'Levensgevaarlij ke route moet veiliger Leden vragen om kort geding Voorschoten wil vervuilde plekken snel schoonmaken Leiderdorper N. Schouten (55) overleden WiUibrordschool trekt aan de bel 'Winkelhof mag geen trekker krijgen' Tijdens emotionele opheffingsvergaderingOude Raadhuis9 CDA: inrichting raadhuis kan goedkoper DINSDAG 10 FEBRUARI 1087 LEIDSCH DAGBLAD! Oud-minister Gardeniers in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Oud-minister Til Gardeniers komt morgen naar Zoeterwoude. Ze houdt op uitnodi ging van het Vrouwenoverleg Zoe terwoude een lezing in 'Ons Huis' aan het Kosterspad. Thema van de avond is 'De rol van de vrouw in de maatschappij'. Til Gardeniers ver telt over de ervaringen die ze zelf in die maatschappij opdeed, onder meer in haar politieke loopbaan. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen en het voe ren van een discussie. Overigens zijn mannen morgenavond ook welkom. Aanvang acht uur. Til Gardeniers LEIDERDORP - Totaal onverwacht is gister middag in zijn vestiging in Winkelhof Leider dorper N.J.A. (Nico) Schouten overleden aan een hartaanval. Hij werd 55 jaar. Drogist Schouten was in Leiderdorp alom bekend als de animator van tal van middenstandplannen. Hij was zo'n kwart eeuw als secretaris verbon den aan de KNOV afdeling Leiderdorp. Na mens de winkeliers had hij zitting in het be stuur van winkelcentrum 'Winkelhof. Schou ten nam namens de Leiderdorpse midden stand deel aan tal van overlegorganen, bijvoor beeld het ondernemersoverleg naar de ge meente toe. In het dagelijks leven runde hij drie vestigingen, waarvan twee in Leiderdorp (Santhorst en Winkelhof) en één in Leiden. Schouten laat een vrouw en twee zoons achter. "Voor de Leiderdorpse middenstand een heel groot verlies", zegt collega-ondernemer en KNOV-voorzitter Jan Minnee over het over lijden van Nico Schouten. Minnee: "Schouten was een man die als middenstander niet alleen voor zichzelf opkwam, maar ook voor zijn Lei derdorpse collega's. Daarbij was hij de anima tor van tal van aktiviteiten. Zoals nu de uit breiding van Winkelhof. Daar hadden we gis terochtend nog over vergaderd in het ge meentehuis. Niets wees er toen nog op dat er iets mis zou gaan. Hij nam normaal aan de dis cussie deel. We namen om half één afscheid. Direct daarna moet hij onwel zijn geworden. Ik heb er met ontzetting kennis van genomen. We zullen hem verschrikkelijk missen - Nico was bij de winkeliers erg geliefd". In het verleden wierp Schouten zich op voor een plan om in het oude Leiderdorp een win kelcentrum neer te zetten. Dat had moeten verrijzen in het voormalige raadhuis. Tot zijn grote teleurstelling ketste het af. Toen 'Winkelhof eenmaal werkelijkheid werd, was het Schouten die ervoor zorgde dat Leiderdorpse winkeliers die er zich wilden vestigen, voorrang kregen boven buitenstaan ders. En met succes: meer dan de helft van 'Winkelhof wordt door plaatselijke midden standers bezet. Nico Schouten wordt komende donderdag om kwart voor twaalf ter aarde besteld op de begraafplaats aan de Leiderdorpse Hoogma- deseweg. Voorafgaande wordt er een eucharis tieviering gehouden (half elf) in de Zoeter- woudse Meerburgkerk. In diezelfde kerk is morgenavond om kwart over zeven een avond wake. OEGSTGEEST - "Ik zit hier hebben de problemen nu tien jaar, er is nooit wat êev^.en afgesproken dat gebeurd. Ik mag in mijn handjes knijpen, maar daar is alles wel mee gezegd", zegt P.A. Akerboom, direc teur van de r.k. Willibrord- op- „eza- menlijk op de gevaarlijkste punten een kijkje zullen nemen. Later de ze maand buigt de gemeenteraad zich over de kwestie. Vrijwel elke Oegstgeester school kampt met de verkeersproblema- tiek, maar de WiUibrordschool school aan de Oegstgeester heeft zonder twijfel de meeste Rhijngeesterstraatweg. Hij, de medezeggenschapsraad, de ouderraad gen van de school hebben er de af- den tot bezorgdheid. Directeur Akerboom: "Wij zijn in Oegstgeest nogal centraal gelegen, gelijk naast de kerk en ingesloten door alle vooral ook de leerlin- drukke verkeerswegen die Oegst- hool hebben er de af- geest rijk is. Dat knelt des te meer gelopen weken alles aan gedaan als je ziet waar onze leerlingen van- om aandacht te krijgen voor het daan komen: uit bijna alle delen enorme probleem waarmee ze kampen: de zeer gevaarlijke routes die de 125 leerlingen dagelijks van en naar hun school moeten afleg gen. Een tijdje terug legden de leer lingen 'straten' in hun scholen aan, voorzagen ze van namen als 'Aker- Oegstgeest dus uit Haaswijk, de Indische buurt, de lanen die naar leden van het koninklijk huis zijn vernoemd en uit de Dorps straat en omgeving". Veruit de meeste kopzorgen le vert de route op die de kinderen uit de Indische buurt Gebleken uit het onderzoek is dat de leerlingen bijna allemaal een kortere route nemen. Ze blij ven aan 'hun' kant van de Rijn- zichtweg rijden, komen langs de bibliotheek aan de Homeruslaan en verder zonder de Rhijngeester straatweg te hoeven oversteken bij hun school aan. Een heel slimme route, zo op het eerste oog. Maar in feite begaan al die ongeveer 80 kinderen dagelijks een verkeersovertreding die er niet om liegt. Ze mogen namelijk hele maal niet tegen de stroom inrijden. Vooral onder het viaduct doen zich tussen acht en half negen 's och tends en na half vier 's middags le vensgevaarlijke situaties voor. Wethouder openbare werken Kohlbeck (PvdA) is uiterst be hoedzaam als het hierover gaat: "De sfeer waarin hierover wordt gepraat is namelijk emotioneel en gespannen". De WiUibrordschool aan de Rhijngeesterstraatweg in Oegstgeest. De school wordt ingesloten door louter drukke verkeerswegen. Ouders, medezeggenschapsraad en schooldirectie willen de schoolroutes beveiligen, (foto Holvast» boomhof en 'Willibrordstraat'. Het school fietsen. De WiUibrordschool TweebaanS project dat zij aan de kwestie wijd den, behelsde voorts het vervaardi gen van een diaserie over de plek ken des onheils. Plekken die op het witte doek voor de verontruste ouders in beeld werden gebracht. Akerboom: "Die avond is de best bezochte ouderavond geweest! 75 procent van de ouders kwam kij ken". Speciaal voor de Oegstgeester betrekt tevens de meeste kinderen, ongeveer tweederde deel, uit dit wijkje dat bijna van de plattegrond van Oegstgeest aftuimelt. Akerboom vertelt hoe de leerlin gen worden geacht te rijden. Als ze uit hun wijkje komen dan zouden ze de Rijnzichtweg moeten over steken "bij zeg maar slagerij De Jong naar het koffiehuisje" (bij het viaduct van de A44, red.). Vervol de groepscojnman- gens rijden ze dan de Van Assen- delftstraat in en komen bij het on overzichtelijke kruispunt met het enorme kruisingsvlak bij het poli tiebureau van groepscommandant Gelderblom zelf uit. Eenmaal daar aanbeland, moet de Rhijngeester straatweg zelf ook nog eens wor den overgestoken om bij de school te komen. raadsleden dant van de rijkspolitie Gelder blom werden alle routes die de leerlingen afleggen om bij hun school te komen geïnventariseerd. Dit verkeersonderzoek met sug gesties en al kwam vorige week in de raadscommissie openbare werken terecht. De leden van deze club vol verkeersdcskundigen De bejaarden van Wijckerslooth zouden, nu van geen van beide sprake is, niet eens dürven overste ken. De kinderen dürven des te meer maar de toeren die ze daarbij uithalen om aan de overkant te ko men. bezorgen Akerboom en vele anderen hartkloppingen. Groepscommandant Gelder blom, die in deze een belangrijke stem in het kapittel heeft, is tegen de Willibrord-suggestie voor deze oversteekplaats. Hij wijst erop dat nabij de kruising met de Oranje- laan de uitritten van de r.k. kerk zijn gelegen, alsmede die van Wijc kerslooth. "Er is zo veel afslaand verkeer dat zo'n verhoogde mid dengeleider de vrijheid van het verkeer op deze weg zou aantas ten". PvdA-raadslid Haasnoot en PPR'er Van Eisen hebben al laten weten "het zeer oneens te zijn" met deze argumentatie van Gelder blom. Volgens de twee moeten er VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten wil haar drie vervuilde lokaties snel aanpakken. Ze voelt er weinig voor om eerst een nader onderzoek in te laten te stellen en. wanneer de vervuiling ernstig is, later tot saneringsonder zoeken en een eventuele sanering over te gaan. Schooldirecteur Akerboom pleit er toch voor om deze route te hand haven en dus te legaliseren, zij het dat hij als absolute voorwaarde stelt dat er flink beveiligd moet worden. Gepleit wordt - overigens al jaren - voor een tweebaans fiets pad tussen de Sumatrastraat en de Berlicumstraat. Maar is de viaduct- onderdoorgang voor (brom)fietsers daarvoor niet veel te smal? Aker boom: "Dat is inderdaad het hele punt. Dat viaduct moet dan verder worden uitgegraven of het schuine talud moet rechter worden ge maakt zodat meer ruimte voor ver breding ontstaat". Een andere hartekreet van de Willibrordschoolleerlingen -mede- zeggenschaps-, -ouderraad en -di rectie betreft de oversteekplaats Rhijngeesterstraatweg/Oranjelaan. Akerboom wijst erop dat die niet alleen wordt gebruikt door zijn leerlingen maar ook door de bewo ners van Wijckerslooth en de leer lingen van de Dr. K. Schilder school. Volgens Akerboom is een vluchtheuvel aldaar bittere nood- WARMOND - Het bestuur andere prioriteiten worden gesteld dan die van "de vrijheid van het verkeer". V erkeersbrigadiers De WiUibrordschool wil ook dat de oversteekplaatsen bij de Schou tenburgstraat, Wijttenbachweg, Dahlialaan en-President Kennedy- laan worden aangepast. Gelder blom suggereert de inschakeling van verkeersbrigadiers van de Wil- librordschool. Directeur Aker boom echter: "Dat hebben we wel eens gedaan. Hielp niets. De auto's scheurden gewoon door. Gas ge ven en hupsakee, of de brigadier nu zijn bord opsteekt of niet. We hebben het er toen maar bij laten zitten. Ouders werden er door die brigadiers geenszins geruster op en bleven hun kinderen gewoon naar school brengen. Weet u, een vijfde deel van de leerlingen blijft hier tussen de middag over. Dat is heel gezellig, daar niet van. Maar het een en ander komt in een ander daglicht te staan als wordt bedacht dat ze hief in verband met dat ver keer moéten overblijven". Ook Gelderblom is echter niet zo snel uit het veld te slaan. Aanpas singen van alle genoemde over steekplaatsen zit er niet in. Daarom lijkt het hem wel een goed idee dat alle leerlingen op één centraal punt de Rhijngeesterstraatweg overste ken, bij voorbeeld ter hoogte van de Oranjelaan. "Want ik weet best dat je niet elke oversteekplaats met brigadiers kunt beveiligen", zei de groepscommandant in de commis sie. WD-raadslid Kuntze: "Het is beter om de leerlingen te laten con centreren op de oversteekplaats bij de Schoutenburgstraat, daar is het veiliger". PPR'er Van Eisen: "Kin deren zullen nooit van hun leven omrijden en zich niet laten treren op één oversteekplaats" DEN HAAG/LEIDERDORP - Het PvdA-statenlid A. de Jong heeft het provinciebestuur ge vraagd of dit bereid is te voor komen dat winkelcentrum 'Winkelhof pogingen doet een grote 'trekker' naar Leiderdorp te halen. Zo'n trekker vindt het PvdA-statenlid een ongewen ste ontwikkeling die opnieuw - na de Meubelboulevard - een slag zal toebrengen aan de Leidse centrumfunctie. Het statenlid heeft zijn vra gen gesteld naar aanleiding van twee artikelen in deze krant, waarin een rapport van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) over 'Winkelhof wordt aangehaald. Er stond in dat uit breiding van 'Winkelhof vol gens het CIMK hard nodig is, want het centrum ontbeert een trekker a la een Hema of een V&D. Het heeft, zegt het CIMK, nog teveel het karakter van een winkelcentrum waar ipen alleen de dagelijkse bood schappen haalt. Voor gebruiks goederen wijken de Leiderdor pers nog maar al te vaak uit naar omliggende, grotere, plaatsen. Statenlid De Jong vindt dat juist prima. Hij vraagt of het provinciebestuur net als hij van mening is dat dit winkelcen trum een plaatselijke betekenis behoort te hebben en niet mag gelden als concurrent voor de Leidse binnenstad. De Jong wil weten of het pro vinciebestuur met hem eens is, dat de conclusie van het CIMK- rapport - 41 procent van de Lei derdorpers winkelt voor de 'non-food'-boodschappen in de Leidse binnenstad - helemaal niet verontrustend is. De PvdA-er vindt het eerder verontrustend dat 'Winkelhof een kwart van het winkelend publiek trekt uit omliggende plaatsen als Leiden, Hoogma- de, Woubrugge, Oegstgeest en Zoeterwoude. De Jong wil te vens van Gedeputeerde Staten horen of zij het met hem eens zijn dat een versterking van het winkelcentrum door het aan trekken van een 'trekker' met duurzame goederen een onge wenste ontwikkeling is. "Na de ontwikkeling van de Meubel boulevard zal dit opnieuw een slag toebrengen aan de Leidse centrumfunctie", meent het statenlid. zaak. Nog beter zou het zijn als op die vluchtheuvel oranje waar- schuwingslichten worden geplant. Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommis sie voor financiën. Die provinciale procedures zouden niet alleen duurder zijn, maar ook veel langer duren. Na de oriënterende onder voor de volksgezondheid is, maar wel reden voor nader onderzoek, hoeft niet geruststellend te zijn. Er zijn toen slechts enkele monsters genomen en pas bij een nader on derzoek wordt bekeken komen e r het r zoeken in 1981 moest de gemeente vervuiling precies vandaan i minstens zés jaar wachten: de na dere onderzoeken zijn voor dit jaar gepland, maar kunnen best wel eens worden uitgesteld. Volgens het huidige prijspeil kosten ze de gemeente 276.000 gulden. Hier bo venop komen dan nog, wanneer het tegenzit, de kosten van sane ringsonderzoeken en sanering. Hoewel Voorschoten daar slechts 10 procent van betaalt, kan het be drag oplopen. Het tegenvoorstel van de Voor- schotense wethouders is simpel: stel 200.000 gulden beschikbaar en ga aan het werk. De gemeente weet immers waar de grond vervuild is. Het gaat om twee plekken aan de Dobbeweg en een lokatie aan de Rouwkooplaan. Langs de Dobbe weg, daar waar De Beer een lakfa briek had en De Groot een opslag plaats, werd tolueen aangetroffen alsmede het kankerverwekkende benzeen. Op de plek van de lakfa briek Nefaboline aan de Rouwkooplaan werden dezelfde aromaten aangetroffen als aan de Dobbeweg. Geen gevaar Dat er volgens de oriënterende onderzoeken geen direct gevaar toe gaat of Dan ook kan blijken of gebouwen en huizen gesloopt die nen te worden. Zowel langs de Dobbeweg als langs de Rouwkooplaan zijn nieu we bedrijven gebouwd op grond waar vroeger de omstreden indus- triën stonden. Zo staat Koop en Stookwerk op de plek van de Nefa boline en is aan de Dobbeweg een drukkerij gekomen. Huizen staan wat meer op afstand van deze in dustrieterreinen. Botsing OEGSTGEEST - Een brom fietser werd gisteravond na een ongeluk op de Valkenburger- weg in Oegstgeest met beenlet sel in het Academisch Zieken huis te Leiden opgenomen. De 20-jarige jongeman uit Rijns burg reed op zijn bromfiets op de onverlichte weg toen hij nog door een onverklaarbare oor zaak tegen een geparkeerde aanhangwagen botste. De poli tie vermoedt dat de bromfietser •te snel reed. Brand door spelen lucifers OEGSTGEEST - De brand die afgelopen zondagmiddag de zolder van een woning aan de Jan Campertlaan in Oegstgeest beschadigde, werd veroorzaakt door de twee jonge kinderen die met lucifers speelden. Het vuur zorgde voor een uitge brande zolderhoek en rook schade bij de buren. Over de schade kan de politie nog niets zeggen. Vereniging Het Oude Raadhuis (HOR) is afgetreden. Negentien le den stemden gisteravond tijdens de ledenvergadering in de rechter vleugel van het voormalige War- mondse raadhuis tegenx het be stuursvoorstel om de club op te heffen: twee waren voor. Waarna de bestuurders niets andefs meer restte dan het bijltje erbij neer te leggen. Het HOR-bestuur ziet nu de ge meente weigert de linkervleugel van het gebouw aan de vereniging te verhuren "geen perspectieven meer", aldus Gradus Kamsteeg. Voorzitter Padberg: "De ruimte is ons niet gegund. Dat betekent dat onze programma's beperkt moeten blijven, dat er geen groei is maar juist achteruitgang. Het bestuur kan het niet opbrengen om na acht jaar nog eens vijfjaar (voor die pe riode is de linkervleugel aan het pr- bureau van mevrouw Tuyl van Se rooskerken verhuurd, red.) ver huurd) in een zaal van vijf bij vijf te klungelen". HOR heeft alle jaren van bestaan nooit subsidie ge vraagd of ontvangen. Een unaniem verzoek van de le den aan het bestuur om aan te blij ven, wees het bestuur af. Willen de leden doorgaan dan moeten zij aan een nieuw bestuur zien te komen. Dat moet dan op 9 maart worden gekozen. Lukt dat niet, dan is het afgelopen met HOR. Een aansporing vanuit de leden vergadering om een kort geding te beginnen tegen het gemeentebe stuur van Warmond wegens "onbe- Raadslid Bram Schavemaker Progressief WarmondPaard van Troje?... (archieffoto) VOORSCHOTEN - De inrichting van het 'oude' en 'nieuwe' Voor- schotense raadhuis kan veel goed koper. Het meubilair hoeft geen 836.700 gulden te kosten, maar valt voor 760.000 gulden aan te schaf fen. Dit heeft het CDA-raadslid Miezenbeek laten uitrekenen bij zijn grote meubelconcern. Hij stel de gisteravond tijdens de raads commissie voor financiën dan ook voor om nieuwe offertes te vragen. Tot nu toe heeft de gemeente aan drie bedrijven prijsopgaven ge vraagd, maar sloeg ze de drie grote woninginrichters van Nederland over. Miezenbeek, die zelf bij een van deze drie inrichters werkt, vindt dat vreemd. Zeker nu een van de drie wat kleinere inrichters, al zo ongeveer is uitgekozen door burgemeester en wethouder. De andere commissieleden rea geerden gematigd enthousiast op het verhaal. Zij willen graag de prijs drukken, maar wakan voor een daling van de kwaliteit. In de vergadering van B en W hoopt be stuurder Van Dalen vandaag, een halfjaar voor de oplevering van de hoorlijk bestuur" wees het bestuur in meerderheid tijdens de vergade ring af. Na de vergadering echter, toen er nog even werd nagepraat, waren er toch enige leden te zijn die het kort geding door willen zet ten. Het bestuur bleek toen toch niet zo vies te zijn van het idee en liet weten niet het voortouw te wil len nemen, maar wel te zullen hel pen. Vooral bestuurslid mevrouw Glastra» van Loon overweegt zo'n geding serieus. Zij en anderen wij zen erop dat het gemeentebestuur nieuwbouw, uit de impasse te ko- niet één argument noemt in zijn men. En mogelijk stelt deze wet- raadsbesluit om het gebouw niet houder van financiën vanavond in aan HOR maar aan mevrouw van de commissie voor bestuurszaken Tuyl van Serooskerken te verhu- voor om nieuwe offertes te vragen. r^n. Voor een ding is Glastra van Wanneer het CDA-raadslid gelijk Loon wel een beetje benauwd: heeft, hoeft Voorschoten geen "Een kort geding in zo'n kleine ge- 220.000 gulden ten laste van de be- meenschap als Warmond is niet grotingsruimte af te boeken, maar goed voor de onderlinge verstand- 140.000 gulden. Het blijft een fors houdingen. Maar ach, dat is het bedrag, maar volgens burgemees- raadsbesluit nog minder", ter en wethouders vormt het huidi- ge meubilair een allegaartje van Teleurstellend stijlen, is het massief, massaal en inefficiënt. De opheffingsvergadering, bijge woond door een teleurstellend laag aantal leden, zo vond het bestuur, was bijzonder emotioneel. Er was geen raadslid, burgemeester of wethouder te bekennen. Dat was achteraf gezien maar goed ook, want er werd op luide toon en in niet mis te verstane bewoordingen flink op hen afgegeven De sarcastische toon werd direct al aan het begin gezet door voorzit ter Padberg die de aanwezigen ver welkomde met de woorden: "Wel kom in ons halve raadhuis". Hel meerderheidsbesluit van de ge meenteraad heette aanvankelijk nog "niet te geloven", maar al gauw vielen er termen als "het ge meentebestuur heeft een IQ uit het jaar nul", "het gemeentebestuur is net als zijn telefoonnummer, een één en dan allemaal nullen", "on nozel gemeentebestuur" en "we moeten niet opgeven tegenover dit soort mensen, als het mijn zoon was geweest, kreeg-ie klappen". Veel honend gelach klonk er op toen een lid wist te vertellen dat het raadslid B. Schavemaker van Progressief Warmond zich bereid had getoond in het nieuwe bestuur zitting te nemen. "Dat is dan wel een Paard van Troje dat je binnen haalt". Ook PW-raadslid Duynho- ven moest eraan geloven. In het huis-aan-huis-blad had hij gesug gereerd dat het bestuur al lang van plan was af te treden en de huidige situatie maar heeft aangegrepen om dat nu te doen. "De secretaris is de enige die heeft gezegd te willen aftreden als secretaris. Dus nog niet eens als bestuurslid". Honend werd teruggekeken op een ont moeting tussen HOR-bestuur en vijf raadsleden, begin 1986, toen het vrijkomen van de linkervleugel en het verhuren ervan aan HOR met veel enthousiasme door die vijf-als worst voor de neus van het HOR-bestuur werd gehangen. Plafond Tussen de bedrijven door moe digden de leden het HOR-bestuur aan dóór te gaan. maar van begin af aan was duidelijk dat dit er niet in zat. De penningmeester toonde nog eens aan dat het besluit om de linkervleugel niet aan HOR te ver huren om andere redenen dan fi nanciële moet zijn genomen. Hij rekende voor dat HOR thans aan huisvestingslasten' 4.500 gulden kwijt is. Met de linkervleugel erbij zou dat bedrag 10.000 gulden zijn. "Het verschil is, zeg maar, 5.000 gulden. Een 'gedeelte kunnen we dekken, het andere deel is een open vraag. De gemeente zegt nu: jullie hebben een tekort van 3.000 gulden. Dat is niet waar. Wij heb ben ons in een schriftelijke verkla ring garant gesteld voor die 3.000 gulden. Maar daarop wilde de ge meente niet ingaan". Verbazing en verontwaardiging is er over het feit dat mevrouw van Tuyl Serooskerken is toegestaan het gebouw nu als bedrijfsruimte te gebruiken. "Driehonderdvijfen veertig gulden. Die mevrouw zou wel gek zijn om dat niet te doen, waar kun je voor zo'n prijs be drijfsruimte huren". Boos is ook ie dereen dat de gemeente voor 3.000 gulden het plafond heeft laten op knappen voor mevrouw van Tuyl Serooskerken. HOR beweert dat zij die klus als er aan haar was ver huurd zelf had kunnen klaren. Pijnlijk is in dit verband dat het re pareren van het dak net zo veel kostte als dat de gemeente beweert dat het HOR-tekort groot is. Met woedende stem gilde iemand: "De ijsclub met haar 200 leden - wij hebben er 215 - krijgt zo 235.000 gulden voor haar complex!". Vastgesteld werd dat met het verdwijnen van HOR het enige cul turele aspect ("En vergeet ook het sociale aspect niet", aldus Pad berg)) van het dorp in rook zal op gaan. Voorzitter Padberg: "Aan acht jaar belangenloze inspanning van tal van Warmonders komt een einde. Warmonders die vrijwillig voor suppoost speelden tijdens ex posities, die bedienden, die exposi ties opbouwden en afbraken, hiel pen bij de activiteiten op het Dorpsplein. Het stemt triest dat hier een einde aan moet komen. De noodzaak om hier een pr-bureau te vestigen is niemand duidelijk". Aan het einde van de vergade ring nam het bestuur, toen het al was afgetreden, merkwaardiger wijs nog een besluit, en wel om de contributie te verhogen van 12,50 naar 15 gulden per jaar. De leden willen namelijk een grootschalige ledenwerfactie houden en het lijkt hen beter direct om het aangepaste tarief te vragen dan dit een jaar la ter nog eens te moeten doen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12