mededelingen gemeentebestuur m 2 t/m 6 maart 1987 ER ZIJN NU NOG MEER REDENEN OM KENNIS TE MAKEN MET DE ROVER 200. MD) leiden NU IN ONZE SHOWROOM: HET 1987 MODEL ROVER 200. administratief medewerkster Werkgroep Pancras-Oost Vrijdag 6 maart a.s. om 15.30 uur in de Pancrat, Middelstegracht 85. Agenda: Palenplan van mw. Bosscher Mededelingen over: - PTT-gebouw - Hof van Venetië - Hooigracht 79 - buurtbeheer verkeersproblemen Vestestraat - fasering bebouwing Ir. Driessenplein - planvoorbereiding Middelstegracht hoek Groenesteeg Overige bouwplannen Informatie: 254505. Voor informatie "diverse vergade ring" zie telefoonnummer contact persoon onderaan agenda's. Diversen Kandidatenlijsten nu ook in braille Speciaal voor blinden en slechtzienden zijn nu ook kandidatenlijsten in braille verkrijg baar i.v.m. de komende verkiezingen van 18 maart van de leden voor provinciale staten. Deze lijsten zijn gratis op te vragen bij de Direktie Burgerzaken in het Stadhuis, kamer 10, telefonisch onder nummer 254112. De genen die aangesloten zijn bij de Nederland se Vereniging van Blinden en Slechtzienden hebben inmiddels zo'n lijst ontvangen Aan de lezers, familieleden of bekenden van blinden en slechtzienden, het ver zoek om de mogelijKheld van het opvra gen van braille kandidatenlijsten onder hun aandacht te brengen. Instituut Burgerraadslieden Wegens het zeer grote aantal in behande ling zijnde zaken zijn wij genoodzaakt de spreekuren gedurende een week te sluiten t.w. van 2 maart tot en met 5 maart. Wij hopen gedurende deze periode de ach terstand zoveel mogelijk in te lopen. Uitslui tend voor al lopende zaken zijn wij 's mor gens tussen 11.00-12.30 uur telefonisch ber reikbaar onder nummer 254142 Nachtelijke werkzaamheden spoorwegovergang Morsweg Op maandag en dinsdag 2 en 3 maart a.s. vinden 's nachts onderhoudswerkzaamhe den plaats door de N.S. aan de stelplaten van de spoorwegovergang aan de Morsweg. Dit betekent dat het verkeer tussen 11.00 uur 's avonds op 2 maart tot 6.00 uur de volgende ochtend geen doorgang kan vinden. De gemeente zal omleidingsborden plaat sen op Haagweg, Morssingel en Stations plein om de verkeersdeelnemers te wijzen op de tijdelijke afsluiting van de spoorweg overgang. Inspraak Vrouwenkerkplein Het Vrouwenkerkplein wordt in brede kring als een vervuilde en onvolmaakte plek erva ren. Onlangs besprak de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening enkele mogelijk heden voor (gedeeltelijke) bebouwing van dit plein. Uitgangspunt van de discussie was hierbij het boekje van de gemeentelijke afde ling Stedebouw "Maar wat doen we met het Vrouwenkerkplein?" - Vanaf maandag 2 maart is dit boekje ver krijgbaar aan de informatiebalies van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis. Lange- gracht 72. Een ieder die op de in dit boekje geschetste varianten wil reageren wordt de gelegenheid geboden dit vóór 30 maart te doen. Reacties dienen gezonden te worden aan Burgemeester en Wethouders van Lei den, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. De reacties zullen ter kennis worden gebracht van de raadscommissie voor Ruimtelijke Or dening alvorens deze tot nadere besluitvor ming zal overgaan. Stadswerk nr. 17 verschenen Op de bekende adressen (o.a. balies Stad huis en Stadsbouwhuis) is het pas versche nen nummer 17 van Stadswerk gratis ver krijgbaar. Dit gemeentelijk informatieblad over de stadsvernieuwing in Leiden bericht over de volgende onderwerpen. Aandachtsgebieden-beleid in Groenoord. Noord, De Kooi en Slaaghwijk Proef met autovrije Breestraat kruispunt Plesmanlaan/ Verversbuurt herrezen Hoogstraat op steften Te koop: 1 Premie-B-koopwoning van 169.000,- inclusief afkoop erfpacht in Vlek 11 in de Stevenshof. De toewijzing zal plaatsvinden overeen komstig de Woonruimteverordening 1983 (artikel 10). Indien u belangstelling heeft, dient uw schrif telijke aanmelding uiterlijk 6 maart 1987 in geleverd te zijn bij de Directie Woonruimte verdeling, Langegracht 74, 2312 NH Leiden. Regeling voor het privatiseren van het openbaar groen in de maak Onlangs hebben Burgemeester en Wethouders een regeling vastgesteld voor het in gebruik geven (via zowel koop als huur) van stukjes openbaar groen aan particulieren. Na behandeling van dit onderwerp in een gezamenlijk vergadering van een aantal raadscom missies in maart a.s. en na goedkeuring door de gemeenteraad zal deze regeling voor taan voor de gehele stad van toepassing zijn. De uitvoering van de regeling zal tijdens de komende jaren gefaseerd worden aangepakt. Jaarlijks zal er worden bekeken en worden aangekondigd welke wijken aan de beurt komen. Inwoners van Leiden die nu al een overeenkomst met de gemeente hebben over het gebruik van openbaar groen zullen tijdig bericht krijgen als er Iets gaat veranderen. Voorgeschiedenis Het komt regelmatig voor dat bewoners aan de gemeente vragen om een stukje open baar groen in gebruik te mogen nemen. Soms is dat wel mogelijk, maar dan moet er van alles geregeld worden: welke stukken komen wel en welke niet in aanmerking en waar om, gebeurt het gratis of wordt er verhuurd of verkocht, voor welke bedragen en voor hoelang, welk gebruik van de grond is toegestaan, hoe zit het met bebouwing enz. enz. Ook zijn er verschillende gevallen bekend waarbij bewoners ongevraagd openbaar ter rein in gebruik hebben genomen. Daarom hebben Burgemeester en Wethouders van Leiden uitgangspunten opgesteld onder welke voorwaarden zij voortaan stukjes open baar groen aan particulieren in gebruik willen geven of willen afstotten. Daarbij worden in principe twee mogelijkheden aangeboden: kopen of huren onder bepaalde voorwaarden. Proefgebied Vorig jaar is er voor een gedeelte van de Merenwijk (de Duinen en de Dalen) een proef begonnen met toepassing van de voorlopige uitgangspunten van de regeling. Via een aantal informatiebijeenkomsten zijn de bewoners ingelicht en konden zij hun reacties laten weten. Met de ervaringen die hierbij werden opgedaan is rekening gehouden bij het opstellen van de definitieve regeling. De inwoners van de Duinen en Dalen krijgen één dezer dagen afzonderlijk bericht over de verdere gang van zaken in hun gebied. Meer informatie? De informatie over de voorgestelde regeling en over de proefneming in de Merenwijk (zoals het B&W-besluit, het ontwerp-raadsvoorstel, bewonersbrieven, verslagen, etc.) ligt grotendeels op schrift vast. Belangstellenden kunnen deze Informatie Inzien en een kopie van het B&W-besluit ophalen bij de Informatiebalies van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis. Procedure Het is de bedoeling dat het B&W-besluit over de regeling besproken wordt in een geza menlijke vergadering van de raadscommissies voor Cultuur, Volksgezondheid en Groen voorzieningen; voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken, Verkeer en Milieu en voor Volkshuisvesting en Sport op donderdag 19 maart a.s., tussen 19.00 en 21.00 uur In het Gulden Vlies, Breestraat 125. Wanneer de commissies met de voorstellen akkoord gaan wordt de regeling zo spoedig mogelijk daarna (begin april) ter goedkeuring aan de gemeenteraad voorgelegd. De aankondigingen hiervan zullen tegen die tijd in deze ad vertentie gebeuren. Reacties Natuurlijk is het mogelijk om, na kennisname van de voorstellen, schriftelijk te reageren. De schriftelijke reacties zullen bij de commissiebehandeling worden betrokken wanneer deze uiterlijk 11 maart a.s. binnen zijn, geadresseerd aan de Voorzitter van de raadscom missie voor Volksgezondheid Cultuur en Groenvoorzieningen, p/a Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Bij raadscommissiebehandeling bestaat bovendien het spreekrecht voor di rect belanghebbenden. Wie hiervan gebruik wenst te maken dient uiterlijk 18 maart a.s. een afspraak te maken met de secretaris van de commissie, mevr. Portheine. tel. 245172 Een goede raad: bezint eer ge begint! Het seizoen, waarin men weer aan het werk gaat in de tuin, breekt aan. De ervaring heeft geleerd dat zich juist dén gevallen voordoen waarbij bewoners zonder te vragen open baar terrein aan hun tuin toevoegen. Er zal nu binnenkort een uniforme regeling zijn voor die gevallen waarin de gemeente stukjes openbaar groen aan particulieren in gebruik wil geven. Daarom adviseert de gemeente Iedereen ten sterkste om niet op deze rege ling vooruit te lopen. Wanneer blijkt dat er toch ongevraagd en eigenmachtig grond In gebruik Is genomen kan u dat letterlijk en figuurlijk duur komen te staan! Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 2 maart Wijk 2 en 8 woensdag 4 maart Wijk 5 en 7 donderdag 5 maart Wijk 4 en 6 vrijdag 6 maart Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 17 en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet: Jan v. Goyenkade 30, bouwen schuur Van Oldenbarneveltstraat 34, bouw ber ging v.d. Waalsstraat 30, bouw berging Stationsweg 34, wijziging bouwplan bloe menkiosk Pieterskerkchoorsteeg 15, restauratie ge bouw t.b.v. club en buurthuiswerk Hadewijchlaan, bouw bedrijfsgebouw met showroom en kantoor in een gewijzigde verkaveling van het uitwerkingsplan West- wal Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Morsweg 111, verbouw woning Morsweg 147, plaatsen dakkapel Groenesteeg 126, restauratie aula Haarlemmerstraat 255, verbouw winkel/ woonhuis Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 2 maart 1987 gedurende veertien da gen ter inzage in kamer 241 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wet houders ondanks de ingediende bezwaar schriften en de eventuele toelichting in de commissie voor ruimtelijke ordening, uitein delijk toch een bouwvergunning verlenen krijgen de indieners van bezwaarschriften hiervan bericht. Milieu Hinderwet Verzoeken Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichtingen: 1Hallenweg 11opslag, be- en verwerken van oude metalen, lompen en oud papier (J. de Nobel). 2. Nieuwe Beestenmarkt 1 b, opslag en ver koop van vuurwerk (Triejo Handelsmaat schappij B.V.) 3. Rembrandtstraat 2-2a, restaurant (Noord- rem B.V.). Verleende vergunning Op 27 februari 1987 is vergunning verleend voor de volgende inrichting: 4. Nabij Dobbedreef (Stevenshof, vlek 23), onderstation t.b.v. stadsverwarming (Energiebedrijf Rijnland). Inzage van stukken De onder 1 t/m 4 genoemde verzoeken en verleende vergunning liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot ,16.30 uur; b. tot 27 maart 1987 in het Informatiecen trum van de Directie Voorlichting in de hal van het Stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 16.45 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Bezwaren - Beroep bij de Kroon Tot 27 maart 1987 kunt u m.b.t. de onder 1 t/m 3 genoemde verzoeken gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders indienen. Op 17 maart 1987 kunt u mondeling bezwa ren indienen tijdens een openbare zitting in de kantine van het Stadsbouwhuis te hou den om: 11.00 uur (voor zaak 1), om 14.00 uur (voor zaak 2) en om 15.00 uur (voo> zaak 3). Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Tegen het verlenen van de onder 4 genoem de vergunning kan tot 27 maart 1987 beroep bij de Kroon worden ingesteld door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - de betrokken adviseurs - iedereen die schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingediend tegen het ver zoek en/of ontwerp-vergunning - iedereen die aantoont dat hij/zij redelijker wijs niet imstaat is geweest schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning. De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De ver gunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende boven genoemde hinderwetzaken kunt u zich wen den tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, kamer 012, tel. 254437. De Rover 200. Stijl gekombineerd met sportiviteit. Het fraaie resultaat van een jarenlange traditie. Het nieuwe 1987 model staat nu in onze showroom. Met een aantal opvallende verbeteringen. De belangrijkste vindt u aan de achterkant. Het kofferdeksel opent nu vanaf de achterbumper, waardoor de AUTO-HOME B.V. Touwbaan 2. 2352 CZ Leiderdorp, tel 071-899275 A. BLANKESP00R B.V. Oostdorperweg 29-31. 2242 ND Wassenaar, tel 01751-12405 toch al grote kofferruimte nog toegan kelijker is geworden. Bovendien heeft het nieuwe model een toerenteller, getint glas, een verstel baar stuurwiel, een brede sierstnp over de gehele zijkant en een hele reeks interieur verfijningen. Zoals verstelbare hoofd steunen en 4 of 6 ingebouwde speakers. Het 1987 model Rover 200 is er in 5 uitvoeringen. Met de snelle Rover Vitesse als topmodeL Alle reden om kennis te maken met deze bijzondere auto. Hij is er al vanaf f25.950,-. We nodigen u uit voor een overtuigende proefrit. Pnjs- en specifikatiewijzigingen voorbehouden. ANTIEKBEURS AUTO VERZEKERING Speciaal verlaagd tarief voor jeugdige rijders. No-claimkorting tot 75% 10% Rêgiokorting. BURO VERBERG LEIDEN - DEN HAAG KOREVAARSTRAAT 43A 071-143386 DEGELIJK EN NOOIT TE DUUR Van Eyk Grond- en Wegenwerken BV en Van Eyk Sloopwerken BV zoeken op korte termijn een welke in verband met de kleine bezetting bereid moet zijn alle voorkomende werkzaamheden uit te voeren. Wij vragen: Mavo niveau typevaardigheid bekendheid met de PC strekt tot aanbeveling Schriftelijke sollicitaties te richten aan C. v. EYK HOLDING BV Admiraal Helfrichweg 11 2315 VC Leiden wibautstraat 135,1097 DN Amsterdam. Tel. 020-938973 'Laat lepra ook jóu een zorg zijn'. Stort uw bijdrage op postgiro 50500 o( bankgiro 70.70.70.929

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 24