SOT United stopt Arsenal af Sleutels in hal in de kou gezet Italië 'fluitend' langs Malta: 5-0 Kooimans trainer van ZLC Bayern vreest Anderlecht Eerste nederlaag na 23. wedstrijden Rob de Wit hervat training bij Ajax op 2 februari Trekpleister UVS laat het afweten Eigenbrood bekert verder Sepp Maier 't haasje NAC moet verhuizen naar De Baronie GiftFifa aan Mexico PAGINA 16 BERGAMO (ANP) - Oud-wereld kampioen Italië heeft zaterdag in Bergamo zijn derde wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het Europees kampioenschap voetbal tegen Malta met 5-0 gewon nen. De Italianen namen met hun derde overwinning voor groep twee meteen de leiding. Het was de tweede maal dat beide landen el kaar ontmoetten in de kwalificatie wedstrijden. Italië won het eerste duel met 2-0. Voor 40.000 toeschouwers had den de Azzuri totaal geen moeite met de Europese voetbaldwerg. Binnen tien minuten stonden de gastheren met 2-0 voor door tref fers van Bagni (4) en Bergomi (9). Via Altobelli, die in de 24 e en 35 e minuut scoorde, waarmee hij zijn treffers in de kwalificatiewedstrij den op vijf bracht, werd het 4-0. Vlak voor het rustsignaal werd de eindstand door Vialli op 5-0 be paald. In de tweede helft spande Italië zich nauwelijks meer in. Het kwam de ploeg van trainer Azeglio Vicini na afloop op een fluitconcert van het ontevreden publiek te staan. Op 14 februari speelt Italië zijn vol gende wedstrijd uit tegen Portu gal. De stand In groep 2 is: Italië 3 3 0 0 6 10-2 Zweden 3 2 1 0 5 8-1 Portugal 2 0 2 0 2 2-2 Zwitserland 3 0 12 1 3-6 Malta 3 0 0 3 0 0-12 Eerst volgende wedstrijd: 14 februari: Por- LONDEN (Rtr/SID) - Aan de reeks successen van Arsenal in de Engelse league is het afgelo pen weekeinde een einde geko men. De koploper verloor voor het eerst sinds 23 wedstrijden. In een bikkelhard duel op Old Traf- ford bleef Manchester United overeind. De kleinste mannen op het veld, Gordon Strachan en Terry Gibson, kwamen tot sco ren en zorgden voor het meest opzienbarende resultaat van de 26ste competitieronde. Arsenals David Rocastle werd van het veld gestuurd wegens natrappen naar Norman Whitesi de. Viv Anderson die zich met die beslissing bemoeide, werd geboekt omdat hij een slaande beweging zou hebben gemaakt naar Whiteside. De managers George Graham (Arsenal) en Alex Ferguson moesten er aan te pas komen de spelers tot beda ren te brengen. De arbiter boekte in totaal vijf spelers. De pijnlijke nederlaag werd een dag later verzacht. Everton, dat Arsenal door een overwin ning voorbij zou gaan, verloor met 0-1 van Nottingham Forest. Het verschil bleef gehandhaafd op twee punten. Liverpool verkleinde de marge met Arsenal tot vier punten. De kampioen won met 2-0 van New castle United. Paul Walsh scoor de voor het eerst sinds drie maanden. De Welshman Ian Rush maakte in de 78ste minuut 2-0. De zege van Tottenham Hot spur op Aston Villa (3-0) had een Belgisch accent. Nadat de inter national Steve Hodge twee keer succesvol was geweest, boekte de voormalige Stuttgart-spits Ni co Claesen een persoonlijk suc- BELGIË Vier weken winterstop plus één afgelast weekeinde hebben de verhoudingen in het Belgi sche voetbal ongewijzigd gela ten. Van de top-vijf uit de eerste klasse verspeelde alleen Loke ren, nummer vijf, een punt. An- derlecht behield zijn drie punten voorsprong op Club Brugge en KV Mechelen. Ondanks drie tegendoelpun ten is Anderlecht, zonder de ge schorsten Lozano en Van Tigge- len, tegen Seraing nimmer in moeilijkheden geweest. De Brus selse club won met 5-3 onder meer door twee treffers van Gud- johnson, die nu met tien doel punten de topscorerslijst aan voert. KV Mechelen speelde in de eerste helft duidelijk beter dan Beerschot, maar moest toch een half uur wachten op de ope ningstreffer van Ronnie Martens, die de enige van de wedstrijd zou blijken. Lokeren liet een punt bij Racing Jet (2-2) dat een passend antwoord had na de openings treffer van de Zeeuw Angelo Nijskens, die in de tweede helft een waarschuwing opliep. De kracht van Club Brugge is nog steeds Jan Ceulemans. De aanvoerder van het Belgische elftal leidde het verzet tegen Wa- regem dat diep in de eerste helft door Danny Veyt op 1-0 was ge komen. Ceulemans liet eerst Leo Vander Eist en later René Ver- heyen scoren. Bij Cerkel Brugge zorgde Kort- rijker Van Craen voor een op merkelijke gebeurtenis. Hij kreeg voor de tweede keer in het lopende seizoen de rode kaart, dit keer na een aantal fikse over tredingen. Onder Georg Kessler blijft het Royal Antwerp FC goed gaan. Gisteren werd met 4-1 gewonnen van Charleroi. Frans van Rooy maakte het vierde doelpunt voor het elftal dat uit de laatste vier wedstrijden zeven punten heeft behaald en op weg lijkt naar ten minste een plaats in de midden moot. SPANJE Titelverdediger Real Madrid is lijstaanvoerder Barcelona op de 24ste speeldag van de Spaanse competitie genaderd tot één punt. De ploeg van Leo Been hakker won voor eigen publiek moeizaam met 2-1 van Osasuna, dat onderaan staat. Barcelona kwam tegen Valladolid niet ver der dan 0-0. De koploper speelde zonder de geschorste Westduitse international Bernd Schuster. Nummer drie Espanol stond een punt af aan Sociedad (2-2). LEIDEN - Rob de Wit hervat op 2 februari de training bij Ajax. De 23- jarige Utrechter, die vorig jaar zo mer door een hersenbloeding werd getroffen, wordt gedurende de eer ste maanden individueel onder handen genomen door looptrainer Kees Koppelaar. "Ik heb natuurlijk geen centje conditie", aldus de linkerspits van de landskampioen, die nu ruim een half seizoen uit de roulatie is. De Wit assisteerde gisteren in de pau ze van het toernooi van De Sleutels jeugdspelers bij het nemen van strafschoppen op het doel van Noordwijl-doelman Dick Dort- mundt. "Voordat ik met de groep ga meedoen, moet ik eerst zorgen dat ik weer wat lucht heb. Pas dan kan ik gaan denken aan het meetrainen met de groep. Ik wil niet tever vooruitkijken. Ik mag me in de handen wrijven dat ik nu al zover ben". Op het ogenblik wordt de aanval ler nog vier keer in de week behan deld in een revalidatiecentrum in Leersum. In de weekeinden oefent De Wit voor zichzelf. "Het gaat bo ven verwachting. Zowel lichame lijk als geestelijk zit er vooruitgang in. Ik heb helemaal opnieuw moe ten leren lopen. Het herstelproces zal nog wel een tijd in beslag ne- Aan een terugkeer in Oranje, dat ernstig verlegen zit om een links benige aanvaller, wil De Wit dan ook voorlopig nog niet denken. "Ik moest eerst terug zien te komen bij Ajax. Pas dan kan ik weer eens een keer aan het Nederlands elftal gaan denken". LEIDEN - Daan Kooimans heeft zich het afgelopen weekeinde als trainer verbonden aan de zondag afdeling van ZLC, waar hij Kees Vermeulen opvolgt. De huidige steunpilaar van Lugdunum, die nu nog de jeugd van de Kikkerpolder- club onder zijn hoede heeft, moet daardoor stoppen als actief voet baller. Wim Visser, aan zijn laatste sei zoen bezig als trainer bij LFC, heeft een contract getekend bij za terdagderdeklasser Monster. Jan Zoetemelk heeft zijn verbin tenis met vierdeklasser U nitas Lei den met een jaar verlengd. Oefenduels Quick Boys leed zaterdag in een oefenwedstrijd tegen zondag hoofdklasser AFC'34 een 2-4 ne derlaag. Op het trainingsveld van de Katwijkse eersteklasser bouw den de Alkmaarders in de eerste helft een 0-2 voorsprong op. In het tweede part voegde AFC nog een tweetal treffers aan het totaal toe. Arie van Duyn en Frenk van der Kley scoorden voor Quick Boys, dat speelde met de weer herstelde Freek Rienks en de van de Antillen teruggekeerde Floor van Duyn. Rijnsburgse Boys ging eveneens onderuit, zij het tegen een bedui dend lager spelende tegenstander. Katwijk deelde de ploeg van Arie Kurver een 2-1 nederlaag toe. Jaap Guyt en Wim Guyt II scoorden voor de thuisploeg. Wim Drieber gen deed iets terug voor de Rijns- burgers. UVS behaalde een 0-4 overwin ning op vierdeklasser Wassenaar. Hans Verkuylen (2x), Mario Faber en Leon Meys maakten na de pau ze de doelpunten voor UVS. Roodenburg haalde uit in een oe fenduel tegen VVSB: 1-9. Hennie de Romeyn (4x), Nico van As, Dun can Alberga, Marcel van der Burg, Robert Goodway en Peter -Pret scoorden voor de Leidse ploeg. De herstellende Ajacied Rob de Wit koestert in de Groenoordhal de jonge voetballers die hij in de pauze van het evenement 'assisteerde' bij het nemen van strafschoppen (foto Van Boven» LEIDEN - Hoewel ze zelf niet aan wezig waren, vormden de eerste elftalspelers van UVS gisteren in de Groenoordhal toch het on derwerp van het gesprek van de dag. Terecht had de organisatie van het derde zaalvoetbaltoernooi van De Sleutels in de 'publiciteits campagne' de nadruk gelegd op de aanwezigheid van de Leidse hoofd klasser in het algemeen en de bei de zaalinternationals Hans van Leeuwen en Mario Faber in het bij zonder. Tot verbazing van de toemooilei- ding echter meldde zich gistermor gen vroeg een combinatie van het derde en het vierde elftal van de Leidse hoofdklasser aan de poort van de Groenoordhal. Het eerste, zo was de lezing van het samenge raapte groepje Leidse voetballers, speelde een oefenwedstrijd bij vierdeklasser Wassenaar. Dat schoot de organisatie van het door Lugdunum gewonnen toer nooi in het verkeerde keelgat. "Want officieel weten we niet beter dan dat ze gewoon zouden ko men", aldus toernooileider Ger Scheffer, die zich met Sleutels- voorzitter Dick Barnhoorn de ogen uitkeek bij het verschijnen van de tweede rangs-afvaardiging. Zoals beiden zich ook verbaasden over de afwezigheid van LFC, dat even eens een 'schaduwploeg' naar de Groenoordhal afvaardigde. "Ter wijl ze gisteren al wisten dat hun oefenwedstrijd was afgelast. Wim Visser (trainer LFC) zei dat-ie geen representatief team op de been kon brengen. Dat vind ik een vreemde zaak". "LFC en UVS kunnen een voor beeld nemen aan Roodenburg. Van die club wisten we dat ze niet met het eerste zouden komen. Daar hebben we dan ook geen moeite mee", aldus Scheffer. "Heel anders ligt het met LFC en UVS, dat als één van de grote trekpleis- LEIDEN - Het vrouwentoernooi van De Sleutels werd gewonnen door Randstad Sport. In de finale van de Voorschotense ploeg tegen Lugdunum bleef het 0-0, waarna Randstad de eindstrijd via straf schoppen in zijn voordeel besliste. "De afgelopen week heb ik nog met Bart van Leeuwen (voorzitter UVS) gesproken", wist Scheffer. "Hij zei dat er geen problemen wa ren en dat UVS met het sterkste team zou komen. Dat ze er nu niet zijn, is een beetje slordige zaak. We hadden er op gerekend dat Van Leeuwen en Faber hier zouden zijn. Ik moet er bij zeggen dat ik vrijdag al iets had vernomen van die oefenwedstrijd van UVS, maar van bestuurszijde is ons niets mee gedeeld. Dan ga je er van uit dat ze er zijn. Het is een beetje raar datje dat van spelers moet horen". "De collegialiteit onder be stuursleden is ver te zoeken", ging Dick Barnhoorn nog iets verder. "Op deze manier bedondert UVS een beetje het Leidse publiek. Ze hebben ons in de steek gelaten en dat is natuurlijk niet zo'n fraaie zaak. Het is ook niet zo goed voor de naam van UVS". "In november al hebben wij al schriftelijk meeegedeeld dat we onder voorbehoud zouden ko men", was het weerwoord van UVS-voorzitter Van Leeuwen. "Al leen als we veldverplichtingen zou den hebben, zouden we er niet zijn. Toevallig konden we terecht bij Wassenaar en dan moet je die mo gelijkheid aanpakken. We hechten in dit stadium veel waarde aan een oefenduel. Stel je voor dat de com- petitiewedstrujd tegen RVC vol gende week doorgaat. Natuurlijk vind ik het heel jammer voor De Sleutels, maar ze moeten met zo moeilijk doen. Anders schrijven we volgend jaar helemaal maar niet in". De kans is groot dat UVS dat niet hoeft te doen, omdat de mogelijk heid bestaat dat de club geen uit nodiging krijgt. "Want het is abso luut niet waar dat ze onder voorbe houd mee zouden doen. Van hun wedstrijdsecretaris heb ik in no vember gehoord dat UVS hoe dan ook zou komen. Dat is maandag door Van Leeuwen bevestigd". In tegenstelling tot de toernooi- organisatie was poulegenoot Oegstgeest uiterst content over de afwezigheid van de hoofdmacht van UVS, want de vierdeklasser kreeg nu vrij baan naar de halve finale, waarin de ploeg met 3-2 werd uitgeschakeld door VTL. In de andere halve eindstrijd besliste Lugdunum het duel tegen het fa milieteam van Simon Tahamata na strafschoppen in zijn voordeel. De Kikkerpolderploeg had de smaak daarna goed te pakken. Dat ondervond mede-finalist VTL aan den lijve. Via treffers van Harm de Vos en Cees van Tongeren pakte Lugdunum de eerste prijs. In de wedstrijd om de derde plaats moest Oegstgeest het met 1-0 afleg gen tegen de balkunstenaars van het Tahamata-familieteam. "Al met al is het toernooi uitste kend verlopen", keken Scheffer en Barnhoorn terug. "We zijn zéér te vreden. Er zijn ongeveer 1400 men sen geweest. Alleen jammer na tuurlijk dat UVS en LFC het lieten afweten. Er zit ontzettend veel werk en geld in.zo'n toernooi. Dat moet een club als LFC zeker we ten. We zijn een half jaar bezig ge weest met de organisatie. Je kan afvragen of het al die moeite nog wel loont. Daar gaan we ons de ko mende week maar eens over bera den". FRED SEGAAR Dinamo Kiëv is optimistisch DEN HAAG (SID/AFP) - Bayqjm München's manager Uli Hoeness bleef zaterdagavond bij de loting voor de Europese toernooien niets bespaard. Nadat in Keulen beelden waren getoond van zijn gemiste strafschop in de finale van de Eu ropese titelstrijd van 1976 tegen Tsjechoslowakije, kwam als toe komstige tegenstander voor zijn club een "Angstgegner" uit de bo kaal. Anderlecht speelt in de kwartfinales van het toernooi voor landskampioenen tegen Bayern München. De Belgische kampioen versperde de Zuidduitsters vorig seizoen met één doelpunt verschil de weg naar de halve eindstrijd. Dinamo Kiev is optimistisch over het behalen van de halve eind strijd. De club uit de Oekraïne, die vorig jaar de Europese beker voor bekerwinnaars won, treft 4 en 18 maart Besiktas. De Turkse ploeg is, wellicht op het Deense Bröndby na, het minst sterke team van de laatste acht. Real Madrid speelt de eerste wedstrijd in Belgrado tegen Rode Ster. Porto ontvangt Brönd by. "Dit is allesbehalve een gelukki ge greep", zo reageerde Hoeness op de loting. Anderlecht won vorig jaar in Brussel met 2-0, nadat Bayern in' de eerste wedstrijd niet verder was 'gekomen dan 2-1. "We hebben toen de fout gemaakt in de thuiswedstrijd te behoudend te LEIDEN - Eigenbrood en Jipis Tweesprong, de twee sterkste vrouwen- ploegen in de zaalvoetbalcompetiie, hielden zich dit keer bezig met be kervoetbal. In de prestigestrijd zegevierde Eigenbrood met 3-2. Vanaf de aftrap scoorde Conna Jansen voor Eigenbrood, waarop Betti- ne Vrolijk zeven minuten later reageerde met de gelijkmaker. Zij doel puntte uit een vrije trap. Door toedoen van Jose van der Ploeg nam Ei genbrood wederom een voorsprong, maar in de tweede helft antwoordde Ciska van Egmond namens Jipi: 2-2. Dat het toch nog 3-2 werd, dankte Eigenbrood aan een foutje van Joke van Klink, dat door Marga van Kins werd afgestraft. Ook Bax en Warmunda speelden tegen elkaar in het kader van het bekertoernooi. De ploeg uit Voorhout won dit treffen gedecideerd met 11-1. Nel van der Laan scoorde vier keer voor Bax, Rita van der Laan deed dat drie keer, Ellen van Oosten twee keer en Wendy Exel plus Hen rietta Warmerdam waren eenmaal succesvol. De Warmondse goal kwam van Marina Buscher. In een competitiewedstrijd in de tweede klasse ver sloeg Bax 2 Stompwijkse Girls 2 met 5-1. Bianca van Dam en Ingrid Veenhof troffen ieder twee keer de roos vnnr R=v voetballen. We waren tevreden met 2-1. Dat zal ons niet weer gebeuren. Nu we wederom Anderlecht tref fen, dienen we de rekening te ver effenen." De opgave is extra moei lijk voor Bayern, omdat spelverde ler Lothar Matthaus het eerste duel in München wegens een schorsing moet missen. Anderlecht-manager Michel Ver schuren deed zaterdagavond zijn best Bayern München schrik aan te jagen. "Wij zijn nog sterker ge worden dan vorig jaar. De ploeg heeft een verjongingskuur onder gaan. De spelers zijn eerzuchtiger. Ik schat onze kansen minimaal op fifty-fifty." In de kwartfinales van het toer nooi om de UEFA-beker treffen el kaar twee clubs die te sterk bleken voor de Nederlandse vertegen woordigers. Borussia Mön- chengladbach, dat in de tweede ronde Feyenoord deklasseerde, komt in actie tegen Guimaraes. De tot dit seizoen onbekende club uit het Portugese provinciestadje be reikte de kwartfinales ten koste van FC Groningen. KEULEN (Reuter) - Een reus achtige lachende haas is de mas cotte van het toernooi om het Eu ropees voetbalkampioenschap, dat in 1988 in West-Duitsland wordt gehouden. 'Bernie' werd zaterdagavond tijdens de loting voor de kwartfi nales van de drie Europese beker toernooien in Keulen officieel ge presenteerd door Sepp Maier, de oud-doelman van Bayern Mün chen en het Westduitse elftal. 'Bernie' kon het zo te zien nogal vinden met de Zuidduitse doel man, die Nederland in 1974 van wereldgoud afhield. 'Bernie', ontworpen door de Walt Disney-studio's, is gekleed in voetbalschoenen, gele kousen, rode broek en een zwart-wit shirt (foto ANP) BREDA (ANP) - NAC moet met ingang van het volgend seizoen op het complex van stadgenoot De Baronie gaan spelen. Hiertoe heeft het college van burgemeester en wethouders van Breda besloten, omdat het stadsbestuur de grond waarop het stadion gevestigd is, wil verkopen aan projectontwikke laars. Het besluit van het college maakt deel uit van een pakket maatregelen, waarmee Breda zijn financiële problemen te lijf wil. De gemeenteraad moet zich nog uit spreken over de plannen. De totale operatie moet over een periode tot en met 1990 een structurele bezui niging van 8,7 miljoen gulden op geleverd hebben. Het verdwijnen van het NAC-sta- dion, dat eigendom is van de ge meente, levert Breda een bezuini ging van 171.000 gulden aan ex ploitatielasten op. De sloop van het complex betekent tevens, dat er een boekwaarde van 1,1 miljoen gulden moet worden afgeschreven. Daarnaast vergt de aanpassing van het Baronieterrein, een stadion met plaats voor 10.000 mensen, een investering van 1,2 miljoen gulden. Daarentegen denkt de gemeente Breda ongeveer 6,5 miljoen gulden te kunnen ontvangen bij verkoop van het gunstig gelegen perceel aan de Beatrixstraat; in een park dicht tegen het stadscentrum. Op vallend detail in de verhuizing van NAC is, dat het stadion vorig jaar voor bijna acht ton is opgeknapt. Het grootste deel van dat bedrag kwam uit de pot van de zogenaam de terugploeg-regeling van het mi nisterie van WVC. Bij NAC en zijn achterban is het bericht van de op handen zijnde verhuizing met ontsteltenis ont vangen. Harry Eggly, voorzitter van het interim-bestuur dat mo menteel een drastische sanering bij de eerste divisieclub aan het doorvoeren is, toonde zich volko men verrast. Bovendien is het gegeven dat met de opbrengst van het perceel waarop NAC huist in de nieuwe uitbreidingswijk ten noorden van Breda sportaccommodaties wor den aangelegd, moeilijk te verteren bij de eerste divisieclub. ZURICH (SID) - De wereldvoet balbond (FIFA) heeft ruim drie miljoen gulden beschikbaar ge steld voor de hulp aan de slachtof fers van de aardbeving in Mexico, die in september 1985 plaatsvond. Joao Havelange, voorzitter van de FIFA, overhandigde de cheque in Zürich aan het Zwitserse Rode Kruis. Het bedrag werd bij eengebracht door de FIFA, de 24 landen die deelnamen aan de strijd om de wereldtitel in Mexico en Unicef. Het is de bedoeling, dat het geld wordt gebruikt om de vele daklozen van huisvesting te voor-

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16