Kodenstoch Fiks: een zestig-jarige met een flinke omvang Kater voor Leids zaalvoetbalteam Reserves Philidor en LSG uit de problemen Van der Kar zendt Van der Maas uit Receptie Vraag en draag een Rodenstock kwaliteit voor ogen DONDERDAG 19 FEBRUARI 1987 SPORT PAGINA 19 Dankzij korfbalpropaganda en pannekoeken bakken OEGSTGEEST - Met haar zestig jaar behoort de Oegstgeester c.k.v. Fiks tot de oudere korfbalclubs in de regio. Een van oorsprong CKB-vereniging met een rijke historie, gelar deerd met enkele landskampioenschappen in de jaren vlak voor de oorlog. Toch zijn het niet de roemruchte dagen van weleer, die centraal staan bij het zestigjarig jubileum. Alle aandacht is gericht op de jeugd van de club, waarmee, door een gerichte begeleiding, de geschiedenis moet worden voortgezet. "Fiks is een kleine tot middelgrote vereniging", schetst voorzitter Je roen Huizing de jubilerende club. "Qua leeftijdsopbouw relatief jong, want van onze honderd vijftig le den mag tweederde tot de jeugd worden gerekend. Iedereen kent nog iedereen en dat typeert gelijk ook de sfeer". Vergeleken met het prille begin heeft Fiks momenteel een geweldi ge omvang. Jarenlang nam de Oegstgeester korfbalclub, die op 19 februari 1927 werd opgericht door enige leden van de plaatselijke Ge reformeerde Jongelingen vereeni- ging, slechts met twee taalftallen deel aan de competities van de Christelijke Korfbalbond (CKB) in Nederland. Die geringe grootte deed echter geenszins afbreuk aan de prestaties, want al zes jaar na de oprichting werd het (CKB) lands kampioenschap behaald, waarmee de hegemonie van het Leidse Per- nix werd doorbroken. In 1938 werd deze prestatie her haald, maar het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog voorkwam een derde landstitel. Wel werd in maart 1940 nog de traditonele Bondsdag gespeeld, het grote toer nooi voor alle CKB-clubs. Fiks klopte in de finale het Haagse De Ijsvogels met 2-0 en aangezien het ook de twee eerdere afleveringen had gewonnen, ging de zwaar ver zilverde Bondsdagbeker definitief naar Oegstgeest. Wat verweerd door de jaren prijkt deze nog altijd in de prijzenkast van Fiks. Groei Het was het laatste wapenfeit van Fiks op topniveau, want toen Fiks na de bevrijding werd herop gericht bleek de top van de even eens tijdens de oorlog opgeheven CKB niet meer haalbaar. Fiks, nog geen vijftig leden tellend, legde zich bij deze gewijzigde omstan digheden neer en legde zich voor namelijk toe op uitbreiding van het ledental. In 1964 werd het hon derdste lid verwelkomd en in 1967 had Fiks als een van de eerste ver enigingen uit de regio een pupille- nachttal. De ledengroei zette zich nog sterker door, nadat in 1971 het kleine, drassige veld aan de Laan van Alkemade werd verruild voor het sportcomplex 'De Voscuyl'. "Toen we 55 jaar bestonden, had den we geen pupillen meer", te kent voorzitter Huizing de kente ring, die in de eerste helft van het laatste decennium optrad. "Dat heeft twee jaar geduurd, voordat we met een grote ledenwerfactie en het intensief begeleiden van het De hele korfbalvereniging Fiks in oktober 1927 vereeuwigd na de ope ning van het eerste clubhuis. Het huidige blauwe shirt met de oranje V z— pas in 1936 worden ingevoerd. 3B: Kickers 2-Rijnsb Boys 6 1-1, KRV 7- WSB 1 1-5. 3C: Valken 4-Koudekerk 4 0-1. 3D: Quick Boys 11-KRV 6 3-3. Boys 4-2, Noordwijk 11-JAG 2 4-2. 5C: SVLV 3-Valken 8 2-2. 5D: Haz Boys 9-ARC 16 3-1, TAW 5-Oegst- 5G: WSB 4-Noordwijk 19 4-1, SVOW 5- Leiden 13 3-2. Junioren HOOFDKLASSE A: DOSR Al-SJC Al 0-1 A: Alphen Al-Alkmania Al 0-1, Meerburg Al-Roodenburg Al 0-2. BI: WSB Bl-TAW BI 3-4 Senioren zondag 3B: WSB 4-Lugdunum 5 1-2 3D: MMO 3-Teyiingen 4 12-1, Bernardus 5- ZLC 2 2-0. 4A: Docos 5-Roodenburg 6 3-1. 4B: SVLV 6-Altior 5 3-2. 4C: MMO 5-Foreholte 5 1-4. 4F: SJC 10-Alphen 5 5-2, Lugdunum 7-Do- cos 9 6-1. 4G: DOSR 8-ROAC 8 6-1, Altior 8-Alkma- 5A: UVS 11-Foreholte 6 15-2 5B: Randstad Sport 6-DOSR 9 0-8, SJC 11- lij (Weesp). 3. Jos Pronk (Oost-Graftdyk). 4 Co Giling (Warmenhuizen), 5. Herbert Dijkstra (Pesse) Koppelwedstrijd gemengd: I. Petra Moolhulzen/Bert Koopmans (Ned), 2. Bonnie Blair/Nick Thometz VSt), 3. Yvonne van Gennip/Geert Kuiper (Ned), 4. Erwina Rys/Roman Derks (Pol). Vrouwen, 500 meter: 1. Bonnie Blair(VSt) 39,57. 2. Monika Holzner-Gawenus (WD1) J0.87.3. Ingrid Haringa (Ned) 41,31.4. Katie Aaflink(Ned) Mannen, 500 meter: 1. Nick Thometz (VSt) 37,15. 2. Akira Kuroiwa (Jap) 37,16, 3. Bau- ke Jonkman (Ned) 37.67. 4. Dan Jansen (VSt) 37.70 Finales 100 meter, sprint a trois: Vrouwen: 1. Bonnie Blair (VSt) 10,88 se conden, 2. Monika Holzner-Gawenus (WD1) II,04, 3. Christine Aaftink (Ned) 11,29 Mannen: 1. Jan Ykema (Ned) 9,94, 2 Dan Jansen (VSt) 10,00, 3. Akira Kuroiwa (Jap) 10,04. Ploegenachtervolglng over 25 ronden: 1. Vergeer/Visser/Kemkers/Kraayenbos 12.53,2, 2. Van Kempen/Vunderink/- Kasper/Ruitenberg 12.58,4. ■enlgingï schoolkorfbaltoernooi weer een pupillenploegje bij elkaar hadden. Ook het welpenkorfbal, waarbij vijf- tot zevenjarigen op speelse manier met korfbal kennismaken. "Ook over de prestaties van de ove rige seniorenploegen hebben we niet te klagen", benadrukt Hui zing, "steeds meer mensen kunnen op hoger niveau mee. Alleen bij de 5E: UVS 12-Alkmania 7 2-1. 5G: ASC 8-DOSR 11 1-2 5H: UVS 14-Stompwijkse B 11 6-3, MMO 5 toen van de grond gekomen. Dat jongere teams moet er nog Weyden slechts eenmaal op gelijke voet komen met de tegenstrever. Daarna liepen de Rotterdammers naar een 6-1 zege uit. De 3-1 nederlaag van de vrouwen was nog acceptabel. Het vrouwen zaalvoetbal staat in Leiden nog in d.e kinderschoenen. Anita de Bak ker redde de Leidse eer. Afdelingsbeker Zwarte Wolf won eerder in de week de kwartfinale van de strijd om de afdelingsbeker met 4-3 van Van der Plas en Glasbergen reken de af met THB Boys (7-2). Ook Bax had geen moeite met eersteklasser Cleyn Duin (4-1). Sloos Sport is de verrassende de vierde halve fina list. Mede hoofdklasser Van Eg- mond werd gisteravond met een 5- 3 nederlaag huiswaarts gestuurd. WIM VAN DUIVENBODE LEIDEN - Het uitstapje van Oranje naar het Spaanse La Coruna is het Leids afdelingszaalvoetbalteam zwaar op de maag gevallen. Al ruim voor de aanvang van de be slissende wedstrijd tegen Rotter dam, die uiteindelijk een 3-4 neder laag opleverde, stonden de gezich ten van de technische commissie op onweer. Bij winst was de titel van het district West 2 met nog één wedstrijd te spelen binnen ge weest. Maar al voor de wedstrijd voelden de keuzeheren zich ge klopt. Hennie Koet, Gepi van Rooyen en Jeffrey Forée (allen ge blesseerd) en Hans van Leeuwen en Mario Faber (overbelast) had den zich dinsdag afgemeld. Met kunst en vliegwerk werden Marco Moenen, Marco van der Plas en de eerder om- diciplinaire redenen buiten de ploeg gelaten Bennie de Roo opgeroepen. Al was de lol er bij de leiding een beetje af, bij het team was daar in eerste instantie weinig van te mer ken. In een gelijk opgaande strijd kwam Leiden door Marco van der Plas zelfs in de tiende minuut aan de leiding (1-0). Bennie de Roo deed daar nog een schepje boven op door uit eer. moeilijke hoek de voorsprong te verdubbelen. Maar nog voor rust bracht Ben Schendeling Rotter dam opnieuw in de race (2-1). Ook in het tweede spelpart be gon Leiden uitstekend, wat resul teerde in een klassedoelpunt van Marco van der Plas (3-1). Daarna was de Leidse koek op, Rotterdam kreeg meer vat op de wedstrijd en kwam door Jos van Eek in de elfde minuut op 3-2. Dat de gelijkmaker zou komen was onvermijdelijk, al was daar een overtreding van Cees Schrader voor nodig. Na eerst doelman Nico Groeneweg onregl mentair opzij gezet te hebben, mocht hij van arbiter Tolsma sco ren (3-3). Dat daarna de winst alsnog bij Rotterdam terecht kwam had meer met geluk dan wijsheid te maken. In de laatste minuut zag Wim gemakkelijk op te kunnen vangen. Bouckaert zijn uithaal tot zijn ver- Alleen op de bovenste twee borden bijstering op de lat uiteen spatten, ging het bij Kohlbeck en Tan in de terwijl het doelpunt direct daarop tijdnoodfase mis, al had beschikte aan de andere kant viel. Negen se- Kohlbeck lange tijd met een stuk conden voor het slotsignaal scoor- voorsprong wel over uitstekende de Cees van Rooyen de winnende kansen. Daarvoor al had Smit voor treffer voor de Rotterdammers, die een snel winstpunt gezorgd, terwijl nu aan een een overwinning in de Qok Kramer en Henriëtte de Greef laatste wedstrijd genoeg hebben voor solide overwinningen teken voor het behalen van de districtsti- den. Nadat Wim Vriend in het tel. eindspel had misgetast en Henk Ook de jeugd en de vrouwen Van Loon ziin heil in een eeuwig moesten het onderspit delven te- schaakcombinatie zocht, ontpopte gen Rotterdam. Een ook al geha- good-old Ten Kate zich tot de vend Leids jeudteam.dat eveneens matchwinnaar voor Philidor. In aan een zege genoeg had voor de een theoretisch remiseindspel districtstitel, kon via Ron van der slaagde hij erin zijn tegenstander OEGSTGEEST - Met een re ceptie vanavond, precies zestig jaar na de oprichtingsdag, be gint Fiks de jubileumfestivitei ten. Op 6 juni staat er vervolgens een grote reünie op het pro gramma en na de vakantiepe riode op 26 september een gro te clubdag met allerlei activitei ten, die de jubileumcommssie voorlopig nog niet wil prijsge- Ter gelegenheid van het jubi leum verschijnt ook het tweede deel van 'n Fikse Geschiedenis, een honderd pagina's tellende kroniek over de historie van de club in de periode 1945-'71 van de hand van clubhistoricus Mi chel van Gent. hebben we langzaam en gestaag uitgebouwd en binnenkort kunnen we met de eerste lichting welpen een tweede pupillenteam begin- Prestaties Lijkt de stagnatie bij de jeugd opgeheven, ook de prestatiecurve van het eerste team van Fiks buigt zich duidelijk omhoog. Na jaren lange anonimiteit in de derde klas se is het inmiddels een gerenom meerde eersteklasser, terwijl te vens een uitstekende reputatie op gebouwd werd als toernooiploeg. lijn in gebracht worden. Sinds an derhalf jaar functioneert er nu een jeugdbestuur om de jeugdafdeling goed te kunnen begeleiden en te gelijkertijd het nodige kader te kweken. Het jeugdbestuur houdt zich bezig met de technische za ken, maar ook met propaganda en de nevenactiviteiten, variërend van zwemmen tot pannekoeken bakken". En hiermee komt de Fiks-voor zitter weer terug op z'n centrale thema van het belang i de begeleiding van de jeugd. Want ook bij een zestigjarige club als Fiks heeft de jeugd de toekomst. Groep 7: Schotland - Ierland 0-1 (0-1) 7. Lawrenson 0-1. Scheidsrechter: Van Ette- koven (Ned): toeschouwers: 35.000. Stand groep 7 3 1 2 0 4 (9-3) 3 1 2 0 4 (3-2) 4 12 14 (3-1) 2 0 2 0 2 (1-1) 0 0 2 0 (0-9) Eerstvolgende wedstrijden: 1 april Bulga- 2. Ierland 3. Schotlar 4. Bulganji 5. Luxemburg rye-Ierland en België-Schotland 1-0. 23. 27. 46. en 56. Lineker 1-1. 1-4,76. Ramon Vazquez 2-4. Toeschouw 35.000. Ronde van de Middellandse Zee Uitslagen Nootdorp (gisteren): 1,70, plaats f. 1,00 f. 1,50 f. 1,10, koppel f. f. 4,10, koppel f. 78,70, 2.771,70. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Zuske V (A.J. Mollema) 2.54,2 - 1.27,1, 2. Armanda Laine, 3. Zoobertus Belwin. Niet gestart: Zus Westfrisia. Toto: winnend f. 11,70, plaats f. 2,30 f. 3,20 f. 2,70, koppel f. 34,80, trio f 743,80. VIERDE KOERS, 2000 meter 1. Zicco >rg (M P M. Helderman) 2.46,5 - HEERLEN (GPD) - Cor Lam- bregts heeft zich al een tijdje met zijn penibele situatie verzoend. Slechts in het uiterste geval zal hij eind augustus kunnen aantreden tijdens het wereldkampioenschap atletiek in Rome. Het langdurige genezingsproces (operatie aan bei de achillespezen en het hielbotje) weerhoudt de Roermondenaar er van zich nog tijdig klaar te stomen voor een kwalificatiemarathon. „Alleen als er de komende we ken een sterke verbetering op treedt blijft de mogelijkheid op deelname overeind", zo houdt de Unitas-loper nog een kleine slag om de arm. „Maar eigenlijk is het seizoen nu al verloren". Het is niet de eerste keer dat de marathonloper een WK moet mis sen. In 1983 kwam hij vlak voor de mondiale titelstrijd in Helsinki sukkelend met een blessure (aan- Seizoen voor Lambregts nu al verloren hechting van de adductoren) in de lappenmand terecht. „Elk jaar was er wel iets", ver zucht de Limburger, die zijn spe ren nu heeft gericht op een 42-kilo- meterloop in oktober/november. „De blessures zijn een gevolg van een combinatie van factoren: te zware training, problemen met het neerzetten van de voet en een te breed hielbot. In het najaar hoop ik weer volledig hersteld te zijn, zodat ik me goed kan voorbereiden op de Olympische Spelen" 53,117 km/uur), 2. Francesco Moser (Ita) op 40 seconden, 3. Eric van Lancker (Bel) op 0.47, 4. Mare Sergeant (Bel) op 1.06, 5. Pas cal Lino (Fra) op 1.15. 3. Moser op 1.05,4. Sergeant op 1.12, 5. Ro- scconden, 3. Stephen Roche (Ier) op 0.14,4. Julian Gorospe (Spa) op 0.20, 5. Pello Ruiz Cabestany (Spa) op 0.20, 6. Luc Suyker- buyk (Ned) op 0.21, 7. Marino Alonso (Spa) r (M.L. Louwersheimer) 2.51,5 - 1.25,8, 2. koppel f. 78,00, trio f. 2.832,50. f 1,40 f. 2,00, koppel f. 4.90, trio f. 92,50 ZEVENDE KOERS. 2750 meter: 1 Award Frisia (T. Smeding) 3.55,9 - 1.25,8, 2. Yoniet 2,20 f. 2,30, koppel f. 81.50, trio f. 350.40 f. 76,50. NEGENDE KOERS, 1660 meter: 1. Zodiac Vryenesse (H.W. Langeweg) 2.17,5 1.22,8, op 0.23, 8. Leo Wellens (Bel) op 0.25, 9. Ina- ^]0, trio f41,10. ki Gaston (Spa) op 0.29,10. Juan Fernandez (Spa) op 0.29. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Udet Westlandia (G.W. van Eykelenborg) 2.45,7 - 22,9, 2. Zilver Prince, 3. Wyjan Prinses. Finland 35-23 Stand: 1. Polen 2-4, 2. Roemenie 2-4, 3. Ita lië 2-0. 4 Finland 2-0 Groep B: Frankrijk - Noorwegen 26-23, Sowjet-Unie - Japan 31-14 ELFDE KOERS. 2000 meter: 1 Zefier West (M A. Pools) 2.50,7 - 1.25,4, 2. Arizona Gua- pa, 3. Young Love Toto winnend f 3,30. plaats f. 1,30 f. 1,30 f. 2,10. koppel f 9,90. LEIDEN - De reserveteams van LSG en Philidor. hebben zich tij dens de zesde ronde van de lande lijke schaakcompetitie van vrijwel alle degradatiezorgen in de tweede klasse B weten te ontdoen. Phili dor 2 bleef Amstelveen 2 met 3V2- te foppen: 1-0 en daarmee 3V2-4V2 voor Philidor 2. De LSG-reserves misten bij de Ooioevaar 2 de kans om volledig orde op zaken te stellen, maar wa ren met de 4-4 uiteindelijk niet on tevreden. Na snelle remises 4»/2 nipt de baas, terwijl LSG 2 de Mieremet en Manniën brachten punten deelde met de Ooievaar 2: Annemarie Benschop (vlotjes) en 4-4. Met hun totaalscores van res- Wiebes (moeizamer) LSG 2 op een pectievelijk zes en vijf matchputen gerieflijke 1-3 voorsprong. Vervol weten Philidor 2 en LSG 2 de op gens stokte de machine echter, om- een score van slechts twee punten dat Van Moorsel een remise uit staande degradatieteams US en handen gaf en Duindam in tijd- ZSC nu ruimschoots achter zich. nood aan het kortste eind trok (3- 3). Bij de partij van Edward van der Marei speelden zich bloedstollen de tijdnoodtaferelen af, waarna er tenslotte toch nog een remisestand op het bord kwam. Een tamme, Philidor bleek tegen Amstelveen de aanwezigheid van drie invallers AMSTERDAM (ANP) Het Leo van der Karfonds zal dit jaar 24 jeugdige sportlieden en vijf coa ches uitzenden naar het buiten land. Zij vertegenwoordigen veer tien nationale bonden. Erik van der Maas is één van de talenten die voor een trainingsstage naar het buitenland kan afreizen. De Leidse waterskiër mag komende zomer drie weken nuttige trainingsarbeid met een aangenaam verblijf in de Spaanse zon verenigen. De uitgezonden sportlieden zijn: Atletiek: Mieke van der Kolk (Heemskerk), training in Leverku- sen; Cor Troost (Oud-Beijerland), training in Mainz. Badminton: Mi chel Redeker (Hoogeveen), Edwir. van Daim (Eindhoven), Rob Sta lenhoef (Bunschoten), Randy Trie- ling (Haaksbergen) en Mical de Boer (Heerhugowaard): training in Denemarken. Paa.rripc Zoer (Echten), training in Knegsel. Bond wijst eis van Brugge af MECHELEN (ANP) - De tucht- commissie van de Belgische voet balbond heeft dinsdag de eis van Club Brugge de wedstrijd tegen KV Mechelen ongeldig te verkla ren afgewezen. De Bruggenaren hadden een klacht ingediend tegen de uitsluiting van Péter Crève. Scheidsrechter Alex Ponnet stuur de Crève in de slotfase van het be langrijke duel om de tweede plaats naar de kleedkamer. Aanvankelijk heerste de mening dat de Brugse speler voor de tweede keer geel had gekregen. Hij was daarvoor echter nog niet geboekt. Het sport comité van de bond was echter van mening, dat Ponnet direct de rode kaart had getrokken en verwierp de eis. Ook de klacht van Mechelen ten aanzien van dit duel werd niet ont vankelijk verklaard. Het bestuur Mechelen tekende protest aan Judo: Jennifer Gal, Jessica Gal en Marjolein van Dommelen (allen Amstelveen): training in Frankrijk of Engeland. Roeien. Karin Beets tegen de handelswijze van suppor- (Heemstede), training in Zurich. ters van Brugge. Die richtten in het Rugby: Johan Albregtse (Middel- Mechelse stadion vernielingen aan burg) en Robert van Lith (Boxtel): met een totale geraamde schade training in Nottingham. Schaat- Van 40.000 gulden. De bond meen- sen: Danielle Roymans (Sittard) en de> dat Mechelen zelf voor de kos- Monique van de Velden (Badhoe- ten moet opdraaien. De kans be- vedorp): training in Londen onder staat dat de club tegen dit besluit leiding van Arnold Gerschwiller. jjj beroep gaat. Schermen: René van der Moolen Het bestuur betaald voetbal (Nieuw-Vennep), training in Italië. Van de KNVB gaat niet akkoord Squash: Josée Houben (Rotter- met het voorstel van burgemeester dam), training in Wijk bij Duurste- Borrie van Eindhoven het aan- de. Tafeltennis: Trinko Keen vangstijdstip van de wedstrijd (Randwijk), training in Duisburg. PSV-Ajax, op zondag 15 maart, te Moderne Vijfkamp: Robert Meier verschuiven naar de avonduren. (Den Haag), René Tintel (Apel- Volgens de burgemeester is er 's - doorn) en Robert Boek (Den middags niet voldoende politie be- Haag): training in Hongarije. Wa- schikbaar in verband met een gro terski: Erik van der Maas (Leiden), te woningbeurs in Eindhoven. De training in Spanje. Zwemmen: KNVB zal in overleg met burge- Hanneke Faber (Den Haag), trai- meester Borrie een nieuwe datum ning in Miami (Florida). voor het duel zoeken. maar wel langdurige schuifpartij van Kees van Zijp bepaalde de eindstand via de uiteindelijke pun- tendeling op 4-4. Voorschoten 1 heeft zich in de derde klasse C met nieuw elan in de competitie geworpen en rukte middels een alleszeggende 6V2-IV2 zege tegen De Vennep naar de der de plaats op. Stukverlies van een op een kwaliteit voorsprong staan de Mark Combé bezorgde Voor schoten aanvankelijk een fikse te genslag (0-1), maar met uitzonde ring van de remiserende Frits Frit- schy lieten de andere spelers zich daardoor niet ontmoedigen. Dries- sen en Erwich ontdeden hun oppo nenten al snel van hun bescheiden tegenkansen, terwijl Abraham Kuiper vanuit mindere positie eveneens nog vrij vlot tot winst kwam: 3Va-lV3. Bart Gort en Bert Houweling voegden daar overtui gende winstpartijen aan toe: 5V2- IV2. Het duel van Aart Huizer was een verhaal apart. Nadat zowel Huizer als diens tegenstander in vliegende tijdnood opgelegde mat- varianten over het hoofd had ge zien, werd het toch de Voorschote naar die na zeventig zetten aan het langste eind trok: 6V2-IV2. LSG 3 bombardeerde zich in de ze klasse tot middenmoter, door af te rekenen met VW: 3V2AV2. We- stra Hoekzema en Van der Vorm tekenden in dit duel voor snelle ze ges. Desalniettemin pakten zich vervolgens sombere wolken boven de Leidse hoofden samen. Die los ten evenwel weer even snel op toen Otten en Nieuwland met remises goed weg wisten te komen. De lan ge tijd wel in de plus staande Lind liet daarna eveneens een remise aantekenen: W2SV2. Leo Huijs- dens ontpopte zich vervolgens tot matchwinnaar, door in een gecom pliceerde stelling over de langste adem te beschikken: V/2AV2. De verliespartijen van Wagenaar en Hagendijk konden daarna weinig schade meer aanrichten: 3V2AV2. In 3D ging Voorschoten 2 met 2-6 kopje onder tegen Bloemendaal. Omdat "collectief Jan Timman" royaal met 1-7 uithaalde bij de Ooi evaar 3, moeten de Voorschoten reserves nu danig op hun tellen gaan letten om niet in het degrada tiemoeras weg te zakken. De Voor schotenaren startten nog redelijk met vlotte remises van Lindeboom en Bongers, terwijl Wise zelfs voor een fraaie winst tekende. Toen de situatie er op de lage borden be roerd voor Voorschoten begon uit te zien kreeg Frank den Herder de ondankbare opdracht alles of niets te spelen. Dat leidde tot een neder laag, waarna ook Bausch, Hilarius, Both en Verheij verlies niet meer konden ontlopen: 2-6. Rodenstock Goed zien en er goed uitzien gaan samen als u uw opticien vraagt om Rodenstock. De kwaliteit van montuur en glazen staat dan vast. De collectie 1987 biedt voor elk gezicht een passende bril en... dat is nog belang rijker: het glasprogramma is gebaseerd op de nieuwste wetenschappelijke vindingen. Wat dat voor u betekent kan de Rodenstock-opticien u haarscherp duidelijk maken. Rodenstock-opticiën in Leiden Van der Burgh Optiek Haarlemmerstraat 73A, Sjaak Schetter Optiek 5 Meiplein 50, Sjaak Schetter Optiek Breestraat 54.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19