Lage benzineprijs kost NS klanten Vrees voor prijsstijging oliën en vetten De Koning ingezet in stukgoedconflict Ambtenaren willen wachtgeld houden Gering verlies in 1986 NAM investeert weer Verhitte ruzie om FN V-blad Spanje trekt record aantal buitenlanders DONDERDAG 22 JANUARI 1987 ECONOMIE PAGINA 7 UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen hebben het jaar 1986 waarschijnlijk afgesloten met een negatief resultaat van tussen de 5 en de 15 miljoen gulden bij een totaal kostenniveau van ruim drie miljard. Bij het reizigersvervoer zette de groei niet haven krijgt inmiddels een grim- DEN HAAG/ROTTERDAM (GPD) - Minister De Koning (sociale za ken) gaat morgen samen met het Rotterdamse gemeentebestuur proberen het dreigend ontslag van 350 stukgoedwerknemers in Rot terdam te voorkomen. De be windsman vindt het echter nog te vroeg om zich al te wagen aan een echte bemiddelingspoging tussen vervoersbonden en havenwerkge vers. De Koning heeft dat gister avond gezegd na afloop van ge sprekken die hij voerde met burge meester Peper en havenwethouder te kunnen vragen Rotterdam werkgeverskant dat ook in de- Den Dunnen een delegatie van de gematigde, ze sector een inkrimping nodig maar in de haven niet sterk verte genwoordigde Vervoersbond CNV. De situatie in de Rotterdamse Jap£ reizigerssector. NS mikt daarbij vooral op het vervoer op langere af standen, dat van en naar de centra van de steden, dat in de eerste klas se en het vervoer in de daluren. Voorrang zal worden geven aan de punctualiteit van de treinenloop. Een imago-onderzoek heeft uit gewezen dat veel mensen min of meer blanco tegenover de spoor wegen staan. "Wij horen voor hen zo'n beetje tot het behang van Ne derland: je bent eraan gewend en het valt niet meer op", zei Ploeger. NS gaat onder het motto "Waar zouden we zijn zonder de trein" een intensieve campagne voeren om daar verandering in te brengen. De eerste resultaten met de nachttreinen in de Randstad zijn bemoedigend. Per week maken er gemiddeld 4.000 reizigers (van wie 3.000 nieuwe klanten) gebruik van. Een bijkomend effect is de aanwe zigheid van "nieuwe klanten" in de late treinen van het dagnet. NS voorziet voor de nachttrein ook een interessante rol in het kader van de evenementen rond "Am sterdam, culturele hoofdstad van Europa 1987" De voltooiing van de westelijke tak van de Schiphollijn, waardoor Amsterdam CS rechtstreeks met Schiphol werd verbonden, heeft over de laatste zeven maanden van 1986 een meeropbrengst opgele verd van ongeveer acht miljoen gulden. In het goederenvervoer, waar mee in 1985 nog een winst van 19,4 miljoen werd geboekt en dat in 1986 ongeveer quitte heeft ge speeld, hebben vooral het wagenla- dingvervoer (granen, ijzer- en staal- waren) en het containervervoer vo rig jaar een forse daling te zien ge geven. Het zogenoemde Hucke- packvervoer (het vervoer van op leggers en wissellaadbakken) groeide met 15 procent tot 14.450 eenheden. Van het totale goede renvervoer betrof 73 procent inter nationaal vervoer. Dat is evenveel als in 1985. Voor 1987 rekent NS op een vervoersomvang van 19 a 20 miljoen ton (1986: 19.1 miljoen ton). mig karakter, omdat de stakingen dreigen te slaan naar de kole- noverslag. De Vervoersbond FNV i de be drijven in de machinale overslag, gedreigd tot acties over te gaan als met snel kan worden onderhan deld over een nieuwe cao. De werkgevers hebben laten we ten pas eind volgende week in de gelegenheid te zijn om te onder handelen. De Vervoersbond. ge- ruggesteund door een 'spontane' door, mede ten gevolge van de sterke daling van de benzineprijs. Op de goederenvervoer markt heerste een onverwachte flauwte waardoor het ladingaanbod afnam en de vracht prijs onder druk kwam te staan. In deze sector zal het resultaat volgens president-direc- heeft bij°de ËMO. teur L.F. Ploeger van NS neutraal tot licht positief uitpakken. Het aantal reizigerskilometers daalde ten opzichte van 1985 met 107 miljoen tot 8,9 miljard en de opbrengst van de kaartverkoop met 5 miljoen gulden tot 1,112 mil jard gulden. De opbrengsten van het goederenvervoer zijn afgeno men van 284 tot 256 miljoen gul den. NS vervoerde vorig jaar 19,1 miljoen ton goederen, 1,3 miljoen minder dan in 1985. De rijksbijdra ge voor het reizigersvervoer was vorig jaar ruim 1,3 miljard gulden en die voor het goederenvervoer 29 miljoen. Ploeger zei op een persconferen tie, dat groei het doel blijft in de S amenwerking )an en VS inzake de wisselkoersen WASHINGTON (GPD) - Met een verklaring waarin de VS en Japan beloven samen te werken om one venwichtigheden in de wisselkoer- te vermijden, is gisteren werkonderbreking van anderhalf ling weten. Direct na afloop van het gesprek met burgemeester Peper en wet houder Den Dunnen gisteravond zei De Koning dat er 'enig reken en schrijfwerk' gedaan moet wor den om morgen 'inhoudelijke voorstellen' te kunnen ontwikke len voor een oplossing van de stuk- goed-problemen. De Rotterdamse delegatie reageerde overigens ver toornd op die uitlatingen. "Er ko men geen inhoudelijke voorstel len", aldus Den Dunnen. Volgens hem willen de Vervoersbond FNV en de havenwerkgevers momen teel van geen overheidsbemidde- De Koning zei dat de voorstellen ten dele zullen passen in het 'Van der Louw-akkoord' dat tussen overheid, werkgevers en bonden is gesloten om gedwongen ontslagen in het stukgoed tot 1991 te voorko men. De minister heeft eerder al gezegd positief te staan tegenover plannen van de Vervoersbond FNV om het overschot aan stuk goedwerknemers op te lossen mid dels onder meer vervroegde uittre ding en scholing. De Koning her haalde overigens nauwelijks geld voor die plannen te hebben. De Vervoersbond FNV wilde gis teren alleen het stukgoedbednjf Quick Dispatch platleggen. Bij een andere onderneming, Hanno, gin gen de 160 ingeleende krachten van de arbeidspool en de 40 vaste werknemers spontaan in staking, toen bleek dat er onverwacht een aantal schepen aan de kade lag. In totaal waren daardoor gisteren overdag zo'n 600 havenarbeiders in staking uit protest tegen de aange kondigde 350 ontslagen. De avond ploegen bij deze twee bedrijven zijn gisteren rond vier uur normaal aan het werk gegaan. Door de sta king blijven zes schepen werkloos voor de kant liggen. Voorzitter J. Schoufour van de SVZ, de werkgeversorganisatie in de Rotterdamse haven, heeft giste ren in een interview met Het Vrije Volk gezegd dat de Vervoersbond FNV veel zal moeten slikken om uit de problemen te komen. "We zitten in een voortdurende verlies- situatie en de kist is leeg". In het gesprek zegt hij verder dat voor een oplossing van het arbeidscon flict 'je bijna de lieve heer zelf erop moet zetten'. Volgens de Vereniging van Rot terdamse Stuwadoorsbedrijven VRS hebben sinds de stakingsac ties in het stukgoed afgelopen maandagmiddag begon vijf sche pen de Rotterdamse haven verme den of zijn vertrokken zonder te zijn behandeld. Het omzetverlies voor de betrokken stukgoedbedrij- ven bedraagt volgens de VRS tot en met dinsdag ongeveer 200.000 gulden. Over de situatie van giste ren had de VRS nog geen gege vens. ASSEN (GPD) - Ondanks de hui- d'g<; 'age olieprijs gaat de Neder- de Amerikaanse minister Baker (fi nanciën) en diens Japanse collega Miyazama geëindigd. De vergadering vond plaats op verzoek van Japan, dat zeer veront rust is geraakt over de onverwacht scherpe daling van de dollarkoers ten opzichte van de yen. Japan vreest daardoor grote exportpro blemen te krijgen. Japanse kranten schreven giste ren, dat Miyazama zijn Amerikaan se collega een verlaging van het Ja panse disconto zou aanbieden, in ruil voor Amerikaanse medewer king bij het in de hand houden van de dollarkoers. De gedachte daarachter was, dat een discontoverlaging leidt tot sti mulering van de Japanse econo mie. Dat zou Amerikaanse expor ten naar dat land kunnen verho gen. Het is juist de ongunstige im port-exportverhouding met landen als Japan die de VS ertoe heeft ge bracht niets te doen aan de val van de dollarkoers. De VS gaan ervan uit, dat alleen stimulering van de krachtige eco nomieën van West-Duitsland en Japan of een lage dollarkoers, die Amerikaanse produkten goedkoop maakt, tot verbetering van de Amerikaanse handelsbalans kan leiden. Maar in de slotverklaring na de bijeenkomst van de twee ministers van financien ontbreekt elke con crete maatregel. Er wordt niet over stimulering van de Japanse econo mie, en ook niet over verlaging van het Japanse disconto gesproken. De verklaring spreekt slechts in vage termen over „betere coördi natie van de economische politiek van de industriële landen" en over de gemeenschappelijke „wil tot sa menwerken inzake valutavraag- stukken". Amerikaanse financiële specia listen zeiden gisteren dat het wel licht nog wel enkele dagen kan du ren voor precies duidelijk is, wat tussen Miyazama en Baker is afge sproken. De meest gehoorde in schatting was gisteravond, dat er inderdaad een Japanse discon toverlaging inzit, in ruil voor Ame rikaanse ondersteuning van de dol lar. Du Pont naar )anse rechter landse Aardoliemaatschappij (NAM) toch weer investeren op de Noordzee. In de eerste plaats wordt gedacht aan de K- en L-blok- ken (ruwweg: ten noordwesten van Den Helder) waar pijpleidingen naar de wal al aanwezig zijn. Direc- ker enige jaren uit. -teur Bob Jetses heeft dat gister avond meegedeeld. De aanvang van de NAM-activi- teiten hangt mede af van het tempo de off shore-industrie weet ons dat in twee maanden tijd 70 procent', aldus Jetses), stelde de NAM het F3-project, de plannen tot exploitatie van een gas- en olie veld in het meest noordoostelijke deel van het Nederlandse Conti nentaal Plat en in feite het enige grote Nederlandse project, voor ze- i de Beatrixhaven hielden gisteren het vracht- DEN HAAG (GPD) - In een zeer scherpe brief heeft hoodredacteur Krul van het FNV Magazine hard uitgehaald naar de voorzitter Van de Scheur van de ambtenarenbond AbvaKabo. Krul verwijt de Abva Kabo dat zij 'de graflucht van ont binding van de arbeidersbeweging verspreidt'. Aanleiding tot de brief is een conflict over het een jaar oude FNV-Magazine. De AbvaKabo heeft zich schoorvoetend bij het project aangesloten, maar wil nu toch van het gezamenlijke FNV- blad af. Een withete Krul schrijft in zijn brief dat hij de AbvaKabo- voorzitter het recht ontzegt 'je klei ne koude oorlog tegen de FNV uit te spelen over de ruggen van mijn collega's en het blad'. "De vakbeweging staat met de rug tegen de muur. Systematisch, wordt elk initiatief in FNV-verband om iets samen te doen, gedwarsboomd". Dat de NAM nu toch, zij het op veel bescheidener schaal, de Noordzee weer opzoekt, kan voor de kwijnende off shore-industrie i te spelen op nieuwe eisen, die de een belangrijke oppepper beteke NAM zal stellen aan de te bouwen platforms: relatief kleine construc ties, die volledig onbemand en op afstand bestuurd het werk kunnen doen. Begin verleden jaar, toen de olie Ir. Jetses voorziet niet dat de olieprijs op korte termijn terug keert tot een niveau, waardoor het uitvoeren van het F3-project als nog interessant wordt. Hij denkt dat de olieprijs de eerstkomende DEN HAAG (ANP) - De ambtena- beloningsverschillen op renbonden willen dat ambtenaren grond van de arbeidsmarktpositie prijzen steil naar beneden gingen jaren op een betrekkelijk laag ('inclusief het effect van de even- veau, tussen de vijftien en achttien eens dalende dollarkoers scheelde dollar, zal blijven schommelen. de overheid en op grond prestatie. "Gebeurt dat niet, dan of worden ontsla- zijn we mordicus tegen," aldus wachtgeld houden op Van Dalen. Statema toonde zich niet tegen zo'n blijvende aanpak, maar nam wel de vrijheid om echte Jap£ DORDRECHT (ANP) - De octrooi- strijd tussen de chemiereuzen Ak- zo en Du Pont over wederzijds om streden importen en verkoop van supersterke aramidegarens is in het Verre Oosten in een nieuwe fa se beland. Nadat Akzo-dochter En- ka vorige week bij de rechtbank in Tokio een kort geding aanspande tegen Du Pont heeft het Ameri kaanse chemische concern op zijn beurt de handschoen opgenomen en processen aangespannen tegen Enka. Du Pont gaat het opnemen tegen Mercado International (dochter van Akzo) en Japan Aramid (een joint venture van Enka met de Ja panse Sumitomo). De aanklacht behelst inbreuk op octrooien van Du Pont in Japan, die de produktie van de supersterke vezel „Kevlar" beschermen. Deze octrooien zijn volgens Du Pont in Japan erkend gepubliceerd. Akzo zegt een UTRECHT - Zout en pekel verdwijnen als sneeuw voor de zon met deze turbo-autowasser, die werd gepresenteerd op de beurs voor doe-het-zelf- produkten Karwei'87. Deze autowasser, eenveoudig aan te sluiten op de tuinslang, is een Amerikaanse vinding. Karwei' 87 wordt vandaag en morgen gehouden in de Jaarbeurs in Utrecht. (foto anp> die in het kader van de afslan kingsoperatie bij de Rijksoverheid ontslag gen, ec grond van de bestaande regeling. Hiermee willen zij voorkomen dat deze ambtenaren slechter af zijn onder het nieuwe sociale stelsel waaronder zij in 1988 komen te val len. De bonden legden hun eis gis teren op tafel in het ambtenaren- overleg in Den Haag. Omdat minister Van Dijk ziek was, kwam het arbeidsvoorwaar denbeleid voor dit jaar niet aan de orde. Met Van Dijks hoogste amb tenaar voor personeelszaken State ma praatten de bonden over de af slanking van de overheid en de in voering van beloningsverschillen binnen de overheid. De wachtgeldgarantie (de ambte naren willen overigens in geen ge val van hun wachtgeld- en arbeids ongeschiktheidsregelingen af) maakt onderdeel uit van het zoge noemd "flankerend beleid" bij de afslankingsoperatie. De verminde ring op zich (26.000 ambtenaren moeten weg, van wie 4.000 dit jaar) staat voor Van Dijk niet ter discus sie. maar de bonden willen wel een behoorlijk sociaal beleid uit het vuur halen. Statema zei dat de overheid nog eens wil nadenken over de wacht geldgarantie en een mogelijkheid om via wachtgeld alsnog in de vut terecht te komen. Een derde eis van de bonden is dat zo'n wacht geldgarantie ook voor toekomstige operaties moet gelden. Het kabinet denkt met de afslan king 1.200 miljoen gulden te bespa ren, waarvan 200 miljoen beschik baar is voor personele maatrege len. Volgens secretaris Van Dalen van de CMHA (hogere ambtena ren) vallen dergelijke operaties in het bedrijfsleven doorgaans in ver houding veel duurder uit. De bonden willen pas met Van Dijk praten over verschillen in be loning voor ambtenaren als daarbij drie elementen gezamenlijk wor den bekeken. Dat zijn de inkomen sachterstand met het bedrijfsle- Statema doelde hierbij in het bij zonder op de problemen die de overheid heeft met het aantrekken van onder andere automatiserings personeel en bepaalde Financiële specialisten. Van Dalen wees er groepen. De overheid kan ze echter niet krijgen (of ziet ze verdwijnen) omdat er jarenlang een inkomens beleid is gevoerd dat het gehele overheidspersoneel op achterstand heeft gezet. JOHANNESBURG (UPI) - Een verzekeringsagent in Johannes burg heeft voor het eerst een ver zekeringspakket aangeboden waarin mensen zich kunnen ver zekeren tegen politieke aansla gen. Het pakket, met de naam "Schild tegen terreur" (Terror Shield), keert uit in geval van dood of verwonding als gevolg van een terroristische aanslag. De agent Colin Ashe verklaarde dat het pakket wordt gesteund door een grote verzekerings maatschappij. Sinds 1976 zijn bijna 100 perso nen om het leven gekomen of ge wond geraakt bij bomaanslagen en sabotagedaden van de verbo- Verzekering tegen aanslag in Zuid-Afrika den anti-apartheidsorganisatie ANC, het Afrikaanse Nationale Congres. Het afgelopen jaar zijn een aantal boeren aan de grens met Mozambique, Zimbabwe en Botswana het doelwit geweest van een reeks aanslagen met landmijnen. Daarbij zijn 13 per sonen om het leven gekomen en enkele tientallen gewond ge raakt. In Johannesburg vielen vorig jaar gewonden bij een aan tal bomaanslagen op hotels en winkels. "Wü zagen een gat in de markt", zo zei Ashe. "Ons beleid is speciaal gericht op mensen die het slachtoffer kunnen worden van bomaanslagen, in de steden of op de landbouwbedrijven aan de grenzen". Ashe verklaarde verder dat de polis in uitkerin gen voorziet van 13.000 tot ruim 45.000 gulden, al naar gelang de leeftijd van de verzekerde. De premie bedraagt zo'n 25 gulden per jaar. MADRID (GPD) - Spanje blijft re cords slaan met het toerisme. Vo rig jaar brachten niet minder dan 47 miljoen buitenlanders hun vakantie in Spanje door. Dat waren er bijna 4 miljoen meer dan het vo rige jaar, een stijging van maar liefst 9,6 procent Voor de Spaanse schatkist bete kende dat groeiend aantal bezoe kers een welkome bron van extra inkomsten. In 1986 werd door de toeristen bijna 4 miljard dollar meer uitgegeven dan in het jaar daarvoor. In totaal bedroegen de inkomsten uit het toerisme, tradi tioneel het melkkoetje van de Spaanse economie, niet minder dan 12 miljard dollar. Die cijfers, die gisteren werden bekendgemaakt door minister van transport, toerisme en communica tie, Abel Caballero, zijn des te op merkelijker gezien het sterk ge daalde aantal bezoekers uit de VS, die in verband met de Libië-crisis massaal hun reizen naar Spanje an nuleerden. Die terugval werd ech ter ruimschoots gecompenseerd door het sterk toegenomen aantal toeristen uit Groot-Brittannië UTRECHT (ANP) - Het voorlopige uitstel van betaling van Bredero Vast Goed (Breevast) is gisteren omgezet in een difinitief uitstel van betaling voor de duur van ander half jaar. De bewindvoerders had den hiertoe geadviseerd en geen der schuldeisers heeft daar woens dag tijdens een crediteurenverga dering tegen gestemd, aldus een bekendmaking van de bewind voerders mr. Keulen en mr. Leuf- tink. DEN HAAG (GPD) - De Europese Commissie dreigt binnenkort een voorstel in te dienen voor een be lasting op eetbare oliën en vetten. Als dit plan doorgaat kost die be lasting een doorsnee Nederlands gezin met twee kinderen het eerste middels erkende octrooi-aanvraag jaar al 45 gulden extra. De heffing in Japan te hebben ingediend op zal namelijk de prijzen van alle haar aramidevezel „Twaron". Du Pont acht het door Akzo aan gespannen kort geding tegen To- ray-Du Pont volkomen ongegrond Volgens Du Pont heeft Akzo geen enkel octrooi in Japan toegekend gekregen. Du Pont vindt „de nieu we zet van Akzo een reactie op de recente beslissing van een Ameri kaans hof van beroep, dat het im portverbod voor aramidevezels van Akzo in de VS heeft bevestigd omdat dit de octrooirechten van Du Pont op Kevlar schendt" produkten waarin oliën en-of vet ten zijn verwerkt doen stijgen. Margarine bijvoorbeeld wordt dan een stuk duurder. Voorzitter D.L. de Bruyn van het Produktschap voor Margarine, Vetten en Oliën uitte deze vrees vanmiddag in zijn nieuwjaarstoe spraak. Via zo'n heffing zou de EG de medeverantwoordelijkheid van de vet- en oliesector voor knelpun ten in de Europese landbouw wil len beklemtonen. Het is De Bruyn niet duidelijk waarvoor deze sector precies medeverantwoordelijk moet zijn. Met deze maatregel zou de EG zich op de verkeerde weg begeven. Het plan is volgens de voorzitter niet alleen bijzonder nadelig voor de vet- en oliesctor, maar zal dus ook de consumenten veel geld gaan kosten. De Bruyn denkt dat het plan zal zijn gebaseerd op een voorstel dat uit 1983 dateert Uit voering zal onherroepelijk leiden tot een handelsoorlog met de VS, de belangrijkste leverancier van oliehoudende grondstoffen van de EG. De EG beweert alles te doen van redelijkerwijs kan worden ge vraagd om zo'n oorlog te voorko men. Daarom hoopte De Bruyn dat het voorstel van de EG-diensten niet het fiat van de Europese Com- Boterberg Ander probleem voor de olie- en vetsector is de boterberg. De Bruyn verwacht dat dit jaar echt werk zal worden gemaakt van het wegwerken der voorraden. Van be lang is dat de afzet geen verdere schade aan de olie- en vetsector zal brengen. Hij bepleitte dat dit be drijfsleven in Europa wordt inge schakeld bij de uitwerking van de maatregelen over de boterberg kwijt te raken. De waarde van de invoer van oliën en vetten liep in 1986 met meer dan een derde terug, vergele ken met 1985. De uitvoerwaarde daalde zelfs 40 procent. Omdat de ingevoerde hoeveelheden licht ste gen, tot ruim 4,8 miljoen ton moet de waardedaling vooral worden toegeschreven aan de sterk gedaal de grondstoffenprijzen op de we reldmarkt. Het produktschap ver wacht dat de uitvoer ongeveer twee procent minder zal zijn dan in 1985: ongeveer 1,4 miljoen ton. De afzet van de toenemende EG- produktie van oliehoudende zaden (vooral zonnebloempitten en raap zaad) gaf geen problemen. De kos ten waren wel zeer hoog als gevolg van de lage wereldmarktprijzen. Alleen al in ons land werd voor 425 miljoen aan steun betaald om de verwerking van 475.000 ton EG oliezaden mogelijk te maken. Dit komt neer op een steun van 90 gul den per kilo, bij een wereldmarkt prijs die varieerde van 35 tot 70 per 100 kilo. De consumptie per hoofd der be volking daalde vorig jaar met 0,3 kilo tot 11,4 kilo. De halvarinecon- sumptie daalde licht, met minder dan 0,1 kilo per hoofd. Het ver bruik van eetbare oliën en vetten liet vorig jaar een stijging zien van 0.2 kilo per hoofd. Het totale con- sumptieverbruik van oliën en vet ten daalde daardoor iets. tot 21.1 kilo per hoofd. Het verbruik van vetten en oliën voor andere doelen dan menselijke consumptie steeg vorig jaar met 20.000 ton (vijf procent). Oorzaak was een grotere afname van de vee voederindustrie, voor met name de afzet in varkensvoer en voor ex port. In de vetzuren-distillatie-in- dustne bleef de verwerking in 1986 ongeveer gelijk. Kort Zakelijk Leidsche Wol De Leidsche Wolspinnerij, pro ducent van Neveda-wol, heeft in het per 30 september afgesloten eerste halfjaar een verlies geleden van 2,96 miljoen gulden, zo heeft de onderneming gisteren meege deeld. Over de zelfde periode van het voorgaande boekjaar was er nog een winst van 412.000 gudlen. De omzet daalde van 24,9 miljoer gulden naar 16,2 miljoen gulden De directie wijt de omzetdaling, die zowel optrad in het binnen- als in het buitenland, aan de overcapa citeit in de branche en aan overtol lige voorraden die anderen tegen sterk gereduceerde prijzen op de markt brengen. Raleigh De Britse fietsenfabnkant Ra leigh, waartoe ook de Nederlandse rijwielfabriek Gazelle behoort, wordt door het Britse concern Tu be Investment (TI) voor achttien miljoen pond sterling (57 miljoen gulden) verkocht aan een door Amerikanen geleid consortium Dit consortium. Derby Internatio nal Corporation, bestaat uit Ameri kaanse beleggers die grote belan gen hebben in de fietsenindustrie en wordt gesteund door Britse be leggingsinstellingen. Raleigh heeft belangen in Nederland (Gazelle), Canada, Australië en Zuid-Afrika. Inflatie VS De consumentenprijzen in de Verenigde Staten zijn in december met 0,2 procent gestegen. Hierdoor heeft de inflatie in de VS vorig jaar 1,1 procent bedragen. Dit is het laagste niveau sinds 1961, toen de prijsstijging 0,7 procent bedroeg, zo heeft het Amerikaanse ministe rie van arbeid gisteren bekendge maakt.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7