Ploeg Post vaart een andere koers Sociaal rechercheurs niet zo snel in actie als kabinet wil Leython 3 zorgt voor verrassing Valse start van Jeroen Piket Ambtenarenbonden lopen storm op Van Dijk Oranjeteam naar Lisse PAGINA 16 SPORT DINSDAG 20 JANUARI 1987 Op jacht naar eerherstel GILZE-RIJEN (GPD) - Het mag de wielerploeg van Peter Post vorig jaar minder voor de wind zijn gegaan dan gebruikelijk, het vertrouwen van sponsor Panasonic is er niet door geschaad. De Japanse firma behaagde het zelfs om het contract, dat aan het eind van komend seizoen afloopt, met twee jaar te verlengen. Daarmee is toch al gauw een bedrag van acht miljoen gulden gemoeid, uitgaande van het budget (4 miljoen) voor 1987. „Ik ben zeer vereerd dat ze mij het vertrouwen weer hebben gegeven. Als ik die twee jaar - naar ik hoop - vol maak. wordt het tijd naar iets anders uit te zien. Dan heb ik er zestien jaar als ploegleider opzit ten. Dat lijkt me wel genoeg", sprak Post gisteren trots in een motel in Gilze-Rijen, waar hij zijn equipe '87 aan de pers presenteer de. Dat gebeurde anders dan bij voorgaande gelegenheden. Met de daling van de prestatiecurve is ook de grandeur om de ploeg heen ver dwenen. Was het voorheen zo dat de seizoenpresentaties van Pana sonic een gala-achtig karakter had den, dit keer was gekozen voor so berheid in kleine kring. PR-man Fred de Bruyne: „Wij zijn afgestapt van al die bla-bla. Wat heb je er aan? We hebben daarom nog slechts mensen uitgenodigd met wie we dagelijks werken". Minder nadruk dus op pracht en praal en extra aandacht voor de prestatie. Want het afgelopen sei zoen is Post slecht bekomen. Hij draaide daar niet omheen. Post: „Het was een jaar met veel proble men, zowel binnen de leiding als met de renners. Renners die niet in conditie waren om te presteren, waardoor met name in het voorjaar successen achterwege zijn geble- LEIDEN - De verrassing in het rayon Leiden was de nederlaag die het vrouwenteam van Novo 3 in ei gen huis leed tegen Leython 3. De volleybalploeg van Gemini/Kange- roes 3, die LUSV 2 simpel met 3-0 klopte, heeft nu realitief de beste papieren voor de koppositie. Novo 3 speelt al een aantal we ken met invalsters, omdat vier ba siskrachten wegens blessures niet beschikbaar zijn. Werd de schade eerder beperkt gehouden, tegen In de onderste regionen het fel voor de punten strijdende ranglijst haalde het derde team van Leython lukte dat niet. Novo pakte DAC belangrijke punten binnen weliswaar de eerste set met 15-13. maar dolf vervolgens alsnog het onderspit: 10-15, 6-15 en 14-16. Door het gelijke spel van InUpGo en door zelf te winnen van Blok '77 staat S'70 nu alleen op de derde moede hoofd pas plaats. De formatie uit Woubrugge drijf in de schoot, had met Blok wel degelijk het ten koste van InUpGo. In Alphen won DAC met 3-0 (15-13, 16-14 en 15-6). InUpGo, door het ontbreken van aanvaller Hennie van Ruiten behoorlijk gehandicapt, legde het het derde be- Lij staan voerder VCS versloeg in dige te stellen. Op de beslissende Sassenheim RVV met 3-1. Na sco- 115-5 en 15-12 pakte het door momenten echter behield S'70, dit in tegenstelling tot de Katwijkse Jan Dingemanse slim geleide RVV tegenstander, het overzicht, het- mede dooreen aantal prikballen de geen resulteerde in een 3-1 zege derde set met 10-15. VCS, dat in (11-15, 15-9, 15-12 en 15-7). - - - InUpGo deelde in Roelofarends- veen de punten met Liusna: 15-12, 4-15,15-11 en 8-15. De twee ploegen waren in het rommelige duel aan elkaar gewaagd. Ook DVO-VCO kende een eindstand van 2-2. In eerste instantie was VCO sterker (10-15, 13-15), waarna het tij keer de: 15-13 en 15-3. Novo 2 kon na lange tijd weer eens twee punten aan het inmid dels schamele totaal toevoegen. Dat gebeurde via een 3-0 overwin ning op Leython 4. Aan Leidse kant liet de pass nogal te wensen Setstanden: 15-11, 15-9 ven. Verder bleek dat we een te groot programma moesten rijden. We konden het niet allemaal be happen. „Toch is het ook weer niet zo dat we niet hebben gepresteerd. Uit eindelijk hebben we nog 74 over winningen binnengehaald, aantal waarop menige ploeg jaloers zal zijn. Maar we hebben te weinig grote wedstrijden gewonnen. koersen die bij de status van een Peter Post introduceert het talent volle duo John Talen (links) e ploeg als de onze passen. Daarom nog driejaar door. moeten we 1986 maar gauw verge- Bij de mannen kwamen twee van de drie ploegen die als tweede ge klasseerd stonden tegen elkaar uit: Leython 3 en Aarlanderveen. De Leidenaren wonnen dit treffen met 3-1 (6-15,17-5,15-5 en 15-4). Tot 9-14 in de tweede set deed Aarlander veen wat het wilde. Daarna waren de rollen omgekeerd. Het Leidse blok kreeg er steeds beter het oog in en Aarlanderveen restte nog slechts een paar schamele punten. ten". Post verwacht dat zijn r straks hard tegenaan zullen gaan om het verloren prestige op te vij zelen. De basis hiervoor is volgens de Amstelvener al gelegd in de af gelopen 'stille' maanden. Post: „In het verleden was het in de winter maanden nogal eens een rommeli ge boel bij ons. Met van die vreem de telefoontjes en vage klachten. Dat soort dingen zijn nu achterwe ge gebleven. Mijn renners zijn de afgelopen weken bezig geweest als nooit tevoren. Ze weten dat ze een steek hebben laten vallen. „Neem een Vanderaerden. Die heeft deze winter gecrosst, dat heeft hij nog nooit gedaan. En zo heeft iedereen op zijn eigen manier aan zijn conditie gewerkt, allemaal onder supervisie van Ludwig van der Putte, de conditietrainer van Phil Anderson". maar weer bewijzen. Dat wil niet vv.xc*..tv.w zeggen dat ik ze heb laten vallen, binnen het team. Anderson gaat Integendeel zelfs, op mijn manier wielerjaar in als de ab- probeer ik hen te helpen terug op j^un Gude niveau te komen. Een man als Vanderaerden moet nu ook niet meteen worden gezien als een knecht, al breekt voor hem nu natuurlijk wel het uur U aan. An derson heeft op dit moment ge woon duidelijk meer mogelijkhe den als kopman. Dat voelen de ren ners zelf ook wel aan". Om overbelasting van zijn ren ners te voorkomen, heeft Post de Ronde van Spanje uit het program ma geschrapt. Daardoor blijven ei nog twee grote ronden over, die van Italië en Frankrijk. Behalve Anderson is ook de Schotse klim mer Robert Millar al verzekerd van een plaatsje in de ploegen die hier voor genomineerd worden. Ander son en Millar zijn op voorhand vrij gesteld van de Ronde van Zwitser- solute kopman. Een positie die hij zelfheeft bedongen, nadat hij afge lopen- seizoen geruime tijd had ge dreigd met opstappen. Na de door Anderson gewonnen Grote Herfst- prijs bloeide de relatie tussen hem en Post plotseling echter weer in alle hevigheid op. Anderson heeft zo'n beetje vrij mandaat gekregen. Hij hoefde ook niet zijn training in de Verenigde Staten te onderbre ken om in Gilze-Rijen het verplich te nummer met de verzamelde wie- Ierpers te ondergaan. Post zet alles op de kaart Ander son omdat Vanderaerden en (in mindere mate) Eddy Planckaert het vorig jaar hebben laten liggen. Post: „Die jongens moeten zich Jan de Rooy als vierde over de meet NOUADHIBOU (AFP) - Voor het eerst in de negende editie van de woestijnrally Parijs-Dakar hebben de Japanners zich voor in de wed strijd laten zien. De Mitsubishi-rij- der Shinozuka won maandag de zeventiende etappe. Hij had in de rit van Choum naar Noudhibou 525 kilometer een voorsprong ruim acht minuten op de Fransman Zaniroli. Jan de Rooy leverde met zijn vrachtwagen een uitstekende pres tatie door als vierde binnen te ko men. Het echtpaar Tijsterman handhaafde zich eveneens in de eerste groep. Het tweetal arriveer de als zevende. De Fin Vatanen, aanvoerder van het klassement, liep een achterstand op van meer dan een uur en eindigde als veer tiende. De voormalig wereldkam pioen behield wel de leiding in het algemeen klassement. Zijn voor sprong op de Fransman Zaniroli bedraagt nog maar een uur. De Italiaan Picco won de etappe bij de motoren. Hij was anderhalve minuut sneller dan de Fransman Wijk. De ploegleider gaat in elk geval Neveu die zjjn achterstand in de (foto ANP) algemene rangschikking op zijn land, waarin de Tourploeg van Post definitief gestalte zal krijgen. Qua personele bezetting is er niet zo bijster veel veranderd. De alou de kern (Anderson, Lubberding, Vanderaerden, Planckaert, Nu- lens, De Keulenaer, Oosterbosch en De Rooy) bleef de club trouw. Twee jonge beloftes maken hun opwachtingen, de Nederlarfdse amateurkampioen John Talen en Jan van Wijk, het afgelopen jaar opVnerkelijk debuterend bij PDM. De prominentste afzwaaiers zijn profkampioen Jos Lammertink (kopman bij Transvemij gewor den) en Johan van de Velde, die zijn rentree bij Post op een misluk king zag uitdraaien en zijn heil an dermaal in Italië heeft gezocht. Ook Gert-Jan Theunisse (PDM) en de Belgen Ludo Giesberts en Dan ny Vanderaerden (het jongere' broertje van Eric) haakten al dan niet noodgedwongen af bij Post. ADVERTENTIE ytöSK SPONSOR VAN HET MOTORTEAM KARSMAKERS de aanvaller Bert Drost een uitblinker had, revancheerde zich in het vier de speldeel, dat met 15-2 gewon nen werd. Met LISC blijft het tob ben. Gemini/Kangeroes 3 won in Leiden zonder veel problemen met 0-3. Het onderaan staande WVC dacht in de eerste reeks aan het zwak gestarte Orion wel een paar punten te kunnen verdienen. Dat bleek een misvatting: 12-15, 14-16 en 12-15 en dus een 1-3 nederlaag voor de Warmonders. In deze mati ge partij had WVC in de derde set alle kans althans een punt aan het totaal toe te voegen. Een 14-10 voorsprong kon echter niet met het 9. Gemini/Kangeroes 3 ten slotte beslissende punt worden uitge- had weinig moeite met het zwakke bouwd. Donar 2 - Ridderveld LUSV 2. Binnen het i zaak in Voorschoten gepiept: 3-0. 9-15). de digde in 2-2 (15-11, 15-12, 13-15 WIJK AAN ZEE (GPD) - Het was gisteren rustig in de speelzaal van Wijk aan Zee. Eenzaam zaten So- sonko en Gutman op het podium en zwoegden nog enige tijd op hun toreneindspel. Sosonko bleek de afgebroken stelling goed te hebben geanalyseerd, want ondanks zijn minuspion wist hij ten slotte de veilige remisehaven te bereiken. Alle overige deelnemers in de Grootmeestergroep A hadden gis teren vrij-af. Daarentegen kwamen de spelers in de B-groep voor het eerst in actie. De belangstelling voor die afdeling is niet overweldi gend, omdat de partijen niet op de demonstratieborden komen. 'Men spreekt over de Grootmeester B- groep. Enigszins geflatteerd is deze naam wel, maar ach... de titelinfla- tie is al zo lang gaande, dat men ermee heeft leren leven. De gulden is immers ook geen gulden meer. Op het continent, zo zeggen de En gelsen spottend, is iedereen doc tor. Kortsnoi pleegt grootmeesters grimmig in twee categorieën in te delen: grote meesters en collega's van Damjanovic. De laatste was een goede Joegoslavische meester. van wie verteld werd dat hij de punten kocht om de grootmeester titel te verwerven. Mocht dit waar zijn, dan is hij zeker niet de enige geweest. Er is tegenwoordig een le ger op de been van mensen die de titel dragen; de meesten zullen echter zelfs nooit aan de wereldtop tippen. De schakers weten dat wel; titels maken indruk op de leek en dat is ook iets waard. Bovendien scheelt het wel eens in het start- geld. Hoe dan ook, in de B-groep spe len drie mensen die de grootmees tertitel inderdaad bezitten. Een van hen is een echte schaakmees teres, Nona Gaprindashvili. Zij is een Georgische, die in 1962 de we reldtitel voor vrouwen verwierf en deze tot 1978 wist te behouden. Reeds bij haar eerste optreden werd zij de tweede Menchik ge noemd. Deze uitdrukking verdient enige toelichting. Vera Menchik, gebo ren in 1906 te Moskou ars dochter van een Engelse moeder en een Tsjechoslowaakse vader, speelde in 1929 mee in Karlsbad. Daar was de toenmalige wereldtop aanwezig en men beschouwde de deelname van Vera als een flauw grapje. De Oostenrijkse meester Becker stel de voor een Menchikclub op te richten. Een ieder die van haar zou verliezen werd als lid ingeschre ven. Tot zijn stomme verbazing mocht Becker zelf reeds na enige dagen de rij openen; later traden nog enkele grote meesters als Eu- we, Reshevsky en Tartakower toe! Menchik kon dus schaken, al maakte zij in sterke toernooien geen hoge scores. Helaas verloor zij in 1944 het leven door een Duit se V-2 raket. Aan het sprookje, dat vrouwen niet kunnen schaken, heeft zij in elk geval een eind ge maakt. Na de Tweede Wereldoorlog kwamen de Sowjet-vrouen gewel dig opzetten en Nona Gaprindash vili was de eerste die ook zeer ster ke grootmeesters wist te weer staan. Zij had een frisse agressieve stijl, kon goed combineren en had een scherp positioneel inzicht. Bo vendien bleek Nona ook nog een aardige vrouw, in alle opzichten een sieraad voor de schaakwereld. Gisteren ging ze tegen de jonge Riemersma energiek van start. Laatstgenoemde hield aanvanke lijk stand maar ging uiteindelijk toch tenonder. Jeroen Piket, hope des vader lands, ging tegen zijn clubgenoot Kuyf roemloos ten onder. Evenzo verging het Welling tegen de Hon gaar Farago. De overige uitslagen waren evenmin verrassend. HANS BOUWMEESTER Cijferspel 3: (vaste prijzen) Zes cijfers goed: 1 winnaar Vijf cijfers goed: 7 keer. Vier cijfers goed: 22 keer. Drie cijfers goed: 241 keer. Twee cijfers goed: Eerste prijs: 16 winnaars, die elk f931.60 ontvangen. Tweede prijs: 611 keer f 16,20 Derde prijs: 5.081 keer f 4,80.- Toto-gelijk 3: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prys: 6 keer f62,30. Derde prijs: 44 keer f42,50. Vierde prijs: 912 keer f3,20. LEIDEN - Het Nederlands zaalvoetbalteam dat van 9 tot en met 13 februari zal deelnemen aan een FIFA testtoernooi in La Coruna (Spanje), zal op woensdag 28 januari in Lisse (aanvang 20.15 uur) een wedstrijd spelen tegen het jybilerende THB Boys. Voor deze wedstrijd zijn geselecteerd Ton Bakhuis (Ceverbo), Michel Wentzel (Hovocubo), Vic Hermans (Hasselt), André Tielens (Marmag), Edward Demandt (Haantjes), Harry van der Laan (Ce verbo), Jan Artz (Big Apple), Hans van Leeuwen, Mario Faber en Jeffrèy Forée (allen Bax). Ook het Nederlands jeugdteam komt in Sporthal Meerzicht in actie. Bondcoach Ron Groenewoud selecteerde Rick van Dijk (Bax), Ron vander Weyden en Sam Kamphues (beiden Zwarte Wolf) uit de Leidse regio. De jeugd speelt, om 19.00'uur tegen een jeugdteam van THB Bovs. DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsge rechtigden hoeven niet bang te zijn dat sociale rechercheurs binnen kort de deur platlopen. Het kabi netsplan om hun aantal te vervier voudigen tot 700 ten spijt, zijn op dit moment maar 18 kandidaten in (een experimentele) opleiding. Die 18 studeren in juni af maar hebben in de meeste gevallen al een baan. De gemeentelijke sociale diensten (gsd) zijn nog niet begonnen met het werven van personeel van bui tenaf voor de functie van sociaal rechercheur. Het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid heeft eind vo rig jaar 55 miljoen gulden beschik baar gesteld. Hierdoor kan het aan tal sociale rechercheurs worden uitgebreid tot ongeveer 700. Dat Opleiding betekent één sociaal rechercheur op duizend mensen met een uitke ring. Deze kabinetsperiode al moet dat volgens staatssecretaris De Graaf (sociale zaken) leiden tot een besparing van 2 miljard. heid vindt Divosa ook van belang tegenover de uitkeringsgerechtig den die via een gespreksplatform betrokken zijn bij het Divosa-be- leid. Gemeentebesturen zijn niet ver plicht sociale rechercheurs aan te stellen. Afhankelijk van de opvat tingen van het gemeentebestuur komen ze er wel of niet. Op het ogenblik heeft nog geen enkele ge meente een aanvraag gedaan en is nog niet speciaal geworven voor deze baan. Bij sociale diensten zijn wel al controleurs met of zonder opsporingsbevoegdheid werk zaam. Dat zijn er zo'n 200 over het hele land verspreid. Volgens directeur Van Vliet van de vereniging van Directeuren van Sociale Diensten (Divosa) moeten de sociaal rechercheurs zich aan een gedragscode gaan houden. Di vosa wil die code rond hebben voordat de eerste groep opgeleiden aan het werk gaat. Zorgvuldigheid wordt in de code het sleutelwoord. Divosa onderschrijft daarmee het oordeel dat de Hoge Raad on langs yelde over een Edamse bij standsmoeder. Het hoogste rechts college in ons land vond dat zorg vuldig met informatie van tipge vers moet worden omgegaan en ook dat moet worden afgewogen of na verloop van tijd de informatie nog van belang is. Die zorevuldig- tevens aan de omgang met de pers. Na afronding van de opleiding gaat Divosa medio juni de zaak nog eens bekijken. Dan wordt besloten of de opleiding in de huidige vorm wordt voortgezet. Voorzitter De Jong van de Sociale Verzekerings raad zei onlangs dat heldere wetge ving minstens zo effectief is om fraude tegen te gaan als het offen sief dat De Graaf i kabinet heeft ingezet. De Vereni ging van Nederlandse Gemeenten (VNG) vindt ook dat het herziene stelsel door zijn ingewikkeldheid oproept tot fraude. Een woord voerder van de VNG: "Het is alsof je aan het begin van een vierbaans- weg een klein bordje plaatst met een snelheidslimiet van 30 kilome ter en enkele kilometers verder met radar op snelheid controleert". Herdenking geboortedag dominee King ATLANTA - In Atlanta in de Ame rikaanse staat Georgia werd giste ren de 58e geboortedag herdacht van de vermoorde dominee Martin Luther King. Op de foto van links naar rechts: Kings's dochter Chris tian, zijn vrouw Coretta, minister Shultz van buitenlandse zaken cn pastor Robert Schuller van de Chrystal-kathedraal. De opleiding tot sociaal recher cheur is door Divosa samen met het Gemeenschappelijk Admini stratie Kantoor (GAK) opgezet. Het is de enige opleiding in ons land. De opleiding heeft volgens coördi nator Van Hoek, directeur van de gsd in Almelo, een 'duidelijke lijn met de politieopleiding'. Vanaf het begin is volgens hem de recherche school in Zutphen betrokken bij de opzet van de opleiding. De huidige deelnemers (uitslui tend mannen) zijn in de meeste ge vallen oud-politieman. Zij krijgen zeventig uur les in strafrecht en strafprocesrecht, één dag over so ciale zekerheid in het algemeen en vier dagen over de Algemene Bij standswet, vier dagen over be- drijfs- en loonadministratie, auto matisering, computerfraude en dergelijke cn drie dagen over gsd- werk. Daarnaast besteden zij zes dagen lang met behulp van video aandacht aan verhoortechnieken en de ethische kanten daarvan en DEN HAAG (GPD) - De ambtena renbonden gaan morgen storm lo pen op minister Van Dijk (binnen landse zaken). Voor het overleg staan alle hete hangijzers op de agenda zoals het niet meer toeken nen van periodieke verhogingen, de afslanking van het overheidsap paraat, de gevolgen van de pakket vergelijking en het arbeidsvoor waardenbeleid voor 1987. Van Dijk heeft aangekondigd dat hij in 1988 een andere vorm van overleg wil met de bonden, iets waarvoor de ambtenarenbonden al jaren hebben gepleit. Voor de bon den houdt het nieuwe overlegstel- sel in dat voordat wordt gesproken over de invulling van de arbeids voorwaarden, duidelijk wordt hoe veel geld uit de schatkist daarvoor beschikbaar wordt gesteld. Enkele maanden geleden heb ben de ambtenarenbonden al een poging in die richting gedaan door de minister voor te stellen in 1987 voor ambtenaren de loonontwik keling in het bedrijfsleven te vol gen. Hiervoor werd een loonsver hoging geclaimd van 1,4 procent. Ook verlangden de bonden dat de achterstand in beloning van groe pen ambtenaren op werknemers in het bedrijfsleven enigszins wordt ingelopen. Hiervoor denken de bonden 1,5 procent nodig te heb ben. In guldens uitgedrukt belopen die wensen een bedrag van 1,3 mil jard. Daartegenover heeft minister Van Dijk voor de verbetering van de totale arbeidsvoorwaarden voor 1987 niet meer dan 270 miljoen gul den beschikbaar gekregen van het kabinet. Hiervan wil hij o.m. de pensioenpremie met een procent verlagen om de koopkracht van ambtenaren met een inkomen van af 52.300 per jaar op peil te houden en wil hij per 1 juli van dit jaar de vut-leeftijd verlagen van 61 naar 60 jaar. "De Tweede Kamer heeft de mi nister eind vorig jaar nadrukkelijk signalen gegeven dat hij zich wat soepeler moet opstellen in het overleg. We hopen nu dat hij aan die aandrang gevolg zal geven, hoewel we nog geen enkel signaal hebben gekregen dat hij dat ook werkelijk zal doen", zegt een woordvoerder van de CNV-bond voor ambtenaren en trendvolgers CFO. De CNV-bond wil woensdag van de minister horen wat hij eventu eel in petto heeft voor 1988. "We hebben vanuit het kabinet gehoord dat Van Dijk voor 1987 geen enkele speelruimte meer is geboden, maar dat hij die ruimte wel krijgt in 1988. We zijn desnoods bereid om met Van Dijk meerjarenafspraken te maken als hij inderdaad bereid is scheefgegroeide zaken in 1988 recht te trekken", aldus de CFO. De ambtenarenbonden kijken ook argwanend naar de voorstellen van Van Dijk om het toekennen van de jaarlijkse periodieke verho gingen af te schaffen. In de opinie van de minister krijgen alleen die ambtenaren een verhoging als ze goed hun best hebben gedaan. Ambtenaren die uitblinken, kun nen zelfs meer dan een periodieke verhoging krijgen. Loon naar werken dus. De minister wil hel aan de afdelingchefs overlaten of een ambtenaar al dan niet een sala risverhoging krijgt. De ambtenarenbonden vinden dit maar niks. "De plannen van de minister geven nu al grote onrust op de werkplek. Alle ambtenaren zijn in dienst gekomen met het vooruitzicht op groei van het inko men. Als een chef aan een hard werkende ambtenaar twee of drie periodieken toekent gaat dat ten koste van een ander op die afde ling. Het is voor ons ook de vraag of de afdelingchef voor het toeken nen van periodieken een eigen budget krijgt", aldus een woord voerder. Wat de afslanking betreft, willen de bonden van de minister de har de toezegging dat er geen gedwon gen ontslagen zullen vallen. Voor 1 april moet iedere minister bij Van Dijk een lijst inleveren met de af slankingsmaatregelen die op de ministeries worden genomen. De bonden hebben vanuit de mi nisteries al gehoord dat met name de werkplek van veel lagere amb tenaren zal verdwijnen. "Dit steekt ons bijzonder omdat Vaïi Dijk van Lubbers duidelijk de opdracht heeft gekregen dat de trap moet worden aangeveegd te beginnen op de bovenste trede. Dit betekent dat ook evenredig veel topbanen zullen moeten verdwijnen. Daar zullen we met Van Dijk een hartig woordje over praten", aldus de bonden. Volgens woordvoerders van de ambtenarenbonden is de sfeer op verschillende departementen te snijden. "Er wordt zelfs al gespro ken over loopgravenoorlogen. We willen met de minister nadrukke lijk praten over de personele gevol gen van die afslankingsopetatie. Daarbij moeten de grote spannin gen die er nu al zijn zoveel moge lijk worden weggenomen". Over het geheel genomen zijn de bonden niet optimistisch over wat er woensdag uit het overleg komt. Er wordt rekening mee gehouden dat lang niet alle kwesties die op de agenda staan in een dag zullen worden afgehandeld. Daarvoor zal men wel een aantal maanden nodig hebben. Als het al tot overeenstem ming tussen de minister en bonden zal komen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16