5DT Zwemmen bijzaak op modeshow Concurrentie legt de rode loper uit Oase blijft in kampioensrace Tijdens Golden Cupgala in Straatsburg Fides wint, achtervolgers verliezen Duisburg wint polotoernooi GP-zege driebander Kühl Studiebeurs voor Faber in Houston Zwemmers uit regio 'massaal' naar titelstrijd MAANDAG 26 JANUARI 198? SPORT PAGINA 17 STRAATSBURG (GPD) - Wed- strijdzwemmen en sponsoring zul len tot in lengte van dagen eikaars tegenpolen blijven. De reden daar voor is even simpel als frustrerend voor de sporters, die misschien wel de meeste trainingsarbeid ter we reld verrichten: op het moment dat de televisiecamera's inzoemen en de sponsor moet gaan oogsten voor zijn geinvesteerde geld, valt er niet veel meer te registreren dan een schaars geklede sportman wiens kleding geen enkele ruimte biedt voor lovende reclameteksten. De enige financiële 'steun' waar het topzwemmen nog op kan rekenen, is dan ook afkomstig van de fabri kanten van de kleding. Deze be drijven blijken wel bereid hon derdduizenden guldens te investe ren in het wedstrijdzwemmen, zo als het afgelopen weekeinde over duidelijk werd bewezen tijdens het zwemgala van badpakkenfabri- kant Golden Cup in Straatsburg. De Duits/Zwitserse firma beet met haar geldverslindende vijfde editie van het evenement (alle kos ten van de 24 aanwezige landen worden volledig vergoed) de spits af voor dit seizoen. De komende weken presenteert voornaamste concurrent Arena haar nieuwe zo mercollectie tijdens ontmoetingen in Parijs, Bonn en Oost-Berlijn. Want daar gaat het uiteindelijk al lemaal om, de invitatie wedstrijden worden louter en alleen georgani seerd om de naamsbekendheid van het broekje of badpak te ver groten, het zwemmen vormt on derdeel van de perfect georgani seerde show. Zo ook in Straatsburg, waar het programma dermate overladen was door de massale opkomst (al leen al aan de series van de 50 me ter vrije slag voor mannen namen maar liefst 93 zwemmers deel), de ontelbare hoeveelheid disciplines, exhibities en modeshows, dat som mige deelnemers zelfs gedwongen waren van 's ochtends half acht tot 's avonds negen uur in het bassin te blijven. Dat dit tot de nodige irri tatie leidde spreekt voor zich, maar een gewillig oor van de in Franse handen zijnde organisatie was drie dagen lang onvindbaar. Benjamins KNZB-trainer Jan Schouten, die samen met 29 andere vaderlanders (zeventien zwemmers, acht schoonspringers en begeleiding) op de uitnodiging van Golden Cup was ingegaan, beschouwde het prestigeuze gebeuren dan ook als „een extraatje voor de jeugd". Want daaruit bestond de Neder landse selectie afgelopen weekein de. Geen aansprekende namen als Conny van Bentum, Frank Drost of Annemarie Verstappen in het water, maar pure benjamins die het gebeuren in de hoofdstad van de Elzas maar al te graag wilden bijwonen. „Voor die gasten is het een hele ervaring", erkende Schouten. „Maar om nou te zeggen dat ik er wakker van lig? Toptijden kun je niet verwachten, daarvoor is het of nog te vroeg in het seizoen. En bo vendien wordt hier in een vijftig- meterbad gezwommen, terwijl alle winterkampioenschappen zich op de korte baan (25 meter, red.) af spelen. Dat geeft al aan hoe je te gen dit soort gala's aan moet kij ken. Hoewel ik moét toegeven dat Parijs en met name Bonn serieuzer genomen moeten worden. Daar gaan ook volwaardige Nederlandse ploegen naar toe". Dat veel landen er precies zo over dachten, maakte het deelne mersveld wel duidelijk. Afgezien van de aanwezigheid van een Au stralische ploeg die bezig is aan een Europese tournee en enkele dominerende Roemenen, onder wie de wereldkampioene op de 50 meter vrije slag Tamara Costache, ontbraken echte 'kanonnen' als Mi chael Gross, Wladimir Salnikov en Heike Friedrich. De meeste ploe gen werden gevormd door welis waar getalenteerde, maar nog naamloze jeugd. Nederland scheen wat dat betreft de kroon te span nen getuige de forse kritiek van de organisatie op de samenstelling van de Oranje-ploeg. „Daar heb ik me niet mee bemoeid", aldus Schouten. „Bovendien moeten ze niet zeuren over te weinig kwali teit, Golden Cup heeft vantevoren op papier gezien, en als LEIDEN - Fides Pacta is weer aan de leiding gekomen in de overgangsklasse C. Achtervolgers Trekvogels en Drachten gingen beide onderuit, terwijl de Leidse korfbal lers zelf hekkesluiter Rodenburg met 14-11 klopten. Per- nix en TOP wonnen eveneens, respectievelijk van Antilo pen (11-14) en Blauw Wit'51 (19-11). Eersteklasser Fiks red de het niet bij koploper Swift (M): 13-11. Na het debacle bij Pams had Fides Pacta-coach Frank Berendes de wijzigingen in de opstelling weer terugdraaid. "De ploeg had daar toch meer vertrouwen in", ver klaarde de Hagenaar, die derhalve Janneke Halvemaan op de plek liet spelen van Jeanet Smit en Frank Peter de Haas als vervanger van Robin Sommeling naast Nico Pi- kaar. Toch was het ook nu erg moeilijk voor Fides de juiste draai te vinden, want Rodenburg legde er vanaf het begin een stevig tem po op. Voordat de thuisploeg het besef te, stond er al een 1-4 stand op het scorebord. Dat verschil was te groot, René van der Vooren, Nico Pikaar en Frank Peters de Haas werkten de achterstand in drie mi nuten weg, maar niettemin bleef de hekkesluiter lang het spelbeeld bepalen. DELFT (ANP) - Duisburg '98 heeft zaterdag in Delft een internatio naal waterpolotoernooi gewonnen. De Westduitse formatie, met vijf internationals en twee jeugdinter- nationals, zegevierde in de slot wedstrijd met 10-7 over HZC De Robben. Het organiserende DZV behaalde vlak voor de sluitings plechtigheid de enige overwin ning. In een tumultueuze wedstrijd werd Eger SE uit Hongarije met 19-15 teruggewezen. Pas in de tweede helft (rust 7-7) slaagde Fides, waar Karin van der Zeeuw de plaats in had genomen van Bettina Sommeling, erin het initiatief over te nemen. Ronald van der Velden en René Roden burg, die in het eerste aanvalsvak ieder vier goals voor hun rekening namen, tilden Fides haar 10-8 en toen Ronald van der Velden na vakwisseling opnieuw tweemaal uithaalde (13-9) was de strijd ge streden. In de nog resterende dertien mi nuten kwam alleen Janneke Halve maan nog tot scoren voor Fides Pacta en ook Rodenburg doelpunt te nog eenmaal: 14-10. Nico Pikaar kwam tot drie treffers, terwijl Frank Peter de Haas tweemaal scoorde. Tweestrijd Ondanks dat de competitie in de overgangsklasse A steeds meer op een tweestrijd tussen Pernix en KVS gaat lijken, kunnen ook de mindere goden van zich doen spre ken. Zo won koploper KVS vorige week slechts met minimaal ver schil van Antilopen. Pernix-coach Jasper Engel was dus vooraf zeker niet helemaal gerust op het duel te gen deze hekkesluiter in Leusden. "Die ploeg hoort beslist niet on deraan te staan", zo oordeelde hij. "Van de ploegen onderin is dit de beste, beslist sterker dan SMS of Rust Roest". Toch had SMS tegen Pernix beslist geen kans het kunst stukje van vorige week te herha len. Weliswaar ging het scoren de Leidse ploeg in de eerste helft wat minder gemakkelijk af waardoor het spannend oogde, de krachts verhoudingen spraken duidelijke taal. Een 4-1 achterstand werd soepei tjes opgehaald (5-5) en na rust (7-7) liep Pernix door treffers van de beide topscorers (3x) Carla Kui pers en Carla van Evert direct weg naar 8-10 Met een laatste krachts inspanning kwam Antilopen nog terug, maar goals van Kees Bro- kaar, Carla van Evert en Janneke Mulder braken toen het verzet. In de laatste minuut bracht Carla Kui pers de eindstand op 11-14. Janne ke Mulder, Lian Tieleman, Peter Kuipers en Kees Brokaar scoorden ieder tweemaal. Enerverend Blauw Wit '51 pleegt met 'intimi datie-korfbal' tegenstanders uit het spel te halen èn weet met deze aanpak een gebrek aan klasse te compenseren. Na de slechte erva ringen met de eveneens Britse flui tist Allan (dit keer leidde Crafter) in het duel tegen Kwiek (Hg) was TOP niet van zins hiervan het slachtoffer te worden. "TOP heeft nu beslist niet lief ge speeld en we hebben geen reke ning gehouden met de scheids rechter. Anders waren we er weer onderdoor gegaan". TOP hield zich zeker staande en ook arbiter Craf ter wist, gesteund door grensrech ter Siedsma, op de been te blijven. Twaalf minuten lang bleven de doelpunten uit, maar toen was het ook direct raak. Ron van der Willik (2), Anne van der Zaag, Gerco Lan- gelaan en nogmaals Ron van der Willik scoorden en in drie minuten tijds was het 5-0. Dit verschil bleef het verdere duel in stand ondanks felle aanvallen van Dordtse zijde. Drie minuten voor tijd ontlaadde de oplopende spanning zich onder de korf. Barbara Romsom moest met een lichte hersenschudding per brancard worden afgevoerd en ook Frank Nijenhuis werd door coach Oele veiligheidshalve uit de strijd gehaald. Zijn vervanger Hans Oudshoorn versierde in de ze die niet zien zitten, had men de uitnodiging toen moeten intrek ken. Achteraf kritiek leveren vind ik dan ook niet terecht". Verstappen Annemarie Verstappen was het daar als pr-vrouwe van Golden Cup Nederland niet helemaal mee eens. De voormalige wereldkam pioene op de 200 meter vrije slag vond dat de KNZB met het oog op de Europese kampioenschappen, die over zeven maanden ook in Straatsburg zullen plaatsvinden, best een gecombineerde AB-ploeg had kunnen samenstellen. Om al vast vertrouwd te raken met het bad en de levenswijze in de stad. De ploeg die nu acte de presence gaf vond Verstappen werkelijk be neden alle peil, en daarom weiger de zij ook maar een slag in het wa ter te maken. „Bovendien", aldus Verstappen, „weet ik van zwem mers als Frank Drost en Patrick Dybiona dat zij er best oren naar hadden om hier aan de start te ko men. Ze hebben daar nog contact over gehad met de KNZB, maar de zwemcommissie peinsde er niet over om hen in de ploeg op te ne men. Er was een jeugdinterland uitgevallen, dus kwam ons Gala hen goed uit om alsnog in actie te komen in het buitenland". Verstappen maakte in Straats burg nog steeds een wat verbitter de indruk, die alles te maken heeft met het voor haar zo desastreus verlopen WK in Madrid. De mon diale titelstrijd had een afscheid met glans moeten worden, maar le verde slechts estafettesucces en geen enkele persoonlijke medaille op. Een tegenvaller, die zij voor een groot deel toeschrijft aan het functioneren van de eigenzinnige bondscoach Ruud Beele. Volgens Beele zijn de spanningen tussen hem en de vrije-slagspecialiste na een gesprek onder vier ogen in middels weggenomen, maar Ver stappen zelf denkt daar heel an ders over. „Ik had wel enige hoop na dat ge sprek, maar mijn ervaringen tij dens de Europa Cup in Malmö (j.l. december, red.) hebben me wat dat betreft weer helemaal teruggewor pen. Beele zal niet veranderen, ik was blij dat de EC maar vier dagen duurde, anders had het misschien weer tot een uitbarsting gekomen. De EK en Seoul '88 zal ik dan ook niet meemaken, of er moet een wonder gebeuren". Speedomeet De KNZB maakte zich vorig jaar nog sterk om naar voorbeeld van de schaats- en atletiekwedstrijden van de reeks aan zwemgala's een GP-circuit te 'maken. Alles leek wat dat betreft in kannen en krui ken, tot de zwemfabrikanten hun data bekend maakten waarop de verschillende toernooien gehou den zouden worden. Op dat over zicht was de enige Nederlandse wedstrijd, de Speedomeet, volle dig weggevallen en werd er met geen woord meer gerept over wat voor circuit dan ook. „We hebben de Speedomeet nu dan ook maar naar half november verschoven", aldus KNZB-voorzit- ter Klaas van de Pol. „Als selectie wedstrijd voor de Europa Cup. We dachten op de goede weg te zijn na wat gesprekken met de badpak- kenfirma's, er zou een puntensys teem komen en wat geldprijzen te genover worden gesteld. Maar toen puntje b(j paaltje kwam, bleek toch dat men in de eerste plaats voor het uitbreiden van de naamsbekend heid kiest. En ach, toen wij dat merkten hebben we in overleg met Speedo besloten om onze wed strijd maar helemaal uit de luwte te plannen. Zo heeft niemand ten minste meer last van i Crescendo's Anita Alberts zoektgehinderd door Annemieke Molloy, naar afspeelmogelijkheden, terwijl op de achtergrond mede-speelster Carolien van Noort toekijkt. Crescendo wón de derbxj tegen De Algemene met 8-4. slotminuut nog een strafworp, waarmee Ron van der Willik de eindstand op 19-11 bracht. Het zou te mooi zijn geweest, wanneer Fiks als debutant in de eerste klasse direct was doorgesto ten naar de koppositie. Toch was de ploeg van coach Henny Piket daar in het duel met koploper Swift(M) bijna in geslaagd. Tot diep in de tweede helft ging Fiks aan de leiding (rust 6-7) en pas in de slotfase moest het buigen. Na 11-10 gingen de Zeeuwen rondspe len en toen volgden er nog twee te gentreffers. Topscorer Theo Vree ken (5) bepaalde de eindstand op 13-11. Bij Zuiderkwartier-Het Zuiden viel de beslissing pas in de aller- laatse minuut. Tweemaal leek de Herstel Leidse ploeg geslagen, maar zowel een 6-9 als een 8-10 achterstand kwam het te boven. Wil de Wit bracht twee minuten voor tijd zijn ploeg weer langszij, maar op de valreep pakte Het Zuiden alsnog de winst. De Wit scoorde driemaal en Wim Steenbeek en Dirk Jan de Kreek ieder tweemaal. In de vierde minuut van de twee de helft scoorde Henny van der Top 6-5. Voordat Sandra Slinger land opnieuw scoorde voor De Da naïden was Ons Eibernest reeds uitgelopen naar 9-5. Tekenend voor de aanvallende onmacht van de Leidse ploeg was ook de in greep van coach Kees van Vliet, die in het eerste aanvalsvak zowel Heiko Locher als Enric Mud ver ving en Marco Mud en zelfs de zie ke Leon Brouwers inzette. Ons Ei bernest zegevierde met 12-6. LEIDEN - De handbalsters van Oase klopten in Roelofarendsveen het Rotterdamse Ancora voor de tweede maal in deze zaalcompeti tie (rust 5-3), einde 11-6). De defen sie sloot in de eerste twintig minu ten van de wedstrijd goed, met de beide keepsters Ans Halvemaan en Monique van der Meer in een hoofdrol. Een zeer fel Ancora kon daardoor geen treffer plaatsen. Oase daarentegen was niet alleen zeer zuinig met de bal voordat werd afgesloten met een schot, de schutters waren ook nog zeer zeker van hun zaak. Het werd 5-0 voor dat Ancora via een strafworp ein delijk wat zelfvertrouwen kreeg. Oase was daarna defensief even niet attent en dat resulteerde in de ruststand van 5-3, die de Rotter damse vrouwen wat adem gaf. Na de hervatting was het echter weer Oase dat met een ijzersterke defen sie en een zuinig spelende aanval de toon aangaf. Pas bij 9^1 met nog circa 10 minuten te spelen kon An cora aanvallend iets terugdoen (9- 5). Via 10-5 werd het tenslotte 11-6. De Oase-treffers kwamen van Roos van der Poel en Helma van der Geest (ieder vier) Gerrie Hogen- boom (2) en Lydia van der Poel. Voor de vrouwen van Saturnus was het gisteren geen beste dag. Snelwiek kegelde alle Leidse illus- sies weg met een 17-9 winst. Met de rust leidde de Rotterdamse con currentie van Oase voor een kam pioenschap al met 8-4. De Leidse 3—2—1 defensie werkte in deze wed strijd helemaal niet. De door een blessure niet aanwezige Marja de Graaf werd node gemist. In de persoonlijke duels toonde Snelwiek zich veel gevaarlijker dan Saturnus, dat in de eerste helft eerst Sonja Croes en daarna Paula Klap voor hopeloze situaties plaat ste. Even leek het na de hervatting dat Saturnus terug zou komen, zo als zo vaak in de voorgaande wed strijden (8-4). Maar de aanval kon gisteren alleen lange aanvallen spelen die geen stootkracht had den en Snelwiek steeds weer in staat stelden tot geslaagde onder scheppingen en op de breakouts behoeft de Rotterdamse ploeg wei nig meer te leren. De eindscore (17-9) was voor Saturnus niet eens een geflatteerde nederlaag. De mannen van Saturnus misten in de aanval Anton van Noort, die er ineens de brui aan heeft gegeven en afgelopen week ook niet meer op de training verscheen. Gebrek aan fysieke kracht heeft bij Satur nus altijd al problemen gegeven en Anton van Noort was een van de laatsten der Mohikanen uit de Leidse gloriepreriode die de ploeg tot in de top van de tweede divisie bracht. Saturnus '72 daarentegen was versterkt met een centrale opbou wer die raak bleek te kunnen schieten. Opvallend was bij de ploeg uit Ridderkerk het na een af geslagen aanval snelle opbrengen van de bal. Dat snelle opbrengen en het slechte functioneren van de 3-2-1 defensie bij Saturnus resul teerde in een 19-11 overwinning voor de Ridderkerkers, die met de rust al leidden met 14-7. In de tweede divisie verloor HVS, zonder Ank van der Bosch en Marijke Moes, (beiden gebles seerd), kansloos van Verburch (rust 4-8, eindstand 7-13). Aanval lend kon alleen Lenie van der Bosch tot daden komen. De twee de lijn was bij HVS machteloos. In de afdeling eerste klasse won kop- loopster Olympia bij de vrouwen simpel van HVV '70 (14—7). Bij de mannen had koploper Rijnstreek evenmin problemen met de Her mes-reserves 20-11. Overige uitslagen vrouwen: Athene-Schipluiden 12-10, HEC- Odis 7-15, Wings-DSO 11-17. Mannen: Hellas 3-Wings 2 25-15, Westlandia-HW '70 13-21. EDH 2-Quintus 3 15-14, SOS-HEC 11- 16. Het herstel van Velocitas bleek duidelijk in het duel tegen De Meervogels. De Leiderdorpers starten heel sterk en de 5-1 rust stand vormde de basis voor de 8-6 overwinning, waardoor men nu weer boven de rode streep staat. Jeroen van Driel scoorde driemaal en Bert van Osnabrugge en Iebele Otten tweemaal. "We krijgen Excelsior nog en tweemaal Ons Eiland". Coach Henk Roedoe ziet weer mogelijk heden na de 16-6 overwinning van Fluks op Avanti, waardoor de Noordwijkers zich boven de rode streep uitwerkten. Kees Imthorn nam zeven treffers voor zijn reke ning in dit duel, dat een 8-0 rust stand kende. Na rust scoorde De Algemene nog welgeteld eenmaal tegen Cres cendo en dat was illustratief voor het eenzijdige karakter van de der by. De ploeg van coach Bart Lam- booy was fysiek volstrekt niet op gewassen tegen Crescendo, dat toch ook beslist niet in een grootse vorm stak. Crescendo nam een 2-0 voorsprong, maar Martin Filippo maakte op slag van rust 3-3. Na de hervatting zorgde Alfred Lambooy nog voor 4-4, maar daarna beslisten Wijnand Alberts (2), Peter Baak en Henk Alberts het duel in het voor deel van Crescendo: 8-4. In de allerlaatste seconden miste Liesbeth Kok een strafworp, waar door KNS met 10-11 verloor van Eureka. Tweemaal daarvoor had zij vanaf de stip wel succes gehad, in tegenstelling tot haar ploegge noten die drie strafworpen onbe nut lieten. Yvonne van Dam en Pe ter Zitman scoorden eveneens tweemaal. BRAM VAN GENT LANDAU (ANP) - Westduitse biljarters geven tot dusver de toon aan in de reeks Grand Prix-driebandtoernooien. Eén week nadat Dieter Müller in Kopenhagen de eerste ontmoeting tussen de beste Europese biljarters in zijn voordeel besliste, volgde in Landau een overwinning voor een veel minder bekende landgenoot. Hans-Jürgen Kühl bereikte de finale via de vedetten Torbjörn Blomdahl en Ludo Dielis. In het slotstuk rekende de Düsseldorfer af met Müller. De 43-jarige Westberlijner dacht in de vijf jaar jongere Kühl een gemak kelijk te kloppen tegenstander te ontmoeten. Het begin van het duel over drie gewonnen sets verliep voorspoedig. Müller won het eerste deel met 15-8. Kühl, die twee jaar geleden Westduits kampioen driebanden werd, vocht zich terug en verraste de 1500 toeschouwers met drie achtereenvol gende set-overwinningen: 15-8, 15-8 en 15-13. De overwinning leverde hem achtduizend Mark (8800 gulden) op. Müller, die in de halve finale voor sensatie had gezorgd door wereldbeker-winnaar Ceulemans te ver slaan, kreeg de helft. Voor Rini van Bracht, Nederlands enige speler in het profcircuit, kwam het toernooi in Rijnland-Palts zaterdagavond ten einde. De 39-jarige Waalwijker kreeg in de kwartfinales geen vat op het spel van Dielis, die als vierde zou eindigen. STRAATSBURG (GPD) - Schoon- springster Hanneke Faber heeft in navolging van Edwin en Daphne Jongejans een studiebeurs aange boden gekregen van een Ameri kaanse universiteit. In september reist de 17-jarige Nederlandse kampioene af naar Houston, Te xas, waar zij voorlopig een jaar lang de kans krijgt onder ideale omstandigheden te trainen en te studeren. „Het contact met de Universiteit van Houston", aldus Faber, „is ge legd door mijn trainer Frans van de Konijnenburg (tevens bondscoach van de KNZB, red De coach van de schoonspringselectie, Dave Per- rington, was op zoek naar een geta lenteerd buitenlands meisje. Toen hij dat aan Frans liet weten, heeft hij onmiddellijk mijn naam ge noemd. Ik moet begin september nog wel een test afleggen bij een bureau in Arnhem, maar het is voor 99 procent zeker dat ik ga". Voor Hanneke Faber is de stu diebeurs ter waarde van 50.000 gul den een geschenk uit de hemel. Faber hoopt de Amerikaanse sta ge te kunnen benutten om in au gustus de finale van de Europese kampioenschappen in Straatsburg te halen en in aanmerking te ko men voor uitzending naar de Olympische Spelen in Seoul. „Als ik al die verhalen van Edwin en Daphne Jongejans moet geloven, is dit mijn kans om met sprongen vooruit te gaan. Op de WK van vo rig jaar ging het al redelijk (Faber eindigde als achttiende in een deel nemersveld van veertig schoon- springsters), maar je wilt altijd meer. Een jaar Houston, met alle voordelen van dien, het klimaat en de trainingsfaciliteiten, is wat dat betreft het mooiste watje kan over komen". KATWIJK - Oude tijden herleven in Katwijk. Na een tussenpoze van drie jaar prijkt er weer een zwem mer van de plaatselijke Z en PC op de deelnemerslijsten van de Ne derlandse Winterkampioenschap pen die eind februari in Emmen plaatsvinden. Gisteren bestond de laatste kans om zich hiervoor te kwalificeren. Nadat Petra Hoek in de periode 1978-1980 en Rianne en Jeanette den Duik in respectievelijk '82 en '84 de eer van de Katwijkse ploeg met succes hooghielden (Petra Hoek en Jeanette den Duik wer den Nederlands kampioene op de 100 m rugslag), is dit keer school slagzwemmer Dirk Haasnoot aan de beurt. De Katwijker, die afgelopen zo mer tijdens de NK een derde plaats in de wacht sleepte op de 100 m schoolslag, zal zowel op de 100 me ter als op de 200 meter in actie ko men. Laatstgenoemde afstand staat in februari voor de eerste maal op het programma van de jaargang 1974, waarin ook Haas noot uitkomt. Op beide program ma's wordt Haasnoot als een po tentiële medaille-winnaar gezien. De twee Leidse zwemverenigin gen maakten ook de balans op, waar het de NWK-afvaardiging be treft. Maar liefst 12 personen om vat de ploeg van De Zijl/LGB die eind volgende maand naar Emmen trekt. „Verrassend" noemde train- ster Erna van Belkum de kwalifica tie van de meisjes-estafette ploeg onder de zestien jaar op de vrije slag. „Kanshebbers zijn Niels Ou- werkerk, Maaike Parrel, Robert Jansen en de jongens-estafette ploeg onder de zestien jaar", ver volgde Van Belkum, die gisteren met een door ziekte gevelde ploeg de derde ronde van de verenigings competitie zwom. Mede hierdoor is De Zijl in de B- afdeling van deze clubcompetitie afgezakt naar een officieuze tiende plaats. Marco Blokpoel greep deze wedstrijd aan om zich alsnog in de 'Emmen-ploeg' te zwemmen. Na dat Blokpoel wekenlang tegen een limiet had aangehikt, bleef hij nu maar liefst zes seconden onder de vastgestelde tijd op de 400 m vrije slag: 4.20.4. Deze tijd betekende te vens een limiet voor de Nederland se Zomerkampioenschappen Ingrid van Veen, 5.25.2 op de 400 m wisselslag, en Onno Regens burg, 1.13.2 op de 100 m school j'70, zwommen gisteren tijdens de club competitiewedstrijd een inschrij- flimiet voor de NWK. Van Veens chrono van 1.08.7 op de eerste hon derd meter vlinder in haar 400 m wisselslag betekende wel een daadwerkelijke limiet voor de NWK. LZ'1886 zal met een zestal deel nemen aan de Nationale titelstrijd in het noordelijk gelegen Emmen De Leidse zwemclub was gisteren alleen actief met het tweede team in de D-afdeling van de vereni gingscompetitie, die geen opval lende uitslagen opleverde. De Ziji's tweede ploeg continueerde met succes de hooggenoteerde po sitie in de F-afdeling van de vereni gingscompetitie.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17