Grote 'witte vlek' in aanvullend pensioen 'Snel fusie reparatiewerven' Fruithandel: verbod op havenacties geëist 'Zestienhoven heeft goede toekomst' Alleen aow voor eenvijfde werknemers Lichtpuntje bij Coberco milj( Prijzenslag met pe s; IBM voor de rechter FNV eist atv-overleg Postbank Ziekenfonds Breda plat WOENSDAG 25 FEBRUARI 1987 ECONOMIE PAGINA 7 DEN HAAG (ANP) - Bijna een vijf de van de werkende bevolking krijgt geen aanvullend pensioen op de aow. Vooral vrouwen, deeltijd werkers en arbeiders in bedrijfs takken waar geen collectieve pen sioenregelingen bestaan zullen het na hun pensionering alleen met een aow'tje moeten doen. In totaal gaat het om ruim 250.000 mannen en meer dan 370.000 vrouwen. Dit blijkt uit het zogenoemde 'witte vlekken-rapport' dat de Pen sioenkamer gisteren in Den Haag presenteerde. Het rapport geeft aan waar op pensioengebied de ga ten vallen, waarom werknemers geen aanvullend pensioen hebben en hoe ze kunnen worden gety peerd naar geslacht, loon en secto ren in het bedrijfsleven. Voorzitter drs. A.W. Dek van de Pensioenkamer verwacht dat de vierde EG-richtlijn inzake gelijke behandeling van mannen en vrou wen in beroepsregelingen een eind zal maken aan uitsluitingen op ba sis van geslacht. Maar de uitsluitin gen wegens deeltijdbanen, ook al is dit een bepaling die meer vrou- Van de bedrijven waar werkne- ners zonder pensioenregeling Deelname door deeltijdwerkers werken, bevindt 12 procent zich in moet daarom meer aandacht krij- de nijverheid, 1 procent in de land- gen, vindt Dek. De FNV noemt de uitkomsten van het rapport schokkend. "De witte vlek blijkt veel groter dan eerder werd geschat", aldus Mul ler. Volgens de FN V-bestuurder laat aanvullend pensioen vooral daar te wensen over waar geen be drijfstakvoorziening is en waar de organisatiegraad van de vakbond laag is. Van de werknemers zonder pen- bouw en visserij en 87 procent de dienstverlening. De Pensioen kamer concludeert dat de grootste witte vlek in de dienstverlenende sector, zoals bij adviesbureaus, uit zendbureaus maar ook in de detail handel, de groothandel, de maat schappelijke dienstverlening zoals bejaardenzorg, reinigingsbedrij- ven, gezondheidszorg en onderwijs De Pensioenkamer is thans nog bezig met een onderzoek naar de sioenvoorziening werkt 82 procent kwaliteit van de bestaande pen- in de marktsector. De rest werkt sioenregelingen. Dit onderzoek zal voornamelijk in de verzorgende begin 1988 worden afgerond. Ook beroepen. Kijkt men naar de groot- bij dit onderzoek worden de letter- te van de bedrijven, dan blijkt 54 lijk duizenden verschillende rege- procent van de werknemers zon- lingen die er in ons land bestaan, der pensioenvoorziening in bedrij- betrokken. Na voltooiing van dit ven met minder dan 50 werkne- onderzoek is het aan de overheid mers te werken; 23 procent werkzaam in bedrijven met 50 tot wat 100 werknemers en nog eens 23 procent in bedrijven met 500 en meer werknemers. Spaanse boeren demonstreerden gisteren in Orihuela, belastingen opfruit. Zij gooiden daartoe tonnen citroenen abij de stad Alicante, tegen de nieuwe, hogere EG- ver de snelweg. (foto anp) ARNHEM (GPD) - Bonden en di rectie van Coberco zullen mogelijk vandaag het overleg hervatten over de reorganisatie bij het zuivelcon cern, waar sinds tweeëneenhalve week wordt gestaakt. De twee par tijen zouden, na informeel overleg gisteren, elk bereid zijn een stapje te doen in de richting van een com promis. De bonden zouden de sluiting moeten aanvaarden van de vesti ging in Eefde (180 werknemers) in ruil voor werkgelegenheidsgaran- ties bij de melkfabriek in Arnhem (270 werknemers). Tot gisteren stonden de bonden op het stand punt dat alle vestigingen in de con- sumptiemelksector van Coberco (Nijkerk. Arnhem en Eefde) open moeten blijven. Over de plannen van de directie om uit rendements overwegingen de produktie in Nij kerk te concentreren en Arnhem en Eefde te sluiten, viel niet te pra ten. Volgens woordvoerder G. Wijn hoven van de Voedingsbond FNV is gisteren een "heel voorzichtig stapje in de richting van een oplos sing gedaan". Directeur mr. R. Mattheussens verklaarde "wel ope ningen te zien, nu de bonden hun rigoureuze standpunt hebben ver laten". ROTTERDAM (ANP) - Drie grote fruitimporteurs hebben gisteren in een kort geding tegen de vervoers- bond FNV geëist dat zij niet wor den worden gehinderd bij het af voeren van eenmaal gelost fruit uit de koelloodsen van het overslagbe drijf Seaport. Tijdens de 'verrassingsacties' in de stukgoedsector van de Rotter damse haven, die van tijd tot tijd ook Seaport treffen, worden de loodsen gesloten en wordt de afle vering van het opgeslagen fruit pas hervat als de acties voorbij zijn. Volgens de fruitimporteurs over schrijdt de vervoersbond FNV hiermee de grenzen van het sta kingsrecht en wordt er een oneven redige schade aan de fruitimpor teurs toegebracht. Ook vandaag wordt er gestaakt en het bedrijfsleven te beslissen pensioenland moet ge beuren om de werknemers een zo goed mogelijke pensioenregeling te waarborgen. Metaal Het bedrijfspensioenfonds voor de metaalnijverheid heeft met in gang van 1 januari 1987 een pen sioenregeling ingevoerd voor on gehuwd samenwonenden, waarbij de deelnemer aan de regeling pen sioenaanspraken kan opbouwen ten behoeve van de partner. Vol gens het pensioenfonds is dit in Nederland de eerste regeling voor een 'partnerpensioen' die in een de bedrijfstakpensioenregeling is in de gevoerd. metaalnijverheid omvat door de dagpploeg bij Seaport. Volgens het actiecentrum Vervoersbond FNV doen actie honderd man mee. Volgens de bond is er bewust voor gekozen 25.000 bedrijven met ongeveer bij verrassing een heel bedrijf'plat' 235.000 werknemers. Om te leggen om escalatie a filet te voorkomen. Er zouden vol gens de advocaat van de bond, mr. W.G. Poiesz, grote problemen ont- partnerpensioenregeling te kun nen deelnemen moet men tenmin ste twee jaar tevoren bij notariële akte een samnenlevingscontract duurzaam samenwoont een gezamenlijke huishouding voert. Rijk trekt 115 joen uit voor mestoverschot DEN HAAG (ANP) - De Neder landse veehouderij moet haar op slagcapaciteit voor mest met onge veer 12 miljoen kubieke meter uit breiden. De veehouders moeten de opslagkosten in eerste instantie zelf betalen, maar kunnen een be roep doen op nieuwe en bestaande steunregelingen van de overheid van in totaal 115 miljoen gulden. Dit blijkt uit een nota over de afzet mogelijkheden van mest die minis ter Braks Oandbouw) en minister Nijpels (milieu) gisteren naar de Tweede Kamer hebben gestuurd. Voor de uitbreiding van de op slagcapaciteit willen de bewinds lieden op korte termijn met een nieuwe subsidieregeling komen. Ze hebben hierbij een belangrijke rol toegedacht aan de mestbank in Assen. Deze zou de overschotten tijdelijk moeten opnemen en de af zet ervan bevorderen. Uit de nota blijkt dat de mestproducerende be drijven 13,8 ton mest niet zelf kun nen verwerken. Daarvan kan ruim 10 miljoen ton worden geplaatst op andere bedrijven in de regio die een tekort aan mest hebben. De rest moet over grotere afstanden worden getransporteerd. Schoenen Ongeveer twintig procent van de Nederlanders biedt hun schoenen nooit ter reparatie aan bij de schoenmaker, een kwart vindt de schoenlapper te duur. Dat blijkt uit een onderzoek in opdracht van de drie bonden van schoenmakers. Zij beginnen eind volgende maand, tijdens de Dagen van de Schoenmakerij een grote reclame campagne om de gang naar de schoenmaker te bevorderen. Benzine en gas De literprijzen van benzine gaan met ingang van morgen twee cent omhoog, terwijl de lpg dan drie cent per liter goedkoper wordt. De meest voorkomende prijzen aan de zelftankpomp worden dan 153 cent voor een liter normale benzine, 157 cent per liter voor super en 50,9 cent per liter voor lpg. LEIDEN - Leidse groenteveiling: Da tum van 25-2-1987. Aardappelen 33, Andijvie 225-290, Snijbonen 14.40-14,80, Chinese kool 115, Spitskool 100-145, Prei 95-165, Rabarber 125-235, Spinazie 260-280, Stoofsla 60, Champions bak 117-119, Uien 31-64, Winterpeen 08-16, Witlof 135-190. Sla 37- 58, Peterselie 96-105, Raapstelen 31-45, Radijs 64-75, Selderij 95-113, Rroeivet 720-960. Komkommers I: 50/124, 40/84-104, 35/ 64-66, 30/61, 25/58-60, Krom 170-190. staan als- de fruitimporteurs zelf hebben gesloten, waaruit blijkt dat controle-werkzaamheden zouden laten vervullen bij de aflevering van de goederen. De controle wordt normaliter verricht door havenpersoneel vol gens een procedure van Seaport. Het zou in strijd met de cao zijn om daar anderen voor in te zetten. "Bovendien zouden de fruitimpor teurs als stakingsbreker worden beschouwd", aldus Poiesz. Hij be streed dat de fruitimporteurs scha de lijden, omdat de acties steeds maar voor hooguit acht uur wor den uitgeroepen en de bond, juist bederfelijke waar in het ge- LEIDEN (ANP) - Na marktaan- voerder IBM heeft ook Olivetti Ne derland de prijzen van de personal computers (pc) flink verlaagd. Bo vendien komt Olivetti nog met fi nancieringsregelingen zoals auto dealers die nu hanteren. De drie grootste onafhankelijke leasemaat schappijen voor computer-appara- tuur in Nederland - IBL, ICA en Econocom - hebben IBM voor de rechter gedaagd wegens poging tot monopolisering van de leasemarkt voor computers, in strijd met het EEG-verdrag. Marktleider IBM, die 27 procent van de Nederlandse pc-markt in handen heeft, zette de prijzenslag onlangs in gang door de prijzen met ongeveer vijften procent te verlagen. Volgens ingewijden deed het bedrijf dit omdat het marktaan deel van IBM, dat vorig jaar nog op een derde lag, is teruggelopen. Een IBM-woordvoerder bestrijdt dit en houdt het erop dat binnen zijn con cern van alle produkten van tijd tot tijd de concurrentiekracht wordt onderzocht en daarbij tevens nage gaan of de prijs nog 'reëel' is. Olivetti, met een pc-marktaan- deel van 13,5 procent nummer drie in Nederland, zegt nu gedwongen te zijn in navolging van IBM de prijzen te verlagen om de verkopen op peil te houden. De personal computers zijn bij Olivetti Neder land goed voor veertig procent van de omzet van 151 miljoen gulden in 1986. In West-Europa zou Olivetti vorig jaar haar aandeel in de nog steeds snel groeiende markt heb ben vergroot van 11 tot 12 procent. Olivetti beschouwt zichzelf dan ook op grond van deze cijfers van het Franse onderzoekbureau Intel ligent Electronics als de winnaar op de Europese markt. De nieuwelingen op de markt, de zogenaamde 'Aziatische klonen' die regelrechte prijsbrekers zijn, eisten vorig jaar 7 procent op, en een grote groep van andere aanbie ders, met elk een marktaandeel van minder dan 3 procent, was goed voor 42 procent van de markt, na in 1985 nog, 38 procent van de markt in handen te hebben gehad. Een woordvoerder van Tulip Computers, een Nederlandse on derneming die na IBM hier te lan de de meeste personal computers verkoopt, zei dat Tulip zich deze week zal beraden over de prijsstel ling. Hij wees erop dat prijsverla gingen van IBM in het verleden door Tulip met vertragingen tot een half jaar gevolgd zijn. Tulip verkoopt vooral de meer geavan ceerde apparaten aan de professio nele gebruikers. Afgezien van de prijs, wordt dan service een be langrijk argument, zo zei de woord voerder. Een computerhandelaar betwij felt of de markt sterk wordt beïn vloed door de prijsconcurrentie. Volgens hem speelt deze vooral een rol bij de gebruikers in de huis kamer. Die kunnen zonder meer een goedkope Aziatische computer kopen in de winkel om de hoek en stellen zich dan tevreden met een apparaat naar de stand van de tech niek van enkele jaren geleden. De ze Aziatische apparaten zullen wat prijs betreft ook na de prijsverla gingen veel goedkoper blijven dan de A-merken, waartoe ook Philips en Ericsson moeten worden gere kend. Ook van de financieringsregelin gen, die Olivetti deze week voor de aanschaf van pe's introduceerde, worden weinig spectaculaire effec ten verwacht. Het gaat om regelin gen zoals autodealers die nu hante ren. Algemeen directeur Van Osch van Olivetti Nederland zei gisteren desondanks dat de verkoop van personal computers als gevolg van de nieuwe financieringsregeling met 3000 tot 4000 stuks zal toene- Inmiddels hebben de drie groot ste onafhankelijke leasemaat schappijen voor computer-appara- tuur in Nederland - IBL, ICA en Econocom - IBM voor de rechter gedaagd. IBM zou proberen een monopolie te verkrijgen op de lea semarkt voor computers, door bui tensporige lage tarieven in reke ning te brengen en aldus de con currentie de nek om te draaien. Dit is in strijd met artikel 86 van het EEG-verdrag. Rotterdam bang voor faillissementen ding is, uiterst zorgvuldig te werk meente Rotterdam wil snel een fa gaat. sie tussen drie scheepsreparatie- De rechtbankpresident doet werven in het Waterweggebied, morgen uitspraak. Intussen heb- Dat zijn Niehuis Van den Berg in ben de havenwerkgevers en vak- Rotterdam, Boele in Bolnes en de bonden vandaag het overleg hervat werf Vlaardingen-Oost. Als er niet den dat moet leiden tot voor de problemen goed. ROTTERDAM (ANP) - De ge- meent havenwethouder Dunnen. De gemeente heeft vindt dat con crete voorstellen van de wervenor- ganisatie Cebosine om tot samen werking in de scheepsreparatie te ._0komen te lang uitblijven. Den oplossing spoedig iets gebeurt dreigen de Dunnen presenteerde zijn eigen ^ven, waarbij in totaal 1750 plan gisteren bij minister De Korte werken, failliet te gaan, zo (economische zaken). het stuk- drie AMSTERDAM (ANP) - De FNV- bond voor ambtenaren en trend volgers AbvaKabo heeft gisteren in kort geding van de directie van de Postbank geëist dat zij behoor lijk overleg voert over de aanvan kelijk toegezegde invoering van de 36-urige werkweek. De bond wil dat de president van de rechtbank in Amsterdam uitspreekt dat 'een werkgever niet naar believen on dubbelzinnige afspraken met vak organisaties van nul en generlei waarde kan verklaren'. Al vóór de totstandkoming van de Postbank (de zelfstandige voortzetting van de PTT-gelddien- sten) in januari 1986 was tussen di rectie en bonden in beginsel afge sproken dat zou worden overlegd over invoering van de 36-urige werkweek. De atv-afspraak is on derdeel van de eigen cao 1986-87 voor de ongeveer 10.000 werkne mers van de Postbank. atv inmiddels zijn veranderd. De raadsman van de Postbank, mr J. Jonker, voerde dinsdag een nieuw argument op: de verwachte reorga- De voorzitter van de raad van be- nisatie ten koste van zo'n 1500 stuur van de Postbank, G. van der beidsplaatsen is uitgebleven, dus Lugt, ging volgens AbvaKabo- is verdere atv niet meer van be- raadsman mr. R. Metselaar in okto- lang. De Postbank heeft op dit mo- ber van het vorig jaar 'als een stier ment zelfs een personeelstekort, al door de porseleinkast' door duide- dus Jonker. lijk te maken dat de Postbank op de toezegging terugkwam en de INGESTORT - atv wilde afkopen met een eenma lige loonsverhoging van twee pro cent. Alleen de AbvaKabo is niet op dit aanbod ingegaan. Volgens de Postbank is invoe- De Londense markt voor 'perpetual floating rate notes' of 'perps' is gisteren op nieuw ingestort. De kans is groot dat een aantal banken met onver koopbare obligaties ter waarde van ring van verdere atv niet mogelijk zeventien miljard dollar blijft zit- zonder kostenverhoging en organi- ten. De 'perps' werden bijna twee satorische problemen. Bovendien jaar geleden ingevoerd als een i de maatschappelijke visie od nieuw beleggingsinstrument Uitgangspunt is om een beperk te reparatie-capaciteit voor de Rot terdamse haven te behouden. Ge dacht werd al aan een fusie tussen Niehuis Van den Berg en de werf Boele, die vorige v/eek uitstel van betaling moest aanvragen. Het plan om Vlaardingen-Oost er bij te betrekken is nieuw. Volgens direc teur H.J. Blok zijn er nog geen be sprekingen gevoerd. Wel onder zoekt zijn bedrijf al de mogelijkhe den tot samenwerking met Wilton- Fijenoord. „Maar wij zijn bereid al le trajecten bekijken", aldus Blok. Volgens Blok gaat het Rotter damse plan ervan uit dat de capaci teit van de vijf in het Waterwegge bied gevestigde werven waar zee gaande schepen worden gerepa reerd, met 30 tot 40 procent wordt verminderd. Hoeveel arbeidsplaat sen daarmee zijn gemoeid, is vol gens Blok nog niet te becijferen. Verder gaat het overlevingsplan uit van een aanzienlijke kostprijs vermindering. Blok hoopt dat de regering bereid is hieraan financië le steun te geven. Hij neemt aan dat hierover eind deze week meer bekend wordt. Een woordvoerder van de Cebo sine noemde het plan van wethou der Den Dunnen voorbarig. „Maar het woord is nu aan de minister". Voorzitter Ter Hart van deze orga nisatie van scheepsbouwers noem de het Rotterdamse plan echter „alleszins de moeite waard om uit te werken". Ter Hart sprak giste ren met minister De Korte over de herstructurering van de reparatie sector. Het plan 'Verder herstructureren of het schip in', dat Cebosine in de cember presenteerde om de malai se in de scheepsbouw te bestrij den, voorziet in verregaande sa menwerking van de werven. Om vooral de concurrentie met nieuw- bouwwerven in het buitenland te overleven en om de werven te her structureren is volgens Cebosine in totaal 150 miljoen gulden nodig. Economische zaken heeft de helft daarvan voor steun aan de scheepsbouw op de begroting staan. Volgens Ter Hart is er nu een 'werkbaar compromis' ontwikkeld voor de scheepsnieuwbouw en -re paratiesector. De Korte zal meer dan vijftig miljoen gulden ter be schikking stellen. „Anders werkt het plan gewoon niet", aldus de Ce- bosine-voorzitter. Hij zei tevens er naar te streven dat de bewindsman uiterlijk 15 maart een beslissing neemt. Dat is vooral uiterst belang rijk voor de scheepswerf Boele in Bolnes, die in surséance van beta ling verkeert. Zeelui dreigen met actie voor kok aan boord ROTTERDAM (ANP) - In de kleine handelsvaart is een con flict uitgebroken tussen de Ver eniging van Reders in de Klei ne Handelsvaart (VRNK) en de zeeliedenvakbond FWZ, met als belangrijkste strijdpunt de aanwezigheid van een kok aan boord van de schepen. De werknemers hebben zelfs al met acties gedreigd. De reders stellen zich vol gens werkgeverssecretaris T. Bouwman op het standpunt dat op die schepen, waarop een kok volgens dé huidige wetge ving niet als afzonderlijk be manningslid aanwezig hoort te zijn, het kokswerk in een dub belfunctie door een ander be manningslid kan worden ver richt. Voor de FWZ is dat echter onaanvaardbaar. Secretaris A.L. Verhoef: "Door de recente wijziging van de Wet op de Zee vaartdiploma's en het Schepen besluit staan we aan de voor avond van een rigoureuze ver mindering van de bemanning van koopvaardijschepen. In de kleine handelsvaart gaat het om een vermindering van circa tien naar zeven mensen per schip. Bij zo'n krappe bezetting heb je een aparte kok nodig, al kan het wel zo zijn dat die bui ten de kombuis af en toe een handje toesteekt". Minister Smit-Kroes bekijkt het advies over de toekomstmogelijkheden van de luchthaven in Rotterdam dat de voorzitter van de adviescommis sie professor Van der Zwan haar heeft aangeboden. (foto anp) ZESTIENHOVEN (ANP) - De Rot terdamse luchthaven Zestienho ven heeft goede toekomstmoge lijkheden als nationale luchthaven Daarvoor moet wel de baan wor den opgeknapt en verlengd tot 2200 meter. Dit zijn de voornaam ste conclusies van een beleidsad vies over.de toekomst van deze luchthaven. Een commissie onder leiding van prof. dr. A. van der Zwan heeft dit in opdracht van mi nister Smit-Kroes (verkeer en wa terstaat) gemaakt. Gistermorgen werd het rapport op Zestienhoven aan de bewindsvrouwe en aan de Rotterdamse wethouder Den Dun nen van Havens en Economische Ontwikkeling overhandigd. De commissie zegt dai een zeer snelle besluitvorming noodzake lijk is. Zij stelt enkele aanpassin gen voor, zoals een grondige op knapbeurt van de huidige baan en een verlenging ervan tot 2200 me ter. Hiermee is een investering van 173 miljoen gulden gemoeid. Als kapitaalverschaffers van de Lucht haven Rotterdam ziet de commis sie het rijk, de regionale overheden en in bescheiden mate het bedrijfs leven van de regio Rotterdam. De commissie is voorstander van een zelfstandige, concurrende po sitie van Zestienhoven. Dit vindt zij echter alleen toelaatbaar wan neer de Nederlandse luchtvaart als geheel daar geen schade van on dervindt. Daarbij noemt de com missie met name Schiphol, omdat deze luchthaven 'een belangrijke rol speelt in het intercontinentale verkeer'. De verwachte ontwikkeling, komt uit een sterk groeiend passa giersvervoer in Europa. De com missie verwacht in 1990 452.000 passagiers op het vliegveld en in 2005 zelfs 1.540.000. Verder ziet zij mogelijkheden voor het charter- vervoer. De prognoses voor deze sector geven voor het jaar 2005 een verdubbeling ten opzichte van 1990 aan. Verder ziet de commissie goede mogelijkheden voor het ver voer van zakenmensen. De commissie heeft, ook onder zoek verricht naar de geluidsbelas ting van de baan. Bij de bestaande baan blijft de belasting binnen de normen die de gemeente Rotter dam in 1977 heeft opgesteld. Een BREDA (ANP) - In Breda is gisterochtend bij een computercentrum van drie ziekenfondsen in Zuid-West Nederland een staking voor onbepaalde tijd begonnen. De stakers protesteren tegen de weigering van de zieken fondsen om op 1 april de 36-urige werkweek zonder meer in te voeren terwijl dat in ziekenfonds-cao wel is overeen gekomen. Het overleg dat gistermiddag tussen bonden en werkgevers volgde is gistermiddag na nog geen uur praten zonder resultaat afgebroken. Een woordvoerder van de Dienstenbond FNV verklaarde dat de vakbonden nu gaan proberen met individuele ziekenfondsen zaken te doen over in voering van de 36-urige werkweek in april 1987. Bij de drie ziekenfondsen die voor hun administratie van het centrum afhankelijk zijn, in Breda, Bergen op Zoom en Middelburg, zijn in totaal 700.000 mensen verzekerd. De bond sluit niet uit dat de klanten hinder van de actie zullen ondervinden. nieuwe baan in de Schieveenpol- der geeft, volgens Van der Zwan, slechts een zeer kleine verbetering. Deze zal weliswaar verder weg lig gen, maar zal gebruikt worden door grotere vliegtuigen die meer lawaai veroorzaken. Als de voorgestelde maatregelen worden uitgevoerd, zal de werkge legenheid in 1990 met 150 arbeids plaatsen toenemen en uitgroeien tot 1800 banen in het jaar 2005. Ook stelt de commissie dat een goed toegeruste luchthaven in de Rot terdamse regio zal leiden tot meer economische bedrijvigheid in de directe omgeving van het vlieg veld. Zestienhoven is voor de gemeen te Rotterdam al vele jaren een poli tiek en financieel probleem. De Partij van de Arbeid heeft tot 1986 steeds aangedrongen op sluiting maar is nu bereid over het open houden van de luchthaven te pra ten. De raad van de Maasstad is wel van mening dat Zestienhoven Rot terdam geen cent meer mag kos ten. De Rotterdamse wethouder Den Dunnen had nog geen inhoudelijk commentaar op het rapport Van der Zwan. Wel zei hij met dit ad vies niet uit de voeten te kunnen. De gemeente wil de luchthaven ei genlijk alleen op een andere plaats openhouden.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7