'De laatste waarschuwing' Veld van Malmö is net een ijspiste Van Hal verrast door maatregelen België mag vandalen berechten 'Discutabele zaak' Veertien landenploegen present in vrouwentour Wel maatregelen nog geen straffen voor FC Den Haag WOENSDAG 4 MAART 1987 PAGINA 15 MALMÖ (GPD) - Ajax zal het van avond in de kwartfinale van het Europa-Cup-2-toernooi niet alleen te stellen luijgen met Malmö FF, maar ook met de belabberde con ditie van het speelveld. De gras mat, waarin de strenge vorst al een aantal weken driftig huishoudt, is sinds vrijdag afgedekt met een plastic laag, waaronder tien hete luchtkanonnen staan opgesteld. De hulpmiddelen hebben er in elk geval wel toe geleid dat het Pils- damm-park sneeuw- en ijsvrij is, maar tegen de temperatuur van 15 graden onder nul lijkt niets te be ginnen. ZEIST (GPD) - PSV en Ajax krij gen op zondag 22 maart vrijaf van competitieleider Jan Huijbregts. Dit gebeurt op verzoek van bonds coach Rinus Michels met het oog op de belangrijke EK-kwalifica- tiewedstrijd tegen Griekenland op woensdag 25 maart in Rotter dam. In de onmiddellijke nabijheid van de warmteblazers is de boven laag veranderd in natte dooiplek- ken, het overgrote deel van de mat blijft niettemin zo hard als kiezel. Ook van een egale piste is geen sprake. De Ajacieden, die gister ochtend in de luwte van het sta dion op een zandvlakte hun trai ning afwerkten, namen in de mid daguren een kijkje in de ongezelli ge arena. De beroerde omstandigheden hoeven de Zweden niet per se in de kaart te spelen. De ploeg van Roy Hodgon, die pas op 12 april aan de competitie begint, reisde de laatste weken zelfs stad en land af om nor maal gras onder de noppen te voe len. In klimatologisch vriendelij ker oorden speelden de Scandina- viërs in totaal tien vriendschappe lijke wedstrijden om de harde grond in eigen land te ontvluchten. Om de voorbereiding op het sei zoen te vereenvoudigen pleit Mal mö FF daarom al jaren voor ver warmingsbuizen onder het speel terrein. „Maar", zegt Hodgon, "de club heeft niets te vertellen over het stadion. Het is eigendom van de gemeente en die vindt de stook kosten te hoog". De snijdende kou en de voor vandaag te verwachten sneeuw temperen kennelijk de nieuwsgie righeid van de Malmö-aanhanger danig. Zag de clubleiding kort na de loting in Ajax een gegarandeerd kassucces, nu verwacht men dat slechts 17.000 van de 26.000 plaat sen worden bezet. Wellicht dat ook de vrees voor 2000 Ajax-fans de brave Zweden bij de haard houdt, want de stammenoorlog in Den Haag verdiende in de plaatselijke kranten de volle aandacht. Terwijl de joviale Hodgon giste ren zijn opstelling zonder omhaal prijs gaf, hield zijn Nederlandse collega die binnenskamers. Het is nog altijd de vraag of Cruijff vanaf de aftrap kan beschikken over Marco van Basten, die er tijdens de ochtendsessie vroegtijdig de brui aangaf. Fysiotherapeut Pim van Dord: "Marco trainde maandag morgen in Amsterdam nog op een zacht veld en 's middags in Zwe den ging-ie op bevroren grond vol uit. De reactie in zijn rechterenkel kon niet uitblijven, maar ik geloof niet dat we ons bezorgd hoeven te maken. Het gewricht is wat stijf, dat is alles". Volgens Van Dord is Van Basten medisch gezien zelfs 'speelklaar'. Zeven landen kandidaat voor WK-organisatie ZÜRICH (Rtr) - Zeven landen heb ben zich voorlopig kandidaat ge steld voor de organisatie van de eindronden van het wereldkam pioenschap voetbal 1994. De in schrijvingstermijn sloot vorige week zaterdag. Het zijn Algerije, Benin, Brazilië, Chili, Marokko, Zuid-Korea en de Verenigde Sta ten. De eerstvolgende termijn loopt op 10 april af. Voor die tijd moeten de zeven landen beslissen of zij akkoord gaan met de voor waarden, die de Internationale Voetbal Federatie (FIFA) stelt, of dat zij afhaken. De definitieve kan didaatstelling dient te geschieden vóór 30 september. Het dagelijks bestuur van de FI FA zal volgend jaar 30 juni beslis sen, welk land in 1994 de eindron den gaat organiseren. „Ik denk dat het ook geen kwaad kan als hij speelt. De buitenband, die bij FC Groningen vermoedelijk is ingescheurd, is volledig genezen. Maar tijdens dat proces heeft het gewricht niet de noodzakelijke be weging gehad, omdat Marco op datzelfde moment herstelde van de operatie aan zijn linkerenkel. Het is nu een kwestie van 'de stijvig- heid wegvoetballen'. Even over dat dooie punt heen komen". Malmö FF komt uit in de volgen de opstelling: Jan Möller - Magnus Andersson, Hasse Borg, Kent Jönsson, Tjorb- jörn Persson - Jonas Thern, Leif Engqvist, Ingemar Erlandsson, Anders Palme - Lars Larsson en Mats Magnusson. Ajax treedt zeer waarschijnlijk aan met: Menzo - Blind, Spelbos, Rij kaard, Silooy - Winter, Wouters, Mühren - Van 't Schip, Bosman en Bergkamp. LINARES (Rtr) - De vierde partij in de uitdagerstweekamp tussen de Sowjet-schakers Anatoli Karpov en Andrej So koio v is gisteravond op de 41e zet afgebroken. Sokolov gaf zijn zet af onder couvert. Kar pov, die de witte stukken had, leidt in de match, die over veer tien partijen gaat, met 2-1. Sokolov koos in de vierde partij, evenals bij de tweede die hij verloor, voor een Dame-In dische verdediging. De eerste twaalf zetten waren een herha ling van die eerdere gelegen heid. Op de dertiende week So kolov met Le7-d6 af van het ge baande pad. Deze verbetering was voor oud-wereldkampioen Karpov aanleiding een kwar tier denktijd te investeren. Kar pov won een pion, maar gaf die later terug om aan te sturen op een dameruil en een vereen voudigde stelling, wat zijn Johan Cruijff helpt een handje bij de 'ontmanteling' van het veld, dat met plastic was afgedekt tegen vorst en sneeuw. Danny Blind houdt achter hem zijn handen in de zakken (foto anp) DEN HAAG (GPD) - „Hierover is het laatste woord nog niet gespro ken", luidde de eerste reactie van secretaris Fred van Hal van FC Den Haag op de aangekondigde maatregelen van het sectiebestuur betaald voetbal naar aanleiding van de wedstrijd FC Den Haag- Ajax, die zondag halverwege moest worden gestaakt wegens heftige supportersrellen. „Vooral het feit dat het sectiebestuur voor uitlopend op een uitspraak van de tuchtcommissie van de KNVB Ajax de volle winst heeft toege kend, vind ik op zijn zachtst ge zegd een discutabele zaak". Ook het besluit van het sectiebe stuur dat alle staanplaatsen aan de noordzijde van het Zuiderparksta- Vierde partij in tweekamp afgebroken voorkeur heeft. De dames wer den geruild op de 30e zet. Na 41 zetten werd de partij af gebroken. In die overblijvende stelling bezit Karpov een pion meer dan Sokolov. Volgens de eerste analyse van de aanwezi ge kenners in Linares staat de onttroonde wereldkampioen er in het toreneindspel iets beter voor, maar is de kans groot dat de vierde partij, die vandaag wordt voortgezet, in remise ein digt. De winnaar van de twee kamp krijgt het recht wereld- Het zettenverloop van de vierde partij in de uitdagerstweekamp Karpov - So kolov was: Wit: Karpov; zwart: Soko- 6. Lcl-d2 Lb4-e7; 7. Pbl-c3 d7-d5; 8 21. Tel-cl Pd7xe5; 22. f4xe5 Dd6-g6; 23. Da3xc5 d5-d4; 24. f2-f3 d4- d3; 25. e2xd3 Dg6xd3; 26. Tc2-c3 Dd3- 15; 27. Dc5-b5 Ta8-b8; 28. Tcl-el h7-h6; 29. Db5-d3 Te8xe5; 30. Dd3xf5 Te5xf5; 31. Tel-e7 a7-a5; 32. Kgl-f2 g7-g5; 33. Kf2-g3 Kg8-fB; 34. Te7-c7 Kf8-g7; 35. Tc3-c5 T15xc5; 36. Tc7xc5 Tb8-a8; 37. Lg2-fl a5-a4; 38. Lfl-c4 a4xb3; 39. Lc4xb3 Ta8-d8; 40. Tc5-c3 Kg7-g6; 41. Lb3xf7 De afgebroken stelling :f7; 42. Tc3-c7 afge- Kf7, Td8, Lb7, PARIJS (AFP) - Félix Lévitan heeft gisteren in Parijs, bijgestaan door de Italiaanse wielrenster Maria Canins, het routeschema voor de vierde Ronde van Frankrijk voor vrouwen gepresenteerd. Voor de Tour Féminin, die dit jaar vijftien etappes telt en 1000 kilometer lang is, bestaat erg veel belangstelling. Liefst vijftien landenploegen hebben de wens te kennen gege ven te willen starten. Naast sterke wielernaties als Nederland, Frankrijk en Italië, zal ook voor het eerst een ploeg van de Sowjet- Unie meedoen aan de Ronde van Frankrijk. De organisatoren zijn echter niet van plan meer dan veertien ploegen tot de Ronde toe te laten. Er wordt naar gestreefd de deelneemsters van Zwitserland en Oostenrijk in één ploeg onder te brengen. Die combinatie zou ook mogelijk zijn tussen Dene marken en Noorwegen. De Franse inbreng zal beperkt worden tot één formatie. Lévitan zei de plannen de Tour voor wielrensters te koppelen aan de Ronde van de Toekomst te hebben laten varen. De vierde editie van het evenement biedt opnieuw goede mogelijkheden voor Canins, die al twee keer zegevierde. Dit jaar zijn er drie aan komsten op een berg. (Vervolg van pagina 1) ZEIST - De tuchtcommissie zal uitspraak doen op basis van een uitgebreid rapport dat KNVB-veiligheidscoördi- nator Rob de Bakker inmiddels heeft samengesteld. Spe ciaal daarvoor was hij maandagavond aanwezig bij het eer ste evaluerende gesprek van het bestuur van FC Den Haag met politie, justitie, gemeente en de vervoersmaatschap pijen. De schuldvraag zal zich niet alleen richten op de Haagse supporters, maar zeker ook op het agressieve ge drag van de Amsterdamse aanhang. ze maatregel aan het eind van het seizoen competitievervalsing kan worden verweten, maar hij vindt dat men die kritiek dan maar op de koop toe moet nemen. Hetzelfde geldt naar zijn mening voor de maatregel om clubs die FC Den Haag ontvangen alleen nog maar in de voorverkoop kaarten aan de man te laten brengen. Een duidelij ke derving van inkomsten, die op forse kritiek zal stuiten. Het rapport van De Bakker zal o rigens worden aangevuld met brief van het sectiebestuur, men zijn verbazing uitspreekt over de toestemming die de Haagse po litie en FC Den Haag aan de sup porters hebben gegeven Bengaals vuurwerk in het stadion af te ste ken. „We hebben Den Haag al eer der laten weten daar geen vrede mee te hebben", riep Van der Louw in de herinnering op. „Maar zowel de club als de politie blijkt weer net zo makkelijk 'ja' gezegd te hebben. Dat is geen manier van doen". In het ergste geval kan FC Den Haag donderdagavond door de tuchtcommissie uit de competitie worden gehaald. Minder drasti sche maatregelen zijn het spelen van wedstrijden zonder publiek, een geldboete of het in mindering brengen van punten. „Ik durf wat dat betreft geen enkele voorspel ling te doen", zei Van der Louw. „Het was onze taak de commissie zo goed mogelijk voor te lichten, en aan die verplichting hebben we voldaan". De zondag op het moment van staking bereikte stand van 0-2 in het voordeel van Ajax wordt, zo be sloot het sectiebestuur gister avond, als eindstand aangemerkt. Waarmee wordt tegemoet geko men aan de wens van zowel tech- nisch-directeur Johan Cruijff als voorzitter Harmsen van Ajax. Bei den voelden er niets voor dit sei zoen nog terug te keren in het Zuiderpark, zelfs niet wanneer er zonder publiek verder gespeeld zou worden. Van der Louw onder kende dat het sectiebestuur bij de- „Er zijn bij al deze maatregelen mazen in het net te vinden, dat be seffen wij ons ook. Maar aan de an dere kant sterken we ons in de ge dachte dat tegenwoordig geen en kele maatregel meer zonder bezwa ren wordt ontvangen. Het sluiten van de staantribunes aan de Noordzijde van het Zuiderpark is er op gericht voor minder groep vorming te zorgen. Natuurlijk be seffen we dat de raddraaiers dan een andere plaats in het stadion kunnen opzoeken, maar het wordt vanaf die plekken in ieder geval moeilijker om voorwerpen op het veld te gooien en in contact met de rivaliserende groep te komen. Ik kan me ook voorstellen dat de clubs niet al te blij zullen zijn dat ze op de dag van de thuiswedstrijd te gen Den Haag geen kaart meer mo gen verkopen, maar alles is beter dan helemaal geen wedstrijd. De massaal aangedragen oplos sing voor het probleem van het voetbalvandalisme, het invoeren van een pasjessysteem voor sup porters naar voorbeeld van de En gelse club Luton Town, zal om die reden de komende periode nader worden bekeken door het prof- Momentopname van de mini-oorlog afgelopen zondag in het Zuiderpark. hek van 'Midden Noord, dat voor de rest van dit seizoen gesloten zal worden, het sectiebestuur gisteravond nam voetbal. „Ik hoor nu overal dat de daarmee gepaard gaande investe ringen (geschat op 95 miljoen gul den, red.) een definitieve sta-in-de- weg zouden zijn, maar ik vind niet dat we dat systeem in de prulle- mand moeten gooien nog voordat er ook maar een serieuze bespre king aan gewijd is. De discussie moet,zich niet alleen op de finan ciën richten. Vandaar dat we tij dens het overleg met de voorzitters van de profclubs komende maan dag het pasjessysteem nadrukke lijk aan de orde zullen stellen. Me dio maart zullen we een en ander dan ter sprake brengen binnen het Landelijk Overleg Voetbalvanda lisme (LOV). Afgezien van de fi nanciële kant van de zaak, blijkt het toch enig effect op te leveren. Bespreken dus". Zelf is de KNVB er voorstander van met ingang van volgend sei zoen een legitimatieplicht in te stellen bij zogenaamde risicodra gende wedstrijden. Om de kosten te drukken zou de controle in han den moeten komen van suppoos ten en niet moeten worden overge laten aan geldverslindende elek tronische apparatuur. Ondanks de onverwachte mededeling van het ministerie van WVC, dat gister avond liet weten best bereid te zijn een financiële tegemoetkoming in Haagse heethoofden beklimmen het Het was één van de maatregelen die (foto ANP) de totale kosten bij te willen dra gen. „Wanneer je de suppoosten de controle laat uitvoeren, spaar je niet alleen veel geld uit, maar hoef je ook weer niet met de overheid in de slag over de hoogte van de sub sidie", verduidelijkte Van der Louw het voorstel, dat maandag avond aan de clubvoorzitters zal worden gedaan. „Wat we wel nodig zullen hebben is de medewerking van de politie. De suppoosten kun nen hun werk bij dit systeem niet meer alleen af. We zullen dus nog rond de tafel moeten met justitie, maar dat hadden we toch wel ge daan. dion voor de rest van het seizoen moeten worden afgesloten heeft het bestuur van FC Den Haag vol gens Van Hal zeer verrast. „Ik had het verstandiger gevonden als ze hierover eerst met ons en de ge meente Den Haag overleg hadden gepleegd. Het doorkruist namelijk de afspraken die wij hierover gis termiddag hadden gemaakt met vertegenwoordigers van de ge meente Den Haag". In dat overleg met de gemeente Den Haag, aldus Fred van Hal, was overeengekomen dat het aantal staanplaatsen in het Zuiderpark met twee derde zou worden ver minderd tot vijfduizend. „Alleen hadden we nog geen overeenstem ming bereikt over de wijze waarop dit zou moeten gebeuren. Als noodmaatregel dachten we voorlo pig aan het sluiten van enkele vak ken, terwijl op langere termijn werd gedacht aan het vervangen van staanplaatsen door zitplaatsen. Afgesproken was dat een commis sie nog vóór komende vrijdag met uitgewerkte voorstellen aan het ge meentebestuur zou komen. Maar of dat nu op zo korte termijn nog zin heeft waag ik te betwijfelen". Volgens Van Hal verkeerde het bestuur van FC Den Haag tot gis teravond in de veronderstelling dat het sectiebestuur geen maatrege len tegen FC Den Haag zou afkon digen. „Vandaar", aldus Van Hal, „dat we ook in overleg zijn gegaan met vertegenwoordigers van de ge meente, politie en justitie om te be kijken hoe we zelf toestanden zoals zondag tegen Ajax voortaan kun nen voorkomen". Ook AZ, zondag tegenstander van FC Den Haag, is niet tevreden met de maatregelen van het sectie bestuur betaald voetbal. Voorzitter Arie Ligthart heeft er geen be zwaar tegen als FC Dgn Haag, vol gens plan, zijn supporters thuis laat, maar vindt dat zijn club aan zienlijke financiële schade lijdt als de kassa's gesloten blijven. Het sectiebestuur heeft verzocht op de wedstrijddag geen kaarten meer te verkopen als FC Den Haag op bezoek komt. Na de rellen van zondag in Den Haag wilde burge meester Roozemond van Alkmaar vooralsnog geen toestemming voor de wedstrijd geven. Vandaag wordt dat besluit eventueel her zien. Volgens Ligthart lokt het ad vies van de KNVB om de kassa's te sluiten nieuwe problemen uit „De chaos wordt verschoven tot bij de hekken. Het kleine groepje sup porters dat kwaad wil, komt toch wel. Ik heb de indruk dat het sec tiebestuur ons meer straft dan FC Den Haag. Al onze supporters uit de regio verschaffen zich ook pas op de dag van de wedstrijd een kaartje aan. Voorlopig wil ik de be slissing van burgemeester Rooze mond afwachten. Zoals de situatie nu is, is het nog zeer de vraag of er wordt gespeeld". De op- en aanmerkingen van Ligthart brachten het sectiebe stuur gisteravond laat aan het twij felen. Mocht burgemeester Rooze mond alsnog toestemming geven voor de wedstrijd, dan overweegt de KNVB voor dit duel een uitzon dering te maken daar waar het de verkoop van toegangskaarten be treft. „AZ heeft nu inderdaad wat weinig tijd om op de nieuwe situa tie in te spelen", liet André van der Louw desgevraagd weten. „Mis schien dat we voor een keer nog wel de kaartverkoop op de dag van de wedstrijd zelf kunnen toestaan, maar dan wel op een dusdanige manier dat er geen precedent wordt geschapen voor anderen". Ivan Lendl wil aan Olympische Spelen meedoen KEY BISCAYNE (Rtr) - Ivan Lendl, gisteren doorgedrongen tot de kwartfinales van het spelers- toernooi van Key Biscayne door een overwinning in drie sets (6-2, 6-2, 6-4) op Brad Gilbert, heeft la ten weten, dat hij graag op de Olympische Spelen zal uitkomen. „Momenteel vertegenwoordig ik geen enkel land. Daarom denk ik niet dat ik erbij zal kunnen zijn in Seoel 1988. Maar desnoods wacht ik tot 1992 als ik dan voor de Ver enigde Staten mag uitkomen". LONDEN (GPD) - Engelands minister van binnenlandse zaken Douglas Hurd zal op korte termijn moeten beslissen over de uit wijzing van 26 Liverpool-supporters aan Bel gië. Een Engelse rechter heeft bepaald dat er voldoende gronden zijn voor hun berechting wegens doodslag, waarom de Belgische auto riteiten hebben gevraagd en gelasten dat zij in voorarrest het besluit van de minister moeten afwachten. De opsluiting was echter van korte duur. Hun verdedigers, die onmid dellijk in hoger beroep gingen, kregen bij het hof gedaan dat de supporters, hangende het beroep, op borgtocht werden vrijgelaten. De 26 supporters waren in mei 1985 betrok ken bij de ernstige ongeregeldheden in het Heizelstadion van Brussel, waar in grote wanorde en paniek 42 doden en tientallen ge wonden vielen. Aan de hand van video-opna men en getuigenverklaringen werden zij er in eendrachtige samenwerking tussen de En gelse en Belgische politie uitgepikt als de grote aanstichters van de ongeregeldheden, die tenslotte ontaardden in een ware veldslag tussen de aanhangers van Liverpool en de Italiaanse kampioen Juventus. De verdedi gers van de 26 supporters houden vol dat hun cliënten zich weliswaar aan wangedrag heb ben schuldig gemaakt, maar dat hun de cha os met dodelijke afloop niet kan worden ver weten. Zij vinden dat de blaam daarvoor ge zocht moet worden bij de directie van het Heizelstadion en de politie, die in een taak van ordebewaking schromelijk tekort zijn geschoten. Geweld op en rond de voetbalvelden, dat lange tijd gold als een Engelse ziekte omdat het hier begonnen is met wangedrag van be paalde groepen supporters, geldt ook voor de Engelsen als een groot discussiepunt. Velen zijn van mening dat de autoriteiten nog altijd veel de lankmoedig zijn met de raddraaiers en ordeverstoorders voor, tijdens en na de wedstrijden. Andere constateren echter dat er juist door betere voorzorgsmaatregelen van de clubs en politie en ook door strenger optreden van de autoriteiten sprake is van een verbetering en uiten duidelijk hun te leurstelling over het feit dat de Europese voetbalorganisatie UEFA de ban van Engel se clubs in de Europese bekercompetities niet heeft opgeheven. Niet voor niets zijn de incidenten van de afgelopen zondag bij de FC Den Haag-Ajax hier in de kranten en op de radio en zelfs de televisie uitgebreid weergegeven, al was het maar om de vraag te stellen of de UEFA in zijn boycot van de Engelse clubs onderhand niet met twee maten meet. In dit verband wil men er graag op wijzen dat er als regel hier door de justitie strenger dan op het continent wordt opgetreden tegen vandalisme en ge weldsdelicten bij voetbalwedstrijden. En met name noemt men de o.a. met video-op namen en getuigenverklaringen grondig voorbereide actie van de politie, die onlangs vroeg in de morgen niet alleen in Londen, maar ook in andere delen van het land, een groot aantal notoire raddraaiers en aanstich ters van geweld van hun bed lichtte en arres teerde. En als het aan de regering Thatcher ligt worden de veiligheidsmaatregelen tijdens voetbalwedstrijden zo nodig nog stringenter doorgevoerd. Zij is een sterk voorstander van dat in het vervolg alleen toeschouwers met een geldige lidmaatschapskaart van de thuis club in de stadions worden toegelaten. Gezocht wordt nu naar een elektronisch systeem dat de houders van geldige kaarten overal in het land toegang tot de stadions kan geven. In deze ontwikkeling is men toch weer een stapje dichter gekomen bij de situa tie van de bescheiden eerstedivisieclub Lu- ton Town, waar men, volledig afgeknapt op de niet aflatende chaos en geweld bij de wed strijden, rigoureus besloten heeft om op het eigen veld voortaan alleen eigen clubleden toe te laten met speciale kaarten, waarop al lerlei elektronische gegevens over de kaart houder, die door een computer bij de ingang worden gecontroleerd. Dit om vervalsingen tegen te gaan. Vandalen halen Indiase pers NEW DELHI (ANP) - De "voetbalvandalen rond FC Den Haag kunnen zich zo langzamerhand verheugen in een internationale faam. Zelfs in midden-Azië dringt de reputatie van de FC Den Haag-aanhang door. Met hun gewelddadigheden van afgelopen zondag tijdens de wedstrijd Den Haag - Ajax weten de Haagse supporters in de Indian Express zelfs het bezoek van premier Lubbers aan India in aandacht te overtreffen. Waar Lubbers' ontmoeting 'met de Indiase premier Gandhi niet meer weet te halen dan een éénkolommertje, trekt de Indian Ex press voor het voetbalgeweld van zondag liefst twee kolom uit. De krant meldt dozijnen gewonden en achttien arrestaties, alsmede uiteraard dat de wedstrijd is gestaakt en spreekt tevens van "de ernstigste uitbarsting van voetbalrellen tot dusver in Nederland". Die faam is sinds zondag ook weggelegd voor de Haagse politie woordvoerder Rob Brons en voor scheidsrechter Henk Van Ettek- hoven die in het verslag foutloos met naam worden aangehaald in hun reacties op de gebeurtenissen in het Zuiderparkstadion. De Indian Express haalt even aan dat voorafgaand aan de hervatting van de competitie in de Nederlandse eredivisie er voor tonnen is uitgetrokken voor een anti-voetbalvandalisme campagne.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15