PvdA Oegstgeest: 'Drieluik niet dicht' Licht op groen voor Warmondse golfbaan Dorpshuis verkocht voor anderhalve ton Buitenhofje blijft protesteren tegen bouw terrasflat Scheepswerf mag in Warmond uitbreiden WOENSDAG 18 FEBRUARI 1987 -LEIDSCH <M DAGBLAD JsMcïïtUdlildgr; LEIDERDORP - Het Dorpshuis in het 'oude' Leiderdorp wordt voor 155.000 gulden verkocht aan de plaatselijke balletschool van Mar griet de Jong. Althans, als de ge meenteraad volgende week maan dag 'ja' zegt tegen het voorstel van burgemeester en wethouders. Zoals bekend wil de gemeente als eigenaar het Dorpshuis in de Kerklaan afstoten. De voormalige school uit de negentiende eeuw, die al sinds jaar en dag wordt ge bruikt door verenigingen, zou ver ouderd zijn. En een opknapbeurt kost de gemeente (te)veel geld. Burgemeester en wethouders schrijven in hun voorstel aan de raad ernaar te streven rond augus tus/september over te dragen. Dan zijn de lopende contracten met de huurders van het Dorpshuis beëin digd. Overigens worden de dienstwo ning en de bijbehorende ruimten plus tuin niet meeverkocht. Die ruimte blijft gereserveerd voor het huidige beheerdersechtpaar, Ab en Zus Diseraad. Bovendien blijft één zaal in gebruik, voornamelijk als koffieruimte voor de marktkoop lieden. Verder zal de gemeente de ze zaal op beperkte schaal verhu ren aan verenigingen en instellin gen. De balletschool op haar beurt wordt in de gelegenheid gesteld bij haar school een dienstwoning te bouwen. Dat gebeurt aan de kant van de Hoofdstraat. Margriet de Jong, nu nog geves tigd naast K&O aan de Splinter laan, zoekt al geruime tijd uitbrei dingsmogelijkheden. Door de overname van het Dorpshuis krijgt ze de zo gewenste ruimte. Niet al leen voor meer plaats aan de barre, maar ook voor kostuumopslag, kleedruimte, techniek en admini stratie, aldus meldt de school in een persbericht. Ook zal de school de lessen kun nen uitbreiden met Spaanse dans en tapdans. Het Dorpshuis zal ingrijpend moeten worden gerenoveerd om als balletschool dienst te doen. Daarbij geldt dat de buitenkant on gewijzigd blijft. Achter de deuren krijgt het gebouw een totaal ander aanzien. Een groot deel van de ver bouwing wordt in eigen beheer uit gevoerd. Veel leerlingen hebben inmiddels al hun hulp aangebo den. Margriet de Jong noemt die re novatie "een unieke mogelijkheid om het oude Leiderdorp een im puls te geven. Vooral nu ook voor de markt, door een eenvoudige verbouwing van de parterre van het aangrenzende woonhuis, de vertrouwde horeca-service door de familie Diseraad gehandhaad blijft. Ook de accommodatiepro blemen van de betrokken vereni gingen blijken oplosbaar. Door de ze plannen worden zowel een ver ruiming van de woongelegenheid, de werkgelegenheid als het aanbod van cultuur en ontspanning gerea liseerd", aldus Margriet de Jong. Ze verwacht al dit najaar de eer ste danspassen in de nieuwe studio te kunnen zetten, aan de voor avond van het tienjarig jubileum. grote behoejte De Vijverberg Volgens de bouwer De omstreden terrasflat in Leiderdorps Buitenhof. Volgens 'Het Buitenhofje' tast de flat de woonomgeving LEIDERDORP - De Leiderdorpse bewonersbelangenvereniging 'Het Buitenhofje' heeft gisteravond bij de commissie beroep- en bezwaar schriften bezwaar aangetekend te gen de bouw van een terrasflat in Buitenhof. Het is de bedoeling dat de elf me ter hoge terrasflat, 'De Vijverberg' geheten, bij de vijver in de toekom stige nieuwbouwwijk Buitenhof midden/west komt te staan. Het complex omvat 64 premie C-appar- tementen en 6 vrije sectorflats. Bouwer is het van origine War- mondse bedrijf Padox-Panagro, die vraagprijzen hanteert van 125.000 tot 175.000 gulden. Padox-woord voerder Van Dorp benadrukte gisteravond tijdens de zitting van de commissie beroep en bezwaarschriften dat er in Lei derdorp grote behoefte is aan een dergelijke woonvorm. Van de 70 appartementen zijn er nog maar 6 onverkocht, verklaarde Van Dorp. Van de kant van de bewonersbe langenvereniging was er niemand om de bezwaren toe te lichten. Men oordeelde dat op het gemeentehuis voldoende bekend is hoe 'Het Bui tenhofje' over de flat denkt. Een blik in het archief leert dat de be zwaarmakers bang zijn dat de toe komstige flatbewoners straks een riant uitzicht krijgen, terwijl de be- Wethouder is verkeerd bezig9 OEGSTGEEST - De PvdA-Oegstgeest zal niet meewerken aan de sluiting van het cultu reel centrum 'Het Drieluik' aan de Oegstgeester Geversstraat. De socialisten melden dit in een soort van open brief aan de vooravond van de bijeenkomst van commissie wel zijnsplanning die zich over deze kwestie moet buigen. WD-wethouder Blom de weg ingeslagen?... Volgens de socialisten is WD-wet houder mevrouw T. Blom (welzijn) met haar voornemen om het ge bouw te sluiten en te verkopen, de verkeerde weg ingeslagen. De wet houder wil Drieluik-huurder K O laten verhuizen naar het multi functioneel centrum in Haaswijk. De andere huurder, de streekmu- ziekschool, moet zich behelpen met wat schoollokalen en voor de peuterspeelzalen dient particuliere ruimte aan de Aert van Neslaan te worden geregeld, heeft de wethou der bedacht. Dit laatste heeft als voordeel dat de peuterspeelzalen dan in wat mindere mate in het mfc hoeven te worden onderge bracht zodat er daar meer ruimte komt voor K&O. Toch zal K&O, denkt de PvdA extra ruimte moe ten blijven huren in het gemeente centrum dat ook al in particuliere handen is. Volgens de PvdA is de verkoop van Het Drieluik helemaal niet zo onontkoombaar zoals zij tot op he den zou hebben voorgehouden. De PvdA is zich ervan bewust dat de wethouder voor sociaal-culturele zaken vijftien procent minder heeft te besteden. Die bezuinigin gen van het rijk in zijn geheel af wentelen op sociaal-cultureel werk, mag echter geen automatis me zijn. Afgewogen moet worden of de gemeente er niet goed aan zou doen dan maar zelfbij te sprin gen. Op industrieterrein Veerpolder WARMOND - Scheepswerf Schot tel in de Warmondse Veerpolder wil zijn werkplaats en kantoren uitbreiden en vernieuwen. B en W zullen na het ampele beraad dat de raadscommissie ruimtelijke orde ning gisteravond over deze kwestie voerde, weinig problemen hebben met het honoreren van de bouw vergunning. Desalniettemin drui sen delen van de bouwplannen in tegen het bestemmingsplan. De Warmondse deskundigen op het gebied van de ruimtelijke ordening zijn evenwel bereid vrijstelling te verlenen. Schottel, dat zijn hoofdvestiging in Den Haag heeft en een zekere faam geniet als vervaardiger van boten voor de politie te water, wil een plat dak op tien meter hoogte van de nieuwbouw. Het bestem mingsplan laat een maximum van zes meter toe. Alleen dingen als trap- en liftkokers mogen boven die hoogte uitkomen. Gebouwen langs de Groote Sloot en de War- monder Leede mogen de grens met vijftig centimeter overschrij den, die op de overige terreinen met twee meter. Maar zelfs deze flexibiliteit is niet afdoende voor Schottels plannen. De scheepswerf verdedigt het platte dak omdat hieronder zo min mogelijk onbenutte ruimte ont staat. Voorts is het het goedkoopst. Bij Schottel is de verwachting dat in de nabije toekomst meer boten zullen worden gerepareerd dan vervaardigd. Dat betekent een gro tere behoefte aan ruimte om de schepen kwijt te kunnen. Die ont wikkeling verklaart ook de nood zaak van de grote hoogte. Schepen die door de scheepswerf zijn ge bouwd zijn door het aanbrengen van allerhande apparatuur op het stuurhuis, veel hoger geworden. In Warmond bestaat vooral be grip voor deze zaken. Voorts denkt de commissie ruimtelijke orde ning, zo bleek gisteravond, door akkoord te gaan met de vrij stelling voor Schottel, een bijdrage te leve ren aan de instandhouding van de werkgelegenheid. De PvdA erkent dat sluiting van Het Drieluik bezuinigend werkt, maar opteert toch voor de volgen de oplossing: de benedenverdie ping van Het Drieluik 'aanpassen, zodanig dat de peuterspeelzaal niet in de Aert van Neslaan maar naar Het Drieluik kan. Dat zou met het onderbrengen van andere peuter speelzalen in het mfc als voordeel hebben dat Oegstgeest dan ook 's middags is voorzien van peuterop- vang: het mfc 's ochtends, het Drie luik 's middags. Bovendien vloeien huuropbrengsten dan netjes terug in de gemeentekas en komen die niet terecht bij de particulier met zijn ruimte aan de Aert van Nes laan. Het Drieluik moet, zo vindt de PvdA, juist zo intensief moge lijk worden gebruikt door instan ties als K&O. Om dezelfde reden: het sociaal-culturele geld in eigen zak houden. Sluiting van Het Drie luik bestempelt de partij als "kapi taalvernietiging". Zelf kopen? Van de zijde van K&O, dat zich ook al tegen Bloms plannen heeft gekeerd, meldt secretaris me vrouw Koningsveld dat zij officeel nog niets heeft gehoord van het on langs in wandelgangen gehoorde idee dat K&O zelf het Drieluik moet kopen. Wel is K O donder dag uitgenodigd om met wethou der Blom te komen praten. Bij K O bestaat het vermoeden dat de wethouder die mogelijkheid dan wil bespreken. Maar zou dat niet vreemd zijn, één dag na de com missie welzijnsplanning? De wet houder weet nu toch helemaal niet wat die commissie gaat zeggen? Koningsveld: "Het zou wel raar zijn, ja. Maar wij hebben dit ook niet allemaal zelf zo georganiseerd. Bovendien is het maar een den". Koningsveld wenst echter niet. op voorhand uit te sluiten dat K&O daadwerkelijk tot koop van Het Drieluik over gaat. Spreekbeurt over 'milieu en Leiderdorp' LEIDERDORP - De WD-afdeling Leiderdorp organiseert vanavond een spreekbeurt in het kader van de provinciale statenverkiezingen. Spreker is bestuurder R.E. Water man, lid van provinciale staten van Zuid-Holland. Hij zal het hebben over het onderwerp 'het milieu en Leiderdorp'. De avond wordt gehouden in wijkgebouw Zijlkwartier aan de Van der Marckstraat in Leider dorp. Ook niet-WD'ers zijn er van af kwart over acht welkom ZOETERWOUDE - Ze wordt 87, maar is nog altijd trouw lid van het jubilerende Zoeterwouds Vrouwengilde, en omdat mevrouw Versteegen-de Groot dat al 60 jaar is, net zo lang als het Vrouwengilde bestaat dus, werd ze gisteravond tijdens de jubileumviering in het Muziekcentrum in de bloemetjes gezet. Zowel van burgemeester Houdijk (zie foto) als van het bestuur van het Vrouwengilde Overigens was de viering een groot succes: meer dan 130 Zoeterwoudênaren namen eraan deelffoto Holvast) woners van de bestaande wonin gen in hun uitzicht zullen worden belemmerd. Andere argumenten: de privacy wordt teniet gedaan en een waardevermindering van de omliggende eengezinswoningen zal het gevolg zijn. De wel aanwezige wethouder Den Boeft hield gisteravond een pleidooi voor de komst van de flat. De gemeente heeft er een bouw vergunning voor verleend omdat het hier om een "markant punt" in de nieuwe wijk gaat. Bovendien zijn met de bouw vele belangen ge diend: die van de gemeente en de bouwer natuurlijk, maar ook van de toekomstige bewoners. De bezwaren tegen de komst van de terrasflat zijn vorig jaar in eerste instantie afgewezen door de raad. Men vond dat de flat juist mooi ge situeerd was en oordeelde dat de grondprijs kan zakken als er hoger wordt gebouwd. Niettemin zijn er stukjes grond in Buitenhof, met name aan de rand, waar de ge meente 425 gulden per vierkante meter voor vraagt. Overigens is de bouwer voor een deel tegemoet gekomen aan de be zwaren. Zo werd de terrasflat wat lager dan gepland en heeft men twee appartementen geschrapt om qua bouwlaag een 'geleidelijker overgang' te creëren, zoals dat heet. Brand in brievenbussen LEIDERDORP - De brandweer heeft afgelopen nacht in een flat aan de Leiderdorpse Dennen schans een brand in een aantal brievenbussen in het flatportiek geblust. Hoe het vuur ontstond kon de politie nog niet zeggen. De schade bestond uit een aantal ge blakerde brievenbussen en rook schade in het portiek. Autodieven aangehouden OEGSTGEEST - De politie heeft gisteravond een 16-jarige jongen aangehouden die eerder op de avond met een vriend ge tracht had een auto op de Oegstgeester Emmalaan open te breken. Een omwonende zag de twee en waarschuwde de po litie. Met een door de bewoner verstrekt signalement kon de politie de jongen identificeren en later aanhouden. Bij huis zoeking in zijn woning werden allerhande auto-accessoires aangetroffen. De jongen is in gesloten en wordt vandaag ver hoord. Zijn 16-jarige vriend heeft zich gisteravond gemeld en na proces-verbaal opge maakt te hebben kon hij weer naar huis. Vechtpartij OEGSTGEEST - Bij een vecht partij gistermiddag op de Oegstgeester De Kempenaar- straat zijn vier mannen lichtge wond geraakt. Tegen een van hen, een 31-jarige vrachtwagen chauffeur uit Leiden is proces verbaal opgemaakt. De Leidenaar was die mid dag bezig met lossen in de straat. Hierbij blokkeerde zijn vrachtwagen de straat. Toen hij hierover door een automobilist uit Oegstgeest werd aangespro ken sloeg en schopte hij de man en zijn auto. De Oegst- geestenaar liep licht armletsel op. Toen een voorbijganger zich met het gevecht bemoeide gaf de chauffeur hem een klap tegen het oor. Een andere pas sant uit Zaandam noteerde het nummerbord van de truck en kreeg vervolgens een klap te gen zijn kaak. WARMOND - Niet bepaald zonder slag of stoot heeft de Warmondse raadscommissie ruimtelijke orde ning het eerste licht op groen gezet voor de golfplannen van Wasse naarder C.K. Dekker, de tennisko- ning van de Warmondse Veerpol der. De commissie hoefde alleen maar te adviseren over een voorbe- reidingsbesluit dat de vier hectare grond waarom het gaat, beschermt tegen ontwikkelingen die het Dek ker moeilijker zouden kunnen ma ken tot verwezenlijking van zijn plannen. Dat was echter voldoende voor allerlei uitingen van bezorgd heid. Burgemeester Hendrickx-Vlaar legde het idee achter Dekkers 'dri ving range' (oefen-afslagplaatsen) uit. "Het gaat om een grasveld van vier hectare (aan de westkant van de Holle Mare, bij de tennishallen, red.) waar vandaan mensen, maxi maal achttien naast elkaar, een bal kunnen wegslaan". Bedoeling is verder dat het veld met hekken zal worden afgezet. Dit om objecten en mensenhoofden te gen rondvliegende ballen te be schermen. Dekker wil voorts er voor zorgen dat in het geval van re gen er toch kan worden geoefend. Er moet een dak komen met een gebouw eraan vast waar de men sen zich kunnen verkleden "en een kop koffie uit een automaat kun nen krijgèn", aldus de burgemees ter. De commissie had het na de ge ruststellende woorden van de eer ste burger toch nog een beetje be nauwd en wilde heel nauwgezet weten wat akkoord gaan met het voorbereidingsbesluit betekende en hoe groot haar invloed op de verdere gang van zaken zal zijn. Burgerlid van Dam toonde zich het dapperst en vertolkte de gevoelens recht voor zijn raap. "Dekker is een bovenste beste man, zeer ini tiatiefrijk ook, maar hij is wel eens klaar met plannen als bij ons nog de tekeningen op tafel moeten ko men". In feite is de zaak al voor het grootste deel geregeld. Een voorlo pige verkoopakte ligt klaar. De ge meenteraad moet er nog zijn fiat aan geven en dan is de gemeente de grond, waar in het verre verle den een 'saneringshaven' was ge pland voor woonboten, kwijt tegen een prijs waarvan gemeentesecre taris Zoetemelk, zoals hij enkele week geleden zei, geen champag nefles zou willen opentrekken. Van Dam, nu toch op gang geko men, trok ook de noodzaak van het hek aan de zijde van de Holle Mare in twijfel. Burgemeester Hen- drickx echter: "Er liggen daar bo ten, meneer van Dam". Een ander burgerlid, oud-WD- raadslid Bonjer, want op raadslid Slingerland (Progressief War mond) na hielden de dorpspolitici hun mond, pleitte voor het aan brengen door Dekker van "een scheidslijn". "We praten over een gebied waar de grens tussen indus trie en recreatie loopt". Voor die grens schijnt echter al gezorgd te zijn. De burgemeester: "Dekker zorgt voor hoog opgaand geboom te". Burgerlid nummer drie, burger- lid Vergeer, bracht een ander heet hangijzer in. "Alsjeblieft niet van die hele hoge masten. Dat is ontsie rend en de mensen hoeven niet van mijlenver dat terrein te zien lig gen". In Warmond wordt wel meer geklaagd over de vele lichtuitval van Dekkers tennishallen, van daar. De-burgemeester: "Wij willen ook niet dat 't Joppe wordt ver licht. Maar er moet ook 's avonds geslagen kunnen worden". Raads lid Slingerland is er nog niet hele maal gerust op dat het overleg Phi- lips-Dekker over een speciaal soort lamp vruchten afwerpt. Hij vroeg aandacht voor het nabijgelegen rust- en stiltegebied van Kouden- hoorn. Ook wil Slingerland een la ger hek dan Dekker wil. Vooral langs de Holle Mare hoeft dat hek niet hoger dan drie meter te zijn, vindt hij. Vlietlandloop Voor het eerst wordt er aanstaan de zondag, de 22ste, een prestatie loop gehouden in en om recreatie gebied Vlietland bij Voorschoten Zoetèrwoude. Deze loop gaat over de afstanden anderhalf, drie, vijf, tien en 16.09 kilometer. De aan vangstijden zijn 12 uur (voor de anderhalf en drie kilometer), half een (voor de vijf en tien kilometer) en een uur (voor de 16.09 kilome ter) Vogelavond De regionale vogelwerkgroep Koudekerk)Hazerswoude en om streken' houdt vanavond een infor matie-bij eenkomst in het kader van de tv-radio cursus 'Vogeltaal' van KRO/Vogelbescherming. De avond is echter ook toegankelijk voor andere belangstellenden. De avond wordt gehouden, in basis school 'De Rank' aan het Artesia- plantsoen 9 in Koudekerk aan den Rijn. Aanvang half acht

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14