Meer banen minderheden bij onderwijs in Leiden Ondanks bezuinigingen geen ontslagen bij buurthuizen LEIDSCH Hi DAGBLAD ==iBrfli1d it Bouwkeet op Schutters veld verwoest door brand LEIDEN - Een van de bouwketen op het Schuttersveld is vannacht volledig verwoest door brand. Het vuur ontstond waarschijnlijk rond een uur. Een getuige hoorde een harde knal en waarschuwde de brandweer. Die ontdekte later dat een van de gasflessen was geëxplo deerd. Doordat gevaar bestond dat ook andere gasflessen zouden ontplof fen. is het verkeer rond het Schut tersveld tijdelijk stilgelegd. De oor zaak van de ontploffing is nog niet bekend. De politie kon vanmorgen evenmin een schadebedrag noe- Grote buit bij inbraak kelderbox Diamantplein LEIDEN - Uit een kelderbox aan het Diamantplein is in de nacht van zaterdag op zondag een hoe veelheid apparatuur en platen ge stolen van een discotheek. De in breker of inbrekers verschaften zich toegang tot de kelderbox door de deur te forceren. Ontvreemd zijn onder meer twee cassette-decks, een mengpaneel, een draaitafel, een bak met enkele honderden singletjes en een koffer met maxi-singles. De totale waarde van de buit is nog niet bekend. Vrouw (81) valt hi bus LEIDEN - Een 81-jarige Leidse vrouw heeft gisteren gewond ge raakt bij een val in de bus. Het on geval gebeurde nadat de chauffeur van de bus optrok, in de veronder stelling verkerend dat de bejaarde vrouw al een zitplaats had bereikt. De vrouw was echter nog sieeds onderweg en verloor, toen de bus wegreed, haar evenwicht. Ze is met onbekend letsel aan haar heup op genomen in het AZL. Werving homofielen, etnische minderheden en vrouwen LEIDEN - De gemeente Leiden wil bij vacatures in het onderwijs meer gericht gaan werven in tijd schriften van de homobeweging, aangezien het "ook om onderwijs kundige redenen een goede zaak is dat homoseksuelen deel uitmaken van schoolteams". Dit staat te le zen in de nota 'aspecten van het personeelsbeleid onderwijs'. Ten aanzien van het voornoemde onderwerp schrijven de samenstel lers van de nota, leden van de di rectie onderwijs van de gemeente, verder dat "ons geen situaties bin nen het Leids openbaar onderwijs bekend zijn waarbij iemand op ba sis van zijn haar of haar seksuele geaardheid niet in aanmerkig is ge komen voor een functie". "Anderzijds zijn ons ook geen gegevens bekend over het aantal homoseksuele en heteroseksuele personeelsleden binnen het onder wijs. Wij achten het overigens on gewenst deze gegevens te verkrij gen, aangezien deze de persoonlij ke levenssfeer raken". Wat betreft etnische minderhe den wordt opgemerkt dat het be noemingsbeleid er op gericht zal zijn meer personeel in dienst te ne men dat tot die minderheden be hoort. Dat wordt voornamelijk belang rijk geacht in verband met het in tercultureel onderwijs op de school. In dit verband wordt voor gesteld om mensen die behoren tot een etnische minderheid bij voor rang te benoemen als ze voldoen Schaakkampioenschap tussen 15 basisscholen in Leiden LEIDEN - Er hebben zich 22 teams van 15 scholen opgegeven voor het schaakkampioenschap Noorderkring viert feest LEIDEN - De Noorderkring viert woensdag feest. Het is namelijk twee jaar geleden dat de kleuter school De Rondedans en de lagere school Willem de Zwijger één school werden; inmiddels is de uit breiding van de lokalen klaar. Daarnaast neemt men woensdag afscheid van één van de directeu ren van de school. Patrick Went. Na acht jaar aan de school te zijn verbonden, vertrekt hij naar een basisschool in Alphen. voor de basisscholen dat op 28 ja nuari wordt gehouden. De volgen de scholen doen mee: De Burg graaf. De Dukdalf, de Eerste Leid se Schoolvereniging, De Meerpaal, Roomburg, De Viersprong, De Twee Sleutels, De Zwaluw, De Zijlwijkschool, Het Kompas, De Kardinaal Alfrinkschool, De Leid se Houtschool, De Lucas van Ley- denschool, De Lorentzschool en De Petrusschool. Er worden minimaal zes ronden van ongeveer een half uur ge speeld, volgens het Zwitserse sys teem. Plaats en van handeling: de Louise de Colignyscholengemeen- schap, Kagerstraat 7, Leiden. Aan- vang: 13.30 uur. Het is de zesde keer dat de schoolsportcommissie van de ge meente Leiden dit toernooi organi seert. aan de eisen die voor de functie zijn gesteld. Binnen het gemeente-apparaat mogen vrouwen ondervertegen woordigd zijn (25 procent), dat geldt niet voor het onderwijs. "Van het totale aantal bij het onderwijs werkzame personeel (onderwij zend en onderwijs-ondersteunend) is 63 procent vrouw en 37 procent man. Onderwijs is echter een sec tor van de arbeidsmarkt waar tra ditioneel veel vrouwen werkzaam zijn". Dat de vrouwen oververtegen woordigd zijn, mag geen negatieve consequenties hebben, aldus de nota-schrijvers. Integendeel: "Zo lang vrouwen op de totale arbeids markt ondervertegenwoordigd zijn, vinden wij dat de bestaande werkgelegenheid van vrouwen be schermd moet blijven". "Dit betekent dat wij in de sector onderwijs vrouwen bij gebleken geschiktheid bij voorrang zullen benoemen zo lang minder dan 70 procent van de betreffende func ties door een vrouw wordt ingeno- Waaraan men nog toevoegt dat er in het totale onderwijs weliswaar relatief veel vrouwen werkzaam zijn vergeleken met andere secto ren van de arbeidsmarkt, maar dat bij nadere beschouwing van de ci j fers "ook hier de maatschappelijke hiërarchie zichtbaar wordt". "Niet alleen zijn vrouwen onder vertegenwoordigd in de hogere on derwijsvormen, maar ook in de ho gere en leidinggevende functies en in de exacte vakken", aldus de no ta. Voor het openbaar basisonder wijs gaat dit echter niet op: bijna de helft van de directeuren is De nota 'aspecten van het perso neelsbeleid onderwijs' zal binnen kort ter advies worden voorgelegd aan uit het 'onderwijs'. Daarna zal de al dan niet bijgestelde/aangevul de nota worden besproken door de commissie voor onderwijs, sociaal- cultureel werk en emancipatie en aansluitend de gemeenteraad. LEIDEN - De kiosken op de Hoogstraat zijn nu allemaal in gebruik genomen. De werkzaamheden aan de kelders zullen over ongeveer twee maanden zijn afgerond. De kelders zullen worden gebruikt door de winkeliers die ook een bedrijf aan de Hoogstraat hebben. Eén van de ruimten langs het water is intussen door de schoenwin kel betrokken. (foto Jan Holvast» Wethouder bij opening De Pancrat Wethouder Van Dongen opende zaterdag het nieuwe buurthuis De Pancrat aan de Middelstegrachl LEIDEN - In het Leidse club- en buurthuiswerk zullen geen ge dwongen ontslagen vallen. Dat be vestigde wethouder Van Dongen zaterdag nogmaals tijdens de ope ning van het nieuwe buurthuis De Pancrat aan de Middelstegracht. Pas is bekend geworden dat ook in Leiden wordt bezuinigd op het buurt- en clubhuiswerk, maar des alniettemin worden die bezuinigin gen niet verwezenlijkt door men sen te ontslaan, aldus Van Dongen. Landelijk gezien mogen er dan vervelende maatregelen worden genomen, op lokaal niveau is dat beslist niet het geval, aldus Van Dongen. Ze vertelde dat er voorlo pig een ton moet worden bespaard. Dat bedrag mag oplopen tot maxi maal drie ton, aldus het standpunt van de wethouder: "In elk geval mogen de bezuinigingen niet druk ken op de formatieplaatsen". Van Dongen opende De Pancrat door een tros ballonnen los te knip pen. Dat het nieuwe buurthuis er is gekomen, is volgens de wethouder voornamelijk te danken aan de in spanningen van buurt- en wijkco- mités en aan de goede samenwer king die zij hadden met verschil lende instanties. In De Pancrat werd zaterdag de gehele dag feest gevierd. Er waren diverse activiteiten, variërend van Ontmoetingen Sinds enkele maanden heeft de stichting Dienstencentrum voor Gekoördineerd Bejaardenwerk de beschikking over een ontmoe tingsruimte voor ouderen in de Stevenshof. De ruimte is geves tigd in de Top Naeffstraat 1. De volgende activiteiten vinden al plaats: bejaardengymnastiek op dinsdagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur, volksdansen op woens dagmorgen vciu 9.20 lot 10.30 uur. bridge op vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur. Op don derdag is er een pedicure. Op dinsdagmorgen lussen 9.00 en 10.00 uur houdt de C.T.W. spreek- Klaverjassen De stichting Slaaghbuurt houdt zaterdag een koppel-kla- verjastoernooi in het buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valken pad 2. Aanvang 20.15 uur. Ruilbeurs ln het Antoniusclubhuis aan de Lange Mare 43 is zaterdag een grammofoonplatenruilbeurs. Verzamelaars van allerlei soor ten muziek kunnen daar van 10.00 tot 17.00 uur terecht. Tekenen De Stichting Dienstencentrum voor Gecoördineerd Bejaarden- werk start half februari op twee plaatsen in de stad een cursus te kenen voor beginners. Er kan vóór 7 februari telefonisch wor den opgegeven ma hm nummer 123744. Afghanistan De Leidse werkgroep van Am nesty International staat zater dag op de Haarlemmerstraat mei een stand om handtekenin gen te verzamelen voor een peti tie die gericht is aan de president van Afghanistan ter stopzetting en voorkoming van martelingen. De werkgroep doet dit in kader van de wereldwijde Afghanisla- nactie van Amnesty Internatio nal. een demonstratie pottenbakken tot een jongerensoos. Vanaf heden is het weekprogramma van start gegaan. Zo is er op maandagavond van 19.00 tot 21.00 uur een meiden groep, op donderdag van 16.00 tot 17.00 uur een spelcomputergroep en op vrijdagmorgen een koffie ochtend voor ouderen vanaf 9.00 uur, om maar eens een greep uit het aanbod te doen. In een stencil hebben de organi satoren van een en ander inmid dels al laten weten "open te staan voor alle mogelijke suggesties. Treft u in het activiteitenprogram ma niet direct iets aan waar uw be langstelling naar uitgaat, laat ons dat dan rustig weten". LEIDEN - Overleden H Zwart (1898) geh. gew met A A Rozier, C M. Hanselaar (1959) vrouw, W.N. van Bel len (1907) man, W. van Steenbergen (1906) man. G. van der Beijl (1927) vrouw, R.A. de Jong (1986) man, P. Schouten (1912) man, M. van Delft (1901) geh gew met P Ravensbergen. C E. van de Velde (1900) geh. gew. met M. de Mooij. A. Geerlings (1878) man. J de Bruin (1903) man, D Pander (1938) man, E.W.F. Hoogeboom (1945) geh gew. met W Blom. G.G. van der Mark (1910) echtgen van B.J. Favier. C. Denis (1929) man. C. Versluis (1915) man. C de Vreugd (1920) echtgen. van C Varkevis- ser, G.W. van Eijk (1919) echtgen. van C.L. Heemskerk, A. Kroesemeijer (1931 man, G.F. van Niekerk (1922) man, M N van der Kruk (1950) man. F H. Dolleman (1912) man. A A Thelen (1955) man. B de Kier (1918) man. M. Siera (1901geh gew. met D van Houten. A. Cramer (1902) man. J H. Willemse (1924) man. J E. van den Bosch (1897) geh. gew. met G.P. de Vrind, P.R.N.J. Khnkert (1903) geh. gew. met A.C. Langenhoff, L. Ler- rick (1914) man, G.W. Heijnen (1909) geh. gew. met A. den Heijer. W.H. Stal- linga (1910) man, J.M.E W.M. Lintsen (1954) vrouw, A van Egmond (1898) man. J.S. Vijlbnef (1900) echtgen van M.N. Wassenaar. C A Grotenhuis, geh 21-6-1926. man H P Seuaar geb 12 5-1910. man. J H.A.J Brugman, geb 6-3-1920. man. W van Gangelen. geb. 27- 5-1905. vrl. echtg van W.J.G Hendriks II M. van Fulpen, geb. 1-2-1920. man, W.J. de Haan. geb. 10-9-1918. man; V P Bruersn Leande: met J Louwen: J.J. Mo... 1918. man. M.A T van der Ham. geb 12- 12-1931. vrl echtg van L. Heemskerk. 12-1986. man leb. 11-1-1915. vrl. geh. LEIDEN - Drumfanfare F.B.L trad zaterdagavond op i het optreden was er een verloting De uniformen van c vernieuwing toe". het Anthonius Clubhui: band zijn namelijk ti man; C.J. Bom, geb. 13-10-1 M.J. Buis. geb. 1-10-1893. vrl. geh. gew met P Vogelenzang; W F Lory. geb. 22 5-1906. vrl geh gew. met J J. van Kope ren: C.M.C Hoedjes, geb 5-10-1947. vrl. Gehuwd: K F van Venetienen A Ma nuel: C.L. Hage en W.J.P van Diggele; R. Janssen en M L. Lepueter: M Jans sen en G W.H Frans: D Janssen en B.M. van Krimpen. M.H. de Vries en M. Borger- hng. W J de Wit en J Fakkel. P A v an der Meijs en M.J.G. van Zeijl. A S. de Leeu- HPHVHü. van Beelen en H A van Oosterhoud. P. van •n ME van Haarlem. J.J /Uk en J HG Arkesteijn LEIDEN - Geboren: Boy Petrus Johan nes zv. A.C J. de Ree en J.C.M Trom pert, Michael Jeroen zv. W.J.G. Barend- se en A A M. Franse. Sandra Nelly Cori- ne dv. E.E. Remmelzwaal. Laila dv B.M. Aissa en Z. Oualla. Vincent r S.A.J. Woerdman en W.A.C van Ant werpen. Stefanus Hendrikus Johannes zv. H.J. Lubbe en A.C.M van der Voort. Patricia dv A. Montanje en M. Paauw. Vincent zv, R.B. van Stek en J.C. van den Bos, Bart zv. F G. Cools en M P.J. Greeven, Deborah Maria Catharina dv Q H. van der Togt en C A van der Ham. Roy Arnoldus zv. L.F.J. van Tiem en M.H.C. Beugelsdijk, Cornelis Johannes zv. C.J. van der Horst en M E Bink. Je rome Etienne zv. P.H.M. Zonneveld en A.M. Cordromp, Tessa dv. J.J. Zitman en J.P. van den Berg. Meivin Johannes Albertus zv. A. Kwestroo en L M. van der Hoeven, Nikki Karlin dv. G. Gus- sinklo, Yvonne dv A.E.M Blanken- steijn en A.M.C. Kroon, Patricia dv. A.E.M. Blankensteijn en A.M.C. Kroon. Stefanie dv H W Klaassen en J M d- Ruyter. Bart Willem zv R M Corneli>se en H D. Riemens. Gerardus Antonius zv. T G.A. de Boer en F.P. Passchier. Ibrahim zv M N Sanad en M. Shalabv, Jorgen zv. J Vermont en C. van Vliet Thomas zv. K. Hjortnaes en A.G.I. Pc dersen, Pnscilla Catharina dv J.M.J. de Vos en C. Boom, Jozephina Anna Meta dv. J. van Dijk en E.J.M. Mens. Wouter Jurgen zv. H van den Ham en AIR Spijkers. Samir zv. C. Sluiter, Hajar zv M. Moufid en M. Ismaili-Alaoui. Chris tian Cornells zv. C. Hundersmarck en M.H. Pearl, Tobias Caspar zv P B J M Wessels en R.G.M. van Lanschot. Frou- ke dv. A.W Heringa en H.G Geursen, Sarah Anna dv. H. Engels en A F. Bred dels, Raymond Leendert Marcel z\ J W.M. Hoogeveen. Martin zv J Piket en M. van Duijn. Caroline Joanne dv J M. Freke en C K. Schaap, Patricia dv P van der Plas en J WM.C Filippo. Mijntje dv. W van Duijn en K. van der Me ij, Sebastiaan Gijsbert Eduard zv P E. Bunnig en P.J van den Ameele. Eduard Ferdinand zv J. Vlasveld en M van Wijngaarden, Willem Martijn zv L.K van Katwijk en A.E. van Staden, Rosaly Cornelia dv. J.H Huizer en C.M.J. Hoogendoorn, Adrianus Harold Joannes zv H A M Matze en C L Ge luk, Miranda Pauline dv. H.E. Versteege en M. Plooster. Hugo zv J Roest en M.T.J. van Bemmelen. Pieter Wiekert zv. W. Dam en M. Zylstra, Abderrahim zv. M. Jermoumi en M. El-Bouchaouni. Eveline Maria dv. M. Olivier en A.J P M Ruigrok. Oeke Aletta Josine dv. C 11. Bos en F.P.H. Lut, Ralf zv A C van der Kwaak en C.M.J. Zandbergen. Rogier zv. J.K. Cappon en E. Mooij. Eva Isabel le dv A F van Wynen en J E van Wijk. Glenn zv H van der Meij en S van der Tuin, Kenneth Gary zv. G Wolters en Y C Brands. Ariane Fredenke dv. R A Hemerik en H. Barink.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7