Plannen voor reeks motels Goedkoop eten in ouderenrestaurant Katwijkers tegen aanlijngebod Drie jaar geëist voor gewapende overvallen WOENSDAG 28 JANUARI 1987 LEIDSCH DAGBLAD- riïT^nsy, 65-plussers krijgen in Alphen eigen eethuisje ALPHEN AAN DEN RIJN - In Alphen gaat maandag het lang verwachte Alphense restaurant voor ouderen open. In het ver zorgingshuis St. Joseph kunnen ook zelfstandig wonende 65- plussers dagelijks een warme maaltijd voor de prijs van 8,50 gulden bestellen. Voorlopig wordt een eetzaal ingericht voor maximaal twintig eters. "We hebben geen idee hoeveel ouderen we kunnen verwach ten", aldus H.J. Pieterse, direc teur van het verzorgingshuis, "dus wie het eerst komt, het eerst maalt". Reserveren moet doorgaans twee dagen van tevo ren. Een abonnement op de maaltijdvoorziening kan worden aangevraagd voor ten hoogste een week. Pieterse: "Onze ruim te is beperkt en anders zouden we de rest van de belangstellen den moeten uitsluiten". Het seniorenrestaurant zal geen winst maken. De prijs die de gasten betalen is de kostprijs van het driegangen-menu. De overheid heeft een eenmalige subsidie gegeven van 20.000 gul den voor investeringen in onder meer de keuken, het servies en het bestek. Bovendien wordt een jaarlijkse bijdrage van 23.000 gul den verstrekt als vergoeding voor het restaurantpersoneel. Het restaurant voor ouderen heeft vier gastvrouwen in deel tijd in dienst, die dagelijks de zaal inrichten, de eetgasten op vangen, naar hun plaats begelei den en de maaltijden uitserve- ren. Het is de bedoeling dat een en ander wordt verzorgd in de gezellige ambiance van een echt restaurant met een stemmig ach tergrondmuziekje. Overigens is het gebouw gemakkelijk toegan kelijk voor rolstoelrijders. Dieet worden gehouden met een zout- of vetloos dieet. De maaltijden worden alle met verse groenten en vlees op de conventionele ma nier bereid. Er komt geen stoom of magnetron aan te pas. "Daar hebben we een hekel aan", aldus chef-kok A. van Lammeren. Tus sen de bereiding en het nuttigen ligt de maaltijd hooguit tien mi nuten in een speciale warmtewa- gen. Het nogal goedkope restaurant voor senioren betekent volgens directeur Pieterse geen enkele bedreiging of concurrentie voor de overige eethuizen in Alphen: "Onze gasten zouden toch niet in een gewoon restaurant komen". De eters kunnen bij Sint Joseph uitsluitend terecht tussen de middag. Van de katholieke achtergrond van de verzorgingshuis is alleen iets in het vrijdagse menu terug te vinden. Er kan dan een visge- Chef-kok Van Lammeren demonstreert de gastvrouwen v de wijn moet worden uitgeschonken. recht worden gekozen. "Daar blijft het ook bij", verzekert di recteur Pieterse. Het restaurant is opgezet om het zo lang mogelijk zelfstandig wonen van de Alphense 65-plus sers te bevorderen. De financiële steun is dan ook uit het potje voor het zogeheten flankerend ouderenbeleid gekomen. Chef kok Van Lammeren: "Behalve het uitje voor de ouderen gaat het om de gezelligheid en de bij komende sociale contacten. Bo vendien kan de huisarts een serie maaltijden bij ons voorschrijven, vanwege de hoge voedingswaar de". ^ALPHEN-HeS^mS Van der Valk-concern: 'Grote behoefte aan goedkope bedden in regio' telkamers in deze regio zal als het aan het Van der Valk-concern ligt in de toe komst drastisch stijgen. In Leiden/Valkenburg, Nieuw- Vennep en Alphen aan den Rijn wil het familiebedrijf drie nieuwe motels met in totaal enkele honderden bedden laten bouwen. In Voorschoten wordt het al bestaande motel De Gou den Leeuw aan de Leidse- weg met vijftig kamers uit gebreid. Onlangs nog is in Wassenaar het nieuwe mo tel de Bijhorst in gebruik genomen. "Er is in het westen van het land grote behoefte aan kamers die voor twee personen 60 - 70 gulden per nacht kosten", aldus G.A. van der Valk uit Nuland die een toelichting geeft. De plannen voor een motel bij het Rick's Brugrestaurant langs rijksweg A4 tussen Den Haag en Amsterdam in Nieuw-Vennep ver keren in een vergevorderd sta dium. Van der Valk verwacht dat nog dit jaar de eerste paal voor het drie verdiepingen hoge 400 bedden tellende motel de grond in gaat. Aanvankelijk waren gedeputeerde staten, het dagelijks bestuur van Noord-Holland fel ge kant tegen de komst van dit motel. Volgens GS zou het motel een aantasting betekenen van het lan delijk gebied in de Haarlemmer- Vrees omwonenden: Baanverlichting tenniscomplex schijnt in slaapkamer KATWIJK - In tegenstelling tot tal van andere verenigingen in de wij de omgeving mag d Katwijkse ten nisvereniging Zee en Duin op haar complex Duinlust geen lichtmas ten plaatsen. Onder druk van het massale protest van omwonenden zijn burgemeester en wethouders van de kustplaats teruggekomen op het aanvankelijk besluit een vergunning voor de terreinverlich- ting af te geven. Tegen het plaatsen van de licht masten op Duinlust werden door de omwonenden 31 bezwaarschrif ten ingediend. Zij vrezen overlast doordat de felle lampen in hun woon- en slaapkamers zouden schijnen. Voorzitter C.D. Minnee van de tennisvereniging Zee en Duin toonde zich gisteravond zeer te leurgesteld over de beslissing van het college, maar kon nog niet zeg gen of de tennisvereniging in be roep zal gaan. "Daar moeten we de ze week nog met het bestuur over vergaderen", aldus Minnee. De voorzitter noemde de bezwaren van de omwonenden enkele weken geleden nog zwaar overtrokken. De vereifiging was bereid de over last zoveel mogelijk te beperken, onder meer door de lichtbundels van de masten goed af te schermen en alleen in de zomermaanden ge bruik te maken van de installatie. WOENSDAG Nog deze zomer hoopt de directie van het Van der Valkconcern de eerste paal te laten slaan voor een motel bij Rick's Brugrestaurant in Nieuw-Vennep. Het motel wordt ten oosten van het restaurant (links op de foto) gebouwd. (foto Wim Dijkman» meer, waarvan Nieuw-Vennep een teerde staten naast zich neer door te laten alsnog een motel bij het woonkern is. Provinciale staten in het vorige week vastgestelde brugrestaurant te bouwen legden die opvatting van gedepu- streekplan de mogelijkheid open "We hopen halverwege volgend 'De hondebezitter is het probleem, niet de hond' jaar het motel langs de rijksweg te kunnen openen", aldus Van der Valk. Het concern heeft onlangs het brugrestaurant van de Bloe- mendaalse projectontwikkelaar G. Verveld overgenomen. Verveld zag geen kans meer het brugrestaurant rendabel te exploiteren. Redding Zijn enige redding was volgens hem een motel bij het restaurant. Verveld had het gemeentebestuur Haarlemmermeer en de Kamer Koophandel op zijn hand. Een, zij het kleine, meerderheid van het college van gedeputeerde staten was tegen de plannen van Verveld. De projectontwikkelaar diende daarop een bezwaarschrift in bij de Raad van State, maar dit college verwierp het beroep van Verveld. Verveld had gehoopt dat hij nog voor 1 december van het vorige jaar van de Raad van State te horen zon krijgen dat hij alsnog een mo tel bij het brugrestaurant zou mo gen bouwen. Tot die tijd wilden de banken nog garant staan voor de tekorten van het restaurant. De be slissing van de provincie om toch een motel bij het brugrestaurant toe te staan, is voor Verveld enkele weken te laat gekomen. Eind vorig jaar verkocht hij Rick's aan het Van der Valk-c KATWIJK - De Katwijker T. de Vreugd is een van de vele honde- bezitters in de kustplaats die sinds enkele weken bewust de nieuwe algemene plaatselijke verordening (apv) aan zijn laars lapt. Hij weigert bij het uitlaten van zijn huisdier ge bruik te maken van de honderiem en riskeert daarmee in het uiterste geval een gevangenisstraf van twee maanden of een geldboete. "Ik wil er desnoods wel voor gaan zitten", zegt De Vreugd strijdlustig. De Katwijker wil de komende weken zoveel mogelijk hondebe- zitters betrekken in een protestac tie tegen het aanlijngebod in de apv. Zijn oproepen in de plaatselij ke pers hebben inmiddels al geleid tot tientallen telefoontjes van plaatsgenoten die hun sympathie met de actie hebben betuigd. De Vreugd wil een bijeenkomst beleg gen zodat alle verontruste honde- bezitters kunnen worden betrok ken bij het opstellen van een actie plan. Tot de suggesties die de 29- jarige Katwijker zelf al heeft voor een dergelijk plan, behoort het uit laten van de honden in de tuin van het Katwijkse gemeentehuis. De Vreugd kan zich volledig vin den in de gedachte dat honden zo min mogelijk overlast moeten ver oorzaken, maar noemt de maatre gel om deze overlast terug te drin gen erger dan de kwaal. "De hon debezitter is het probleem, niet de hond", meent De Vreugd. "Als de baas zijn huisdier goed heeft opge voed en de moeite neemt de hond uit te laten op een plaats waar De Katwijker T. de Vreugd met zijn Rotweiler: "De hond wordt de dupe i hondebezitters zijn verantwoordelijkheid niet kent". voorkomen dat er nooit uitwerpse len op de stoep zullen blijven lig- mogelijk mensen er hinder gen. "Dat is echter ook de verant- ondervinden, is er niets aan de woordelijkheid van de gemeente lijke reinigingsdienst. Van de hon- volgens De Vreugd debelasting die wordt betaald is hand". Een hond vrij eenvoudig te leren dat hij zijn een bepaald gedeelte toch ook behoefte in de struiken of in de reserveerd voor het opruimen goot moet doen. "Als hem dat op de hondepoep". jonge leeftijd is bijgebracht, ver geet hij dat niet meer", zegt de Kat- De Vreugd meent dat de hond i de dupe gaat worden van het feit wijker. "Een hondebezitter die dat een aantal hondebezitters zijn daarvoor niet de moeite neemt, zal verantwoordelijkheid niet kent. het ook weinig kunnen schelen want wat i waar het dier zijn behoefte doet als zonder voor het wèl is aangelijnd". De Vreugd geeft toe dat een goe de opvoeding van dè hond niet kan s er nu mooier en ge- een hond dat een paar keer per dag even lekker te kunnen rennen. Het is voor die beesten toch geen leven om voortdurend stapvoets naast de baas te lopen", uit het hart gegrepen", zegt hij. Het aanwijzen van speciale uit- "Het is merkwaardig dat de men- renplaatsen noemt De Vreugd een sen pas in actie komen als de apv al slecht alternatief. "Deze locaties door de gemeenteraad is aanvaard zijn vooral voor oudere mensen en het heel moeilijk wordt om de vaak onbereikbaar. Verder is het zaak nog terug te draaien", vindt een slechte zaak dat er veel honden een woordvoerster van de gemeen- op dezelfde plaats worden gecon- te er van. centreerd. Dat kan tot grote pro- Het is niet zo dat hondebezitters blemen leiden, Stel dat er bijvoor- onmiddellijk worden bekeurd als beeld een loopse teef tussen loopt zij bij het uitlaten van hun huisdier of een hond met allerlei ziekten", de riem aan de kapstok laten han- Ook voor spelende kinderen zijn gen. "Het is nu nog een kwestie dergelijke vervuilde uitrenplaat- van signaleren en waarschuwen", sten niet erg gezond, aldus De aldus een woordvoerder van de po- Vreugd. De actie van de Katwijker litie. Hij verwacht echter wel dat heeft al veel sympathiebetuigingen binnen enkele maanden het bon- opgeleverd. "Het is veel mensen nenboekje zal worden getrokken. Haagsche Schouw Het familiebedrijf wil ook bij res taurant 'Het Haagsche Schouw' op de grens van Leiden en Valken burg een 'low budget' motel bou wen. Het motel krijgt voorlopig zestig kamers, maar kan in en later Actie voor homeopatisch huisarts in Katwijk KATWIJK - In Katwijk is nog plaats voor drie huisartsen. Een van die drie vestigingsplaatsen moet worden toegewezen aan een homeopatisch arts, zo is de mening van de Katwijkers Marleen Vooijs en Sonja Hoek. Zij zijn een handte keningenactie begonnen, waarvan het resultaat volgende maand aan het gemeentebestuur wordt over handigd. In Katwijk is momenteel geen homeopatisch arts. De inwoners van de kustplaats zijn daarom aan gewezen op homeopatisch werkende artsen in de omgeving. "Ik weet van een aantal mensen dat zij artsen in Leiden bezoeken", zegt Marleen Vooijs, "maar er zijn ook patiënten die helemaal naar Alkmaar of Zwolle reizen". Zonder langs de deuren te gaan zijn er al ruim vierhonderd handte keningen binnen. Op 9 februari wordt in de sporthal Cleijn Duin een voorlichtingsbijeenkomst ge houden. De uit Katwijk afkomstige homeopatisch arts A. van Beelen zal een lezing houden en de Vereni ging ter bevordering van de ho meopathie zal informatie geven. MELK WEG - Bij een kruideniers- bedrijf aan de Concertweg in Al phen is vanaf september tot nu toe voor ruim 5.000 gulden aan melk- produkten gestolen. De daders kwamen regelmatig 's nachts langs en namen wat kratten weg, die de fabrikant even daarvoor achter het bedrijf had neergezet. De kruide nier heeft de diefstallen na verloop van tijd ontdekt en nu pas aangifte gedaan. stadium worden uitgebreid. Dit plan is vrijwel gereed voor uitvoe ring, aldus Van der Valk. Het is de bedoeling dat het motel bij 'Het Haagsche Schouw' uitein delijk ongeveer honderd kamers zal krijgen. "Dat is het minimum aantal kamers dat nodig is om de zaak rendabel te kunnen maken", aldus Van der Valk. "Zodra we de benodigde vergunningen hebben beginnen we met de bouw". Ook in Voorschoten wil het con cern het bestaande motel bij res taurant de Gouden Leeuw met on geveer vijftig kamers uitbreiden. "Er bestaat in deze regio grote be hoefte aan motels in deze prijsklas se", aldus Van der Valk. De motels in Leiden, Haarlemmermeer en Voorschoten zullen volgens Van der Valk van alle gemakken wor den voorzien. "Alleen het slapen zullen de mensen nog zelf moeten doen". De plannen voor de bouw van een motel bij Avifauna in Alphen aan den Rijn zijn al tien, vijftien Academisch Ziekenhuis, behah jaar oud. Inmiddels zijn de ge sprekken weer op gang gebracht en zijn nieuwe tekeningen ge maakt. "Er wordt overleg gevoerd met de gemeente over de pacht van de grond waarop Avifauna is ge vestigd. De grond is van dë ge meente. Als we het over de prijs met elkaar eens kunnen worden, dan komt er ook een motel bij Avi fauna", aldus Van der Valk. Schouwburg - Ted de Braak en Martin Kesseler in 'Het verschil', 20.15 uur. Filmhuis LVC - film 'Ahora d'estrella', 20 en 22.15 uur. Rijksmuseum van Oudheden - concert blokfluittrio La Fontegara, 20.15 uur. DONDERDAG Leiden Groenoordhallen - Woon Ideaal Beurs, 14-17 en 19-22 uur. Kapelzaal K&O - lunchconcert Clarinet- kwartet, 12.45-13.30 uur. 't Breehuys - Breestraat 19, spreekuur WDM, 19-22 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Langegracht 65, soos, 21-1 uur. Schouwburg - 'Een nieuwe dood', to neelstuk van Jos Brink, 20.15 uur. Laktheater - 'Maat en Heil' door Thea terunie/De Factorij, 20.30 uur. Leiderdorp Stichting De Werkwijzer - Bernhard- straat 3, bekend maken activiteiten van de stichting voor werklozen van Leider dorp, 14 uur. Voorschoten Lindehoeve - jongerencafé, 20.30-24 uur. ONGEVALLEN DIENST - Dagelijks Tegenwind en dan ook nog dreun in het gezicht ALPHEN AAN DEN RIJN - Dik- ke vrienden zijn het waarschijnlijk niet geweest, de twee 15-jarige Lei- muidense jongens die gistermid dag samen op de Herenweg in de richting van hun woonplaats fiets ten. De een vroeg op een gegeven moment aan de ander in verband met de sterke wind voorop te gaan rijden. De jongen weigerde dat, wat hij met een forse dreun in zijn gezicht moest bekopen. De dader fietste snel door. Het slachtoffer was daartoe niet meer in staat. Hij kon niets zien en is overgebracht naar het ziekenhuis. Zijn fietsgenoot is inmiddels ern stig vermaand. In verband met zijn leeftijd is geen proces-verbaal te gen hem opgemaakt. dinsdag 13 tot woensdag 13 uur: Diaco- nessenhuis Leiden en vrijdag 13 tot za terdag 13 uur: Elisabeth Ziekenhuis Leiderdorp. AMBULANCE - Tel. 071-212121. S.O S.-DIENST - Telefonische hulp dienst voor degenen die in moeilijkhe den verkeren, dag en nacht: tel. 071- 125202. DIERENHULPDIENST - Tel. 071- 174141. BUREAU VOOR RECHTSHULP - He rengracht 50, tel. 071-123942, spreeku ren ma. en di. 10-12.30; woe. 13.30-16 en do. 18.30-20.30 uur. LEIDSE RECHTSWINKEL - Juridisch adviesbureau Ketelboetersteeg 10, tel. 071-130775. BURGERRAADSLIEDEN - Breestraat 92, tel. 071-254142, spreekuurtijden: maandag van 11-12 uur; dinsdag en woensdag van 11-12.30, alleen op af spraak, donderdag van 18.30-20 uur, vrijdag van 9.30-10.30 uur, voor buiten landse vrouwen. ANTI-DISCRIMINATIE MELDPUNT Ketelboetersteeg 10, tel. 071-120903, ma. t/m vry. van 10 tot 16 uur. VROUWENTELEFOON SEKSUEEL GEWELD - dins, bereikbaar van 14-17, woe. van 20-23 uur, vrijd. 09-12 uur, tel. 071-126844. MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRI MINATIE - voor homoseksuelen, zon dag van 30-24 uur, tel. 071-221008. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 23 tot 30 jan. door: apotheek De Aloë. Levendaal 161. Lei den, tel. 120502 en door apotheek Beker, Lijtweg 4, tel. 155482. DEN HAAG/STREEK - Voor hun aandeel in onder andere twee ge wapende overvallen op een Bos- koops benzinestation en in Rijsen- hout is gisteren tegen een twintig jarige Alphenaar en een 31-jarige man uit Den Haag drie jaar gevan genisstraf geëist. Een andere me deplichtige aan de twee overvallen, een Hazerswoudenaar, is inmid dels veroordeeld tot een gevange nisstraf van twee jaar. Op 8 oktober van het vorig jaar pleegden ze twee overvallen in Rijsenhout en Boskoop. In Rijsen- hout werd in een sigarenzaak de kassa leeggehaald en een telmachi ne gestolen. De buit bedroeg onge veer driehonderd gulden. Tijdens de overval werd de eigenaresse van de winkel bedreigd met een groot mes. Later op de dag werd in Bos koop een pompstation overvallen. Onder bedreiging met een hamer van de pomphouder werd daar een bedrag van ongeveer tweeduizend gulden meegenomen. De drie daders bleken door hun verslaving aan heroïne en de daar uit voortvloeiende geldnood ge handeld te hebben. De Hagenaar werd ook een tasjesroof in Alphen aan den Rijn ten laste gelegd en verder nog een serie diefstallen uit auto's. De officier van justitie, Van der Broek, nam de zaak hoog op en constateerde een 'neergaande spi raal' bij de daders. De drie zijn al len eerder veroordeeld geweest voor minder ernstige zaken. De president van de rechtbank mr. Kalbfleisch wees een verzoek van de Hagenaar tot schorsing af. Het verzoek om schorsing werd gedaan teneinde te kunnen afkicken. De leden van de rechtbank meenden dat het effect van een dergelijke behandeling onzeker is. Over twee weken doet de recht bank uitspraak.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16