'Bit resultaat is echt een wonder' Cooman: laatste waarschuwing China slaat dubbelslag op WK Michels ontevreden over beleid clubs Bakker: 'Verleden is begraven' Köln schorst Schumacher Shirtreclame brengt deehiame Olympische Spelen in gevaar Hulshoff terug bij Ajax Schapers al uitgeschakeld WOENSDAG 25 FEBRUARI 1987 SPORT PAGINA 17 NEW DELHI (ANP) - De meesters gaven hun leerlingen een dikke voldoende. De tafeltennis-coaches Vlieg en Bakker waren in hun nop jes met de prestaties van de man nen- en vrouwenploeg in het lan- dentoernooi op de 39ste wereld kampioenschappen, die gisteren werden afgerond. Morgen gaat het evenement verder met het indivi duele toernooi Cijfermatig sprongen de mannen er uit. Zij boekten een vooruitgang van zeven plaatsen, van de 25ste plaats in Gothenburg 1985 naar de achttiende gisteren in New Delhi. De vrouwen gingen geen stap voor- of achteruit. Zij handhaafden zich op de uitstekende vierde plaats en behaalden voor de twee de opeenvolgende keer een bron zen medaille. Mannencoach Jan Vlieg was in genomen met het resultaat van zijn selectie. „Voor zover mij bekend is, is Nederland nooit hoger geëin digd. Dus kan ik niet ontevreden zijn". Toch had de Groninger zijn bedenkingen. De ploeg was gehan dicapt door de vervelende knie kwetsuur van Henk van Spanje en ondervond in de Indiase hoofdstad tegenslag door de ruggewervel- blessure van Rob Turk. Bovendien raakte Oranje in een zware crisis na de ontluisterende nederlaag tegen de Tsjechen (0- 5).In de tweede ronde (17 t/m 32e plaats) kwam de ploeg agressiever voor de dag. Met uitzondering van het duel tegen Denemarken (4-5), waarin Oranje met tegenwind te kampen had. Na die nederlaag volgden prima verrichtingen tegen Canada (5-1) en Belgie (5-2). „Door die resultaten werden wij zeker van de zeventiende of acht tiende plaats. Op die klassering hadden we gehoopt en gegokt. Dat doel hebben we kunnen verwezen lijken. Het slotduel tegen Nigeria was voor ons niet meer van echt belang".Door de achttiende plaats weet Nederland zich over twee jaar in Dortmund verzekerd van een gunstige poule-indeling in de voor- onde. Wordt de eindklassering van New Delhi gehanteerd als maat staf, dan wordt Oostenrijk, de nummer vijftien, de groepsaan- voerder voor Nederland. Als er ge loot wordt in blokjes van vier, wordt de ploeg gekoppeld aan een van de landen, die op de dertiende tot en met zestiende plaats eindig den: Tsjechoslowakije, Frankrijk, Oostenrijk of India. „Over twee jaar moeten wij een volwaardige derde man hebben", gaf Vlieg zijn beleid voor de ko mende jaren aan. „De bond moet extra impulsen geven om het aan wezige potentieel in Nederland in ternationaal te laten rijpen. Doet men dat niet, dan hebben wij ons eindstation bereikt. Turk en Ron van Spanje worden internationaal nooit toppers." In Dortmund kan Vlieg wel be schikken over enkele buitenlan ders, die door hun verblijf van twee jaar of langer in Nederland speelgerechtigd zijn voor de natio nale ploeg. „Dat idee stuit mij per soonlijk tegen de borst", vindt Vlieg. „De nationale ploeg mag geen smeltkroes worden van aller lei nationaliteiten". Mirzam genoemd, Kloppenburg te gen Csilla Batorfi en winst van Vriesekoop op Edit Urban lag de sleutel in het dubbelspel. Op 10-5 in de tweede game, na 21-18 in de eerste, leek de koers gelopen. Een langdurige inzinking van Kloppenburg hielp de Hongaarse speelsters over het dode punt: 16- 21. De derde werd een nek-aan-nek race, waarin Nederland op 20-18 twee matchpunten onbenut liet: 20-22. Vriesekoop had daarna nog gelijk kunnen maken tegen Bator- fi, maar schoot juist tekort tegen het opslaggeweld van de zeven tien-jarige Europese kampioene bij de senioren en junioren: 19-21, 19-21. „De derde plaats was het hoogst bereikbare voor ons", erkende Bakker. „China en Zuid-Korea lig gen op een andere golflengte. Daar komen wij nooit op. In dat geval moeten wij onze hele systeem van spelen omgooien". Bakker vond dat zijn speelsters maximaal ge presteerd hadden. „Als je ziet wat voor krakkemikkige voorberei ding wij gehad hebben, is dit resul taat een wonder. Een week voor het toernooi vlogen wij elkaar nog in de haren. Het is aan Bettine en Mirjam te danken dat Nederland hier zo goed voor de dag gekomen is. Zij zijn als vriendinnen met el kaar omgegaan, hebben het verle den begraven. Daar kan de bond een voorbeeld aan nemen". Olympisch elftal verzwakt KEULEN (SID) - Toni Schumacher, de nationale doelman van West-Duitsland, is gisteren door zijn werkgever, Bundesligaclub 1. FC Köln, voor één duel geschorst. Dat was de eerste maatregel na de onthullingen van Schumacher in zijn boek „Anpfiffwaarin de doelman misstanden in het Westduitse voetbal aan de kaak stelt. De 32-jarige international neemt in zijn boek vooral het ge bruik van dope op de korrel. Het bestuur van de Westduitse voet balbond (DFB) heeft de beschuldigingen van Schumacher op de agenda gezet voor de eerstvolgende bestuursvergadering. De DFB heeft evenals bondscoach Beckenbauer nog geen besluit geno men over eventuele strafmaatregelen tegen Schumacher. De doelman beweert, dat zijn verhaal niets nieuws onder de zon is. Hij schrijft over hoge doses pepmiddelen, zoals efedrine en capatagon, die in het verleden, onder andere bij Europa-Cupduels, zijn gebruikt. Zijn ex-ploeggenoot Pierre Littbarski, tegenwoor dig actief bij Racing Club de Paris, staafde gisteren diens teksten. Schumacher maakt in zijn boek ook collega-internationals met de grond gelijk. Olaf Thon noemde hij „het schoolvoorbeeld van de luie zakken die jonge voetballers zijn". MONACO (AFP) - De kans is zeer klein dat Engelse club teams binnen drie jaar weer hun opwachting zullen maken in de strijd om de drie Europe se voetbalbekers. Voorzitter Jacques Georges van de UEFA toonde zich gisteren in Mona co, na afloop van het duel om de Super Cup tussen Steaua Boekarest en Dinamo Kiev (dat met 1-0 verrassend door de Roemenen werd gewonnen) ui terst sceptisch over een snelle terugkeer van de Engelse clu belftallen, die in de zomer van 1985 werden uitgesloten. „Wij hebben dan wel het groene licht gegeven voor deel neming van het Engelse natio nale team aan de strijd om het Europese kampioenschap, maar dat is ook maar een test. Wat betreft de verenigingen blijven er genoeg problemen bestaan. Want hoewel de rege- Snelle terugkeer Engeland in EC onwaarschij nlij k ring en de bond plannen heb ben ontwikkeld om de hooli gans te bestrijden, zien wij geen oplossing op korte ter mijn", aldus Georges. De maat regelen van de UEFA vonden hun oorsprong in het gedrag van Engelse vandalen bij de Europa-Cupfinale Liverpool- Juventus in mei 1985, waarbij 39 mensen om het leven kwa- Zelfs als er sprake zou zijn van een verbetering van het ge drag van de Engelse voetbal fans, is volgens de UEFA-voor- zitter de kans gering, dat direct PORTO (ANP) - Bondscoach Ri- nus Michels heeft gisteravond weer eens zijn ongenoegen geuit over de manier, waarop in de Ne derlandse voetballerij met de na tionale elftallen wordt omgespron gen. Hij deed dat bij aankomst van de Olympische selectie in Portu gal, waar vandaag de tweede wed strijd van Oranje in kwalificatie- groep B voor Seoul 1988 op het programma staat. De reden van Mi chels' plotselinge uitval was het ge brek aan oefenmogelijkheden voor zowel het A-elftal als het Olym pisch team. De Olympiërs zijn in het regen achtige Porto beland zonder in de winterstop een oefenwedstrijd op nationaal niveau te hebben ge speeld. Een partij tegen het A-elftal werd afgelast, omdat de clubs hun spelers beschikbaar hielden voor de naderende competitie-hervat ting. „Voor andere duels was er het volle aantal verenigingen zal worden toegelaten. „Wij denken dan veel meer aan het toelaten van één team, als een soort test. Aan de hand daarvan zou dan bekeken kunnen wor den wat de toekomst voor En geland zou brengen", aldus de Fransman. In Monaco ging de aandacht aanvankelijk vooral uit naar de wedstrijd om de Super Cup tussen Steaua Boekarest en Di namo Kiev. De houder van de Europa Cup voor landskam pioenen versloeg de winnaar van de cup voor bekerwinnaars dank zij een treffer van Hagi. De voetballer van Steaua schoot de bal op slag van rust uit een vrije schop in het vijan delijke doel. In de 1-0 stand kwam daarna geen verandering meer. De wedstrijd werd door slechts 8000 toeschouwers be zocht. DEN HAAG (GPD) - Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft Nelli Cooman ervoor gewaarschuwd dat zij niet aan de Olympische Spelen van Seoul kan deelnemen wanneer ze de sponsorreglementen blijft overtreden. De drievoudig Euro pees indoorkampioene vond bij terugkeer van de EK in Liévin een aangetekend schrij ven van de bond in de bus, waarin zij op de hoogte werd gesteld van de onrust die bij de KNAU leeft. Blijft Cooman de reglementen Aanleiding tot de reprimande overtreden, zo valt er in de brief vormen de Nederlandse indoor- i de atletiekunie aan de AVR-at- lete te lezen, dan is de KNAU ge noodzaakt de wereldrecordhoud ster op de 60 meter van haar ama- teurstatus te beroven. Een maatre gel, die deelname aan de Olympia de onmogelijk maakt. Die zorg heeft Gerard Bakker niet. Het is nog maar de vraag of de Leidenaar over twee jaar nog op de bank zit. Na de Olympische Spelen in Seoul koop van plan haar loopbaan te beëindigen. De vrouwencoach pie kert er hard over tegen die tijd ook af te haken. Niet omdat hij in de veronderstelling leeft dat zijn team tegen het plafond zit, maar omdat hij er na zoveel tropenjaren genoeg van heeft. Over de vierde plaats van zijn speelsters was hij zeer te spreken. Al was hij er bijzonder op gebrand derde te worden. „Ik wilde graag het beste land van Europa wor den", gaf hij toe. Door de nederlaag tegen Hongarije (1-3) ging die wens niet in vervulling. Na verlies van Miijam, in New Delhi consequent kampioenschappen van 7 en bruari in Den Haag, waar Cooman met twee sponsornamen op haar shirt liep. De reglementen staan slechts een sponsornaam toe. Bo vendien had Cooman nagelaten de sponsors bij de KNAU aan te mel den, ook een verplichting die in de reglementen is opgenomen. Hoewel de KNAU spreekt van „een vriendelijk opgesteld schrij ven, dat er alleen maar op is gericht Nelli in bescherming te nemen", heeft de 22-jarige atlete zelf furieus op de brief gereageerd. Ook coach Henk Kraayenhof, die inmiddels samen met Cooman is afgereisd naar Los Angeles om zich voor te bereiden op de wereldkampioen- Bettine Vriese- kolov en Anatoli Karpov is giste- schappen indoor op 6, 7 en 8 maart in Indianapolis, was niet erg inge nomen met de waarschuwende vinger van de atletiekunie. Hij De 23-jarige Sokolov kwam met sprak zelfs van discriminatie, om dat alleen zijn pupil wordt aange pakt naar aanleiding van de ge voerde shirtreclame in Den Haag. Koos Vermeulen, secretaris van Remise in eerste partij tweekamp LINARES (AP) - De eerste partij in de Kandidatenfinale tussen de Sowjet-grootmeesters Andrei So- 35 zetten geëindigd i licht voordeel uit de opening, overde een pion en wist Karpov pakt bijna een nederlaag toe te brengen. Toen beide spelers in tijdnood kwamen, wist Karpov een toren gunstig in stelling te brengen en zijn pion terug te winnen. Toen Karpov zijn 35ste zet had gedaan, bood Sokolov remise aan, hetgeen door de 35-jarige ex-wereldkam pioen onmiddellijk werd aanvaard. De match bestaat uit 14 partijen en de winnaar krijgt het recht om de regerende wereldkampioen Garri Kasparov uit te dagen. Partij Wit Sokolov, zwart Karpov 1. e4 c6, 2. c4 d5, 3. cxdö exd5, 4. exd5 PP6, 7. d4 Le7, 8. Bc4 0-0, b5, 13. Dd3 Ta7, 14. Lc2 g6, 15. Lh6 Te8, 16. De3 Td7, 17. h4 Lf6, 18. Lg5 Lb7, 19. Df4 M uXge' oo' Px§^ mjl' 21; regels moesten houden m - dus ook". het KNAU-bestuur, begrijpt de consternatie die over de brief is ontstaan niet al te goed. Volgens Vermeulen is Cooman vorig jaar mei al op de hoogte gesteld van het risico dat zij liep door sponsors niet aan te melden en met meer dan één logo op haar shirt in offi ciële wedstrijden uit te komen. „In aanwezigheid van haar man, een vertegenwoordiger van het bureau Fast Play Promotions, de directeur van het bondsbureau en mijn per soon hebben we Nelli toen al ge waarschuwd voor de eventuele consequenties. En de indruk die ik uit dat gesprek kreeg, was dat zij er alle begrip voor had dat wij ons aan zij i. Tc3 Td2, 31. Pf3 bxf3, 32. VOLENDAM (GPD) - Barry Hulshoff keert volgend seizoen zo goed als zeker terug bij Ajax. Hulshoff, die als voorstopper in de beginjaren zeventig de gouden tijden van de Amsterdammers meemaakte, is in verregaande onderhandeling met technisch- directeur Johan Cruijff om de training van de jeugd op zich te nemen. Op dit moment is de ongediplomeerde 14-voudige inter national nog trainer van de Belgische derdeklasser FC Wuust- wezel, maar aan het eind van dit seizoen zal hij die club de rug toekeren. Johan Cruijff heeft inmiddels ook te kennen gegeven zijn con tract met Ajax te willen verlengen. Er moet alleen nog een hand tekening worden gezet. Er wordt momenteel haast gemaakt met de taakverdeling van de overige negen trainers voor volgend seizoen. De meest opvallende wijziging daarin zal het functione ren van Cor van der Hart zijn, die op de nominatie staat Fred André bij filiaal Telstar op te volgen en bij die club de uitgeleen de Amsterdamse talenten klaar te stomen voor het 'grote werk'. Nelli Cooman wekte evenwel en kele maanden later op de Europese kampioenschappen van Stuttgart de wrevel van de internationale at letiekunie (IAAF) op door bij de ce remonie protocolaire van de 60 me ter niet het nationale tenue, maar een shirt met daarop het logo van Amsterdam '92 te dragen. „De IAAF heeft ons er toenter tijd al op gewezen dat dit soort din gen niet getolereerd werden", al dus Vermeulen. „Men was duide lijk geirriteerd, maar wilde het bij een vermaning laten. Toen we ech ter merkten dat Nelli op de NK in Den Haag weer over de scheef ging, vonden wij dat we haar moes ten waarschuwen. Dus hebben we vorige week woensdag een aange tekende brief naar Rotterdam ge stuurd, het verhaal dat zij die brief pas maandag zou hebben ontvan gen klopt niet. We wilden voorko men dat ze in Liévin weer de regle menten zou overtreden. De IAAF is Stuttgart niet vergeten, wie weet wat er had kunnen gebeuren wan neer ze de heren in Liévin weer te gen de haren had ingestreken. Vandaar dus dat we Nelli al voor de EK hebben gewaarschuwd, en naar wat ik heb begrepen is alles daar probleemloos verlopen". Volgens Vermeulen hebben nog al wat atleten na de NK indoor con tact opgenomen met de KNAU met de vraag of ook zij meer dan een sponsornaam op hun shirt mochten dragen. Zelfs Rob Drup pers confronteerde de atletiekunie met de 'ongelijke behandeling'. Vermeulen: „Cooman mag blijk baar wel, dus waarom wij dan niet? Veel atleten voelden zich gediscri mineerd. We hebben heel wat moeite gehad de mensen ervan te overtuigen dat Nelli Cooman geen uitzonderingspositie inneemt, maar puur de regels met voeten trad". „Iedereen moet goed begrijpen", aldus Vermeulen, „dat wij er niet op uit zijn om onze nationale blik vanger de poot dwars te zetten. Wat zij doet voor de promotie van de atletiek is enorm. Nelli spreekt aan bij de massa, is een stimulans voor de jongeren om ook aan atle tiek te gaan doen en interesseert sponsors geld in de sport te steken. De KNAU beseft zich dat terdege. Wij willen er dan ook alles aan doen Nelli te stimuleren. En daar past onze brief ook in. Je kunt een atlete beter nu tegen zichzelf in be scherming nemen, dan wanneer het kwaad al geschied is. Want la ten we de zaken nu eens omdraai en. Wat zou de reactie zijn geweest als we Nelli Cooman niet hadden gewaarschuwd en de IAAF haar amateurstatus na de WK in de VS had afgenomen? Juist, dan had ie dereen zich afgevraagd waarom de KNAU haar niet eerder op de hoogte had gebracht dat dit gevaar er in zat. In dat geval had men ons terecht verwijten kunnen maken, nu is dat volslagen ongepast". LEIDEN - Han Kulker staat overal in het middelpunt van de be langstelling. Nog geen twee dagen na zijn gouden 1500 op het Europees Kampioenschap in de atletiekhal van het Franse Liévin werd de huldiging op het Leidse stadhuis nog eens overgedaan. Loco-burgemeester Tesselaar, die de afwezige burgemeester Goe- koop verving, kon niets anders dan Kulker roemen om zijn door dachte prestaties. Als tweevoudig sportman van Leiden kon van de Bataven-at leet, sinds een jaar in Leiden woonachtig, ook wel wat verwacht worden. De 'brede visie' die Tesselaar er op na houdt, bleek ook uit de aandacht die hij aan Bram Wassenaar, coach van Kulker, besteedde. Beiden werden met een cadeau bedeeld, zij het dat voor Kulker het grootste, een fraaie prent van zijn huidige woonplaats, was weggelegd. In de na- en voorbeschouwingen tijdens de in besloten kring gevierde huldiging voorzag wethouder Tesselaar een luxe probleem. "Hoe moet dat, als u straks met een gouden medaille van de wereldkampioenschappen uit Indianapolis terugkomt? Ongetwij feld zetten wij u dan weer in het zonnetje, maar op welke manier weet ik nog niet". Waarop Kulker een stille hint gaf met de opmer king dat hij op de lijst van woningzoekenden vrij laag geklasseerd staat. Of de foto toont Han Kulker de prent, die hij van Dick Tesselaar (rechts) kreeg overhandigd. Bram Wassenaar glundert mee. (foto P. Altenburg) geen ruimte", bromde Michels. „Natuurlijk had ik de selectie graag in een vroeg stadium opge roepen. Maar in januari mocht ik al blij zijn, dat het A-elftal in Spanje kon spelen. In februari, zo kreeg ik vooral van de topclubs te horen, waren de spelers niet beschikbaar. Ondanks de goede voornemens van vorig jaar stellen de clubs het eigenbelang nog altijd boven het nationale belang". Michels, die het Olympisch elftal als een belangrijk middel ziet voor spelers om internationale ervaring op te doen, heeft de sterkst moge lijke selectie meegenomen naar de Noordportugese havenstad, waar trouwens niet wordt gespeeld in het stadion van het prominente FC Porto, maar in dat van Boavista. Dat Ajacied Van 't Schip zich ge blesseerd afmeldde, vond Michels niet eens de grootste tegenvaller. Wel de afwezigheid van de PSV'ers Vanenburg en Koolhof. „Zij ston den op mijn verlanglijstje, maar PSV hield die spelers liever in Eindhoven voor de competitie wedstrijd tegen Veendam (van daag)". Michels snapte niet, dat de clubs het belang van internationaal voet bal kennelijk niet inzien. „Neder land is toch al zo zelden vertegen woordigd in het buitenland. Bo vendien wordt in ons land nauwe lijks internationaal gespeeld. Maar wat wil je ook, als de nationale competitie geen normaal verloop kent door externe factoren. De om standigheden worden steeds ab surder. Burgemeesters hebben een grote invloed op het competitie schema. Door dit soort zaken blijft er weinig speelruimte over voor landen-ontmoetingen. Ik vrees al het ergste voor de Europese kwali ficatie-wedstrijd van het A-elftal, eind maart tegen Griekenland. Ik moet eens rustig gaan nadenken, hoe en waar de selectie zich moet voorbereiden". Voorlopig heeft Michels zijn han den vol aan het Olympisch elftal, dat 3 december zijn eerste kwalifi catieduel met 0-1 verloor van Oost- Duitsland. De situatie rond het schaduwteam doet Michels pijn. Hij ziet de Zomerspelen als een voetbalevenement, dat na de we reldtitelstrijd en het Europese kampioenschap de derde plaats bezet. Tot nog toe moest Michels het doen met wisselende selecties. De Wolf van FC Groningen, Aja cied Winter en RKC'er Van Velzen, de enige eerste-divisiespeler in het vijftien man tellende gezelschap, zijn nieuw. Van dit trio kan alleen Winter niet rekenen op een basis plaats. Althans, Michels liet door schemeren, dat centrumverdedi ger De Wolf en spits Van Velzen in de basis staan. Het Olympisch elftal treft een ambitieus Portugees team, dat vo rige week weliswaar met 0-1 ver loor van Italië, maar wel wat meer competitie in de benen heeft dan de uit hun winterslaap ontwaakte Nederlanders. Feitelijk speelt de Portugese C-keus. De B-keus komt uit in het belangrijkste nationale team, waarin de spelers van de we reldtitelstrijd in Mexico ontbreken wegens een langdurige ruzie met de bond. Coach Antonio Oliveira heeft twee A-internationals opge roepen, Adao van Guimaraes en Coelho van Boavista. Direct na de twintigste competitieronde van zondag is de selectie bijeen geko men voor enkele trainingen. Oli veira noemde Nederland extreem sterk: „Maar dat geeft ons de gele genheid te laten zien, dat het Por tugese voetbal in de breedte ijzer- sterk is". De vermoedelijke opstelling van Nederland voor het duel tegen Por tugal (21.30 uur Nederlandse tijd) is: Menzo; Blind, Plomp, De Wolf en Verkuyl; Van Dijk, Suvrijn, Boerebach en Roossien; Lengkeek en Van Velzen. KEY BISCAYNE (Reuter) - Mi- chiel Schapers is in de eerste ronde van het tennistoernooi in Key Bis- cayne, de internationale titelstrijd van de ATP en WITA, uitgescha keld. De Nederlandse nummer één verloor van de Amerikaan Tim Wil- kison. Schapers bood uitstekend partij en had vijf sets lang uitzicht op een plaats in de volgende ronde. De beslissende set ging echter met 7-5 naar Wilkison. Nicole Jagerman breikte de tweede ronde van het 'speelsters- kampioenschap' niet. Ze verloor van Patricia Hy uit Hongkong: 6-7, 7-5, 7-5. NEW DELHI (ANP/SID) - China speelt nog altijd met de rest van de tafeltenniswereld. Gisteren sloe gen de Chinese pingpongers voor de zevende keer sinds 1965 een dubbelslag bij de wereldtitelstrijd. Zowel het vrouwen- als het man- nenteam veroverde in New Delhi het wereldkampioenschap in het landentoernooi. De zieke Zweedse spelers waren geen partij voof het Chinese trio Jiang Jialiang, Chen Longcan en Teng Yi: 0-5. De vrou wenploeg Dai Lili, Jiao Zhimin en Li Hui Fen liet aan de Zuidkore- aanse opponenten slechts één ga me: 3-0. Voor de Chinese mannen was het de tiende wereldtitel, voor de vrouwen de achtste en de zevende op rij. „Zo eenvoudig hadden we ons dit niet voorgesteld", was de eerste reactie van de chef-coach van de Chinese tafeltennisploeg, Xu Shaofa. Vorig jaar, bij de neder laag tegen Zuid-Korea in de finale van de Aziatische Spelen, was Sha ofa heel wat sceptischer geweest. Toen heette het, dat het tafeltennis in China zich niet meer had ont wikkeld. In de eerste fase van het toernooi in New Delhi bleek daar weinig van. Het derde WK-toernooi in India maakte weer duidelijk, dat de Eu ropese ploegen vooral door de sa nitaire omstandigheden in het Aziatische land in het nadeel zijn. De Zweedse ploeg, twee jaar gele den in eigen land overigens ook met 5-0 geveld door China, ging zeer verzwakt de finale in. Jan-Ove Waldner en oud-Europees kam pioen Mikael Appelgren bleven met koorts en opspelende darmen achter in het hotelbed. Jörgen Persson kon nauwelijks op de be nen staan, maar moest spelen. Tegen de onverstoorbare Chine zen kwam de Zweedse jiloeg slechts tot twee games. Ulf Carls- son pakte een reeks tegen de 22- jarige wereldkampioen Jiang Jia liang. Erik Lindh presteerde het zelfde in de vierde partij. De 5-0 kwam echter zonder enig pro bleem op het scorebord van het met achtduizend toeschouwers ge vulde Indira Gandhi-stadion. De zege van het Chinese vrou wenteam op Zuid-Korea, 3-0, werd vooral bejubeld als revanche voor de nederlaag bij de Aziatische Spe len.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17