S D T Krook even hulpcoach van Gemser Van Helden stopt: Zo doorgaan heeft geen zin' Blair stelt kandidatuur 'Met Goeljajev de juiste kaart getrokken Van Wijhe: Eén demarrage teveel' Gustafson staat plaats af Dubbelslag Zurbriggen Kinshofer 'Nederlandse' Boelsma net te laat in topvorm —IHMr.-'i»— MAANDAG 26 JANUARI 1987 TRONDHEIM (ANP) - Olym pisch kampioen Tomas Gustaf- son zal ontbreken bij de we reldtitelstrijd schaatsen, over drie weken in Heerenveen. De 27-jarige Zweed, die in zijn loopbaan twee keer als jeugd wereldkampioen en een maal als Europees kampioen werd gehuldigd, kwam bij de Euro pese titelstrijd in Trondheim op de 500 meter ten val. Vorig jaar overkwam de rij der uit Eskilstuna hetzelfde op de sprint bij de wereldtitel strijd in Inzeil. Daardoor be schikt Zweden voor het toer nooi om het wereldkampioen schap in Heerenveen nog maar over één startbewijs. Gustafson vindt dat die plaats toebehoort aan de beste Zweed in Trond heim. de als twaalfde geëindig de Joakim Karlberg. ..Hij is de man voor de toe komst van het Zweedse schaat sen. Die moeten we naar Hee renveen sturen. Ik richt me nog één seizoen volledig op de sport. De Olympische Winter spelen in Calgary vormen mijn laatste doel. De inspiratie voor dat toernooi groeit met de dag", aldus Gustafson. die in Saraje vo het Olympisch goud op de vijf kilometer veroverde. De blonde Zweed heeft zich door ziekte, blessures en zake lijke beslommeringen niet goed kunnen voorbereiden op dit seizoen. Hij is vertegen woordiger in Zweden van het Nederlandse schaatsmerk Vi king. De markt in zijn thuis land is echter te klein om brood op de plank te krijgen. „In Zweden zijn er 350 men sen. die serieus met schaatsen bezig zijn. Als ik dan in Neder land zo'n Elfstedentocht mee rijd, dan zet je dat wel aan het denken", aldus de marketing student. die volledig heeft afge zien van zijn plannen om in Ne derland in het marathoncircuit op te treden. Twee jaar geleden reed Gustafson de Elfsteden tocht in het gezelschap van Henk Gemser en Ria Visser. Westduitse coach genoemd als trainer Oranje vrouwen TRONDHEIM (GPD) - De Neder landse trainer van de Westduitse schaatsbond. Ab Krook. heeft op de eerste dag van het EK in Trond heim hand- en spandiensten ver leend aan Henk Gemser. Tijdens de vijf kilometer had Gemser een hulpcoach nodig, aangezien de lo ting de Nederlandse rijders aan el kaar had gekoppeld. Krook bege leidde eerst Leo Visser (tegen Hein Vergeer) en even later Henri Kraayenbos, de tegenstander van Gerard Kemkers. Krook kon het klusje er gemak kelijk bij doen, omdat hij in Trond heim slechts een eenmansploeg onder zijn hoede had. Hans-Jörg Baltes was de enige Duitser, die aan het Europees Kampioenschap mocht deelnemen. Een en ander wil niet zeggen, dat Krook het momenteel niet druk heeft. Integendeel zelfs. Naast de allrounders traint hij ook de Duitse sprinters en vrouwen. Na het toer nooi in Trondheim reist hij begin deze week naar Quebec, waar het komende weekeinde de wereld kampioenschappen sprint plaat vinden. Daarna moet hij zich op de dames richten, die de week erop in West-Allis om de wereldtitel strij den. „Ideaal is dat niet. Ik vlieg van de ene naar de andere uithoek. Ei genlijk moet ik na dit EK Baltes al weer voorbereiden op het WK. Maar dat kan eenvoudigweg niet. Ik zie hem pas vlak voor het WK in Heerenveen terug". Ab Krook is in West-Duitsland aan zijn zevende seizoen bezig. Daarvoor was hij coach van de Ne derlandse damesploeg. In 1980 leidde hij in Lake Placid Annie Borckink en Ria Visser naar res pectievelijk goud en zilver op de 1500 meter. „In Duitsland zijn maar honderd schaatsers actief, van wie er een stuk of 25 serieus trainen. Men pro beert het schaatsen te promoten via voorlichting op scholen. Hel probleem is, dat het schaatsen bij een groter publiek nauwelijks aan- sslaat. Maar dat is tegenwoordig niet alleen in Duitsland het geval. Ook in Zweden en Noorwegen zak' de belangstelling voor het schaat sen weg. Alleen in Nederland is en blijft het populair", aldus de in In zeil woonachtige Krook. Zijn naam wordt overigens sa men met die van Egbert van 't Oe ver genoemd als kandidaat voor de functie van vrouwenkernploeg trainer in Nederland. Zoals bekend is Van 't Oever na het ontslag van Dinus Vos tot aan het einde van dit seizoen aangesteld als interim coach. Krook: „Ik kom niet voor 1989 in aanmerking voor die baan. omdat ik tot en met de Olympische Spelen in Calgary een contract in Duitsland heb. Voor die tijd kan ik onmogelijk weg". TRONDHEIM (GPD) - Aan alles komt een eind, dus ook aan de car rière van Hans van Helden. Terwijl Hein Vergeer en Nikolaj Goeljajev buiten hun prestigeduel op de tien kilometer uitvochten en hij zich zelf in de catacomben van de Lean- gen-ijsbaan uit zijn schaatsplunje pelde, kondigde de Nederlandse Fransman zijn afscheid aan. „Zo doorgaan heeft geen enkele zin. Misschien, dat ik nog meedoe aan het WK in Heerenveen, maar daar na is het wat mij betreft afgelo pen". klonk het berustend uit de mond van de man. die in Trond heim tevergeefs had geprobeerd om zich bij de laatste zestien te rij den. „Ik heb geen zin om voor een laatste plaats te rijden. Ik ben hier in Trondheim 23e geworden. Wat is dat nou voor rotplek? Misschien, dat ik nog in Heerenveen meedoe, als er natuurijs is in Nederland. Dan ga ik voor en na het WK wat toertochtjes rijden". Van Helden - inmiddels 38 - wijt zijn slechte prestaties van het afge lopen weekeinde aan zijn matige voorbereiding. „Ik ben pas in okto ber begonnen met de training. Dat kon niet eerder omdat ik geen geld had. Normaliter maakte de Franse bond elke zomer geld over, maar nu hebben ze alles aan Piet van der Zwaag gegeven. Die is aangesteld als trainer. Het enige wat hij doet is zijn zakken vullen en af en toe per post een trainingsprogrammaatje opsturen naar Frankrijk. Een trai ner van niks. Ze hadden die hon derdduizend franc beter aan mij kunnen geven, want het kost me veel geld. De ticket naar Trond heim kostte 4500 francs, maar ik kreeg van de bond maar een che que van 3000 franc. De rest moet ik dus zelf bijleggen" „Ik heb niet eens poen voor een masseur, terwijl ik zo'n man op mijn leeftijd eigenlijk hard nodig heb. Tussen mijn eigen trainingen door moet ik ook nog mijn vrouw begeleiden. 2^ij moest in Gronin gen deelnemen aan het EK. Ik kwam zelf door al het gereis amper aan trainen toe". Van Helden raakte in de ban van het schaatsen op de dag, dat in 1963 de Elfstedentocht werd ge houden. In 1973 debuteerde hij in Grenoble op het EK met een twee de plaats achter Göran Claesson; zijn beste resultaat op een interna tionaal allround-toernooi. In 1976 behaalde hij drie bronzen plakken op de Olympische Spelen in Inns bruck. Groot was de teleurstelling toen hij Piet Kleine in datzelfde jaar wereldkampioen zag worden. Van Helden kwam zelf niet verder dan weer een derde plaats. Een kleine pleister op de wonde was het nationaal kampioenschap, een titel, die hij ook in 1977 voor zich opeiste. Ruzie met de schaatsbond en ploeggenoten begonnen daarna steeds meer de overhand te krij gen. In 1981 'ontvluchtte' hij Ne derland om zich na het huwelijk met Marie France in Frankrijk te vestigen. In 1984 verbijsterde Van Helden vriend en vijand met een zesde plaats op het EK in Larvik, waar hij de 1500 meter won. Daar na (1985) kende hij een slecht jaar, hetgeen algemeen werd geweten aan Van Heidens 'wilde' Elfsteden tocht, die hern te veel kracht zou hebben gekost. Nu stelt hij even wel: „De waarheid lag toen anders. In de zomer had ik een spier met een cirkelzaag vernield. Het vlees hing op mijn hielen. Er zat een gat van 17 'centimeter in mijn been. Die blessure kostte mij m'n sei zoen". Van Helden werd vorig sei zoen zowel op EK als WK veertien de. Na dit schaatseizoen trekt Van Helden zich met vrouw en vierjarig dochtertje Mane-Astnd terug in zijn woonplaats Listrac (in de buurt van Bordeaux). Daar houdt hij zich bezig met allerhande kar weitjes. „Het lag in mijn bedoeling om daar een camping te beginnen, maar dat leverde problemen op met de belasting. Het werd me te veel een papierwinkel. De afgelo pen zomer heb ik op een kasteel gewerkt als sloper van kippenhok ken". Goeljajev: 'Gouden greep LAKE PLACID (ANP) - Een week voor de wereldtitelstrijd sprint zijn de snelheidsspecialisten op de schaats in Verenigde Staten gearri veerd. Bonnie Blair toonde het af gelopen weekeinde op de Olympi sche baan in Lake Placid aan klaar te zijn voor een hernieuwde con frontatie met de absolute kampioe ne Karin Kania. De 22-jarige Amerikaanse maak te de Oostduitse titelhoudster za terdag op de 500 meter haar al vast een baanrecord afhandig: 40,90 se conden. Op de tweede van de we reldbekerontmoeting zegevierde Blair op de 1000 meter in 1.24,90. Bij de heren leverde het kortste onderdeel een overwinning op voor Blairs landgenoot Nick Tho- metz. Op de dubbele afstand moest Thometz, die over een week bij het WK-toernooi in Quebec met Dan Jansen een kansrijk Amerikaans koppel vormt, voorrang verlenen aan de Japanner Akiro Kuroiwa. Een Nederlandse zege kwam op naam van Petra Moolhuizen. die de 3000 meter aflegde in 4.43,08. Voor Marieke Stam was de tweede plek op de 1500 meter, achter de Ameri kaanse Katie Class. Van beter gehalte was overigens de sprint van Jan Ykema. Achter Thometz, de Sowjet-specialist Ser- gej Fokitsjev en Yukihiro Mitani uit Japan eindigde de Fries als vierde in 38,47. Ykema, die vorige week in Davós een goede kilome ter op het ijs legde, was sneller dan de Noor Frode Rönning, wereld kampioen Igor Zjelezovski en ex- wereldkampioen Kuroiwa. De aanwezigheid van Zjelezovs ki wekte trouwens enige verba zing. Vqlgens berichten zou de 23- jarige reus uit Minsk volgende week in Canada niet starten. In La ke Placid trotseerde hij niettemin barre omstandigheden. Het Ameri kaanse kunstijsbaantje, waar An-1 nie Borckink zeven jaar geleden een nimmer verklaarde Olympi sche triomf op de 1500 meter boek te. was het afgelopen weekeinde in de greep van een draaiende wind. die met name zaterdag veel sneeuw op het ijs blies. Thometz trof het dat de wind bij zijn rit in zijn voordeel, terwijl Ku roiwa juist twee keer tegen de storm moet optornen. De winnen de 38,01 betekende een verbetering van het baanrecord van Eric Hei den. Thometz was slechts twee honderdste seconde rapper dan de vijfvoudige Olympische kam pioen. Blair scherpte de tijd van Kania, die destijds haar internatio nale triomftocht in West-Allis en Lake Placid startte, met bijna een seconde aan. De positie van Blair in de wereld bekerklassementen op de 500 en 1000 meter is ontaantaastbaar. Ka nia komt alleen op het ijs als zulks in haar planning past; dat gebeur de slechts in West-Berlijn en Da- vos. Ver achter Blair schaatst on der anderen Ingrid .Haringa mee, die via 43,54 (negende) en 1.27,14 (vierde) punten verwierf. Yvonne van Gennip maakte geen kennis met het Amerikaanse ijs. De enige Nederlandse, die vol gende week aan het sprinttoernooi en een week later aan de mondiale allroundstnjd deelneemt, bezocht onmiddellijk na aankomst in Lake Placid een dokter om een zware verkoudheid te laten verhelpen. KNSB-arts Maarten Koornneef zal zich deze week bij het schaatsge- zelschap voegen. TRONDHEIM (GPD) - Hij leerde, op eigen houtje, een beetje schaat sen op een ijsbaantje in Vologba. een stad in het Europese deel van de Sowjet-Unie tussen Moskou en Moermansk. Nikolaj Goeljajev was toen twaalf jaar. Aan een schaats- carrière dacht hij in de verste verte niet. ..Want voetballen en atletiek deed ik net zo graag". Maar dat veranderde toen Boris Vasilkovski hem drie jaar geleden bezig zag bij studentenwedstrijden in Moskou. De tegenwoordige chef-trainer van de nationale ploeg was in die periode belast met de jeugdselectie van Moskou. „Niko laj schaatste helemaal niet mooi en zijn resultaten waren evenmin goed, maar toch had hij iets. Hij be zat al een sterk lichaam en ik haal de hem bij mijn groep. Nu kun je zeggen dat ik toen de goede kaart heb getrokken", lachte Vasilkovs ki, nadat de ene Sowjet-official na de andere hem tegen de borst had gedrukt en uitgebreid had gefelici teerd met de Europese schaatstitel. Negen jaar na het enige grote in ternationale succes van Sergei Martsjoek, die ook op Noorse bo dem triomfeerde, bezit de Sowjet- Unie weer een Europese kam pioen. Toen Martsjoek in Olso werd gehuldigd moest Nikolaj Goeljajev dus nog de schaatskunst onder de knie krijgen in het land dat over de meeste wedstrijdrij ders en gediplomeerde trainers ter wereld beschikt. „Ze trekken daar gewoon een nieuw blik open", smalen de Nederlanders wanneer ze weer eens met een onbekend ta lent uit de Sowjet-Unie te maken krijgen. Nikolaj Goeljajev kwam in het najaar van 1985 uit zo'n „blik" te voorschijn. Hij had inmiddels zijn geboorteplaats Vologba, waar hij met zijn moeder en zusje woonde, de rug toegekeerd en werd sport- student in Moskou. Zijn eerste bui tenlandse trip ging naar Karl- Marx-Stadt voor de traditionale in terland tegen de DDR. In het per soonlijk klassement moesten erva ren rijders-als Sjasjerin, Hoffmann en Bozjev het tegen hem, als 19-ja- rige, afleggen, waarna het ook tot de Westerse schaatsnaties door drong dat de Sowjets weer een nieuwe troef naar voren konden schuiven. Bij het EK in Oslo mocht Goelja jev het vorig jaar even ervaring op doen tegen de rest van de Europe se top. Hij eindigde als vijfde en maakte de meeste indruk op de 500 meter (vierde) en de „mijl" 1500 (tweede achter Vergeer). Die eerste kennismaking vonden zijn schaatsleiders voorlopig voldoen de, want het WK in Inzeil ging aan hem voorbij. Daar gaven de Sov jets de voorkeur aan geroutineerde krachten. De vraag of Goeljajev, in navol ging van ettelijke beloftevolle voorgangers, snel in de vergetel heid zou terugkeren beantwoordde hij zelf met de nationale titel in de cember. Hij won, in Alma Ata, de 500 en 1500 meter. Door de knie- zorgen van Bozjev en een fikse griep van Sjasjerin werd toen dui delijk dat de Sovjet-allrounders in Nikolaj Goeljajev hun nieuwe kop man hadden. Toch ziet hij zichzelf niet als een echte allrounder. „Op de lange af standen ben ik niet snel genoeg. Ik moet het van de 500 en 1500 meter hebben. Voor de Olympische Spe len hoop ik me te kwalificeren voor de 1000 en 1500 meter, daarna ga ik me misschien helemaal op de sprint toeleggen", zegt hij in ge brekkig Engels en bijgestaan door een tolk. De communicatie tijdens de persconferentie na het EK wilde maar niet vlotten. Of hij gedacht had kampioen te kunnen worden? „Nee, wel gehoopt". En over zijn ondubbelzinnige overwinningen op Hein Vergeer: „Ik ben kam pioen van de, Sowjet-Unie op de 500 en 1500 meter. Die afstanden zijn mijn specialiteit". En over het WK in Heerenveen: „Dan hoop ik nog betere resultaten te behalen" Voor een paar dagen reist Niko laj Goeljajev even terug naar Mos kou, waar Oleg Bozjev en Viktor Sjaserin zich weer bij de groep voe gen. Vanaf het eind van deze week slaan de Sovjets hun tenten op in Inzeil om een tweede succesrijke aanval op de troon van Hein Ver geer te beramen. Dirk Maarssen pakt Nederlandse marathontitel HEERENVEEN (ANP) - Tegen al le natuurwetten in beschikten een bronchitislijder en grieppatiënt za terdagavond in het ijstheater Thialf over de langste adem. Na een fascinerende race om de natio nale marathontitel met Dries van Wijhe in de absolute hoofdrol, was Dirk Maarssen op het laatste rech te eind de snelste in de kopgroep van tien. De 33-jarige orchideeën- kweker uit Rijsenhout bleef vee houder Lex Cazemier uit Den Hom een schaatslengte voor. Jos Pronk uit Oost-Graftdijk werd der de, Van Wijhe zevende Maarssen, de bronchitislijder. en Cazemier, de grieppatiënt. hadden allebei naar dit kampioenschap toegeleefd. Beiden hadden weinig wedstrijden op natuurijs gereden en beiden leken in Heerenveen in het nadeel. "Er wordt in Thialf altijd snel ge klaagd over een droge strot. Ik dacht daar wel last van te krijgen. Maar ik moet bekennen dat ik on derweg helemaal geen last heb ge had van mijn luchtwegen", beken de Maarssen na de huldiging Cazemier had nergens op gere kend. Donderdag en vrijdag lag hij met hoge koorts op bed. Zaterdag ochtend belde hij zijn ploegleider nog op met de mededeling dat hij niet zeker wist of hij die avond zou meerijden. "Een trap op of aflopen bezorgde me al helse koppijn. Ik voelde me geen moment thuis in mijn lichaam". De veeboer reed dertig rondjes aan de staart van het peloton. "Toen dacht ik: naar voren of naar huis. Cazemier belandde in het HEERENVEEN (ANP) - Lilian van Tol heeft zaterdag de nationale mara thontitel op kunstijs veroverd. De rijdster uit Nes aan de Amstel was zaterdag op de overdekte Thialf-baan in Heerenveen het snelste in de eindsprint. Erna Uitham uit Zuidlaren werd tweede, Tineke Hoogendijk uit Ermelo derde. voorste gelid en was daar niet weg te slaan. "Ik kwam goed in de wed strijd te zitten. Lekker voelen deed ik me niet. Elke keer als ik even omhoogkwam, schoot de pijn door mijn hoofd, maar ik heb wel mee kunnen doen". Karakter vormde zaterdag in Heerenveen trouwens het sleutel woord in het enerverende mara thonkampioenschap. dat op het lijf geschreven leek van de stilisten. De technische schaatsers leken in de magnifieke, met 15.000 toe schouwers goed bezette, sfeervolle ijstempel in het voordeel. Dries van Wijhe dacht er even wel anders over. De 41-jarige reser- ve-postbesteller dreef het peloton tot wanhoop door voortdurend aan de haal te gaan. Op het moment dat een ander werd teruggepakt, ver trok Van Wijhe als een catapult uit de naar adem snakkende meute. Die energievretende strijdwijze maakte de titelstrijd niet alleen on gemeen boeiend, maar beschadig de ook vele reputaties. Vooral die van de voormalige kernploegleden, Van der Duim, Kramer, Schalij en Vunderink. Het viertal werd op basis van hun tech niek tot de kanshebbers gerekend, maar sloop half koers als een dief in de nacht van het ijs. Net als Van Kempen, die zich in een achtervol ging over de kop reed, gekraakt door het schrikbewind van man netjesputter Van Wijhe. Bij diens derde ontsnapping kreeg hij gezelschap van Pronk. Emiel en Jan Hopman, Cazemier en Maarssen. Het zestal kreeg de zegen van Hilbert van der Duim en het peloton weigerde het kopwerk over te nemen van de Fries, die woedend uit de baan stapte. "Nie mand wilde werken. Ik mocht al het vuile werk opknappen. Daar bedank ik voor", brieste hij op weg naar de kleedkamer Intussen was de slag gevallen. Het zestal had een ronde voor sprong genomen. Zes rijders uit het verbrokkelde peloton ontsnap ten in de chaos aan de aandacht van de koplopers en wisten de aan sluiting tot stand te brengen. Dat waren Kooiman, Van der Weide. Kiers, Van Lindenberg. Kadijk en Moolenaar. zodat er halverwege twaalf man aan de leiding gingen Terwijl vele prominente rijders de kleedkamer opzochten, bleef Van Wijhe sleuren aan de kop. In de race over 150 ronden deed hij elf uitlooppogingen. Het gevolg was dat het peloton snel uitdunde. Slechts 31 rijders zouden de finish halen. In de kopgroep was het voornamelijk Cazemier die Van Wijhe tot de orde moest roepen. De krachtsinspanningen werden Van Wijhe in de slotfase van de uitput tingsslag fataal. Het ploegenspel besliste tenslot te de wedstrijd. Emiel Hopman reed in de laatste ronden op kop een strak tempo, waardoor nie mand in staat was weg te komen. Met nog twee honderd meter voor de boeg zette Cazemier aan voor een lange sprint. "Dat was mijn enige kans. Op de laatste honderd meter ben ik verslagen". Pronk glipte mèe en Maarssen lag er vlak achter. Misslagen van Pronk op de laatste honderd meter brachten Maarssen in de ideale positie. "Ik vertrouwde op mijn eind- schot. In deze groep ben ik norma liter de snelste. Dit keer was ik er niet gerust op. Door dat sleurwerk van Dries moest ik onderweg vre selijk afzien. Ik wist niet of ik macht bezat om mee te sprinten". Van Wijhe zag het tafereel glim lachend aan. "Jammer. Eén demar rage te veel. Leuk voor Maarssen en die andere jongens. Dat is ande re koek dan die slappelingen als Van der Duim en Kramer. Die ver kopen hun sport slecht. Afstappen als er niks meer te verdienen valt. Als wij dat vroeger gedaan zouden hebben, zou het marathonschaat- sen nu nog een onderontwikkelde sport zijn". KITZBUHEL (DPA/SID) - Pirmin Zurbriggen heeft.gisteren een dubbe le slag geslagen tijdens de wereldbekerwedstrijden skiën in Kitzbühel. De 23-jarige Zwitser zette de concurrentie een dag voor de aanvang van het toernooi om de wereldkampioenschappen in Crqns-Montana voor schut door met overmacht de afdaling te winnen. Zijn achttiende plaats in de daaropvolgende slalom, gewonnen door de Joegoslaag Krizaj, was voldoende voor de zege in de combinatie. Voorb verstevigde hij zijn leidende positie in het wereldbekerklassement zoda nig, dat alleen de Westduitser Markus Wasmeier theoretisch nog een klei ne kans heeft hem in de resterende tien wedstrijden te passeren. De skiërs werden op de Hahnenkamm in Kitzbühel in de eerste plaats dwars gezeten door het weer.'De afdaling moest wegens het slechte zicht naar gisterochtend worden verschoven. Het maakte Zurbriggen niet uit De Zwitser ging in tegenstelling tot de anderen voluit in de 180 meter lange afdaling, waarop hij zijn vierde zege van het seizoen en zijn 25ste in zijn loopbaan boekte. Wasmeier, die zesde werd, vertolkte de gevoelen van de overige deelnemers door te zeggen: „Wat Zurbriggen waagt, is je reinste waanzin". In een minuut en 58,6 seconden bleef Zurbriggen ieder KITZBÜHEL (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging heeft opeen serieuze deelneemster aan de strijd om de wereldtitels skiën die van. beginnen in Crans Montana. Tijdens een vergadering in Kitzbühel sloot de internationale skifederatie (FIS) gisteren, dat Christa KinshuU afkomstig uit West-Duitsland, in Zwitserland voor Nederland ma j: ten. De FIS gaf het groene licht voor de 26-jarige zilveren medaille-v. n op de slalom bij de Olympische Spelen van Lake Placid, omdai week geleden de Nederlandse nationaliteit heeft aangevraagd I de laatste voorwaarde waaraan Kinshofer nog moest voldoen. r jaar onder de Nederlandse vlag bij de DAVOS (ANP) - Menno Boelsma blijkt net een week te laat in top vorm te zijn gekomen. Het afgelo pen weekeinde verbeterde de Ne derlandse reserve voor de wereldti telstrijd sprint tot twee keer toe zijn beste prestatie op de 500 me ter. Gistermiddag liet de 26-jarige Nootdorper de klokken tijdens in ternationale wedstrijden in Davos stilstaan op 38,16. Door deze pres tatie bezet Boelsma de achtste plaats op Nederlandse lijst aller tij den. Zaterdag had Boelsma, die be gin deze maand op' deze afstand Nederlands kampioen werd, 38,46 genoteerd. Een week geleden nog bracht de Boelsma zijn persoonlijke ;.er op 38,50. Dat was echter om ol- doende om zich ten koste v. 1een van de kernploegleden Jan Ykema of Geert Kuiper te kwalificeren voor het sprinttoernooi van vol gende week in het Canadese plaatsje Sainte Foy.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12