België mag vlees blijven exporteren Stormloop op staatsbedrijven Haven: 200 banen voor 10 miljoen sr- ii#al1 Ondanks gebruik groeiliormonen VS soepeler met uitvoer technologie Geen banenplan voor jongeren, dan boete' Tel.01720-31102 Onzekerheid blijft troef rond dollar DINSDAG 10 FEBRUARI 1987 ECONOMIE PAGINA 7 BRUSSEL - Er komt geen invoerverbod voor Belgisch rund- en varkensvlees. Wel zal nog deze week overleg plaatsvinden tussen België en Nederland over de aanwezigheid van verboden groeihormonen in Belgisch rund- en varkensvlees dat in ons land wordt geïmporteerd. Dat verklaarde minister Braks (landbouw) gisteren in Brussel na overleg met zijn Belgische collega. Volgens Braks is geen sprake van het op grote schaal exporteren door belgie van 'besmet' vlees. Een invoerverbod is dus niet nodig, al hebben steekproeven door de vete rinaire inspecties in ons land uitge wezen dat in Belgisch vlees wel de gelijk verboden hormonen voorko- door Hans de Bruijn De Belgische staatssecretaris Paul De Keersmaeker liet Braks gisteren weten te twijfelen aan de autoriteit van de Gentse professor Heynderickx, die vorige week via de Avro-televisie beschuldigingen uitte over het gebruik van verbo den hormonen in België. Daarop vroeg de Nederlandse consumen tenbond onmiddellijk om een in voerverbod voor Belgisch vlees. Jaarlijks voeren wij 35 miljoen kilo rund- en varkensvlees uit België Heynderickx werd gisteren ook door een vooraanstaande collega, de eveneens Gentse hoogleraar De- backere aangevallen. Deze be streed de uitlatingen van Heynde rickx in alle toonaarden. 'We moe ten tegenover de Nederlanders niet aan nestbevuiling doen met onwa re sensantieverhalen', zei hij voor de BRT-radio. Volgens Debackere, die internationale bekendheid ge niet als doping-onderzoeker in de sportwereld, weet Heynderickx niet waar hij over praat. Debackere is actief in een speciale EG-werk- groep op dit gebied. Het gebruik van kunstmatige groeihormonen is in de meeste Eu ropese landen, zoals Nederland, verboden. In Belgie is een zeer klein aantal hormonen toegestaan. Vanaf 1 januari 1988 wordt in de hele EG een algemeen verbod van kracht. In EG-verband is echter af gesproken dat het uitvoerende land een certificaat afgeeft indien geen hormonen zijn gebruikt. Het invoerende land moet daar genoe gen mee nemen, maar mag wel steekproefsgewijs onderzoek ver richten. In Nederland kan een hele partij vlees worden vernietigd, als in slechts een dier bij zo'n steek proef hormonen zijn aangetroffen. Dat is tot nog toe niet gebeurd. Tot voor enkele jaren werden op grote schaal hormonen gebruikt om de dieren vetter te kunnen mesten. Maar veel van die hormo nen bleken uiterst schadelijke ne veneffecten met zich mee te bren gen. Het bekende DES-hormoon zou leverkanker kunnen veroorza ken. en ook andere kunstmatige hormonen als nortestosteron. ble ken kankerverwekkend. Volgens Heynderickx worden die middelen ondanks het verbod nog steeds ge bruikt. Maar volgens Debackere telt Heynderickx allang niet meer mee. ..Het is niet zo dat nog dieren met het DES-hormoon behandeld wor den". aldus Debackere, die jaar lijks honderden onderzoekingen verricht. „Er zijn andere, niet kan kerverwekkende hormonen die nog wel gebruikt worden, maar dat wordt steeds minder". De schade lijke hormonen verdwijnen dus, volgens de Gentse prof. Daarente gen grijpen de veehouders volgens Debackere tegenwoordig steeds meer-naar natuurlijke hormonen, Inkomens Inwoners van de Verenigde Sta ten genieten gemiddeld nog steeds het hoogste inkomen van alle men sen in de westerse industrielanden, zo blijkt uit een rapport van de OE SO, een club van 24 industrielan den. Per hoofd verdiende de Ame rikaan vorig jaar gemiddëld 17.200 dollar tegen 16.494 dollar in 1985. In Europa wordt het meest ver diend in West-Duitsland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Lu xemburg. Vervolgens komen Ne derland, Groot-Brittanniè, Frank rijk, België, Oostenrijk en Finland aan de beurt. Tomaten to maten van dit jaar aangevoerd. Het eerste bakje van zes kilo bracht 90 gulden op; de overige bakjes 75 gulden. Het is voor het eerst dat to maten in de eerste dagen van fe bruari op de veiling worden aange voerd. De oorzaak is het mooie weer in december en het toepassen van een geavanceerde teeltmetho de. Hoogovens Het Hoogovens-concern wil 175 miljoen dollar (tegen de huidige koers f367,5 miljoen) in contanten betalen voor de Europese tak van Kaiser Aluminum. Het Nederland se staalconcern heeft dit bekend gemaakt, nadat het vrijdag al had gemeld dat besprekingen worden gevoerd over verwerving van Kai ser Aluminum Europe (KAE), die 2700 werknemers telt en een jaar omzet heeft van ongeveer f 900 mil joen. KAE is winstgevend, maar het moederbedrijf, de Kaiser Alu minum and Chemical Corporation, verkeert in geldnood. General Motors In de top-duizend van particulie re bedrijven van het Amerikaanse blad Wards Business het is het au tomobielconcern General Motors naar de eerste plaats gestegen. Het bedrijf had in 1986 een omzet van 96,4 miljard dollar en overtrof daar mee de omzet van 92,9 miljard dol lar van de oliemaatschappij Ex xon, die in 1985 de lijst aanvoerde. dat zijn dus hormonen die door het dierlijke of menselijke lichaam zelf worden geproduceerd. Mafia-praktijken Nog afgezien van het feit dat Heynderick volgens Debackere al geruime tijd nauwelijks meer on derzoekingen doet voor de over heid. „moet men toch de realiteit toegeven dat er verbetering is". Sinds de grote hormoon-schanda len van enkele jaren geleden is er al veel verbeterd. Aan de mafia-prak- tijken die toen bestonden is een einde gekomen, aldus de hoogle- Heynderickx is het met dat opti misme van zijn collega niet eens. Hij zegt bij onderzoekingen 'tot nog maar enkele maanden gele den', wel degelijk DES-hormonen te hebben aangetroffen, een stof die officieel in België niet eens ver krijgbaar zou mogen zijn. Om hoe veel gevallen het gaat. in opdracht van wie hij zijn onderzoek heeft verricht en waar de gevallen zich voordeden wilde Heynderickx voor de BRT echter niet zeggen. Europees landbouwcommissaris Andriessen (r) begroet de Italiaanse minister van landbouwFilippo Pandolfi. De EG-ministers vergaderen vandaag over de landbouwprijzen (foto anp» WASHINGTON (DPA/ANP) - De Amerikaanse regering wil de be perkingen die gelden voor de ex port van technologie naar niet- communistische landen versoepe len. De Amerikaanse industrie moet daardoor weer „een betrouw bare partner" in de internationale handel worden en de gelegenheid krijgen het verloren terrein op de wereldmarkt te heroveren, zo heeft de Amerikaanse minister van han del, Malcolm Baldrige, gisteren verklaard. De huidige beperkende bepalin gen zijn vooral tot stand gekomen op aandrang van het ministerie van defensie, dat wil voorkomen dat strategisch belangrijke technolo gie uit de VS via andere landen in handen komt van communistische landen. De Amerikaanse industrie beklaagt zich al geruime tijd over de voorschriften. Volgens Baldrige zullen voor- ADVERTENTIE Minister krijgt een sik' van atv DELDEN (GPD) - Minister Smit Kroes (verkeer en water staat) zegt „een sik te krijgen van de atv". Op een verkie zingsbijeenkomst van haar par tij in Delden riep zij gister avond op tot bezinning op het systeem van arbeidstijdverkor ting. „Het wordt steeds moeilij ker op mijn departement een vergadering bijeen te krijgen. Altijd zijn er wel mensen met atv", klaagde de minister.. „En als we zien dat er in Duitsland 38 uur wordt ge werkt, moeten wij niet denken zonder schade te berokkenen naar 32 uur te kunnen gaan. Het zou beter zijn intensiever na te gaan denken over meer mogelijkheden voor deeltijd werk", aldus Smit Kroes. De bewindsvrouwe klaagde ook over het ontbreken van mobiliteitsbereidheid bij veel werknemers. „Als de intentie is bij afslanking van het over heidsapparaat gedwongen ont slagen te voorkomen, moet er van de andere kant de bereid heid zijn daaraan mee te werken. Dan moeten mensen niet zeggen dat ze alleen willen blijven wonen en werken in de plaats waar ze dat tot nu toe hebben gedaan, maar moet men willen verhuizen". stellen tot versoepeling van de be palingen zijn opgenomen in een veelomvattend wetsontwerp inza ke de buitenlandse handel dat pre sident Reagan op 19 februari zal in dienen bij het Congres. Baldrige zei maandag dat het systeem voor toezicht op de export onder de re- gering-Reagan aanzienlijk is verbe terd, maar dat het probleem nu is „het doel niet voorbij te schieten". UTRECHT (ANP) - Dc jongerenor ganisatie van het CNV vindt dat werkgevers die de uitvoering van jeugdwerkplannen aan hun laars lappen, forse boetes moeten krij gen. De jongerenorganisatie wil de werkgevers nog een kans geven om hun leven te beteren, maar als dat niet gebeurt moeten er sancties komen in de vorm van boetes. WJ- CNV wil daarvoor de rechter in schakelen, aldus desgevraagd Ger- da Verburg, voorzitter van jonge renorganisatie. Onlangs bleek uit onderzoek van de loontechnische dienst dat er van de uitvoering van de jeugd werkplannen bar weinig terecht komt. In de industrie en de bouw bij voorbeeld heeft respectievelijk slechts 19 en 44 procent van de on derzochte bedrijven een jeugd werkplan WJ-CNV noemt dat in een verklaring een schandalige zaak, temeer daar een groot deel van de bedrijven zonder jeugd werkplan wel degelijk onder een cao valt waarin afspraken zijn ge maakt over jeugdwerkplannen en dergelijke! „Steeds weer blijkt dat er op pa- pier mooie" plannen worden ge maakt ter bestrijding van de jeugd werkloosheid. Vervolgens worden die plannen niet of maar gedeelte lijk uitgevoerd. Al eerder gebeurde dat met de atv en nu met de jeugd werkplannen in het bedrijfsleven", klaagt WJ-CNV, die trouwens con stateert dat ook de overheid als werkgever forse steken heeft laten vallen. Van de beoogde verdubbe ling van het aantal leerling-ambte naren komt ook geen spaan te recht. Verburg wijst erop dat er voor die jeugdwerkplannen in het alge meen fors is ingeleverd „Het is on verteerbaar als dat geld vervolgens in de bedrijven blijft zitten doordat de werkgevers het vertikken om gemaakte afspraken na te komen. Daarom vinden wij dat weigerach tige werkgevers dat geld dan in de vorm van een boete alsnog moeten betalen en nog een bedrag er bo venop als extra straf'. Die boetes zouden volgens Verburg gestort moeten worden in een speciale pot waaruit werkgelegenheidsmaatre- gelen voor de jongeren zouden moeten worden gefinancierd. De Jongerenbeweging verbon den met de FNV start volgende week een landelijke actieweek te gen het omstreden Jeugdwerk garantieplan (JWG), waarmee mi nister De Koning (inmiddels ver kast van sociale naar binnenlandse zaken) jongeren tot 21 jaar aan een GRONINGEN - Als gevolg van een te grote diepgang kwam giste ren kort na het middaguur een splinternieuw schip klem te liggen in de doorvaartopening van de Gi- deonbrug over het Winschoterdiep in Groningen. Het bevoorradingsschip 'Maersk Leadergebouwd door scheepswerf Pattje in Waterhuizen bij Hooge- zand, was op weg naar Delfzijl voor aflevering aan een Deense re der. Volgens een woordvoerder van Wagenborg Scheepvaart, het be drijf dat werd ingeschakeld om het schip los te trekken, was het vast lopen te wijten aan het feit dat het water onder de brug te ondiep is. Vermoedelijk is er zand opgehoopt door het draaien van scheeps schroeven. Daardoor was het er minder diep dan waar op was ge rekend. Om het schip weer vlot te krijgen werd de sluis bij Delfzijl gesloten. Pas om negen uur gisteravond luk te dat. Het waterpeil was toen met zo'n 25 centimeter gestegen. Het verkeer over rijksweg Groningen- Hoogezand - moest tot dat tijdstip worden omgeleid. (foto anp> minder Amerikaanse produkten te gebruiken, een soort „de-Amerika nisering". Volgens Baldrige zullen zijn voorstellen geen nadelige ge volgen hebben voor de nationale veiligheid. Over de export van strategisch belangrijk geachte goederen heb ben de VS afspraken met de NA- VO-partners en Japan binnen de Cocom (Coördinatie Comité voor Multilaterale Exportcontrole). In het geval van goederen en techno logieën die over de hele wereld ver krijgbaar zijn zouden de Ameri kaanse beperkingen kunnen wor den versoepeld en zouden export vergunningen kunnen worden af gegeven, aldus Baldrige. Hij wees erop dat de eerste stap tot versoepeling van de bepalingen vorige maand al is gezet met het vrijgeven van de export van appa ratuur voor de olie- en gaswinning naar de Sowjet-Unie. Stukgoed vraagt rijk om geld ROTTERDAM (ANP) - Het aantal ontslagen in de stukgoedsector van de Rotterdamse haven kan met ruim 200 worden terugge bracht van 350 naar 135. Maar dan moet het ministerie van sociale za ken bereid zijn met bijna tien mil joen gulden over de brug te ko- Dat zei directeur G. Zeebregts van de havenwerkgeversorganisa tie SVZ gisteravond voor de Vara- televisie. Hij kondigde aan een voorstel van deze strekking van daag in te brengen in de commis sie-Van der Louw, de commissie die studeert op mogelijkheden voor het wegwerken van het teveel aan havenwerkers in Rotterdam. Het bedrag dat Zeebregts noem de, wil het ministerie juist bezuini gen op zijn bijdrage aan de zoge noemde leegloopkosten van de ha ven, de kosten van uren waarin personeel niet werkt, maar wel wordt betaald. De besparing van sociale zaken is verwerkt in de sug gesties die het ministerie vorige week heeft gedaan in de commis sie-Van der Louw. Via die suggesties zouden vol gens het ministerie maximaal ruim 420 arbeidsplaatsen kunnen wor den gered en bovendien zouden de bedrijven nog eens 20 miljoen gul den kunnen besparen. Volgens de werkgevers echter kloppen die cij fers niet. Zij kwamen uit op 163 ar beidsplaatsen en 10 miljoen gul den. Op grond daarvan zeiden ze Ook Frankrijk en Japan ontdekken privatiseiing LONDEN (AP/ANP) - De Britse bevolking heeft een enorme be langstelling voor de aandelen van de luchtvaartmaatschappij British Airways, die door de Britse rege ring worden verkocht. Minister van vervoer John Moore maakte bekend dat er door het publiek 7.8 miljard aandelen zijn gevraagd, terwijl er maar 582,5 miljoen te ver delen zijn. Dit betekent dat het aandelenaanbod 13 maal overte- kend is. De aandelen worden verkocht voor 125 pence per stuk, waarmee de regering een bedrag van 900 miljoen pond binnenhaalt. De aan delen kunnen in twee termijnen van 65 pence en 60 pence betaald worden. De grote belangstelling van het publiek duidt erop dat de particuliere belegggers de smaak van de aandelenhandel goed te pakken hebben. Ook de verkoop door de regering van aandelen in de staatsbedrijven British Telecom en British Gas wa ren grote successen, maar deze keer had de regering gewaar schuwd dat de aandelen British Airways een aanzienlijk groter risi co vormen, vanwege de vele onze kere factoren die de winst van een luchtvaartmaatschappij beïnvloe den. De meeste Britten lijken zich van die waarschuwing niet veel te hebben aangetrokken. Lease B.V. 1"^ LAMBORGHINI - Het Amerikaanse automobielconcern Chrysler praat op dit moment met de Italiaanse producent van luxe-auto's Lamborghini over samenwerking, zo heeft Giulio Alfieri, een directeur bij Lamborghi ni laten weten. De samenwerking waarover wordt gesproken omvat zo wel de gezamenlijke produktie van een nieuwe auto als een deelneming van het Amerikaanse concern in Lamborghini. Lamborghini, dat geves tigd is in Bologna, is in handen van de familie Mimran en andere particu liere aandeelhouders. Chrysler vergrootte kort geleden al hun minder heidsbelang in Maserati. Bovendien bouwt Maserati een auto die Chrys ler in de Verenigde Staten op de markt zal brengen. De inschrijving op aandelen van het te privatiseren Franse bank concern Paribas is in Frankrijk veertig maal overtekend. Ook in het buitenland overtrof de vraag naar de stukken het aanbod ruim. Tijdens de op 31 januari gesloten inschrijving konden particuliere Franse beleggers intekenen op 14.7 miljoen aandelen tegen een prijs van 405 frank per stuk. De belang stelling overtrof alle verwachtin gen. Er bleken 3,8 miljoen inschrij vingen te zijn binnengekomen op in totaal 590 miljoen stukken. Om in Frankrijk nog enigszins aan de vraag tegemoet te kunnen komen is het in het buitenland te plaatsen aantal aandelen met tien procent verminderd tot 5,67 mil joen. Voor de werknemers van Pa ribas waren 3,5 miljoen aandelen gereserveerd tegen een geredu ceerde prijs. Meer dan de helft van het personeel schreef in op in to taal 9,2 miljoen stukken, zodat ook in dit geval moest worden gekort op de toewijzingen. Paribas is de tweede onderneming die in het ka der van het omvangrijke privatise ringsprogramma van de Franse re gering overgaat in particuliere han den. In december werd de fabri kant van glas en verpakkingsmate rialen St. Gobain verkocht. De vraag naar aandelen van de Japanse staatstelefoonmaatschap.- pij Nippon Telegraph and Telepho ne (NTT) heeft op de eerste dag dat deze aandelen op de beurs van To kio werden verhandeld het aanbod bijna veertig maal overtroffen. De koers van de aandelen steeg daar door met 200.000 yen (2.700 gulden) tot 1,4 miljoen yen (18.900 gulden), de grootste koersstijging die is toe gestaan. Daarmee lijkt de grootste privatisering uit de Japanse ge schiedenis een overweldigend suc ces te worden. NTT heeft een monopolie op de binnenlandse telefoonmarkt. De regering staat alleen Japanse inge zetenen toe de aandelen te kopen, hoewel het niet is uitgesloten dat de buitenlanders ook aan de beurt komen wanneer in de komende ja ren nog eens miljoenen aandelen zullen worden uitgegeven. vorige week vast te houden aan hun plan voor ontslag van 350 stukgoedwerkers. Zeebregts zei ook dat voor de zo genoemde indirecten en beambten (kantoorpersoneel en medewer kers van technische diensten) waarvoor geen meer werk- is, een oplossing kan worden gevonden in de al bestaande om-, her- en bij- scholingspool, die is opgericht in het kader van het Van der Louw akkoord, het sociaal akkoord dat in 1985 in de haven werd afgesloten en dat gedwongen ontslagen tot 1991 uitsluit. Het ministerie van sociale zaken wilde gisteren niet reageren op de werkgeversvoorstellen. „Morgen worden de onderhandelingen voortgezet en dan zal er zeker een reactie komen. Mogelijk is er na af loop van het overleg meer bekend te maken", aldus een woordvoer der van het ministerie. Vanmorgen zijn in totaal onge veer 360 stukgoedwerkers niet aan het werk gegaan. Het gaat om tweehonderd stukgoedwerkers bij Multi-Terminals in de Waalhaven bij pier 2 en- honderd man bij Sea port Terminals in de Brittanniëha- ven. Bovendien zijn zestig man van de gezamenlijke arbeidspool SHB in staking gegaan. Hoeveel sche pen er door deze acties niet kun nen worden behandeld, is nog niet duidelijk, aldus een woordvoerder van het actiecomité van de Ver- voersbond FNV. baan of een stageplaats wil helpen bij overheidsinstanties (gemeenten etcetera). De Koning is inmiddels al afgestapt van zijn voornemen om de bijstandsuitkering (rww) voor jongeren te schrappen maar de FNV-jongeren blijven van me ning dat het JWG moet verdwij- Jongeren worden behandeld als tweederangs burgers, meent voor zitter Leo Koenen van de FNV-jon- geren. „Men ziet de jongeren ken nelijk als een groep mensen die men maar straffeloos kan opzade len met allerlei maatregelen. Na al le bezuinigingen die ons al door de strot zijn geduwd wil men nu weer de minimumjeugdlonen tot 18 jaar afschaffen", zegt Koenen. Hij vindt dat jongeren netzo moeten worden behandeld als volwassenen. Ze moeten vaste banen krijgen en er mag geen sprake zijn van dwang. Verder moet de werkweek omlaag naar gemiddeld 25 uur en bij her bezetting van de vrijkomende ar beidsplaatsen moet een vast per centage nieuwe banen aan jonge ren worden toebedeeld, aldus en kele eisen van de FNV-jongeren. AMSTERDAM (ANP/UPI/Rtr) - De koers van de dollar is gisteren op de Europese valutamarkten sterk gedaald onder invloed van opmerkingen van de Amerikaanse minister van financiën, James Ba ker. Deze verklaarde in een Ameri kaanse tv-uitzending dat er voorlo pig geen bijeenkomst zal zijn van de ministers van financiën van de vijf grootste industrielanden (G-5) over de wisselkoersen en dat de dollarkoers moet worden bepaald door de marktkrachten. Aan het begin van de dag profi teerde de dollar nog van de betere stemming die vorige week tot een flinke koerswinst leidde. Op de wisselmarkt in Amsterdam steeg de koers tot rond de 2,11 gulden. De aan het begin van de middag vastgestelde koers van 2,09 gulden was ook nog weinig lager dan die van afgelopen vrijdag, maar de ver klaring van Baker veroorzaakte vervolgens een sterke daling tot ongeveer 2,04 gulden. Valutahandelaren kregen op nieuw het gevoel dat de Ameri kaanse regering de dollar nog wel verder omlaag wil hebben om het handelstekort te kunnen vermin deren. Vorige week waren zij daar wat anders over gaan denken toen minister Baker zei het met presi dent Volcker van het stelsel van Amerikaanse centrale banken eens te zijn dat een verdere koersdaling schadelijk kan zijn voor de econo mie van de VS. Mede op grond van die verklaring was gerekend op een bijeenkomst van de ministers van de G-5 voor afspraken over sta bilisering van de wisselkoersen. Rookgordijn Financiële deskundigen achten het overigens mogelijk dat Baker ten aanzien van overleg van de G-5 slechts een rookgordijn wil leggen om het effect van een ministersbij eenkomst niet bij voorbaat weg te nemen. Aanknopingspunten voor deze redenering kunnen wortten gevonden in uitlatingen van ande re kopstukken in de internationale financiële wereld. De president van de Japanse centrale bank, Satosji Soemita, verklaarde gisteren te verwachten dat de grote industrielanden „in de nabije toekomst" bijeen zullen ko men. Later op de dag zei de Belgi sche minister van financiën, Mark Eyskens, de indruk te hebben dat de Europese leden van de G-5 (West-Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië) voorstander zijn van een bijeenkomst van de groep. Soemita zei nog dat Japan zijn disconto alleen zal verlagen als de grote westerse industrielanden het eens kunnen worden over geza menlijke maatregelen om de wis selkoersen te stabiliseren. In finan ciële kringen is er enige tijd op ge speculeerd dat het Japanse discon to met een half procent zou worden verlaagd. Het rentetarief staat al op een na-oorlogs dieptepunt van drie procent. KERNCENTRALE - Bangladesh is van plan een kerncentrale met een vermogen van 300 megawatt te bouwen ten noorden van de hoofd stad Dakka. Dat heeft het ministe rie van energie bekendgemaakt. Het project is intussen door de re gering goedgekeurd en de onder handelingen met donorlanden en potentiële bouwers zijn begonnen India is bereid een deel van de op gewekte energie te kopen voor de staat West-Bengalen die aan Bang ladesh grenst. Kuwait petroleum De nationale oliemaatschappij van Koeweit, Kuwait Petroleum Corporation (KPC), heeft in het op 30 juni 1986 afgesloten boekjaar een winst behaald van 54 miljoen dinar, ongeveer 380 miljoen gul den. De winst was daarmee 74 pro cent kleiner dan de 209 miljoen di nar, 1,47 miljard gulden, van het jaar daarvoor. De daling is veroor zaakt door de lagere olieprijzen. Volgens Ali Chalifa al-Sabah, de minister van olie van Koeweit, sprak ondanks de sterke winstda ling zijn tevredenheid erover uit dat KPC zich zo snel aan de veran derde omstandigheden heeft aan gepast.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7