D NEDERLAND NEDERLAND Documentaire jubilerend NOC TELEVISIE TOEGELICHT INGEN DINSDAG 27 JANUARI 1987 RADIO-TV PAGINA 19 De hond Jet heeft zijn leven te danken aan Ken Charlton werk zaam bij Linnton Plywood As sociation in Portland in de Amerikaanse staat Oregon. Hij ontdekte de hond in een afgeslo ten container. Het broodmagere dier moet daarin 32 dagen opge sloten hebben gezeten zonder voedsel. iroto ap» SPRINGEN VOOR DE BIJBEL - Veertien jonge medewerkers van het Britse bijbelgenootschap hebben door het maken van pa rachutesprongen ruim 4.000 gul den bijeengebracht voor bijbel verspreiding in Bangladesh, El Salvador, Mexico en Togo. Familieleden en vrienden van de zes meisjes en acht jongens hadden iedereen bepaald bedrag uitgeloofd voor elke meter die zij in het luchtruim zouden afleg gen, bungelend aan een parachu te. De cperatie is uitgevoerd bo ven het vliegveld van Abingdon bij Oxford. Door het vliegtuig op een hoogte van 700 meter te ver laten sprongen de jongeren een bedrag bijeen van welgeteld 4.650 gulden. ZANGVOGELS BEVRIJD - Een speciale eenheid van de Ca rabinieri heeft op de markt in Napels 2200 zangvogels in vrij heid gesteld. Door dierenbe schermers gewaarschuwd trad de politie op tegen handelaars op de illegale vogelmarkt, waar de dieren in kleine hokjes werden verkocht. De Carabinieri bracht de vo gels naar de rand van de stad en liet ze daar los. Vijfendertig han delaren kregen wegens handel in beschermde dieren een proces verbaal. De vogelbeschermings- actie werd door aanwezige Napo- litanen met bijval begroet. „Deze keer bracht de Carabinieri niet iemand achter de tralies, maar opende ze die", zei een tevreden voorbijganger. TIJGERMEST - Het Noorder Dierenpark in Emmen ontvangt de meest uiteenlopende verzoe ken. Zo verhuisde onlangs een partij tijgermest naar boomkwe kerij Kuiper in Veendam, die hiermee een konijnenplaag te lijf wil gaan. Directrice mevrouw Rensen keek niet vreemd op van het ver zoek. „Er zit een penetrante geur aan de uitwerpselen van roofdie ren, niet alleen van tijgers, ook van cheetah's bijvoorbeeld". Wanneer een verzorger eerst een bezoekje brengt aan deze roof dieren en hij gaat vervolgens naar de geiten, dan hebben al snel de neiging te vluchten. Er bestaan overigens meer middelen om beesten, snoepen de reeën bijvoorbeeld, te stuiten. Zo is er een smeermiddel die de kweker op zijn boompje moet kwasten, «en stankmiddel op dierlijke basis. Ook in hertshoor nolie gedrenkte lappen kunnen behoorlijk afschrikken. „Je hoort zelfs wel dat kwekers zak jes met mensenhaar ophangen om reeën weg te jagen. Dat schijnt ook te werken", aldus het districtshoofd Faunabeheer Van de Rakt. VERVALSER CEL IN - De vervalser van de dagboeken van Hitier, Konrad Kujau, die in juli 1985 wegens bedrog tot 4V-z jaar werd veroordeeld, is deze week begonnen aan zijn resterende celstraf van 28 maanden. In zijn cel zal hij voor een dagblad arti kelen schrijven en hij wil werken aan een script voor een film over de affaire. In voorarrest in Hamburg heeft Kujau al een boek over de dagboekvervalsingen geschre ven. Kujau bezit een goedlopen de galerie. Kunstminnaars kun nen daar voor 1.200 mark 'echte' of 'valse' Kujau's kopen. „Het huidige Nederland is een land van contrasten, met als be langrijkste probleem, dat de ge weldige last van de militaire uit gaven steeds meer op het land be gint te drukken, waardoor de vraagstukken van oorlog en vre de de gemoederen van het over grote deel van de bevolking steeds meer zijn gaan bezig hou den. De vredesaanhangers, die met de dag in aantal toenemen, eisen van het parlement en de landsregering dat zij niet langer in het vaarwater blijven van de agressieve politiek van het Noordatlantisch blok". Dat zeg ik niet. maar Anatoli Boesygin in het boekje 'Niderlan- dy', dat in 100.000 exemplaren werd gedrukt door het Kalininse Grafische Combinaat, dat ooit begiftigd werd met de Orde van de Rode Arbeidersbanier. Boven staand beeld van Nederland is weliswaar wat gekleurd, maar met de vredesdemonstraties in Amsterdam en Den Haag nog in het achterhoofd (herinnert u zich nog dat inmiddels opgeheven be grip 'hollanditis'?), kun je zo'n partijpolitieke weergave van de werkelijkheid nog wel door de vingers zien. Maar Boerygins kijk op andere zaken, die niet zo multi-interpretabel zijn, doet vrezen dat hij ondanks zijn ja renlange verblijf in Nederland niet altijd even goed heeft opge let. Niet onjuist is natuurlijk dat er in Nederland, behalve Neder landers, „ook Duitsers, joden, In donesiërs en Surinamers wo nenmaar wij zouden het zo toch niet onderscheiden. Het lijkt mij niet juist dat Beatrix het uit rijden met de gouden koets op Prinsjesdag heeft afgeschaft, en dat Sinterklaas op 19 december wordt gevierd. Lichtelijk overdreven lijkt mij ook deze waarneming: „Als een moeder van plan is het gezin van haar dochter te bezoeken, moet ze toch wel een week van tevoren een afspraak maken". Het Rijks museum noemt Boerygin hel Ko ninklijk Museum, van de Neder landse symfonieorkesten noemt hij alleen het Amsterdams Phil- harmonisch Orkest, en van de 'hedendaagse componisten' die hij noemtWillem Pijperen Hem Badini, is de eerste al 40 jaar dood, en heet de tweede, die in middels 79 is, Henk Badings. Om aan te geven hoe druk het wel kan zijn in Volendam en Marken tijdens het hoogseizoen, schrijft hij dat 'bijna elke twee uur weer nieuwe bussen met toe risten worden aangevoerd' Toe maar! „Veel Nederlanders bren gen de vakantie door m het bui tenland, niet omdat zij zo graag reizen, maar simpelweg omdat dat goedkoper is dan vakantie in het eigen land", onthult Boery gin. Het vervulde mij wel met trots te lezen dat Rembrandt „een overtuigd democraat was, die zijn volk en zijn land onstuimig liefhad, een man met een tragisch lot. zowel persoonlijk als artis tiek'.- maar ik denk toch dat me nige Nederlandse quizdeelnemer na zo'n omschrijving eerder op Van Gogh dan op Rembrandt zou gokken. Boerygins kijk op het Neder landse lezerspubliek en zijn mo gelijkheden lijkt ook niet erg te sporen met het feitelijke gegeven dat in geen ander land ter wereld een zo wijdvertakt net van boek handels bestaat, en dat in weinig landen de uitleenbibliotheek een zo prominente plaats in het cul tureel leven inneemt als in Neder land. Boerygin schrijft: „Boeken zijn duur m Neder land en zijn voor de grote massa moeilijk bereikbaar Het ge creëerde vacuum wordt opgevuld door stripboeken, door uitgaven met een anti-Sowjet en pro-Ame rikaans karakter, en ook door publicaties met een openlijk por nografische inhoud. Al deze vor men van 'burgerlijke massacul tuur' worden in grote oplagen uitgegeven, en zijn daardoor goedkoper. Deze opvattingen worden bovendien bevorderd door de burgerlijke pers, hoewel de Nederlanders zelf graag van de 'vrije' pers spreken. Het over grote deel van de periodieken (en van de televisieprogramma's) is echter gemonopoliseerd door gro te uitgevers en dienen vooral de belangen van de staats-monopo- listische bourgeoisie van het land. Nu hoort u het eens van vreemd, en dat Boerygin weet waarover hij het heeft blijkt wel uit deze alinea: „De hedendaagse schrijvers van Nederland besteden veel aandacht aan de grote verande ringen die zich in het leven van het land hebben voorgedaan, en aan het lot van de eenvoudige mensen. Het meest bekend zijn de werken van Vestdijk, die in het Russisch zijn vertaald, waaron der zijn roman 'Pastorale 1942' Populair zijn ook de werken van T. de Vries. K. van het Reve. W H van Eemlandt, e.a." Vestdijk stierf in 1971, Van Eemlandt (die alleen detectives schreef) in 1955. Theun en Karei, eindelijk op een platform, leven nog maar behoren zeker niet tot de populaire schrijvers van van daag. Maar dat er in Loenen in Gelderland een watervalletje van krap 25 meter is dat 'de Ve- luwse Niagara' wordt genoemd, blijkt ineens weer wel waar! Ver warrend boekje Omroep Rijnland In het radioprogramma Popwe- tens(w)aardigheden o.m. een in terview met één van de leden van de Leidse popgroep TT Togs en een interview met Henk West broek van Het Goede Doel (20.00-21.00 uur). HILVERSUM - De Amerikaan se acteur David Carradine snoept samen met zijn dochtertje uit een zakje drop. Carradine. vooral bekend uit de tv-serie 'Kutig Fu', speelt een rol in de twaalfdelige reeks 'North and South', die de AVRO vanaf 10 fe bruari op het scherm brengt De populaire acteur is overigens de belangrijkste gast in de laatste aflevering van Jos Brinks pro gramma 'Wedden dat...?' van avond op de AVRO-televisie. (Ne derland 1,20.28 uur). (foto ANPl DEN HAAG/HILVERSUM (GPD) - De redactie van Studio Sport wordt wel eens verweten dat zij zich bijna uitsluitend bezig houdt met het doorgeven en becommen tariëren van wedstrijdbeelden. De club van Ad van Liempt zou te wei nig zijn neus uitsteken. Dat is waar en die spaarzame keren dat een 'Studio Sporter' wel zijn neus uit steekt, blijkt hij hem bijna per defi nitie te stoten. Zo ook Eddie Poelmann die de afgelopen maanden veel werk heeft verzet voor het samenstellen van een documentaire over de ge schiedenis van het Nederlands Olympisch Comité. Het NOC be staat 11 september 75 jaar en dat is voor de NOS aanleiding om van avond op Nederland 2 vijftig minu ten lang aandacht te besteden aan het initiatief van Frits baron van Tuyll van Serooskerken. Om het pionierswerk van Poel mann af te doen als vergeefse moeite gaat tever, maar het door Marga van Arnhem en Philip Bloe mendal ingesproken eindprodukt kan nauwelijks boeiend worden genoemd. "Een bedelbaron in zaken", is de misleidende titel die de documen taire heeft meegrekregen en die de indruk wekt dat het om de levens geschiedenis van de eerste NOC- voorzitter gaat. Een misvatting zo als blijkt uit de inhoud die een glo baal overzicht wil geven van de Ne derlandse Olympische beweging zoals die op gang werd gebracht door Van Tuyll van Serooskerken die ooit op de bedeltoer langs be drijven en particulieren ging om Nederlandse sporters naar de Spe len van Stockholm te kunnen af vaardigen. De documentaire is opgesplitst in vier thema's. In het eerste the ma, het NOC en het geld, heeft oud-staatssecretaris Joop van der Frits baron van Tuyll van Seroos kerken (foto GPD» Reijden enkele minuten zendtijd gekregen om het volk voor te lich ten over de financiële problemen van het Comité. Poelmann en de zijnen hebben verzuimd om de sportbewindsman uit het vorige kabinet Lubbers eens flink aan de tand te voelen over de relatie tus sen de Nederlandse overheid en de door Jaap Visser sport. Het 'interview' met Van der Reijden is trouwens illustratief voor de overige gesprekjes in de documentaire. Die zijn van een stijfheid die misschien het conser vatieve blazervolk van het NOC deugd zal doen, maar de kijkcijfers niet bepaald ten goede zal komen. Puur amusement leveren de beelden van de Spelen van 1928. het tweede thema. Alleraardigst filmmateriaal van het Amsterdam se volksfeest dat onder meer "onze gymnastiekmeisjes voor het ver traagde apparaat" toont. Het derde thema behandelt de relatie tussen het NOC en de spor ters en blijkt een gemiste kans voor open doel om het steriele pro gramma met een aantal vrolijke anekdotes te verlevendigen. Dra matisch dieptepunt is de opvoe ring van de oud-vijfkampster Lia Louer-Hinten die bij aankomst in Mexico City zwanger bleek te zijn en nu, achttien-en-een-half jaar la ter mag laten zien wat daar van ge worden is. Tijdens de behandeling van het thema over de verstrengeling van de Olympische Spelen en de poli tiek wordt niet alleen stilgestaan bij de Nazispelen van 1936 en de bloedige overval in 1972 op de Is raëlische ploeg in München, maar ook bij de Nederlandse boycot van de Spelen van 1956 in Australië Tienkamper Eef Kamerbeek was toen. vlak na de Russische inval in Hongarije, één van de Nederlandse medaillekandidaten die in Mel bourne rechtsomkeert diende te maken. Maar als topfunctionaris van Philips, met sponsorgelden in zijn portefeuille, spuit de Eindho- venaar bij zijn terugblik slechts milde kritiek in de richting van de overheid en het NOC met wie hij in de toekomst nog geregeld zaken zal moeten doen De verkeerde keus dus. Dat geldt ook voor de uitsmijter die Juan Antonio Samaranch voor zijn rekening mag nemen. De voor zitter van het Internationaal Olym pisch Comité krijgt volop de gele genheid zijn Olympische bood schap uit te dragen. De gelukwens die Samaranch aan Henk Vonhoff richt, doet niets ter zake en zou be ter op zijn plaats zijn geweest als de voorzitter van het NOC een hoofdrol had vervul i bij Mies Bouwman. TELEAC 18.30 Por Favor, cursus Spaans voor beginners. Les 15 AVRO 19.00 Fabeltjeskrant, kinderprogramma. (T T.) 19.05 Bluffers, tekenfilmserie 19.30 AVRO's Sportpanorama NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 AVRO's Wedden dat...? Showprogramma, waarin men sen de gelegenheid krijgen om weddenschappen af te sluiten met een panel van bekende Nederlanders. Presentatie: Jos Brink en Sandra Reemer 22.20 AVRO's Televizier, actualiteitenmagazine 23.05 AVRO's Wintertriathlon, vanuit Inzeil 23.45 Ontdek je plekje, filmimpressie van Nederland s mooiste plaatsen. Vandaag: Culemborg NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven en slechthorenden 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden RVU 14.00 Tussen de emoties door. Afl 4 VOO 14.30 Saebert, tekenfilmserie. Afl.: De ontvoering 14.45 Kuifje, tekenfilmserie 14.55 De grote meneer Kaktus show, kinderprogramma 15.20 The Jetsons, tekenfilmserie. Afl. Judy gaat de lucht in 15.40 New wilderness, natuurserie. Afl Ijsberen: zacht, wit en dodelijk 16.05 De tik van... Tweewekelijks programma met Annette van Trigt 16.15 Dynasty, Amerikaanse serie. Afl.: De wake. Na een val van de trap wordt Blake naar het ziekenhuis gebracht. Het enige dat hij zich kan herinneren is het moment waarop hij viel Plotseling realiseert hij zich dat Rita niet de echte Krystle is 17.00 International Week Magazine, actualiteitenmagazine NOS 17.30 Journaal VOO 17.46 Veronica sport NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal. (T T.) 19.00 Journaal IKON 19.12 Koning van het strand, documentaire over jongeren in Derde Wereldlanden. Vanavond over de jongen Samman in een vissersdorp op Sri Lanka 19.37 Kenmerk, actualiteitenrubriek NOS 20.00 Moordkuil, televisie ter discussie 20.20 Allemansrecht, informatief programma. Vanavond Tot hoever mag de controle van de overheid gaan? 21.00 Panoramiek, actualiteitenrubriek 21.30 Een bedelbaron In zaken, documentaire over 75 jaar Ne derlands Olympisch Comité. (T.T.) 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05 Voorlichtingsprogramma Belastingcursus 23.20 Einde schiedenis en de instellingen van de V S Herh 19.40 Lotto-winnaars, mededelin gen en programmaoverzicht WOENSDAG NOS/NOT 09.00 Kijk mij nou, les 3 09.30 Tel en taalverhaal, les 2 10.00 Einde NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden VPRO 15.30 Punky Brewster, Amerikaanse jeugdserie. Afl. Grote ver anderingen (1) 15.55 Meester Dongguo en de wolf, Chinese schaduwspel 16.05 Lange Jaap, kinderprogramma. Vandaag: De zomer van het jaar. (herh.) 16.20 (ZW) Laaurel Hardy: One good turn, slapstick uit 1931 Stan en Ollie kloppen bij een oude dame aan nadat hun kam- peerpogingen zijn mislukt. Als ze horen dat de oude dame bestolen is. doen ze alles om haar te helpen 16.40 Achterwerk in de kast, kinderen zeggen wat ze denken vanuit een reizend meubelstuk 17.00 De Charlie Brown Snoopy Show, tekenfilm. Vandaag Op kamp 17.05 De mus met de lange poten, kinderserie. Afl.: Een wiel in een boom,t17.20 Moeroen Boechstansangoer, kinderserie. Afl.: Moeroen komt overal te laat vandaag 17.30 Einde FEDUCO 17.40 Ideeënbank, serie gewijd aan maatschappelijke activitei ten in de diverse Nederlandse regio's. Afl 7 De Peel 18.00 Tik Tak. kinderprogramma Afl.81 18.05 Plons, Afl Plons en de pa pegaai 18.10 Jacobus en Corneel, Afl Te laat 18.25 Mik. Mak en Mon Afl De spookmolen 18.35 De Edison Tweeling (The Edison Twins). Amerikaanse jeugdserie 19.00 De Supermachten -De Ver enigde Staten van Amerika Deel 4 Twee wereldoorlogen (1917- 1945). Programma over de ge- 20.251.Q., kwis met denk- en weetvragen 21.00 Horizon, wetenschappelijk magazine 21.50 Uitzending door derden Programma van de Christen-De mocratische Omroep 22.35 Nieuws en Coda Cancion v danza, van Mompou, uitgevoerd door Dana Protopopescu, piano 22.55 Einde WOENSDAG 16.00 Nils Holgersson. animatiese rie naar het boek van Selma La- gerloff. Aflj Smirre de vos 16.25 Reis naar de maan (From the earth to the moon), tekenfilm met je ogen Les 18 19.23 Intermezzo Allemande en courante, uit suite in G gr.tVi- sée. uitgevoerd door Peter Pie- ters. gitaar Herh. 19.25 Oshin, Japanse serie 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Weerbericht en Kwidam, vi deospelletje 20.25 Mike, talkshow met Mike Verdrengh vanuit Eisden-Maas- mechelen. Centrale gast: Jos Ghijsen Muzikale gasten; Nick Kamen en Johan Verminnen 21.40 Sorrel and Son. zesdelige Engelse serie van Derek Bennett naar het boek van Warwinck 22.35 Handel en wandel U of om den brode Herh 23.05 Einde België/Frans 1 18.00 Carrefours. gevaru 09.45 ARD-Ratgeber. praktische tips. Vandaag Kinderen krijgen - geen geldkwestie 10.00 Heute 10.03 Die Reportage 10.50 ARD Sport extra Wereld kampioenschappen skiën, com- Ce soir. regionaal magazine Lotto en Joker Quick et Flupke. tekenfilm Journaal Filmfestival van Brussel Minute Papillon. 20.10 the Colbys. Amerikaanse 21.00 Splendeur et misère des an- nées 30, documentaire over de jaren dertig Inédits ut 1984 21.551 22.25 Ciné Club de Minuit du Cinéma frangais Le r Chine, Franse speelfilm 1 van Fabrice Gazeneuve 15.45 Schooltelevisie 16.40 Teletekst 17.00 Nouba nouba. kinderprogramma 18.25 Yes Minister Sparmassna- hemen 19.00 Auf Achse: Mimi.) 19.57 F 20.00 Tai 20.15 Die Montagsmaler, spelpro- gramma met Sigi Harreis. Muzi kale gast: Wolfgang Firek 21.00 Kontraste 21.45 Miami Vice, Amerikaanse politieserie 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturwelt. filmportret ter ge legenheid van de geboortedag van de architect en klokkengieter Balthasar Neumann. 300 jaar geleden 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, beschou wingen door Hans Joachim Ku- lenkampff na 18 uur NOS leder heel uur nieuws VPRO 19.02 Boeken EO. 21.02 Samen zingen met Arie Pronk 21.35 Het geslacht van Garderen, hoorspelserie 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed NOS 23 05 Met het oog op mor gen VARA. 0 02 De r Radio 2 na 18 uur NOS: leder heel uur nieuws VPRO: 18.03 Pluche an plastic 19.00-07 00 Zie Radio I Radio 3 na 18 uur NOS leder heel uur nws 18 03 De Avondspits VARA 19 02 Dubbel- lisjes (Met om: 19.02 Het Vooroor- Buchner 16.00 Heute 16.04 Lowenzahn. serie Aansl Heute-Schlagzeilen 16.35 Der Waschbèr Rascal, te kenfilm-serie 17.00 heute. Aansl Aus den Lan- Commentaar Manfred Vorder- wulbecke 12.10 Kontraste 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 (S) Teletekstoverzicht 13.30 (S) Teletekstoverzicht 15.20 (S) Teletekstoverzicht 15.40 Tagesschau 15.50 Die Sklavin Isaura. Brazi- 16.15 Wie sich die Zeiten andern serie reportages over snel ver anderende denkpatronen Van daag bier en koffie 16.30 Der fliegende Ferdinand, kinderserie 17.15 ARD-Sport extra wereld kampioenschappen skiën 17.45 Tagesschau 18.20 Wartesaal zu Gluck, serie 18.56 Programma-overzicht 19.30 Die Reportage Wenn der Regen kommt, reportage over Bangladesh 20.15 Die Schlacht von Marathon (La battaglia di Maratona). Ita liaans'Franse speelfilm uit 1959 van Jacgues Tourneur 21.35 Ratschlag für Kmoganger filmtip 21.45 Heute-Journaal Aansl Par- teien zur Wahl 22.10 Das kleine Fernsehspiel: Sieben Frauen - Sieben Sünden, zeven korte tv-films met als on derwerp de zeven doodzondes 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 (S) Teletekst-overzicht 13.35 Programma-overzicht 13.40 Sicht weg - Gas weg. ver keerstips. Thema. Mist 13.50 Theatertreff <m ZDF. Leonce cursus wiskun de Afl De kwadraatfunktie 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde. regionaa magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's t weerbe 19.25 Oom Bens radiocauserie 19.31 Het Thema 19 47 Het on verwachte) 20.02 Popkrant 21 02 VARA's Vuurwerk 22 02 VARA s Poppodium 23 02 Tracks Radio 4 na 18 uur NCRV 18.00 Nws 18.02 Lied van de week 18 15 Leger des Heils- kwartier 18.35 Muziek in vrije tijd 19.30 Kerkconcert. 20.00 Nws 20.02 NCRV Klassiek. 21.30 Lite- rama. 22.30 Orgelconcert 23 10 Radio 5 na 18 uur NCRV 18.10 Literama poëzie P P 18.20 Uitzending van de PVDA NOS: 18 30 Homonos 19 00 Programma voor buitenland se werknemers (19 00 Turks 19.20 Marokkaans 19 50 Spaans 20 00 Programma m het Spaans TELEAC. 20 30 Doelgericht onoer- nemen Les 6 21 00 Personal Computer 3, introductieprogram ma 21.30 ga va? Les 11 son Hedges Masterstoernooi vanuit Wembley 21.30 Tom O'Connor, gevarieerd magazine met hobby-tips 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws en weer- son Hedges Masterstoernooi vanuit Wembley 16.00 He makes me feel like dan cing 22.30 A sort of '0.15 Auslandsreporter Hermann Feldhoff uit New York. Vandaag Endstation Nachtasyl ARD-hitpa- ^raae 21.45 Ich stelle mich Prof. Dr Ru dolf Pichlmayr, chef de clinique van de afdeling transplantatie in een ziekenhuis in Hannover 23.15 Wie uns die Nachbarn se- idolen door een Zwitserse bril bekeken 00.00 L 18.00 J jeugdjournaal 18.10 Grange Hill, jeugdserie 18.35 Fax gevarieerd programma 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus. regionaal nieuwsmagazme 20.00 Holiday 87, gevarieerd tou- ristisch magazine van Frank Bough 20.30 Eastenders, familiefeuilleton 21.00 International Snooker Ben- 23.20 Film '87. filmmagazine 23.50 Len Murray interview 00.20 Save a life, het ABC van de E H B O Vandaag C for Circu- 00.30 International Sbooker Ben son Hedges Masterstoernooi vanuit Wembley 01.40 Weerbericht WOENSDAG 07.30 Nieuwsoverzicht Aansl Flinstones. tekenfilmserie 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.40 Watchdog consumenten magazine 09.55 Regionaal nieuws en weer bericht 10.00 Journaal en weerbericht 10.05 Day to day. actueel discus sieprogramma 10.45 Advice Shop. informatief programma 11.00 Journaal en weerbencht 11.05 Neighbours, serie 11.25 Children's BBC. Philip Scho- tield met programma-informatie en verjaardagswensen 11.30 Play School kleuterpro gramma 11.50 Ivor the Engine, tekenfilm 11.55 Five to eleven 12.00Journaal en weerbericht 12.05 Holiday 87, gevarieerd toe- istisch magazine van Frank Children's BBC Ph n weer- Schofield presenteert: Corne 17.04 The Hunter, tekenfilm zesdeli- 17.10 Danny Champion of nderprogramma 14.00 Journaal en weerbericht voor de landbouw 14.25 Neighbours, serie 14.45 Chock-a-block. kinderpro gramma 15.00 International Snooker Ben- OMROEP RIJNLAND 17.30-18.00 Actualiteiten 18.00-19.00 Rijnland politiek 19.00-20.00 Voorschoten Lokaal 20.00-21 00 Popwetenswaardig heden Iedere vierde dinsdag van de maand 20.00-23.00 Sportcafé WOENSDAG Radio 1 voor 18 uur leder heel uur nieuws. VARA: 7.03 De rode draad. (NOS: 7.3C Nws.) 7.33 De rode draad, ver volg. NOS: 12.56 Mededelingen voor land- en tuinbouw. TROS: 13.07 TROS Aktua. 13.20 Het Journallstenforum. 14.05 TROS 17.55 John Craven s Newsround 18.30 Tomorrow's world 19.00 The citadel, serie met o a Ben Cross. Afl.4 19.50 WK Skiën Combinatie-sla lom voor heren vanuit Crans Montana (Zwitserland) 20.35 Beethoven sonate 21.30 Food and Drink, informatie- 22.00 Betrayed. Amerikaanse speelfilm uit 1954 van Gottfried Reinhardt. Met: Clark Gable, La- na Turner, Victor Mature e.a 23.35 Newsnight. actualiteitenma- 00.15 Weerbencht 00.20 Sonate nr 5 Beethoven 00.50 Einde WOENSDAG 10.15 Casebook Scotland 10.35 Teletekst 11.00 Schooltelevisie 15.00 Journaal en weerbericht 15.35 Bazaar, praktische tips 16.05 Journaal en weerbericht 16.08 International Snooker. Ben son Hedges Masterstoernooi vanuit Wembley Sky Channel 18.30 Hazel 19.00 Hogan s Heroes 0 clock and all is well 19.30 Get smart - The n Adr.i enger 20.00 The Paul Hogan show 20.30 A country Practice 21.20 Threillseekers 21.50 US college football 1987 22.50 The Business Programme 23.35 SkvTrax Popmuziek Klantenservice. EO: 16.05 Tijd- Radio 2 voor 18 uur NOS leder heel uur nieuws VOO 7 03 Ook Goeiemorgen 9 03 Mu ziek terwijl u werkt 11 03 Kletskop 12 03 Will wil wel 14.03 Terug in de tijd 15 03 Nederland Muziek land NCRV 17 03 Rozegeur en prikkeldraad Radio 3 voor 18 uur NOS leder heel uur nieuws EO 7 03 Ronduit Music-Time 9 03 Mu ziek motiet. 9 57 EO-Metterdaad Hulpverlening 10 03 Gospel sound 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3 (12 30 Gesprek ovei actueel onderwerp) VPRO 13 03 Toga Party 14 03 De Wilde We reld. 17 03 Ronflonflon met Jac ques Plafond Radio 4 voor 18 uur NCRV 8 00 Nws. 8.02 Het levende Woord 8 10 Preludium. 8.45 Te Deum Laudamus 9 15 Onder de hoogtezon 10 00 Kamermuz uit de Barok 10 30 Orkestpalet 1155 Vladimir Ashkenazy dirigeert de symfonieën van Sbeiius (8) 12 20 Promenade 13 00 Nws EO 13 02 Lunch Concert 14 00 Songs ol Praise. 14 30 Solisten AVRO 15 00 In de kaart gespeeld 17 00 t Radio 5 voor 18 uur NOS 9 00 Nieuws 9 02 NOS- Sportief 9 25 Waterstanden RVU 9 30 Taairevue TROS 10 00 De duvel is oud. 11 00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp IKON. 12.00 Het oog van de naald NOS: 13 00 Nws. 13 10 NOS Midweekmagazi ne (Met om 13.13 Midweek actu eel 13 20 Randstad en regio 13 45 Wereldwijzer 14 30 Fron taal 15 00 Meer over mmder TROS 16 00 TROS Schlagerlesti- val 17 00 TROS Huiswerk: |n 17 41 Bas code 3 OVERHEIDS VOORLICHTING 17 46 De politie nu NOS 17 56 Mededelingen en Nws

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19