Reagan verlegen met ontvoeringen Juichende Groenenkater voor de CDU Kritiek neemt scherp toe Winnie Mandela zes uur lang Verhoord' Afluisterschandaal ijk voor Ieren - -Ê* vv India en Pakistan op rand van oorlog Veldslag bij drukkerij van Murdoch MAANDAG 26 JANUARI 1987 BUITENLAND PAGINA 5 WASHINGTON - De Amerikaanse regering neemt aan, dat er een direct verband bestaat tussen de gijzeling van drie Amerikaanse leerkrachten in Libanon, en de arrestatie in West-Duitsland van de Libanese terrorist die door de VS wordt gezocht wegens zijn aandeel in een vliegtuigkaping. De nieuwe gijzelingen brengen de Amerikaanse regering en presi dent Reagan in ernstige verlegen heid. De Iran-affaire immers heeft aangetoond, dat de VS bereid zijn geweest wapens voor gijzelaars te ruilen, en de jongste gijzelingen onderstrepen in de ogen van velen dat er nooit over gijzelaars moet worden onderhandeld. door Henk Dam De drie Amerikanen en een vier de leerkracht, een man uit India, werden zaterdag gegijzeld door een groep mannen die zich, ver kleed in politie-uniformen, toe gang hadden weten te verschaffen tot de terreinen van de Beiroet Ho geschool, waar ze lesgeven. De gewapende ontvoerders kwa men aan het begin van de avond het terrein op in een jeep zoals de politie in Beiroet die gebruikt. Ze Akkoord over verkiezingen in Suriname PARAMARIBO (ANP) - Surna me's hoogste politieke orgaan, het Topberaad, heeft zaterdag een principe-akkoord bereikt over de wijze waarop de volksvertegen woordiging zal worden gekozen. Er zullen rechtstreekse verkiezin gen worden gehouden voor een parlement bestaande uit 80 tot 90 vertegenwoordigers in één kamer. Eerder had legerleider Desi Bou- terse gezegd dat de nationale ver kiezingen op' zijn laatst in maart 1988 zullen plaatsvinden. De politieke partijen MPS, VHP en KTPI hebben hiermee volledig hun zin gekregen, omdat het idee dat aanvankelijk bestond voor een gegarandeerd aantal zetels voor be paalde groeperingen binnen de volksvertegenwoordiging is ko men te vervallen. Volgens een offi ciële mededeling betreft de princi pe-overeenkomst onder meer het aantal leden, belangrijke voor waarden voor verkiesbaarheid en het te hanteren kiesstelsel. In het Topberaad zitten onder leiding van legerleider Desi Bou- terse vertegenwoordigers van de vakbonden, het bedrijfsleven en de militairen. De politieke partijen zullen volgende week zondag in af zonderlijke vergaderingen hun le den informeren over het principe akkoord. Buitenland kort zeiden dat zij waren aangewezen om de buitenlandse leerkrachten van de school te beschermen. Al die leerkrachten moesten zich mel den, waarna de kidnappers hun wapens trokken, de vier mannen uit de groep isoleerden en met hen wegreden. Het gaat om Robert Polhill, die bedrijfskunde doceert, Allen Steen, een docent journalistiek, de wiskundige Jesse Turner en Mithel Eshwar Singh, professor bedrijfs kunde, die uit India komt maar mogelijk ook de Amerikaanse na tionaliteit bezit. Een omroep in Beiroet meldde gisteren een telefoontje te hebben ontvangen van een groep die de verantwoordelijkheid voor de gij zelingen heeft opgeeist. Het gaat om de pro-Iraanse sjiitische Orga nisatie voor de Onderdrukten op Aarde. In het telefoontje werd de vrijlating geëist van Mohammed Ali Hamadi, de Libanese terrorist die er door de VS van wordt ver dacht te maken te hebben gehad met de kaping van een TWA- vlieg tuig in 1985, waarbij een Ameri kaan werd vermoord. De Verenigde Staten hebben West-Duitsland, waar de in het be zit van explosieven zijnde Hamadi op 13 januari werd opgepakt, ^er- zocht om uitlevering van Hamadi, zodat deze in de VS terecht kan staan. Maar West-Duitsland is on der grote druk komen te staan door de recente ontvoering in Beiroet van twee West-Duitsers. De nieu we ontvoeringen van de Ameri kaanse leerkrachten maakt de si tuatie nog precairder. De voortnalige minister van bui tenlandse zaken Henry Kissinger zei zondag voor de tv dat de Iran- politiek van de Amerikaanse rege ring „onduidelijkheid" heeft ge- creeerd over het Amerikaanse be leid ten opzichte van terrorisme. Michael Ledeen, een voormalige medewerker aan de Nationale Vei ligheidsraad en een van degenen die de eerste kontakten met Iran legde, zei dat de nieuwe gijzelingen aantonen „hoe fout het is geweest om wapens voor gijzelaars te rui len". En senator Claiborne Pell, voor zitter van de invloedrijke Senaats commissie van buitenlandse za ken, zei gisteren dat nu „de wrange vruchten worden geplukt" van de onderhandelingen met Iran over Amerikaanse gijzelaars. De Repu blikeinse fractieleider in de Se naat, Robert Dole, gaf als reactie dat Amerika nu al zijn diplomatie ke diensten in Libanon moet slui ten, en alle nog in Libanon verblij vende Amerikanen met klem moet verzoeken het land te verlaten. KAAPSTAD - Winnie Mandela, de vrouw van de tot levenslang ver oordeelde ANC-leider Nelson Man dela, en een van haar dochters, Zindzi, zijn gisteren zes uur lang aangehouden door de Zuidafri- kaanse veiligheidspolitie. door Ruud de Wit De moeilijkheden rond Winnie Mandela begonnen zondagmiddag rond vier uur, toen een veertigtal zwaargewapende politieagenten haar huis omsingelde. De agenten bleven ruim twee uur in de kleine woning en verzochten haar vervol gens mee te gaan naar het het Pro- tea-politiebureau van Soweto. Toen ze dit weigerde werd ze ge dwongen mee te gaan. Na een uur keerde de politie terug en werd ook haar dochter Zinzi gearres teerd. Tijdens het massale politeoptre- den verzamelden zich een tiental kinderen rond haar huis in de So- weto-wijk Orlando-Oost. Toen de- ze weigerden te verdwijnen, wer den ook zij meegnomen. Het is niet bekend of inmiddels ook de deze kinderen zijn vrijgelaten, maar rond elf uur zondagavond konden zowel Winnie als Zindzi weer naar huis. De Zuidafrikaanse politie weigerde overigens te spreken van een arrestatie. Volgens haar gaat het om een routine-ondervraging. Bronnen in Soweto menen, dat de aanhouding van de Mandeia's alles te maken met de verhoogde politieke activiteiten aldaar. Zater dag nog sprak Winnie Mandela bij een begrafenis van een ANC-strij- der, die ruim twee weken geleden door de Zuidafrikaanse politie werd dood geschoten. Verkiezingen Nog voordat de Zuidafrikaanse president Botha de datum voor nieuwe verkiezingen heeft bekend gemaakt, vertopnt het ultra rechtse blanke bastion diepe scheuren. Zo mikt de Konservatie- ve Partij (KP) na een congres dit weekeinde niet langer op samen werking met de Herstigte Nationa le Partij (HNP). maar gaat alleen de verkiezingen in. In sommige kiesdistricten zal de rivaliteit tussen de KP van Andries Treurnicht en de HNP van Jaap Marais gunstig kunnen uitpakken voor de kandidaten van Botha's Nationale Partij (NP). Afgelopen donderdag nog verklaarde HNP- leider Marais in Pretoria, dat hij be reid was tot een soort 'verloving' met de KP. Dit zou inhouden dat in een aantal van te voren afgespro ken kiesdistricten slechts één kan didaat namens de twee LONDEN (GPD/Rtr) - Aan de toch al gespannen verkiezingscam pagne in de Ierse Republiek, is onverwacht een nieuw element toegevoegd. Volgens onthullingen in Dublin hebben de Engelsen herhaaldelijk Ierse diplomatieke berichtgeving vanuit Londen per telex en telefoon afgetapt via hun geheime verbindingscentrum in Cheltenham. Aangenomen wordt dat dit koren op de molen is van de oppositie van Fianna Fail tegen de regerende Fine Gael partij van de Ierse premier Garret Fitzgerald. Diplomatieke woordvoerders van zijn regering weigeren tot nu toe elk commentaar over deze pijnlijke affaire, maar duidelijk is wel dat alle gevoelige telegrammen en berichten van de Ierse di plomatieke staf in Londen naar Dublin en terug thans worden verstuurd via speciale koeriersdiensten. Naar verluidt zou de staf van de Ierse ambassade in de Britse hoofdstad al geen gebruik meer maken van elektronische schrijfmachines, omdat die extra gevoelig zijn voor de ultra-moderne elektronische afluisterappara tuur van het geheime verbindingscentrum in Cheltenham. De Irish Times heeft onthuld dat ofschoon de Ierse regering al sinds vrijdag op de hoogte is van de Engelse afluister-operatie, er tot nu toe geen officieel protest bij de regering-Thatcher is inge diend. Maar dit betekent niet dat er nu geen sprake is van een diplomatieke rel tussen beide landen. Te meer daar sterk wordt gesuggereerd dat de afluistercampagne vooral verband houdt met eerst de onderhandelingen over en daarna het naleven van het omstreden Anglo-Ierse akkoord over Noord-Ierland in november 1985. Downing Street, de ambtswoning van premier Margaret That cher van Groot Brittannië, en het ministerie van buitenlandse za ken in Londen weigerden eveneens commentaar te geven. Het enige wat zij kwijt wilden, was: "Wij discussiëren niet over inlich tingenkwesties". MASSAGRAF IN OEGANDA V ,*-*•* - f. v wfah 2U-L- - aF' T'. Jjï vV,- g*-: t Een Oegandese jongen, die be weert dat zijn ouders in 1983 door regeringstroepen zijn vermoord, heeft plaatsgenomen voor een nog al macaber uitziende stapel sche dels. Aangenomen wordt dat het de resten zijn van slachtoffers van soortgelijke acties. Zulke beelden zijn niet nieuw onder het regime van president Yoweri Moeseveni en ze worden gebruikt om de bevol king te herinneren aan de misda den van vroegere regeringen van Oeganda. (foto api WAARNEMERS - Tsjecho-Slowa- kije heeft westerse militaire waar nemers uitgenodigd om militaire manoeuvres bij te wonen. Dit meldde het Tsjechoslowaakse persbureau Ceteka. Volgens wes terse diplomaten wordt het de eer ste militaire oefening van het War- schau-pact sinds in september een overeenkomst w^rd gesloten in het kader van de Europese Ontwape ningsconferentie (EOC) over de uitwisseling van militaire informa tie tussen Oost en West. Volgens Ceteka nemen 17.500 militairen deel aan de tactische manoeuvres die van 2 tot en met 6 februari plaatsvinden. ISLAMABAD (AP) - Premier Mo hammed Khan Junejo van Pakis tan heeft gisteren verklaard dat er dringend overleg op gang moet ko men met India om een grensoorlog tussen de twee landen te voorko men. Junejo deelde het parlement tijdens een spoedzitting mee dat de situatie was geëscaleerd door de concentratie van honderdduizen den militairen aan de Indiase kant van de grens. Hij noemde de troe penbewegingen in India de groot ste militaire oefening die ooit ge houden is in Zuid-Azië. Vrijdag maakte India bekend ex tra troepen naar Punjab te hebben gestuurd in antwoord op een ver hoging van de Pakistaanse militai re aanwezigheid aan de andere kant van de grens. De radio zei dat India zijn strijdkrachten in volledi ge staat van paraatheid had ge bracht en het ministerie van defen sie opdracht had gegeven "passen de tegenmaatregelen te treffen". Pakistan noemde de beweringen over Pakistaanse troepenbewegin gen "volkomen vals". De regeringsgezinde krant Hin du schreef dat zich langs de grens "snel een op oorlog gelijkende si tuatie ontwikkelt, hoewel er geen onmiddelijk gevaar deigt voor grootscheepse botsingen". Sinds Pakistan en India na de onafhankelijkheid van Groot-Brit- tannie in 1947 hun afzonderlijk be staan begonnen, hebben zij drie oorlogen gevoerd - in 1948, 1965 en 1971. De huidige spanningen ont stonden eind vorig jaar toen het In diase leger oefeningen begon bij de grens, en zijn aangewakkerd door Indiase beschuldigingen dat Pa kistan steun verleent aan opstandi ge Sikhs in Punjab. Ook de Indiase vrees dat Pakistan atoomwapens ontwikkelt heeft bijgedragen tot de problemen. rende rechtse partijen zou worden gesteld die het dan moet opnemen tegen een NP-tegenkandidaat. Marais verklaarde zich tevens bereid na de verkiezingen Treur nicht te accepteren als de woord voerder en leider van de twee frac ties. Maar Treurnicht verwierp za terdag deze voorstellen. In plaats daarvan deed hij voor zijn gehoor van circa 7000 blanken een beroep op HNP-stemmers om te gaan stemmen op een KP-kanidaat. In het huidige parlement heeft de HNP slechst een zetel, terwijl de KP over 17 zetels beschikt, tegen over een NP-meerderheid van 127 zetels. De NP van Botha maakt overi gens evenmin een eensgezinde in druk. Maar liefst 29 voormalige parlementsleden van deze partij hebben nu al aangekondigd niet meer te willen terugkeren in het parlement, omdat ze gebruik wil len maken van een 'gouden hand druk' van ruim 200.000 gulden, of omdat ze het niet langer eens zijn met de conservatieve koers van de NP. LONDEN - Rondom Engelands nieuwste krantenfabriek in het voormalige Londense havenge bied van Wapping, heeft dit week einde een ware veldslag gewoed. De bedoeling was om te gedenken dat een jaar geleden duizenden werknemers van de Australische krantenmagnaat Rupert Murdoch - dat onder meer de Times en de Sunday Times uitgeeft - in staking gingen, toen hij in een bliksemver- huizing zijn bedrijf verplaatste van Fleet Street naar de nieuwe moder ne vestiging en nadien meer dan 5500 werknemers ontsloeg. De herdenking leidde tot een emotionele betoging, die ten slotte volkomen uit de hand liep, toen de politie slaags raakte met demon stranten. Over en weer vielen rake klappen, waarbij meer dan 300 ge wonden vielen en in totaal 67 arres tanten werden gemaakt. Sinds het ontslag van de werkne mers is er sprake van agressieve stakingswachten rondom het mo derne krantenbedrijf, dat derhalve veranderd is in een soort levende vesting, compleet met prikkel draadversperringen en telkens gro te aantallen politie-agenten om de orde te bewaken en personeel, dat van elders is aangetrokken, vrije doorgang te verlenen. Herhaalde lijk heeft dat het afgelopen jaar tot felle schermutselingen geleid, maar wat er zich ditmaal afspeelde, spande de kroon. In totaal 15.000 mensen waren op de been gekomen om te luisteren naar toespraken van de leiders van de twee betrokken vakbonden van typografen en ander technisch per soneel en o.a. de militante baas van dc mijnwerkersbond Arthur Scar- gill. Zij beweren dat de politie on nodig geweld heeft gebruikt. De politie daarentegen zegt dat zij be kogeld werd met molotov-cock- tails, stenen, Ijzeren voorwerpen en dat zij wel gedwongen was om tot tegenactie over te gaan. Overspel Een naar afscheiding strevende Filippijnse moslim-groepering laat in dorpen die onder haar con trole staan overspelige mannen en vrouwen door vuurpelotons te rechtstellen. "We schakelen execu tiepelotons in bij overspel. Het komt zelden voor, maar het is ge beurd", aldus Moeslimon Samo, commandant van het Moro Natio- nala Bevrijdingsfront (MNLF) op het eiland Mindanao. Hij zei niet hoeveel mensen op deze manier ter dood zijn gebracht. Van de mos lim-organisaties die strijden voor zelfbestuur op Mindanao is de MNLF de grootste en, naar ge woonlijk werd aangenomen, ook de minst fundamentalistische. Schipbreuk Een Brits cruiseschip heeft voor de kust van Mexico een Brits gezin van vijf personen uit zee opgepikt dat 18 uur in een rubberboot had rondgedobberd nadat het zeiljacht waarmee zij een reis om de wereld maakten schipbreuk had geleden. De schipbreukelingen, Joshua en Victoria Jones en hun kinderen Catherine (15), Diana (13) en Hilary (11), waren op weg naar Panama toen hun jacht vrijdag tijdens zwaar weer was stukgeslagen. Alle gezinsleden maakten het goed na dat ze aan boord van het cruise schip waren gegaan en na een maaltijd in twee passagierscabines te slapen waren gelegd. Mengele Israël heeft de afgelopen dagen informatie ontvangen dat de oor logsmisdadiger Josef Mengele nog in leven is. De informatie, die aan premier Isaak Sjamir is gegeven, was afkomstig uit twee verschil lende bronnen, aldus de staatstele visie. Mengele zou nog leven en in Paraguay wonen. Volgens familie leden is Mengele echter in 1979 in Brazilië verdronken. Deskundigen kwamen na onderzoek van de stof felijke resten tot de conclusie dat het inderdaad Mengele was. Men gele wordt verantwoordelijk ge houden voor de dood van 400.000 joden in Auschwitz. BONN - Gisteravond precies om zes uur ging de gong bij het West- duitse ZDF. De kieslokalen waren gesloten, het tweede net maakte zijn voorspelling bekend: CDU- CSU 44,5 procent, een behoorlijk verlies, SPD 36,5 procent, een licht verlies, FDP 8,5 procent, een aardi ge winst en Groenen 8,5 procent, een grote winst. Bij de echte voor spellingen, later op de avond, kwam de SPD er wat beter af, de partij van Kohl en Strauss deed het wat minder. Maar de lijn was er. door Hans Hoogendijk Bij de Groenen die in Bonn een discotheek annex cultureel cen trum hadden afgehuurd, knalden al direct de flessen sekt. De stem ming was perfect en dat zou ook de hele avond zo blijven. Elke voorspelling die het win nende beeld bevestigde, werd enorm toegejuicht. Jutta Ditfurth, de populaire Groene die niet eens op een verkiesbare plaats was ge zet, kwam bijna niet meer boven het geschreeuw uit toen zij consta teerde dat de Groenen 50 procent meer stemmen hadden gekregen dan vier jaar geleden. „Wie doet ons dat na. Dat in de eerste plaats. In de tweede plaats is in deze ver kiezingscampagne een enorm be langrijke ontwikkeling begonnen: de CDU en CSU hebben een hetze bedreven tegen buitenlanders, zijn voor nationalisme opgekomen en hebben bijna openlijk de rechts ra dicale kiezers geworven. In totaal hebben wij een groot rechts, rechts radicaal blok in dit land en dat is levensgevaarlijk voor iedereen". Petra Kelly, door de basis ook bestraft met een bijna onverkies bare plaats op de Beierse lijst, komt toch terug in het parlement. Zij vond het fantastisch dat juist in Beieren 'waar Strauss zijn atoom- politiek met alle middelen wil doorzetten en zijn eigen atoom bomplannen koestert, de Groenen zo hebben gewonnen'. De ster Bij de liberalen die naast hun hoofdkwartier een grote feesttent hadden opgeslagen, werd daar ui teraard anders over gedacht. En de man die eens te meer de redder van zijn partij was geworden genoot zichtbaar. Hans Dietrich Genscher was de ster deze avond. Het was een duidelijke Genscher-campag- ne. De glunderende minister toon de zich buitengewoon bescheiden, maar verzuimde niet te zeggen dat 'ik mij natuurlijk verder zal inzet ten voor deze politiek waaraan nu zo vaak mijn naam verbonden is'. Genscher, afkomstig uit de DDR, bedankte nadrukkelijk de vele Oostduitsers "uit mijn Hei mat' die er bij mij op hebben aan gedrongen yast te houden aan mijn beleid." Duidelijk werd dat de libe ralen die nu in de Bondsdag bijna even groot zijn geworden als de Beierse CSU, geen al te makkelijke onderhandelingspartner zullen worden bij de coalitiebesprekin gen. Zij vierden hun overleven vol vreugde, maar de champagne kwam niet te voorschijn. Afgespro ken was dat dit alleen bij een resul taat boven de tien procent zou ge beuren. Een heel wat minder opgewekte stemming heerste in het Konrad Adenauer Huis, waar werd ge wacht op Helmut Kohl. CDU-se- cretaris-generaal Heiner Geiszler, de partijstrateeg, had de ondank bare taak de eerste pijn te moeten verzachten. Het was vooral voor Geiszler, de man achter de puur professionele verkiezingscampag ne, een bitter gelag. Maar ook voor Helmut Kohl, die na de eerste min Partijleider Martin Bangemann (rechts) van de FDP en diens partijge noot Hans Dietrich Genscher, minister van buitenlandse zaken in de hui dige Bondsregering, hebben alle reden om te lachen: hun partij won giste ren tijdens de verkiezingen. (foto anp» of meer betrouwbare opiniepeilin gen uit zijn bureau naar het partij hoofdkwartier kwam, was het let terlijk en figuurlijk een moeilijke gang. Kohl moest zich bijna een weg vechten door de verslaggevers. Geen stormachtig applaus bij zijn entree, maar Helmut Kohl reageer de nuchter: „Ik heb jaren geleden eens 48,8 procent van de stemmen gehaald, toen bleef ik oppositielei der, nu heb ik ongeveer 45 procent en blijf kanselier". Kohl is de ver liezer, maar zijn positie is niet we zenlijk verzwakt. Manmoedig Hij constateerde fijntjes dat ee coalitie tegen de CDU-CSU allee mogelijk is als Groenen, FDP e SPD een coalitie vormen. En daar is natuurlijk geen sprake van. Kohl vond ook alle gepraat over een ruk naar rechts van zijn partij onzin. „Als het leren van het volkslied op school al rechts is, of zelfs rechts- radicaal, dan moeten we eerst eens praten over de formulering van het begrip rechts". Kohl slikte de nederlaag man moedig, maar de stemming in het CDU-hoofdkwartier was katerig. Ook aan de overkant bij de sociaal democratische SPD was de sfeer niet om over naar huis te schrijven, maar de catastrofe die de opinie peilers hadden voorspeld, was uit gebleven. Lijsttrekker Johannes Rau kwam even na half zeven breed la chend binnen. Rau had zich volle dig ingezet, 'afgejakkerd', zoals hij zelf zei en was nu weer kanseliers kandidaat af. Hij kan eindelijk te rug naar Dusseldorf om als minis ter-president van Noordijn-Westfa- len weer te gaan regeren. Rau nog altijd vrijwel zonder stem, consta teerde dat hij de laatste weken wat rugwind had bespeurd, maar dat die helaas niet genoeg was ge weest. „Wat wij wilden: een wissel na de overwinning van Kohl vier jaar ge leden, hebben we niet gehaald. Wij zullen onze doeleinden beter moe ten benadrukken".De SPD be raadt zich vandaag al op het resul taat van de verkiezingen en de eventuele gevolgen voor de partij leiding. Woedend Uit Beieren meldde zich nog steeds geen Franz Josef Strauss en ook bij de zogenaamde Bonner Ronde, waarin de partijvoorzitters eerste analyses geven, ontbrak Strauss. Een uniek gebeuren in de Bondsrepubliek. Maar de woede in Beieren was zo groot, dat Strauss niet mee wenste te doen. Het debat in Bonn was dan ook buitengewoon lauw, daar veran derde zelfs harde uitspraken van de Groenen-woorvoeder Beck- mann niets aan.- Hij bood de SPD op, wat hij noemde, middellange termijn een coalitie aan, maar Willy Brandt negeerde het aanbod. „De twee partijen liggen programma tisch zo ver uit elkaar dat er op na tionaal niveau geen samenwerking mogelijk is" stelde Brandt. Terwijl het programma werd af gerond, verscheen op het donkere beeld in de studio plotseling het gezicht van Franz Josef Strauss. En wat de verbaasde heren in Bonn te horen kregen, loog er niet om. „Mijn voorspelling dat de CDU-CSU en de liberaal-conserva tieven de meerderheid zouden be houden en dat de linkse coalitie af geslagen zou worden, was juist". „Maar ik ben niet tevreden. Wij moeten ons beleid duidelijker pre senteren. Dat deze succesvolle po litiek van de CDU-CSU zo n verlies heeft opgeleverd moet ons tot na denken stemmen. Wij in Beieren worden door de kiezers verant woordelijk gesteld voor het beleid in Bonn. En daarom hebben we hier verloren. Ik eis dat op het ge bied van de binnenlandse veilig heid alles wat wettelijk mogelijk is wordt gedaan. Wij, Beierse christen democraten, hebben ook een lan delijke uitstraling", voegde Strauss daar dreigend aan toe. Hel mut Kohl hoorde het allemaal wat moeilijk lachend aan. Maar duide lijk werd door deze Beierse bijdra ge dat de coalitiebesprekingen be slist niet eenvoudig zullen worden. Daar zal een verbitterde Strauss wel voor zorgen. Het maakte de terneergeslagen stemming bij de CDU er bepaald niet beter op, het feest bij de Groenen en de libera len ging echter onverminderd voort.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 5