F IJIrVEI \m VLI a S3 Kloppenburg mag toch mee naar WK Luba geeft Leiden helpende hand ZATERDAG 31 JANUARI 1987 SPORT PAGINA 15 redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Henny Piket spreekt de selectie van Fiks toe in een hoekje van de Vijf Meihal terwijl het spandoek zich afvraagt wie er met de 27-jarige coach naar bed wil. (foto Lock zuyderduin) Piket in bed 'Wie wil er naar bed met Henny Piket?' Die vraag stelden de ma kers van een spandoek dat tij dens de finale in de strijd om de Leidsch Dagblad-Cup een wand van de Vijf Meihal sierde. Dat krijg je met een gemengde sport als korfbal. Piket, voormalige 'vedette' van Fides Pacta, is trainer bij Fiks. De Oegstgeester eersteklasser drong vorige maand vrij verras send door tot de LD Cupfinale en moest het daarin opnemen tegen Fides Pacta. Tot groot enthou siasme van de Fiks-aanhangers die in de Vijf Meihal nadrukke lijk van hun aanwezigheid blijk gaven. Onder meer door spandoeken die overigens op verzoek van Pi ket waren vervaardigd. De trainer: "Toen we de finale hadden ge haaldheb ik wat junioren ge vraagd om een paar spandoeken te versieren en in de hal op te hangen. Ik heb ze geadviseerd om daar oud beddegoed voor te ge bruiken". Dat is niet gebeurd met het spandoek waarvan de makers zich afvragen wie er met Henny Piket naar bed wil. Dat laken was namelijk zou oud nog niet. Piket: "Ik zal maar niet vertellen wie dat spandoek hebben gemaakt, want als dat bekend wordt, kun nen zij waarschijnlijk een reke ning van Holiday Inn tegemoet Een paar junioren hadden Amerikaanse familieleden 'over' in verband met een reünie. Die zaten in Holiday Inn en daar zijn toen dus wat lakens verdwe- Die korfballers toch. Wat de vraag onderaan het spandoek betreft. Is die ook in opdracht van de trainer gesteld? Piket: "Nee hoor, dat is eigen initia tief geweest". En... zijn er mensen die met Henny Piket naar bed willen? De trainer: "Zat". In z'n hemd Beroofd worden temidden van 350 politie-agenten. Chiel Slie- rings maakt waarschijnlijk een aardige kans op een vermelding in het Guinness Book of Re cords. De Leidse scheidsrechter verleende vorige week vrijdag zijn medewerking aan het inter nationale politie zaalvoetbaltoer nooi in de Groenoordhallen en dat evenement was nog geen kwartier oud of Slierings was zijn trainingsjack kwijt. "Aanvankelijk dacht ik dat ie mand hel per ongeluk had meege- meldt Slierings, die zich even wel ongerust begon te maken toen het jack 's middags nog niet boven water was. Slierings: "Het gaat toch om een kleding stuk van honderdvijftig gulden. Toen ik 's avonds zonder jack thuis kwam had ik er ook echt een beetje de dood over in. Honderd- vijftig gulden lichter, terwijl ik al een vrije dag had moeten op nemen om op het toernooi te kun nen fluiten". Aangifte van diefstal heeft Slierings niet gedaan De arbiter: "Dat heeft immers voor een ge stolen fiets al geen zin. laat staan voor een trainings jack". Slierings zegt ook niet het ge voel te hebben dat hij is bestolen. "Ik hou het er op dat ik slacht offer ben geworden van een mis verstand. Ik kan van het hele ge val ook de humor wel inzien. Al leen heeft die humor voor mij een beetje wrange bijsmaak". Eminentie Wim Wassink, de grijze eminen tie van het Leidse scheidsrech- terswereldje, trof het afgelopen zondag tijdens het zaalvoetbal toernooi van De Sleutels niet. De arbiter die al enkele jaren aan het afbouwen is, werd opgezadeld met de wedstrijd LFC-Unitas Leiden, een duel met een zoge naamd verhoogd risico. Dat zou het zeker zijn geweest als de Boshuizerkade-buren nog uitzicht hadden gehad op een _plaats in de halve finale. Omdat "geen van beide teams meer pou lewinnaar kon worden en de strijd zich nogal éénzijdig ont wikkelde (LFC bouwde gemak kelijk een 6-0 voorsprong op), leek het wachten slechts op de laatste fluittoon van de 59-jarige Wassink, toevallig eveneens op de Boshuizerkade woonachtig. Dat signaal kwam veel eerder dan werd verwacht, omdat de ar biter gedwongen was een vroeg tijdig einde aan de wedstrijd te maken. Nadat de voetballers Kromwijk (Unitas) en Verplanc- ke (LFC) een vinnig duel hadden uitgevochten, sprong er een heethoofd in het veld. De 'sup porter', een broer van LFC'er Verplancke. moest zijn 'hulpac tie' bekopen met een gescheurde wenkbrauw. De dader bleef na afloop onge straft. Het was niet te achterha len geweest wie de klap aan de overspannen toeschouwer had uitgedeeld. Ook niet voor Was sink, die de vechtpartij op veilige afstand volgde. Terecht overi gens dat Wassink zich met zijn 59 jaar niet geroepen voelde om de parijen te scheiden. Dat had hij in de loop van zijn dertig-jarige carrière al zo vaak gedaan. Wassink: "Daar begin ik dus niet meer aan. Ze bekijken het maar. Die mentaliteit van die gasten tegen woordig. Vroeger had je respect voor de man in het zwart. Toen keken de voetballers nog tegen een scheidsrechter op", aldus de arbiter, die overigens iets wil recht zetten. "In de krant stond dat ik af scheid neem, maar dat geldt al leen voor de toernooien. Ik juni word ik zestig, dan moet ik offi cieel stoppen. Maar tot die tijd blijf ik op het veld en in de zaal competitiewedstrijden leiden. Al leen fluit ik geen toernooien meer. Zo'n hele dag is me teveel. M'n leeftijd gaat meespreken, hé". Als ze een beroep op me doen. dan sta ik klaar, want ik vind het ondanks alles nog steeds leuk. Vooral het jeugdvoetbal. Ja, dat is nog gemakkelijk bij te benen. Kwestie van routine. Als je bijna dertig jaar meeloopt, weetje pre cies hoe je je moet opstellen". Voorzichting dus, zoals afgelo pen zondag. Uit de boot Muiterij in de roeiboot van Ox ford, zodanig dat de traditionele race tegen de universiteit van Cambridge volgende maand in gevaar zou kunnen komen. De BBC besteedde er deze week uit gebreid aandacht aan. In alle ernst uiteraard, want als een tra ditie in gevaar komt, gaat in En geland alle gekheid op een stok je. De kiem voor de muiterij werd vorig jaar maart gelegd, toen de acht beste roeiers van de Oxford- universiteit voor het eerst in elf jaar het onderspit dolven tegen de roeiende rivalen uit Cambrid ge. De teleurstelling was groot, misschien nog wel het meest bij Chris Clark, een Amerikaanse toproeier die een kamertje heeft gevonden in één van de colleges in Oxford. 'We mogen dit jaar niet weer verliezen". zei hij in zijn beste Engels. Daarom benutte Clarke de zo mervakantie in eigen land om een paar sterk roeiende landge noten voor een studie in de En gelse universiteitsstad te interes- Oxfords vlaggeschip raakte daardoor overbezet en één van de mannen die uit de boot dreig den te vallen,- was Donald Mac- Donald. Niet alleen één van de acht van vorig jaar, maar boven dien voorzitter van de studenti koze roeiclub. Uit hoofde van zijn functie maakte 'Dubbele Do nald' bezwaar tegen al die bui tenstaanders. "Het is niet goed als zoveel niet-Engelsen bij een Engelse traditie betrokken zijn". Hij eiste het vertrek van Clark, in zijn ogen de wkade genius. De andere zeven keerden zich echter tegen hun voorzitter en dreigden zelfs massaal hun rie men terug te trekken. Volgens de laatste berichten zou MacDonald een compromis hebben voorge steld, maar de muiters gaan daar mee niet akkoord. Voorlopig is Oxford nog stuur loos en een traditie in gevaar. (bijdrage Bart Jungmann) Wakker (1) De vorst mag de schaatsliefheb bers dan wel aanspreken, de voetbaltrainers daarentegen zijn doorgaans met zo de spreken over de gevolgen van de winter. De velden zijn nauwelijks meer te bespelen, terwijl de tempera tuur buiten niet bepaald uitnodi gend werkt voor een bezoek aan de training. Hans van der Zee heeft een formule bedacht, die de voetballers van Quick Boys weghoudt bij de centrale verwar ming. Van der Zee: "Bij Schoten, mijn vorige club, organiseerde ik met veel succes een sneeuw en ijscompetitie. Het leek me wel aardig hetzelfde bij Quick Boys te doen. Nou. daar heb ik tot nu toe geen spijt van. De opkomst op de training is uit stekend". In de door Van der Zee uitge schreven competitie strijdt 'ieder voor zich'. "Ik hou een klassement van de spelers afzonderlijk bij. Op elke training kies ik de partijen. Af hankelijk van het resultaat wor den er punten toegekend Van der Zee heeft een Katwijk- se sponsor kunnen bewegen een prijs voor de winnaar ter be schikking te stellen. Voorlopig voert Theo van Rijn de ranglijst aan, gevolgd door Leen van der Plas en Freek Rienks. DeNAm- sterdammer: "De competitie wordt uiterst serieus genomen. Ze kleunen er behoorlijk in. En dat is nu precies mijn bedoeling. Zo houd je de boel een beetje wakker". Wakker (2) Wakker waren ze ook bij Voor schoten fl na de ontluisterende 1-25 nederlaag tegen de 'f-jes' van UVS. In het clubblad van de Voorschotense zaterdagvier deklasser schreef Willem van der Linden het volgende verslag: "Voorschoten fl - UVS fl 1-25. Ook UVS hadden we aardig in de tang. Verder dan 30 meter van hun eigen doel kwamen ze niet. Jammer voor ons was dat net ge noeg om ze tot ons doel te laten komen in de Frisohal. Rust 0-11. Bij de stand 0-19 leverde ons pressievoetbal een doelpunt op. toen een UVS-speler de bal in ei gen doel schoot. Volgende week gaan we weer zwemmen, dan niet tegen UVS, maar gewoon in het zwembad". Veel plezier jongens. Sponsor Avanti heeft laatste woord HAZERSWOUDE (GPD) - Miijam Kloppenburg gaat toch naar de wereldkampioen schappen tafeltennis, die vanaf 19 februari in het Indiase New Delhi worden gehouden. Waar iedereen binnen de tafeltennisbond (NTTB) na de ruzies rondom haar vader reke ning hield met het thuisblijven van de Lichtenvoordse, vond de sponsor van Bettine Vriesekoop binnen 48 uur een oplossing voor alle problemen. De moeilijkheden met de familie Kloppenburg hadden voor Avanti, de club van Vriesekoop, eveneens onaangename gevolgen. Tijdens Europa-Cupwedstrijden maakt Mirjam Kloppenburg immers deel uit van de Hazerswoudse club. Op 7 februari komt Avanti tegen Sta- tistika Boedapest uit voor de halve finales van de de EC-strijd en de sponsor van Avanti, manager Job bakzeil. Het aanbod van Van Har- develd was voor de NTTB een mo tivatie om plotseling alle principes overboord te werpen. „Dat wil ik niet stellen", verdedigt topsport- functionaris Römgens zich. „Ik vind dat je als bond niet eigenwijs moet zijn. Als de partijen uit de problemen zijn en iemand komt met een aanbod om de kosten van Kloppenburg te dragen, dan moet Hardeveld, vermoedde dat je sportief zijn. Ik moet er wel bij Kloppenburg weinig trek zou heb ben om Dextro/Avanti te vertegen woordigen. Van Hardeveld nam daarop het initiatief en bracht Avanti-trainer Gerard Bakker en Jan Kloppen burg donderdag rond de tafel. Het gesprek was zo positief, dat Van Hardeveld de NTTB benaderde met het voorstel om Mirjam Klop penburg op zijn kosten mee te ne men naar het wereldkampioen schap tafeltennis. Waar NTTB-voorzitter Paul Henk Koopman eerder had gezegd dat „voor Miijam Kloppenburg abso luut geen plaats was in de WK- ploeg", haalde de bond plotseling Record Dagon PARIJS (AFP/SID/ANP) De Zwitser Etienne Dagon heeft giste ren tijdens een internationaal zwemgala in Parijs het Europees record 200 meter schoolslag voor 25 meter-banen op 2.11,44 ge bracht. Het oude record stond sinds 1981 op naam van dë Sovvjet- Rus Robertas Sjoelpa met 2.12,77 Mildred Muis zorgde voor een nieuw Nederlands record op de 200 meter schoolslag vrouwen. De zwemster van Dedemsvaart werd in de finale derde in 2.32,20. Dat was negen-tiende seconde onder het nationale record van Hillenius. ADVERTENTIE WATERPOLOWEDSTRIJD ZIJL L.G.B. - V.Z.C. Zaterdag 31 januari. Zwembad De Zijl Aanvang 20.00 uur Aangeboden door Mercasol zeggen dat als Van Hardeveld de reis niet had betaald. Mirjam was thuisgebleven". Overigens moet het hoofdbestuur de afvaardiging van Kloppenburg formeel nog goedkeuren, maar niemand ver wacht daarover moeilijkheden. Voor Mirjam Kloppenburg zijn de gevolgen uiteraard positief, maar aan haar selectie kleven de nodige vraagtekens. Waarom kreeg Van Hardeveld binnen twee "dagen zijn zin, terwijl ETTU-secretaris Dilst in feite met een kluitje in het riet werd gestuurd? „De mensen zijn er stuk voor stuk te veel bij betrokken", meent Van Hardeveld. „Ik heb als een para chutist boven de kwestie gehan gen. Ik zag de grote lijnen en had na zeven telefoontjes de partijen op één lijn. Ik ben er niet eerder ingesprongen omdat ik ervan uit ben gegaan dat de betrokkenen el kaar zouden vinden". Dat bleek een misvatting. Tot donderdagavond. Avanti-trainer Gerard Bakker: „Waarom nu wel en toen niet? Vermoedelijk omdat de emoties waren gezakt. Als we el kaar een paar weken geleden had den gesproken, was het mis ge gaan. Nu hebben we alles goed doorgesproken". Bakker was bereid ver te gaan om de sympathie van Kloppen burg te winnen. De Leidenaar had omwille van Avanti de reis naar Boedapest niet willen meemaken, als Mirjam Kloppenburg daarop had gestaan. De 21-jarige Lichten voordse heeft haar vertrouwen echter in Bakker uitgesproken.'zo dat de trainer zijn drie pupillen (Vriesekoop, Kloppenburg en El len Bakker) naar de Hongaarse hoofdstad begeleidt. Vooralsnog wordt Kloppenburg in India alleen opgesteld voor de landen wedstrijden. Daarvan is Jo sé Bakker het slachtoffer, want de NTTB mag niet meer dan drie speelters opstellen voor een inter land. De Leidse maakt de reis naar India overigens gewoon mee. Het is de vraag of Kloppenburg mag meedoen in het individuele toer nooi. Daarover heerst bij de officie- Ie instanties de nodige twijfel. Vol gens Piet Römgens in de kans klein dat Kloppenburg wordt toe gelaten omdat zij een ranglijst speelster is. Blijft er een geplaatste tafeltennisster weg, dan is de kans groot dat Kloppenburg de openge vallen plaats mag i „Al met al", oordeelt vrouwen- coach Bakker, „een verrassende ontwikkeling. Ik ben toch blij dat Mirjam meegaat naar India. Ze hoeft voor mij niet meer op haar knieën te liggen en excuses te ma ken voor alle fouten die ze heeft ge maakt". Zand erover en gewoon tafelten nissen. Alsof er niets is gebeurd. Dit geheel in de stijl van de NTTB. ROB ONDERWATER i de tafeltenniswereld toch tot elkaar. Bongers naar halve finale anker-kader LANDAU - Jos Bongers heeft gis teren ook zijn vierde partij gewon nen bij de wereldtitelstrijd anker kader 47/1 in Landau. In acht beur ten versloeg de Nederlands kam pioen de Europese titelhouder ^Wolfgang Zenkner: 250-231. Hier door is Bongers, met nog een partij te spelen, zeker van een plaats in de halve eindstrijd. In de kruisfinales moet Bongers vanavond afrekenen met een voor malig Europees kampioen in de moeilijkste kader-spelsoort. Fonsy Grethen, in 1981 de beste van Eu ropa, behaalde vier overwinningen en voert zijn groep aan. Marco Za- netti, de Europees kampioen van 1984, staat tweede. De 24-jarige stu dent moest in de derde ronde remi se toestaan aan de Fransman Ar- naud. Hij maakte de misser goed in de avondpartij. Tegen de Oosten rijker Pilss, die tot dusver alleen is opgevallen door het bijzonder lage tempo dat hij onderhoudt, was de Italiaan met een serie van 245 in twee beurten uit. Zaterdag maken Zanetti en Grethen in een recht streeks duel uit wie van hen als nummer een overgaat naar de kruisfinales. LEIDEN - Het Leidse uitzendbu reau Luba is de nieuwe sponsor van basketbalclub BS Leiden. Het voortbestaan van de voormalige eredivisieploeg in de eerste divisie is daarmee voor tenminste ander half jaar gegarandeerd, terwijl Lu ba alvast een optie heeft genomen voor een extra jaar. Vandaag glijdt er bij de leden van de Zoeterwoud- se 'zuster' vereniging Luba een brief door de bus, waarin de ge boorte van het opmerkelijke 'stief- broertje' wordt aangekondigd. 'Va der' Rob Mantel, directeur van Lu ba. heeft zijn basketbalfamilie heel wat uit te leggen. Sinds jaar en dag is de naam van het uitzendburo verbonden aan de uit de Sleutelstad naar Zoeterwou- de verhuisde club. Een club die zich in het verleden profileerde door zich af te zetten tegen de rij kere buurman BS Leiden, waar mee het een gezonde rivaliteit ken de. Het mag dan toch wel opmer kelijk genoemd worden dat uitge rekend Luba (het uitzendbureau) de aloude rivaal de helpende hand heeft toegestoken. Rob Mantel gaf gisteravond tijdens een persconfe rentie in het Koetshuis uitleg over het binnenhalen van het 'tweede kind'. „We hebben de ontwikkelingen bij BS Leiden op afstand gevolgd. We hadden al belangen in het bas ketbal en die weerhielden ons er van om stappen te ondernemen. Toen we echter enkele maanden geleden benaderd werden met het verzoek om samen met een flink aantal bedrijven voor duizend gul den deelsponsor te worden, heb ben we positief gereageerd", aldus Mantel. „Achteraf bleek dat wij zo'n beetje de enige waren die belang stelling hadden voor BS Leiden. Toen hebben we de knoop doorge hakt en besloten een deel van ons reclamebudget een andere bestem ming te geven. De reputatie van Leiden als topploeg en de leidende rol die de ploeg in de regio heeft gespeeld en weer moet gaan spe len, waren bij dat besluit belang rijk. Leiden-voorzitter Hennie Nijs- sen stelde dat de hulp net op tijd is gekomen: „Zonder die steun had den we ons volgend seizoen moe ten terugtrekken uit de eerste divi sie. Uitgangspunt van, Leiden blijft om zo hoog mogelijk te spelen. Als het eerste team kampioen wordt, LANDSMEER - De nieuwe kle ding was nog wat onwennig en aan de nieuwe naam moest BS Leiden gisteravond nog even wennen, maar de start onder de 'nieuwe' vlag mocht er zijn. Landslake Lions was in Lands meer kansloos tegen de in ver blindend gele 'pakkies' gesto ken Leidse 'kanaries': 57-84. De Leidenaars wisten dit keer uit de klauwen te blijven van de in de vorige competitieronde nog zo gevaarlijk uithalende Noordhollandse leeuwen. Tot halverwege de eerste helft duld de Leiden de thuisploeg naast zich (20-20), maar daarna zette Erik-Paul van Weeren zijn team op het juiste spoor, waardoor de strijd bij rust in feite beslist was: 30-44. Om aan te tonen dat Leiden wel degelijk meer in huis heeft dan alleen Bert Kragtwijk, liet coach Frans Broekhof de center het grootste deel van de tweede helft op de bank. Een knap verdedigend Lei den, met en zonder Kragtwijk. hield Landslake in de eerste twaalf minuten na de hervat ting op vijf punten (35-73). Dat de marge niet nog groter werd kwam omdat Broekhof behalve Kragtwijk ook een aantal ande re basisspelers terughaalde, waardoor de leeuwen in de slot fase nog een paar brokstukken konden oppakken. Broekhof was echter toch tevreden: „We zijn op de goede weg. Er zit dui delijk een stijgende lijn in ons spel. We scoren nu gemakkelij ker, terwijl we de tegenscore beperkt houden". Topscorers Luba Leiden: Van Weeren 22, Minderhout 18, Kragtwijk 14. dan zullen we inschrijven voor de promotiedivisie, maar pas als we de middelen en mogelijkheden hebben kunnen we gaan denken aan terugkeer naar de eredivisie". Mantel, zelf basketballlefhebber zei zijn keuze op zakelijke en op emotionele gronden te hebben ge maakt. Hoewel hij geen bedrag noemde is er zo'n 15 tot 20.000 gul den gemoeid met de sponsoring van BS Leiden. „Als de resultaten daar in de toekomst aanleiding toe geven, kan het budget altijd nog verschoven worden", aldus de sponsor. Leiden wil proberen om ex-international Bert Kragwtijk voor de ploeg te behouden. De te rugkeer van andere spelers (Ha gens en Heijdeman zijn al ge noemd) sloot Nijssen niet uit „Als spelers hier op basis van reiskos tenvergoeding willen spelen, zeg gen we geen nee" Om verwarring met de ander< helft van de 'tweeling' te voorko men zal alleen het eerste team on der de naam Luba spelen HANS JACOBS

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15