Bax wint eigen toernooi Juventus houdt leiders in vizier Sldër Wasmeier maakt progressie Winst Ileal Profvoetballers Sparta komen niet uit de verf Supporters Den Haag maken plaat Öefenwiiist Feyenoord LFC wint wisselbeker in lege Groenoordhal PAGINA 12 Upm-iM-.J— MAANDAG 19 JANUARI l!» ROME (Rtr/SID) - De strijd om de Italiaanse voetbaltitel gaat on verminderd verder tussen Napo- Ii en Inter Milan. Beide ploegen boekten op de zestiende speel dag een thuisoverwinning met 2 1, waardoor Napoli zijn voor sprong van twee punten op de ploeg uit Milaan behield. Ook Ju ventus. dat Udinese versloeg met eveneens 2-1, is nog niet kans loos voor het kampioenschap. De ploeg staat derde met een achterstand van drie punten op koploper Napoli. De zeventigduizend toeschou wers in Napels kwamen een kwartier na rust verschrikt over eind. toen hun idool Maradona geblesseerd het veld moest veria ten De Argenliin kreeg in het duel tegen Brescia last van een oude enkelblessure Hoe lang de Argentijnse vedette uitgescha keld is. kon de medische staf van de club gisteren niet zeggen. Op het moment dat Maradona ver trok, was de stand gelijk: (1-1). liet beslissende doelpunt van de thuisploeg, die sinds 1965 niet meer in eigen stadion van Bres cia had gewonnen, kwam inter national Giordano, die een straf schop benutte Inter had niet zoveel moeite met Empoli als de uitslag (2-1) doet vermoeden. De ploeg nam een voorsprong van 2-0 door doelpunten van middenvelder Matteoli en verdediger Mandorli ni. Pas in de slotminuut scoorde de Zweed Johnny Ekslrom te gen. Michel Platini voerde Juven tus naar de zege op hekkesluiter Udinese. De meest bekritiseerde speler in de Serie A speelde een voortreffelijke wedstrijd. De Deen Laudrup opende de score voor Juventus. De veteraan Gra- ziani maakte even later gelijk Twintig minuten voor het einde lekende Manfredonia voor de winnende treffer. Ascoli maakte onverwacht een einde aan de opmars van AC Mi lan. Ascoli, dat al zeven maanden geen thuiswedstrijd meer had gewonnen, trok met 1-0 aan het langste eind. Door de nederlaag zakte de Milanese club van de derde naar de zesde plaats MADRID (Rtr) - Leo Beenhakker kan weer een week rustig ademha len. Zijn ploeg Real Madrid won zondag de lastige uitwedstrijd te gen Real Sociedad. waardoor de achterstand op koploper Barcelo na beperkt bleef tot twee punten International Gordillo zette de club uil de hoofdstad op 1-0. waar na Callegode eindstand op 2-0 be paalde. De Nederlandse trainers in de Griekse voetbalcompetitie hebben met hun ploegen dit weekeinde succes gekend. Gene Gerards. coach van OFI Kreta, zag zijn elftal met 2-1 winnen van Iraklis PAOK Saloniki. de ploeg van Thijs Li bregts, versloeg Panionios met 4-1. Yionnina. de de nieuwe werkgever van Ab Fafié, speelde gelijk (0-0) tegen Larissa. Inter's huursoldaat Karl-Heinz Ru door twee verdedigers enigge wordt op de huid geze\ VOORHOUT - De zaalvoet ballers van Bax hadden voor hun jubilerende club een aardig presentje gereed. De Voorhoutse ploeg zette het 12 1/2-jarig bestaan gis teren in sporthal De Gaas- bak luister bij door het zelf georganiseerde toernooi overtuigend te winnen. Een knappe prestatie van de in terregionaal. want niet de eerste de beste verzameling teams was door de organisa tie uitgenodigd. Voor de derde keer achtereen be hoorde Sparta onder de deelne mers. Nu de winter de grasvelden onbespeelbaar heeel't gemaakt, kwam de Rotterdamse eredivisio- nist met de complete A-selectie naar De Gaasbak, die met 500 toe schouwers tot de nok toe was ge vuld De meesten kwamen vooral voor het 'gegoochel' van Johan Steur, dit seizoen gecontracteerd door de club van trainer Barrv Hughes Tegen de wil van zijn 'baas' Hug hes is Volendammer Steur in de zaal actief bij Kras Boys, vorig jaar kampioen van Nederland Steur: "Officieel mag ik niet in de zaal spelen. Maar tijdens de winterstop doe ik gewoon mee bij Kras Boys. Ik vermoed dat Sparta er vanaf weet, maar ze knijpen gewoon een oogje dicht voor mij" In de zaal komt Steur doorgaans beter tot zijn recht dan op het veld. "Maar op het veld verdien ik nu eenmaal mijn -brood. Sparla krijgt dus altijd voorrang". De 24-jarige voetballer stond een paar jaar gele den te boek als een belofte, het geen werd geillustreerd met een transfer van Volendam naar Feye- noord. In de Kuip kon Steur zijn reputatie echter niet waarmaken. Op het Kasteel heeft de Volendam mer zichzelf weer hervonden "De sfeer bij Sparla is losbandi- ger". verklaart Steur zijn wederop standing, "maar je hebt het natuur lijk snel naar je zin als je speelt. Bij Feyenoord kwam ik er niet aan en dan word je sikkeneurig. Onder Hughes gaat het momenteel uitste kend". Zaalvoetbal vindt Johan Steur een goed alternatief om de over winteren. "Als je buiten toch niet terecht kunt. kun je beter actief zijn in de zaal". Die mening wordt niet gedeeld door Barry Hughes, dezer dagen met Vader Abraham actief op het carnavalsfront. "Dit zaaltoernooitje is het eerste en te vens laatste van dit seizoen", on derstreepte de Brit zijn stelling dat zaalvoetbal "niets" is voor prof voetballers. Sparta reikte in Voorhout niet verder dan een derde plaats, on danks de aanwezigheid van door gewinterde profs als Johan Steur. Ronald Lengkeek. Eddv Ridder hof, René Eijer, Jules Ellerman en Joop Böckling. In de zaal kwam het kenmerkende enthousiaste spelletje van de Rotterdammers nauwelijks tot uiting. Beter verging het Bax. van toprnooi. Oo zich geen verrassing, want de Voor houtse ploeg herbergt drie zaal- voetbalinternationals: Jeffrey For- ree. Hans van Leeuwen en Mario Faber. Bax had het gisteren alleen moeilijk tijdens de eerste wedstrijd van het toernooi. Pas een minuut voor tijd stelde Hans van Leeuwen de zege (2-1) tegen Ford Genk vei lig. De Belgen betwistten de zuiver heid van de treffer, hetgeen Van Leeuwen later beaamde "Ik duw de de keeper", gaf de UVS'er toe. Arbiter Verheven en grensrechter Rijsdam. die het tafereel van dicht bij had gevolgd, keurden het doel punt echter toe. De zaalvoetballers uit Genk waren daarover zo kwaad, dal ze aankondigden direct de koffers te pakken. De toegesnel de organisatoren brachten de Bel gen op andere gedachten. Hel was de enige smet op een verder vlekkeloos verlopen toer nooi. In de finale nam Bax tegen Glasbergen de Best revanche op de competitienederlaag van afgelo pen woensdag. De Voorhouters ze- I onderneemt een poging om Noordwijker Leo Ueerlings uil te spelen gevierden met 4-2. Hans van Leeu wen schoot driemaal raak, Mario Faber verzorgde de vierde treffer i Bax. Wim Bouckaert scoorde gen, 3. Sparta, 4. Ford Genk, 5. Pim nens Glasbergen. Janssen Sport, 6. Menken. Einddstnd: 1 Bax, 2. Glasber- ROB ONDERWATER LEIDEN - Twee supporters van FC Den Haag hebben een gram mofoonplaat gemaakt ovèr het voetbalvandalisme John van Zweden en John Hermans heb ben onder de naam John John een single opgenomen met de titel 'Voetbal kan in Neder land'. De plaat wordt begin fe bruari uitgebracht. Zestien betaald voetballers van even zoveel eredivisieclubs hebben hun medewerking ver leend. Alleen Ajax en Excelsior doen niet mee aan hel initiatief De medewerking van de voet ballers bestaat overigens glleen uit hun verschijning op de hoes van de single. Positief "We hebben niet de pretentie om met deze plaat het voetbal vandalisme de kop in te kunnen drukken", aldus John van Ze den. eèn van de twee zangers. "We hopen alleen dat de single een beetje aanslaat. Het is de bedoeling dal alle betaalde clubs bij de presentatie een plaatje krijgen. Ik hoop dat ze die in hun stadion draaien. Het moet het voetbal weer een beetje positief aanzien geven. De clubs zijn. ten dele terecht, al genoeg de grond ingeschreven. In hel bijzonder FC Den Haag na tuurlijk". Volgens Van Zweden heeft hel uitbrengen van de plaat "niets met commercie te maken. We hebben wel twee sponsors, maar die steken er niet direct geld in. De één verzorgt de presentatie en de ander biedt ons de kle ding. Voorde rest hebben we het helemaal zelf bekostigd. We ho pen wel dat er wat geld voor ons overschiet, maar die kans is klein. Dan moet het een gouden plaat worden". WENGEN Reuter/AFP) - Markus Wasmeier maakt een razendsnelle progressie door. De 23-jarige ambi tieuze Westduitse skiër gold tot voor kort als een specialist op de super reuzeslalom. Zaterdag maak te hij een ferme stap in zijn ontwik keling tot allrounder. Hij won op verbluffend superieure wijze de Lauberhorn-afdaling in Wengen, traditioneel de langste en zwaarste in het lange ski-seizoen. Wasmeier bleef de concurrentie op het 4130 meter lange traject met een verval van 1028 meter, waarbij snelheden van boven de honderd kilometer een doodgewone zaak zijn. meer dan een volle seconde voor. In de afdaling, waar alles draait om honderdsten van secon den, een opmerkelijke marge, die aangeeft dat de Westduitse kop man in dit seizoen veel aan snel heid, flair en lef gewonnen heeft. Wasmeiers tijd van 2 minuten en 29.62 seconden werd niet bedreigd. Ook niet door Pirmin Zurbriggen, de vedette uit Zwitserland, die over tien dagen op de wereldkam pioenschappen in Crans Montana alle vier titels wil winnen. Zurbrig gen kwam niet verder dan de ne gende plaats en moest toestaan dat Wasmeier zijn achterstand in het algemeen klassement om de we reldbeker terugbracht tot vijftien punten. Het verwachte duel tussen Was meier en de Zwitser Pirmin Zur briggen bleef daags daarop bij de slalom uit. Beiden werden zater dag in de eerste manche laag ge klasseerd. De Zwitser Joel Gaspoz zegevierde in de vijfde slalom voor de wereldbeker. In de eerste man che eindigde Gaspoz als zesde. Hij had een achterstand van 0,78 se conde op de Italiaan Roberto Gri- gis die de beste tijd op zijn naam bracht. Vrouwen Catherine Quittet heeft zaterdag in het Westduitse Pfronten de der de super reuzeslalom in dit seizoen op haar naam gebracht. De 23-jari- INZELL - De langlaufer Ru ben Krouwel contra de trialh- leet Axel Koenders. Zo kon het gevecht tussen beide duurspor- ters in Inzeil worden samenge vat. In de eerste in Inzeil geor ganiseerde wintertriathlon be sliste Krouwel de strijd in zijn voordeel. De veelvuldig natio naal langlaufkampioen had voor de 18 kilometer hardlo pen, 25 kilometer langlaufen en 36 kilometer schaatsen 4.00.40 uur nodig. Koenders werd ver dienstelijk tweede in een tijd van 4.04.54 Daarmee kreeg de dnevou dig Nederlands Kampioen triathlon het gelijk aan zijn zij de. De opgelopen achterstand van bijna zestien minuten op specialist Krouwel tijdens het langlaufen, bleek inderdaad onoverkomelijk. Tijdens het af sluitende schaatsonderdeel be perkte de uiteindelijke winnaar zijn verlies tot een kleine elf mi nuten. Axel Koenders krijgt gelijk aan zijn zijde Dat langlaufers ook zeer be dreven zijn in het hardlopen mocht worden geconstateerd nadat de verschillen tussen de concurrenten na de 18 kilome ter loop gering bleken te zijn Hoewel een venijnige heuvel met een stijgingspercentagc van 10 procent in het parcours was opgenomen bleek dit geen onoverkomelijk obstakel te zijn. Zoals verwacht sloegen de langlaufers op hun eigen on derdeel toe. Hoewel het par cours door hun als 'te makke lijk' werd omschreven, trak teerden zij de minder ervaren Rob Barel is bij een interna tionale wedstrijd over de kwart-afstand (1 km zwemmen. 40 km fietsen. 10 km lopen) in de Australische plaats Free- mantlf als tweede geëindigd achter de lokale favoriet Ri chard Wells. Met een prijzenbe- drag van 300.000 gulden had de organisatie de complete we reldtop naar Australië gelokt Barel, die vorig jaar de Ne derlandse titel veroverde en Europees kampioen werd op de korte- en middenafstand, ging na 1.51.39 uur over de streep. De 26-jarige atleet uit Veenendaal had een achter stand van minder dan twee mi nuten op Wells, die in 1.49.50 fi nishte. De enige Nederlander in het gezelschap hield echter wel sterke Amerikanen als Scott Tinley. Mark Allen en Da ve Scott achter zich. ge Francaise uit het skigehucht Notre-Dame-de-Bellecombe in Sa- voie profiteerde van de algehele off-day van de Zwitserse skisters. Vreni Schneider kwam op het 1880 meter lange parkoers (hoogte verschil 430 meter) snelheid te kort en werd zesde. Maria Walliser, win nares van beide voorgaande super G's, forceerde zich bij de eerste poort, vond in het verdere verloop nimmer meer de ideale lijn en ein digde als negende. Michela Figini. vrijdag nog winnares van de afda ling, behoorde halverwege tot de snelsten, maar miste in het tweede deel een poortje en werd uit de ra ce gehaald. Brigitte Oertli. Zoe Haas en Erika Hess completeerden de ongebruikelijke Zwitserse ma laise met klasseringen in de achter hoede. Christa Kinshofer. een Westduit se met Nederlandse ski-licentie, werd 25e in de tijd van 1.20.37. Er waren 57 deelneemsters in Pfron ten In Bischofswiesen zegevierde Maria Walliser gistern in een reu zeslalom tellend voor de wereldbe ker. Het was de vierde zege van de Zwitserse in dit seizoen. De wed strijd eindigde in een complete Zwitserse zege Leden van de Zwitserse ploeg bezetten de eerste vier plaatsen in de rangschikking BOBSLEEEN - Zwitserland 2, ge vormd door Hiltebrand, Fassbind, Fehlmann en Kiser, is gisteren in Sankt Moritz wereldkampioen viermansbob geworden. Het kwar tet legde de vier afdalingen in to taal 4 min. 22,65 sec. af. Oost Duits land 1 werd tweede, Zwitserland 1 derde. De Nederland bob. bestaan de uit Geurls, Versterre, Minjon en Langeveld, werd achttiende in 4 minuten en 36,18 seconden. L P) Deze skier ziet de wereld van de anclere kant De persoon in kwestie is de Fransman Meda. die dit gedurfde staaltje uitvoerde in'Lake Placid in het kader om de wereldbeker freestyle'. Meda werd derde met deze sprong (foto AP) DEN HAAG (ANP) - Feyenoord heeft zaterdag een oefenwedstrijd op het kunstgrasveld van Spar taan'20 met 7-1 gewonnen. Bi j rust leidden de Rotterdamse professio nals pas met 1-0 door een treffer van oud-international Simon Taha- mata. PEC Zwolle scoorde er lust ig op los tegen Be Quick'28, maar kreeg ook drie doelpunten tegen 11-3. FC Utrecht versloeg, ond-i meer door drie treffers van W1 laarts, zaterdag-derdeklasser Gn >i te Lindt met 4-0. Spartaan '20 - Feyenoord 1-7 (0-1). Duel puntenmakers Feyenoord: Tahamata 2 Hofman 2, Elstrup, Been en Blinker: S| i taan'20: Booms. Scheidsrechter \Vijnh->M. toeschouwers: 300 Groote Lindt - FC Utrecht 0-4 (0-2) D>>cl puntenmakers: Willaarts 3 en Al; in Scheidsrechter Snatersc. Iocm In.u 200 Argentinië wereldkampioen bij veteranen SAO PAULO (AFP/DPA) V tinië is gisteravond in Sa« wereldkampioen voetbal I teranen geworden De Ar; i versloegen in de finale Brazilt 1-0. Het enige doelpunt kwaï 47e minuut op naam van Dno Feldman. Brazilië kwam via een 2-1 e op West-Duitsland in de halve fina le. Zes minuten voor tijd k<n de Westduitsers na een trel'U n Holzenbein nog tegen een 0-1 v< r- spong aan. Gil scoorde de gelijk maker, waarna Rivelinu de win nende treffer scoorde. Argentinië won met 4-0 van Uruguay. LEIDEN - Koning Winter liet giste ren tijdens het door LFC en Lug- dunum gezamelijk georganiseerde Leidato Jeugdzaalvoetbaltoernooi duidelijk zijn spoor achter. Spor tief gezien liep alles op rolletjes in de Groenoordhal. maar de publie ke belangstelling was erg matig Duidelijk had het voetbalpubliek een molentocht verkozen boven een bezoekje aan het jeugdtoer- Ondanks dat het publiek het liet afweten waren de sportieve presta ties van de deelnemende clubs van een redelijk gehalte. Van een tita nenstrijd tussen de regionale teams van UVS en Roodenburg was geen sprake omdat de kooi- club in haar poule al afgetroefd was door DOCOS en DOSR. LFC werd na DOCOS de derde finalist. Bij de B junioren waren LFC. Lei Leidato-voorzitter Jan van Zijp overhandigt de wisselbeker aan LFC.aanvoerder Fred Zitman ,rot„va„Bov,„, mrfrofeanlsalorLFC waThet°o°p dat moment een simpel reken som metje dat zij de totaalprijs de "Lei dato Wisseltrofee" hadden gewon- Met 19 punten hadden de kana ries ëgn punt meer dan UVS. Bij de B junioren was Roodenburg duide lijk de sterkste in de finalepoule door LFC met 4-0 en Leiden met 1-0 te verslaan. Bij de grote broers, de A junioren was UVS heer en meester De selectie van trainer Bert Jansen wees eerst LFC met 3 0 terug, en had daarna aan een 1-1 gelijkspel tegen DOCOS genoeg voor het behalen van de toernooi winst. Immers LFC had zelf met DOCOS afgerekend (2-1) VNL werd door he schèidsrech- terskorps uitgeroepen als sportief ste vereniging. Eindstanden B junioren 1.Roodenburg 2. Leiden 3. LFC A junioren 1. UVS 2. LFC 3. DOCOS verenigingdprijs; LFC

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12