VCS laat steekjes vallen Akkoord over melkregeling Herstelbeleid van Aquino komt traag op gang ti ofee Kooiman Regionale volleybalcompetitie Ruime overwinningen Glasbergen en ZW Veldhoven pakt Tom Nijssen wint in Dakar Van den Broek pakt VARA subtiel aan PAGINA 16 SPORT DINSDAG 24 FEBRUARI 1987 DD11PPP I1TT.IJ1 BRUGGE - Charles Veldhoven heeft het afgelopen weekeinde in het Belgische Brugge de 'trofee Kooiman' gewonnen. De indoor- shorttracker uit Oegstgeest eindig de op de eerste plaats vóór de Belg Geert Blanchart, Peter v.d. Velde (Zoeterwoude), Jan Hoogeveen (Woubrugge) en de Amsterdam mer Jeroen Otter. LEIDEN - De zaalvoetbalcompeti tie nadert langzaam zijn ontkno ping. In de interregionale klasse geven de streekrivalen Glasbergen en Zwarte Wolf elkaar weinig toe. Gisteravond verpletterden de Rijnsburgers het in eigen huis fa voriete De Rozet met maar liefst 0- 9, terwijl de wolven in Waddinx- veen tegenstander Grovo met huid en haar verslonden: 4-10. Glasbergen reisde met knikken de knieen naar Rozenburg omdat Hennie Koet en Jan Hogewoning verstek moesten laten gaan. De angst bleek ongegrond want De Rozet kwam er voor eigen publiek niet aan te pas. Na een aarzelende start raakte de Rijnsburgse score machine op volle toeren en het pro- duktieve trio Aandewiel, Peter Ho gewoning en Bouckaert bracht Glasbergen al voor rust op een 0-3 voorsprong. Na de pauze combi neerde het drietal er lustig op los, hetgeen nog eens zes treffers ople verde: drie van Wim Bouckaert, twee voor Hogewoning en één voor Huug Aandewiel (0-9). Zwarte Wolf was beducht voor opponent FC Grovo, dat voor zijn laatste kansen streed. De Leide- naars speelden een uitstekende wedstrijd en leidden halverwege de rit al met 2-5. Marcel Valk had met twee 'kanonskogels' een be langrijk aandeel in de voorsprong, die in de tweede helft werd uitge bouwd tot een 4-10 overwinning. Peter Gijsman (4), Piet Sloos (2), Ben de Roo (1) en Ger Nagtegeller (1) namen de overige goals voor hun rekening. Nog even en het geweld van de Formule 1 breekt weer los. De fabriekscoureurs zijn volop aan het testen, zoals hier oud-wereldkampioen Nelson Piquet op het circuit van Jacarepagua in Brazilië. (foto ap> ZAALVOETBAL EERSTE KLASSE: Boerenburg-Eigeman 12-16 UVS 14- 7 12-15 Odessa 13- 5 12-15 Leny's Boys 9- 3 TWEEDE KLASSE A: KRV-v.d. Geest sp o j TT - 4-3; Vandien- Stand: Medo KRV Paoloni McDon VNA 13-20 Hooghkarner 11-12 12-19 Grasshoppers 12-12 11-15 Vandien 11- 7 13-14 v.d. Geest 12- 4 10-12 Heul Boys 13- 3 LISC uit de kompetitie genoi Stand: RGC Amstel v. Goozen 13-20 SJZ 13-15 Heemskerk 11-14 Warmunda 13-14 DERDE KLASSE A: 14-21 Stoof de prijs: 15 winnaars, f 131,40; vierde prijs: 375 winnaars, f8.10. Toto 9a gewijzigd Op het toto-formulier 9 A (3 tot 5 maart) staat de wedstrijd Dinamo Kiev-Besiktas. De UEFA heeft de wedstrijd echter „omge draaid", waardoor het een thuiswedstrijd voor Besiktas is geworden. Voor het inval len van het formulier heeft deze wijziging echter geen gevolgen, winst van Dinamo moet als een ,.1" worden ingevuld, een overwinning van Besiktas als een „2" en gelijkspel blijft uiteraard een „3". Toernooi Reykjavik jevski (Sov) - Ljubojevie (Joe) Vz-Vv, Tal (Sov) - Agdestein (Noo) 'A-Va. Stand: 1. Short 5 punten, 2. Timman 4, 3. Kortsjnoi. Portisch, Poloegqjevski en Tal 3, 7. Arnason en Olafsson 2. 9. Ljubojevie, Ag destein en Hjartarson l'/a, 12. Petursson 'A. Toernooi Key Biscane Vrouwen eerste ronde: Lori McNeill (Vst) - Anne Smith (Vst) 6-3, 6-1, Barbara Potter (Vst) - Ann Devries (Bel) 4-6,6-4.7-6, Pasca- le Paradis (Fra) - Marie-Christine Calleja Stomp.Boys-Madon- (Fra) 6-2, 6-2, Hy (HgK) - Nicole Jagermai 12-21 14-17 12-15 13-15 13-14 v.d. Poel DER Leidsch D. Cees Boer uit Woubrugge werd in het eindklassement elfde. Bij de vrouwen was er in het eindklasse ment een tweede plaats voor Moni que Velzeboer. De eerste plaats was voor de Delftse Esmeralda Os sendrijver. Bij de mannen won IHCL de 5000 meter met aflossing, voor de Flyers uit Amsterdam en de pleog van Alblasserwaard. Bij de strijd in Brugge reed elke rijder en rijdster twee afstanden. De snelste rijders plaatsten zich voor de afsluitende 1500 meter. Veldhoven behaalde in het Boude- wijnpark drie Finale-overwinnin gen. Op de 1000 meter eindigde Pe ter van de Velde als tweede en de Belg Benoit Mine als derde. Geert Blanchardt (België) was de snelste op de 800 meter. Jan Hoogeveen werd tweede en Emanuel Michon uit Frankrijk derde. Peter van de Velde bleek de rap ste op de 500 meter. Geert Blan chart en Emanuel Michon werden tweede en derde. Veldhoven op zijn beurt won vervolgens de 400 meter vóór Alain de Ruyter (Bel gië) en Jan Hoogeveen. De finale op de 1500 meter was weer voor Veldhoven. Geert Blanchart en Pe ter van de Velde werden tweede en derde. LEIDEN - Zag het er lange tijd naar uit dat de mannenploeg van VCS in de eerste klasse van het rayon onbedreigd op de titel afstevende, de laatste weken laten de Sassenheimse vol leyballers duidelijk steekjes vallen. De thuis wedstrijd tegen Leython 3 bij voorbeeld werd vorige week met 1-3 verloren. Gemini/Kange- roes 3, dat Orion met 3-0 klopte, naderde VCS daardoor tot op drie punten. Bij de vrouwen spitst de strijd om de koppositie zich steeds meer toe op een duel tussen Novo 3, InUpGo en Liusna. In eigen huis leed VCS de tweede nederlaag van dit seizoen. De mannen van Leython 3 wa ren daarvoor verantwoordelijk. Na een redelij ke start (15-11) kregen de Sassenheimers moei lijkheden met de pass. Het tactisch sterke Ley thon was er als de kippen bij om daarvan te profiteren: 13-15, 13-15 en 7-15. De mannen- ploeg van Orion, een week eerder nog goed voor een perfect game, was in Voorschoten be duidend minder op dreef. Gemini/Kangeroes 3, niet spectaculair maar uiterst effectief spe lend, won daar op zijn sloffen: 15-9, 15-3 en 15-5. Als een ploeg VCS nog van het kam pioenschap kan afhouden, is het Gemini wel. Onderaan de ranglijst wordt de strijd ook steeds spannender. WVC blijft daar punten verzamelen. Dit keer versloegen de Warmon- ders RW met 0-3. In tegenstelling tot WVC is RW met een mindere reeks wedstrijden be zig. Mede doordat de Rijnsburgers drie basis spelers misten, schoten ze tegen de verdedi gend sterke opponent op beslissende momen ten tekort: 12-15, 10-15 en 12-15. DAC 3 verwij derde zich van de degradatieplaatsen door Do- nar 2 onder de duim te houden. De Leidena- ren, aan het net de minderen van de tegenstan ders, haalden alleen in het derde bedrijf hun normale niveau (16-14). Daarvoor was DAC op permachtig: 15-10, 15-3. LISC voegde weer een puntje aan het scha mele totaal toe door Ridderveld op 2-2 te hou den. De Alphenaren zijn de laatste weken uit vorm en liet in Leiden aan de hand van veel persoonlijke fouten zien dat de weg terug nog steeds niet is ingeslagen. Setstanden: 11-15,15- 8, 15-10 en 11-15. Ook InUpGo en Aarlander- veen hielden het in Roelofarendsveen op 2-2 (15-11, 3-15, 10-15 en 15-12). Vrouwen Bij de vrouwen verspeelde InUpGo zijn tweede plaats aan Liusna. S'70 altijd al een las tig te bespelen ploeg, was daar verantwoorde lijk voor. In een goede wedstrijd pakte InUp Go de eerste en derde set (15-10,15-8). De Wou- brugse tegenstander had echter evenzovele malen een antwoord klaar: 12-15, 10-15. Scoor de InUpGo veelal via een harde aanval (Karin van der Tang), S'70 liet zien dat ook bekeken spel punten oplevert. Het onderaan staande LUSV 2 lijkt na de 3-0 nederlaag, bij Leython .3 niet meer te redden. Werden twee sets ingele verd met slechts 16-14, het vertoonde spel biedt zeker geen uitzicht op een sterke eind sprint. Via een aantal geslaagde tactische ballen ei gende het vierde vrouwenteam van Leython zich in de strijd met Gemini/Kangeroes 3 de derde set toe (15-7). Meer zat er niet in, reden waarom degradatie naar de tweede klasse nog slechts een kwestie van tijd lijkt. Novo 2 profi teert tot nu toe van de misstappen van Ley thon 4 en LUSV 2. Na een redelijk begin be haalt de equipe uit Noordwijk al weken nau welijks punten meer, omdat ze verkrampt bin nen de lijnen staat en de opdrachten niet kan uitvoeren. Tegen Blok was het niet anders: een 1-3 nederlaag. Alleen indien er drie teams afda len naar de tweede klasse kan Novo 2 nog de klos worden. Lijstaanvoerder Novo 3 is zo onderhand weer compleet. Tegen DVO mochten Gerda van Klaveren, Joke van Mastrigt en Jeanne Bal weer wat spelritme opdoen. Ondanks de 3-0 winst op de zwakke Leiderdorpse formatie was het spel van Novo bepaald niet indruk wekkend. Liusna ten slotte sloop naar de tweede plaats door een 3-1 zege op VCO. Zon der Tineke Kozijn en Brigit Berntzen was het gezelschap uit Lisse drie sets lang met prikbal- len en een goede serve (Ingrid Eigelsheim en Hanneke ten Brinke) veel sterker: 15-11, 15-3 en 15-3. In de derde set kregen de wisselspeel sters een kans. Dat liep verkeerd af: 13-15. Stand: Sleutels AAB Boys A-Team Rolleman The Pro's 14-18 de Wolf 14-11 14-17 SCGW/AVVC 14- 5 14-17 SVLV 13- 1 VIERDE KLASSE A: Leellang-Cronestein 5-2 Stand: A. Looy Gr. Rest.O BurgU. 13-13 duPrie 13-4 VIERDE KLASSE B: Koudekerk-W.bouw ver. W.bouw ver. n.o.; Querelle-Cha Cha 0- 14-23 Koudekerk 12-20 Querelle 15-16 West End 14-15 Kooi 11-11 13-8 12-8 De resultaten van de sportprijsvragen v het afgelopen weekeinde zijn: bruto f375.925,70; bruto f50.000,00; bruto f 1519,10; f34,40, vijfde prijs: 72540 x f5,00. tweede prijs: 303 bruto f3040,40; irs, f50,60; derde i, 7-6, 6-1,6-2. Toernooi Dakar Finale: Nijssen (Ned) - Lesage (Fra) 6-4,6-2 59 minuten en 50 seconden, 2. Roberto Ro- driquez (Cub) op 2.55, 3. Ivan Ivanov (Sov) op 3.21,4. Marck Kulas (Pol) op 4.41, 5. Har- 1,351; Jan Verkijk (Rotterdam) 23 37 5 Joop de Wilde (Delft) 50 48 5 1,041: Hennie Bult (Enschede) 50 48 5 1,041 (De Wilde wint in verlenging, 5-5, 2-1). DAKAR (AFP) - De Nederlander Tom Nijssen is de reeks ATP-ten- nistoernooien in West-Afrika goed begonnen. Nijssen, nummer 270 op de ATP-lijst, versloeg in de Finale van het toernooi van Dakar de Fransman Lesage in twee sets: 6-4, 6-2. Menno Oosting drong met zijn Zwitserse partner Medem door tot de Finale van het dubbelspel. Daar in verloor de combinatie van de ge broeders Moraing uit West-Duits- land in drie sets: 4-6, 6-4, 6-4. BRUSSEL (GPD) - Landbouwmi nisters van de EG zijn het in de vroege ochtenduren eens gewor den over een compensatieregeling voor melkproducenten die vanaf 1 april a.s. hun leveranties met 4 pro cent moeten inkorten. Een aantal andere zaken waar eigenlijk ook deze week over beslist had moeten worden, zijn doorgeschoven naar een raadsbijeenkomst van de vol gende week. Een mede door minister Braks gesteund voorstel om de compen satie ook bij quotum-overschrij ding te handhaven, won het ten slotte van de veel strengere aanpak die door de EG-commissie werd voorgestaan. Melkproducenten zullen ruim 27 gulden per 100 kg melk krijgen die zij minder zullen produceren dan vorig jaar. De ver plicht opgelegde korting bedraagt 4 procent dit jaar en 2,5 procent per 1 april 1988. Bij eventuele over schrijding van het quotum (96 pro cent van de produktie van 1986) zal alleen maar de superheffing moe ten worden betaald. De commissie en een aantal zuidelijke lidstaten hadden er op aangedrongen dat er bij overschrijding in het geheel geen compensatie zou komen. Wel is landbouwcommissaris Andriessen bezorgd dat de beoog de produktievermindering met 9,5 procent in de komende twee jaar nu niet zal worden gehaald. De raad heeft hem echter plechtig be loofd alsnog te zullen ingrijpen in dien dit streefcijfer in gevaar mocht komen. De netelige kwestie van de inter ventie-opschorting voor boter hield ministers een goed deel van de nacht en de dag bezig, maar zon der dat het tot een besluit kon ko men. Deskundigen zullen zich de komende dagen buigen over diver se formules die het verder aan groeien van de EG-boterberg moe ten verhinderen zonder dat de door de gemeenschap gerandeerde bo dem onder de botermarkt al te plotseling komt te vervallen. Ook konden ministers het nog niet eens worden over een uitge breid pakket structuurmaatrege len die de overgang naar de nieuwe marktsituatie moeten helpen ver gemakkelijken. Het gaat om een VUT-regeling voor oudere boeren, EG-steun bij de omschakeling op produkties waarvoor nog geen overschotten bestaan, een hectare toeslag voor uit de produktie geno men grond enzovoorts. Koek, banket, beschuit en aan verwante produkten zullen fors duurder worden als de door de Eu ropese Commissie voorgestelde hefFing op oliën en vetten door gaat. De Vereniging van fabrikan ten van banket, beschuit, biscuit, koek en aanverwante produkten, Verbisko, heeft uitgerekend dat de kostprijs per eenheid produkt af hankelijk van het recept met 10 tot UTRECHT - Minister Nijpels van volkshuisvesting kijkt naar het plaat- 15 procent zal stijgen. Dat zal vol- sen van kalkstenen-bouwelementen tijdens een rondgang op de interna- gens haar "uiteraard leiden tot een tionale bouwbeurs in Utrecht, die gisteren door hem werd geopend. lagere afzet". doto anp> UTRECHT - Minister van den Broek (buitenlandse zaken) heeft heel wat geleerd van het verle den. Hij heeft de VARA niet ver boden om de door Iran fel bestre den Chomeini-scène uit Rudi Ca- rells 'Tagesshow' uit te zenden, noch heeft hij de VARA direkt onder druk gezet. Het enige dat door Hans Laroes hij gedaan heeft is de omroep wijzen op de gevolgen die uitzen ding van de scene zou kunnen hebben. "De levens van Neder landers in Iran zouden ernstig in gevaar komen", vatte Achter het Nieuws-presentator Paul Witte- man de woorden van de minister samen. In het verleden gingen regerin gen minder subtiel met de om roepen om. Er is tweemaal spra ke geweest van directe inmen ging, van directe ingrepen zelf- s.De eerste keer gebeurde dat in 1947, in een tijd dat ex-premier Gerbrandy in tamelijk forse taal kritiek leverde op het beleid van de regering ten aanzien van In donesië. Gerbrandy riep gouver neur-generaal Van Mook van Ne- derlands-Indië eenvoudigweg op z'n eigen koers te varen en zich niets van Den Haag aan te trek ken. De regering reageerde met een spreekverbod van twee maanden. Dit werd Gerbrandy formeel opgelegd door de rege ringscommissaris voor de om roep. In 1963 koos het kabinet een andere methode. De KRO was van plan om een interview uit te zenden met de Fransman Bi- dault, die door zijn eigen volk als een verrader werd beschouwd. De regering vreesde dat presi dent De Gaulle van FranlrrHV ernstig beledigd zou kunnen zijn. Zij deed daarom een beroep op het goede vaderlanderschap van KRO-voorzitter Van Doorn om het interview niet uit te zen den. De regering had nog een een overtuigend argument. Als de KRO toch zou uitzenden, werd gewoon het zenderpark van Lo- pik uitgeschakeld. In 1980 probeerde minister Gardeniers (CRM) de NOS te be letten de Film 'De Dood van een Prinses' te vertonen. 'Het onder werp: overspel in Saoedi-Arabië. De Film kwam toch op tv. On danks de boosheid van Saoedi- Arabië bleven de gevolgen be perkt. Minister Van den Broek heeft zich niet direct met de VARA- uitzending bemoeid. Hij pakte de zaak subtieler aan en ver schafte de VARA slechts infor matie over de houding van Iran. Met het gewenste resultaat. DEN HAAG (ANP) - De Filippijn se bevolking viert deze week uit bundig feest ter gelegenheid van de opstand van burgers en militai ren die in februari 1986 leidde tot de val van Ferdinand Marcos. Het hoogtepunt van de officiële festivi teiten heeft morgen plaats, op de kop af een jaar geleden dat me vrouw Aquino het presidentschap overnam van Marcos. Deze vertrok daags daarna met familie en vrien den in een door de Amerikanen be schikbaar gesteld vliegtuig naar Hawaii, dat nog steeds zijn bal lingsoord is. De februari-revolutie was een hoogtepunt in de Filippijnse ge schiedenis, die tot ver over de grenzen haar weerklank niet miste. Na door fraude gekenmerkte presi dentsverkiezingen liet Marcos zich door" het parlement, waarin zijn KBL-partij een comfortabele meerderheid had, uitroepen tot winnaar. Voor minister van defen sie Juan Ponce Enrile en generaal Fidel Ramos was de maat echter vol. Zij braken met Marcos en rie pen hem op af te treden. De bevol king van Manilla steunde hun op stand massaal. Toen mevrouw Aquino zich erbij aansloot en ver volgens Amerika partij koos gaf Marcos zich gewonnen. Het zijn voor mevrouw Aquino sindsdien roerige maanden ge weest, mede omdat uit kringen van het leger, dat haar in het zadel had geholpen, meer dan eens haar be wind aan het wankelen werd ge bracht. De politieke instabiliteit was niet erg bevorderlijk voor het broodnodige economische herstel van de Filippijnen na het wanbe leid van Marcos. Desondanks heeft de politiek van economische we deropbouw van het kabinet-Aqui- no al vruchten afgeworpen. Zo is een einde gekomen aan tal van aantrekkelijke monopolies, die Marcos in de loop van de jaren aan zijn vrienden ('cronies') had ge gund. De inflatie werd terugge drongen van 21 procent in 1985 tot nog geen één procent op het ogen blik. De koers van de peso is gesta biliseerd. In 1983 deed een dollar nog negen peso maar driejaar later slechts 20,6 peso. De koers ligt nog steeds op 20,5:1 maar er kwam een einde aan de levendige zwarte markt in dollars. Het bruto natio naal produkt steeg in 1986 met 0,13 procent. De Filippijnse economie kromp over 1984 en 1985 met tien procent. Met de maatregelen kwam de re- gering-Aquino tegemoet aan de voorwaarden die het IMF (Interna tionale Monetaire Fonds) heeft ver bonden aan een regeling voor de afbetaling van een deel van de bui tenlandse schuld. De Filippijnen staan voor bijna 28 miljard dollar in het krijt bij banken en andere schuldeisers, zoals het IMF en de Wereldbank. De afbetaling van de schuld slokt dit jaar eenderde van de exportinkomsten op en de rege ring-Aquino probeert daarom een soepeler aflossingsregeling te be reiken. Minister van Financiën Jaime Ongpin slaagde er vorige maand in een regeling te treffen voor bijna een miljard dollar aan uitstaande schulden. Volgende maand begin nen in New York onderhandelin gen met een comité dat optreedt namens honderden krediet-ban ken over uitstel van betaling over leningen van in totaal 3,6 miljard dollar. De directeur van de Filip pijnse centrale bank, José Fernan dez, zei onlangs dat de banken te genwoordig harde eisen stellen maar toch te hopen op een goede regeling voor zijn land. Het economische en Financiële beleid, waarmee de regering in Ma nilla successen oogst, heeft voor de 'gewone' Filippino nog weinig op geleverd. Weliswaar zijn de prijzen gedaald, zoals die van brandstof, maar dat komt vooral door de da ling van de internationale olieprijs. Verder is officieel acht procent van de beroepsbevolking werkloos maar in werkelijkheid is de werk loosheid veel groter omdat veel Fi- lippino's geen volledige baan heb ben. Omstreeks 40 miljoen mensen hebben een inkomen beneden de armoedegrens van net 200 gulden per maand. Foto's van Filippino's die stortplaatsen van vuilnis afzoe ken naar verkoopbare spullen spreken voor zich. De pogingen van de regering- Aquino het inkomen per hoofd van de bevolking op te trekken dreigen op de lange termijn te stranden President Cory Aquino (foto ap> door de sterke bevolkingsgroei. De Filippijnen telden toen zij in 1946 onafhankelijk werden van de VS bijna 18 miljoen inwoners. Van daag de dag zijn dat er 56 miljoen en de verwachting is dat het aantal in 2000 op 74 miljoen zal liggen. Omdat in een katholiek land als de Filippijnen voorbehoedsmiddelen amper worden gebruikt is er voor lopig weinig hoop dat die groei kan worden teruggedrongen. De regering-Aquino streeft naar een economische groei van jaar lijks zes tot zeven procent in de pe riode 1987-1992, mede door het aantrekken van buitenlandse in- vesteers via het privatiseren van staatsbedrijven. In het afgelopen jaar is begonnen met de verkoop van aandelen van staatsbedrijven aan buitenlandse belangstellen den, maar hun interesse houdt nog niet over. Vorige maand beliepen de buitenlandse investeringen 55 miljoen peso vergeleken met 58,3 miljoen in januari 1986 toen presi dent Marcos nog aan de macht Volgens de voorzitter van de Amerikaanse kamer van koophan del in Manilla, Leo Gongaza, zijn de buitenlandse investeerders wel iswaar zeer enthousiast over me vrouw Aquino, maar kijken zij voorlopig toch de kat uit de boom. Zij wachten op een stabilisering van de economie en zijn benieuwd naar de samenstelling van het nieuwe parlement waarvoor op 11 mei verkiezingen worden gehou den. Het parlement beslist over een nieuwe investeringswet. De politieke en economische sta biliteit van het land hangen voor een belangrijk deel ook af van de voorgenomen landhervormingen. Vorige maand leidde een demon stratie van ontevreden boeren tot een bloedbad vlakbij het presiden tiële paleis. Er vielen 18 doden en tientallen gewonden toen mari niers plotseling het vuur openden. De regering liet weten dat de land hervormingen pas konden worden aangekondigd nadat de nieuwe grondwet was goedgekeurd. Dat gebeurde bij het referendum op 2 februari. Een week later maakte de rege ring bekend dat in de periode tot 1992 in fasen in totaal 9,7 miljoen hectare grond, eenderde deel van het Filippijnse grondgebied, zal worden verdeeld. Ook grote plan tages, waaronder die van mevrouw Aquino zelf, zullen worden ver deeld onder boeren. Onder Marcos werd er ook een landhervormings programma opgezet maar daar kwam vrijwel niets van terecht om dat de lonende suiker- en kokos plantages buiten de regeling vielen en de beschikbare kredieten voor tweederde naar de rijke boeren gingen. President Aquino is zich zeer be wust van het belang van landher vormingen in haar strijd tegen het linkse verzet. Tijdens de laatste ja ren van het Marcos-bewind groei de de aanhang van het Nieuwe Volksleger (NPA) uit tot naar schatting 18.000 èi 24.000 strijders. In die groei is de klad gekomen met de komst van de regering- Aquino en haar bereidheid te on derhandelen. Door NPA-strijders, van wie de meesten geen echte communisten zijn, een toekomst als boer te garanderen, zou het linkse verzet op vreedzame wijze kunnen worden uitgeschakeld.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16