Haaswijk krijgt twee scholen Bus niet, hardrijden wel getemperd in Hoofdstraat Provincie: 'Sluiting Dierenpark had voorkomen kunnen worden' Leiderdorpers klagen steen en been Uitvoegstroken moeten meer wagens lokken Oegstgeester stichtingen vinden na slepende strijd compromis aaswijk doet zelf «'ei-zoek scholen Kroon zegt 'nee' tegen bouw verzorgingstehuis Leiderdorp binnenkort schoner? Gladheid veroorzaakt geen echte ongelukken Mogelijke vernielers in Leiderdorp gepakt DINSDAG 3 FEBRUARI 1987 :LEIDSCH DAGBLAD LEIDERDORP - Aan het foutpar- keren en (te) hard rijden in de Lei- derdorpse Hoofdstraat kan wel licht iets worden gedaan, maar het zal heel moeilijk worden om de bus uit de straat te weren. Dat werd de in groten getale opgekomen Hoofdstraatbewoners gisteravond duidelijk gemaakt tijdens de ver gadering van de raadscommissie verkeerszaken. De bewoners hadden zich in een brief tot de gemeenteraad gewend omdat het volgens hen zo niet lan ger kan in de Hoofdstraat. Snelhe den van 70 tot 80 kilometer zijn geen uitzondering, zo voeren ze aan. Ook hebben de bewoners de indruk dat auto's richting Koude kerk de Mauritssingel mijden - daar zijn verkeersremmers aange bracht - en de Hoofdstraat als alter natieve route kiezen. De bussen vormen eveneens een bron van irritatie. Ze veroorzaken trillingen in de grond en op den duur scheuren in de huizen. Dat terwijl, zo schrijven de bewoners, er voor de bus helemaal geen nood zaak is om door de Hoofdstraat te rijden. Want behalve een eindsta tion bevinden zich noch op de Hoofdstraat, noch op^de Hoogma- deseweg haltes. Klemmende vraag van de bewoners: laat de bus voor taan via de geasfalteerde, dus ge schiktere Mauritssingel rijden en ontzie de Hoofdstraat. Het parkeerprobleem is 'hot item' nummer drie. De huidige re geling voldoet volgens de brief schrijvers op geen enkele manier. Ondanks de geplaatste borden wordt er aan beide kanten van de straat geparkeerd. "De auto's staan op het trottoir tot 20 centimeter van de huizen", aldus een van de bewoners gisteravond. Weinig begrip De meeste leden van de raads commissie verkeerszaken zeiden gisteravond van mening te zijn dat het allemaal nog wel losloopt in de Hoofdstraat. Alleen de commissie leden Bos (PPR/PSP) en Kruide nier (WD) zeiden de bewoners on voorwaardelijk te geloven. De anderen hielden zich vast aan de bevindingen van de Leider- dorpse werkgroep verkeer, die van mening is dat de veronderstelde snelheden te hoog zijn ingeschat. Er zal best eens een auto harder dan 50 kilometer rijden, maar dat is uitzondering, geen regel, meent de werkgroep. Wat het mijden van de Mauritssingel betreft: wellicht dat automobilisten dat hebben gedaan toen de 'obstakels' daar nog lagen, maar die zijn inmiddels vervangen door een paar extra bochten. De Mauritssingel kan nu weer een lo gische route van en naar Koude kerk worden genoemd, aldus de werkgroep. Wat de bus betreft: het eindstation in de Hoofdstraat is be doeld om binnen e^n redelijke loopafstand openbaar vervoer te garanderen. Via dit station hebben de buspassagiers een aansluiting naar de gemeente Zoeterwoude- Rijndijk. Zou de halte worden ver plaatst naar de Mauritssingel. dan geeft dat volgens de werkgroep grote problemen. En het parkeer probleem ten slotte is ook minder nijpend dan de bewoners aange ven. Waarna de werkgroep sugge reert dat bij de herinrichting van de Hoofdstraat, die gepland staat voor 1988, de wensen van de bewo ners worden geïnventariseerd en zo mogelijk 'op bescheiden schaal' gerealiseerd. De meeste commissieleden kon den daar gisteravond in meegaan. Stam (D66) bijvoorbeeld opperde de mogelijkheid om drempels aan te leggen. Langendorff (PvdA) stel de voor dat de gemeente samen Bus moet blijven Minder begrip was er voor de wens om de bus uit de Hoofdstraat te weren. De commissieleden zei den bang te zijn dat de passagiers te ver moeten lopen als de halte el ders wordt neergezet. Kruidenier (VVD) opperde dat de keerlus in de Hoofdstraat wellicht kan worden geasfalteerd. Maar de bus wegha len: dat wilde niemand. Zeer tot ongenoegen van de be woners, die gisteravond de gele genheid aangrepen om hun klach ten mondeling toe te lichten. Daar uit bleek dat het vooral de bus is die voor de meeste overlast zorgt. Of, zoals een van de bewoners het zei: "Alle huizen in de Hoofdstraat, behalve dan de nieuwe, vertonen scheuren, veroorzaakt door trillin gen die het busverkeer met zich meebrengt. Anderen zetten twij fels bij het nut van de bus ("Ik zie er nooit iemand in zitten"). Wethouder Den Boefl: 'Verplaat sing van bus een gecompliceerde zaak (foto Wim Dijkman! Wethouder Den Boeft zei ten slotte geen toezeggingen te kun nen doen. De op- en aanmerkingen van de bewoners zullen echter wel worden meegenomen, ^oals dat heet. Met name aan het foutparke- ren en te hard rijden kan iets wor den gedaan. "Maar om de bus te verplaatsen., dat zal gecompliceerd worden", hield Den Boeft deze boot af. Of een en ander vóór 1988 kan worden verbeterd, blijft nog even de vraag. De gemeenteraad moet daar het laatste woord over krij gen. Voer voor Leiderdorpse vogels in nood LEIDERDORP Leiderdorpse vogels in nood zullen de ko mende dagen worden gehol pen. De plaatselijke ijssport- vereniging doet dat in samen werking met de bekende Lei derdorper Rinus van Es. Stelt de ijssportvereniging een ruimte beschikbaar waar Leiderdorpers oud brood of peulvruchten kunnen brengen, Van Es zal met een ploeg vrij willigers de duizenden water vogels die zich in de wakken van jachthaven 'De Does' be vinden, gaan voederen. Volgens de ijssportvereni ging is dat hard nodig. Er zou den al heel wat vogels dood zijn aangetroffen, waaronder een aantal wilde zwanen. Het voedsel kan naar de kan tine bij de ijsbaan achter de Mauritssingel worden ge bracht. Er staan kruiwagens klaar om het verder te'transpor teren. Overigens waarschuwt de ijs- sportvereniging Leiderdorpers om niet op eigen houtje te gaan Het ijs bij de jachtha- onbetrouwbaar. LEIDERDORP - De Leiderdorpse Engelendaal wordt binnenkort van uitvoegstroken voorzien. Een en ander is bedoeld om het autover keer nog meer dan nu het geval is een snelle, doorgaande route te ga randeren. De gemeente Leider dorp is en blijft namelijk van me ning dat juist de Engelendaal een doorgaande route moet worden. De weg was als zodanig nooit zo populair, temeer daar er een 'woud' van stoplichten is opge steld. De meeste lichten staan nu echter al ruim een jaar op de knip perstand; slechts op tijden dat de scholen beginnen of uitgaan, zijn er enkele lichten in werking ge steld. Overigens gaat dat binnen kort veranderen. Burgemeester en wethouders zijn bezig met een voorstel om de Engelendaal tussen de Laan van Ouderzorg en de Vronkenlaan van een groene golf te voorzien. Het is wel de bedoe ling dat de overige lichten gewoon op knipperen blijven staan. De uitvoegstroken - die eveneens op het gedeelte Laan van Ouder- zorg/Vronkenlaan komen - vormen het tweede wapen in de strijd om de gunst van de automobilist. Nu is het nog zo dat het rechtdoorgaand verkeer maar over één rijbaan be schikt, immers, de tweede baan is bedoeld voor het afslaand verkeer. OEGSTGEEST - Aan de schoolstrijd in Oegstgeest is nu dan toch een einde gekomen: in Haaswijk komen geen drie maar twee scholen. De ene zal een openbare zijn en de ander een oecumenische. De stichting katholieke scholen Oegstgeest en de stichting protestants-christelijke basis school Haaswijk hebben namelijk de handen ineengesla gen en elkaar samenwerking beloofd. Conclusie raadscommissie na enquête in nieuwbouwwijk Haaswijk ÏÉiïx, Oecumenische school niet ondenkbaar Een en ander betekent dat de in oktober 1986 gedane drie aanvra gen tot de stichting in Haaswijk van even zo veel scholen - een openbare, katholieke en een pro testants-christelijke - moet worden aangepast. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben begin deze week laten weten geen moeite te hebben met de omzettingen. Zodat alles in kannen en kruiken is gekomen voor drie scholen. Van de drie aan vragen zou die van de katholieken het minste populair zijn. Volgens de linkse fracties waren er twee mogelijkheden, of de katholieke aanvraag moest uit het Oegstgees ter scholenplan worden gelicht of er moest een oecumenische school komen. Onderwijswethouder mevrouw Blom hield echter vast aan drie aanvragen in het Oegstgeester De scholenkwestie in Oegstgeest scholenplan '87-'89. Volgens de was hoog opgelopen. In de ge- wethouder moesten schoolbestu- meenteraad betoogden vooral de ren en ouders zelf maar uitmaken linkse fracties - met D66 voorop - wat het beste was. Zij voelde zich dat drie aanvragen te veel was. De niet geroepen om meer te doen dan fracties gingen daarbij uit van de het doorsluizen van de drie a 0e^tSeeSternieuwf,ouvvwijk leerlingprognose Oegstgeest gen I de provincie. De linkse uit te lezen zou zijn dal Haaswijk te fracties meenden dat Blom op deze weinig leerlingen zou op" DEN HAAG/V OORSCHOTEN De gemeente Voorschoten mag geen nieuw verzorgingstehuis bou wen. De Kroon, het hoogste rechts college, vindt dat de provincie met recht geen verklaring van geen be zwaar heeft afgegeven. De provinciale adviescommissie ouderenbeleid stelde, dat de ge meente Voorschoten de aanwezige verzorgingsplaatsen meer moet be nutten voor bejaarden uit het dorp. Op grond van dat advies besloot de provincie geen toestemming voor de bouw van een verzorgingste huis af te geven. Burgemeester en wethouders van Voorschoten stelden daar des tijds tegenover, dat er thans 43 al leenstaande bejaarden en 11 be jaarden echtparen op plaatsing in een bejaardenoord wachten. In het dorp zijn 4 bejaardenhuizen waar van er maar twee bejaarden uit Voorschoten opnemen. Conclusie het aantal verzorgingsplaatsen be draagt slechts 119. Volgens de gemeente zal het aan tal bejaarden tussen nu en het jaar 2000 behoorlijk toenemen. En dan vooral in de categorie boven de 85 jaar. In 1985 waren er in Voorscho ten 2720 bejaarden en in 2000 zal dat aantal tot 3882 zijn gegroeid. Op grond van die cijfers heeft de gemeente Voorschoten de provin ciale commissie ertoe kunnen be wegen om het definitieve stand punt om te zetten in een voorlopig standpunt. De adviescommissie deed de suggestie het verzoek van de gemeente voor nader beraad aan te houden. Zonder overleg met de gemeente besloten gedeputeer de staten echter een verklaring van geen bezwaar voor de bouw meente Voorschoten noemt het be sluit van de Kroon "teleurstel lend". "Een slechte beslissing zou ik het niet durven noemen, zeker niet in Nederland", voegt hij er wat cynisch aan toe. De gemeente had met het oog op een "wijksgewijs voorzieningen pakket" gemikt op een nieuw ver zorgingstehuis in Starrenburg. Op de vraag wat nu te doen. reageert de zegsman: "Niet veel. We waren bij de Kroon in beroep gegaan, die zegt nu toch weer 'nee'. De rechts gang is uitgeput. Wat we nog kun nen doen is alert zijn op nieuwe ontwikkelingen En die doen zich op dit gebied veel en snel voor". "Voor de Voorschotense oude ren zelf betekent het dat de wacht tijden langer zullen zijn. Dal is niet het gevolg van ons beleid maar past in het rijksbeleid waarin veel termen als 'zelfhulp' opduiken. Voorschotense ouderen moeten nu in plaats van één misschien wel twee jaar wachten. Maar we heb ben tijden gehad waarin het wel vijf jaar kon duren. In een zwart gal vallen, doen we dus niet. Het is: zakdoek pakken en je neus snuiten en doorgaan". de provincie "de hete kas tanjes uit het vuur" liet halen. Zij vreesden dat het provinciebestuur de katholieke aanvraag onder de norm zou beschouwen en dat dit bestuur dus het Oegstgeester scho lenplan zou afkeuren. Daardoor zou ook de openbare school in ge vaar komen. D66. PvdA en PPR pleitten bij herhaling voor een onderzoek naar verlangd onderwijs in Haaswijk. UP samenwerking m OeSs*° XXanSV&fe Als er uitvoegstroken zijn aange bracht, heeft het rechtdoorgaand verkeer de beschikking over twee banen. Tegen het plan is bezwaar inge diend door de Stichting Leefbaar Leiderdorp. De Stichting meent dat de voorgenomen maatregelen het beoogde doel zullen missen, te meer daar van de "kostbare ver- keersinstallaties" toch al geen opti maal gebruik wordt gemaakt. De bezwaren worden in een ambtelijk advies afgewezen. In dat advies wordt gesteld dat de uit voegstroken zijn bedoeld om het verkeer dat nu nog via de Van der Valk Boumanweg rijdt, ertoe te be wegen voortaan voor de Engelen daal te kiezen. Nu is de Engelen daal daar nog niet aantrekkelijk ge noeg voor. Om de toename van het verkeer straks te kunnen opvan gen dient het rechtdoorgaand ver keer twee rijstroken ter beschik king te krijgen. Alle leden van de raadscommis sie verkeer/ruimtelijke ordening oordeelden gisteravond dat het ambtelijk stuk aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. Op- en aanmerkingen over het uitvoeg- stroken-plan en het bezwaar daar tegen werden verder niet gemaakt. De Stichting Leefbaar Leiderdorp op haar beurt maakte geen gebruik van het* recht om haar bezwaren mondeling toe te lichten. Dit tot verbazing van de meeste aanwezi gen. Achteraf spraken woordvoerders van de Stichting er hun veront waardiging over uit dat zij het ambtelijk advies, het verweer dus tegen hun protest, niet hebben ont vangen. "We konden helemaal niet reageren, want we wisten niet waarop we moesten reageren", al dus de woordvoerders. Wethouder Den Boeft stelde van morgen desgevraagd dat het geen gewoonte is om dergelijke stukken naar bezwaarmakers te sturen. Over de stichting van scholen in Haaswijk i nds de herfst van 1986 heel veel te doen geweest haalbaar. Knelpunten tijdens het overleg? Die waren er niet. We had den te maken met demografische gegevens waarmee we niet konden aantonen dat drie scholen in Haas wijk tot de mogelijkheden behoor den". Wethouder mevrouw Blom (WD) toont zich verheugd met de laatste ontwikkelingen. Ze vertelt De wethouder wilde ook hier niet dat toen eF destijds drie aanvragen Zij beschouwde zo'n onder zoek als overbodig. Bovendien moest zo'n onderzoek zich volgens liever twee haar niet beperken tot Haaswijk omdat elders in Oegstgeest ook mensen wonen die over een aantal jaren in de nieuwbouwwijk woonachtig zullen zijn. De Vereniging Haaswijk deed nog wat olie op het vuur door toen zelf aan zo'n onderzoek te begin nen. De uitslag werd eind decem ber 1986 bekend: 284 van de 581 respondenten kozen voor een openbare. 85 voor een protestants- christelijke en 59 voor een katho lieke school. 110 repondenten meenden dal de protestanten en de katholieken uit volle macht moes- binnenkwamen ze nogal teleurge steld was. Ook de wethouder had •agen gezien. -In grijpen wilde zij echter niet. Hoe wel Blom wel betrokken is ge weest bij het overleg tussen de twee stichtingen heeft zij geen voorname rol daarin gespeeld. Nu er toch een aanvraag voor de stich ting van een oecumenische school ligt, wenst zij haar "complimenten voor de schoolbesturen" te maken. Nu er met de provincie een ak koord is bereikt moet Blom met het ministerie van onderwijs in zee. Ze verwacht dat zij voor 1 au gustus 1988 weet of dit tot bekosti ging wil overgaan. Springt dat licht op groen dan kan worden begon nen met het aanstellen van de leer krachten. Volgens de wethouder moeten schoolteams en leerlingen vervolgens de noodzaak van schoolgebouwen nog eens aanto nen. Het zal dan gaan om de vraag of de scholen niet kunnen worden ondergebracht in reeds bestaande gebouwen. Alle betrokkenen in Oegstgeest gaan er vanuit dat dit niet kan. Dit zal wel moeten wor den aangetoond. LEIDERDORP - Leiderdorp is aardig aan het vervuilen. Het wemelt van het (zwerOvuil in de straten en plantsoenen. Het dorp dreigt daardoor te 'verloe deren'. Dat signaleerde CDA-raads- lid Hogervorst al tijdens de af gelopen algemene beschouwin gen, eind vorig jaar. Blijkbaar was dat niet doorgedrongen tot PvdA-burgerlid Wesseling, want die kaartte het onderwerp gisteravond tijdens de commis sievergadering verkeer/ruimte lijke ordening wederom aan. T. van den Berg, directeur ge- meenwerken, kon Wesseling c.q. Hogervorst gisteravond enigszins geruststellen. Op vrij korte termijn zal het vuilpro- bleem goeddeels zijn verhol pen, zo beloofde de directeur gemeentewerken. Een en ander is namelijk een gevolg van het feit dat gemeentewerken met drie langdurig zieken kampt. Maar juist deze week ,is er een nieuwe man in dienst gekomen die het vuilprobleem gaat aan pakken. DEN HAAG/WASSENAAR - "Het Het provinciebestuur: "'Het die dat maakt de sluiting van het die- renpark Wassenaar nogal zuur. Na van de stichting katholieke scho- de mantelovereenkmomst heeft zij Jen Oegstgeest vertelt desgevraagd zlch blJzonder „gespannen had kunnen lukken, als niet zoveel renpark heeft in zijn benauwde ogenblikken alles tegen gehad. Was er niet het ontoereikende ma- dat haar stichting protestanten aanvankelijk geen oe cumenische school wilden maar elk een aparte. In het geding was de identiteitskwestie. "Twee apar te scholen bleken echter moeilijk veXg^gstehJsTe weigeren. Voorschoten ging hierte- gnjpen slechts in Wassenaar en Voorschoten vonden een aantal kleine gen in beroep aanrijdingen plaats. Er gebeurden geen persoonlijke ongelukken. De De Kroon steunt het standpunt overige gemeenten kenden slechts wat kleine opstoppingen, van de provincie. Zij zegt onder Hier en daar deden zich kleine incidentjes voor. Op de Laan van Ouder meer, dat er in Zuid-Holland re- zorg in Leiderdorp gleed een vuilnisauto tegen een boom op. Het dunne gio's en gemeenten zijn waar het boompje brak af en viel op een geparkeerde auto. De schade bleef be tekort aan verzorgingspiaatsen per^ ^0t een aantal kleine deukjes. bejaarden omvangrijker^ is Sommige automobilisten durfden niet verder over het spekgladde weg dan in Voorschoten. Ondanks het gedeeite. Een aantal autós wachtten in de berm van de weg tot de strooi feit, dat de provincie zich bij haar wagens langskwamen. Kleine opstoppingen deden zich dientengevolge _r..voor op de Leiderdorpse Achthovenerweg en de Weipoortpolder van Zoeterwoude. Over het algemeen waren de strooiwagens heel snel ter plaatse. Fietsers die door het gladde fietspad uitweken naar de rijbaan werden afwijzing van verouderde cijfers zou hebben bediend, is dit voor de Kroon geen reden GS in het onge lijk te stellen. De prognose levert geen principiële wijzigingopjn de niet bekeurd. Onder het motto we zijn geen boemannen heeft de politie L i-j slechts gehouden bij enkele waarschuwingen. Hetzelfde gold voor een verlichtingscontróle van de Zoeterwoudse politie. De 25 aangespro ken jeugdige fietsers die zonder verlichting reden voerden aan dal de dynamo van de band ketste en dus geen licht gaf. Er werden geen bekeu ringen uitgedeeld. Teleurstellend Een woordvoerder het openblijven van het park. Maar het is niet gelukt". Met die woorden besluiten gede puteerde staten hun rapport over de betrokkenheid van de provincie Zuid-Holland bij het dierenpark Wassenaar. Hef rapport, waarin de provinciebestuurders hun be moeienissen - van mei 1981 tot no vember 1985 - rond de teloorgang van de dierentuin uitvoerig belich ten, werd vanmiddag voor publika- tie vrijgegeven. De overheid pomp te tevergeefs miljoenen in het park om het van de ondergang te red den. GS stellen zichzelf de vraag of de provincie ooit aan dit avontuur had moeten beginnen Hun antwoord is, dat de marge voor succes niet breed was. Maar er waren signalen die erop wezen, dat het niet was uitgesloten dat het park er boven op zou komen. De familie Louw man, eigenaar van het park, hield daar ook rekening mee. Zij bedong niet alleen terugkooprecht, maar hield in de overeenkomst ook reke ning met de viering van het 75-jarig bestaan in 1987. „Wat hier aan de orde was, had een mooi voorbeeld van 'private-public partnership' kunnen zijn. Een les zou kunnen zijn, dat de overheid er niet aan moet beginnen als er geen gelijkge schakelde belangen zijn. Mis schien was een grotere afstand tot de familie Louwman wenselijker geweest". nagement geweest, was er niet het bijzonder slechte weer geweest, had het werk de architect met zo veel problemen opgeleverd, had de welstandscommissie van de ge meente Wassenaar de plannen an ders benaderd, dan was het mis schien toch nog gelukt". Goedgelovig De provincie vraagt zich achteraf ook af of zij niet te goedgelovig is geweest. Een aantal signalen had aanleiding moeten zijn tol terug houdendheid. "Daar staat tegen over, dat die signalen kunnen wor den uitgelegd, zoals ze zijn uitge legd: oprechte zorg voor het die renpark en de dieren. Of het voor Louwman bij het mislukken van de reddingspoging van belang was aan de grond een andere bestem ming te geven, is moeilijk te beoor delen". Gedeputeerde staten noemen het een interessante vraag of zij zich niet eerder door externe des kundigen hadden moeten laten bij staan. Zij zeggen het niet onterecht te vinden, dat dit in de fase vóór de ondertekening van- de overeen komst niet is gebeurd. In die over eenkomst is dat weergegeven, waarover de partijen het monde ling al eens waren. Het provinciebestuur: "Louw man had zijn positie bepaald en duidelijk gemaakt. Het is niet de overeenkomst die de overheden la ter opbreekt, maar de overeen stemming die daarvoor al was be reikt: de houdbaarheid van de eco nomische uitgangspunten, de be stuurlijke kracht van de directie en de project-geschiktheid van enige opdrachtnemers". GS hebben meer dan genoeg ge daan om het dierenpark van de on dergang te redden. Maar, constate ren zij. er is één ding waaraan zij wellicht meer hadden kunnen doen: een deskundige van water staat uitlenen die de directie over de renovatie van het park had kun nen voeren. De kennis die bij de leiding van het dierenpark en de architect niet aanwezig was, was wel aanwezig bij waterstaat. Over het feit of de provinciale staten voldoende op de hoogte zijn gehouden zeggen GS. dat door tijdsdruk de co eenkomst voor de ondertekening niet hebben gezien, maar pas ge ruime tijd later. Of die overeen komst 'onredelijk' zou zijn beoor deeld, betwijfelen GS. De uit gangspunten waren logisch en soms zelfs vertrouwenwekkend. "Maar uiteindelijk blokkeerden zij een voortbestaan het het park in de fase dat alles misging. Deze blok kade kon alleen worden gesloopt als de oorspronkelijk overeen komst teniet zou worden gedaan. Het ging om een oplossing met een andere inhoud dan partijen bij het begin van hun samengaan voor ogen had gestaan". LEIDERDORP - De politie van Leiderdorp heeft de afgelopen weken 21 jongeren, variërend in leeftijd van 12 tot 24 jaar aange houden. Ze worden ervan ver dacht vernielingen in Leider dorp en omgeving te hebben aangericht. Op oudejaarsnacht werden er vernielingen aangericht bij twee bouwketen aan de Willem de Zwijgerlaan en de Maurits singel. De politie signaleerde in die buurt al enkele luidruchtige jongeren. Sedert de vernielin gen worden aangericht heeft de politie groepen jongeren in het oog gehouden. Na het bewerken van de bouwketen wist de politie waar te zoeken. In de komende weken hield men 21 personen aan. Uit het onderzoek bleek verder dat naast 24 gevallen van vernie ling tevens enkele kleine dief stalletjes en een geval van he ling hebben plaatsgevonden. Tegen alle betrokkenen is pro- ces-verbaal opgemaakt. De be nadeelden kunnen de jongeren via de wet een schadevergoe ding opleggen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14