitse ha venstad, Klaus von Dohnanyi, nieuwe verkiezingen in het voor uitzicht gesteld. Deze zullen ver moedelijk in mei worden gehou den. De verkiezingen moeten een ein de maken aan de impasse die is ontstaan bij de pogingen van de drie in het parlement vertegen woordigde partijen om overeen stemming te bereiken over een nieuwe deelstaatregering. In de Hanzestad, die te kampen heeft met een aanhoudende economi sche crisis, kreeg de christendemo cratische CDU van Bondskanselier Helmut Kohl in november 41,9 procent van de stemmen. Daarmee werd de SPD, die 41,8 procent van de stemmen kreeg en ten opzichte van 1982 een fors verlies van 9,5 procent moest incasseren, voor de eerste keer voorbijgestreefd. De al ternatieve Groenen vergaarden bij de laatste verkiezingen 10,4 pro cent van de stemmen. De SPD, die geweigerd had met de Groenen in zee te gaan, keerde zich tot de CDU om een grote coali tie te sluiten of om parlementaire steun te verkrijgen. Gisteren moes ten beide partijen echter conclude ren dat ze het niet eens zijn gewor den. Volgens de SPD liggen daar aan begrotingsproblemen ten grondslag, maar de CDU wijt het mislukken van de onderhandelin gen aan verdeeldheid in de SPD- gelederen. Toerisme Westerse deelnemers aan een conferentie over de akkoorden van Helsinki hebben gisteren voorge steld om beperkingen voor toeris me in de 35 deelnemende landen op te heffen. Aan de leden van de conferentie over veiligheid en sa menwerking in Europa werd voor gesteld om „alle wettelijke en an dere obstakels op te heffen die con tacten tussen plaatselijke bevol king en bezoekende toeristen be perken of verbieden". Het voorstel, dat werd gesteund'door 15 wester se landen waaronder de VS en Ca nada, richtte zich vooral op de Oostbloklanden. In een aantal van die landen stuit het maken van pri- vé-reizen op beperkingen. Vrijlating Serafim Jevsjoekov, een voor malige Sowjet-piloot van Aeroflot die al jarenlang naar Frankrijk wil emigreren, is gisteren vrijgelaten uit een psychiatrische kliniek in de Russische hoofdstad. Hij werd af gelopen zondag opgepakt en in de inrichting geplaatst na de dag er voor met zijn echtgenote en doch ter op het Poesj kin-plein in Mos kou te hebben geprotesteerd tegen de gevangenhouding van zijn zoon in een werkkamp. Zijn zoon werd vorig jaar als dienstweigeraar ver oordeeld tot drie jaar werkkamp met streng regiem. De beloften die deze regering bij haar aantreden aan het parlement heeft gedaan, zo besloot hij, zijn voor een deel ingelost door al inge voerde wettelijke maatregelen en liggen voor een ander deel bij het parlement in de vorm van nog goed te keuren wetsvoorstellen. Craxi's rede had meer weg van een overwinningsbulletin dan van een uiteenzetting waarom de rege ring zou moeten aftreden, behalve dan om de ontbrekende wil tot sa menwerking die hij bij anderen had geconstateerd en om de hieruit ontstane onzekerheid. In feite, zo was de algemene indruk, hield Cra xi een verkiezingstoespraak en Chinese studenten grissen exemplaren met de tekst van de toespraak i opende hij hiermee de campagne buitenlandse zaken Shultz uit de handen van een andere student. voor de vervroegde verkiezingen die hij onvermijdelijk schijnt te achten. Voor president Cossiga breekt een tijd van moeilijke be slissingen aan. Men verwacht dat hij over enkele dagen een forma tieopdracht zal verstrekken van Giulio Andreotti, de enige kandi daat die door de christen/democra ten naar voren is geschoven. De socialisten hebben daartegen bezwaar en al te kennen gegeven de Amerikaanse minister 1 WASHINGTON - De Amerikaanse president Reagan heeft de 62-jarige William Webster, thans directeur van de federale politiemacht, de FBI, gevraagd directeur te worden van de geheime dienst, de CIA. Webster werd gevraagd één dag nadat de man die Reagan aanvan kelijk had aangezocht, Robert Ga tes, zich genoodzaakt had gezien zich terug te trekken. door Henk Dam Gates, die nu tweede man van de CIA is, trok zijn kandidatuur in na dat hem duidelijk was geworden dat in de Senaat teveel weerstand tegen hem bestaat. De Senaat moet wettelijk de voordracht van Rea gan bevestigen, voor van een be noeming sprake kan zijn. Het verzet in de Senaat kwam voort uit de vooralsnog niet erg duidelijke rol van Gates in de Iran- affaire. Als de rechterhand van de onlangs met pensioen gegane CIA- hij CAIRO (AP) - Vijf Libische solda ten die met hun C-130 Hercules transportvliegtuig naar het zuiden van Egypte zijn gevlogen, zijn gis teren doorgevlogen naar een mili tair vliegveld in Cairo. De vijfman nen hebben politiek asiel ge vraagd. Dat hebben bronnen bij de regering gezegd. De overgelopen militairen zou den een luitenant-kolonel, een lui tenant en drie dienstplichtigen zijn. Luitenant-kolonel is een zeer hoge rang in Libië, waar de hoog ste rang kolonel is. Er werd gister middag met de Libiërs onderhan deld over hun asielaanvraag. Het Libische toestel was onder weg van Libië naar Tsjaad met voorraden voor de Libische mili tairen daar, toen het plotseling van koers veranderde en naar Aboe Simbel. Het Libische persbureau JANA zei dat het toestel door slecht weer gedwongen was een noodlanding te maken in Aboe Simbel. JANA eiste dat het toestel zou worden teruggegeven. Shultz roept China op tot open houding DALIAN (AP) - De Amerikaan se minister van buitenlandse zaken George Shultz heeft Chi na gisteren opgeroepen zich open te blijven stellen voor bui tenlandse ideeën en kapitaal. Hij waarschuwde dat „gesloten maatschappijen achterblijven en vervallen". „Om succes te hebben moet een economisch systeem open en flexibel genoeg zijn om goe deren en diensten te produce ren die concurrerend zijn op de internationale markt," zei Shultz in zijn meest politiek ge laden toespraak sinds hij zon dag in Beijing arriveerde. Shultz sprak in de havenstad Dalian op een Amerikaans-Chi nees centrum waar sinds 1980 meer dan 1.000 Chinezen zijn opgeleid in Amerikaanse ma nagementtechnieken. Eerder op de dag ontmoette Shultz China's sterke man Deng Xiaoping. De beide man nen drukten elkaar op het hart dat de politieke problemen waarmee zij recent te kampen hadden zijn overwonnen. Pre mier en waarnemend partijlei der Zhao Ziyang verzekerde Shultz dat de economische her vormingen in China niet zullen worden teruggedraaid. JOHANNESBURG (Rtr) - De Zuidafrikaanse internationale golf- speler Gary Player en de vooraan staande politicus Chris Joubert hebben gisteren hun verkiezings- steun gegeven aan de rebellen uit de Zuidafrikaanse regeringspartij Nasionale Party, die aandringen op snelle ontmanteling van de rassen discriminatie. De rebellen, die bekend staan onder de naam 'New Nat Rebel lion' hebben intussen bekendge maakt dat zij komen met een ge meenschappelijk anti-apartheids manifest met het oog op de verkie zingen van 6 mei alleen voor blan ken, waaraan zij als onafhankelijke kandidaten meedoen. De oud-NP-leden Wynand Ma- lan, een lid van het parlement; De- nis Worrall, voormalig ambassa deur in Londen, en de academica en zakenvrouw Esther Lategan, zijn in opstand tegen president Pieter W. Botha, omdat hij treuzelt bij de opheffing van de apartheid. Nadat zij maandag een hele dag in Johannesburg hadden verga derd, zei een woordvoerder dat zij BRUSSEL (GPD) - De Belgische minister van binnenlandse zaken Michel zal zijn EG-collega's voor stellen een Europese 'elite'-een- heid te vormen die kan worden in gezet bij de bestrijding van grote rampen. Elk van de twaalf EG-lan- den zou aan die eenheid een team moeten leveren, dat gespeciali seerd is in een bepaalde vorm van rampenbestrijding. Die teams zouden binnen de hele EG kunnen worden ingezet. Een Nederlands watersnoodteam zou dan bijvoorbeeld kunnen worden aangewezen om hulp te verlenen bij een overstroming in Italië. Het voorstel zal aan de orde komen op de vergadering van de EG-minis- ters van binnenlandse zaken en justitie op 25 mei. Michel is voorzit ter van die vergadering. Hij wil dat er zo een nauwere sa menwerking ontstaat tussen de diensten voor civiele bescherming in de EG-lidstaten, in het bijzonder bij grensoverschrijdende rampen. Ook zou er een permanent EG- overleg van die diensten moeten komen, waarin ervaringen worden uitgewisseld. Uiteindelijk zou volgens het Bel gische voorstel gekomen moeten worden tot een 'Europees crisis centrum' met een rampen-tele foonnummer dat in alle landen van de EG gelijk is, zodat de alarme ring sneller kan geschieden. Player zei in een interview met de Johannesburg Star dat hij "New Nat Rebellion" steunde en achter Worrall stond. Hij zei geen vertrou wen meer te hebben in de Nasiona le Party, waarvan het program ter ontmanteling van de apartheid na een veelbelovend begin vastliep. Joubert zei tegen verslaggevers dat hij zich misschien bij de rebel len zou aansluiten en in de verkie zingen zou dingen naar een plaats in het kiesdistrict Green Point van Kaapstad. De rebellen worden gesteund door tientallen academici van de universiteiten van Stellenbosch, Kaapstad en Bloemfontein. Ze zijn geholpen door een besluit van de oppositionele Progressieve Fede rale Partij om geen kandidaten te gen hen in het veld te brengen. De PFP deelde gisteren mee dat zij zich ook niet zou inschrijven in drie kiesdistricten in handen van gematigde NP-leden die snelle beëindiging van de apartheid wil len. Worrall heeft voor zijn verkie zingsstrijd brutaalweg het kiesdis trict Helderberg in de zuidelijke Kaapprovincie uitgekozen, waar hij het opneemt tegen zijn vroegere partijgenoot, minister Chris Heu- nis, de 'kroonprins' van president Botha, als wiens toekomstig opvol ger hij wordt gedoodverfd. directeur, William Casey, zeker bij die affaire betrokken. Toen verschillende senatoren lie ten weten, dat zij eerst alle Con gres-onderzoeken inzake de Iran- affaire wilden afwachten alvorens over Gates' kandidatuur te beslis sen, besloot Gates 'in het belang van de CIA' zich terug te trekken. De eerste reacties in de Senaat over de kandidatuur van Webster waren gisteravond aanzienlijk po sitiever. De democratische fractie leider in de Senaat, Robert Byrd, noemde hem een „zeer goed be kend staande professional die de broodnodige geloofwaardigheid aan de CIA" kan teruggeven. In de verklaring waarmee Rea gan zijn nieuwe keus begeleidde, staat onder meer dat hij Webster heeft gevraagd omdat deze „een brede en diepe ervaring heeft, en bovendien kan wijzen op een uit stekende staat van dienst". Over dat laatste is in de VS wei nig twijfel. Webster werd in 1978 directeur van de FBI. De politie macht had toen te kampen met een buitengewoon slecht image van wege de illegale manier waarop de dienst politieke dissidenten be spioneerde. De koele professional Webster wist de reputatie van de FBI als on partijdige politiemacht te herstel len. Tekenend voor Websters goe de naam is, dat niemand vraagte kens heeft gezet achter de manier waarop de FBI momenteel onder zoek doet naar eventuele criminele kanten aan de Iran-affaire. Aquino kondigt landhervorming Filippijnen aan MANILLA (UPI) - President Aqui no van de Filippijnen heeft giste ren opdracht gegeven tot de ver koop van failliete bedrijven die zijn afgenomen van vriendjes van ex- president Ferdinand Marcos, om met het geld een omvangrijke landhervorming te financieren. Het landhervormingsprogram ma bestond al op papier, maar het vorige bewind is nooit helemaal aan de uitvoering ervan toegeko men. President Aquino trad ten aanzien van de verwerkelijking van de landhervorming niet in de tails. Terwijl Aquino het woord voer de, betoogde in de buurt een 1.000- tal boeren tegen de aanbevelingen van een speciale commissie, dat boerenleider Jaime Tadeo in staat van beschuldiging wordt gesteld wegens opruiing, naar aanleiding van een landhervormingsbijeen komst op 22 januari, toen 12 beto gers om het leven kwamen bij een charge van het'leger. de!? haag - De VS en de Sowjet- Unie hebben de diplomatieke are na de komende weken verplaatst naar Azie. Terwijl de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Shultz, een toer maakt langs Chi na, Japan en Zuid-Korea, brengt zijn Russische evenknie Sjever- nadze een bezoek aan Australië, Thailand, Indonesië, Vietnam, La os en Cambodja. door Bob Mantiri Schietpartij In Sint-Jans-Molenbeek, een van de 19 gemeenten die samen Brus sel vormen, heeft zich gisteravond een wilde schietpartij voorgedaan die twee mensen het leven heeft gekost. Een vrouwelijke politie agent is zwaargewond. Op een ge geven moment begon een man be gonnen in het wilde weg te schie ten uit het raam van het flatge bouw waar hij woonde. Nadat bu ren de politie gewaarschuwd had den arriveerde er een politiepa trouille. Er werden over en weer schoten gewisseld waarbij een mannelijke politieagent werd ge dood. Zijn vrouwelijke collega werd zwaargewond. Later arriveer de er meer politie. De schietpartij werd toen in volle hevigheid voort gezet. Daarbij is de nog onbekende man die het vuur vanuit zijn flat geopend had gedood. Aziatische diplomaten volgen de bewegingen van de vertegenwoor digers van de twee supermogend- heden met grote belangstelling. In het bijzonder die van minister Sje- vernadze, wiens bezoek wordt ge zien als een diplomatiek offensief eilanden om de Sowjet invloed in Zuidoost Azië en in het gebied van de Stille Oceaan op te vijzelen. De trip van minister Shultz naar China, Japan en Zuid-Korea wordt uit dit bondgenootschap getreden de rede in Wladiwostok, al ver klaard dat de Sowjet-Unie van plan is om een belangrijker rol te spelen in Azie en in het gebied rond de Stille Oceaan. Moskou heeft met twee eiland- staten in de Stille Oceaan, Vanuatu (vroegere Nieuwe Hebriden) en Ki ribati, visserij akkoorden gesloten en men verwacht dat deze twee ei landen in de toekomst aanlegplaat sen zullen worden voor Russische marineschepen in de Stille Oceaan, waar de Amerikaanse vloot de dienst uitmaakt. Vanuatu ligt oostelijk van Australië dat met gro te bezorgdheid deze activiteiten van Moskou binnen zijn invloed sfeer volgt. De verhoging van de Sowjet acti viteiten in de Stille Oceaan komt tijdstip dat er op de meeste anti-Amerikaanse stemming is en er een crisis is in het militaire bondgenooschap tus sen Australië, Nieuw Zeeland en de VS (ANZUS). Nieuw Zeeland i kong en enkele Zuidoostaziatische landen grenzen, uitgegroeid tot een belangrijk handelsgebied. Er is op het ogenblik een discussie aan de gang om van de landen die rondom en in de Stille Oceaan zijn gelegen tot een gemeenschappelij ke economische markt - zoals de EG - te smeden. Ook de Sowjet- Unie heeft dit gebied ontdekt en wil nu ook proberen een deel van deze dynamische markt te a gezienals een poging van de VS om na een conflict met de VS. De Sow- de toekomstige invloed van de jet-Unie heeft bovendien zich van Sowjet-Unie in Azië en in de Stille haar beste zijde laten zien door het Oceaan te keren. De trip naar Chi- verdrag voor een kernwapenvrije na heeft met name tot doel om een zone in het zuidelijk deel van de mogelijke herstel van de betrek- Stille Oceaan te ondertekenen, sa- kingen tussen Moskou en Peking men met twaalf landen, inclusief te verhinderen. Australië en Nieuw Zeeland. De VS daarentegen hebben het ak- Wladiwostok koord niet willen ondertekenen. De laatste jaren is het gebied van Partijleider Gorbatsjov heeft vo- de Pacific waaraan onder meer Ja rig jaar juli, in zijn geruchtmaken- pan, Zuid-Korea, Taiwan, Hong Obstakels Maar voordat zij in dit gebied vaste voet krijgt, moet de Sowjet- Unie, volgens Aziatische diploma ten, nog heel wat obstakels uit de weg ruimen. Een van de obstakels is de relatie tot Peking. Hoewel de Sowjet-Unie verwoede pogingen doet om de be trekkingen te normaliseren, ziet het er vooralsnog niet naar uit dat op korte termijn een verzoening tot stand komt tussen de twee super machten die al jaren in een ideolo gische strijd verwikkeld zijn. China heeft drie voorwaarden gesteld voor herstel van de betrek kingen: terugtrekking van de troe pen uit Afghanistan, beëindiging van de Vietnamese bezetting van Cambodja en vermindering van de Sowjettroepen in Mongolië, aan de noordelijk grens. Maar de sleutel van de verbete ring van de betrekkingen tussen Moskou en China enerzijds en Leden van de joodse gemeenschap in Canberra demonstreren voor het parlementsgebouw tegen het bezoek van de Sowjet-ministèr van buiten landse zaken Sjevernadze en in plaats ervan klonken er boe-geroep, bele digingen en nationalistische liederen. (foto anpi Moskou en de .Zuidoostaziatiche landen (met name de landen die zich hebben verenigd in ASEAN -Thailand, Maleisië, Singapoer, In donesië, de Filippijnen en Broenei) anderzijds - ligt in Hanoi. De ASEAN landen hebben jarenlang geprobeerd om Hanoi te bewegen zijn troepen uit Cambodja terug te halen, maar vergeefs. Als minister Sjevernadze er in slaagt om de nieuwe top in Hanoi •.zover te krijgen dat zij de bezett- ting van het buurland opheffen, dan ligt de weg naar Azie open voor de Sowjet-Unie, zo menen Aziatische diplomaten. Maar het lijkt onwaarschijnlijk dat Moskou zijn standpunt ten aan zien van de Vietnamese bezetting van Cambodja zal wijzigen. In Bangkok zei minister Sjevernadze deze week dat er geen nieuw initia tief te verwachten is van Moskou. De Sowjet regering heeft ver klaard dat zij de betrekkingen met Peking wil verbeteren, maar niet ten koste van het bondgenoot schap met Vietnam, waar zij riante strategische posities bezit: de mari ne basis bij Cam Ranh en de lucht macht basis Da Nang, de tegenhan gers van de Amerikaanse bases Subic en Clark op de Fillippijnen. Verbetering van de betrekkin gen met de zes Asean-landen en met China op korte termijn is dus niet te verwachten. Evenmin met Japan, het machtigste kapitalisti sche land in Azie. Het geschil om de noordelijke eilandengroep Koe- rillen, grenzend aan het oostelijk deel van de Sowjet-Unie, staat een verbetering van de betrekkingen tussen beide landen in de weg. De toespraak van Gorbatsjov in Wladiwostok mag dan een nieuw tijdperk inluiden voor de Sowjet diplomatie in Azie en de Pacific, maar de Russen blijven, gezien de grote hinderpalen die er nog lig gen, voorlopig nog buitenstaan ders in Azie.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 5