DAT KOMT GRATIS IN DE BUS. Meeste gebruikers Dorpshuis geholpen 'Bestemmingsplannen Leiderdorp te strak Wervingsfolder VVV Warmond Geen discussie over Oegstgeester Lange Voort bon Alleen bridgeclub Leiderdorp ongerust Strijder verliest zijn strijdpunt. Voorschotense broers onderscheiden Plan voor bediïjven- gebouw in Warmond Jachthavens moeten meer dagplaatsen creëren PAGINA 12 ==LEIPSCH lib DAGBLAD: DINSDAG 24 FEBRUARI 1987 Meerderheid gemeenteraad wil uit het harnas' LEIDERDORP - De Leider dorper J.W.G. Stikkelman mag voor zijn zoon op de uitbouw van zijn woning aan de Van der Valk Boumanweg geen tweede bouwlaag aanbrengen. Stikkel man, gisteravond zeer emotio neel in het inspraakrondje voorafgaand aan de raadsver gadering, heeft dat verdiepink je toch hard nodig. Zijn zoon is namelijk astmatisch en moet daarom apart van zijn broers kunnen slapen. Maar het bestemmingsplan laat het eenvoudigweg niet toe en de ge meenteraad ging gisteravond, daarin voorgegaan door de com missie beroep- en bezwaarschrif ten, akkoord met de weigering. Nog twee andere bouwaanvra- gen. een voor de bouw van een ga rage/opbergruimte en de ander voor de uitbreiding van een wo ning, waren hetzelfde lot bescho ren. Inhoudelijke bezwaren zijn er nauwelijks. Regels zijn regels. Een en ander heeft een discussie op gang gebracht. Duidelijk is al dat een meerderheid in de Leiderdorp- se raad (CDA, VVD en D66) vindt dat de bestemmingsplannen de Leiderdorpers in te strakke keurs lijven perst. Er moet meer kunnen. De bestemmingsplannen moeten flexibeler. Aan wethouder Den Boeft (CDA, ruimtelijke ordening) de opdracht daar wat aan te doen. Stikkelman vindt de weigering zeer onredelijk. Volgens de teleur gestelde Leiderdorper is in de commissie die over dit soort zaken gaat "de Leiderdorpse lente ont staan" en hij had gedacht een graantje mee te kunnen pikken van die versoepeling. In zijn straat wemelt het van de uitbouwtjes en kantoorruimtes. "Er zijn in mijn straat volop precedenten aanwe zig. Ik weet: formeel heb ik geen poot om op te staan want een twee de bouwlaag mag niet, maar men selijk gesproken...". Generaal pardon Stikkelmans betoog maakte veel indruk. Op WD-raadslid De Waard bij voorbeeld. Die pleitte er voor "een generaal pardon" in te stellen en alle bestemmingsplan nen met "een eenmalige inhaalma noeuvre" aan de tijd waarin wij le ven aan te passen. Iedereen is het er toch al over eens geworden dat alle Leiderdorpse bestemmings plannen verouderd zijn, sprak hij. D66'er Stam deed er nog een schepje bovenop. "Bestemmings plannen zijn er niet om burgers harnassen aan te meten". CDA'er Hogervorst miste flexibiliteit in de regeltjes. Bovendien zijn ze "node loos ingewikkeld". PvdA'er Molkenboer had er toen schoon genoeg van. Hij herinnerde eraan dat de wethouder over deze kwestie in een eerder stadium een "beleidsnotitie" heeft toegezegd. De socialist wil dat zijn collega's geduldig moeten zijn. "Deze dis cussie verbaast me. De mensen moeten wachten op de beleidska ders die we eerst moeten maken". Molkenboer schreef het opgewon den gedrag van zijn collega's toe aan "verkiezingskoorts". Wethouder Den Boeft maakte dankbaar gebruik van Molken- boers intermezzo. "Laten we geen al te hoge verwachtingen bij de be trokken drie burgers wekken. Ver der is het zeker niet zo dat het re gent van dit soort gevallen. We hebben er vanavond toevallig drie tegelijk". D66'er Stam over dat laatste: "Drie ja. maar het gaat hier om het topje van de ijsberg en ik vind drie al meer dan genoeg om deze zaken npg eens te bekijken". 1 De Waard: "Ge- LEIDERDORP - De Leiderdorpse welzijnswethouder mevrouw Huigen (WD) ver trouwt erop dat zij voor de verenigingen die zijn gehuisvest in het aan de balletschool Margriet de Jong verkochte Dorpshuis, oplossingen zal vinden. De wethouder bleek gisteravond ook het vertrouwen van de raad te genieten. Heel wat minder gerust toonde zich bridgeclubbestuurder W. Bik over het lot van zijn 45 jaar oude en 250 leden tellende club. Hij vroeg waarom de wethouder de bridgeclub niet de kans heeft geboden een bod te doen op het Dorpshuis dat nu voor ruim 1,5 ton naar de balletschool gaat. Wethouder Huigen schetste de stand van zaken. Voor de kleine clubs, die van de dammers en de postzegelverzamelaars, zijn oplos singen getroffen. Blijft behalve de bridgeclub ook de schaakvereni ging nog over. Huigen zei dat zij deze in contact met de drum-, fan fare- en majoretteclub Tamarco zal brengen. Tamarco zou voor de ex ploitatie van zijn gebouw "best een mede-gebruiker kunnen gebrui ken". Lukt het met Tamarco niet dan denkt de wethouder aan het Zijlkwartier als alternatief. "De bridgeclub ligt inderdaad gevoeliger", bekende Huigen. "Het zal niet eenvoudig zijn om een pas sende accommodatie te vinden". Desalniettemin heeft zij de zaak aangekaart bij de christelijke ma vo, waarvan het bestuur nog deze week zal bekijken of er ruimte is. Een andere mogelijkheid is de Mut zenhof. Voor beide alternatieven geldt dat het problematisch zal zijn om de gewenste hoeveelheid tafels te bemachtigen en neer te zetten. Mocht de club na te zijn verhuisd voor extra lasten komen te staan, dan zal een eventuele subsidie-aan vraag "met de nodige welwillend heid" tegemoet worden getreden. Tot op heden worden de bridgers niet gesubsidieerd. Over verkoop van het Dorpshuis aan de bridgers, kon de wethouder kort zijn. "De heer Bik brengt deze mogelijkheid vanavond voor het eerst naar voren. Dat is dus te laat". Wethouder Bezemer deelde des gevraagd nog mede te overwegen de marktgelden te verhogen. Door de plannen met het Dorpshuis zul len de omstandigheden voor de marktkooplieden tijdens de don derdagse markt aanzienlijk verbe teren. De huidige zaal III van het Dorpshuis is namelijk buiten de verkoop gehouden, evenals de wo ning plus tuin van het beheerder sechtpaar. en die zaal zal dienst gaan doen als koffiekamer voor de marktkooplieden en de markt meester. Ook zullen er voor hen sa nitaire voorzieningen worden ge troffen. Door deze plannen kan een wens van de raad, om de markt in het oude dorp te houden, in vervul ling gaan. Wethouder Bezemer (PvdA, financiën) had al overleg gevoerd over de marktgelden met de marktbeheerscommissie. De commissie toonde zich bereid ak koord te gaan met een verhoging maar in het tarief zal rekening moeten worden gehouden met het gegeven dat de marktkooplieden maar een heel klein deel van de week een klein deel van het ge bouw gebruiken. De gemeenteraad toonde zich verder ingenomen met de Dorps- huis-ontwikkelingen. Ook het geld, 60.000 gulden, dat de gemeen te nog kwijt zal zijn aan enkele aan passingen van het gebouw, werd zonder dat er al te veel woorden aan vuil werden gemaakt, ver-» strekt. Het omstreden LEIDERDORP - De afdeling Rechtspraak van de Raad van State heeft het enigszins gemak kelijker gekregen omtrent een uitspraak over de vier illegaal geplaatste tuinhuisjes bij de volkstuintjes aan de Leider dorpse Mauritssingel. Een ont ploffing zorgde er in het afgelo pen weekend voor dat het 'ille gale' huisje van J. Letteboer tot de grond toe afbrandde. Een op vallend moment om je huisje te verliezen, aangezien Letteboer midden in een procedure is ge wikkeld om het bestaan van het huisje te rechtvaardigen. Hij en nog drie andere bezit ters van een dergelijk tuinhuis je hadden in het najaar van 1985 een bezwaarschrift ingediend bij de gemeente omdat zij, on der aanzegging van politie- dwang, de huisjes moesten af breken. Volgens de gemeente verbood het bestemmingsplan ter plaatse de bouw van de 'mi ni-woninkjes', waar de tuinders na gedane arbeid konden genie ten van een kopje koffie. Slechts een schuurtje met le hoogte van 1.60 meter toegestaan. De tuinders, verte genwoordigd door advocaat Linkskens, vonden dat het plan 'te eng' werd toegepast. Het be zwaarschrift van Letteboer werd door de commissie be roep- en bezwaarschriften onge grond verklaard. Alle vier de tuinders hebben besloten bij de Raad van State in beroep te gaan. Een uit spraak in deze zaak zal voorlo pig nog niet komen omdat de hoorzitting nog niet gehouden VOORSCHOTEN - Twee Voorschotense broers heb ben gisteren kort na elkaar een eremedaille, verbon den aan de orde van Oranje Nassau in zilver, opge speld gekregen. Het gaat om A.M. (Arie) en J.B. (Jan) de Graaff. Zij kregen de onderscheiding omdat ze samen meer dan 100 jaar hebben gewerkt als tim- merman-trappenmaker. De meeste jaren hebben zij er op zitten in het alou de Voorschotense familiebedrijf, de machinale tim merfabriek De Graaff, gevestigd aan de Treubstraat. Het bedrijf is sinds jaar en dag praktisch als enige in de wijde regio gespecialiseerd in het maken van - handmatige trappen en heeft vaak gewerkt voor in stanties als Monumentenzorg. Omdat Arie de Graaff gisteren de pensioengerech tigde leeftijd bereikte en broer Jan dat binnen niet al te lange tijd ook hoopt te doen, nam het tweetal tijdens een receptie in 'De Gouden Leeuw' afscheid van relaties en bekenden. Tijdens die receptie speld de burgemeester Cannegieter de onderscheidingen op. Overigens zal het familiebedrijf in de toekomst door de nieuwe generatie-De Graaff worden voortge zet. WARMOND - De Warmondse aan nemer Kool heeft plannen voor een nieuw bedrijvencentrum in de Warmondse Veerpolder. Hij wil naast het transportbedrijf Keyzer twee gebouwen neerzetten met daarin 14 units van 150 m2. De be drijven kunnen kiezen of zij hun unit willen kopen of huren. Voorts staan ook bedrijfsgebonden wo ningen in de plannen, vertelde Kool gisteravond tijdens een le denvergadering van de Onderne mersvereniging Warmond. Morgen heeft de architect een ge sprek met de gemeente over de aankoop van de grond, waarvoor nog een tweede gegadigde is. Zo dra B en W het licht op groen zet ten wil de Warmonder pas echt zijn plannen op tafel leggen. Verschil lende bedrijven, binnen en buiten Warmond hebben al hun interesse getoond. Het is niet de eerste keer dat er in Warmond over bedrijfsverzamel- bouw wordt gepraat. Een tijdje te rug heeft burgemeester Hen- drickx-De Vlaar een aantal onder nemers gepolst om in de Veerpol der een bedrijvencentrum te star ten. Daar waren toen enkele kavels vrij. De zaak liep stuk toen een maal het kostenplaatje op tafel kwam. Een aantal ondernemers trok zich toen terug, waardoor de basis te smal werd om met het pro ject door te gaan. Reumapatiënten tóch carnaval ZOETERWOUDE/WARMOND - De Warmondse carnavalsvereni ging 'De Billenprikkers' heeft het toch nog voor elkaar gekregen. Het traditionele carnavalsfeest in de Zoeterwoudse Eendekooi voor de Vereniging voor Reumapatienten uit Leiden en omgeving kan door gang vinden, met hofkapel en al. De hofkapel die deze klus altijd klaart voor de Billenprikkers moest het dit jaar wegens werk zaamheden elders laten afweten. Naarstig is naar een ander muziek- makend gezelschap gezocht. Dat is nu gevonden. Gezocht moest toen nog worden naar sponsors. Inmid dels hebben de importeurs van Mitsubishi in Sassenheim en de Leidse Mercedesdealer Liam toe gezegd ieder de helft van de kosten voor hun rekening te zullen ne- Het feestgeweld in de Eendekooi barst morgen om 20.30 uur los. De laatste polonaise wordt om 23.30 uur gelopen. WARMOND - De VW van War mond komt in 1988 met een wer vingsfolder. De eerste stap tot fi nanciering van die folder is gister avond gezet tijdens de ledenverga dering van de Ondernemersvereni ging Warmond (OVW). Ook wil de WV dat er meer ruimte in de jachthavens komt voor de passe rende watertoeristen. Dit om het toerisme in het dorp te bevorderen. De VW is hierover in overleg ge treden met de jachthavens. Voor de uitgifte van de folder heeft de VW 2000 gulden uit de algemene reservepot' van de onder nemingsvereniging gekregen. In 1988 moet deze folder uitkomen en zo meer dagjesmensen naar de ge meente trekken. De totale kosten schatte De Winter op ongeveer 20.000 gulden. Daarvan hoopt de VW 15.000 folders te kunnen ma ken. De rest van het geld verwacht hij van de gemeente, contributies van de VW zelf, reclame en uit de pot van de OVW in 1988 te krijgen. Voorwaarde tot het verkrijgen van het OVW-geld is wel dat de VW met een exploitatie-overzicht komt van de deelnemers aan dit project. De gemeente moet ook zo'n begro ting hebben eer ze over zal gaan tot een bijdrage in de kosten. De Win ter heeft "redelijke verwachtin gen" over het verkrijgen van ge meentegelden. De VW wil ook de mogelijkhe den vergroten voor boottoeristen om aan te leggen. Warmond mist onder de huidige omstandigheden vooral veel watersporters - en de meeste dagjesmensen zijn water sporters - omdat de jachthavens al- lijd vol liggen. Daarom is de VVV in overleg met de verschillende jachthavens getreden om ervoor te zorgen dat de dagjesmensen per boot een aanlegplaats kunnen krij gen in de jachthavens. "In de Zuid hollandse meren blijven weinig mensen liggen. Omdat de havens Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN - Geboren: Lavender A. d.v. A A. Lindhout-Schmal, Steven D. zv N Mac Leod Manuel-Seheer. Adine E. d.v. H.D. Tjeenk Willink-Broe- kema. Johannes F.H z.v. J.F.H. Neute- boom-de Ridder, Jelmar J.G. z.v. R Vis ser-van Dinteren. Nathalie d.v. A.J.M Dessing-Laurens, Clarissa T d.v H.J.A. Midden-van Veenendaal in de zomer altijd erg vol zijn, va ren de meeste boten naar een ande re gemeente. Daarom moeten we ervoor zorgen dat er bij de jachtha vens plaats is voor passanten", al dus WV-voorzitter De Winter. Volgens hem staan de jachthavens niet negatief tegenover dit initia tief. CDA-wethouder Van.Schagen van middenstandszaken deelde mee dat een kade van recreatie-ei land Koudehoorn daarvoor zal worden ingericht. De Kaagweek zal ook een andere openingsceremonie kennen dan vroeger, zo werd meegedeeld op de OVW-ledenvergadering. Het feest zal meer naar Warmond worden gehaald. Zo zal in plaats van het traditionele openingsdiner het pro gramma officieel geopend worden op het Warmondse' gemeentehuis. Tevens zal de vereniging De Kaag een prijs uit gaan reiken voor de meest .veelbelovende jeugdzeiler van Nederland. Dit zal jaarlijks te rugkeren. Voor 10 niilie klemmen weg OEGSTGEEST - Uit een ijze- ren metselkuip voor een bouw keet bij het bouwterrein Haas- wijk nabij de Oegstgeestse Haarlemmerstraat hebben on bekenden in het weekend 120Ó steigerklemmen met een totale waarde van ongeveer 10.000 gulden weggehaald. Het terrein was niet afgezet. De daders moeten, gezien het gewicht van de klemmen, met een voertuig zijn gekomen. VOOR Mfi EIGEN STUC v 8.95 Per halfiaar 1137.90 Per iaar f 262 OEGSTGEEST - De Oegstgeester raadscommissie openbare werken komt vanvond niet bijeen om de discussie over de Lange Voort te hervatten. Wethouder Kohlbeck (PvdA. openbare werken) heeft een brief gekregen van de raadsle den Poelmans (D66). Hellinga (CDA) en Kuntze (WD) waarin zij schrijven geen trek te hebben in zo'n bijeenkomst. De toekomst van de Lange Voort, waar nieuw asfalt op moet en waar ook op het gebied van de verkeersveiligheid veel valt te verbeteren, is nu allerminst dui delijk. De stemming in politieke kringen is er niet beter op gewor den. Het boze raadstno vindt dat Kohlbeck hen in de discussie tot nog toe voor voldongen feilen heeft geplaatst. De plannen veran deren - en dat willen de drie - kan niet meer. Ze kunnen ze alleen maar afwijzen of goedkeuren. In een eerdei stadium hadden ze de wethouder om alternatieven ge vraagd. Kohlbeck nodigde de com missie uit om weer over de Lange Voort te praten, maar die uitnodi ging wekte de woede van vooral Kuntze (WD) op toen bleek dat de wethouder met dezelfde voorstel len op tafel zou komen. Slikken of stikken noemt Kuntze dat. Wet houder Kohlbeck op zijn beurt zegt dat zijn afdeling openbare werken geen lijd heeft om met al ternatieven te komen Bovendien moet het wegonderhoud nog deze zomer gebeuren. Asfalteren in de winter gaat meestal mis, vandaar. Wethouder Kohlbeck is hoor baar verdrietig over de brief die hij begin deze week ontving. Hij vindt dat het schrijven "niets nieuws" bevat en "niet constructief' is. Wat nu? Kohlbeck. "Ik zal proberen in gesprek te blijven. Die ruimte laat de brief mij nog wel. Ik vind de drie heren fatalistisch. Het is niet slikken of stikken. We moeten s, I eerst maar bekijken of we het on derhoud van de Lange Voort kun nen 'doen'. Dan moeten we maar later naar de verkeersveiligheid kijken". De wethouder had liever beide zaken in één keer aangepakt. Dat is praktischer en goedkoper. De commissieleden Van Eisen (PPR) en Haasnoot (PvdA) hebben de brief niet mede-ondertekend. Zij vinden het plan van Kohlbeck en zijn ambtenaren juist zeer goed. Postcode Leiden (postzegel n ,ch Alphens Dagblad, pa Antwoordnummer 10050 2300 V U HAD T KUNNEN LEZEN IN DE KRANT VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12