'De Gids sleept zijn geschiedenis mee' Plaatjes bij een boek Bestuur Voorzieningsfonds Kunstenaars legt werk neer Onderhoudend concert met goede solisten KIJK UIT VRIJDAG 16 JANUARI 1987 KUNST PAGINA 21 !1 Letterkundig maandblad bestaat 150 jaar Chairing Cross Road 84: VLISS1NGEN/AMSTERDAM (GPD) - De Gids. roemrucht letter kundig periodiek, bestaat ander halve eeuw en dat feest wordt op opvallend grote schaal gevierd. Daartoe hoort de koninklijke aan wezigheid bij de officiële jubileum viering. maandag 19 januari in het Rijksmuseum in Amsterdam. Voorts wordt gewerkt aan een herdenkingsnummer, een boek dat 150 jaar rijke, kruidige en vooral ook deftige geschiedenis be schrijft. een tentoonstelling en een aantal evenementen in het Amster damse theater De Balie. De Gids wordt gerekend tot de oudste en invloedrijkste letterkun dige maandschriften in de Lage Landen. Die kwalificatie is te be perkt. Al vanaf de oprichting is de aandacht gevestigd op algemeen culturele aspecten, politiek en we tenschap. Óp dat brede terrein heeft het tijdschrift historie ge maakt en loopt een lange ontwik kelingslijn die de hier en daar ge vreesde beweging van toen ver bindt met het bezadigd geachte in stituut van nu. Engagement en vernieuwing hebben enkele malen een duidelijk stempel gedrukt. De maatschappe lijke ontwikkelingen van de late ja ren '60 en de neerslag ervan in het tijdschrift brachten De Gids tot een - tijdelijk - hoogtepunt in het aantal abonnees: drieduizend. In middels, zo'n goede vijftien jaar la ter, moet men het weer met het ge wone schommelingsgetal van tweeduizend stellen. Dat lijkt keu rig te passen in interesse-scores van de culturele magazines. Is het aantal ook voldoende om zonder zorg naar een bicentenaire DEN HAAG (GPD) - Het bestuur van het Voorzieningsfonds voor Kunstenaars in Den Haag heeft zijn werkzaamheden opgeschort. Dit besluit is genomen uit protest tegen de weigering van de rijks overheid om duidelijkheid te ver schaffen over de financiële per spectieven voor dit fonds. Het mi nisterie van sociale zaken stopt op 1 januari 1988 de steun (1,1 miljoen gulden) aan het fonds dat duizen den kunstenaars uit alle sectoren, die een minimum-inkomen heb ben of van een uitkering leven, van een beroepskostenvergoeding voorziet. De vergoedingen worden gebruikt voor kunstenaarsmate riaal, atelierhuur en andere onkos ten. Bovendien heeft minister Brink man van cultuur aangekondigd de subsidiëring van beroepskosten voor kunstenaars medio dit jaar drastisch te beperken. Brinkman wil de beroepskostenvergoedingen voor een beperkt aantal beeldende kunstenaars onderbrengen in een eigen (WVC-)Fonds voor de Beel dende Kunst dat op datzelfde tijd stip zal worden opgericht. Het WVC-Fonds komst in de plaats voor de dan afgeschafte uit te kijken? Laurens van Kreve len, namens Meulenhoff uitgever van De Gids: „Zonder zorgen is het nooit helemaal. Dat zou ook niet goed zijn. Er blijft nu ruimte voor wat spanning. De uitgever doet er geld bij. net zoals de overheid dat doet. Ik zie het als de taak van een literaire uitgever om, zolang de economie het toestaat, zo'n waar devol instituut in stand te houden. Een niet langer voortbestaan van De Gids zou ik een ernstig tekort vinden. Tijdschrifen van dat for maat hebben de eigenschap te functioneren als fuiken waarin ta lent verzameld wordt. Dat talent moet ergens terecht kunnen en het vraagt daar, zoals telkens weer blijkt, ook om". Fuik an Krevelen, die in zijn fonds ook uitgaven als Hollands Maand blad en Het Moment heeft, ziet het tijdschrift als een heel aparte disci pline. „Het is het gebied tussen het meer officiële boek en het echt commerciële penodiekenbedrijf. Mensen uit de sfeer van literatuur en wetenschap kunnen er terecht en niet zelden leiden hun publika- ties tot boekuitgaven, hier bij Meu lenhoff of elders. Wij leggen geen enkele claim". Laurens van Krevelen ziet de te rugloop in het abonneebestand van de laatste jaren niet als de grootste ramp. „De Gids sleept zijn geschiedenis mee. Er is een groot aantal echt trouwe lezers. De tijd van een echte Beweging is, denk ik, voorbij. De Gids als gids - in de letterlijke zin - heeft plaatsge maakt voor een forumfunctie. Har ry Mulisch spreekt over 'het parle- Beeldende Kunstenaars Regeling (BKR) van het ministerie van so ciale zaken. Uit dit fonds wordt een beperkte groep kwalitatieve beel dende kunstenaars van inkomsten voorzien door middel van beurzen, stipendia en opdrachten. In de praktijk komt dit neer op een jaar- 'salaris' van 40.000 gulden. Kunste naars zonder middelen van be staan kunnen een beroep doen op een 'sociaal vangnet' dat onderdeel vormt van deze fondsopzet. Als beide departementen hun fi nanciële bijdragen aan het Voor zieningsfonds inderdaad willen beëindigen respectievelijk beper ken, zal de functie van dit fonds, dat al sinds 1935 geld van de over heid krijgt, minimaal worden. Vol gens een woordvoerster van het ministerie van WVC zal voor de niet-beeldende kunstenaars, die via dit Voorzieningsfonds worden gesteund (filmers, toonkunste naars enz.), een 'oplossing' moeten worden gezocht. Zolang de financiële middelen dat toelaten, zal het bureau van het Voorzieningsfonds de activiteiten ten behoeve van de circa 8000 aan gesloten beroepskunstenaars voortzetten. ment' waar alle stemmen ook stem kunnen krijgen en ik vind dat een nuttige en geschikte duiding. De Gids werkt in de rustige sfeer aan speciale projecten als themanum mers op velerlei terrein. Maar, echt spectaculair hoeft dat niet te zijn. Daar ligt de winst niet. De Gids is immers allang door de tijdsbarrie- re heen. De academische bindin gen zijn gebleven en die statig heid? Ik vind dat geen minpunt Een flitsje terug in de tijd leert dat De Gids uit ongenoegen is ge boren in het jaar 1836 toen de Am sterdamse uitgever Beijerinck de 'Vaderlandsche Letteroefeningen' van Yntema een beschaafde doch stevige hak wilde zetten. Op Nieuwjaarsdag 1837 verscheen het eerste nummer, geredigeerd door Robide van der Aa, die de weg vrij maakte voor de grote roerganger Potgieter. Deze ging zo ver in zijn bestrijding van de 'Vaderlandsche Leuteroefeningen' dat De Gids weldra - naar de kleur van het kaf tje - 'De Blauwe Beul' werd ge noemd. Naast Potgieter waren Bakhuizen van den Brink en Bus ken Huet van groot belang voor de ontwikkeling van het tijdschrift, dat al vanaf het begin met felle te genstroom rekening moest hou den. Zo leidde de Beweging van Tachtig tot oprichting van De Nieuwe Gids die een zekere geza pigheid te lijf ging. Lang duurde die verzonkenheid echter niet en via redacteuren en medewerkers als De Meester en Couperus kwam een nieuw élan de kansen op over leving versterken. Na de Tweede Wereldoorlog volgde een fusie (zonder gezichts verlies) met het (voorheen) illegale tijdschrift Ad Interim. De Gids was een uitgeverszorg voor achtereen volgens Beijerinck, Van Kampen, De Haan en Meulenhoff. Het tijdschrift is de 150e jaar gang ingegaan onder redactie van Gotfried van Benthem van den Bergh. H. B. G. Casimir, Wiel Kus- ters, Harry Mulisch en Bram de Swaan. Voor het jubeljaar staan specials op het programma over De Gids. Nederland in de ogen van buitenlanders. Verzuiling. Jaloe zie, Franse cultuur, Poëzie en Het Korte Verhaal. Laurens van Krevelen presen teert maandag het feestprogramma in de aula van het Rijksmuseum, waar Gidsvoorzitter Harry Mulisch te 16.00 uur het openingswoord spreekt. De historicus professor E. H. Kossmann houdt de feestrede en voorts is er 'Muziek rond De Gids' van Henri Viotta, Matthijs Vermeulen en Louis Andriessen. In september wordt in het Let terkundig Museum in Den Haag de tentoonstelling 'Honderdvijftig jaar De Gids' geopend. Bij die gele genheid verschijnt ook het herden kingsboek als co-produktie van Letterkundig Museum. Meulen hoff en Be2ige Bij. Hel schrijfwerk is in handen van Remieg Aerts. Piet Calis en Wiel Kusters. In de maand september houdt de Slichting Literaire Activiteiten Amsterdam in het theater De Balie een reeks thema-bijeenkomsten: muziek, poezie, een openbare redactievergadering en de historie. Charing Cross Road 84 van James Roose-Evans naar het gelijknamige boek van Helene Hanff. Met: Anne- Marie He.vligers, Wim van den Heu vel, Agnes Veger, Maria Stiegelis en Victor Low. Regie: Guido Jonckers. Gezien op 15 januari in Het Paradijs, zoldertheater van de Koninklijke Schouwburg, Den Haag. Aldaar nog te zien vanaf 24 januari op vrijdag, zaterdag en zondag (matinee) tot en DEN HAAG - Channg Cross Road 84 was het adres van Marks Co. een antiquarische boek handel in Londen. De in New York woonachtige schrijfster Helene Hanff is via een adverten tie op de hoogte van het bestaan van deze zaak. Op 5 oktober 1949 schrijft ze een vriendelijk briefje met het verzoek om eens wat boeken aan haar toe te sturen. Haar bestelling wordt behandeld Residentie Orkest o.l.v. Gyorgy Le- hel, met werken van Michael Haydn. Leopold Mozart en Josef Haydn. So list Jacques Zoon in het Concert voor fluit en orkest van Franz Anton Hoffmeister. Gehoord in de Stadsge hoorzaal op 15 januari. LEIDEN - Met een soort 'rond om-programma bracht het Resi dentieorkest werken uit de klas sieke tijd, waarbij de nadruk nu eens niet op de grote drie (Haydn, Mozart, Beethoven) uit die periode lag, maar op compo nisten die in de schéduw van de ze meesters werkten. Wat hen verbond waren de stilistische principes volgens welke zij allen hun muziek schreven. Familie banden maakten het bovendien niet eenvoudiger om zich als componist te profileren: het valt tenslotte niet mee om een be roemde oudere broer te hebben zoals in het geval van Michael Haydn, of een geniale zoon zoals vader Mozart. Toch moet niet vergeten wor den dat het werk van al deze componisten de achtergrond door Frank Doel. Het is het begin van een jarenlange briefwisse ling, die zich van een zakelijke correspondentie over het sturen van speciale tweedehandsboe- ken tot een hechte vriendschaps band ontwikkelt. Aanvankelijk schrijft alleen Frank Doel de brieven, later richt ook wel eens een andere werknemer van Marks Cu zich schriftelijk tot Helene Hanff. Na de dood van Frank Doel besluit vormt waartegen de composities van de grote drie gezien en beoordeeld moet worden. De toneelmuziek bij Voltaire's toneelstuk Zaïre van Michael Haydn is charmante muziek van de hand van een vakman die ori ginaliteit niet ontzegd kan wor den, al zal het hedendaagse pu bliek bepaald niet meer op schrikken van het plotseling ge bruik van slagwerk zoals trian- Aan het gewone instrumenta rium kan volgens Mozarts aan wijzingen een draailier, doedel zak of hakkebord toegevoegd worden. De keuze was gevallen op hel hakkebord, een snaarin strument waarbij de snaren met twee stokken voorzien van platte uiteinden aangeslagen worden. Omdat die snaren niet afge- zij deze bijzondere briefwisse ling te publiceren. En met dat boek oogst Helene Hanff einde lijk veel succes, nadat zij jaren lang als schrijfster moeizaam in haar levensonderhoud heeft kunnen voorzien. Op basis van deze boekuitgave heeft James Roose-Evans een to neelstuk samengesteld Bij de Haagse Comedie maakt Wim van den Heuvel van deze Frank Doel een sympathiek, maar vooral ook dempt kunnen worden klinken in een snelle melodie de tonen nogal eens door elkaar, een heel merkwaardig effect binnen de orkestklank. Met John Helsdin- gen als virtuoos hakkebord-spe ler kreeg dit pretentieloze, maar toch wel eisen stellende werkje een uitvoering waarin raffine ment en kleine slordigheden uit eindelijk overheersten, gel, bekkens grote en kleine trom, toentertijd Turkse muziek genoemd. Met veel precisie en verfijning speelde het orkest on der Gyorgy Lehel, Godfried Hoo- geveen droeg een sublieme solo bij. Leopold Mozart schreef een Sinfonie bijgenaamd Die Bauernhochzeit voor een nood lijdend muziekgezelschap in Augsburg. excentriek type. Anne-Marie Heyligers als Helene Hanff is in het begin te uitbundig, maar wint geleidelijk aan geloofwaar digheid Op het podium zijn de twee noodzakelijke locaties aangege ven: links aan de zijkant het ka mertje van Helene in New York. de rest is voor de Londense boekwinkel gereserveerd. De grote vraag is nu. hoe dit gege ven van een briefwisseling naar het theater wordt vertaald. Dat valt tegen - het is een brave op lossing: de twee hoofdpersona ges monologiseren in brieven- taal. Rechtstreeks vanuit de tekst zijn daarbij een paar (soms wel grappige) toneelplaatjes be dacht Terwijl bijvoorbeeld Hele ne belooft een kerstpakket te sturen, zijn Frank en zijn mede werkers (die weinig meer dan couleur locale mogen zijn) dat te gelijkertijd aan het uitpakken Zo zijn er meer trucjes om iets van actie op het toneel te bren gen. In de boekwinkel dribbelt men wat af en aan om het voort schrijden van de tijd te suggere ren. Helene rommelt soms in haar kamertje. Als ze schrijft, dat ze bang is om per ongeluk as of gin te morsen op een prachtige boekuitgave, dan inderdaad, dan heeft ze net een glas gin in geschonken en steekt ze een si garet op. De brieven, die Frank Doels vrouw Nora aan Helene schrijft, pasten kennelijk niet in het strakke toneelconcept. Dat is jammer; het zijn juist heel per soonlijke en alledaagse briefjes. Ook ontbreekt de brief van Franks dochter, waarmee de Ne derlandse boekuitgave afsluit. Daarentegen heeft de toneelbe werking een verrassend slot, dat pas ëcht theater is. Helene vertelt over haar eerste bezoek aan Lon den. Jaren en jaren heeft ze daar naar uitgezien, ter gelegenheid van het verschijnen van de En gelse uitgave van 'Charing Cross Road 84' is het zover. Frank is dan al gestorven. Op het toneel zien we Helene voor het eerst in het decor van de winkel van Marks Co staan. Tegen de lege stoel van Doel zegt ze: 'Frank, ik ben er'. Van zulke echte theatrale momenten had den er meer moeten zijn. WIJNAND ZEILSTRA Franz Anton Hoffmeister schreef met zijn fluitconcert in D een sierlijk werk, waarin virtuo ze passages en elegante melo dieën de solist alle kans geven om te schitteren. Leek Jacques Zoon in het eerste deel nog wat geremd, in het tweede en derde deel spreidde hij al zijn grote kwaliteiten ten toon: een heldere toon in het uitgesponnen Andan te. pittig spel in het zwierige Rondo waarbij alle technische mogelijkheden uitgebuit wer den. Met de Symfonie no. 88 van Jo sef Haydn als slotstuk werd op eens duidelijk wat een werkelijk groot componist met muzikaal materiaal kan doen in de verras sende vondsten, de originaliteit in de verwerking van de thema's toont zich de meester. Het Residentie Orkest met Gyorgy Lehel heeft voor een on derhoudende avond gezorgd, waarin de ernst slechts zelden om de hoek kwam kijken. MIES ALBARDA Exposities Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen- straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m mid den '87. di. t/m za. van 10-17 uur. zo van 13-17 uur De Lakenhal - Oude Singel, Beeld houwwerk van Jan Wolkers, t/m 8/2. di. t/m za. 10-17 uur. zo. 13-17 uur Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht. 'Dieren, vroeger en nu', t/m 26/4. ma t/m vr. 10-17 uur, zo. 14-17 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, beelden van Elsa Westland en tekeningen van Peer van Meer, t/m 8/ 2; vr. t/m zo. van 10-22 uur. Galerie Fotomania - Koppenhink steeg, fotowerken van Peter Hans Hij- ma, t/m 14/2; wo t/m za van 13-17 uur. Antiquariaat Van Paddenburgh Diefsteeg. zeefdrukken Gerd Arntz. b m 31/1. wo t/m vr 13-18 uur. do 19-21 za 12-17 uur. zo 14-17 uur. Fenix, Botermarkt - schilderijen Ste- phine van Gennip. t/m 15/2, Holiday Inn - Egyptische schilderijen van H Middel, t/m 5/2; dag 10-22 uur.. Leidse Schouwburg - Oude Vest. ap plicaties en grafiekcollages van Nan cy en Onno Hoekstra, t/m 31/1; ma. t m vr. 11-15 uur, za. 10-12 uur Galerie 't Huys beneé - Nieuwe Rijn expositie Leny Noyen, vr. 14-16 uur za., zo. van 12-16 uur. Galerie AZL - werk Evelyne Janssen vanaf 9/1; dag. 10-17 uur. za. en zo 14 17 uur. Lakgalerie - Cleveringaplaats, Tony van Wassem. schilderijen, Eric van Straaten, foto's, t/m 23/1; ma. t/m vr 10-22 uur. Werkplaats De Bange Duivel - Rijn dijkstraat. monumentale gralïek van Arthur Puts. tot 29/1; do. 13-17 en 19.30 tot 22.15 uur; za en zo. van 13-17 Piggelmee - Janvossensteeg 59, Mar tin van Dijk en Peter Panders, olie verfschilderijen, dag. beh. zo. van 9-18 Ars Aemula Naturae - Pieterskerk gracht 9, werk van docenten. 11/1 t/m 1/2. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, jonge foto-kunstenaars, t/m 25/1; ma. t/m vr Leythenrode - Hoogmadeseweg, foto grafie van A. Plesman t/m 19/2; dag 8-20 uur Muzenhof - Gordijnsingel, groepsten toonstelling van portretten, t/m 18/2. di. t/m vr. 14-18 uur, za 9.30-12.30 uur. Rijnsburg; Museum Gen. Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, 'De Andere Middeleeu wen' en 'Toen ik op school was', t/m 1/2; vr. 19-21 uur. za. 10-16 uur Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, zijde en collages van Tine Verbeek en kera miek en brons van Ina de Ruyter. t/m 5/2; woe., do., za. en zo. 14-16 uur Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat olieverf van Janny Spaargaren en ke ramiek van Ellen van Bendegom. t m 5/2; woe., do., zo. 14-16 uur. za. 10-lf Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11. naïeve kunst, grafiek en schilderijen uit Ne derland, Duitsland. Frankrijk en Joe goslavië. 10/1 t/m 5/3; di. t/m za. 10 17.30 uur. vr. van 10-21 uur Hillegom Hal Kulturele Raad - Prinses Irene laan 16, Wim Jonker, beeldhouwer 12/1 t/m 30/1. Concerten Klassiek Het Amsterdams Gitaartrio komt vanavond naar de Kapelzaal van K&O. Het zal er werken uitvoeren van Vivaldi (deel uit De Vier Jaarge- De celliste France Springuel, maandagavond te beluisteren in de Kapelzaal van K&O. (foto pri tijden). Debussy (Suite Bergamas- que). Mozart (Sonate KV 448), Meije ring (Miss Garcia doesn't ring anymo re) en Huntrakul (Collections for three guitars). Het trio bestaat uit He- lenus de Rijke. Johan Dorrestein en Olga Franssen. Aanvang 20.15 uur Het Trio Bergonzi geeft zondagmid dag een concert in de Groene Kerk in Oegstgeest. Het Parijse trio, bestaan de uit Daniel Weissmann (viool). Fre deric Laine (altviool) en Alain Cour- mont (cello), zal composities vertol ken van Schubert. Von Dohnanyi, Mozart en Roussel. Aanvang 14.00 De celliste France Springuel en de violist Rudolf Werthen treden maan dagavond in de celloserie van K&U in de Kapelzaal op. Het tweetal zal werken ten gehore brengen van Glie- re. Van Beethoven. Vieuxtemps en Kodalv. France Springuel. die aan het Koninklijk Conservatorium in Brus sel werd opgeleid, kreeg internationa le bekendheid toen zij de vierde prijs van het Tsjaikovski-eoncours in Mos kou behaalde. Rudolf Werthen begon zijn internationale loopbaan nadat hij prijswinnaar was geweest van het Ko ningin Elisabeth Concours in Brus sel Aanvang 20.15 uur. De pianiste Olivia Krènek geeft woensdagavond een recital in de Ka pelzaal van K&0. Ze zal composities spelen van Mendelssohn (Prelude op 35 nr. 1 en Prelude op. 104 nr. 1). Van Beethoven (Sonate op. 53 'Wald- stein') en Chopin (Impromptu in As gr.t op. 29. Scherzo in bes kl.t. op. 31. Fantaisie Impromptu op. 66 en enkele etudes). Aanvang 20.15 uur. Jazz Het Quartet Suer/Borstlap treedt vrij dagavond om 22.00 uur op in de Burcht, Burgsteeg 14 in Leiden. Bart Suèr speelt altsax, Michiel Borstlap piano, Peter Bergman contrabas en Aldo Peereboom slagwerk. Om 23 30 uur volgt een optreden van Tom Beek, een veelbelovend jong saxof'o- Harry Hekman geeft zaterdagmiddag wederom in de Burcht, om 15.00 uur een presentatie van Workshop LVC Het Leerorkest Hot House, onder lei ding van Rolf Delfos, geeft om 17.15 uur een uitvoering. Om 19.30 uur volgt dan een presentatie van Work shop Hot House, onder leiding van Wlady Podsada. Het Greetje Bijma Quintet staat om 22.00 uur op de planken van de Burcht. Greetje Bijma (stem). Alan Laurillard (saxofoons). Piet Hoeksma (gitaar). Gerard Ammerlaan (contra bas) en Charles Huffstadt. De Stichting Jazzzolder Hot House verzorgt een moderne jazznight in het Waaggebouw aan de Aalmarkt. Het Surinam Music Ensemble zal er op treden. Aanvang 21.30 uur. Ter afsluiting van de jazzweek is er zondagmorgen om 1100 uur in de Pieterskerk een gospelconcert. De gospel-zangeres Dee Daniels die de avond ervoor ook optreedt in de stadghoorzaal is ook hier van de par tij. Zij zal zichzelf aan de piano bege leiden Ook het befaamde Jaffo Gate Kwartet werkt aan dit concert mee Het Britse Rent Party is met een ne genmansbezetting bijna een orkest De groep speelde met de zanger Jack son Sloane en broer en zus Wilmott (tenor en alt saxofoon) op het beroem de Kool Jazz festival in New York. Lokatie: Paard, Prinsegracht 12-14 in Den Haag. aanvang 23.00 uur. Pop De Leidse hardrock formatie Satan s Claw speelt vrijdagavond in het zol dercafe van het Leids Vrijetijds Cen trum (LVC) aan de Breestraat Ze spe len alleen eigen nummers. Aanvang 23 00 uur De Katwijkse beatgroep Les Zazous presenteert zaterdagavond in het LVC hun nieuwste single 'Another Town'. In 1984 werd deze band uitge roepen tot een van de beste popkrant- bands van dat jaar. In '85 kwam haar eerste single 'Wake up, Wake up' uit. Naast Les Zazous staat ook de Leidse band Cadillac Walk die avond in het LVC op het podium. Cadillac behaal de dit jaar net niet de finale van de Grote Prijs van Nederland Aanvang 22.30 uur. Leiden Schouwburg vr 16 en za 17,20.15 uur, Ned Volksto neel met 'Boefje' zo 18, 20.15 uur. Liesbeth List en Ramses Shaffy met 'Kussen' ma 19. 20.15 uur, Nikos brengt 'Em- brassons-nous. Folleville' di 20 en wo 21, 20.15 uur, toneelstuk Yvonne Keuls: 'De moeder van David S.' do 22. 20.15 uur, pianofestival met Pim Jacobs en Louis van Dijk LAK-theater vr 16 en za 17. 20 30 uur. F Act speelt 'Mercedes' wo 21 en do 22.20.30 uur, Theater Per sona met 'Wat mooi. dat daar' zo 18, 15.00 uur, Mimegroep Oceaan met 'Slot Woppestein'(kindervoorst Microtheater zo 18. 14.30 uur Imperium met 'Pisse- better'(kindervoorst Wassenaar Boerderij Ter Weer za 17, 20.15 uur. dansgroep 'De Sprong' Amsterdam vr 16 za 17 en zo 18. 20.15 uur. Jasperi na de Jong. 'De gekkin van de gracht Stadsschouwburg vr 16 za 17. 20.15 uur. zo 18 14 00 uur. Publiekstheater 'Een pompstation' vr 16 za 17 di 20 woe 21 en do 22. 20 15 uur. Publiekstheater, 'Protest' zo 18. 20.15 uur. Fiesta Gitana vr. 16 za 17 ma 19 di 20 woe 21 en do 22, 20.15 uur, zo 14.00 uur. De Salon, 'Macbeth'. Concertgebouw vr 16 20.15 uur. 'Orlandokwartet vr 16 20.15 uur. en zo 18 14.15 uur. 'Concertgebouworkest met mmv Vik tor Liberman' za 17 15.00 uur.'RPhO' (Beethoven) za 17 en zo 18 20.15 uur.'NedPho Ka merorkest' (Mozart), zo 18 14.15 uur. 'Arcis Ensamble' (Mo zart). 20.15 'Clifford Park' (Bas) ma 19 20.15 uur, 'Udo Reinemann. ba riton; Rudolf Jansen. piano'.(Schu- bert). di 20 20.00 uur. 'Ned. Studentenor kest mmv Marin Mars, viool. (Breu ker. Prokofiev). 20.15 uur, 'Peter Za- zofsky, viool; Alan Weis, Piano' woe 21 12.30 uur. 'Concertgebouwor kest (grat20.15 uur.'A'dams Harp- kwintet (Debussy) woe 21 wn do 22 20.15 uur. 'Concert gebouworkest mmv Antonio Mene- ses.cello. (Haydn). Muziektheater vr 16 en zo 18 20.00 uur. Komische Oper Berlin 'Giustino' za 17 en ma 19 20 00 uur. De Ned Ope ra 'Bons Godoenov' Nieuwe de la Mar ma 19 20.15 uur. Heddy Lester. Frank Affolter 'Nu of nooit'. Den Haag Appeltheater vr 16 za 17 woe 21 20.15 uur, 'De Ap pel. 'Marat/De Sade' Diligentia vr 16 za 17 en di 20 20.15 uur. Haagse Comedie 'Hooikoorts'. di 20 12.45 uur. Centrum 'Een lichte woe 21 20.15 uur. Toneelgr. Venster. 'Polyester Polka'. Kon. Schouwburg vr 16 za 17 en zo 18 20.15 uur, Haagse Comedie. 'De storm' zo 18 14 00 uur. woe 21 20 15 uur. Haagse Comedie. 'Een bruid in de morgen'. ma 19 20.15 uur, Kitty Janssen e.a., 'Allemaal leugens', di 20 20.15 uur. Centre dramatique de Rennes.'Embrassons nous, Follevil le' Congresgebou w vr 16 20.15 uur. Residentieorkest, mmv Jaques Zoon. fluit (Havdn. Mo zart). ma 19 20.15 uur, NPhO, 'Mozart. Schubert". Diligentia zo 18 11.30 uur, 'Rene Rakier', piano- ,(Bach Smetana), 14.30 uur, 'Susan Bradbury', piano (Schumann, Liszt.) Rotterdam Luxor Theater vr 16 z.a 17 ma 19 t/m do 22 20.15 uur. Jan Blaaser 'Wie spaart wie' Theater Zuidplein vr 16 20.15 uur. Ned. Dans Theater ju nioren 'Quartet Light' vr 16 za 17 20.30 uur. Cab. Klunder Co. 'Nooit meer liften' za 17 20.15 uur, Johnny Kraaykamp jr ea 'De babysitrevue', zo 18 14.00 tot 24.00 uur, Theaterdag, m oa Zwarte hand. Martin v Waarden berg, Benni's. Limited Company, mi- megr. Oceaan. Bob Bert, Peter Pan prod Alex d'Electrique. Echte Man nen. Groot niet te vermnden. Dans Showorkest. di 20 20.15 uur. Frisse Jongens, 'Ons Lowietje heeft een engel gezien' woe 21 do 22 20.15 uur, Pleunie touw en Hugo Metsers. 'Het kan vreemd vr. 16 20.00 uur.Eric Clapton. De Doelen vr 16 19.30 uur, Radio Kamerorkest mmv Jennifer Bate. orgel (oa Fau- ré),20.15 uur Alicia de Larocha. piano (oa Turina, Beethoven) za 17 15.00 uur, Harmomekapel Ex celsior. 20.15 uur Radio Filh. Orkest mmv Robert Holl, bas. Charlotte Mar- giono. sopraan oa Mozart, Bellini). der Heuvel in Charing Cross Road 84. Anne-Marie Heyligers en Wh

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 21