Twee plannen voor golfbaan Oegstgeest Regiogemeenten betwisten elkaar woningen Nog veel werk aan de winkel Zowel UDO als studenten serieus bezig 'Rust en Vreugd' prooi slopershamer Van Weizen, ereburger Oegstgeest, overleden DONDERDAG 22 JANUARI I98V LEIDSCH jh DAGBLAD Leiderdorp:Toewijzing aan Oegstgeest gaat ten koste van onze huizenbouw'' Wethouder Kohlbeck 1 geest: 'pennevrucht dorp minder netjes.... LEIDERDORP/OEGSTGEEST - De gemeente Leiderdorp vindt het onaanvaardbaar dat eventuele wo ningbouw in de Oegstgeester Mor sebelpolder in de toekomst ten koste zal gaan van het aantal hui zen dat Leiderdorp mag neerzet ten. Ze doet dan ook een dringend beroep op Provinciale Staten om dat tegen te houden. Leiderdorp heeft dat geschreven in een boze brief aan het bestuur van de pro vincie Zuid-Holland. Dat woningbouw in de Oegst geester polder ten koste gaat van Leiderdorp, blijkt uit de toelich ting op het ontwerp-streekplan Zuid-Holland West, dat morgen door Provinciale Staten wordt be handeld In die toedracht wordt ge steld dat de Morsebelpolder wordt OenTt. aangewezen als woningbouwge- Leider- Maar omdat daar in het wo ningbouwprogramma voor de ko mende jaren door Oegstgeest nog geen rekening is gehouden, bete kent het dat Voorschoten en Lei derdorp in de toekomst minder premiewoningen krijgen toebe deeld door de provincie. Populair gezegd: er is maar één pot die ver deeld moet worden, en wat de één daar meer uit krijgt, krijgt de ander minder. Deze "toch wel radicale wijzi ging van een standpunt" heeft in Leiderdorp veel ongerustheid, te leurstelling én verbazing teweeg gebracht. Weliswaar hebben de ge meenten Leiderdorp, Voorschoten en Oegstgeest in een gezamenlijke reactie op het ontwerp-streekplan hebben gesteld dat een deel van het Morsebel-gebied eventueel ge schikt is voor woningbouw. Maar die aanwijzing moet duidelijk wor den gezien als 'extra' in de verre toekomst, zoals Leiderdorp bij- Dat de Morsebel er als woningbouwlocatie apart wordt uitgelicht, zouden daar zo'n 500 woningen moeten komen, zegt het streekplan. Voorschoten en/of Lei derdorp moeten dus 500 woningen minder bouwen. "Deze opstelling achten wij zeer teleurstellend, te meer daar een probleem wordt ge schapen dat niet de provincie of al leen de gemeente Oegstgeest moe ten oplossen, doch dat moet wor den opgelost ten koste van wo ningbouw in andere gemeenten", zo schrijft Leiderdorp. De gemeente voorspelt dat er na 1990 moeilijkheden zullen ont staan. Dan krijgt Leiderdorp nog maar 100 gesubsidieerde woningen per jaar toegewezen in plaats van 170. "Gezien het aantal woningzoe kenden in Leiderdorp en de prog noses omtrent de bevolkingsont wikkeling, alsmede het feit dat op verwachtingen in het verleden plannen zijn ontwikkeld met finan ciële consequenties voor de ge meente, mag dit aantal van 100 wo ningen per jaar niet nog lager wor den". Paarse bal De Oegstgeester wethouder Kohlbeck (PVDA) is niet erg in zijn sas met het Leiderdorpse schrij ven. Hij noemt de pennevrucht "minder netjes". Volgens de wet houder had Leiderdorp alvorens in de pen te klimmen contact met Oegstgeest moeten opnemen. Dan had hij die gemeente niet in de krant maar via de gebruikelijke contacten kunnen vertellen dat "Oegstgeest niets onderhands heeft geritseld met de provincie en dat het van de Oegstgeester kant geenszins de bedoeling is om "iets Kohlbeck legt uit dat zijn reizen naar Den Haag slechts tot doel hadden "die paarse bal van de kaart te krijgen". Kohlbeck doelt op het symbool op de provinciale kaarten waarmee bedrijfsgronden worden aangegeven. In de oor spronkelijke plannen had de Mor sebelpolder namelijk die bestem ming gekregen. De vertaling in contingenten, zo stelt Kohlbeck, was dan typisch een zaak geweest voor overleg tussen de gemeenten die deel uitmaken van de Leidse agglomeratie. Kohlbeck is bang voor het effect van de Leiderdorpse brief. "Het grote gevaar is dat de zaak nu weer wordt teruggedraaid en die paarse bal weer terugrolt op de plek waar ik hem net vandaan had gekre gen". OEGSTGEEST - Als het aan de Oegstgeester voetbalclub UDO (uithoudingsvermogen door oefening) ligt dan kan er op korte termijn worden gegolfd in het dorp. Het dagelijks bestuur van de club denkt er hard over om de velden twee en drie voor het slaan der ballen te gebruiken. De driving range zelf, die overdekt moet worden, zou dan op de verhoogde groenstrook voor de kantine moeten komen. De club zou zelf voor de kosten van de aanleg moeten opdraaien. UDO- bestuurder Van der Star raamt die kosten heel voorzichtig op tussen de 80. en 100.000 gulden. Gepraat moet ook nog worden over de mate van openbaarheid - met andere woorden: of ook anderen dan UDO'ers er mogen golfen en onder welke voorwaarden - alsmede over gebruikersvergoedingen en de ex ploitatie. Van der Star zegt ook te beseffen dat realisatie van een golf- complex "een grotere druk op het onderhoud van het UDO-com- plex" zal veroorzaken. En dus voor de gemeente grotere financiële las ten betekent. In dit verband is het interessant om een unanieme uit spraak van de gemeenteraad, ge daan tijdens de begrotingsbehan delingen, te memoreren. Sportwet houder Van Veen (CDA) werd toen weliswaar geprezen voor wat raadsleden beschouwden als Van Veens slagvaardige beleid in het Oegstgeester sportwereldje. maar hij kreeg tegelijk te horen dat het de raad wat investerinkjes in op knappen en reconstrueren van vel den e.d. nu wel welletjes was. Bestuurslid C. van der Star, na mens de club ook lid van de sport raad, is nog wat voorzichtig met het naar buiten brengen van de plannen. De leden zijn nog niet op de hoogte gesteld. Er is slechts in het dagelijks bestuur van de voet ballers over gesproken. Toch er kent hij het bestaan van de plan nen en van overleg met sportwet houder Van Veen (CDA). De laat ste meldt dat in de op komst zijnde recreatienota (maart) aandacht zal worden besteed "aan het geven van een plaats aan golfen binnen Oegstgeest". De wethouder zegt ook dat UDO dienaangaande "heel duidelijke activiteiten" voor ogen heeft en dat die acitviteiten heel mooi passen "in ons streven naar een doelmatiger gebruik van de sportvelden in de Voscuyl". Vriendjes Behalve UDO zijn er nog twee Oegstgeester studenten, D. Lambi- non en diens compagnon Leerink, die proberen een golfbal aan het rollen te brengen in Oegstgeest. Zij zijn nog niet tot de sportwethouder doorgedrongen, vertelt Lambinon. Toch hebben de twee eind vorige week per brief van de gemeente te horen gekregen dat de plannen van UDO voorrang krijgen. Lambinon is daar erg boos over. "Het gaat heel duidelijk niet om de plannen maar om de hoeveelheid vriendjes Brand dankzij omwonenden snel geblust OEGSTGEEST - Omwonenden van de Abtspoelweg in Oegstgeest hebben vannacht een brand in het nieuwe bungalowpark aan deze weg weten te beperken. Zij zagen om half 1 's nachts rook omhoog kringelen uit het dak van een nog onbewoonde woning. De brand weer was snel ter plaatse en wist de brand binnen een uur te blussen. Een zogenaamde 'heater', een ap paraat dat ervoor zorgt dat de tem peratuur in een woning constant blijft, heeft de brand waarschijn lijk veroorzaakt. Een pijp van dit apparaat heeft de houten dakrand in vlam gezet en zodoende gezorgd voor rookontwikkeling. Door de oplettendheid van de buurtbewo ners bleef de schade beperkt tot een gat in het dak. die je hebt", zegt hij. Gemeentese cretaris Willeme legt uit dat er aan die beslissing van B en W meer ten grondslag heeft gelegen dan aan het principe "wie het eerst komt. wie het eerst maalt". De gemeente secretaris zegt dat de twee studen ten voor een commerciële aanpak kiezen. "Dat is op zich een goede instelling maar om nu op een com mercieel gebeuren gemmeschaps- geld toe te leggen, dat is wat onei genlijk. UDO, en dat is het grote verschil, is een Oegstgeester ver eniging". UDO-bestuurder Van der Star vertelt dat het dagelijks bestuur van de voetballers er al langere tijd .op uit is "om het totale complex voor meer sporten dan voetbal al leen" te gebruiken. Vandaar ook dat er bij UDO - door de eigen le den - kan worden getennist op gra vel. "Niet dat ons dat altijd in dank wordt afgenomen", geeft hij onbe wust ook de plek aan waar wat het golfen betreft de schoen wel eens zou kunnen gaan wringen. Het golfen, vertelt Van der Star. kwam naar voren toen eerdere plannen tot de aanleg van een jeu de boules- Swing Masters De gelegenheidsformatie 'Frits Swing Masters' treedt komende zondag op in de Eendenkooi, het gebouw aan het Kooikerspad in Zoeterwoude-Rijndijk. Ruim twee uur lang brengt de zeven muzikanten tellende formatie een mix van verschillende mu ziekstijlen. Dit onder aanvoering van de bekende muzikant Frits Landesbergen Andere bekende namen: Dolf Delprado bas)Pe ter Nachtegaal trombone). Guup Massaro (trompet) en Wil Simons (saxofoon). Het gezelschap is van plan incidenteel op te treden: de samenstelling zal dan ook regel matig kunnen wisselen. Aan vang zondag half vier. Klaverjassen De supportersvereniging van de Leiderdorpse voetbalvereni ging RCL gaan morgenavond klaverjassen. De kaarten worden vanaf acht uur geschud in de kantine van RCL. sportpark De Bloemerd. K&O Dezer dagen begint K&O Lei derdorp weer een aantal nieuwe cursussen. Een greep uit het pro gramma: aquarelleren, tekenen, schilderen. Ikebana, kleding ma ken. creatief koken zonder vlees, tuinaanleg en binnenhuisarchi tectuur. Er komt weer een begin nerscursus compu tergebru ik. boekbindengenealogie en kunst geschiedenis. Uiteraard zijn er diverse talencursussen te volgen. Voor meer informatie: de specia le folder van K&O die verkrijg baar is bij de bibliotheek aan de Gordijnsingel en de afdeling voorlichting van het gemeente huis, alsmede het K&O bureau aan de Splinterlaan 91. op werk dagen tussen half tien en half twaalf's ochtends. Alice in Wonderland De werkgroep kinderactivitei- ten van de SJJO draait zondag middag om 13.00 uur de teken film Alice in Wonderland. De filmprojector staat opgesteld in de grote zaal van Taberna aan de Julianalaan, Oegstgeest. baan wegens gebrek aan belang stelling mislukten. Er moest per se wat anders wor den bedacht. "Het voetbal loopt nu eenmaal terug, we moeten op de inkomsten blijven letten. We heb ben nu wel een schitterend club huis staan, maar de aflossing van de schulden gaat gewoon door". Hoewel voorzichtig is Van der Star wat ongeduldig. Hij weet dat de volgende zet die de gemeente zal doen, in de recreatienota te vin den zal zijn. "Die komt pas in maart en wij wilden dit voorjaar al beginnen. We willen zo langzamer hand ruchtbaarheid geven aan de plannen, onder meer richting le den. Maar zoiets kan pas als je een volmondig 'ja' te horen hebt gekre gen". Student Lambinon is uiterst sceptisch over de UDO-plannen. Hij zegt dat hij en zijn compagnon nog een ander plan voor een ander gebied hebben waarmee "wij-UDO zo wegdrukken". Hoe, waar en wat wil hij nog niet zeggen. "Raden mag. ja. Nee niet bij de Put van Menten. maar het is in elk geval een overdonderend plan waarmee UDO zo zal worden 'overruled'. Bij UDO is het toch allemaal liefde werk en oud papier". Gekke bal Lambinon vertelt dat hij bij de lancering in Oegstgeest al "bij een of ander loket" is blijven steken. "Ik vroeg nu eens niet om subsidie. Maar die ambtenaren weten niet eens waarover ze het hebben. UDO ook niet. Ik heb contact met dri ving range mensen, de know-how in huis en wij lopen voor op de an deren. Zoiets als golfen moet je heel professioneel aanpakken. Voetbalclubs zijn buitenstaanders in deze. Voetballers en golfmensen die passen ook niet bij elkaar. Nee, zelfben ik een heel normale jongen maar als ik word afgezeken bij zo'n loket dan word ik wat arrogant". Inbrekers betrapt WASSENAAR - Twee inbre kers uit Katwijk van 20 en 22 jaar oud hadden gisteravond niet hun geluksnacht. Ze wer den door de Wassenaarse poli tie op heterdaad betrapt bij een poging tot braak in het panne koekhuisje aan de Storm van 's-Gravesandeweg. Om tien over een 's nachts hadden bei de jongemannen geprobeerd om de toegangsdeur van het pannekoekhuisje te forceren door enkele ruitjes te vernielen. Een oplettende politiepatrouil le betrapte beide inbrekers nog voor ze iets mee konden ne men. De schade bleef dus be perkt tot enkele ruitjes. Inbraak op klaarlichte dag LEIDERDORP - Sommige in brekers gaan liever overdag op pad. Dat merkte de Leider dorpse politie gistermiddag. Uit een woonhuis in Loeve- stein hadden inbrekers gister morgen tussen acht en een uur een geldbedrag van 300 gulden en een videocamera meegeno men. De bewoners waren op dat moment niet aanwezig. De politie weet nog niet hoe de die ven binnen zijn gekomen. WASSENAAR - Het voormalige Wassenaarse verzor gingshuis 'Huize Rust en Vreugd' wordt binnenkort gesloopt. Er zijn geen bezwaren binnengekomen te gen de plannen. Op de plek van het pand, temidden van het gelijknamige landgoed, komt een nieuw ge bouw met vier bouwlagen en 19 uitgebreide apparte menten voor particulieren Het nieuwe 'Rust en Vreugd' staat in directe verbin ding met het Johannahuis. Verpleegkundigen van dat oord verzorgen en kunnen ingrijpen bij problemen. Het oude 'Rust en Vreugd' was een verzorgingstehuis in oude (bouw)stijl. Onvoordelige verdiepingen en een onpraktische indeling. Het was eigendom van de Stichting Rust en Vreugd, die ook de zorg had over de fraai aangelegde tuin aan de noord-west zijde en het natuurgebied rondom. Tuin en natuurgebied blijven gehandhaafd, terwijl voor de aanleg van een nieuwe toegangsweg geen bo men hoeven te sneuvelen. De bouwer maakt gebruik van bestaande paden. Het huis dook in 1880 op in de Wassenaarse ge schiedschrijving. De toenmalige wethouder C.J. van der Oudermeulen woonde er tot vlak voor zijn dood. Kort daarna werd het verkocht aan het invloedrijke redersgezin Philips en Wilhelmina van Ommeren. Ze riepen de Wilhelmina Alida Stichting (WAS) in het le ven en lieten het pand aan haar na. Eerst werd het een verpleegtehuis, later een verzorgingshuis. VOORSCHOTEN - Geboren: 1 jon 87 Pauline d.v. H. Kamphuis van Rijn, 6 jan 87 Veronique J. d. v. B. van Keulèn- osDesmen R zv D.R. von Kriegenbergh-Vink; Jaap zv J. Bakker-van der Peet; Laura E dv G.K. Kasteel-Turtiainen; Stefan zv R. de Weger-Baarslag; Jozua R.H.Ch zv H.Ch. Vonk-van Rooijen; Sekou S zv. S. Dembéle-Reinders; Carlijn M. dv M.J.A de Zwart-Gnsnigt. Ondertrouwd: 13 jan 87 A.J. Boer met L.A.J.M. Bartelink; H P van Straa- ten met Y P Luijnenburg; J.H.H. van Berkel met I. de Koning. K.J.A. Scheltens met P Vogelzang; H. Nieuwenburg met C.Ch Morris, E. Segaar met N.H. van Rees. R.M. Kohabir met S. Sardjoe. Gehuwd: R E. Braun met l.M.E van Bennekom; H.J. Geerligs met H.M. Hui- Overleden: 31 dec 86 J.J. Nicaise, oud 74jaar; 2 jan 87 C. van Vliet, oud 68 jaar: 3 jan 87 A.C. Sparringa wv van Santen, oud 87 jaar; 10 jan 87 J. Olivier, oud 100 jaar; 13 jan 87 H. Bakker, oud 71 jaar. J.P. Meijer oud 83 jaar, M.L. van den Bon, oud 82 jaar, H. Noort oud 73 jaar, C.M. Nuberg wv Berk, oud 88 Paulina Francisca dv J.J. Heems kerk en P.M. van der Slot; Albertine Christine Wilhelmina dv P.J. Kempe- Zwetsloot; Barbara Adriana A.J.A.M. Zoet en A.J.P.M. van Mil. Gehuwd: C.J.M. Heemskerk met M.S Wowijif, J.W. Timmermans met G C.P.M. Heemskerk; P F M de Wit met M. van Staveren. Overleden: J.L.J.M. Sicking (1901); W Spijker (1907); A.C.J. van Dongen (1912); J.A. Fielemon wv Rip (1902); L.H Schilperoort wv Timmerman (1898); J.L. van Tol (1896); Ch. van Wei zen wv van den Ende (1903); H.W.T Meffert wv Vós (1897); S.H.J van Aal- zqm (1893). VW Warmond blikt terug op (her)oprichtingsjaar WARMOND - "Het aantal WV-le- den onder de Warmondse bedrij ven is onder de verwachting van het bestuur gebleven. De particu liere steun daarentegen heeft de verwachting overtroffen". Aldus een citaat uit jaarverslag over 1986 van de Warmondse VVV, gister- OEGSTGEEST - Op 84-jarige leef tijd is in Oegstgeest afgelopen maandag onverwacht Nicolaas van Weizen overleden. Van Weizen be kleedde in zijn woonplaats tal van functies. Zo was hij ereburger: een titel die hem in 1961 werd toege kend omdat hij 25 jaar bestuurslid van de plaatselijke oranjevereni ging was geweest. Ook was Van Weizen drager van de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Lange tijd was Van Weizen raadslid voor de CHU en wel 1953 tot 1970. En voor het Leidsch Dag blad is hij gedurende een lange reeks van jaren correspondent van Oegstgeest geweest. Hij stond te boek als een nauwgezet man, aan wie heel veel kon worden overgela ten. Antoon Koch, al dik 25 jaar jour nalist in en van Oegstgeest. karak teriseert: "Van Weizen zou je als een vrij rustige doordouwer kun nen beschouwen. Hij deed ver schrikkelijk veel maar liet zich daarop nimmer voorstaan. Het was er eentje van 'door de achterdeur naar binnen, door de achterdeur naar buiten. Van zijn correspon dentschap voor het Leidsch Dag blad maakte hij veel werk. Tot diep in de nacht zat hij te werken achter dat oude typemachinetje van hem". De laatste jaren van zijn leven bracht Van Weizen door in een aan leunwoning van het bejaardenhuis Hofwijck aan de Hazeboslaan. Ook in het bestuur daarvan is Van Wei zen zeer actief geweest. De begrafenis heeft inmiddels in stilte plaatsgevonden. avond in een zeer slecht bezochte ledenvergadering punt van bespre king, evenals de exploitatiereke ning, begroting, statuten en aan vullende bestuursverkiezingen. Geen van deze stukken ver mocht het kleine gezelschap tot een discussie verleiden. Die brak pas uit tijdens de rondvraag die uiteindelijk meer dan een uur zou duren. Uit de rondvraag bleek dat er in 1987 behalve het werven van leden nog veel meer werk aan de winkel is voor de in 1986 uit haar slaap van acht jaar wakker ge schrokken VVV. De voorzitter van de Vereniging tot Viering van Warmondse Fees ten vroeg om de kalender met acti viteiten over 1987. WV-voorzitter J.P. de Winter: "Er is nog geen ka lender. Wel blijft de maandkalen- der, die wordt gevreten, gewoon bestaan". De voorzitter beloofde dat het bestuur er voor 1988 naar zal streven een boekje uit te geven "waar alles in staat". Daarvoor is in 1987 de medewerking van alle ver enigingen, ondernemers en andere instanties nodig. Die moeten voor het begin 1988 al weten wanneer en wat zij dat jaar organiseren. Een ander lid bracht het gebrek aan mogelijkheden tot overnach ten in Warmond naar voren. Er zijn noch hotel noch pensions. Volgens voorzitter de Winter is er wel be hoefte aan slaapplaatsen. Hij be kende dat de WV-Bollentreek het afgelopen seizeon herhaaldelijk een tevergeefs beroep op War mond heeft gedaan. Nodig is een Warmonder die voor coordinator wil spelen. Hij of zij moet ervan op de hoogte zien te raken welke Warmonders wanneer mogelijkheden tot overnachten bieden. De Winter is wat somber gestemd. "Je haalt heel veel werk op je hals, er zal niemand te vinden zijn die dat wil doen. Begin je er aan dan moet je het heel goed doen, de verantwoordelijkheid is groot. Als er straks bussen vol Duitsers binnenrijden dan moet er iemand klaar staan". De Winter be loofde de kwestie in het bestuur nog eens aan te kaarten. Iedereen is het er wel over eens dat "de en kelingen, bij voorbeeld een fiet send echtpaar, die Warmond be zoeken", moeten kunnen worden opgevangen. Thans is het nog zo dat in het zichzelf recreatiege meente noemende Warmond "ie dereen naar motel. Sassenheim wordt doorgestuurd", aldus me vrouw de Nie bij wie in haar win kel aan de Warmondse Dorpsstraat het VVV-informatiecentrum is on dergebracht. Er kwamen nog meer hiaten in het recreatiepakket aan het licht in de rondvraag. Zo is er bij voor beeld geen adres waar fietsen kun; nen worden gehuurd Dat hangt nauw samen, legde VW-adviseur Tromp uit, "met dat er nauwelijks fietsenmakers in het dorp zijn". Het langst gesproken werd er over een voor een watersportge meente wel heel erg heikel pro bleem en wel de onbeantwoorde vraag naar roeibotenverhuur. al- dan niét met motor. Volgens me- Hulplijn voor Leiderdorpse ouderen LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp heeft in samenwerking met de UW, de Interkerkelijke en Hervormde Vruwendienst en de Centrale Diakonie een aantal tele foonnummers ingesteld voor oude ren, die door de aanhoudende vorst in de problemen komen. Van maandag tot en met vrijdag overdag zijn de nummers die ge beld kunnen worden: 890180/ 895072/894761/899261. toestel 216 (gemeentehuis), 's Avonds en in het weekeinde zijn de r 894761/890494/01712-8668. vrouw De Nie is die vraag heel erg groot, maar zij kan de vragers naar niemand doorsturen. De aanwezi ge watersportondernemers raak ten er niet verlegen door. Zij willen hier niet aan beginnen. Al was het alleen maar vanwege de borgsom die moet worden betaald. "Meer dan honderd gulden kun je niet vragen, dan hoeft niemand meer. Maar ze stappen van die boot af, de bus in, verdwijnen en laten de boot voor wat-ie is". De jachthavenbazen lieten voorts weten dat "van het effen er bij pakken van de verhuur van bootjes" geen sprake kan zijn. Aan de ene kant is zo'n activiteit te kleinschalig om er een fulltimer voor aan te stellen, anderzijds zou de verhuur zo veel werk met zich meebrengen dat het personeel de klus er niet bij kan doen. Met deze verklaring had vooral WV'er Tromp weinig op. Hij stel de vast dat mensen die de War mondse Kaag op willen roeien, mo menteel massaal huren bij diverse Leidse adressen aan de Zijl. Er moet volgens Tromp iets mogelijk zijn "voor de mensen die even de- plas op willen". Na afloop van de vergadering liet het bestuur merken wat teleurge steld te zijn in de opkomst van de leden. Dat zijn er inmiddels dik 150. Er waren er hooguit vijftien. Volgens voorzitter de Winter is het hard nodig dat meer onderne mers lid worden. Volgens de WV'er laat tot op heden vooral de sector watersport het afweten De Winter. "Ik hoop maar dat dat niet meer is dan een kwestie van 'nog even de kat uit de boom wil len kijken'. Ik begrijp het niet Toen we begonnen met de VVV werden we overal razendenthou siast begroet. Ze moeten blijkbaar toch over de drempel worden ge trokken". Daartoe zal het bestuur de ondernemers "persoonlijk" gaan benaderen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14